PES 2015 [پست اول خوانده شود]

مهم:
بحث مقایسه اینجا : FIFA VS PES
در این تاپیک بحث مقایسه ای بشه کابر خاطی به مدت یک هفته بن خواهد شد.

ekx37mof2ruyimmgxbqg.png

ناشر: Konami
تاریخ انتشار: نامشخص​

همین طور که از قبل اعلام شده بود، بازی PES 2015 برای کنسول های نسل هشتم و هفتم امسال منتشر مشه و امروز اولین تریلر بازی منتشر شد.
توضیحات کانال رسمی بازی:
PES 2015 را ببینید، بازگشت واقعی به ریشه های اصلی PES شامل کنترل فوق العاده پاسخگو بازی و گیم پلی شناخته شده این سری که در آن بازیکنان می توانند بدون محدودیت بازی کنند
اولین تریلر بازی
عکس های بازی:

اطلاعات بیشتر از بازی در تاریخ 3 ماه July منتشر خواهد شد

Last edited by a moderator:

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
داش مصطفی خدایی دمو چه مشکلی داشت غیر از نرمنبودن انیمیشن ها که اونم برطرف شده من کلا دمو رو جویدم مشکلی داری بگو البته فقط گیم پلی چون واسه من گرافیک و چمن و لایسانس مهم نیست
با اینکه فیفا امسال گند زد ولی بازم گیم پلی اش از pes بهتره(البته دموی pes)=((

fifa12

کاربر سایت
Apr 29, 2011
489
نام
پیمان
اینو خدا شاهده جدی میگم مصطفی با پلی 4 دامادمون داشتم بازی میکردم(خودم میخوام تازه با pes بگیرم)مسی رو گذاشتم دفاع آخر رو درجه افسانه ای کلا با سرعت سه بار عرض زمین رو طی کردم به صورت ضربدری تک به تک شدم یادم رفت فیلم بگیرم .بابا اینو نمیتونم تحمل کنم دیگه.

amin_mhd74

کاربر سایت
Oct 13, 2014
16
نام
amin
بیاین قبول کنیم هیچی فیفا نمیشه هر سال به چشم میشه پیشرفتاشو دید ولی پی اس همونیه که بود پی اس تخیلیه ولی فیفا یه شبیه ساز واقعا حرفیه:x

mo.al.sh.60

کاربر سایت
Sep 14, 2014
165
بعد از چند دست بازی کردن نظر شخصیمو میگم...

نکات مثبت : فیزیک و استایل بازیکنان هنگام دویدن و هنگام خوشحالی خیلی عالی کار شده و موقع دریبل زدن یا حرکات نمایشی بسیار طبیعی جلوه میکنه و چهره های بیشتر بازیکنان هم میتونم به وضوح بگم خیلی بهتر از نسخه پارسال هست و از اون حالت پیکسلی و کارتونی تا حدودی فاصله گرفته....

جو ورزشگاه بسیار عالی هست و حس یک فوتبال طبیعی رو میتونه برسونه به صورتی که با هر تیمی تو زمین خودت بازی کنی هواداران ورزشگاه با صدای بلند بازیکنان خودی رو تشویض میکنند...

واکنش بهتر دروازه بانان در موقعیتهای 100% که در بیشتر مواقع عالی عمل میکنن ولی از طرفی روی گلهایی که روی کرنر سانتر میشه به راحتی میشه گل زد....در کل واکنشها 50 50 خوب هست...

دیگه مثل پارسال خبری از افسایدهای پی در پی و بیخود و کارت دادنهای داور و بیخودی خطا گرفتن در بازی نیست و کم شدن این صحنه ها به طبیعی شدن بازی کمک کرده...

هوش مصنوعی cpu در درجه سختی top player بسیار عالی عمل میکنه به حدی که در یک موقعیت تک به تک من یدونه گل چیپ خوردم و یدونه موقعیت تک به تک رو با تکل از پشت و اخراج بازیکن cpu از من گرفته شد...

تایم بازی به تقلید از فیفا دیگه مثل نسخه 2014 نیست و از 5 دقیقه 6 دقیقه 7 دقیقه و... بگیر تا 30 دقیقه قابل تنظیم هست و دیگه محدود به چند تا تایم نمیشه....

گزینه کوتاه و بلندی چمن به منوی انتخاب ورزشگاه و همینطور طراحی چمن اضافه شده....

و اما نکات منفی بازی که امسال باز هم بیشتر از نکات مثبت به چشم من اومد....

کیفیت افتضاح چمن بازی به حدی که انگار داری روی موکت بازی میکنی و اونقدر چمن مات و بی کیفیت هست که از دوربین wide که بالاترین دوربین هست اصلا مشخص نیست این چمن مربوط به زمین فوتباله ...کافیه شما ورزشگاه سن سیرو رو برداری تا به عمق فاجعه پی ببری....

تور دروازه هنوز هم مثل نسخه 2014 نرم نیست و وقتی توپ وارد دروازه میشه انگار به یک جسم سفت و سخت برخورد کرده....

هنوز هم مثل نسخه 2014 بعد از رد کردن صحنه های اهسته به مدت چند ثانیه تصویر سیاه میشه(load شدن بازی) و بعد وارد جریان بازی میشه....

هنوزم هم مثل نسخه 2014 اون فلش های مسخره چه در کرنر و چه در ضربات ایستگاهی مشخص هست که به راحتی میشه با این روش گلزنی کرد...

طراحی گرافیکی تماشاچیان از نزدیک بسایر فاجعه هست و در ادمو یاد طراحیهای گرافیکی نسل ششم کنسولها میندازه...

وضعیت فاجعه بار منوی game plan یا ترکیب چینی و تعیین سیستم تیم به حدی گمراه کننده و گیج کننده هست که در نگاه اول باید منوها رو کامل براندازی کنی تا متوجه بشی قسمت تعویض کجاست و قسمت تاکتیک چیدن کجا....حتی به سادگی نسخه 2014 هم نیست...

وضعیت لایسنس نشدن تیمها هم به قوت خود باقیست و لیگس انگلیس اصلا لایسنس نیست و جام باشکاهی اسیا هم تیمهای ایرانی که حضور دارن علاوه بر اینکه چهره ها بیخود و مسخره ساختن شده...

افت فریم ریت در هنگامی که بازیکنان وارد زمین میشند وجود داره و زمانی که با دوربین بالا بازی میکنید اگه خیلی حساس بشید افت فریم رو حس میکنید...

سرورهای آنلاین بازی هم که تعطیل هستن و اصلا امکان join شدن وجود نداره تا شاید مثل پارسال با اون اپدیت سرورها فعال بشن...

تمامیه این نکته ها از تجربه بازی دوستانه بود و هنوز مدهای my club و مسترلیگ تست نشده....و به نظرم اکه طرفداره دو اتیشه این بازی هستین 230 تومان ارزششو داره ولی اگه به هوای یک فوتبال متفاوت و تغییرات 180 درجه ای میخواهید بازی رو خریداری کنید باید بهتون بگم سخت در اشتباهید.

دوست عزیز یه عکس از دیسک و کیسش میزاری؟ خیلی عکسهای متفاوتی گذاشتن ازش میخوام ببینم کدوم ایران اومده.
از مود های بازی هم چند تا عکس بزاری همینطور شب بازی ممنون میشم.

Sent from my LT22i using Tapatalk

اروند 2520

کاربر سایت
Jul 23, 2014
1,414
نام
علی

منم فکر میکنم گیم پلی عمومی فیفا یه برتری هایی داره ولی دیگه مثل سالهای گذشته برتری مطلق نیست (به خصوص پاس ها طبیعی تر و دارای کنترل بهتری هست)
تو یه چیزاییش هم pes بهتره، مثلا دریبل و چرخش ها خیلی طبیعی تره و دروازبان ها باگ های کمتری از فیفا دارن، از اون طرف مدافعا بیشتر از فیفا باگ دارن، دوباره از اینطرف :d کار با مهاجما (هم دریبل و هم پاس) سخت تره و باعث میشه باگ مدافعا کمتر به چشم بیاد ...
ضمن اینکه تو انیمیشن ها هم pes با اینکه تعداد انیمیشن هاش کمتره ولی واقعا طبیعی تر هستن، (به خصوص انیمیشن دویدن و دریبلینگ و درگیری های شونه به شونه) اما خب تو وصل شدن انیمیشن ها به همدیگه تو فیفا نرم تر اجرا میشه که نکتۀ مهمیه و تعداد انیمیشن هاش هم بیشتر به نظر میرسه (البته مطمئن نیستم)
با توجه به اینکه دوستمون گفت pes نسبت به دمو ش پیشرفتی نداشته من شخصا الان انتخاب برام خیلی سخته بین فیفا 15 و pes 15
این در حالیه که به گیم فیفا عادت کرده بودم تو این 3 سال ... پس همین که تونستم با pes ارتباط برقرار کنم نشون میده حرفای زیادی برای گفتن داره
اما تا حالا که با این دموی pes 15 در کل بیشتر از فیفا 15 حس فوتبال داشتم (البته گیم پلی فیفا 14 رو به هردوی اینا ترجیح میدم)
تو گرافیک هم 15 pes به جز چمن (که قابل تحمله) و تور دروازه (که تقریبا غیر قابل تحمله!) تو بقیه چیزا به چشم من طبیعی تر از فیفا 15 میاد
بارها پشت سر همدیگه فیفا 15 و pes 15 رو بازی کردم که بلافاصله تو ذهنم مقایسه بشه و از نظر بصری (مجموعۀ گرافیک و انیمیشن) به نظرم pes طبیعی تر اومد
به همین دلیل (گرافیک طبیعی تر) با توجه به اینکه گیم پلی شون هم نزدیک به هم هست pes بیشتر به دلم نشست
البته بعضی دوستان هم گرافیک فیفا رو طبیعی تر میدونن، نظر اونام محترمه ... ولی خب به نظر من اینطور نمیاد

البته تو تصاویر آهسته و ریپلای ها و ... فیفا 15 برتری مطلق داره و تو گرافیک چهره هم pes 15 برتری مطلق داره ... اما هیچکدوم اینا تو گیم پلی زیاد به چشم نمیاد

- - -ویرایش - - -

من احساس میکنم نسخه دمو هم همون نسخه اصلی بازی بوده منتها اومدن به صورت محدود و دمو اون رو عرضه کردن چون در مقایسه با بازی اصلی اونم توی این 3 ماه که وقت بود تا ریلیز اصلی بازی توقع نباید داشته باشیم که بازی کاملا از این رو به اون رو بشه و تفاوت زیاد باشه....برای من که تفاوتی نداشت یا اگر هم بود در حده ریزه کاری بود و نه اینکه بگیم wow خدای من...به هر حال باید خودتون بازی کنید تا متوجه بشید از نظر من که همون بود و فرق انچنانی نداشت.

حالا همون تفاوت تو ریزه کاری ها که گفتین، چی به چشم شما اومد؟

Urch

کاربر سایت
Apr 11, 2014
50
نام
M A H D I
دوستان صاحب نظر من یچیزی در باره تور دروازه سری PES بگم ب عنوان کسی که از زمان تولد PES تمام نسخشو بازی کرده، قبل از 2008 هم این تب نرم کردن تور دروازه بود و کونامی اومد تو نسخه 2008 اش تور دروازه هارو نرم نرم کرد . بعد دوباره یه جوی راه افتاد که چرا انقد نرمه :| باید سفت شه . هر سال میگفتن سفت تر شه چون هنوز به حد طبیعی نرسیده تا الان . الانم ک من فعلا دمو 2015 رو بازی کردم بنظر نمیاد تور انقدی محکم و سفت باشه که غیر طبیعی بنظر برسه . شما اگه استادیوم هایی مثله اولترافورد یا سانتیاگو برنابئو رو تور دروازه هاشو دقت کنین همچین تورای شل و ولی نیستن اونام سفتن . با یه مقایسه کوچولو میتونید متوجهش بشید که این مورد همچین مورد گنده ای نیس که تو چشم بیاد . تور فعلی نه انقد سفت و محکمه که کونامی از اونور بوم افتاده باشه نه انقد شله که ازین ور بوم بیافته . حد وسط رو گرفته . اینو گفتم اینجا بگم چون دیدم باز قضیه تور داره بالامیگیره .

اروند 2520

کاربر سایت
Jul 23, 2014
1,414
نام
علی
دوستان صاحب نظر من یچیزی در باره تور دروازه سری PES بگم ب عنوان کسی که از زمان تولد PES تمام نسخشو بازی کرده، قبل از 2008 هم این تب نرم کردن تور دروازه بود و کونامی اومد تو نسخه 2008 اش تور دروازه هارو نرم نرم کرد . بعد دوباره یه جوی راه افتاد که چرا انقد نرمه :| باید سفت شه . هر سال میگفتن سفت تر شه چون هنوز به حد طبیعی نرسیده تا الان . الانم ک من فعلا دمو 2015 رو بازی کردم بنظر نمیاد تور انقدی محکم و سفت باشه که غیر طبیعی بنظر برسه . شما اگه استادیوم هایی مثله اولترافورد یا سانتیاگو برنابئو رو تور دروازه هاشو دقت کنین همچین تورای شل و ولی نیستن اونام سفتن . با یه مقایسه کوچولو میتونید متوجهش بشید که این مورد همچین مورد گنده ای نیس که تو چشم بیاد . تور فعلی نه انقد سفت و محکمه که کونامی از اونور بوم افتاده باشه نه انقد شله که ازین ور بوم بیافته . حد وسط رو گرفته . اینو گفتم اینجا بگم چون دیدم باز قضیه تور داره بالامیگیره .

من در مورد نرمی و سفتیش نگفتم ...
مشکل اینه که حرکتش اصلا طبیعی نیست، شبیه تور پارچه ای نیست !
لرزش اش طبیعی نیست ... بعضی موقعا یه گوشه از تور تکون میخوره و گوشۀ دیگه کوچکترین لرزشی هم نداره !
تو ذوق میزنه قشنگ ...
البته اون تور های نرم قدیمی حرکت شون خیلی طبیعی تر بود و از فعلی ها خیلی بهتر بود، ولی منظور من این نیست حتما اون شکلی باشه، شل یا سفت یا هرچی ... فقط حرکت و لرزش اش طبیعی باشه

rezi_71

کاربر سایت
Aug 10, 2011
1,060
نام
رضا
خب من چند دستی نسخه نسله قبل بازی کردم و فرق انچنانی با دمو توی بازی به چشمم نیومد...یعنی نه در حدی که مثلا بگم واوو!
yahoo_4.gif
...بعضی از باگهای گرافیکی مثل خوشحالی بعد از گل و 1سری مشکلات کوچیک که توی گیمپلی بازی بود که رفع شده ولی درکل شاکله ی اصلی بازی همون چیزیه که توی دمو دیدید!
نکته قوت بازی همون نحوه پاسکاری و سرعت بازی که واقعا خیلی روون و عالی کار شده و زمانی با جَو بازی اشنا بشید خیلی لذت بخشه! یعنی حساب شده است و همینجوری الاوکیلی نیست که ساده و پیش پا افتاده باشه,نه خیلی سخت و پیچیده که لذت بازی از بین ببره کلا هدفش نزدیک شدن به فوتباله واقعیه!
سیستمه شوتینگ بازی هم خوبه هم بد! یعنی خوبیش اینه که توپ اون وزن لازم داره وقتی توپ میزنی و از بیرون محوطه گل زدن طبیعی تر و بهتر شده ولی نکته منفی توی شوت زدن اینه که توی18 بدون اینکه توپ استُپ کنی
فقط با دادن جهت و شوت 1ضرب توپ میزنه توی گل
yahoo_22.gif
یعنی درصد خطای شوتش توی محوطه جریمه و سرضرب خیلی پایینه(حتی توپهای والی) و بالای 80%گل میشه....1جوری هم شوت میزنه که فک میکنی دروازبان در حده 1-1.5ثانیه مکث میکنه و بعدش شیرجه میره که این تیکش خیلی روی مخه...یعنی اون مقداری که از پشت محوطه جریمه طبیعی و خوب درامده ولی به همون نسبت توی محوطه جریمه برعکس کار کرده

گرافیک و انیمیشن حرکات بازیکنا واقعا خوب شده یعنی انیمیشن دریبل,پاس,شوت,هد و...با موتور فاکس خیلی نرم و رئال طراحی شده و یکی از نقاط قوت بازی...ولی طراحی چمن بازی مخصوصا از دور خیلی توی ذوق میزنه:/ ولی از نزدیک خیلی بهتر کار شده...کلا هر چی دوربین به سطح زمین نزدیکتر باشه از حالت ماکت و مصنوعی بودن چمن کمتر میشه که برای کسانی که از فیفا15 میان روی pes این کیفیت قابل هضم نیست...

طراحی استادیومها و تماشاگران تقریبا قابله قبوله اما نسبت به کمیت استادیومها نه! یعنی امیدوار بودم اگر تعداد استادیومها کم هست ولی کیفیتشون در سطح بالایی باشه که متاسفانه در این بخش زیاد خوب کار نکرده کونامی و کمیت فدای کیفیت نشده و واقعا با داشتن فاکس انجین همچین چیزی خیلی بعید بود!...درمورد تور درازه هم زیاد حساس نباشید چون همه جا مثله هم نیست و توی واقعیت هم با هم متفاوته...ولی بازم میتونست بهتر باشه و چند نوع فیزیک مختلف برای تور دروازه ها حداقل نسبت به تعداد استادیوم ها طراحی کنه

بحث مهمه دیگه بازی Player Id که برای بعضی بازیکنان فوق العاده عمل کرده و برای بعضی بازیکنها ضعیف! مثلا من بیشتر بازیهام با بارسا انجام دادم که طراحی نیمار و سوارز فوق العاده است یعنی با دقت خیلی بالایی سعی شده که انیمیشنهای اصلی و استیل خودشون توی بازی به کار بره و واقعا هم تفاوت کمی با واقعیت داره حرکاتشون و خیلی نسبت به رقیبش بهتر عمل کرده ولی مثلا در مورد مسی و اینیستا این موضوع برعکسه! یعنی مسی وقتی میدوه 1حالته خمیده و استیله نامتوازنی داره و اینیستا هم حرکاتش نسبت به خودش خشک طراحی شده و اون استیل نرم و روونی که توی واقعیت داره توی بازی نداره درکل حداقل با توجه به چنددستی که با بارسا بازی کردم این قسمت حالت بالانس و متعادلی نداشت یعنی بعضی بازیکنها عالی,بعضیها متوسط و گروهیشونم ضعیف کار شده(بقیه تیمها فعلا بازی نکردم)...دروازبانها هم طراحی خوبی دارند و حالت سوپرمن یا پت و مت توی بازی براشون فعال نمیشه!
yahoo_4.gif
نسبت به خودشون خوبن...فقط تنها مشکلی که من دیدم همین ری اکشن کندشون نسبت به شوتهای توی محوطه و سرضرب,وگرنه مشکل خاصی ندارن
طراحی منو بازی هم متوسط رو به خوب هست...داشتن چمپیونز لیگ هم که همیشه یکی از نقات قوت این سری به حساب میاد!

نکته مثبت دیگه بازی توی قسمت چیندن ترکیب تیمه که هرچند از قبلم بوده ولی کلا با این 1مورد خیلی حال
میکنم به شخصه!
yahoo_4.gif
وقتی مثلا پست مسی از حمله(SS) به هافبک میانی(cm) تغییر میدی اورالش کم میشه مثلا از 94 میشه 85! و به همون نسبت کارایش توی بازی میاد پایین ولی اگر بزاریش هافبک تهاجمی(amf) بازم میشه94! دقیقا مثله پستی که الان توی بارسا داره(
yahoo_22.gif
) البته اولش که وارد بخش ترکیب چیندن و تاکتیک میشید 1مقدار گیج کننده است ولی چندباری که باهاش کار کنید سریع راه میوفتید و مشکلی نداره از این لحاظ...
نکته منفی دیگه که الان چندساله گریبان این بازی گرفته همین حق امتیاز و لایسنس که واقعا هیچ جوره نمیشه باهاش کنار امد و 1نکته منفی بزرگ براش تلقی میشه! یعنی کسی که طرفدار ارسنال یا چلسی فکر نکنم هیچجوره بتونه با تیمش ارتباط برقرار کنه حتی اگر فقط در حد اسم و لباس تیم باشه...مثلا اگر به جای بارسا توی بازی اسمش گذاشته باشن FC CATALAN
yahoo_22.gif
هرچقدر هم بازیکنها و تیم خوب طراحی کرده باشن بازم من تو کتم نمیره این تیم همون بارسا!

در زمینه هوش مصنوعی هم بازی واقعا خوب کار کرده و کنترل بازیکنهایی که بدست cpu هستن واقعا هوشمندانه صورت میگیره مثلا توی رئال رونالدو توی واقعیت بیشتر به نک حمله و بازی کنار بنزما متمایل هست و سعی میکنه از گوشه بیاد نک خطه حمله و بنزما زمانی 1خط میره عقبتر رونالدو میاد جلو و خیلی طبیعی و عالی این قسمت درست شده...کلا جایگیری بازیکنها و غرایضشون به حمله و دفاع سعی شده بیشتر به واقعیت شبیه باشه و بازیکنها توی پستشون ثابت نیستن و بیشتر شناور بازی میکنن...مثلا توی بارسا الوز مثله واقعیت بیشتر توی حمله وینگه تا دفاعه راست!(
yahoo_22.gif
)

خلاصه اقا سر و چشمتون درد نیارم این بازی در حالی که پتانسیل فوق العاده بالایی توی ارائه 1فوتبال واقعی داره ولی بزرگترین مشکلش همین پول و لایسنس که بلای جان این سری شده یعنی اگر بتونن روی همه ی بخشها مثله گیمپلی بازی کار کنن خیلی محصول و کیفیت نهایشون بالا میره ولی خب پیشرفت توی همه ی بخشها مستلزم هزینه و بودجه بیشتری که شاید نسبت به رقیبش ازادی عمل کمتری بهشون بده و نتونن در اون سطح و همزمان با گیمپلی بازی در سایر بخشها هم پیشرفت داشته باشن...و اون لایسنس هم که EA جهانخوار!(
yahoo_4.gif
) فکر نکنم حالاحالاها توی این 1مورد کم بیاره و اجازه بده کونامی کاری انجام بده(حداقل در مورد انگلیس). و متاسفانه از این ناحیه ضربه شدیدی میخوره بازی

این نکات توی 1روز بازی کردن تونستم متوجه بشم حالا بیشتر بازی کنم بهتر میشه راجع بازی نظر داد... بخشهای انلاین و سایر موارد بیشتر بازی کردم میام میگم...اصله بازی برای من سرورای بازی و انلاین فرندلی و کلا مودهای انلاین هست و کمتر مسترلیگ و اینا با cpu بازی میکنم(شاید سالی 2بار مسترلیگ برم!
yahoo_4.gif
)
بعضی از نکات دیگه هم حس کردنی هستن و تا بازی نکنید و داخله جو بازی قرار نگیرید متوجه نمیشید
درنتیجه این سری توی مسیر درستی قرار گرفته و اگر همینطور به پیشرفتش توی تمام بخشها ادامه بده میتونه در نسخه های بعد این سبک متحول کنه و خودش از زیر سایه رقیبش بیرون بکشه! ....دیگه خریدنش بستگی به خودتون داره قبلش چندتا استریم و ویدئو از بازی ببینید بعد با خیال راحت تصمیم بگیرید

پ.ن1:بنده نه فن فیفام نه PES ! اصلا برام مهم نیست کدوم بیشتر بفروشه چون توی جیب من که نمیره!,والا
yahoo_4.gif

پ.ن2:بازم تکرار میکنم هرچی گفتم ماله نسله قبله!(ps3) فردا اگر روی نسله جدید بازی کردید و کلا همچی با قبل فرق میکرد نیاید یقه منو بگیرید
yahoo_17.gif
(درکل بعیده فرقه بنیادی و اساسی داشته باشن
yahoo_4.gif
)
پ.ن3:پیشرفته این نسخه توی گیمپلی به طور غیرمستقیم به سود فیفاست چون اونا هم 1تکونی به خودشون میدن و هر 2طرف سود میبرن! پس به امید حس کردن 1فوتباله واقعی حالا هرکدوم که ارائه بدن!

آخرین ویرایش:

mo.al.sh.60

کاربر سایت
Sep 14, 2014
165
خب من چند دستی نسخه نسله قبل بازی کردم و فرق انچنانی با دمو توی بازی به چشمم نیومد...یعنی نه در حدی که مثلا بگم واوو!
yahoo_4.gif
...بعضی از باگهای گرافیکی مثل خوشحالی بعد از گل و 1سری مشکلات کوچیک که توی گیمپلی بازی بود که رفع شده ولی درکل شاکله ی اصلی بازی همون چیزیه که توی دمو دیدید!
نکته قوت بازی همون نحوه پاسکاری و سرعت بازی که واقعا خیلی روون و عالی کار شده و زمانی با جَو بازی اشنا بشید خیلی لذت بخشه! یعنی حساب شده است و همینجوری الاوکیلی نیست که ساده و پیش پا افتاده باشه,نه خیلی سخت و پیچیده که لذت بازی از بین ببره کلا هدفش نزدیک شدن به فوتباله واقعیه!
سیستمه شوتینگ بازی هم خوبه هم بد! یعنی خوبیش اینه که توپ اون وزن لازم داره وقتی توپ میزنی و از بیرون محوطه گل زدن طبیعی تر و بهتر شده ولی نکته منفی توی شوت زدن اینه که توی18 بدون اینکه توپ استُپ کنی
فقط با دادن جهت و شوت 1ضرب توپ میزنه توی گل
yahoo_22.gif
یعنی درصد خطای شوتش توی محوطه جریمه و سرضرب خیلی پایینه(حتی توپهای والی) و بالای 80%گل میشه....1جوری هم شوت میزنه که فک میکنی دروازبان در حده 1-1.5ثانیه مکث میکنه و بعدش شیرجه میره که این تیکش خیلی روی مخه...یعنی اون مقداری که از پشت محوطه جریمه طبیعی و خوب درامده ولی به همون نسبت توی محوطه جریمه برعکس کار کرده

گرافیک و انیمیشن حرکات بازیکنا واقعا خوب شده یعنی انیمیشن دریبل,پاس,شوت,هد و...با موتور فاکس خیلی نرم و رئال طراحی شده و یکی از نقاط قوت بازی...ولی طراحی چمن بازی مخصوصا از دور خیلی توی ذوق میزنه:/ ولی از نزدیک خیلی بهتر کار شده...کلا هر چی دوربین به سطح زمین نزدیکتر باشه از حالت ماکت و مصنوعی بودن چمن کمتر میشه که برای کسانی که از فیفا15 میان روی pes این کیفیت قابل هضم نیست...

طراحی استادیومها و تماشاگران تقریبا قابله قبوله اما نسبت به کمیت استادیومها نه! یعنی امیدوار بودم اگر تعداد استادیومها کم هست ولی کیفیتشون در سطح بالایی باشه که متاسفانه در این بخش زیاد خوب کار نکرده کونامی و کمیت فدای کیفیت نشده و واقعا با داشتن فاکس انجین همچین چیزی خیلی بعید بود!...درمورد تور درازه هم زیاد حساس نباشید چون همه جا مثله هم نیست و توی واقعیت هم با هم متفاوته...ولی بازم میتونست بهتر باشه و چند نوع فیزیک مختلف برای تور دروازه ها حداقل نسبت به تعداد استادیوم ها طراحی کنه

بحث مهمه دیگه بازی Player Id که برای بعضی بازیکنان فوق العاده عمل کرده و برای بعضی بازیکنها ضعیف! مثلا من بیشتر بازیهام با بارسا انجام دادم که طراحی نیمار و سوارز فوق العاده است یعنی با دقت خیلی بالایی سعی شده که انیمیشنهای اصلی و استیل خودشون توی بازی به کار بره و واقعا هم تفاوت کمی با واقعیت داره حرکاتشون و خیلی نسبت به رقیبش بهتر عمل کرده ولی مثلا در مورد مسی و اینیستا این موضوع برعکسه! یعنی مسی وقتی میدوه 1حالته خمیده و استیله نامتوازنی داره و اینیستا هم حرکاتش نسبت به خودش خشک طراحی شده و اون استیل نرم و روونی که توی واقعیت داره توی بازی نداره درکل حداقل با توجه به چنددستی که با بارسا بازی کردم این قسمت حالت بالانس و متعادلی نداشت یعنی بعضی بازیکنها عالی,بعضیها متوسط و گروهیشونم ضعیف کار شده(بقیه تیمها فعلا بازی نکردم)...دروازبانها هم طراحی خوبی دارند و حالت سوپرمن یا پت و مت توی بازی براشون فعال نمیشه!
yahoo_4.gif
نسبت به خودشون خوبن...فقط تنها مشکلی که من دیدم همین ری اکشن کندشون نسبت به شوتهای توی محوطه و سرضرب,وگرنه مشکل خاصی ندارن
طراحی منو بازی هم متوسط رو به خوب هست...داشتن چمپیونز لیگ هم که همیشه یکی از نقات قوت این سری به حساب میاد!

نکته مثبت دیگه بازی توی قسمت چیندن ترکیب تیمه که هرچند از قبلم بوده ولی کلا با این 1مورد خیلی حال
میکنم به شخصه!
yahoo_4.gif
وقتی مثلا پست مسی از حمله(SS) به هافبک میانی(cm) تغییر میدی اورالش کم میشه مثلا از 94 میشه 85! و به همون نسبت کارایش توی بازی میاد پایین ولی اگر بزاریش هافبک تهاجمی(amf) بازم میشه94! دقیقا مثله پستی که الان توی بارسا داره(
yahoo_22.gif
) البته اولش که وارد بخش ترکیب چیندن و تاکتیک میشید 1مقدار گیج کننده است ولی چندباری که باهاش کار کنید سریع راه میوفتید و مشکلی نداره از این لحاظ...
نکته منفی دیگه که الان چندساله گریبان این بازی گرفته همین حق امتیاز و لایسنس که واقعا هیچ جوره نمیشه باهاش کنار امد و 1نکته منفی بزرگ براش تلقی میشه! یعنی کسی که طرفدار ارسنال یا چلسی فکر نکنم هیچجوره بتونه با تیمش ارتباط برقرار کنه حتی اگر فقط در حد اسم و لباس تیم باشه...مثلا اگر به جای بارسا توی بازی اسمش گذاشته باشن FC CATALAN
yahoo_22.gif
هرچقدر هم بازیکنها و تیم خوب طراحی کرده باشن بازم من تو کتم نمیره این تیم همون بارسا!

در زمینه هوش مصنوعی هم بازی واقعا خوب کار کرده و کنترل بازیکنهایی که بدست cpu هستن واقعا هوشمندانه صورت میگیره مثلا توی رئال رونالدو توی واقعیت بیشتر به نک حمله و بازی کنار بنزما متمایل هست و سعی میکنه از گوشه بیاد نک خطه حمله و بنزما زمانی 1خط میره عقبتر رونالدو میاد جلو و خیلی طبیعی و عالی این قسمت درست شده...کلا جایگیری بازیکنها و غرایضشون به حمله و دفاع سعی شده بیشتر به واقعیت شبیه باشه و بازیکنها توی پستشون ثابت نیستن و بیشتر شناور بازی میکنن...مثلا توی بارسا الوز مثله واقعیت بیشتر توی حمله وینگه تا دفاعه راست!(
yahoo_22.gif
)

خلاصه اقا سر و چشمتون درد نیارم این بازی در حالی که پتانسیل فوق العاده بالایی توی ارائه 1فوتبال واقعی داره ولی بزرگترین مشکلش همین پول و لایسنس که بلای جان این سری شده یعنی اگر بتونن روی همه ی بخشها مثله گیمپلی بازی کار کنن خیلی محصول و کیفیت نهایشون بالا میره ولی خب پیشرفت توی همه ی بخشها مستلزم هزینه و بودجه بیشتری که شاید نسبت به رقیبش ازادی عمل کمتری بهشون بده و نتونن در اون سطح و همزمان با گیمپلی بازی در سایر بخشها هم پیشرفت داشته باشن...و اون لایسنس هم که EA جهانخوار!(
yahoo_4.gif
) فکر نکنم حالاحالاها توی این 1مورد کم بیاره و اجازه بده کونامی کاری انجام بده(حداقل در مورد انگلیس). و متاسفانه از این ناحیه ضربه شدیدی میخوره بازی

این نکات توی 1روز بازی کردن تونستم متوجه بشم حالا بیشتر بازی کنم بهتر میشه راجع بازی نظر داد... بخشهای انلاین و سایر موارد بیشتر بازی کردم میام میگم...اصله بازی برای من سرورای بازی و انلاین فرندلی و کلا مودهای انلاین هست و کمتر مسترلیگ و اینا با cpu بازی میکنم(شاید سالی 2بار مسترلیگ برم!
yahoo_4.gif
)
بعضی از نکات دیگه هم حس کردنی هستن و تا بازی نکنید و داخله جو بازی قرار نگیرید متوجه نمیشید
درنتیجه این سری توی مسیر درستی قرار گرفته و اگر همینطور به پیشرفتش توی تمام بخشها ادامه بده میتونه در نسخه های بعد این سبک متحول کنه و خودش از زیر سایه رقیبش بیرون بکشه! ....دیگه خریدنش بستگی به خودتون داره قبلش چندتا استریم و ویدئو از بازی ببینید بعد با خیال راحت تصمیم بگیرید

پ.ن1:بنده نه فن فیفام نه PES ! اصلا برام مهم نیست کدوم بیشتر بفروشه چون توی جیب من که نمیره!,والا
yahoo_4.gif

پ.ن2:بازم تکرار میکنم هرچی گفتم ماله نسله قبله!(ps3) فردا اگر روی نسله جدید بازی کردید و کلا همچی با قبل فرق میکرد نیاید یقه منو بگیرید
yahoo_17.gif
(درکل بعیده فرقه بنیادی و اساسی داشته باشن
yahoo_4.gif
)
پ.ن3:پیشرفته این نسخه توی گیمپلی به طور غیرمستقیم به سود فیفاست چون اونا هم 1تکونی به خودشون میدن و هر 2طرف سود میبرن! پس به امید حس کردن 1فوتباله واقعی حالا هرکدوم که ارائه بدن!

ممنون دوست عزیز.... البته به گفته خودشون نسل بعدی تفاوت زیادی داره.
فقط در مورد کندی واکنش دروازبان که گفتی یه چیزی بگم...
دوران ps1 بود که ما هم میدیم که حتی بعضی شوتهای پشت 18 رو هم کمی دیر واکنش نشون میده! برامون عجیب شده بود که این تاخیر گاه و بی‌گاه قضیش چیه!!! یه روز تو کلوپ رفیقم که دو تا از دوستام بازی میکردن ایم اتفاق افتاد اونم با تاخیر خیلی زیاد!!! سریع دسته رو گرفتم تو صحنه آهسته دوربین رو کلی جابجا کردم تا در نهایت به چیز جالبی برخوردیم! دوربین رو گذاشتیم دقیقا پشت سر دروازه بان و رو به زننده شوت... دقیقا یک بازیکن بینشون بود و تا توپ شوت شده ازش رد نشد یعنی دروازبان توپ رو ندید عکس العمل نشون نداد. شما هم اینجور مواقع یه چک بکن ببین بازیکنی دید دروازبان رو نگرفته... چون تو همین نسخه دمو هم این اتفاق میافته. البته موارد خنگ بازی دروازه بانم پیش میاد ولی فوقالعاده کم که حتی طبیعی هم هست.

Sent from my LT22i using Tapatalk

mojtaba007

کاربر سایت
Dec 9, 2007
490
مثل نسخه ps4/one هست.
اخه ببین کونامی گفته بعضی قابلیت های کنسولهای نسل جدید و نداره
مثل کیفیت چمن مثل حالت دینامیک چرخش خورشید و حرکت سایه ها
و گفته دیگه هیچ فرقی نداره
ولی من از ویدیوها و مقایسه نسخه کامپیوتر با کنسول ps3 فکر میکنم مثل هم باشن
و برای pc کونامی نسل بعدی نزده باشه
برای همین هم احتمال میدم نسخه دانلودیش زیر 10 گیگه