Metal Gear Solid V: The Phantom Pain | Xbox 360

omiid

کاربر سایت
Dec 23, 2011
543
آره شخصیت دو بازی 3 و Peace Walker با شخصیت سه بازی 1 و 2 و 4 متفاوت هست. قیافه هاشون خیلی به هم شبیه هست ولی فرق میکنن. :D
داستان MGS3 و Peace Walker برای سال ها قبل از MGS1,2,4 هست. کاراکتر اصلی 3 , PW شخصی به نام Big Boss هست ولی کاراکتر 1,2,4 اسمش Solid Snake هست که کلون همون Big Boss محسوب میشه. (برای همین انقدر شبیه هستن ، چون از روی Big Boss کلون سازی شده)
به Big Boss هم Snake و Naked Snake و ... گفته میشده و کلاً این Snake یه جور اسم رمز مشترک بین Big Boss (پدر) و Solid Snake , Liquid Snake , Solidus Snake (فرزندان کلون شده اون) هست.
توی شماره 3 Big Boss کور میشه و از اون به بعد چشم بند میبنده. (که توی Peace Walker هم این چشم بند رو داره) ولی پسرش یعنی Solid Snake توی 1,2,4 مشکلی توی چشمش نداره. فقط توی شماره 4 یه وسیله ای روی چشمش میذاره که با تکنولوژی مدرن تر بتونه محیط رو ارزیابی کنه و اینا.
Big Boss در جریان بازی Metal Gear 2 (یه بازی دو بعدی که سال ها بعد از 3 و PW اتفاق می افته و ارتباطی هم به Metal Gear Solid 2 نداره) توسط Solid Snake آتیش میگیره و تقریباً نابود میشه. ولی بعدها بدنش رو توسط بقایای دو تا فرزند دیگه ـش یعنی Liquid Snake و Solidus Snake بازسازی میکنن و توی MGS4 برمیگرده. یعنی توی MGS4 این دو کاراکتر (Big Boss و Solid Snake) رو در کنار هم می بینیم ! :D
کلاً این مطلب رو بخونین همه چیز رو متوجه میشین. :D

ممنون از توضیح ات . اما یه سوال چرا اسم اون دوتا متالگیر رو (پیس واکر و متالگیر 3)که شخصیت اون بیگ باس یا جک هست . رو به اسم سالید اسنیک گذاشتن؟
یک چیز دیگه هم هست من یک جا خوندم اسنیک از روی باس ساخته شده یعنی همونی که توی شماره 3 تیر خلاص رو تو مخ اش میزنه .یعنی اون پدر یا مادر ژنتیکیش حساب میشه.

آخرین ویرایش:

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,058
نام
آریا
ممنون از توضیح ات . اما یه سوال چرا اسم اون دوتا متالگیر رو (پیس واکر و متالگیر 3)که شخصیت اون بیگ باس یا جک هست . رو به اسم سالید اسنیک گذاشتن؟
اون Solid که توی اسم نسخه سوم و PW هم دیده میشه ، بیشتر به معنی سه بعدی و حجم دار و اینا هست ! :D من خودم هم تا مدت ها برام عجیب بود که چرا اسم این نسخه ها Solid داره ولی بعداً فهمیدم که کوجیما بعد از انتقال سری Metal Gear از فضای 2D به 3D این عبارت Solid رو بهش اضافه کرده که اشاره ای هست به وارد شدن این سری به دوران جدید و 3D.
توی دیکشنری هم جلوی عبارت Solid معانی ای مثل سه بعدی ، حجمی و ... به چشم میخوره. یعنی یه جورایی میشه گفت یه تیر و دو نشون بوده ! :D هم به Solid Snake اشاره داشته ، هم به سه بعدی شدن بازی. دیگه بعدها هم توی نسخه هایی که Solid Snake توشون حضور نداره ، این عبارت Solid سر جای خودش باقی مونده و تغییری نکرده.

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
اون Solid که توی اسم نسخه سوم و PW هم دیده میشه ، بیشتر به معنی سه بعدی و حجم دار و اینا هست ! :D من خودم هم تا مدت ها برام عجیب بود که چرا اسم این نسخه ها Solid داره ولی بعداً فهمیدم که کوجیما بعد از انتقال سری Metal Gear از فضای 2D به 3D این عبارت Solid رو بهش اضافه کرده که اشاره ای هست به وارد شدن این سری به دوران جدید و 3D.
توی دیکشنری هم جلوی عبارت Solid معانی ای مثل سه بعدی ، حجمی و ... به چشم میخوره. یعنی یه جورایی میشه گفت یه تیر و دو نشون بوده ! :D هم به Solid Snake اشاره داشته ، هم به سه بعدی شدن بازی. دیگه بعدها هم توی نسخه هایی که Solid Snake توشون حضور نداره ، این عبارت Solid سر جای خودش باقی مونده و تغییری نکرده.
خیلی مسخره ست Solid. یه بار اینو میگن (همینی که گفتی) یه جا دیگه میگن Solid نباشه جزو سری نیست باز فکر که میکنیم میبینیم Metal Gear Rising خب 3D که هست پس چرا Solid نیست (:D).
شخصاً این دنیا و این شخصیتها برام اهمیت داره و ماجراهشون. به Solid-Molidـش کاری ندارم. اگرم این بابا وجود کنه و طبق حرفی که زده MGS بعدی پایه و اساس یه IP جدید باشه به طبع باید اسمش ام جدید باشه و هرچی بجز MGS. که بازم برای من فرقی نداره چون:
شخصاً این دنیا و این شخصیتها برام اهمیت داره
:D.

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,058
نام
آریا
خیلی مسخره ست Solid. یه بار اینو میگن (همینی که گفتی) یه جا دیگه میگن Solid نباشه جزو سری نیست باز فکر که میکنیم میبینیم Metal Gear Rising خب 3D که هست پس چرا Solid نیست (:D).
شخصاً این دنیا و این شخصیتها برام اهمیت داره و ماجراهشون. به Solid-Molidـش کاری ندارم. اگرم این بابا وجود کنه و طبق حرفی که زده MGS بعدی پایه و اساس یه IP جدید باشه به طبع باید اسمش ام جدید باشه و هرچی بجز MGS. که بازم برای من فرقی نداره چون:

:D.
من چرا این پست رو ندیدم ؟! :D
خب فریدون اون هم اول Solid داشت ! یعنی اسمش Metal Gear Solid: Rising بود. چون قرار بود یه بخش مهم از داستان سری MGS رو روایت کنه و داستان بین نسخه های 2 و 4 رو از دید Raiden بگه. حال و هوای بازی هم بیشتر از الآن به MGS نزدیک بود.
ولی بعدش دیگه هم داستان بازی عوض شد (الآن چیزی هست که تقریباً هیچ ربطی به MGS ها نداره) و کلاً جو بازی هم خیلی تغییر کرد. حتی سازنده بازی هم دیگه KojiPro نیست. از همه مهم تر اینکه احتمالاً خودش تبدیل به یه سری جدا از MGS بشه ! :D یعنی در کنار MGS ها ، شاهد MGR ها هم باشیم و Metal Gear Rising 2 و ... اگه همین Solid می موند دیگه خیلی قاطی میشد !

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
من چرا این پست رو ندیدم ؟! :D
خب فریدون اون هم اول Solid داشت ! یعنی اسمش Metal Gear Solid: Rising بود. چون قرار بود یه بخش مهم از داستان سری MGS رو روایت کنه و داستان بین نسخه های 2 و 4 رو از دید Raiden بگه. حال و هوای بازی هم بیشتر از الآن به MGS نزدیک بود.
ولی بعدش دیگه هم داستان بازی عوض شد (الآن چیزی هست که تقریباً هیچ ربطی به MGS ها نداره) و کلاً جو بازی هم خیلی تغییر کرد. حتی سازنده بازی هم دیگه KojiPro نیست. از همه مهم تر اینکه احتمالاً خودش تبدیل به یه سری جدا از MGS بشه ! :D یعنی در کنار MGS ها ، شاهد MGR ها هم باشیم و Metal Gear Rising 2 و ... اگه همین Solid می موند دیگه خیلی قاطی میشد !
خُ منم همین میگم دیگه :D. مهم نیست Solid هست یا Rising هست یا هرچی. مهم Metal Gear بودنش :D. شاید یه روزی Metal Gear Karting ببینیم.
به قول شهاب Metal Gear اسیره Solid نیست!.

Boss

ناظم انجمن
Jul 7, 2006
3,646
فعلا سکوت به خاطر عنوان مسخره MGR هستش بخاطر سیاست این که باید این بیاد و اون اینو تحت شعاع خودش قرار نده !

Daemonis

Run Baby Run
کاربر سایت
Jan 3, 2009
7,028
نام
محمد امین
فعلا سکوت به خاطر عنوان مسخره MGR هستش بخاطر سیاست این که باید این بیاد و اون اینو تحت شعاع خودش قرار نده !
امید HnS ـه خیلی خوبیه . اصلا مقایسه نکن و خودتو ناراحت نکن . بشین بازی کن لذت ببر و نگران MGS ها نباش :D

Boss

ناظم انجمن
Jul 7, 2006
3,646
امید از اون MGS فن های 4 آتیشس :biggrin1:

هیچگونه کجروی و انشقاقی رو قبول نمیکنه :| :biggrin1:
امید HnS ـه خیلی خوبیه . اصلا مقایسه نکن و خودتو ناراحت نکن . بشین بازی کن لذت ببر و نگران MGS ها نباش :biggrin1:

کاری با خوبی و بدیش ندارم، اصلاً بهترین بازی تاریخ باشه !
اما اجساس می کنم این بی خبری از GZ بخاطر سیاست کونامی و فروش بیشتر MGR هستش
البته شایان ذکر که حضور جناب آقای(!) رایدن هم بی تاثیر در زدن کلمات رکیک در مورد این بازی نیست ! :d

kaizershauze

AMOR CTPACTb 信念 RÊVES
کاربر سایت
Jul 6, 2012
14,730
نام
امین رضا
اما اجساس می کنم این بی خبری از GZ بخاطر سیاست کونامی و فروش بیشتر MGR هستش

کلاً که استاد اهل سینی پاره کردن و خودنمایی نیست:D
ولی خو معلومه که الآن که MGR:R میخواد بیاد حرفی از GZ نمیزنن :| :D

Nathan Drake

Evanescence
کاربر سایت
Apr 19, 2011
6,457
نام
Amir Ho3ein
Metal Gear Solid: Ground Zeroes will tackle many taboos, may not release in its current state | VG247
من انگلیسیم خوب نیست یا واقعا درست فهمیدم؟!

GZ ممکنه عرضه نشه؟:|
در واقع گفته بازی خاصی و سلیقه ای ـه و همین ممکنه باعث بشه که فروش بالایی نداشته باشه! در ادامه هم می‌گه که امکان داره تغییراتی در بازی ایجاد بشه!

---------- نوشته در 10:22 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 10:17 PM ارسال شده بود ----------

What The Duck :|
بعضی وبسایت ها نوشتن که شاید اصلا منتشر نشه:|

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر