PES 2015 [پست اول خوانده شود]

مهم:
بحث مقایسه اینجا : FIFA VS PES
در این تاپیک بحث مقایسه ای بشه کابر خاطی به مدت یک هفته بن خواهد شد.

ekx37mof2ruyimmgxbqg.png

ناشر: Konami
تاریخ انتشار: نامشخص​

همین طور که از قبل اعلام شده بود، بازی PES 2015 برای کنسول های نسل هشتم و هفتم امسال منتشر مشه و امروز اولین تریلر بازی منتشر شد.
توضیحات کانال رسمی بازی:
PES 2015 را ببینید، بازگشت واقعی به ریشه های اصلی PES شامل کنترل فوق العاده پاسخگو بازی و گیم پلی شناخته شده این سری که در آن بازیکنان می توانند بدون محدودیت بازی کنند
اولین تریلر بازی
عکس های بازی:

اطلاعات بیشتر از بازی در تاریخ 3 ماه July منتشر خواهد شد

Last edited by a moderator:

Roozbeh psp

کاربر سایت
Nov 20, 2010
617
نام
روزبه
اينو دارم با تمام تمركز و دقت ميگم:

نيمار .. با واقعيت مو نميزنه تو PES

اين PLAYER ID از اين بهتر ديگه نميشه مخصوصا رو نيمار..

يعني خود نيماره واقعيته توي PES .

آدم هنگ میکنه..هر چقد بیشتر بازیش میکنم حس میکنم این بار دیگه این PES خیلی عالیه ... فقط اگه دوستان pes باز.. تو ذهنشون FIFA رو تثبیت تر ندونن..راحت میتونن به همین PES عادت کنن...

آخرین ویرایش:

fifa12

کاربر سایت
Apr 29, 2011
489
نام
پیمان

آدم هنگ میکنه..هر چقد بیشتر بازیش میکنم حس میکنم این بار دیگه این PES خیلی عالیه ... فقط اگه دوستان pes باز.. تو ذهنشون FIFA رو تثبیت تر ندونن..راحت میتونن به همین PES عادت کنن...
سلام روزبه جان خوبی من یه چندتا سوال داشتم که واقعا واسم مهمه اخه من فوتبال شبیه ساز واسم مهمه
1.هوش مصنوعی مسخره سال های قبل رو داره یا درست شده.
۲.مشکل مدافعا حل شده اخه تو نسخه چهارده عقل نداشت شما کافی بود دور بزنین با مهاجم راحت جا میموندند
۳.بازی تاکتیک پذیر شده.
۴.دیگه دریبل مسخره وجود ناره

- - -ویرایش - - -

سلام روزبه جان خوبی من یه چندتا سوال داشتم که واقعا واسم مهمه اخه من فوتبال شبیه ساز واسم مهمه
۲.مشکل مدافعا حل شده اخه تو نسخه چهارده عقل نداشت شما کافی بود دور بزنین با مهاجم راحت جا میموندند
۳.بازی تاکتیک پذیر شده.

onlyfifa

کاربر سایت
Sep 4, 2013
352
نام
عباس
برای یه pes باز مطلوبه ولی یه فیفا باز رو راضی نمیکنه .....در کل بازیه خوبی شده نسبت به قبل انصافا و یک سری فاکتور های خاص داره که بازی رو دلچسب تر از قبل میکنه ولی بدون تعصب و ترول کردن باید بگم آرکید بودن خودش رو حفظ کرده واین دلیلشه که فیفا بازها هی بهش گیر میدن وگرنه از نظر یک pes باز خیلی هم عالیه.

A-min

Gold User
Sep 1, 2011
780
نام
تمامی
به نظرم یکی از مشکلات pes اینه که بعد از 1 ماه بازی کردن واقعا خسته کننده میشه امیدوارم امسال اینجوری نباشه

mojtaba007

کاربر سایت
Dec 9, 2007
490
به نظرم یکی از مشکلات pes اینه که بعد از 1 ماه بازی کردن واقعا خسته کننده میشه امیدوارم امسال اینجوری نباشه
به خدا از ظهر ساعت 2 با دوستم نشستیم ساکر 13 بازی کردیم تا الان که 6 شبه
اینقدر هیجان داشت بازیمون که حد نداره
الان نزدیک 2 سال از اومدنش میگزره

DoppelGang3rX1

کاربر سایت
Apr 17, 2008
1,726
نام
Ali
۳.بازی تاکتیک پذیر شده.
من جواب شما رو میدم با اجازه
1-کمی بهتر شده ولی خیلی حای کار داره...
2-یکی به دو و پاس تو عمق به راحتی جا میمونن
3-اگه منظورت دریبل با انالوگ و چپ و راست کردن هست ...خیلی راحته و به نظرم این یه نکته قوته پس خیلی حال میده مثل پس های قدیمیه

اروند 2520

کاربر سایت
Jul 23, 2014
1,414
نام
علی
من دیروز دموی pes 2015 رو دانلود کردم و 7-8 دست بازی کردم
از سال 98 تا 2011 من pes (یا وینینگ الون) میزدم و از 2012 تا الان فیفا میزنم ... پس تعصبی رو هیچکدومشون ندارم ...
این حرفا رم از رو فن بازی نمیزنم ... فقط میخوام کسایی که هنوز تجربه شون نکردن یه ذهنیتی داشته باشن
البته هنوز فیفا 15 رو ندیدم ... پس نظرمو در مورد مقایسه pes 2015 با فیفا 14 روی ps4 میگم:

1- گرافیک از نظر گرافیک پی ای اس پیشرفت خیلی خوبی داشته و الان کمی از فیفا 14 بهتره (اما از طرفی میگن فیفا 15 هم نسبت به 14 پیشرفت داشته، برای مقایسه اونا باید فعلا صبر کنم) اون مشکلی که در مورد چمن گفتید در نمای باز اصلا محسوس نیست(فقط وقتی که تصویر میره نزدیک که مثلا داور اخطار بده یه کمی دیده میشه که زیاد مهم نیست)
هیکل بازیکن ها در pes با اختلاف زیاد نسبت به فیفا برتری داره و دقیقا شبیه هیکل خودشون هست، در حالیکه فیفا برای هیکل فقط سه حالت (چاق، متوسط، لاغر) داره و کلا هم در فیفا بازیکنا کمی چهارشونه تر از حالت طبیعی هستن
گرافیک چهره در pes به نظرم بهتره ولی تفاوت اونقدری هم زیاد نیست که خیلی محسوس باشه چون تو فیفا هم خوبه
2- انیمیشن (فقط طبیعی بودن حرکت منظورمه، نه راندمان و عملکرد بازیکنا) بعضی از حرکات تو pes15 واقعا عالیه اما بعضیای دیگه ش زیاد طبیعی به نظر نمیاد ... بعضی موقعا مثلا تو چرخش های سریع یه کم تیز و غیرطبیعیه (منظورم این نیست که بازیکن سریع با توپ بچرخه ها ... مثلا وقتی استپ میکنه و توپ ثابته رو زمین، بازیکن میخواد جهت بدنشو نسبت به توپ عوض کنه، این انیمیشن روون اجرا نمیشه) البته این مشکل رو pes چندین ساله که داره ولی الان باز بهتر شده ... از طرفی تو فیفا 14 تقریبا تمام انیمیشن ها روون اجرا میشه ولی اونم بعضیاش زیاد طبیعی نیست
در کل در مورد انیمیشن در دریبلینگ و استپ کردن pes طبیعی تر از فیفا ست ولی در وصل کردن این انیمیشن ها به همدیگه (مثلا بازیکنی که استپ کرده حالا میخواد شروع کنه به دریبل) فیفا طبیعی تر و نرم تره
در انیمیشن حرکات دروازبان ها هم با اینکه pes پیشرفت کرده ولی هنوز فیفا یه سر و گردن بالاتره
تو انیمیشن شوت بغل پا هم فیفا بهتر به نظر میرسه، تو انیمیشن بقیه شوت ها هر دو خوبن
در انیمیشن های مخصوص برای بازیکنان خاص برتری مطلق با pes هست که بعضی بازیکن ها رو دقیقا با موشن کپچر عین استیل خودشون درست کرده
3 گیم پلی (در این مورد چون الان سه ساله که به گیم پلی فیفا عادت کردم شاید نظرم خیلی دقیق و منصفانه نباشه و هر چی به فیفا شبیه تر باشه نا خودآگاه به نظرم بهتر بیاد! :D ... یعنی شاید اگه به pes دوباره عادت کنم مشکلی با گیم پلی اش نداشته باشم ولی فعلا اونچه که به نظرم میاد رو میگم و سعی میکنم بدون تعصب باشه)
در مورد گیم پلی اول از همه بگم پیشرفت کاملا محسوسه و یه قدم به شبیه ساز بودن نزدیکتر شده اما هنوز نسبت به فیفا عقبه
دو برتری اصلی فیفا 14 به pes 15 پاس و شوت هست پاس ها در فیفا خیلی هوشمندانه تر داده میشه و معمولا پاس ها، نزدیک جایی میرن که از قبل تصمیم داری بفرستی اما در pes خیلی موقعا اینجوری نیست و اختلاف جهت و قدرت پاس با اون دکمه ای که تو زدی زیاد میشه ... به خصوص اگه پاس منوآل نباشه دقت و هوش مصنوعی فیفا (برای کمک جزیی به جهتی که دادی) خیلی بهتره، البته pes 15 چون نسخۀ دمو بود تنظیمات نداشت که باهاش ور برم ببینم درصد اتوماتیک بودنشو کمتر کنم چجوری میشه ... شاید اونجوری این مشکل کمتر بشه ... اما در کل در مورد پاس pes15 از 14 خیلی بهتر شده اما هنوز نسبت به فیفا عقبه
در مورد شوت حتی تفاوت فیفا و pes بیشتر از پاس هم میشه به نظر من ... "شاید چیز اصلی ای که کونامی باید روش خیلی بیشتر کار کنه همین شوت هست"
شوت ها در pes 15 علیرغم اینکه از 14 بهتر شده ولی هنوز خیلی از فیفا عقبه
مثلا در فیفا شما با توجه به جهتی که گرفتی و مقداری که شوت رو پر کردی شوتت هر جایی از دروازه ممکنه بره، زاویه موافق ... زاویه مخالف ... خیلی گوشه ... کمی مایل به گوشه ... بالا ... پایین ... خلاصه همه نقاط دروازه رو میشه هدف گرفت ... همه شون هم در حدی که تقریبا مشابه واقعیت باشه امکان گل شدن داره ... اما pes یه کم شوت هاش تکراری تر هست ... یعنی مثلا شوت ها به چند قسمت کلی تقسیم میشه (وسط، راست، چپ، وسط بالا، راست بالا، چپ بالا) مثلا شوتهای راست بالا اکثرشون شبیه هم هستن و انگار شوت ها همه شون به یه نقطه میرن (البته نه با این شدت که من گفتم! کمی اغراق کردم که منظورم رو بتونم برسونم ... ولی تعداد شوتهایی که شبیه هم هست از فیفا بیشتره) و احتمال گل شدن شوت ها هم کمتر شبیه واقعیت هست (نسبت به فیفا) مثلا شوت زاویه موافق معمولا خیلی کم گل میشه و شوت زاویه مخالف معمولا زیاد گل میشه (البته مطلق نیست ولی از حالت طبیعی شدیدتر اعمال شده) تو جهت دادن به شوت هم دقتش کمتر از فیفا به نظرم رسید که شاید دلیلش همون قسمت بندی کردن دروازه باشه که گفتم ...
عکس العمل دروازبان ها در کل در فیفا خیلی طبیعی تر هست (یعنی توپ های راحت رو بیشتر و توپهای سخت رو کمتر میگیرن) ولی مطلق نیست و بعضی صحنه ها هم پیش میاد که pes طبیعی تر باشه ولی اون صحنه هایی که تو pes شوت جایی زده میشه و دروازبان یه عکس العمل بی ربط نشون میده خیلی رو مخه ! (البته خیلی کمتر از قبل شده) یا مثلا تو پنالتی ها وقتی دروازبان خلاف جهت میره تو فیفا سرش رو برمیگردونه و ناامیدانه توپ رو نگاه میکنه اما تو pes جوری با شدت به شیرجه ش ادامه میده انگار یه توپ دیگه غیر از توپ اصلی داره میاد سمت دستاش ! :D
4- هوش مصنوعی در این مورد pes خیلی عقب تره ... هم هوش مصنوعی یار خودی کمی ضعیف تره (این که کی فرار کنه و کدوم سمت بره ... البته تو این مورد تفاوت شاید زیاد محسوس نباشه و با عادت کردن بازیباز به اون مدل بازی، مشکل برطرف بشه) ... و بیشتر از اون تو دفاع هوش مصنوعی زیاد جالب نیست، البته در هردوی این موارد فیفا هم مشکلاتی داره با این حال کمی از pes بهتره (نه خیلی زیاد)
اما هوش مصنوعی cpu تو فیفا خیلی بالاتره و تفاوت کاملا محسوسه ... به طوری که من اولین دستی که دموی pes 15 رو بازی کردم تونستم تو حالت سوپر استار cpu رو ببرم !!! البته فیفا در این مورد کمی هم تقلب میکنه ! یعنی چون اجرای فرمان شما کمی تو بازی تاخیر داره، cpu فرمان شما رو زودتر از اجرا شدنش میخونه و عکس العمل نشون میده، یعنی یه جورایی بعضی موقعا جرزنی میکنه به نفع خودش :D اما از این گذشته خود cpu هم قدرت بازی خیلی خوبی داره و از pes سخت تره

آخرین ویرایش:

mo.al.sh.60

کاربر سایت
Sep 14, 2014
165
من دیروز دموی pes 2015 رو دانلود کردم و 7-8 دست بازی کردم
از سال 98 تا 2011 من pes (یا وینینگ الون) میزدم و از 2012 تا الان فیفا میزنم ... پس تعصبی رو هیچکدومشون ندارم ...
این حرفا رم از رو فن بازی نمیزنم ... فقط میخوام کسایی که هنوز تجربه شون نکردن یه ذهنیتی داشته باشن
البته هنوز فیفا 15 رو ندیدم ... پس نظرمو در مورد مقایسه pes 2015 با فیفا 14 میگم:

1- گرافیک از نظر گرافیک پی ای اس پیشرفت خیلی خوبی داشته و الان کمی از فیفا 14 بهتره (اما از طرفی میگن فیفا 15 هم نسبت به 14 پیشرفت داشته، برای مقایسه اونا باید فعلا صبر کنم) اون مشکلی که در مورد چمن گفتید در نمای باز اصلا محسوس نیست(فقط وقتی که تصویر میره نزدیک که مثلا داور اخطار بده یه کمی دیده میشه که زیاد مهم نیست)
هیکل بازیکن ها در pes با اختلاف زیاد نسبت به فیفا برتری داره و دقیقا شبیه هیکل خودشون هست، در حالیکه فیفا برای هیکل فقط سه حالت (چاق، متوسط، لاغر) داره و کلا هم در فیفا بازیکنا کمی چهارشونه تر از حالت طبیعی هستن
گرافیک چهره در pes به نظرم بهتره ولی تفاوت اونقدری هم زیاد نیست که خیلی محسوس باشه چون تو فیفا هم خوبه
2- انیمیشن (فقط طبیعی بودن حرکت منظورمه، نه راندمان و عملکرد بازیکنا) بعضی از حرکات تو pes15 واقعا عالیه اما بعضیای دیگه ش زیاد طبیعی به نظر نمیاد ... بعضی موقعا مثلا تو چرخش های سریع یه کم تیز و غیرطبیعیه (منظورم این نیست که بازیکن سریع با توپ بچرخه ها ... مثلا وقتی استپ میکنه و توپ ثابته رو زمین، بازیکن میخواد جهت بدنشو نسبت به توپ عوض کنه، این انیمیشن روون اجرا نمیشه) البته این مشکل رو pes چندین ساله که داره ولی الان باز بهتر شده ... از طرفی تو فیفا 14 تقریبا تمام انیمیشن ها روون اجرا میشه ولی اونم بعضیاش زیاد طبیعی نیست
در کل در مورد انیمیشن در دریبلینگ و استپ کردن pes طبیعی تر از فیفا ست ولی در وصل کردن این انیمیشن ها به همدیگه (مثلا بازیکنی که استپ کرده حالا میخواد شروع کنه به دریبل) فیفا طبیعی تر و نرم تره
در انیمیشن حرکات دروازبان ها هم با اینکه pes پیشرفت کرده ولی هنوز فیفا یه سر و گردن بالاتره
تو انیمیشن شوت بغل پا هم فیفا بهتر به نظر میرسه، تو انیمیشن بقیه شوت ها هر دو خوبن
در انیمیشن های مخصوص برای بازیکنان خاص برتری مطلق با pes هست که بعضی بازیکن ها رو دقیقا با موشن کپچر عین استیل خودشون درست کرده
3 گیم پلی (در این مورد چون الان سه ساله که به گیم پلی فیفا عادت کردم شاید نظرم خیلی دقیق و منصفانه نباشه و هر چی به فیفا شبیه تر باشه نا خودآگاه به نظرم بهتر بیاد! :D ... یعنی شاید اگه به pes دوباره عادت کنم مشکلی با گیم پلی اش نداشته باشم ولی فعلا اونچه که به نظرم میاد رو میگم و سعی میکنم بدون تعصب باشه)
در مورد گیم پلی اول از همه بگم پیشرفت کاملا محسوسه و یه قدم به شبیه ساز بودن نزدیکتر شده اما هنوز نسبت به فیفا عقبه
دو برتری اصلی فیفا 14 به pes 15 پاس و شوت هست پاس ها در فیفا خیلی هوشمندانه تر داده میشه و معمولا پاس ها، نزدیک جایی میرن که از قبل تصمیم داری بفرستی اما در pes خیلی موقعا اینجوری نیست و اختلاف جهت و قدرت پاس با اون دکمه ای که تو زدی فرق میکنه ... به خصوص اگه پاس منوآل نباشه دقت و هوش مصنوعی فیفا (برای کمک جزیی به جهتی که دادی) خیلی بهتره، البته pes 15 چون نسخۀ دمو بود تنظیمات نداشت که باهاش ور برم ببینم درصد منوآل بودنشو بیشتر کنم چجوری میشه ... شاید اونجوری این مشکل کمتر بشه ... اما در کل در مورد پاس pes15 از 14 خیلی بهتر شده اما هنوز نسبت به فیفا عقبه
در مورد شوت حتی تفاوت فیفا و pes بیشتر از پاس هم میشه به نظر من ... "شاید چیز اصلی ای که کونامی باید روش خیلی بیشتر کار کنه همین شوت هست"
شوت ها در pes 15 علیرغم اینکه از 14 بهتر شده ولی هنوز خیلی از فیفا عقبه
مثلا در فیفا شما با توجه به جهتی که گرفتی و مقداری که شوت رو پر کردی شوتت هر جایی از دروازه ممکنه بره، زاویه موافق ... زاویه مخالف ... خیلی گوشه ... کمی مایل به گوشه ... بالا ... پایین ... خلاصه همه نقاط دروازه رو میشه هدف گرفت ... همه شون هم در حدی که تقریبا مشابه واقعیت باشه امکان گل شدن داره ... اما pes یه کم شوت هاش تکراری تر هست ... یعنی مثلا شوت ها به چند قسمت کلی تقسیم میشه (وسط، راست، چپ، وسط بالا، راست بالا، چپ بالا) مثلا شوتهای راست بالا اکثرشون شبیه هم هستن و انگار شوت ها همه شون به یه نقطه میرن (البته نه با این شدت که من گفتم! کمی اغراق کردم که منظورم رو بتونم برسونم ... ولی تعداد شوتهایی که شبیه هم هست از فیفا بیشتره) و احتمال گل شدن شوت ها هم کمتر شبیه واقعیت هست (نسبت به فیفا) مثلا شوت زاویه موافق معمولا خیلی کم گل میشه و شوت زاویه مخالف معمولا زیاد گل میشه (البته مطلق نیست ولی از حالت طبیعی شدیدتر اعمال شده) تو جهت دادن به شوت هم دقتش کمتر از فیفا به نظرم رسید که شاید دلیلش همون قسمت بندی کردن دروازه باشه که گفتم ...
عکس العمل دروازبان ها در کل در فیفا خیلی طبیعی تر هست (یعنی توپ های راحت رو بیشتر و توپهای سخت رو کمتر میگیرن) ولی مطلق نیست و بعضی صحنه ها هم پیش میاد که pes طبیعی تر باشه ولی اون صحنه هایی که تو pes شوت جایی زده میشه و دروازبان یه عکس العمل بی ربط نشون میده خیلی رو مخه ! (البته خیلی کمتر از قبل شده) یا مثلا تو پنالتی ها وقتی دروازبان خلاف جهت میره تو فیفا سرش رو برمیگردونه و ناامیدانه توپ رو نگاه میکنه اما تو pes جوری با شدت به شیرجه ش ادامه میده انگار یه توپ دیگه غیر از توپ اصلی داره میاد سمت دستاش ! :D
4- هوش مصنوعی در این مورد pes خیلی عقب تره ... هم هوش مصنوعی یار خودی کمی ضعیف تره (این که کی فرار کنه و کدوم سمت بره (البته تو این مورد تفاوت شاید زیاد محسوس نباشه و با عادت کردن بازیباز به اون مدل بازی، مشکل برطرف بشه) ... و بیشتر از اون تو دفاع هوش مصنوعی زیاد جالب نیست، البته در هردوی این موارد فیفا هم مشکلاتی داره با این حال کمی از pes بهتره (نه خیلی زیاد)
اما هوش مصنوعی cpu تو فیفا خیلی بالاتره و تفاوت کاملا محسوسه ... به طوری که من اولین دستی که دموی pes 15 رو بازی کردم تونستم تو حالت سوپر استار cpu رو ببرم !!! البته فیفا در این مورد کمی هم تقلب میکنه ! یعنی چون اجرای فرمان شما کمی تو بازی تاخیر داره، cpu فرمان شما رو زودتر از اجرا شدنش میخونه و عکس العمل نشون میده، یعنی یه جورایی بعضی موقعا جرزنی میکنه به نفع خودش :D اما از این گذشته خود cpu هم قدرت بازی خیلی خوبی داره و از pes سخت تره

دوست عزیز من هر سه رو بازی کردم و خداییش هم طرفدار هیچکدوم نیستم چون به نظرم هر دو با انتظارات نسبت به نسل جدید خیلی فاصله دارن... اما کلا جانب فیفا رو داشتی چون تو بعضی موارد که گفتی؛ فیفا 14 خیلی فاجعس باز اگه 15 رو گفته بودی یه حرفی...

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

اروند 2520

کاربر سایت
Jul 23, 2014
1,414
نام
علی
دوست عزیز من هر سه رو بازی کردم و خداییش هم طرفدار هیچکدوم نیستم چون به نظرم هر دو با انتظارات نسبت به نسل جدید خیلی فاصله دارن... اما کلا جانب فیفا رو داشتی چون تو بعضی موارد که گفتی؛ فیفا 14 خیلی فاجعس باز اگه 15 رو گفته بودی یه حرفی...

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

شاید ناخودآگاه اینکارو کرده باشم (مخصوصا در مورد گیم پلی) چون الان به فیفا عادت کردم و ناخودآاه اونچه که به فیفا شبیه تر باشه به چشمم بهتر بیاد ... اما اگه دست من باشه شخصا دوست دارم pes بهتر از فیفا بشه، چون قسمت ادیت خیلی عالی ای داره و من هم عاشق ادیت کردن هستم :)) و از طرفی 13 سال فوتبال کونامی رو بازی کردم و تازه سه ساله که رفتم سمت فیفا
اما غیر از گیم پلی (که سلیقه توش دخیله و ممکنه خوب بودن از نظر من و شما فرق کنه) تو بقیه موارد فکر کنم واقعیت رو گفتم
ولی ممنون میشم اگه بگی منظورت کدوم موارد هست که با دقت بیشتری دوباره بررسی شون کنم
به هر حال pes با همین حالتش هم اینقدری خوب بود که منو مجاب کنه با این گرونی بازی، برم بخرمش :)

البته در مورد اینکه هر دو بازی نسبت به نسل جدید کم کاری کردن کاملا باهات موافقم
مخصوصا فیفا 14 نسل جدید تفاوت خیلی کمی با فیفا 14 نسل قبل داره و من به شخصه انتظارم خیلی بیشتر بود
به نظر من اگه بخوایم مقدار پیشرفت رو ملاک قرار بدیم تو سه سال گذشته پیشرفت pes بیشتر بوده
چون pes از 2012 که یک فاجعه بود رسیده به 2015 که یک بازی کاملا قابل قبوله
ولی فیفا از 2012 (که خیلی خوب بود) تا الان زیاد تغییر نکرده
پیشترین پیشرفت فیفا بین نسخه های 11 و 12 بود که همزمان شد با پسرفت pes ... هنوز برام عجیبه که چجوری گرافیک pes2011 یه سر و گردن از pes 2012 بالاتره !!!

آخرین ویرایش:

batavm

کاربر سایت
May 18, 2012
421
اوایل اینکه دمو اومده بود یکی از بچه ها میگفت هنوز کارت زرد بعد از آوانتاژ تو بازی وجود نداره ولی دیشب که بازی میکردم با سوارز یه تکل زدم و چند دقیقه بعد توپ به کرنر رفت و داور به سوارز کارت زرد داد وخطا هم مجدد پخش شد.از این فیچر تو فیفا خیلی لذت میبردم و خوشحال شدم که تو PES2015 هم هست.

اروند 2520

کاربر سایت
Jul 23, 2014
1,414
نام
علی
بعد از مقایسۀ pes2015 و فیفا 14 که گذاشتم ... خالی از لطف نیست اینم در مقایسۀ فیفا 15 با اون دو تا (روی Ps4) بگم:
امروز فیفا 15 رو خریدم و واقعا هنگ کردم !!! اون همه تبلیع کردن که پیشرفت گرافیکی و فلان و بهمان ... به جرات میتونم بگم حتی کوچکترین پیشرفت گرافیکی نداشته ! (اگه پسرفت نداشته باشه!!!)
تنها تفاوت گرافیکی اول کم شدن نور و روشنایی بازی (که باعث شده محیط استادیوم ها زیاد شبیه واقعیت نباشن! برعکس فیفا 14 که استادیوم هاش خیلی شبیه واقعیت بود) و دوم موندن اثر تکل و رد پا و ... روی چمن هست، غیر از اینا (که نمیشه اسمشو پیشرفت گرافیکی گذاشت!) به جرات میگم هییییییییییییچ تغییر گرافیکی ای نداشته !! انیمیشن جدیدی هم به چشمم نیومد !
در مورد گیم پلی هم تغییرات خیلی جزئی هست فقط انگار سرعت بازی رو دو درجه زیاد کردن و همون بازی فیفا 14 رو دادن بیرون !
تغییرات جزیی شم در حد این چند مورد فقط به نظر من اومد:
1 دروازبان ها کمی (خیلی جزئی) غیر طبیعی تر شدن! (یعنی یه موقع توپ سختی رو میگیرن و یه موقع گل خیلی راحتی میخورن) بعضی از انیمیشن های دروازبان ها هم (در کمال تعجب!) یه کم بدتر شده !!!! (البته اینم جزئی ئه و زیاد نیست)
2 سرعت بازی بیشتر شده (حتی کمی از حالت طبیعی خارج شده!)
3 نسبت به فیفا 14 باید کمی پاس رو بیشتر پر کنید تا مشابه فیفا 14 پاس بده (باز هم تفاوت جزئی هست)
4 استپ کردن به طرز عجیبی نامتعارف شده ! حتی خیلی از مواقع بازیکنان تکنیکی توپ رو که استپ میکنن توپ فاصلۀ زیادی ازشون میگیره !!!
5 دریبل کردن کمی راحتتر شده

در کل تفاوت فیفا 15 با فیفا 14 خیلی خیلی کم و ناچیزه ... انگار همون 14 رو با لباس های جدید تیم ها و نقل و انتقالات جدید آپدیت کنن و بدن بیرون !!

واقعا انتظار خیلی بیشتری داشتم و غافلگیر شدم! تفاوت فیفا 14 نسل قبل و نسل جدید هم خیلی زیاد نبود، اما فکر میکردم چون سال اول نسل جدید بوده خیلی تغییرش ندادن و تا حدودی قابل توجیه بود ... اما با دیددن فیفا 15 واقعا حالم گرفته شد ... خیلی کمتر از حد انتظارم بود و شاید حتی تو بعضی موارد فیفا 14 هم بهش سر باشه !!!
تقریبا تمام تغییراتش نسبت به فیفا 14 تغییرات منفی بود ! (غیر از چمن که اونم واقعا نمیشه پیشرفت بزرگی حسابش کرد)

یعنی اگه فیفا 14 یه مقدار از pes 15 بهتر بود، میشه گفت فیفا 15 در سطح pes 15 هست ! حتی شاید pes 15 از فیفا 15 بهتر باشه !

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر