Nintendo Switch Hack

Donger Reborn

کاربر سایت
Mar 21, 2017
1,414
VBliYDB.png

کاستوم فرم ویر ReiNX با قالبت اجرای بازی های کپی منتشر شده
همچنین پچ های اون در Hekate CTCaer هم قابل استفادست
با استفاده از پچ ها شما می تونید بازی های کپی با فرمت NSP رو از طریق Dev Menu یا tinfoil نصب کنید و اجرا کنید
فعلا راهی برای اجرای و یا تبدیل فایل های XCI نیست و این فایل ها فقط با SX OS قابل اجرا هستند اما تمامی بازی ها با پسوند XCI، نسخه NSP هم دارند

816.png

CFW ساخته Team Xecuter به نام SX OS در حال حاضر آسان ترین روش هک کنسول سویچ هست
این CFW قابلیت اجرای هر دو فرمت NSP و XCI را داراست و یک منو کاربر پسند برای لود بازی ها فراهم می کنه
این CFW برای اجرای بازی های کپی نیاز به خرید و فعال سازی لایسنس داره

816.png
در حال حاضر کنسول سویچ با سیستم عامل SX OS ساخته Team Xecuter هک می شه
این سیستم عامل نیاز در واقع یک CFW هست و نیاز به خرید لایسنس برای اجرای بازی کپی داره
شما با اجرای SX OS می تونید از Homebrew به صورت رایگان استفاده کنید اما برای اجرای بازی های کپی، از شما در خواست لایسنس می کنه
SX OS تا آخرین فرم ویر که 5.1.0 هست رو پشتیبانی می کنه
روش اجرای اون با متد RCM هست و در صورت خاموش و روشن شدن کنسول یاید مجددا پی لود به کنسول برای اجرای CFW ارسال بشه که این کار نیاز به یک گوشی اندرویدی و یا PC داره، اما در حالت Sleep اتفاقی نمی افته و CFW بر روی کنسول می مونه
CFW در واقع بازی های فیزیکی رو شبیه سازی می کنه و کنسول بعد از لود بازی، اون رو به عنوان کارتریج فیزیکی می شناسه و در نتیجه فعلا امکان اجرای بازی هایی که فقط به صورت دیجیتالی بر روی eShop عرضه می شن رو نداره، همچنین فعلا امکان اجرای DLC ها نیز نیست
کنسول هایی که از این CFW استفاده کردند عمدتا بن شدن پس توصیه می شه کنسول خودتون رو آفلاین نگه دارید

حتما قبل و یا بعد از هک با این روش از Nand و پارتیشن های Boot اتون Backup داشته باشید:
Backup رو اگر قبل از هک بگیرید به مراتب بهتر هست
در ضمن اگر Auto-RCM رو فعال کردید، غیر فعالش کنید و بعد Backup بگیرید
پی لود Hekate CTCaer رو به کنسول ارسال کنید و ابتدا از Nand به صورت Raw و سپس از Boot پارتیشن ها Backup بگیرید
CTCaer/hekate

حتما اگر کارت MicroSD تا به حال توی کنسولتون نزاشتید، قبل از هک بزارید تا آپدیت SDXC/EXFAT رو دانلود کنه.
این آپدیت ربطی به آپدیت فرم ویر نداره و یک آپدیت جداگانه هست

روش دیگر برای اجرای بازی کپی متد LayeredFS هست که بر مبنای Atmosphere هست اما به دلیل این که این متد در حالت Pre-Alpha قرار داره و مشکلات بسیار زیادی داره فعلا توصیه نمی شه، بن شدن با این روش هم 100% ای هست
توضیحات این روش:
Nintendo Switch Hack

CFW اه Atmosphere هم کماکان در حال توسعه هست، البته این CFW به خودی خود بازی های کپی رو اجرا نمی کنه و بعد از ریلیز نهایی اون شخصی باید پیدا بشه و تغییراتی روی اون انجام بده و یک Backup Loader/Installer برای اون بنویسه
Atmosphere قراره اوایل تابستان عرضه بشه اما مدت بسیار زیادی هست که تیم توسعه دهنده اون صحبتی در مورد تاریخ عرضه نکردند

ReiNX فرم ویری هست که توسط Reisyukaku در حال توسعه هست و در Github در دسترس عموم قرار گرفته، در حال حاضر این CFW امکان اجرای بازی های کپی رو ندارد

سرانجام بعد از گذشت کمتر از 1 سال و 2 ماه از عرضه کنسول Nintendo Switch، این کنسول به هک شد
آسیب پذیری ای که اکنون باعث هک این کنسول شده، موجود در Bootrom چیپ Tegra X1 که SoC اصلی کنسول می باشد وجود دارد و این آسیب پذیری بدون تغییر سخت افزاری غیر قابل برطرف کردن هست، در نتیجه تمامی کنسول های عرضه شده حتی با آخرین فرم ویر (که اکنون 5.0.2 هست)، آسیب پذیر هستند. این آسیب پذیری با نام Fusee Gelee شناخته می شه

به صورت خلاصه آسیب پذیری به این صورت هست:
در مستندات Tegra X1 اومده که شما می تونید با استفاده از فشردن دو کلید، وارد RCM بشید (RCM، مود ریکاوری از طریق USB هست). از اونجایی که کنسول نینتندو سویچ هم از چیپ Tegra X1 بدون هیچ تغییری بهره می بره، بدیهیه که این امکان در کنسول نینتندو سویچ هم قراهم باشه.
در حالت کلی، وارد شدن به RCM کاری از پیش نمی بره چرا که در این حالت هم فقط کد هایی که توسط نینتندو مورد تایید هستند (Sign شدن) اجرا می شن اما یک آسیب پذیری در Bootrom خود جیپ Tegra X1 قرار داره که به هکر امکان این رو می ده که کد های تایید نشده توسط نینتندو رو روی کنسول اجرا کنه.
اتفاقی که افتاد این بود که کد Bootrom لیک شد، بعد از لیک شدن Bootrom تیم Fail0verflow راه ورود به RCM رو منتشر کرد.، بعد از اون تیم ReSwitched از آسیب پذیری موجود در Bootrom بهره برد و Fusee Launcher رو عرضه کرد. در نتجه با ورود به RCM، لانچر Fusee به اجرا در می اومد و یک نمونه کد رو به اجرا در می آورد.
oB6dIzm.png

تیم Fail0verflow هم که مدت هاست از آین آسیب پذیری خبر داره و به صورت کامل اون رو پیاده سازی کرده، ShofEL2 و نسخه ای از لینوکس رو برای اجرا بر روی Switch منتشر کرد.
تمامی این اتفاقات در 24 ساعت اتفاق افتاد :D
باری ورود به RCM، لازم هست که دو پین بر روی Joy-Con سمت راست به هم اتصال داده بشن یا از روی برد Joy-Con به هم لحیم بشن
Red_to_Green_7_0.png

بعد از باید کنسول خاموش بشه، با PC وصل بشه و سپس دکمه Volume Up نگه داشته بشه تا کنسول وارد RCM بشه. در زمان ورود به RCM صفحه سیاه هست و شما چیزی نمی بینید و فقط بعد از ارتباط با PC و اجرای اکسپلویت، پیلود دمو و یا لینوکس به نمایش در میان.
البته نکته ای که هست، اتصال پین های متفاوت در Fusee Launcher و اکسپلویت تیم Fail0verflow که با اسم U-Launcher شناخته می شه هست که دلیل این موضوع هنوز مشخص نیست، پین 10 در هر دو مشترکه اما پین 9 در اکسپلویت Fail0verflow کار نمی کنه و به جای اون از پین 7 یا 1 استفاده می شه.

در حال حاضر کاستوم فرم ویری به نام Atmosphère در حال توسعه هست که انتظار می ره اوایل تابستان عرضه بشه.

سوالات متداول:
1- آیا تمامی فرم ویر ها آسیب پذیرند؟ بله، به طور کل آسیب پذیری ربطی به فرم ویر نداره و فارق از این که شما روی چه فرم ویری هستید کار می کنه
2- آیا تمامی کنسول ها آسیب پیذیرند؟ خیر، احتمایل می ره اخیرا کنسول هایی با Revision جدید وارد بازار شده باشن که چیپ Tegra X1 در اون ها دستکاری شده و آسیب پذیری در Bootrom اون ها برطرف شده. از اونجایی که نینتندو سعی در مخفی کردن پارت نامبر کنسول های جدید داره و سریال نامبر کنسول های جدید در قالب کنسول های قدیمی عرضه می شن، البته هیچ مورد تایید شده ای تا به حال رویت نشده اما بهتر هست هرچه زودتر اقدام به خرید کنسول کنید چرا که اثرات پردازنده جدید در فرم ویر 5.0 رویت شده
3- آیا امکان بریک شدن کنسول هست؟ در حال حاضر خیر، فقط باید در استفاده از کابل USB-C نهایت دقت رو به عمل بیارید چرا که کابل هایی که فاقد مقاومت 56 اهم هستند، باعث بریک شدن کنسول می شن. این مورد ربطی به هک نداره و به صورت کلی در مورد کنسول نینتندو سویچ صدق می کنه، بهتر هست از کابل موجود در جعبه کنترلر Pro برای اتصال کنسول به PC استفاده کنید
4- آیا می تونم بازی کپی اجرا کنم؟ فعلا خیر، به زودی

پست آپدیت می شه

آخرین ویرایش:

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,410
نام
Ali
رفیق مطمئنم قبلا بارها جواب این سوال و مشابهشو دادی ولی با سرچ گشتم توی تایپیک اون جوابیو که میخواستم گیر نیوردم برای همین گفتم بازم زحمتت بدم و بپرسم ازت😁
راه بدون دردسری برای اتصال دسته ps5 یا ps4 یا اصلا xbox 360 و ps3 به نینتندو سوییچ به صورت وایرلس هست؟جوری که دانگل و از این داستانا نخواد با مثلا یه برند دسته فیک ولی نه یه بار مصرف با قیمت معقول تر از دسته نینتندو سوییچ پرو مثلا برند تسکو برای اتصال به سوییچ؟دستگاهمم هک شده
دمت گرم

سلام داداش
دسته ps5 و ps4 و ps3 بصورت وایرلس با نصب ماژول میشن کنترل راحت متصل میشن و مشکل خاصی نداره ولی همیشه یه نکته رو در نظر بگیر که اخرین ورژن میشن کنترل همراه اخرین ورژن اتمسفر و بقیه موارد هک اپدیت باشن چون دیدم اینها اپدیت نبوده وصل نمیشده و اموزش زیر قسمت میشن کنترل رو بخون و طبق اموزش نصب کن و همیشه هم فریمور جدیدی اومد اینها قبل اپدیت فریمور به روز کن و اگرم نیومده صبر کن تا بیاد چون بری فریمور بالا کلیدها ممکنه فرق کرده باشه دستگاه تو بوت گیر میکنه که باید میشن کنترل حذف کنی تا درست بشه.

استفاده از دسته های کنسولهای xbox one و xbox360 و ps3 dualshock 3 بصورت سیمی

در مورد دسته xbox360 که باید دانگل اصلی ماکروسافت مخصوص دسته باشه تا وصل بشه همونم با نصب میشن کنترل و داشتن دانگل اصلی وصل میشه دسته های دانگل دار وایرلس هم بعضی مدلها دوستان تست کردن با نصب دانگل به داک وصل میشه راحت و دسته دانگل دار ps2 که وایرلس هست هم میشه البته باید دانگل تبدیل به usb مخصوص ps2 هم بگیری و خودم یه دسته فیک ps4 که یه زمانی 450 خریدم استفاده میکنم و دسته های ایکس باکس وان و سریس هم بدون دانگل وایرلس نصب میشن و در اموزش من فقط دسته ps4 توضیح دادم ولی اگه دسته خاصی مد نظرته راحت تو سرچ یوتیوب میتونی طریقه اتصالش تصویری ببینی نتونستی هم بگو من برات پیدا میکنم.

اینم بگم در اموزش اولش روش سیمی هم هست اونم همراه میشن کنترل نصب کنی هیچ تداخلی نداره و مکمل هم هستن هم سیمی و هم وایرلس ساپورت میشه.

• Like
Reactions: .SoRoUsH.

Alireza2S

عضو جدید
Nov 17, 2021
2
سلام دوستان
من تا به حال سوییچ نداشتم. تازگی هدیه گرفتم و حقیقتا هیچی هم نمیدونم
یه سرچ در این زمینه کردم یه سری جاها هک سخت افزاری انجام میدن اما حتما باید سخت افزاری هک بشه یا امکان هک نرم افزاری هم هست؟
ممکنه یه اموزش صفر تا صدی هک کنسول رو بهم بدید؟

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,410
نام
Ali
سلام دوستان
من تا به حال سوییچ نداشتم. تازگی هدیه گرفتم و حقیقتا هیچی هم نمیدونم
یه سرچ در این زمینه کردم یه سری جاها هک سخت افزاری انجام میدن اما حتما باید سخت افزاری هک بشه یا امکان هک نرم افزاری هم هست؟
ممکنه یه اموزش صفر تا صدی هک کنسول رو بهم بدید؟

سلام
فقط سریهای ساخت یکی دو سال اول هک نرم افزاری میشن با جیگ بقیه هک سخت افزاری با کار گذاشتن مد چیپ داخلی که شامل سری oled یا lite یا ورژن 2 که باتری بیشتر نگه میداره و یه سری که مابین اون سری اول هستن که اونم باید سخت افزاری هک بشه.

مال شما هم احتمال زیاد سری oled یا لایت یا ورژن 2 هست باید سخت افزاری هک بشه بده بیرون برات انجام بدن کار هر کسی نیست و هک که بشه چه سخت افزاری چه نرم افزاری دیگه به روز کردن هک هم کاری نداره و کافیه یه پک هک بریزی روی مموری جانبی و پیلود بزنی بالا میاد.(چیپ سخت افزاری هم دو نوع فعلا هست پیکو فلای picofly که ارزونتر پات میفته و hwfly که گرونتره دیگه خودت بگرد ببین کجا و با قیمت مناسب تر انجام میده و بپرس کدوم چیپ هم برات کار میزارن هزینه زیاد ندی)

هک اولیه که نرم افزاریه و با جیگ انجام میشه هم کافیه پست اول اینجا(کلیک کن) قسمت مربوط به استفاده از جیگ و بردن روی حالت rcm بخونی بقیش چون قدیمیه فایلها میتونی از اینجا دنبال کنی که خودم این پست و پک هکش همیشه به روز میکنم و در کل کافیه دستگاه بره روی حالت rcm و پک هک هم بریزی و پیلودی که گفتم بزنی دستگاه با هک بالا میاد و AutoRCM هم فعال کنی جیگ لازم نیست هر دفه بزاری و نصب بازی و غیره و تابیک "معرفی برنامه های کاربردی نینتندو سوییچ" بخون تیترش همه اموزشهای لازم هست.

• Like
Reactions: XENOS and Alireza2S

HoSIs

کاربر سایت
Nov 18, 2012
929
نام
Hossein
دوستان سلام و عرض ادب
یک سوال دارم بنده، اونم اینه که یه سری بازی ها موقع نصب ارور میدن و نصب نمیشن. علت این داستان رو کسی از دوستان میدونه ؟
بازی رو با استفاده از هارد که وصل میشه به کنسول نصب میکنم.

Attachments

• IMG_2274.jpeg
    IMG_2274.jpeg
    544.2 KB · مشاهده: 9
  • IMG_2273.jpeg
    IMG_2273.jpeg
    579.7 KB · مشاهده: 11

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,410
نام
Ali
دوستان سلام و عرض ادب
یک سوال دارم بنده، اونم اینه که یه سری بازی ها موقع نصب ارور میدن و نصب نمیشن. علت این داستان رو کسی از دوستان میدونه ؟
بازی رو با استفاده از هارد که وصل میشه به کنسول نصب میکنم.

سلام

ارور میتونه برای حالت اپلت مد باشه و برنامه باید روی حالت فول رم اجرا کنی و برای اینکار دکمه R بگیر و روی یه بازی تاچ کن و همچنان R نگه دار تا به جای اجرای اون بازی بره قسمت برنامه ها و هکت و فریمورت هم به روز نگه دار و بعد از برنامه DBI استفاده کن همین گزینه هارد هم داره ولی راحت ترین کار نصب با کامپیوتر با روش جدید هست که تو اموزش زیر اخرش گفتم و اول اموزش با رنگ قرمز مشخص کردم برید اخر متن و این اموزش هم برای tinfiol هست هم برای dbi.

اموزش نصب بازیهای nsp و xci و nsz و xcz از طریق pc با برنامه Tinfoil و lithium

پک هک اتمسفر من رو هم بریزی همه برنامه ها به روز داخلش هستن مثل dbi و غیره و تا اخرین فریمور هم ساپورت میکنه که داخل اموزش هست پک طبق اموزش هم پیش برو.

برنامه Daybreak برنامه ای ساده و جدید برای اپدیت فریمور و جایزگزین برنامه ChoiDujourNX

• Like
Reactions: XENOS and HoSIs

Alireza2S

عضو جدید
Nov 17, 2021
2
سلام
فقط سریهای ساخت یکی دو سال اول هک نرم افزاری میشن با جیگ بقیه هک سخت افزاری با کار گذاشتن مد چیپ داخلی که شامل سری oled یا lite یا ورژن 2 که باتری بیشتر نگه میداره و یه سری که مابین اون سری اول هستن که اونم باید سخت افزاری هک بشه.

مال شما هم احتمال زیاد سری oled یا لایت یا ورژن 2 هست باید سخت افزاری هک بشه بده بیرون برات انجام بدن کار هر کسی نیست و هک که بشه چه سخت افزاری چه نرم افزاری دیگه به روز کردن هک هم کاری نداره و کافیه یه پک هک بریزی روی مموری جانبی و پیلود بزنی بالا میاد.(چیپ سخت افزاری هم دو نوع فعلا هست پیکو فلای picofly که ارزونتر پات میفته و hwfly که گرونتره دیگه خودت بگرد ببین کجا و با قیمت مناسب تر انجام میده و بپرس کدوم چیپ هم برات کار میزارن هزینه زیاد ندی)

هک اولیه که نرم افزاریه و با جیگ انجام میشه هم کافیه پست اول اینجا(کلیک کن) قسمت مربوط به استفاده از جیگ و بردن روی حالت rcm بخونی بقیش چون قدیمیه فایلها میتونی از اینجا دنبال کنی که خودم این پست و پک هکش همیشه به روز میکنم و در کل کافیه دستگاه بره روی حالت rcm و پک هک هم بریزی و پیلودی که گفتم بزنی دستگاه با هک بالا میاد و AutoRCM هم فعال کنی جیگ لازم نیست هر دفه بزاری و نصب بازی و غیره و تابیک "معرفی برنامه های کاربردی نینتندو سوییچ" بخون تیترش همه اموزشهای لازم هست.

ممنونم از توضیحات و راهنمایی کاملتون. بله اولد هست
این هک سخت افزاری اسیبی برای دستگاه نداره؟ و فرق این picofly و hwfly توی چیه؟

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,410
نام
Ali
ممنونم از توضیحات و راهنمایی کاملتون. بله اولد هست
این هک سخت افزاری اسیبی برای دستگاه نداره؟ و فرق این picofly و hwfly توی چیه؟

خواهش میکنم.در مورد هک سخت افزاری من زیاد سر رشته ای ندارم ولی خوب قاعدتا هر جور دستکاری در دستگاه میتونه ریسک داشته باشه و برای همین همه دنبال نرم افزاری بیشتر هستن تا سخت افزاری و دستکاری در دستگاه و این هکم تا اونجایی که من شنیدم تا cpu پیش میرن ولی میگن نصب picofly راحت تره و لحیم کاری کمتری داره چون فلت کار میذارن و غیره و البته یه عده هم میگن hwfly نصبش بهتره و فلان قابلیت داره که از نظر خودم بازار گرمیه همون picofly ارزونتر و نصبش راحت تره و البته اینها باید توسط ادم کاربلد نصب بشه که تجربه نصب چندتا دستگاه داشته باشه دیدم اینجا اقدام کردن حالا حرفه ای هم بلد بودن ولی دستگاه رو خراب و بریک کردن.

HoSIs

کاربر سایت
Nov 18, 2012
929
نام
Hossein
دوستان یک سوال دیگه، بعضی بازی ها موقع ورود این ارور رو میده و نمیذاره بازی لانچ بشه. برای این مورد راهکاری هست ؟!

Attachments

• IMG_2303.jpeg
    IMG_2303.jpeg
    931 KB · مشاهده: 6

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,410
نام
Ali
دوستان یک سوال دیگه، بعضی بازی ها موقع ورود این ارور رو میده و نمیذاره بازی لانچ بشه. برای این مورد راهکاری هست ؟!

اسم بازیها رو میگفتی بهتر بود و دلیل این مشکل معمولا اینه اگه بازی کامل انلاین نیست احتمال زیاد لینک اکانت میخواد برای اجرای افلاین مثل nes online که برای افلاین بازی کردن اینجور بازیها باید یوزر شما لینک اکانت بشه مراجعه کنید به اموزش زیر و برنامه linkalho.

اموزش لینک اکانت کردن سوییچ برای اجرای بازیهایی نظیر Nes Online یا مدرن کمبت

• Like
Reactions: HoSIs

RONIIN

Tech Team
کاربر سایت
Sep 13, 2008
636
نام
خسرو
سلام ، خوبید؟ یه مشکلی برام پیش اومده ، سوییچ رو پسرم اینقدر باهاش بازی کرده شارژش صفر شده ، الان 2 روزه با آداپتور توی شارژه ،بازم وقتی با کابل وصلش میکنم به pc ارور میده که دستگاه به اندازه کافی شارژ نشده ، نمیتونم PAYLOAD رو اینجکت کنم ، راهنمایی میکنید چیکارش کنم؟

• Like
Reactions: Z-fan

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
سلام ، خوبید؟ یه مشکلی برام پیش اومده ، سوییچ رو پسرم اینقدر باهاش بازی کرده شارژش صفر شده ، الان 2 روزه با آداپتور توی شارژه ،بازم وقتی با کابل وصلش میکنم به pc ارور میده که دستگاه به اندازه کافی شارژ نشده ، نمیتونم PAYLOAD رو اینجکت کنم ، راهنمایی میکنید چیکارش کنم؟

با آداپتور؟
یعنی به داک نزدید؟
نمیدونم چرا ولی حتما باید به داک بزنید شارژ شه تا پیلود روش کار کنه

• Like
Reactions: RONIIN

RONIIN

Tech Team
کاربر سایت
Sep 13, 2008
636
نام
خسرو
با آداپتور؟
یعنی به داک نزدید؟
نمیدونم چرا ولی حتما باید به داک بزنید شارژ شه تا پیلود روش کار کنه
آره با آداپتور ، به داک میزنم چراغ داک شروع میکنه تند تند روشن و خاموش شدن انگار نمیزاره شروع به شارژ کردن بکنه

• Sad
Reactions: Z-fan

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,410
نام
Ali
نه والا ندارم دور و برم ، باطری باید عوض بشه؟

سلام
اول یه بار دکمه پاور 15 ثانیه بگیر اگه هنگی کرده رفع بشه و یه تک پاور باز بزن و اقدام به پیلود زدن کن و شارژر اصلی دستگاه هم دم دست باشه اگه پیلود جواب داد و صحفه روشن شدن دستگاه اومد سریع کابل شارژر وصل کن تا بصورت معمولی شارژ بشه.

اگه کارهای بالا انجام دادی و نشد باز یه 24 ساعت مستقیم به شارژر اصلی دستگاه رو وصل کن دستش هم نزن و بعد باز شارژر رو دم دست بزار و پیلود بزن و تا دستگاه اومد بالا کابل شارژر وصل کن عادی شارژ بشه.

سوییچ هکی نباید بزاری شارژش کامل خالی بشه باتری از مدار خارج میشه اینجوری میشه ولی این مشکل برای همه اینجا یکی دوبار پیش اومده از جمله خودم و همیشه اینجوری هم درست میشه و نیازی به کاره دیگه ای نیست فقط از شارژر اصلی حتما استفاده کن و داک هم میتونی بزاری ولی مستقیم کابل شارژر اصلی بزنی بهتره و اون دکمه پاور گرفتن 15 ثانیه برای رفع هنگی حتما بزن و یه تک پاور کوچیک بعدش و بعضی وقتها دستگاه هنگ میکنه پیلود بزنی جواب نمیده.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر