Playstation 4 Pro معرفی شد!

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,234
نام
ماکان
سونی دیشب طی گردهمایی که در نیویورک ترتیب داده بود از جزییات نسخه ارتقا یافته کنسول خود پرده برداشت.

کنسول جدید، PS4 Pro نام دارد و 10 نوامبر 2016 به قیمت 399 دلار عرضه خواهد شد.

در همایش GDC 2016 شایعاتی وجود داشت که کنسول جدید سونی (که آن زمان با نام PS4 Neo شناخته می شد) دارای 8 هسته 2.1 گیگاهرتزی، 36 GNC واحد محاسباتی 911 مگاهرتزی و مموری 8GB با توان 218 گیگابیت بر ثانیه است. همچنین قابلیت پشتیبانی از Dualshock 4های کنونی PS4 در کنار نسخه آپدیت شده آن را داراست.

معمار پلی استیشن آقای مارک سرنی توضیحاتی در خصوص جزییات PS4 Pro و توانایی آن در اجرای محتوای HDR و 4K، پردازشگر سریع‌تر آن (AMD Polaris) که توانایی اجرای بازی ها در رزولوشن 4K و 60 فریم بر ثانیه را داراست و البته 1 ترابایت هارد همراه کنسول داد. همچنین رابط کاربری PS4 Pro که دقیقا مشابه برادر بزرگ‌تر خود خواهد بود.

با این افزایش قدرت دارندگان PS4 Pro می توانند بازی های خود را در رزولوشن بالاتر (4K) و با فریم ریت بیشتر یا ثابت‌تر تجربه کنند. همچنین این کنسول قابلیت استریم ویدیوهای 4K از سرویس‌هایی نظیر Netflix و Youtube را دارد. افرادی که به تلوزیون‌های 4K دسترسی ندارند نیز می توانند از قابلیت‌های ارتقا یافته PS4 Pro استفاده کنند چون این کنسول تمامی بازی های PS4 را در رزولوشن 1080p و فریم ریت بالاتر یا ثابت‌تر اجرا می کند. سونی اعلام کرده است که تمامی PS4ها، چه مدل‌های قدیمی و چه مدل جدید، طی آپدیت Firmware جدید کنسول قابلیت پشتیبانی از HDR را بدست خواهند آورند.

files-news-ps4-pro-specs-email%5B7774403971f78956532d8dce277b9488%5D.jpg

حتی اگر شما تلوزیون HDR ندارید هم نگران نباشید چون بازی‌ها هنوز هم آپگرید شده به نظر می‌رسند. مارک سرنی در این خصوص گفت که PS4 به طور خودکار بهترین رزولوشن را برای بازی شما با توجه به مدل نمایشگرتان انتخاب می‌کند و بازی را در تنظیمات مشخص شده به اجرا در می‌آورد.

بازی‌های زیادی در آینده با عرضه پچ‌های جدید روی PS4 Pro اجرا خواهد شد و نیازی به خرید دوباره بازی‌ها نیست. یکی از قابلیت‌های مهم PS4 Pro این است که تمام بازی‌ها، چه بازی‌هایی که تا الان ریلیز شده و چه بازی‌هایی که در آینده ریلیز خواهد شد، بر روی هر دو کنسول قابل اجرا است. به عنوان مثال شما می‌توانید یک نسخه Battlefield 1 خریداری کنید و مطمئن باشید که هم روی PS4 و هم PS4 Pro اجرا می‌شود، حتی اگر بعدا قصد ارتقا به کنسول جدید را داشته باشید. این موضوع در مورد بخش چند نفره هم صدق می‌کند. سونی لیستی از عناوین PS4 که در آینده و در زمان عرضه PS4 Pro با این کنسول جدید همگام سازی شده منتشر کرد که به شرح زیر است:

• Deus Ex: Mankind Divided
  • Rise of the Tomb Raider
  • Watch Dogs 2
  • Call of Duty: Infinite Warfare
  • Killing Floor 2
  • Call of Duty: Modern Warfare Remastered
  • Call of Duty: Black Ops 3 (with day one patch)
  • FIFA 17
  • Battlefield 1
  • Dishonored 2
  • Mass Effect Andromeda
  • For Honor
  • Spider-Man
  • Horizon Zero Dawn
تمامی این عناوین در زمان عرضه کنسول، قابل اجرا هستند و نیاز به پچ ندارند.

هرچند پشتیبانی از رزولوشن 4K تنها به بازی‌ها و استریم خلاصه می‌شود؛ سونی اعلام کرده است که درایو بلوری PS4 Pro، قابلیت اجرای فیلم‌های 4K روی دیسک بلوری را ندارد. به نظر می‌رسد این قابلیت در بین کنسول‌ها در انحصار مایکروسافت و Xbox One S خواهد بود.

جزییات سخت افزاری Playstaion 4 Pro به شرح زیر است:

• Product code – CUH-7000 series
  • Manufacturer’s suggested retail price – JP44,980yen, US $399, EU €399, and £349
  • Main processor – Single-chip custom processor
  • CPU: x86-64 AMD “Jaguar”, 8 cores
  • GPU: 4.20 TFLOPS, AMD Radeon™ based graphics engine
  • Memory – GDDR5 8GB
  • Storage size – 1TB
  • External dimensions – Approx. 295×55×327 mm (width × height × length) (excludes largest projection)
  • Mass – Approx. 3.3 kg
  • BD/ DVD drive – (read only) – BD × 6 CAV, DVD × 8 CAV
  • Input/ Output – Super-Speed USB (USB 3.1 Gen.1) port × 3; AUX port × 1
  • Networking – Ethernet (10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T)×1; IEEE 802.11 a/b/g/n/ac; Bluetooth® 4.0 (LE)
  • Power – AC 100V, 50/60Hz
  • Power consumption – Max. 310W
  • Operating temperature – 5ºC – 35ºC
  • AV output – HDMI™ out port (supports 4K/HDR); DIGITAL OUT (OPTICAL) port

files-news-ps4-pro-2%5B7774403971f78956532d8dce277b9488%5D.jpg

همانطور که می‌بینید، کنسول از نظر ظاهری تنها یک لایه به آن اضافه شده وگرنه در مجموع حالت قبل را دارد. به اضافه اینکه یک پورت USB دیگر در کنار به آن اضافه شده است که افرادی که بعدا قصد خرید Playstaion VR را دارند با کمبود پورت مواجه نشوند.

مطمئنا تا زمان عرضه کنسول، جزییات بیشتری نیز از جدیدترین عضو خانواده سونی منتشر خواهد شد. با ما همراه باشید.

files-news-b5dce03ddb1521d2ddbb4f79b22aad4e%5B7774403971f78956532d8dce277b9488%5D.jpg

files-news-4da05cc66e4b46da2c56eba3762238ad%5B7774403971f78956532d8dce277b9488%5D.jpg

Last edited by a moderator:

Breakdown

کاربر سایت
Mar 24, 2016
170
گند زد!!! خیلی هم عالیه بنظرم فروشش بالاترم میره بر خلاف نظر بعضی دوستان بعد شما مگه پیشگویی که میگی وقتی سونیps5 معرفی کنه ماکرو کنسول جدیدش معرفی میکنه اصن چه ربطی داره؟؟؟؟

نه حتما شما پیشگویی که میگی معرفی نمیکنه بعدم من به خاطر این میگم که سونی با معرفی ps4 pro موقیعت برتر خودشو تو سخت افزار بهتر برای همیشه از دست داد از این به بعد هر وقت سونی کنسول معرفی کنه مایکرو به فاصله کم بهترشو معرفی میکنه.

YAKUZA_2

کاربر سایت
Nov 3, 2008
1,387
با 3 ساله شدن عمر کنسولها مشکلی ندارم چون PS5 از Pro که مطمئنا پشتیبانی میکنه و امیدوارم تا 2 سال از عناوین PS4 معمولی هم پشتیبانی کنه که در اینصورت هیچ مشکلی پیش نمیاد و عمر PS4 میشه 7 سال و یه چیز استاندارد قابل قبول برای همه هست و همینطور ادامه پیدا میکنه تا همشون کلا نابود بشن حالا 2030 یا 2040:D

jhoobin

کاربر سایت
Jul 21, 2016
3,527
نام
ژوبین
نه حتما شما پیشگویی که میگی معرفی نمیکنه بعدم من به خاطر این میگم که سونی با معرفی ps4 pro موقیعت برتر خودشو تو سخت افزار بهتر برای همیشه از دست داد از این به بعد هر وقت سونی کنسول معرفی کنه مایکرو به فاصله کم بهترشو معرفی میکنه.
من دارم میگم که درسته سونی همچین کاری کرد ولی دلیل نمیشه این روند همین جوری ادامه پیدا کنه مگه شروع این نسل مثل نسل قبل بود نه پس نمیتونیم بگیم از این به بعد هر وقت سونی کنسول معرفی کرد ماکرو بعدش کنسول بهتر میده

NoctisSasuke

کاربر سایت
Sep 24, 2011
5,016
نام
Farshad
به هیچ وجه این حرف را قبول ندارم.
با یه مثال می گم.
ببین یه بازی را مثل یه ساندویچ در نظر بگیر.گیمپلی و داستان را هم بخش های اصلی ساندویچ درنظر بگیر و گرافیک و مخلفاتش را هم به عنوان سس در نظر بگیر:D
ساندویچی خوبه که خودش خوب و خوشمزه باشه. نه اینکه با زور سس زیاد بشه خوردش. و این چیزی هست که الان داره اتفاق میافته.
اگه خود ساندویچ خوب باشه دیگه میزان سس مهم نیست. اونوقته که زدن سس زیاد هم معنی پیدا می کنه و خوبه. اما ساندویچ های این نسل به شدت طعم کاه میدن. کاه با سس زیاد!

نه دیگه سس درست و حسابی امتحان کنی نظرت عوض میشه :D هر ساندیچی سس مخصوص خودش رو داره که بزنی خیلی خوشمزه ترش میکنه هرچقدرم که مخلفات خودش خوشمزه باشه سس خیلی خوشمزه ترش میکنه :D

کلاس های آشپزی BC :))

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,980
نام
محمد
نه دیگه سس درست و حسابی امتحان کنی نظرت عوض میشه :D هر ساندیچی سس مخصوص خودش رو داره که بزنی خیلی خوشمزه ترش میکنه هرچقدرم که مخلفات خودش خوشمزه باشه سس خیلی خوشمزه ترش میکنه :D

کلاس های آشپزی BC :))
:D
حرفت درسته تا حدی.اما مثلا سس بهتر از uncharted4 که نداریم:D
من الان نشستم دوباره بازی های نسل قبل را می رم.مثل متال 4،دیسانرد و... اینا سس ندارن اما خودشون خوشمزه اند:D رو pc هم تورمنت و بالدور گیتس را نصب کردم از درد بی بازیی:D
در کل قبول کن هم از نظز کمی و کیفی بازی های این نسل اکثرا چیز دندون گیری نیستن.انصافا خودت وقتی گیمپلی و داستان تو دیوار باشه اما گرافیک خوب باشه با بازی حال می کنی؟من نمی کنم:D
یه چیز هم در اخر بگم که من به هیچ وجه مخالف گرافیک و فریم ریت و... بهتر نیستم.اتفاقا هر چی بیشتر بهتر:D اما این نسل دیگه شورش در اومده.تو سینما فیلم ها رو 24 فریم اند و ملت راحت مبشینن می بینند.اما تو گیم اگه 30 فریم شد 29 واویلا میشه.اونم سر بازی هایی که اکثرا چندان اش دهن سوزی نیستند.

پ.ن:اگه داستان و گیمپلی 15 تو دیوار باشه،اولین کسی که میاد فحش میده خودتی:D

amirone

کاربر سایت
Aug 13, 2014
2,435
بابا میگم نیست دیگه :D زندگی سخته، دیگه تو جیب مبارک پول نیست بدم یه 4K هم بخرم :D
فردین ما که نداریم بزار نداشته باشیم ، یه vrه ، یهpro و یه tv 8500d :((سه تاشو اگه بخرم از فرداش باید با عصا راه برم :(:((:D الان دقیقا شکلکها مصداق حال منه :D

Ostad fariborz

کاربر سایت
Aug 22, 2016
774
نه سونی و نه ماکروسافت هیچ کدومشون زودتر نگفتن که میخووایم کنسول بدیم.
اولین کسی که در جهان این امر رو مطرح کرد این جانب یعنی جناب استاد بود.
اگر من در جای مارک سرنی یا اون فیل اسپنسر نشسته بودم الان بهترین نسل کنسول ها رو در جهان داشتیم.ولی حیف که افراد بی لیاقت جامو گرفتن

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
گرافیک اجباری نیست، من خودم تو چند وقت اخیر بهترین بازی که بازی کردم To the moon بوده که هر کی ببینه فکر می کنه برای زمان آتاریه(ریور:(()! ولی خوب قرار نیست که نباشه و پیشرفتی هم نکنه و اگه باشه خوبه و به همون اندازه ای مهمه که داستان و گیم پلی و ... مهم هستن. کلا بستگی داره بازی روی چی تمرکز کرده باشه و صنعت کنسول سازی و تراشه سازی هم واسه بازی هایی که تمرکز گرافیکی هم دارن باید اهمیت قائل بشه. هر چند سخت افزار بهتر امکانات گیم پلی بیشتری هم بوجود می آره.

Lord Odin

کاربر سایت
Mar 19, 2013
2,014
ایشون خبرنگار وال استریت ژورناله و گفته طبق یه سری منابع موثق، PS5 نیمه دوم 2018 میاد. یعنی برای آخر سال. شما عمر Pro رو هم باید 2 سال در نظر بگیرید.
سونی کلا رد داده! کنسول ساختن فقط برای 2 سال؟! :D
بنظر بنده سونی داره نهایت تلاشش رو میکنه کسی سمت PC نره درحالی که سرویس آنلاین پولیش رو گرون کرد و اصلا کیفیت لازم رو نداره. از اون طرف انحصاری هاش مرتب تاخیرخور میشن به دلایلی! مثلا TLG با دوماه عقب افتاد. یا در یک ایونت دو هزار بار 4K 4K میکنه برای ماشینی که درایو بلوری 4K نداره !!.
و دوباره بنظرم با شرایط خنده دار و ناجور Developer های الان که حس نداره انجین رو بهینه کنن، اضافه کردن HDR و 4K اونم با اپدیت یه رویاست و بدتر از اون 4K-HDR چیزی نیست که با اپدیت و پچ بشه به گیم یا کنسول اضافه کرد (بنظرم! :D).

پ.ن. قابلیتهای گرون و تجملاتی که شاید همین الان 100.000 نفر توی کل دنیا بهش دسترسی نداشته باشن بدرد گیمینگ نمیخوره. اگر حالیتونه کنسولی بسازید که حداقل گیمهای زپرتی این نسل رو 1080p 120fps اجرا کنه. HDR MEchHDR باشه برای 10-15 سال بعد :D

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: m.a.t

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
فردین ما که نداریم بزار نداشته باشیم ، یه vrه ، یهpro و یه tv 8500d :((سه تاشو اگه بخرم از فرداش باید با عصا راه برم :(:((:D الان دقیقا شکلکها مصداق حال منه :D
فکر نمیکنم کسی که روز اول 2700 واسه ps4 میده و قراره pro هم روز اول بخره مشکل داشته باشه:D

Lord Odin

کاربر سایت
Mar 19, 2013
2,014
کی گفته 2 ساله مگه نگفتن هنوز معلوم نیست؟؟؟؟
با دقت پیشتری تاپیک رو بخونید:
تو تاپیک PS Meeting که با دوستمون سر اسکورپیو بحث بود، گفتم تا اسکورپیو بیاد و بتونه خودش رو جا بندازه سونی کنسول بعدیش رو داده!

fgmg2s3wi7vc1xmzbe9j.jpg

ایشون خبرنگار وال استریت ژورناله و گفته طبق یه سری منابع موثق، PS5 نیمه دوم 2018 میاد. یعنی برای آخر سال. شما عمر Pro رو هم باید 2 سال در نظر بگیرید.

دوباره میگم، با توجه به موفقیت PC، ساختار عمر کنسول ها به کل عوض شد رفت. یعنی دیگه هیچ جهش گرافیکی رو با عرضه یه کنسول جدید نمیبینیم، بلکه روند پیشرفت گرافیک بازی ها یه چیز پیوسته ای میشه، هر 3 سال یبار یه کنسول جدید میاد و بازی ها آروم آروم بهتر میشن، منتها پایه تکنولوژی رو یه چیز قرار میدن که سازنده ها مجبور به طراحی انجین های جدید و ... نشن، یعنی شاید PS5 هم باز ورژن 3 برابر قوی تر Pro‌ باشه، تا اون موقع سازنده ها انجین هارو بر مبنی Pro تغییر دادن و جهش به کنسول بعدی براشون ساده تره. و عین مثلا تغییر از PS2 به PS3 مجبور نیستن همه چیز رو دور بریزن از اول انجین بسازن و ...

ربطش به PC چیه؟ تا قبل از این، یعنی ظهور Steam، عملا PC محدود به بازی های خاص خودش بود و اکثر سازنده ها بازی هاشون رو برای کنسول میساختن. مثلا زمان PS2 که رقیب کنسولی هم نداشت همه چی ناخودآگاه انحصاری سونی بود. و این سازنده های PC بودن که میخواستن بیان رو کنسول و مثلا SC رو بیارن رو کنسول. اما الان که PC جا افتاده، و سازنده ها براش بازی میسازن، به دلیل سخت افزار بهتر اختلاف گرافیکی هی داره میره بالا. اگه الان یه کنسول بخواد 6 7 سال دست نخورده باقی بمونه، عملا تو نیمه دوم اختلاف گرافیکی بازی ها به حدی میشه که ذوب شدگان سونی و مایکروسافت هم حالشون بهم میخوره. در نتیجه الان باید ماهیت کنسول ها طوری تغییر کنه که بتونن همگام با متوسط PC ها برن جلو. PC های آخرین سیستم همیشه دست نیافتنی هستن، اما چون خیلی گرونن و هرکسی نمیتونه بخره عملا هیچ سازنده ای هم نمیاد بر مبنی اون ها و مخاطبین فوق کمشون بازی بسازه. دیگه کسی حاضر نیست حمافت کرایتک و Crysis رو تکرار کنه. بازی بسازی با گرافیک وحشتناک که کسی نمیتونه رو آخرین تنظیمات بازی کنه!

• Like
Reactions: Capcom

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,980
نام
محمد
با دقت پیشتری تاپیک رو بخونید:
طرف صرفاً پیش بینی کرده.دلیل نميشه هر چی پیش بینی کرد درست از آب دربياد.
اگه اشتباه می کنم و واقعا و منبع موثق داره بگید.
پ.ن:بعید می دونم سونی تا رکورد فروش ps2 را نزنه بی خیال این نسل بشه. به خصوص که پرو را هم دادن.

Lord Odin

کاربر سایت
Mar 19, 2013
2,014
طرف صرفاً پیش بینی کرده.دلیل نميشه هر چی پیش بینی کرد درست از آب دربياد.
اگه اشتباه می کنم و واقعا و منبع موثق داره بگید.
پ.ن:بعید می دونم سونی تا رکورد فروش ps2 را نزنه بی خیال این نسل بشه. به خصوص که پرو را هم دادن.
خب طبق شایعه های که داره مو به مو درست از اب درمیاد و با درنظر گرفتن همون ها اسکورپیو برتری کاملا واضحی داره نسبت به ps4 pro که %100 زمستون سال بعد میاد (2017) سونی هم نهایت تلاشش رو بکنه E3 2018 کنسول بعدیش رو معرفی و برای رقابت با اسکورپیو، همون زمستون وارد بازار میکنه. همچی Make Sense تو می! :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر