K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,164
نام
∂αнмα
درآمد خالص دیزنی سال گذشته بیشتر از 12 میلیارد بود (منبع) و در آمد خالص نتفلیکس کمتر از 2 میلیارد بوده (منبع)
اون آمار درآمد ناخالص دیزنی که حساب کردی با 13 عدد فیلم بدست اومده ولی نتفلیکس با شونصد تا فیلم و سریال. نکته مهم دیگه اینکه همه اون 13 فیلم جز دارایی‌های دیزنی هستن ولی همه فیلم و سریالهای نتفلیکس نه.
فان فکت: دیزنی فاکس رو خرید 70 میلیارد که نصفش به صورت سهام بود و نصف دیگه‌ش به صورت پول.
ارزش دارایی‌های دیزنی بدون فاکس 4 برابر نتفلیکسه.
فارغ از بخش صرفا سینمایی که شامل دارایی‌های ارزشمندی مثل لوکاس فیلم، مارول، پیکسار و ... می‌شه، دیزنی بخش تئاتر، موسیقی، شبکه‌های تلویزیونی مثل A&E، ABC، Freeform و ... داره و بعد از خرید فاکس مالک اکثریت Hulu میشه و مالک اکثریت ESPN هم هست.
از اینا مهمتر، درآمد اصلی دیزنی در بخش پارکهاست.
برای اینکه نتفلیکس بخواد با دیزنی (در حالیکه هنوز فاکس هم بهش اضافه نشده) مقایسه بشه خیلی زوده، حتی اگه یه بررسی بکنیم مقایسه نتفلیکس با وارنر هم اشتباهه.
نتفلیکس اگه روند رشد 2 سال اخیر رو حفظ کنه احتمالا سال آینده در بحث درآمد خالص به یونیورسال برسه ولی برای رسیدن به دیزنی فعلا راه درازی داره.
اون بحث سود خالص که خوب یـ چیز دیگست من منظورم عظمت کلی دو کمپانی بود که نتفلیکس اگه اشتاه نکنم چندوقت پیش ارزش کلی سهامش از دیزنی زد بالا تو این قضیه خرید فاکس هم حواسم بهش نبود که خوب فک کنم دیزنی + فاکس با هم خیلی از نتفلیکس بزنن بالا وگرنه تو بحث سود خالص نتفلیکس علاوه بر اینکه سالانه کلی خرج بودجه فیلم و سریالاش میکنه و به صورت خیلی سنگین بودجه اختصاص میده بهشون (مثلا سریال The Crown فقط واسه دو فصل 120 میل بودجه اختصاص داده ! یـ سریال تاریخی که شاید یـ دقیقه هم جلوه ویژه نداشته باشه) هزینه نگهداری دیتا سنتر های بزرگ و این دسته تشکیلات رو هم داره که ماهانه کلی خرج براش بر میداره ولی خوب با این حال ماهیت نتفلیکس رو همین کانتنت زیاد و دسترسی اسونه که اینقدری رشد کرده و غیر قابل انکاره که تو عرض چند سال اخیر تونسته خودش رو به عنوان یـ ابر کمپانی تو زمینه سرگمی تبدیل کنه . تو بحث سود دهی سفت و مصلم که هیشکلی فعلا اندازه خود دیزنی نمیتونه سود کنه تو صنعت سرگرمی .....

• Like
Reactions: TheGodfather

Aurlito

کاربر سایت
Feb 16, 2008
1,749
نام
چوبک
درآمد خالص دیزنی سال گذشته بیشتر از 12 میلیارد بود (منبع) و در آمد خالص نتفلیکس کمتر از 2 میلیارد بوده (منبع)
اون آمار درآمد ناخالص دیزنی که حساب کردی با 13 عدد فیلم بدست اومده ولی نتفلیکس با شونصد تا فیلم و سریال. نکته مهم دیگه اینکه همه اون 13 فیلم جز دارایی‌های دیزنی هستن ولی همه فیلم و سریالهای نتفلیکس نه.
فان فکت: دیزنی فاکس رو خرید 70 میلیارد که نصفش به صورت سهام بود و نصف دیگه‌ش به صورت پول.
ارزش دارایی‌های دیزنی بدون فاکس 4 برابر نتفلیکسه.
فارغ از بخش صرفا سینمایی که شامل دارایی‌های ارزشمندی مثل لوکاس فیلم، مارول، پیکسار و ... می‌شه، دیزنی بخش تئاتر، موسیقی، شبکه‌های تلویزیونی مثل A&E، ABC، Freeform و ... داره و بعد از خرید فاکس مالک اکثریت Hulu میشه و مالک اکثریت ESPN هم هست.
از اینا مهمتر، درآمد اصلی دیزنی در بخش پارکهاست.
برای اینکه نتفلیکس بخواد با دیزنی (در حالیکه هنوز فاکس هم بهش اضافه نشده) مقایسه بشه خیلی زوده، حتی اگه یه بررسی بکنیم مقایسه نتفلیکس با وارنر هم اشتباهه.
نتفلیکس اگه روند رشد 2 سال اخیر رو حفظ کنه احتمالا سال آینده در بحث درآمد خالص به یونیورسال برسه ولی برای رسیدن به دیزنی فعلا راه درازی داره.
52 میلیارد یا 70 میلیارد؟ من شنیدم 52 میلیارد. دقیقا یک ششم GDPـه ایران!

Jill-Valentine

By hiding you show your true nature coward
Loyal Member
May 18, 2012
4,711
نام
Ebrahim
52 میلیارد یا 70 میلیارد؟ من شنیدم 52 میلیارد. دقیقا یک ششم GDPـه ایران!

دقیقترش 72 میلیارد دلاره و اون 52 میلیارد دلاره، مال قبل از اینکه Comcast هم وارد جنگ خرید فاکس برعلیه دیزنی بشه؛ دیزنی بدجور جدی بوده که فاکس رو بخره و هی رقم پیشنهادیشو می برده تا زمانی که Comcast کم آورد

• Like
Reactions: MASOUD-CRASH

Aurlito

کاربر سایت
Feb 16, 2008
1,749
نام
چوبک
دقیقترش 72 میلیارد دلاره و اون 52 میلیارد دلاره، مال قبل از اینکه Comcast هم وارد جنگ خرید فاکس برعلیه دیزنی بشه؛ دیزنی بدجور جدی بوده که فاکس رو بخره و هی رقم پیشنهادیشو می برده تا زمانی که Comcast کم آورد
منکه فقط روزشماری میکنم که دیزنی، یا سیمپسونز رو کنسل کنه، یا یک فیلم دیگه بسازه ازش. من میخوام مثل سال 91 از دیدن فصلهای طلایی سیمپسونز ریسه برم دوباره!

و اینکه فیوچراما رو برگردونن... 10 بار برگرده بس نیست. البته الان مال کامدی سنتراله نه؟ یا اینکه فقط پخشش میکنه؟

• Like
Reactions: MASOUD-CRASH

Jill-Valentine

Loyal Member
May 18, 2012
4,711
نام
Ebrahim
منکه فقط روزشماری میکنم که دیزنی، یا سیمپسونز رو کنسل کنه، یا یک فیلم دیگه بسازه ازش. من میخوام مثل سال 91 از دیدن فصلهای طلایی سیمپسونز ریسه برم دوباره!

و اینکه فیوچراما رو برگردونن... 10 بار برگرده بس نیست. البته الان مال کامدی سنتراله نه؟ یا اینکه فقط پخشش میکنه؟

من فقط نگرانیم اینه که دیزنی قراره چه بلایی سر مجموعه های قدیمی فاکس بیاره؛ فیلم های که اکثرشون هم درجه سنیش Rه

• Like
Reactions: arash1996

Aurlito

کاربر سایت
Feb 16, 2008
1,749
نام
چوبک
Alien

Predator

فیلم های ابرقهرمانی فاکس (ایکس من، ددپول، ایکس فورس و...)

Kingsman

Prometheus

و...
دیزنی Mission این رو نداره که فیلمهای PG بسازه! دنبال پوله، مثل همه. اگر بدونه که یک فیلم R براش پول در خواهد آورد، چه بسا Alien vs Predator رو ریبوت کنه و Rـش کنه (چون این فیلم، PG-13 بود و بسیار بد بود).

UFOPower

کاربر سایت
Dec 23, 2008
5,518
نام
میلاد
چرا فکر میکنید چون فاکس برای دیزنی شده همه چی باید PG بشه؟
برند و لوگوی فاکس رو که نمیخوان حذف کنن همه جا بزنن دیزنی که دیزنی نگران درجه سنی فیلمش باشه.اتفاقا به نظر من دیزنی با خرید فاکس میخواد خواسته هایی که با اون درجه سنی بهش نمیرسه رو به دست بیاره و هیچ نیازی نیس همه چیز رو به دنیای کودکان ختم کنه...

• Like
Reactions: jetalpha

Jill-Valentine

Loyal Member
May 18, 2012
4,711
نام
Ebrahim
دیزنی Mission این رو نداره که فیلمهای PG بسازه! دنبال پوله، مثل همه. اگر بدونه که یک فیلم R براش پول در خواهد آورد، چه بسا Alien vs Predator رو ریبوت کنه و Rـش کنه (چون این فیلم، PG-13 بود و بسیار بد بود).

والا با این رفتارهای که نشون میده، من احساس می کنم که واقعا ماموریت داره که فقط فیلم های PG بسازه. ولی یه چیری رو بهت بگم، باید دیزنی تغییر رویه بده و باید به ساخت فیلم های درجه سنی R روی بیاره و مخصوصا به این گنجی که رسیده و منظورم فاکسه

• Like
Reactions: arash1996

Aurlito

کاربر سایت
Feb 16, 2008
1,749
نام
چوبک
والا با این رفتارهای که نشون میده، من احساس می کنم که واقعا ماموریت داره که فقط فیلم های PG بسازه. ولی یه چیری رو بهت بگم، باید دیزنی تغییر رویه بده و باید به ساخت فیلم های درجه سنی R روی بیاره و مخصوصا به این گنجی که رسیده و منظورم فاکسه
به نظر من این MPAA هست که باید رویه ش رو تغییر بده... یعنی چی فیلمی که توی فرانسه PG-13 هست (امیلی) توی آمریکا R هست! نمیشه. مگه آمریکا ایرانه که با چهارتا صحنه ی ناجور، مردم تحت تاثیر قرار بگیرن؟ همونقدر که تیراندازهای کلمباین از دوم الهام گرفتن، بچه های 12 ساله هم از ددپول الهام گرفتن! انگار قبل از فیلم و بازی، خون و خونریزی نبوده... واقعا نمیفهمم واقعا برام نامفهومه سانسور خشونت و مسائل جنسی. تا کی میخوایم بچه ها رو در تاریکی قرار بدیم؟ مگه اینترنت ندارن؟ میرن چهارتا Gore و P-orn میبینن عوض دیدن فیلم R!

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
دوستان کسی اینجا پنهان میشائیل هانکه رو دیده ؟ اگر اره اسپویلر رو باز کنید

مفهوم کلی اثر رو یکجورایی گرفتم ولی اون اخر فیلم چی شد؟ رابطه این دو پسره به کجا ختم میشد؟ فیلم ها رو کی میفرستاد؟

BucketHead

کاربر سایت
Feb 25, 2014
305
نام
وحید
نمیدونم چرا اخیرا اونقدر بیحوصله شدم هیچ فیلمی و سریالی رو از اول تا آخر خوب نگاه نمیکنم؛ همش اسکیپ و یه فیلم دو ساعتی تو 10-20 دقیقه خلاصه میشه و تمام.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر