Prey

SUPERMHR

کاربر سایت
Nov 1, 2005
1,942
منظورم از گرافیک اینه که برای نشون دادن قدرت موتور هیولاهای پرجزئییات درست میکنن یا عناصر فضایی که هم Smoke توشون هست هم Water Effect و هم هرچیز دیگه که بتونه اونو نشون بده....
منشورم از مردن رو فکر کنم درست برداشت نکردین....من خودم الان نمیتونم ولی شما امتحان کنید.اول روحتون رو تموم کنید!!بعد با نارنجک خودکشی کنید ببینید چی میشه.البته الان که فکرشو میکنم میبینم شاید چیزی نشه چون اونجا شما روح هم میگرین!!
استفاده SpiritWalK.همچین بی استفاده هم نیست.مثلا شما جونتون کمه(برام خیلی اتفاق افتاده) و روحتون رو میفرستین جلو تا مبارزه کنه.
یا بعضی جاها یه جور پل هست که فقط روح میتونه استفاده کنه.
البته ما که هیچوقن نمیمیریم.پس وللش.
نقد محمدرضا هم الان خوب شده!!
باتشکر...

Hellgate:london

کاربر ویژه
Loyal Member
Sep 26, 2005
2,546
نام
محمدرضا . م
سلام

ا
ستفاده SpiritWalK.همچین بی استفاده هم نیست.مثلا شما جونتون کمه(برام خیلی اتفاق افتاده) و روحتون رو میفرستین جلو تا مبارزه کنه.

برای این مورد یه روش دیگه هم هست.بزنی خودتو بکشی!!!!!:-" :-" خیلی راحت میری تو سرزمین ارواح و بعد اون پرنده های قرمز رو بزن با تیر کمون و بعد جونت پر میشه.این روش هم موجوده.خیلی راحت تره از اون کار.

یا بعضی جاها یه جور پل هست که فقط روح میتونه استفاده کنه.

اون پل ها رو هم وقتی میشه در حالت روح دیدش که روی زمین یا روی در و دیوار یه عکسی مثل خورشید دیده داره بهت راهنمایی میکنه که برو تو حالت روح.

خداحافظ

shervinrs

کاربر ویژه
کاربر سایت
Mar 9, 2006
401
نام
شروين
بالاخره پس از مدت ها انتظار تونستم اين بازي رو انجام بدم. نكات مثبت و منفي بازي به نظر من اينهاست:

نكات منفي:
متاسفانه بازي ساده بود و به هيچ وجه در طول بازي دچار مشكل نميشديد، Doom 3 بسيار Challenging تر از اين بازي بود. مردن و رفتن به جهان مردگان ايده جالبيه و ميشه اون رو به عنوان يك mini game براي جلوگيري از Quick load كردن متوالي به حساب آورد. ولي اين ويژگي بيشتر باعث سادگي بازي شده. بايد به نحوي اين خاصيت رو محدود ميكردن يا حداقل ما رو به جايي عقب تر از جايي كه مرديم بر مي گردوندن (كه البته بعضي وقت ها جلوتر هم مي رفتيم !!). بازي خيلي خطي هست و پيدا كردن مسير خيلي راحت، هميشه تنها يك راه مستقيم براي رفتن وجود داره و معماها (بيشتر در نيمه نخست) تكراري و خسته كننده هستند. در كل به نظر من هم اين بازي چند پله پايين تر از Doom 3 قرار ميگيره كه اين مسئله هم بيشتر به خاطر سادگي و كوتاهي بازي (از نظر گرافيكي هم براي سال 2006 چيز خاصي به حساب نمياد،‌ چيزي كه بيشتر مانور Doom 3 روي اون بود). مسئله ديگه اي كه كمي برام عجيب فيزيك خود اجسام كه با برخورد با هر جسمي شاهد شوت شدن اون ميشيد. مسئله عجيب تر اينه كه سازندگان بازي با استفاده از فيزيك هم خواستند معماهايي رو خلق كنند!! آچاري هم كه در ابتداي بازي مي گيريم بيش از حد مسخرست. ما در HL2 وسيله Crowbar رو داشتيم و در Riddick هم از وسايل اينچنين استفاده مي كرديم، ولي اينجا فقط شاهد يك تقليد مسخره هستيم.

نكات مثبت
:
اين بازي بهترين شكل (طراحي) مراحل و دشمنان و اسلحه ها رو داره (در FPSهاي اينطوري منظورم). اينها خوشگل ترين موجودات فضايي هستند كه تا حالا در يك بازي ديدم! اكثر اون ها حالتي براق دارند كه به آدم احساس لزج بودن ميده (حتي محيط هم چنين حالتي داشت). محيط ها بسيار جالب هستند و Level Design در قسمت هايي از بازي غوغا مي كند (مخصوصا اواخر بازي كه اتاق ها جلوي پامون به هم ميچسبيدن). داستان بازي نسبت به سري بازي هاي id جالب تر بود و اينكه ما توسط موجودات بيگانه دزديده ميشيم خيلي بهتره تا اينكه اونها از ناكجا آباد در محل ما پيداشون بشه و همه چيزو و همه كس رو نابود كنند. نو آوري هاي بازي مثل تله پورت ها، كفپوش هاي جاذبه (!!!) و Spirit Walk جالب بودند (اما همونطور كه محمد رضا جان اشاره كردند از اونها خوب استفاده نشده بود). موسيقي (كه مثل اينكه ساخت آهنگ ساز Elder Srcrolls IV بود) و صدا گذاري بازي هم خيلي خوب بود و از اينكه شخصيت اول بازي حرف ميزد متعجب و خوشحال گشتم (فريمن و Marine Doom3 و شخصيت F.E.A.R همگي صامت تشريف داشتند). Boss Fight نهايي بازي نسبت به بازي هاي مشابه خيلي خوب بود و كلا روي شخصيت Boss بازي خيلي خوب كار كرده بودند (مخصوصا اينكه با ما حرف ميزد). وسيله نقليه ابتكاري بازي هم خيلي جالب و قابل استفاده است.​
روند بازي خوب بود و كشش لازم رو براي ادامه دادن و تموم كردن بازي رو داشت (چيزي كه در Doom 3 كم بود).​
در انتهاي بازي و بعد از نمايش تيتراژ يكبار ديگه صحنه اي از ابتداي بازي نشون داده ميشه و بعد ما دوباره با رئيس اون قبيله فضايي (Elhuit) رو ملاقات مي كنيم و بعدش نوشته ميشه Prey will continue…​
اين يعني چي اونوقت ؟؟!!؟؟​
اينكه GFش تبديل به هيولا شد و مخش رو تركوندم خيلي حال داد. اما جدا از شوخي ايده خوبي بود!!​
و روح دختر بچه ها چرا اينقدر سگ جون بودن. كلا همه شرها در اين بازي از جنس مونث بلند ميشد !!!

بازي به هيچ وجه ترسناك نبود (حتي يك لحظه) و ارزش خريدن سه CD رو داشت. ضمنا اگر خيلي به بازي اول شخص ترسناك علاقه داريد حتما Call of Cthulhu DCotE رو امتحان كنيد. مطمئن باشيد پشيمون نخواهيد شد (البته فقط به افراد بالاي 18 سال پيشنهاد مي كنم، اين هم فقط به دليل موضوع و جو بازي).
ضمنا لطفا اين بازي رو با سري Half-Life 2 مقايسه نكنيد چون اصلا قابل مقايسه نيستند. اينها حالا حالا ها بايد كار كنند تا چيزي مثل HL2 Episode One رو بسازن.​

tv47

کاربر سایت
Dec 2, 2005
290
نام
amir
نوشته شده توسط shervinrs:
[/spoiler]

بازي به هيچ وجه ترسناك نبود (حتي يك لحظه) و ارزش خريدن سه CD رو داشت. ضمنا اگر خيلي به بازي اول شخص ترسناك علاقه داريد حتما Call of Cthulhu DCotE رو امتحان كنيد. مطمئن باشيد پشيمون نخواهيد شد (البته فقط به افراد بالاي 18 سال پيشنهاد مي كنم، اين هم فقط به دليل موضوع و جو بازي).
ضمنا لطفا اين بازي رو با سري Half-Life 2 مقايسه نكنيد چون اصلا قابل مقايسه نيستند. اينها حالا حالا ها بايد كار كنند تا چيزي مثل HL2 Episode One رو بسازن.​

دوست عزیز یک توضیح کوتاه در مورد Call of Cthulhu DCotE بده سبکش شبیه کدوم باریه؟

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,800
نام
امین
امین نمیدونم چی بگم به این پستت.لطفا بازی رو بگیر و بعد من منتظر نظرت هستم.اگه بازی کرده باشی میفهمی چی میگم.اصلا امین تو این بازی رو گرفتی؟؟؟ کجای بازی هستی ؟؟؟؟ اگه نرفتی و بازی نکردی چرا در بارش نظر میدی ؟؟؟؟( از حرفم ناراحت نشو ) نمیدونم چرا مثلا با علی رضا یا با من در مورد این بازی بحث میکنی ؟؟؟اصلا وقتی بازی رو نکردی، نمیتونی نظری هم داشته باشی !!!!!!!

چون یادمه تا دیروز ساعت 7 هنوز بازی نکرده بودی.از روی پست قبلیت معلومه.

سلام.
چرا ناراحت بشم مگه جنگه :cheesygri
نه من هنوز بازی رو نگرفتم ولی فکر نمیکنم اون نظری رو هم که دادم احتیاجی به بازی کردن بازی داشته باشه اگه خیلی هم سوتی دادم میتونستید توضیح بدید منم که ادم منطقی :cheesygri سریع قبول میکردم.

Ali_Reza_1899

کاربر سایت
Sep 30, 2005
1,892
نام
علی رضا
نوشته شده توسط pandora tomorrow:
سلام.
چرا ناراحت بشم مگه جنگه :cheesygri
نه من هنوز بازی رو نگرفتم ولی فکر نمیکنم اون نظری رو هم که دادم احتیاجی به بازی کردن بازی داشته باشه اگه خیلی هم سوتی دادم میتونستید توضیح بدید منم که ادم منطقی :cheesygri سریع قبول میکردم.
امین جون منم بهت گفتم برو بازی رو بگیر بعد نظر بده ولی بازم نظر دادی;)
بهتر اول بازی رو بکنی بعد نظر بدی:D

متاسفانه بازي ساده بود و به هيچ وجه در طول بازي دچار مشكل نميشديد، Doom 3 بسيار
آخ گفتی آره خیلی آسون است بازی اصلا موجودات بازی زیاد نمیتونند آدم رو اذیت کنند کلا موجودات بازی هوش بالایی ندارن
ولی دوم3 واقعا بعضی جاهاش سخت بود ولی این بازی نه اصلا سختی نداره

-------------------
راستی کرک بازی هم اومده

Preyv1.0NoCDFixedexeEng-2

آخرین ویرایش:

shervinrs

کاربر ویژه
کاربر سایت
Mar 9, 2006
401
نام
شروين
دوست عزیز یک توضیح کوتاه در مورد Call of Cthulhu DCotE بده سبکش شبیه کدوم باریه؟
شبيه هيچ كدوم از بازيها! اتموسفر بازي ديوانه كنندست و بازي اي مثل Doom 3 در برابر اين بازي بايد بره بوق بزنه. بازي از تركيب FPS و مخفي كاري و ادونچر تشكيل شده (و به طرز معجزه آسايي همه اين بخش ها رو در كنار هم بكار بردن كه شاهكار). بازي خيلي سختي و تقريبا انجامش بدون رهيافت غير ممكن. از نظر گرافيكي ضعيف اما سبك گرافيكي خيلي جالبي داره (كه توضيحش طولاني). داستانش هم در زمان قديم اتفاق مي افته و خيلي جالب بيد و مهم ترين قست بازي :evil1:. نو آوري در بازي موج ميزنه و براي تموم كردنش بايد وقت نسبتا زيادي بزاري (تقريبا 15-20 ساعت براي من طول كشيد، در حالي كه وقت مفيد بازيم فقط 8:30 بود). كلا در اين بازي ميليون ها بار آدم كشته ميشه تا بتونه يك قسمت رو رد كنه. اين بازي رو فقط به 18 سال به بالا پيشنهاد ميكنم.
ببخشيد كه ربطي به اينجا نداشت. :oops:

Ali_Reza_1899

کاربر سایت
Sep 30, 2005
1,892
نام
علی رضا
نوشته شده توسط shervinrs:
شبيه هيچ كدوم از بازيها! اتموسفر بازي ديوانه كنندست و بازي اي مثل Doom 3 در برابر اين بازي بايد بره بوق بزنه. بازي از تركيب FPS و مخفي كاري و ادونچر تشكيل شده (و به طرز معجزه آسايي همه اين بخش ها رو در كنار هم بكار بردن كه شاهكار). بازي خيلي سختي و تقريبا انجامش بدون رهيافت غير ممكن. از نظر گرافيكي ضعيف اما سبك گرافيكي خيلي جالبي داره (كه توضيحش طولاني). داستانش هم در زمان قديم اتفاق مي افته و خيلي جالب بيد و مهم ترين قست بازي :evil1:. نو آوري در بازي موج ميزنه و براي تموم كردنش بايد وقت نسبتا زيادي بزاري (تقريبا 15-20 ساعت براي من طول كشيد، در حالي كه وقت مفيد بازيم فقط 8:30 بود). كلا در اين بازي ميليون ها بار آدم كشته ميشه تا بتونه يك قسمت رو رد كنه. اين بازي رو فقط به 18 سال به بالا پيشنهاد ميكنم.
ببخشيد كه ربطي به اينجا نداشت. :oops:
آقا این موضوع هیچ ربطی به این تاپیک نداره!!!!!!
--------------------------
راستی محمد رضا جان prey چند تا مرحله داشت من فکر کنم مرحله 20 هستم چقدر دیگه مونده تموم بشه؟؟
ممنون

کاربر ویژه
Loyal Member
Sep 26, 2005
2,546
نام
محمدرضا . م
سلام اقا علی رضا

والا تعدادشو در اون روز که بازی رو تموم کردم نشمردم.ولی فکر کنم تا 34-35 رفتم.الانم پاکش کردم و فقط چند تا شات ارش نگه داشتم. یکی از مراحل رو الان یادم اومد بود : Central Gravity .این یکی روی 28-29 بود.فکر کنم.ببخشید خیلی کمک نکردم.اگه پاک نکرده بودم میگفتم بهت.

خداحافظ

کاربر ویژه
Loyal Member
Sep 26, 2005
2,546
نام
محمدرضا . م
سلام

یه نکته ای توی اینترنت خوندم که برام جالب بود :

?Prey Only Takes 5 Hours to Finish

همون طور که گفتم من بازی رو در عرض 5 ساعتو 36 دقیقه تموم کردم.

حالا این مطلب این رو میگه که برای مثال این بازی برای 360 قیمتش بر اساس نوع پک اون قیمتی حدود 49 دلار و 59 دلار داره.

بازی به طور متوسط در عرض 5 ساعت تموم میشه و اون هایی که این بازی رو برای 360 دارن در واقع دارن برای هر ساعت بازی در حالت سینگل اون 10 دلار پول میدن!!!!!!!!!!!:eek: :eek: :-" :-"

خیلی جالبه نه !!!!!!!!!!!!!!!!!!

البته خیلی ها این بازی رو زیر 5 ساعت تموم کردن.

+++++++++++++++++

اقا علی رضا اسم مرحله اخر توی کلمه Mother داره.

خداحافظ

Ali_Reza_1899

کاربر سایت
Sep 30, 2005
1,892
نام
علی رضا
نوشته شده توسط Hellgate:london:
سلام اقا علی رضا

والا تعدادشو در اون روز که بازی رو تموم کردم نشمردم.ولی فکر کنم تا 34-35 رفتم.الانم پاکش کردم و فقط چند تا شات ارش نگه داشتم. یکی از مراحل رو الان یادم اومد بود : Central Gravity .این یکی روی 28-29 بود.فکر کنم.ببخشید خیلی کمک نکردم.اگه پاک نکرده بودم میگفتم بهت.

خداحافظ

ممنون زیاد مهم هم نبود:cheesygri
من الان رسیدم به اونجایی که دختره رو نجات میدی بعد میره مرحله بعد دیگه بازی نکردم

سلام

یه نکته ای توی اینترنت خوندم که برام جالب بود :

?Prey Only Takes 5 Hours to Finish

همون طور که گفتم من بازی رو در عرض 5 ساعتو 36 دقیقه تموم کردم.

حالا این مطلب این رو میگه که برای مثال این بازی برای 360 قیمتش بر اساس نوع پک اون قیمتی حدود 49 دلار و 59 دلار داره.

بازی به طور متوسط در عرض 5 ساعت تموم میشه و اون هایی که این بازی رو برای 360 دارن در واقع دارن برای هر ساعت بازی در حالت سینگل اون 10 دلار پول میدن!!!!!!!!!!!

خیلی جالبه نه !!!!!!!!!!!!!!!!!!

البته خیلی ها این بازی رو زیر 5 ساعت تموم کردن.
بابا بی خیال محمد رضا تو این بی بازی که هست آدم دلش نمیاد بازی رو یه روزه تموم کنه آخه حیف است:cheesygri
البته برای کسانی که مثل من صبح تا شب بیکار هستن:cheesygri
ولی کلا من زیاد دوست ندارم بازی رو زود تموم کنم مگه خیلی بهم حال بده و نتونم از پاش بلند بشم:cheesygri

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,019
نام
آریا
نوشته شده توسط shahdad:
اگه میشه در باره رد کردن مرحله آخر prey توضیح دهید
همان جا که آن زنه داخل چند ضلعی سبز است و میچرخد؟
ممنون
بايد اول روح بشي و همه اون خونه هايي كه دور يارو هست بزني بعدش كه دشمنا اومدن دوباره حالت معمولي بشي و همه خونه ها رو بزني.

Ali_Reza_1899

کاربر سایت
Sep 30, 2005
1,892
نام
علی رضا
سلام
من بالاخره امروز وقت کردم Prey رو بعد از چند رو بازی کنم و تمومش کنم
در آخر میتونم بگم بازی خیلی آسون بود دلیلش هم همین بود که مردن تو کارش نبود:D
وقتی در بازی آدم بدونه که نمیمیره به دونه هیچ ترسی بازی میکنه و میره جلو پس خیلی راحت میتونه بازی رو تموم کنه
درباره مرحله آخرش هم غولش اصلا کشتنش سخت نبود غول دوم خیلی سخت تر از این بود;)
ولی در کل میتونم بگم گیم پلی و داستان بازی خوب بود که تنها چیزی بود که باعث شد نکات منفی بازی رو کنار بزنه:)
نو آوری های بازی هم نکات مثبتش بود
من که پشیمون نیستم از تموم کردنش و ارزشش رو داشت البت اونه لذتی که فکرشو میکردم نبردم از بازی ولی بد نبود!
بای

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر