Kurt117

کاربر سایت
Aug 6, 2009
3,636
نام
Ali
View attachment 233013

Last Night in Soho 2021
7.5/10

مدل فیلم سازی ادگار رایت، مانند کوئنتین تارانتینو، بهره گیری از المان ها و بخش های موثر آثار معروف سینمای جهان است. مخاطب می تواند «خیزش مردگان» جورج رومرو، «برخورد نزدیک از نوع سوم» اسپیلبرگ و «پسران بد» مایکل بی را در سه گانه محبوب و معروف «کارنتو» نیز ببیند. رایت نیز در محبوب ترین اثرش نزد منتقدان، برداشت های «درایو» و «راننده تاکسی» را با جلوه ای خوش رنگ و لعاب در «بیبی درایور» نیز به کار می برد. «دیشب در سوهو» ترکیب عجیبی از مضمون «داپلگنگر - همزاد» و «ضمیر ناخودگاه - خواب زدگی» است. ترکیب زیرژانرها، اگر به درستی در طول یک اثر پیاده شود و فرم قصه آسیب نرساند، ایرادی محسوب نمی شود. نیمه اول فیلم مزبور پرانرژی است، جذاب و با دقت. قرارگیری شخصیت در عالم خیال و در کالبد یک زن جوان در دهه 60 میلادی. دو جهان موازی و تشبیه حرکات این دو شخصیت، مخاطب را فراتر از آن چیزی که در سینمای لینچ از مضمون داپلنگگر دیده است، می برد. ناگهان در نیمه دوم، فیلم دچار چرخش عجیبی می شود؛ پیوستگی با ظهور زورکی زیرژانرها از بین می رود. جامپ اسکرهای پیش پا افتاده و فرارهای بی علت پروتاگونیست از دست آن ها، تمام تکه های زیبای نیمه اول فیلم را نابود می کند. تمام اتفاقات نیمه اول فیلم زیر سوال می رود. مضمون «یک روح در دو کالبد» از بین می رود و فیلم به سمت غافل گیری های کلیشه ای ژانر جنایی کشیده می شود. اگر به لطف نقش آفرینی «آنیا تیلور جوی» و «توماسین مکنزی» نبود، می توانستم نیمه دوم فیلم را به اثری فاجعه آمیز «من می دانم که چه کسی مرا کشته است» (2007، با بازی لیندزی لوهان) نیز تشبیه کنم.
نقل قول از تاپیک همسایه :-"
دقیقا بزرگترین مشکل منم با فیلم نیمه دومش بود، شروع فیلم و اکثر نیمه اولش ادم رو جذب خودش میکنه و میشه گقت خیلی خوب هست ولی انگار یه افت ناگهانی و شدید توی کیفیت کلی فیلم بوجود میاد :|
دوستم بعد از تموم شدن فیلم گفت انگار فیلم رو نصف کردن و نصفه دومش رو کلا دادن به یه کارگدان و تیم ضعیف تر :D

Manchestercity

کاربر سایت
Oct 8, 2021
45
نام
بهروز
این فینچ خیلی جالب بود کسی فیلمی شبیه به اون میتونه معرفی کنه؟ همون جوری تنها و ساده
i am legend هم قبل این که معرفی کنید دیدم :D
همین moon که تو نظرسنجی هست و ببین . فیلم خلوتیه

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
کلا ماتریکس جدید یا با کله می خوره زمین یا فیم خیلی خوبی از آب در میاد (البته نه از نظر متا).
حالت بینابین نداره :D

من خودم به شخصه با تریلری که ازش دیدم بهش امیدوارم :D

• Like
Reactions: Arima Kishou

hooman1995

کاربر سایت
Dec 26, 2016
514
خوب پس زحمت زیرنویس The Feast را بکش لطفا جناب Raylan Givens :D:D
که هستی؟ خودت را هویدا کن :D

فردا به امید خدا.

حالا واسه این‌که اسپم نشه، این The Feast خیلی خوب بود. کامل هم به زبان ولزی بود و داستان رو هم با افسانه‌های ولزی ترکیب کرده بود و یه چیز لذیذی از کار در اومده بود :D

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,531
نام
مــاکــان
امیدوارم زودتر این جنگ ستارگان حذف شه :D
درسته واقعا شانس این نداره که بالا بیاد، میومد هم مرحله بعد حذف میشد.
ولی جدا دنیا و شخصیتهای خیلی جذابی داره، از لحاظ سرگرم کننده بودن هیچکدوم رقیبش نیستن.
خب چه کنیم که بخش سای فایِ اون جلوی بلید رانر هیچ شانسی نداره.

حالا اگه دچار عذاب وجدان نمیشین و میخواین اون دنیا جواب پس بدین ، برین بهش رای بدین:D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر