Multi Platform Prince of Persia: The Lost Crown

908298-summer-game-fest-ubisoft-devoile-prince-of-persia-the-lost-crown-le-retour-inattendu-de...jpg

Prince of Persia: The Lost Crown

Developer: Ubisoft Montpellier

Publisher: Ubisoft

Director: Mounir Radi

Composer: Gareth Coker, Mentrix

Platforms: PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S, Nintendo Switch, Microsoft Windows

(28 دی ماه 1402) Release Date: January 18, 2024

- ما در این بازی نقش قهرمانی جدید به نام سارگون را ایفا خواهیم کرد که یکی از اعضای جوان گارد جاویدان است. سارگون باید برای نجات شاهزاده غسان ربوده شده به همراه برادران خود به شهر نفرین شده کوه قاف سفر کند.

- این بازی در Summer Game Fest 2023 معرفی شد. معرفی این اثر به معنای لغو شدن نسخه Remake شن‌های زمان نمی‌باشد و این عنوان هنوز در حال طی کردن مراحل توسعه خود است.

- این عنوان یک اثر سایداسکرولر دو و نیم بعدی ماجراجویی است که به مدت چهار سال توسط سازندگان سری Rayman‌ در دست توسعه بوده است.

- کارگردان بازی عنوان کرده است که آن‌ها از افسانه‌های ایرانی در خلق این اثر الهامات زیادی گرفته‌اند.

- این بازی اولین عنوان یوبی‌سافت است که به صورت رسمی از زبان فارسی پشتیبانی می‌کند.

تصاویر:

آخرین ویرایش:

Ali.jangi

کاربر سایت
Apr 12, 2021
1,565
پرنسس فارسی رو فکر کنم کلا بازی نکردی اون شخصیتی که ما اونو کنترل میکنیم اون پرنسس نیست و پرنسس داخل بازی یه شخصیت خیلی خفن با یه پس زمینه داستانی خوبه.پرنسس جدید
فرزندکوروشه
اون قسمت یوبی باگت رو کاملا قبول دارم باید یه بازنگری کنه تو بعضی از بازی ها

ولی کاملا این پرنس پرشیا حدید ایرانی بود از داستان تا شخصیت ها از اسم های نظیری داریوش فریبا اناهیتا
و سارگون پرنس نبود
میدونم پرنس نیست, اگه بود که موزی بودن این بازی صد در صد بهم ثابت میشد, که البته میگن هست و ببخشید اما ایران پرنس سیاه نداشته و یوبی سافت نمیتونه به من بقبولونه که داشته, اما شاید به بچه های کوچک که متاسفانه تمام وقتشون رو تو اینستا میگذرونن بتونه و بگه که همچین چیزی بوده.

آقا, عزیزان, برادران یه راهنمایی به من بکنید :D.

اون موقع که بازی معرفی شده بود مشکوک میزد و همینجا همه از دستکاری هاش ایراد میگرفتن و الان ظاهرا نظرات مثبته, والا اینکه ایرانیا هیچوقت سیاه نبودن و تا جایی که میدونم ملکه هم نداشتن یه حقیقته, و همه هم میدونن که گارد جاویدان این شکلی نبوده و حتی تیپ خود مردم اون زمان هم این شکلی نبوده.

اما تریلرها برعکسش رو به ما ثابت کرد, شخصیت اصلی که سیاه و مدل موش هم مدرنه, و نه, خودتون برید ببینید که اکدی ها چنین ویژگی ظاهری ای نداشتن.
ملکه مونث که در تاریخ وجود خارجی نداشته, کاوه آهنگر مونث که حالا سیاه شده (فردوسی تو قبر لرزید).

حتی اگه بازی ایرانی هم باشه و حتی خوب هم باشه (که شنیدم از نظر گیم پلی هست), این دستکاری ای که انجام دادن رو توجیه نمیکنه, حالا هرچقدرم میخواد زیاد یا کم باشه
و باز هم میگم برای من مهم نیست که کی سیاه یا سفید, مخصوصا وقتی که انتخاب هنری و منطقی بوده باشه (که اینجا نیست)
ولی وقتی فرهنگی اشخاص x و y رو درش نداره یعنی نداره, و این حقیقته, این یه حرکت برای سشت و شوی مغزی شما (مخصوصا جوانان) و مجبور کردن شما به پذیرش پدیده فاسد و شکست خورده چندفرهنگ گرایی و راه دادن بیگانه هایی به جامعتونه که از شما متنفرن و فرهنگشون به شما نمیخوره, هدفش هم نابودی فرهنگ و بی هویتیه.

بقیه بازی رو دیگه ندیدم, دوستانی که بازی کردن و از تاریخ چیزی میدونن بیان به من بگن که این بازی تا چه حد ایرانیه؟, تشکر...

آخرین ویرایش:

.:Melkor:.

Dark Lord
کاربر سایت
Feb 7, 2011
844
نام
Fallen
میدونم پرنس نیست, اگه بود که موزی بودن این بازی صد در صد بهم ثابت میشد, که البته میگن هست و ببخشید اما ایران پرنس سیاه نداشته و یوبی سافت نمیتونه به من بقبولونه که داشته, اما شاید به بچه های کوچک که متاسفانه تمام وقتشون رو تو اینستا میگذرونن بتونه و بگه که همچین چیزی بوده.

اون موقع که بازی معرفی شده بود مشکوک میزد و همینجا همه از دستکاری هاش ایراد میگرفتن و الان ظاهرا نظرات مثبته, والا اینکه ایرانیا هیچوقت سیاه نبودن و تا جایی که میدونم ملکه هم نداشتن یه حقیقته, و همه هم میدونن که گارد جاویدان این شکلی نبوده و حتی تیپ خود مردم اون زمان هم این شکلی نبوده.

اما تریلرها برعکسش رو به ما ثابت کرد, شخصیت اصلی که سیاه و مدل موش هم مدرنه, و نه, خودتون برید ببینید که اکدی ها چنین ویژگی ظاهری ای نداشتن.
ملکه مونث که در تاریخ وجود خارجی نداشته, کاوه آهنگر مونث که حالا سیاه شده (فردوسی تو قبر لرزید).

حتی اگه بازی ایرانی هم باشه و حتی خوب هم باشه (که شنیدم از نظر گیم پلی هست), این دستکاری ای که انجام دادن رو توجیه نمیکنه, حالا هرچقدرم میخواد زیاد یا کم باشه
و باز هم میگم برای من مهم نیست که کی سیاه یا سفید, مخصوصا وقتی که انتخاب هنری و منطقی بوده باشه (که اینجا نیست)
ولی وقتی فرهنگی اشخاص x و y رو درش نداره یعنی نداره, و این حقیقته, این یه حرکت برای سشت و شوی مغزی شما (مخصوصا جوانان) و مجبور کردن شما به پذیرش پدیده فاسد و شکست خورده چندفرهنگ گرایی و راه دادن بیگانه هایی به جامعتونه که از شما متنفرن و فرهنگشون به شما نمیخوره, هدفش هم نابودی فرهنگ و بی هویتیه.

بقیه بازی رو دیگه ندیدم, دوستانی که بازی کردن و از تاریخ چیزی میدونن بیان به من بگن که این بازی تا چه حد ایرانیه؟, تشکر...
سازنده ها ادعایی مبنی بر اینکه قراره بازیشون رو بر اساس تاریخ واقعی ایران بسازن نداشتن که شما انتظار دارید این بازی رو بر اساس تاریخ ایران مو به مو درست کرده باشن،این بازی صرفا تم ایرانی داره و بس،داستان و کاراکترها ساخته و پرداخته ذهن خودشونه

Ali.jangi

کاربر سایت
Apr 12, 2021
1,565
طبق پیشگویی داخل بازی و یکسری نوشته هایی که میشه پیدا کرد، بنظر میاد سارگون هم پرنس بوده و با غسلان بعد از بدنیا اومدن جابه جا شده
اگه اینی که میگید درست باشه پس باید این بازی رو پرنس آفریقا صدا کنن و نه ایران
این همون ریس سواپ هالیودیه, تو تبلیغات میگن این اثر در مورد X ولی مشخص میشه که در مورد Y.

واسه همینه میگم کسی اهمیتی نمیده, چون کسی متوجه نمیشه
اگه نمیفهمید قصدشون چیه که نمیدونم واقعا چی بگم, اگه فکر میکنید من اشتباه میکنم خودتون بشینید و نگاه کنید که چجوری بچه های کوچک فیکشن این بازی رو به عنوان حقیقت قبول میکنن.

سازنده ها ادعایی مبنی بر اینکه قراره بازیشون رو بر اساس تاریخ واقعی ایران بسازن نداشتن که شما انتظار دارید این بازی رو بر اساس تاریخ ایران مو به مو درست کرده باشن،این بازی صرفا تم ایرانی داره و بس،داستان و کاراکترها ساخته و پرداخته ذهن خودشونه
اگه ساخته ذهن خودشونه پس باید با تم ساخته ذهن خودشون عمل کنن, نه اینکه یه فرهنگ در دنیای واقعی رو بگیرن و براساس علایق (یا بهتره بگم توهمات) خودشون دستکاری کنن.

در ضمن همه اسم های توی بازی ساخته ذهن نیست, افسانه ها و شخصیت های واقعی رو با دیدگاه خودشون دستکاری کردن, اگه این حمله فرهنگی نیست پس چیه؟
آره سازنده ها مثل نتفلیکس نیومندن مستقیم یه چیز دروغ رو واقعی جلوه بدن, اما به هرحال زیر زیرکی اینکار رو کردن.

بازم میگم, سیاه یا سفید بودن برای من مهم نیست, سیاست و قصد این سازنده ها برام مهمه.

jdepp

کاربر سایت
May 29, 2021
825
اگه ساخته ذهن خودشونه پس باید با تم ساخته ذهن خودشون عمل کنن, نه اینکه یه فرهنگ در دنیای واقعی رو بگیرن و براساس علایق (یا بهتره بگم توهمات) خودشون دستکاری کنن.

در ضمن همه اسم های توی بازی ساخته ذهن نیست, افسانه ها و شخصیت های واقعی رو با دیدگاه خودشون دستکاری کردن, اگه این حمله فرهنگی نیست پس چیه؟
آره سازنده ها مثل نتفلیکس نیومندن مستقیم یه چیز دروغ رو واقعی جلوه بدن, اما به هرحال زیر زیرکی اینکار رو کردن.

بازم میگم, سیاه یا سفید بودن برای من مهم نیست, سیاست و قصد این سازنده ها برام مهمه.
داداش توهم توطئه نداشته باش. اگه بخوان دقیق عین حقیقت دربیارن دیگه اون جذابیت رو نداره. اون که شاهنامه هست بازم داستان و افسانه داشته این بازی که دیگه جای خود داره. در ضمن بازی های خیلی زیادی خصوصا در سبک مترودونیا و سولزلایک وجود داره که در یک کشور اتفاق افتاده اما دست خوش تغییر شده و مطابق با میل خود نویسنده داستان پیش رفته. این یه اتفاق عادی و طبیعیه.

.:Melkor:.

Dark Lord
کاربر سایت
Feb 7, 2011
844
نام
Fallen
این همون ریس سواپ هالیودیه, تو تبلیغات میگن این اثر در مورد X ولی مشخص میشه که در مورد Y.

اگه نمیفهمید قصدشون چیه که نمیدونم واقعا چی بگم, اگه فکر میکنید من اشتباه میکنم خودتون بشینید و نگاه کنید که چجوری بچه های کوچک فیکشن این بازی رو به عنوان حقیقت قبول میکنن.

بایدی وجود نداره،کلی بازی توی دنیا وجود دارن که تمی از فرهنگی خاص ولی داستانی ساخته و پرداخته ذهن سازنده ها دارن،هیچ ایرادی هم بهشون وارد نیست ولی ظاهرا فقط ما ایرانیها هستیم که دوست داریم از هر چیزی ایراد بگیریم و توهماتی مبنی بر تهاجم فرهنگی ازش بیرون بکشیم

چجوریه شما دستکاری زمان و وجود موجودات افسانه ای رو در گیم قبول دارید ولی همین که نوبت به داستان تخیلی ساخته و پرداخته سازنده ها میرسه انتظار دارید که مو به مو بر اساس تاریخ واقعی ایران بازی رو تحویل شما بدن که مبادا توهماتی مبنی بر تهاجم فرهنگی نداشته باشید؟

بازم میگم این بازی فقط تم ایرانی داره و سازنده ها قصد نداشتن برای خوش آمد شخص شما و یا دیگری بازی تاریخی بسازن که همچین انتظاراتی ازشون دارید،همین که زبان فارسی رو پشتیبانی میکنه و تم ایرانی داره باید ازشون تشکر کنی،و در آخر اگر شما بلدی برو بهترشو بر اساس تاریخ دقیق کشورت بساز و ایراد بنی اسرائیلی هم‌ نگیر دوست گرامی

yr1isone

کاربر سایت
Jun 9, 2021
231

چرا فکر میکنی رنگ پوست یه انسان باعث شست و شوی مغزی میشه ؟حس نمی کنی کسی ذهن تورو شتسشو داده باشه ؟مثلا سفید میکردن مشکلت حل میشد؟این همه پرنس اومده هیچکدومش ایرانی نبودن بیشتر غربی بودن ولی نگران نشدی ولی یکیشون چهر شون یه خرده سیاه شد میگی آفریقایی کردن انگار آفریقایی برات فحشه حالا یه روز برگردی گذشته ببینی یه آدم سیاه پوست ایرانی هم اون زمان بوده فکر کنم سکته کنی نژاد برتر سفید

آخرین ویرایش:

Roozbeh7

کاربر سایت
Mar 20, 2019
2,014
نام
روزبه

ژوبین جان عزیزم بنده هم‌از نظر سن هم از نظر گیمر بودن و تجربه بازی های مطمما یه چند سال ی از شنا بزرکترم‌‌شایذ دو رقمی بشه

چند فرهنگ‌ گرایی چرا حس می کنم پای منبر یه عده ای بودی😂😂

ce7en44

کاربر سایت
Mar 4, 2009
8,455
نام
مسلم
عرض ادب و احترام
از کجا میتوان این بازی را دانلود و نصب نمود؟
برای پی سی البته
برای پی سی قفل داره. نسخه سوئیچ رو که با امولاتور اجرا میشه رو بگیر. سایت دانلودها ریپک فیت گرلش رو گذاشته.

• Like
Reactions: @rmen@

dantemaximum

کاربر سایت
Nov 18, 2009
312
برای پی سی قفل داره. نسخه سوئیچ رو که با امولاتور اجرا میشه رو بگیر. سایت دانلودها ریپک فیت گرلش رو گذاشته.
به دستور مصادیق این بازی ممنوع شده و لینکها حذف شدن ولی برای جی باز و گیم آپ حلاله

• Like
  • Sad
Reactions: @rmen@ and ce7en44

@rmen@

عضو جدید
Jul 31, 2008
88
نام
Armin
ممنون از پاسخ شما دوست عزیز
از game up میگیرم. توفیق اجباری نصیب ما شد که گیم آپ رو هم تست بزنیم.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

• Like
Reactions: ce7en44

Iman Shadow

کاربر سایت
Apr 5, 2022
92
بعد از 14 ساعت حالت داستانی بازی رو تموم کردم.

خب اول اینکه من کلا عاشق بازی‌های 2 و 2.5 بعدی هستم. آمار تعداد دفعاتی که سری ریمن و شنک و ... رو تموم کردم از دستم در رفته ولی این بازی با نهایت خوبی هایی که داره برای دفعات بعد (درجه سختی های بالاتر) سراغش نمیرم.

محیط های بازی و طراحی کارکترهای اصلی خیلی خوبه ولی دشمنان بعد یه مدت کوتاه حس تکراری بودن به آدم میدن.

پلتفرمر بازی بسیار جذابه اما بعد از نیمه دوم بازی تقریبا جذابیت جاشو با اعصاب خوردی عوض میکنه! یه جاهایی حس میکنی بازی داره ازت انتقام میگیره! :D من تا حالا 100 بار Celsete تموم کردم ولی اونجا هر بار میباختم به خودم ف*ش میدادم اینجا به سازنده!

مورد دیگه پیچیده شدن گیم پلی بازیه! (یا اضافه شدن قابلیت های جدید به گیم‌ پلی :D) قشنگ بازی برای کسی ساخته شده که بکوب بشینه تهشو در بیاره وگرنه اگه برای چن روز یه بار روزی نهایتا 2 ساعت میخواید بازی کنید (مثل من) درگیرتون میکنه. ممکنه بازی رو از جایی شروع کنید که قبلش یه قابلیت جدید گرفتین ولی اون لحظه یادتون نیاد.

و در آخر می‌رسیم به اصلی ترین بخش بازی یعنی باس ها. به جرئت میتونم بگم بهترین باس ها رو داره اما از یه مشکل اساسی رنج میبره اونم عدم بالانس بین باس های بازیه.
مثلا باس بخش جنگل (اگه اشتباه نکنم اسمش کیانا بود) دهنم سرویس شد تا کشتمش. تازه درجه سختی هم رو نرمال بود اگه هارد بود که مطمئنا کلا ادامه بازی رو بی خیال میشدم! اما باس بعدی که اژدها بود همون بار اول زدمش! منو یاد باس های سری گیرز قدیم انداخت.

یا منولیاس که دسته رو دیگه داشتم جر میدادم ولی بعدش وهرام بعد دو سه بار ترتیبشو دادم. (البته وهرام آخر به شدت لذت بخش بود و قشنگ میشه تا مدتها ازش لذت برد. یه سیو جداگونه براش ساختم بعضی وقتها که حوصله نداشتم بزنمش! :D )

نکته آخر هم یه مقدار گنگ بودن بازیه (یا شایدم من پیر و خرفت شدم :D)

مثلا من تازه آخر بازی فهمیدم میشه قدرت ادوات رو ارتقا داد! فقط میرفتم پیش اون پیر زنه Health رو ارتقا میدادم. تا اینکه بخش آهنگری رو دیدم که می‌شد با استفاده از اون مثلا قدرت شمشیرها رو ارتقا داد. حقیقتش وقتیکه متوجه شدم کل بازی رو از جاده قدیم رفتم (هیچی رو ارتقا نداده بودم) خیلی ناراحت شدم! :D

SNIPER II

Gold User
Dec 9, 2011
1,253
نام
Mansour
دوستان بازی یه مقدار زیادی سخت نیست؟ یه سری از چلنج های پلتفرمر بازی عملا غیر قابل رفتنن! مخصوصا اون چلنج سوم اون سکرد آرکایوز!
والا من به سختی بر نخوردم بازی یه کم چالش برانگیز بود ولی خوب آنچنان سخت نبود
مثلا اینجا بچه ها میگفتن بعضی پازل ها تو خیلی سخت میشه من با خودم گفتم هرجا دیوانه وار سخت شد یعنی همون جاست هر چقدر میرفتم جلو به اونجا که دوستان گفته بودن نمیرسیدم :D

• Like
Reactions: Cloud Strife

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر