O3b؛ماهواره اینترنت دار گوگل در 35 کیلومتری زمین

ferod

کاربر سایت
Apr 7, 2008
419
کمپانی O3b (Other 3 Billion People) چهار ماهواره اینترنتی را با موفقیت از مرکز فضایی فرانسه در کوروی گینه Arianespace Soyuz به 35 کیلومتری مدار زمین فرستاد.

گوگل به عنوان سهامدار اصلی و صاحب این پروژه، قصد دارد با ارسال 12 ماهواره با هزینه 1.3 میلیارد دلار در مدار مئو MEO (medium earth orbit)، اینترنت را در مناطقی مانند افغانستان، هاوایی، لاتام، کنگو، مالزی، افریقا، و سایر نقاطی که دسترسی به فیبر نوری ندارند، به صورت ارزان ارائه کند.
گفته می شود 80 گیگابیت بر ثانیه اینترنت پر سرعت در حد و اندازه فیبر نوری برای 3 میلیارد نفر از مردمان کره زمین از طریق O3b فراهم خواهد شد.
اولین سری 4 تایی از ماهواره O3b پس از یک روز (بدلیل بدی هوا) با مرکز هاوایی ارتباط خود را برقرار کرد. ماهواره ها را کارخانه ایتالیایی-فرانسوی Thales Alenia Space ساخته که هر کدام 650 کیلوگرم وزن دارد و سرویس های اینترنتی 50 درصد ارزان تر از اینترنت ماهواره ای کنونی خواهد بود و Latency‌ و تاخیر 150 میلی ثانیه خواهد بود.
اولین مشتریان O3b از ماه نوامبر سرویس های خود را در برخی نقاط دریافت خواهند کرد و مجموعه 12 ماهواره این پروژه تا اواخر 2013 در مدار مئو نصب قرار خواهد گرفت و بعد از آن مشتریان از 180 کشور جهان چه به صورت شرکتی و چه به صورت فردی می توانند از خدمات این ماهواره استفاده کنند.
تمام مناطق زمین و دریا در 45 درجه عرض شمال و جنوب خط استوا تحت پوشش ماهواره O3b خواهند بود.
برای مشتریان بزرگ در حد کمپانی نیاز به نصب آنتن های 7.3 متری و 4.5 متری و برای مشتریان کوچک تر نیاز به آنتن های 1.8 و 2.4 متری است که از طریق Viasat‌تامین شده و مودم ها را نیز Comtech، Viasat و Gilat تامین می کنند. همچنین ترمینال های 1.8 متری و 2.2 متری از سوی Orbit‌ و RF و transmition equipment نیز از سوی CPI، Comtech، Norsat و NJRC عرضه می شود.
حداکثر پهنای باند به ازای یک لینک 1.2 گیگابیت بر ثانیه خواهد بود.
اسامی کامل سهامداران پروژه به شرح زیر است:

SES, Google, Liberty Global, HSBC Principal Investments, Northbridge Venture Partners, Allen &

منبع

alimami

کاربر سایت
Feb 13, 2008
3,028
نام
علی
طرح خیلی خوبیه، مخصوصا برا ماها، تو سایتشم تو قسمت نقاط تحت پوشش ایرانم هست.

coverage_map.png

Service coverage - O3b Networks

ولی بعید میدونم بعدن که راه افتاد به همین راحتی بشه تو ایران استفادش کرد...

farbodkain

کاربر سایت
Mar 10, 2007
2,281
نام
farbod
بعید ندون.شرکت مخابرات دزد و زیرساخت بی سواد امکان نداره پول کلونی که دارن از سرویس دهی مزخرف توی ایران گیر میارند را از دست بدهند.

Persian-Masoud

Intelligent Innovation
کاربر سایت
Feb 18, 2010
6,369
نام
مسعود
برای دریافت این سرویس ها شما باید دیش ها سند و رسیو داشته باشید. این سرویس ها با پارازیتی که در رادار های نظامی میندازن باعث ایجاد مشکلات امنیتی برای ایرانی ها میشه و کمترین جرمش جاسوسی هست!
هیچ یک از ایرانی ها نمیتونن از این سرویس استفاده کنن.

Ferhood

کاربر سایت
Jun 12, 2012
232
دوطرفه بدرد ایران نمیخوره یک طرفه با قیمت مناسب بدند بنده اولین نفر میخرم

- - -ویرایش - - -

یک لحظه ای ....

فقط میشه برا دانلود استفاده کرد کافیه اپلودشو راه بندازی تا 10 مین بعد 110 در خونت باشه

خودم هم قانونیش و هم هکیش رو چند ساله استفاده کردم و میکنم کاری ندارند
شما تو این مملکت سرت تو کار دانلود موزیک و فیلمت باش باهات کاری ندارند

Persian-Masoud

Intelligent Innovation
کاربر سایت
Feb 18, 2010
6,369
نام
مسعود
دوطرفه بدرد ایران نمیخوره یک طرفه با قیمت مناسب بدند بنده اولین نفر میخرم

- - -ویرایش - - -

خودم هم قانونیش و هم هکیش رو چند ساله استفاده کردم و میکنم کاری ندارند
شما تو این مملکت سرت تو کار دانلود موزیک و فیلمت باش باهات کاری ندارند

ماله شما 2 طرفه نیست دوست من. یعنی اون 2 طرفه ای که مورد نظر ما هست نیست!

Ferhood

کاربر سایت
Jun 12, 2012
232
ماله شما 2 طرفه نیست دوست من. یعنی اون 2 طرفه ای که مورد نظر ما هست نیست!

منظور ار دو طرفه سند و رسیو با ال ان بی هست که تجهیراتش غیرقانونی و جرم حساب میشه ولی اگر یک طرفه پلن داشته باشه مشکلی پیش نمیاد دوستان بیخودی نگران هستن .

Al!reza

کاربر سایت
Jul 27, 2011
7,549
نام
Alireza
منظور ار دو طرفه سند و رسیو با ال ان بی هست که تجهیراتش غیرقانونی و جرم حساب میشه ولی اگر یک طرفه پلن داشته باشه مشکلی پیش نمیاد دوستان بیخودی نگران هستن .
خب یاد بده ما هم استفاده کنیم همین یک طرف رو ...
هزینه ـش سالانه چه قدره و سرعت دانلود ؟

Persian-Masoud

Intelligent Innovation
کاربر سایت
Feb 18, 2010
6,369
نام
مسعود

اگه با اینترنت های معمول مانند دیال آپ و وایرلس و adsl ,.. سند داشته باشی و با دیش رسیو بکنی مشکلی نیست. بحث ما سند و رسیو با دیش هست که جرمش فوق العاده سنگینه.

Ferhood

کاربر سایت
Jun 12, 2012
232
خب یاد بده ما هم استفاده کنیم همین یک طرف رو ...
هزینه ـش سالانه چه قدره و سرعت دانلود ؟

انجمن های مختلفی هست که در گوگل سرچ کنید پیدا میکنید از سیر تا پیاز این روش ها را نوشته

افلاین فا,پرشین افلاین و ...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر