Persona 4 The Golden

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
آره بابا آکیرا که تو سایلنت هیل 2 ترکوند...گیتار برقی در حد سکته میزنه موزیک ساینلت 2 فوق العاده است....گفتی rain من دیشب rain رو تموم کردم رو پلی 3 خب واقعا میترسیدم این بازی هم به سرنوشت limbo دچار بشه که شد...واقعا از استدیو ژاپن انتظار داستان عمیق تری رو داشتم اون اتمسفر و گرافیک و موزیک شایسته یا داستان قوی مثل جورنی بود....حیف...ولی خب باز هم عالی بود در کل موزیکش هم بی نظیره دیگه میدونید ترکیب پیانو و بارون چی میشه.....ولی در مورد پرسونا درست میگی آهنگ هاش تکراری نمیشدن البته تو هر فصل عوض میشد ولی در کل خیلی خوب نوشته شده بودن...البته توی هر آلبوم ost که میگیری چندتا ترکشون خیلی خوبن معمولا ولی بعضی بازی ها بیشتر ترک هاشون عالی هستن مثل همین پرسونا یا فاینال 7 کرایسیس کور...

موزیک rain هم خیلی گیراست D: برای روزهای بارونی در حال رانندگی میپسندم D:

اره ... اهنگهاش بسته به اب و هوا هم داشت. مثلا موقع بارون که هیچی ... موقع افتابی یا برفی :) کلا اهنگهاش اکثریت خیلی خوب بود. تن های زمان مبارزه هم خیلی دوست داشتم D: به نظرم یکی از بهترین OST ها رو داره ... اون سری های Your Affection - Heart Beat - shadow world و ... و ... همه اش رو دوست دارم D: اون پیانویی که زمانهای drama و احساسی هم میزد WOW داشت D: خیلی روی جو تاثیر میزاشت D:/

آین خیلی خوبهD: کاشکی اونجا بودیم
snowflake هست Live :
10. Snowflakes (Live at Persona Music FES 2013) - YouTube

si.armin

کاربر سایت
May 20, 2011
469
نام
آرمین
موزیک rain هم خیلی گیراست D: برای روزهای بارونی در حال رانندگی میپسندم D:

اره ... اهنگهاش بسته به اب و هوا هم داشت. مثلا موقع بارون که هیچی ... موقع افتابی یا برفی :) کلا اهنگهاش اکثریت خیلی خوب بود. تن های زمان مبارزه هم خیلی دوست داشتم D: به نظرم یکی از بهترین OST ها رو داره ... اون سری های Your Affection - Heart Beat - shadow world و ... و ... همه اش رو دوست دارم D: اون پیانویی که زمانهای drama و احساسی هم میزد WOW داشت D: خیلی روی جو تاثیر میزاشت D:/

آین خیلی خوبهD: کاشکی اونجا بودیم
snowflake هست Live :
10. Snowflakes (Live at Persona Music FES 2013) - YouTube

مث خودم چقدر احساسی هستیووو D:

2flow

کاربر سایت
Dec 14, 2012
472
نام
حسین
جالبه ساخت این بازی و کلا محصولات فرهنگی ژاپن بر اساس اعتقادات و دینشون تحت تاثیر قرار گرفته....من داشتم مطالبی راجع به بوشیدو و بعد هم شینتو میخوندم که فهمیدم ایزانامی و ایزاناگی دو پرسونا که در بازی مشاهده میکنید در واقع دو الهه ای هستن که در خلقت جهان در آیین شینتو مطرح شدند ایزانامی الهه مونث و ایزاناگی مذکر بودن خلاصه خلاصه اش اینه که دنیا و اول ژاپن و مردمش و ....از این دوتا الهه تصور میشن در آیین شینتو...نکته قابل توجه برای ما این هست که اولا شما این اصالت و فرهنگ گرایی رو توی بیشتر انیمه ها و بازی های ژاپنی مشاهده میکنید محصولاتی داستان محور و مخلوط با سنت ها...اینکه چقدر اهمیت میدن و محصولاتشون رو پرمحتوا میسازن برخلاف گیم های غربی که اکثرا ساختشون با این عمق و دقت صورت نمیگیره...منظورم این هست همونطور که آرمان گفت تو این بازی و بیشتر بازی ها و انیمه ها نکته ها و جزییات بی مورد نیستن و ریشه دار هستن این دست محصولات عمیق و پرمطلب معمولا کار های قوی از کار در میان در مقایسه با کارهای سطحی که معمولا خالی از نکته هستن...بحث سر درست و غلط بودن این مفاهیم نیست بحث سر محتوا داشتن یه اثر هست که ارزش اون رو بالا میبره
(این جا جا داره یه اشاره ای مختصر هم به خودمون بکنم که با این پشتوانه فرهنگی و تاریخ تمدن و حرف های زیادی که در زمینه فرهنگ داریم از طرفی مفاهیم دین و فلسفه قدرتمندی که دراختیار داریم ضعیف ترین محصولات فرهنگی رو میسازیم طوری که من اگه بخوام یه عده رو از یه چیزی دور کنم و زده اشون کنم میگم به اینها یا فیلم واسش بسازن یا کارتون طرف تا 7 نسلش از هرچی ارزش و....زده میشه نتیجه این که توی جامعه وقتی مطالب اعتقادی و فرهنگی بومی به زشتی بیان بشن و اکثر مردم رو دور بکنن مردم پذیرای فرهنگ و عقاید بیگانه میشن....ایران به جرات یکی از بهترین و پاک ترین و نیکو ترین منش و فرهنگ ها و بهترین اعتقادات دینی رو داره ومشترکات زیادی هم در عقاید مثبت سایر ملل داره ولی جامعه از تمام این ارزش ها هر لحظه دورتر میشه و جزو بی فرهنگ ترین جوامع هستیم از طرفی افراطی گری ها و جهالت ها دائما این فرهنگ و دین رو فاسد و تحریف کردند و هنوز هم میکنن....واقعا جای تاسف هست که ما با این گنجینه ها این طور از انسانیت فاصله بگیریم به همین 30-40 سال پیش خودمون که نگاه کنیم میبینیم که اون قدیمی تر ها چقدر انسان تر بودن و چقدر پس رفت داشتیم در زمینه فرهنگ) دوستان توجه کنید بحث از موضوع تاپیک منحرف نشه من تا همین جاش هم زیاده رفتم

آخرین ویرایش:

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
جالبه ساخت این بازی و کلا محصولات فرهنگی ژاپن بر اساس اعتقادات و دینشون تحت تاثیر قرار گرفته....من داشتم مطالبی راجع به بوشیدو و بعد هم شینتو میخوندم که فهمیدم ایزانامی و ایزاناگی دو پرسونا که در بازی مشاهده میکنید در واقع دو الهه ای هستن که در خلقت جهان در آیین شینتو مطرح شدند ایزانامی الهه مونث و ایزاناگی مذکر بودن خلاصه خلاصه اش اینه که دنیا و اول ژاپن و مردمش و ....از این دوتا الهه تصور میشن در آیین شینتو...نکته قابل توجه برای ما این هست که اولا شما این اصالت و فرهنگ گرایی رو توی بیشتر انیمه ها و بازی های ژاپنی مشاهده میکنید محصولاتی داستان محور و مخلوط با سنت ها...اینکه چقدر اهمیت میدن و محصولاتشون رو پرمحتوا میسازن برخلاف گیم های غربی که اکثرا ساختشون با این عمق و دقت صورت نمیگیره...منظورم این هست همونطور که آرمان گفت تو این بازی و بیشتر بازی ها و انیمه ها نکته ها و جزییات بی مورد نیستن و ریشه دار هستن این دست محصولات عمیق و پرمطلب معمولا کار های قوی از کار در میان در مقایسه با کارهای سطحی که معمولا خالی از نکته هستن...بحث سر درست و غلط بودن این مفاهیم نیست بحث سر محتوا داشتن یه اثر هست که ارزش اون رو بالا میبره
(این جا جا داره یه اشاره ای مختصر هم به خودمون بکنم که با این پشتوانه فرهنگی و تاریخ تمدن و حرف های زیادی که در زمینه فرهنگ داریم از طرفی مفاهیم دین و فلسفه قدرتمندی که دراختیار داریم ضعیف ترین محصولات فرهنگی رو میسازیم طوری که من اگه بخوام یه عده رو از یه چیزی دور کنم و زده اشون کنم میگم به اینها یا فیلم واسش بسازن یا کارتون طرف تا 7 نسلش از هرچی ارزش و....زده میشه نتیجه این که توی جامعه وقتی مطالب اعتقادی و فرهنگی بومی به زشتی بیان بشن و اکثر مردم رو دور بکنن مردم پذیرای فرهنگ و عقاید بیگانه میشن....ایران به جرات یکی از بهترین و پاک ترین و نیکو ترین منش و فرهنگ ها و بهترین اعتقادات دینی رو داره ومشترکات زیادی هم در عقاید مثبت سایر ملل داره ولی جامعه از تمام این ارزش ها هر لحظه دورتر میشه و جزو بی فرهنگ ترین جوامع هستیم از طرفی افراطی گری ها و جهالت ها دائما این فرهنگ و دین رو فاسد و تحریف کردند و هنوز هم میکنن....واقعا جای تاسف هست که ما با این گنجینه ها این طور از انسانیت فاصله بگیریم به همین 30-40 سال پیش خودمون که نگاه کنیم میبینیم که اون قدیمی تر ها چقدر انسان تر بودن و چقدر پس رفت داشتیم در زمینه فرهنگ) دوستان توجه کنید بحث از موضوع تاپیک منحرف نشه من تا همین جاش هم زیاده رفتم

دستت درد نکنه :) متن خیلی زیبایی رو نوشتی :)
عالی بود
من که speechless شدم D: ایران هم پتانسیل بالایی داره :)

برای فلسفه ساخت persona توی خوده Golden خلی توضیح داده D: یکی بخش Art هست که توضیح میده و یکی بخش اون classroom ها هست که همه رو دقیق و مو به مو توضیح میده و حتی قضیه izanami - izanagi هم جز به جز میگه D: من همه رو دیدم تا اخر کلا خیلی خیلی جالب بود D:

البته توی غربی ها هم هست D: نمیشه گفت کمه .... گندشون دیگه Bioshock کله شرقم قطع کرد با اون هنرنمایی و داستان سرایی بی سابقش D: ...البته انبوده بازیهای FPS و ACtion باعث میشه که گاهی توجه به هنر و فلسفه توی بازیهای غربی بیشتر گم بشه تا نباشه.
مثلا RPG ها زمان زیادی صرف میشه چون هم بازی طولانیه و هم داستان سرایی خیلی مهم هست توشون.
دقیقا D: البته به نظره من سازنده هایی که انقدر توجه میکنن کمن ها !!! سازنده های PErsona 4 یه جورایی توی صنعت japan هم تکن. والا بقیه بازیهای خوده Tensi هم زیاد چنگی به دل نمیزنه D: بزرگشون همین PErsona 4 هست. حتی کار بعدیشون Catherine هم من فوق القعاده دوست دارم D: اما اینکه واقعا بازیهای شرقی جاپن خیلی از فرهنگ و ریشه بیرون اومدن درسته D: اخه فرهنگ ریشه یه چین - ایران - رم هست که بیشترین عمر رو داره. بعدها چینیها به جاپنیها . کره و ... تقسیم شدن و همین تاریخ ادامه پیدا کرد. برای همین همیشه جا و پتانسیل برای الهام گیری از فرهنگشون هست !

2flow

کاربر سایت
Dec 14, 2012
472
نام
حسین
من دوتا قسمت از انیمه رو دیدم تقریبا دوتا آخری رو...و در کل بهتره نگاه نکنید چون اصلا به خوبی بازیش نیست به نظرم یه کم....یه جوری بود بعضی جاهاش لوس شده بود....البته این نظر شخصی من هست راستی ماری هم که نداره پس دیگه کلا بیخیالش...این ها ترجمه شعر زیبای پایانی بازی یعنی never more هست چون ژاپنی هست lyric هاش شاید خوب گیر نیاد این ترجمه اش هست...ترک پایانی بازی فوق العاده زیباست مخصوصا کردیتس پایانی پرسونا گولدن....کلا این بازی هایی که کردیت زیبا دارن واقعا به آدم حس خوبی میدن وقتی بازی رو بعد از چندین ساعت تموم کردی یه کردیتس عالی که پایه اصلیش موزیکش هست میتونه خیلی موثر باشه به عنوان مثال پایان مترو لست لایت...پرتال1-2...متال گیر1...واکینگ دد...و کلی بازی دیگه...به هر حال این هم ترجمه موزیک پایانی پرسونا 4 گولدن:
It's time to say goodbye to this casual everyday life.
Our irreplaceable day was lost somehow.
This drizzling fog hides the sun and steals the light.
I was lost, with nothing left to believe in, but...
I won't forget, most of all, the days we all spent together.
Never more; no matter how dark it gets, I know I'm not alone.
I'll find it, the most precious thing I lost.
Never more, it's as if I can hear your voice -- it's guiding me
I used to believe, I'm sure, when I was young,
but before I knew it I'd forgotten those most important words.
I searched and sought all through this restless world,
and at last I found them in the depths of my heart
If I keep riding this train, I feel like we'll never meet again.
Never more; amid the confusion, you called out to me, "hey!"
I'll believe in your smile and the bonds between us.
Never more, no matter how far, your heart will reach me
For ever more, in a corner of your memory,
I'll be there. I'll believe in you and start walking

آخرین ویرایش:

Fallen-Angel

کاربر سایت
Feb 18, 2013
1,162
نام
میشا
سلام :d چطورید :-/ میگم خوب شد من این یه ماه بن شدم :d هیشکی اینجا سر نزده اصلا :|
تبریک بگید بهم :d بالاخره بازی را تموم کردم و فقط میتونم بگم خارق العاده بود محشر بود و معرکه :d تازشم good + پایانش را هم دیدم :>

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
سلام :d چطورید :-/ میگم خوب شد من این یه ماه بن شدم :d هیشکی اینجا سر نزده اصلا :|
تبریک بگید بهم :d بالاخره بازی را تموم کردم و فقط میتونم بگم خارق العاده بود محشر بود و معرکه :d تازشم good + پایانش را هم دیدم :>
D:
کلا JRPG ِ: زیاد تحویل نمیگیرن D:
برو پایانهای دیگشم ببین ... یکیش خیلی نابودت میکنه ×_______×

2flow

کاربر سایت
Dec 14, 2012
472
نام
حسین

چجوری موفق شدی یه ماه بن بشی؟؟؟

- - -ویرایش - - -

D:

برای دیدن بقیه پایان هاش میشه از سیو های وسط هم استفاده کرد دیگه....یعنی نیاز نیست که از اول بریم؟لول:)

Fallen-Angel

کاربر سایت
Feb 18, 2013
1,162
نام
میشا
D:
آره آرمان ولی باید به دنیا بازی ژاپنی را نشان داد تا از حماقت بیان بیرون :d

چجوری موفق شدی یه ماه بن بشی؟؟؟

- - -ویرایش - - -

برای دیدن بقیه پایان هاش میشه از سیو های وسط هم استفاده کرد دیگه....یعنی نیاز نیست که از اول بریم؟لول:)
به سختی موفق شدم :d
البته یه راه دیگه هم برا دیدن پایان های مختلف هست به اسم you tube :d

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
دقیقا راستش الان یاد ندارم نکاته کلیدش کجاس . برای گرفتن True که اون قسمت اخرش هست فقط اگر جوابها رو انتخاب نکنی به normal ending میرسه . برای bad هم که فقط حدس زدن اشتباهی قاتل هست و ... D: لازم نیست از ابتدا بری.

آره آرمان ولی باید به دنیا بازی ژاپنی را نشان داد تا از حماقت بیان بیرون :d

به سختی موفق شدم :d
البته یه راه دیگه هم برا دیدن پایان های مختلف هست به اسم you tube :d

البته زیاد هم تو Japan نمیشه غرق شد D: لول ×_× همون بازیهایی که English Localize میشن خوبن . بازیهای خودشون رو نگاه بندازی که بعضیاشو لول داره کلا ×_× و ایده های که توش میزنن اصلا من رو از خنده نابود میکنه ×___× البته توی japan جواب میده !

اره توی y t-ube برید راحتره D: حسش نیست بشینی این همه بازی کنی لول

BARDI YA

Herrscher of Flamescion
Gold User
Jul 23, 2011
3,829
نام
بردیا دلوشی
البته زیاد هم تو Japan نمیشه غرق شد D: لول ×_× همون بازیهایی که English Localize میشن خوبن . بازیهای خودشون رو نگاه بندازی که بعضیاشو لول داره کلا ×_× و ایده های که توش میزنن اصلا من رو از خنده نابود میکنه ×___× البته توی japan جواب میده !

آرمان از تو بعید بود !

من و تو که میخوریم بازی های ژاپنی و خود ژاپن رو ! ;;)

انتقاد کردی از ایده هاشون ؟ :|
شاید عجیبه ولی باحالن !

---------------

برای اینکه اسپم نشه :

بنظر من بهترین اکتیویتی توی پرسونا چرخیدن تو دانجن مرحله ی ریسه بود !‌ :-"
اون آهنگ متن اون دانجن هرچی آبرو داشتم جلوی بابام برد !

هی وسط موزیکش میگفت آه آه بابام هم عجیب نیگام میکرد هیچی نمیگفت ! :|

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
آرمان از تو بعید بود !

من و تو که میخوریم بازی های ژاپنی و خود ژاپن رو ! ;;)

انتقاد کردی از ایده هاشون ؟ :|
شاید عجیبه ولی باحالن !

---------------

برای اینکه اسپم نشه :

بنظر من بهترین اکتیویتی توی پرسونا چرخیدن تو دانجن مرحله ی ریسه بود !‌ :-"
اون آهنگ متن اون دانجن هرچی آبرو داشتم جلوی بابام برد !

هی وسط موزیکش میگفت آه آه بابام هم عجیب نیگام میکرد هیچی نمیگفت ! :|

loooooooooooooooool

:D کلا دانجن باحالی بود یادش بخیر D: اتفاقا اهنگش هم کلا باحاله جدن ! من خوشم میومد. همه اهنگاش یه اتمسفره خاصی میده
اون اهنگه توی game dungeon موقع boss fight محشر بود D: از اهنگهای 4 بیتی قدیمی میزن همون تمه نبرد رو
اهنگ دانجن ماری هم که نابود کرد هر کسی بهش گوش داده D:

من بهترین دانجنی که رفتم برای HEaven بود و MArie که اهنگهاشون و دنیاشون عالی بود . قسمتهای داستانی هم اوجی داشت تو این جاها ×_____×

تشنه بازیش شدم دوباره D:

Fallen-Angel

کاربر سایت
Feb 18, 2013
1,162
نام
میشا
loooooooooooooooool

:D کلا دانجن باحالی بود یادش بخیر D: اتفاقا اهنگش هم کلا باحاله جدن ! من خوشم میومد. همه اهنگاش یه اتمسفره خاصی میده
اون اهنگه توی game dungeon موقع boss fight محشر بود D: از اهنگهای 4 بیتی قدیمی میزن همون تمه نبرد رو

من بهترین دانجنی که رفتم برای HEaven بود و MArie که اهنگهاشون و دنیاشون عالی بود . قسمتهای داستانی هم اوجی داشت تو این جاها ×_____×

تشنه بازیش شدم دوباره D:
exactly :d
منم از st های دانجن ماری خیلی خوشم اومد و دقیقا هم بازی توی این قسمت ها نقطه اوج داستانیش بود. میگم من خیلی دوست داشتم با مارگارت مبارزه کنم. یه فیلم ازش تو utube دیدم. خیلی سخته مثل اینکه :d

- - -ویرایش - - -

loooooooooooooooool

تشنه بازیش شدم دوباره D:
منم از st های دانجن ماری خیلی خوشم اومد و دقیقا هم بازی توی این قسمت ها نقطه اوج داستانیش بود. میگم من خیلی دوست داشتم با مارگارت مبارزه کنم. یه فیلم ازش تو utube دیدم. خیلی سخته مثل اینکه :d

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
اره بخش اخری که MArie رو میری به مراتب نسبت به نسخه PS2 داستان خیلی بهتر جمع و جور میشه D: البته همیشه دنیای Shadow ها سوال برانگیز هست اما پایان True کلا دیگه خیلی راضی کننده هستش به نسبت بقیه همه پایانها D:
برای Margaret هم باید دفعه دوم رو رفت D: اره سخته ! نیاز هست اما level ها بالا و Persona های درست حسابی داشته باشیم D:
دوسته من با chie فکر کنم تو به ضرت 999 تا charge شده damage میزد margaret همونجا زیبا می ایستاد D: کلا قویه ! :) اما شدنیه !

خاطره انگیز ترین بخش پایانی برای من قسمتی هست که وقتی دارن میرن یک عکس دسته جمعی میگیرن و توی قاب نشون میده و بعدش هم وقتی پایانه تابستون رو میبینم که برگشتیم یک عکس دسته جمعی دیگه میگیرن که بزرگ شدن خیلی زیباست D: حس میکنی واقعا زمان گزشته لول
اینم عکسش :

high_times360

کاربر سایت
Sep 28, 2013
185
نام
محمد
دوستان من تازه ویتا گرفتم. اگه کسی persona 4 golden رو بصورت فیزیکی داره و عوض میکنه یا میفروشه یا قرض میده بگه. من تهرانم. دو تا بازیم دارم فیزیکی fifa soccer & f1 2011 پیام بدید ممنون میشم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر