Multi Platform Metal Gear Solid: Master Collection

mgscc.JPG

سازنده: کونامی
ناشر کونامی
پلتفرم: PC, PS5, Xbox Series X|S
Nintendo Switch
تاریخ عرضه: 24 اکتبر 2023
کونامی از عرضه مجموعه ای از سری متال گیر سالید برای پی سی و کنسول رونمایی کرد.
براساس گفته های کونامی این مجموعه شامل پورت نسخه های HD نسل هفتم میشود, و براساس تایتل Vol1 بنظر میرسد که کالکشن های دیگری نیز در آینده منتشر خواهد شد.
لیک هایی در مورد پورت Metal Gear Solid 4 در Vol2 پخش شده که خبر از پورت این بازی برای اولین بار بصورت مولتی پلتفرم را میدهد.

نسخه پی سی شامل پشتیبانی از موس و کیبورد میشود, اما توجه داشته باشید که تنها قست سوم از موس پشتیبانی خواهد کرد و در قسمت دوم موس کمی ساپورت شده, و اما نسخه ای دیگر نیازی به موس نداشته و فقط از کیبورد پشتیبانی میکنند.

صحبت های تیم توسعه:

"در حال حاظر, تیم توسعه در حال کار برای ساخت محیطی است که طرفداران بتوانند به تجربه و لذت از عناوین سری متال گیر برروی پلتفرم های اخیر بپردازند.

ما سری متال گیر سالید: مستر کالکشن را خواهیم ساخت, کامل ترین مجموعه ای که برای جشن 35 سالگی سری در نظر گرفته شده.
متال گیر سالید: مستر کالکشن به طرفداران اجازه میدهد که به تجربه عناوین سری به همان گونه که بوده اند بپردازند.

امیدواریم که از سری متال گیر برروی آخرین پلتفرم ها لذت ببرید."

قسمت اول این مجموعه شامل:

METAL GEAR SOLID (1998)
1200px-Metal_Gear_Solid_logo.png
"یک مرد قوی نیاز به پیش بینی آینده نداره.
اون خودش آیندش رو میسازه."

در سال 2005, گروه سرکش FOXHOUND جزیره ای در آلاسکا به نام Shadow Moses را که مجهز به سلاح های هسته ای است تحت کنترل خود میگیرند.
این گروه متشکل از سربازانی جهش یافته از نظر ژنتیکی است که هرکدام توانایی انجام کاری را دارند.

این گروه دولت آمریکا را به استفاده از سلاح های هسته ای در ازای دریافت یک میلیارد دلار و بقایای بدن بیگ باس تهدید کرده
از همین رو کلونل روی کمپل سالید اسنیک را از بازنشستگی درآورده, و او را به ماموریتی خطرناک به شدو موزس میفرستد
تا از خطر جلوگیری کند.

METAL GEAR SOLID 2: Sons of Liberty
Metal_Gear_Solid_2_logo.png

"ساخت آینده و زنده نگه داشتن گذشته هردو یکی هستن."

دو سال پس از حوادث شدو موزس, گروه دو نفره اسنیک و اوتاکان به نام Philanthropy اطلاعاتی از ساخت مدل جدیدی از متال گیر به نام RAY توسط را بدست می آورند
که براساس این اطلاعات این متال گیر در تانکری به زیر رودخانه هادسون پنهان شده.

اسنیک با قصد فاش کردن وجود ری و پخش عکس هایش در اینترنت به تانکر نفوذ کرده و اما پس از ورود آسلات به همراه گروهی از شبه نظامی های روس
نقشه خراب میشود, متال گیر ری به دست آسلات که پس از ترکیب دست لیکوئید با بدنش خود را لئکوئید معرفی کرده می افتد و مقصر این حادثه اسنیک دانسته میشود.

دو سال بعد در سال 2009 گروهی از سربازهای جهش یافته رئیس جمهور را در انباری وسط دریا به نام Big Shell که برای تمیز کردن نشتی تانکر در حادثه دو سال پیش تاسیس شده گروگان میگیرند و دولت را تهدید به نابودی بیگ شل میکنند.
براساس ادعاهای این گروه که خود را Sons of Liberty مینامند رهبر آنها سالید اسنیک نام دارد.

از این رو فاکس هوند سربازی جوان به نام رایدن را برای پیدا کردن رئیس جمهور و نابودی تروریست ها به بیگ شل میفرستد
که در بین راه سربازی از Navy Seal به نام پلیسکین و یک نینجا روباتی به او یاری میرسانند.

اما سوال این است که چرا حوادث این داستان شباهت زیادی به شدو موزس دارد
آیا فاکس هوند پس از اتفاقات شدو موزس منحل نشد؟

METAL GEAR SOLID 3: Snake Eater
Metal_Gear_Solid_3_logo.png

"بالاخره چی میشه؟ وفاداریت به من, یا وفاداریت به ماموریت؟"

به 1964 و جنگ سرد خوش آمدید, دورانی که تنش بین دو ابر قدرت دنیا یعنی آمریکا و شوروی زیاد است.
در این داستان شما در نقش نیکد اسنیک ایفای نقش میکنید, مردی که بعد از خیانت استادش یعنی باس در ماموریتی به نام اسنیک ایتر وارد مرزهای شوروی میشود
تا مایکرو فیلمی به نام philosophers legacy را بدست آورده و باس را به قتل برساند.

اما او در بین راه به چه مشکلاتی برمیخورد؟, چه حقایقی برملا میشود و او مجبور به گرفتن چه تصمیم هایی میشود.

و البته

Metal Gear!
Mgs_logo.png

"من برای هیچی میمیرم, اما تو با من میمیری."

در سال 1995 و اواخر قرن بیستم, غرب متوجه وجود سلاحی اتمی در پادگانی نظامی در آفریقای جنوبی میشود
پادگانی به نام Outer Heaven.
گروه نظامی فاکس هوند بهترین مامورش گری فاکس را برای تحقیق به اوتر هون میفرستد
با ناپدید شدن گری فاکس و پیام آخرش "متال گیر..."
بیگ باس فرمانده فاکس هوند چاره ای بجز فرستادن مامور دیگری ندارد که اینکار را به سرباز تازه کاری به نام سالید اسنیک میسپارد
ماموریت در operation intrude n313 اسنیک پیدا کردن گری فاکس, آزاد کردن گروگان های گروه مقاومت و پیدا کردن معنای متال گیر اس.

اما چرا بیگ باس یک سرباز تازه کار را برای چنین مامورین مهمی انتخاب کرده؟...

Metal Gear 2: Solid Snake
155-1557860_metal-gear-metal-gear-2-solid-snake-logo.png

"کابوس ها؟ اونا هیچوقت از بین نمیرن, اسنیک "

در ده 90 و در حالی که جنگ سرد همچنان ادامه دارد, دنیا با کمبود نفت مواجه شده و به دنبال چاره میگردد
تا اینکه دانشمندی اهل کشور چک به نام کیو مارو از دستاورد جدید خود به نام OILIX کرده که به گفته خودش مشکل نفت را حل خواهد کرد
اما قبل از اینکه بتواند اویلیکس را به صورت رسمی در سال 1999 رونمایی کند, سربازان کشوری به نام زنزیبار او را میدزدند.
کشوری که در سال 1997 در جنگی با شوروی استقلالش را بدست آورد.

زنزیبار دنیا را با کنترل نفت از طریق اویلیکس و بدست آوردن موشک های اتمی که برای کم کردن تعداد سلاح های هسته ای کنار گذاشته شده بودند تهدید میکند
از همین رو کلونل کمپبل فرمانده جدید فاکس هوند اسنیک را از بازنشستگی در میاورد تا بار دیگر دنیا را در شب کریسمس نجات دهد.

(نسخه NES)
Mgs_logo.png

نکته: این نسخه پورتی ضعیف تر از ورژن MSX ضعیف تر است و بخشی از سری اصلی به حساب نمی آید.

Snake's Revenge
sr.JPG

ادامه نسخه NES که بخشی از سری اصلی نیست.

سه سال پس از اتفاقات اوتر هون, فاکس هوند خبر دار میشود که کشوری در خاورمیانه به نقشه های ساخت مدل جدیدی از متال گیر دست یافته است
برای همین سالید اسنیک و دو مامور دیگر به نام های جان ترنر و نیک میر را به مرزهای دشمن فرستاده تا در ماموریت 747 پرده از راز آنها بردارد.​

مستر کالکشن در تاریخ 23 اکتبر 2023 عرضه خواهد شد.

آخرین ویرایش:

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,956
بنظرم زده, آره همیشه میگفت که میخواد سری رو ول کنه و برمیگشت
اما مطمئن باش که کار کار کونامی بوده :D
آخر MGS2 قشنگ داره میگه که میخواد سری رو به نسل آینده واگذار کنه.

خستگیش کاملا توی MGS4,5 و پیس واکر نمایان
4 فقط ساخته شده بود که کار تموم کنه
پیس واکر یه ادامه غیر ضروری برای 3 بود
5 هم یه ادامه غیر ضروری برای پیس واکر که بزور یه داستان براش نوشت
البته که داستان داره, ولی انقدر چیزی برای گفتن نبوده که مجبور شده اینجوری بسازتش.

این بشر خسته شده بوده و کاملا مشخصه, اگه کونامی نبود هزار سال پیش MGS رو ول میکرد
همین چند وقت پیش گفت که استودیوش رو هیچوقت نمیفروشه, چون میدونه که دوباره یه کونامی دیگه میاد و بهش دستور میده که چی بسازه.

MGS1 و شاید تا حدودی MGS2 هم بهش نیاز دارن
1 هم لول دیزاینش مناسب ریمیک نیست و هم کلا مدت زمانش کوتاه, ترجمش هم یخورده به بروزرسانی نیاز داره
2 هم محیطش کوچکه.

خود کوجیما گفته بود که دوست داره MGS1 رو اپن ورلد کنه, که البته بعید میدونم خودش کارگردانیش میکرد ولی ایده خیلی خفنی بوده.
چه خستگی ای بوده که من سخت پسند میخکوب میشم پای همین MGS V هنوز:D
رو حرفاش نمیشه زیاد حساب کرد انقدر مصاحبه کرده حد نداره:D (من با اینمورد کار ندارم با آثارش کار دارم) کونامیم این وسط بانی خیر برای ادامه MGS نبوده... خودش نمیخواست میکشید کنار اونام میدادن به کسای دیگه سه سوته.
بهتره بگیم به جای اینکه دنیای بی سر و ته و آشغال بسازه بعضا دنیای کوچیک ولی پر از جزئیات میساخت حالا اسمشو بذار خستگی یا نصفه بودن تو شماره پنج... غیر این بود منتقدا اصلا نمره بالا نمیدادن. با هیچ بازی ای هم منتقد شوخی نداره چیزی که تا الان مشخص شده. به اسم کارگردان هم کار ندارن. خودش دیدی سر دث استرندینگ نقد و بازخورد منفی زیاد گرفت... کارگردانای دیگه بودن امثال ایتاگاکی و... این هیترها و ترولها کلا یه چیزی میگن:D

MGS1 هم مگه اینکه ریبوت شه جای دیگه اتفاق بیفته اپن ورلد شه اینم یه چیزی گفته همونطور که گفتم:D

Ali.jangi

کاربر سایت
Apr 12, 2021
1,565
چه خستگی ای بوده که من سخت پسند میخکوب میشم پای همین MGS V هنوز:D
رو حرفاش نمیشه زیاد حساب کرد انقدر مصاحبه کرده حد نداره:D (من با اینمورد کار ندارم با آثارش کار دارم) کونامیم این وسط بانی خیر برای ادامه MGS نبوده... خودش نمیخواست میکشید کنار اونام میدادن به کسای دیگه سه سوته.
بهتره بگیم به جای اینکه دنیای بی سر و ته و آشغال بسازه بعضا دنیای کوچیک ولی پر از جزئیات میساخت حالا اسمشو بذار خستگی یا نصفه بودن تو شماره پنج... غیر این بود منتقدا اصلا نمره بالا نمیدادن. با هیچ بازی ای هم منتقد شوخی نداره چیزی که تا الان مشخص شده. به اسم کارگردان هم کار ندارن. خودش دیدی سر دث استرندینگ نقد و بازخورد منفی زیاد گرفت... کارگردانای دیگه بودن امثال ایتاگاکی و... این هیترها و ترولها کلا یه چیزی میگن:D

MGS1 هم مگه اینکه ریبوت شه جای دیگه اتفاق بیفته اپن ورلد شه اینم یه چیزی گفته همونطور که گفتم:D
بابا خسته بود :D, شما آخر MGS2 رو نگاه کن
پیام کلی داستانیش رو بزاری کنار داره میگه که میخواد MGS رو به نسل جدید بسپاره, MGS2 برای کوجیما حکم MG4 رو داشت تا اون زمان
یعنی یکی اضافه بر سازمانم ساخته بود, پس طبیعیه که بخواد بره :D.

MGS3 رو بدبخت ایدش رو داد ولی کسی نمیخواست بسازه, برای همین کارگردانیش کرد
بعضی ها هم میگن که تیم توسعش گند زد و کوجیما مجبور شد که وارد عمل بشه.

سر MGS4 کشید کنار مردم براش ریج کردن و برگشت, خود 4 با اینکه خیلی خفنه و داستانشم امروز واقعی شده, ساخته شده بود که کار رو تموم کنه
پیس واکر و MGS5 صد در صد بخاطر کونامی ساخته شدن
این همه ایده, چرا باید بره برای سری ای که داستانش عملا با 4 تموم شد و 3 هم کرکتر بیگ باس رو کامل نشون داد دوباره بازی بسازه؟

کوجیما بعد از MGS2 رو دوتا ip دیگه کار کرد و هردو از نظر فروش شکست خوردن, یکی ZOE بود و دیگری باکتای, تازه یه بازی جهان باز هم میخواست بسازه و دید نمیتونه
مشخصه که کونامی نمیخواست دیگه با قبول کردن ایده های جدید کوجیما ریسک کنه, مطمئن باش اگه کونامی اصرار به MGS بیشتر نمیکرد بجاش DS رو میساخت,
خودش گفت که سالها به دنبال ساختش بوده.

MGS5 بازی خوبیه و خیلی باهاش حال کردم
اما از اونجایی که داستان کافی توی سری برای گفتن نبود یه راه دیگه رو برای روایتش پیش گرفت و بیشتر از اینکه بازی روایت داشته باشه گیم پلی داشت, داستان و شحصیت های همیشگی کاملا عوض شدن و اتمسفر خاص سری تغییر کرد
اون ناقص بودنشم داستانش چیز دیگست, اما امتیاز این بازی به عنوان یک اثر ناقص خیلی زیاده, کاملا مشخصه که منتقدا یا از کونامی پول گرفتن
یا اینکه بخاطر محدودیت زمانی ای که کونامی برای بازی گذاشت نتونستن همش رو بازی کنن و سریع 10ها رو دادن رفت که البته اونم ایراد داره.

چون بازی تو حالت عادی و بدون در نظر گرفتن ناقص بودنش هم پر از ایراده, فیزیک بازی تو دیواره, انیمیشن هاش نسبت به گراند زیروز کاملا دانگرید شده
ساید کوئست هاش بشدت تکرارین, انقدر تکرارین که چندتای آخرش رو بزور رفتم و حتی گیم پلی خوب بازی هم نمیتونست تازه نگهشون داره
داستانم که رفته عقب رفته تا گیم پلی بیاد جلو و در نتیجه هدف مشن ها نصف جذابیت قسمت های قبل رو نداره.

من DS بازی نکردم ولی بنظر میاد که اونم همین ایرادها رو داره, و خب امتیازشم گرفت براساس چیزی که بود, ولی آخرش در کل امتیاز و نظر منتقدا هیچ اهمیتی نداره و مهم نظر شخصیه خودتونه.

همین الان اگه دقت کنید کوجیما سه تا بازی داره میسازه, یکی DS2, یکی اوردوز و یکی دیگه هم یه بازی برای اکس باکس
همین نشون میده که بزرگوار همیشه دنبال تنوع بوده, دو واقع بیشتر خالقا همین جورین
مگر اینکه کلا از اونایی باشن که فقط یک چیز معروفشون کرده و توانشون در همون حد باشه که کوجیما از اون دسته نیست.

منظورش از MGS1 اپن ورلد احتمالا یچی شبیه گراند زیروز بوده, واگرنه نمیشه اونو شبیه فنتوم پین کرد :D.

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,956
سوای این بحثها به نظرم کونامی میومد ولو با گرافیک ساده MG1 و MG2 رو ریمیک میکرد نتیجه بهتری میگرفت:D
خیلی دوست دارم این دو تا هم برم ولی اصلا از لحاظ گرافیک نمیتونم تحملشون کنم

Dante _Sparda

کاربر سایت
Jul 18, 2009
577
سوای این بحثها به نظرم کونامی میومد ولو با گرافیک ساده MG1 و MG2 رو ریمیک میکرد نتیجه بهتری میگرفت:D
خیلی دوست دارم این دو تا هم برم ولی اصلا از لحاظ گرافیک نمیتونم تحملشون کنم
بحث اینکه قبلا گفتم با توجه به mgs v داستان mg1 ,و 2 باید آپدیت بشه و اینجا کاملا نیازه که کوجیما بالای سر ریمیک باشه ضمن اینکه همونطور که دوستمون گفت تایم این 2 بازی خیلی کمه در ریمیک باید یا اضافاتی داشته باشیم مثلا بخشی از بازی به ونوم پرداخته بشه یا هر 2 عنوان تحت یک بازی ریمیک بشوند و باز نیاز به تغییرات داستانی بر مبنا 5 هست

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Cait Sith

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,956
بحث اینکه قبلا گفتم با توجه به mgs v داستان mg1 ,و 2 باید آپدیت بشه و ایجا کاملا نیازه که کوجیما بالای سر ریمیک باشه ضمن اینکه همونطور که دوستمون گفت تایم این 2 بازی خیلی کمه در ریمیک باید یا اضافاتی داشته باشیم مثلا بخشی از بازی به ونوم پرداخته بشه یا هر 2 عنوان تحت یک بازی ریمیک بشوند و باز نیاز به تغییرات داستانی بر مبانی 5 هست
کوجیما هرگز برنمیگرده مادامی که این آی پی دست کونامی باشه.
اما ریمیک دو متال گیر قدیمی ۸بیتی بدون کوجیما هم شاید به نظرم میتونستن موفق باشن ولو با همون انجین شماره۵ ساخته میشدن و همون سبک گیم پلی شماره۵ (با تلاش حداقلی سازنده فوقش گرافیک رو یکم بهش میرسید) و هم میفروختن و هم شانسی برای استارت دوباره بازی شاید میشد (اگه یه نمرات آبرومندی میگرفت) ولی شماره ۳ لقمه بزرگتر از دهنشون بود ریمیکش واقعا و گیمرهایی که تجربه ش کردن اکثرا هنوز گیم میزنن برخلاف اون دو تا بازی ۸ بیتی که گیمرهایی که زدن الان پیر شدن دیگه، اصل مساله به نظرم همینه و دید طرف به اثر، اکثرا ما شماره ۳ رو تموم کردیم و تو ریمیکش نقصی ببینیم حالمون بهم میخوره ولی اون متال گیرهای ۸بیتی که اصلا قبل تولد بیشترمون اومدن نه.

پ.ن: ولی برای این نسل هیچی لذت بخش تر از این نمیتونست باشه که خود استاد ریبوت MGS رو میزد مشکل داستان و پلات و... شم حل میشد که این دوستمون میگفت مثلا ته کشیده:D
مطمئنم این مرد با MGS اسمش گره خورده و اگه نخواد بسازتش باز دلش هوای ساخت همینو میکنه بازی مکا هم ساخت نسل شش باز برگشت به MGS الانم شبکه های اجتماعیشو‌ چک میکنم معلومه فکر و ذهنش هنوز با MGSه...

• Like
Reactions: Dante _Sparda

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,420
نام
مــاکــان
من کاری به هیچی ندارم.
اما اگه کونامی تو کالکشن دوم MGS4 هم بگنجونه من کل خاطرات بدی که ازش دارم (در مورد برده داریش ، ترکوندن بازیهاش و...) رو کاملا از ذهنم پاک میکنم.
حتی اگه پورت متوسطی باشه.
الان همچین احساسی دارم.

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,020
نام
آریا
من کاری به هیچی ندارم.
اما اگه کونامی تو کالکشن دوم MGS4 هم بگنجونه من کل خاطرات بدی که ازش دارم (در مورد برده داریش ، ترکوندن بازیهاش و...) رو کاملا از ذهنم پاک میکنم.
حتی اگه پورت متوسطی باشه.
الان همچین احساسی دارم.
اگه هر شرکت دیگه‌ای بود، منطق حکم می‌کرد که MGS4 توی کالکشن بعدی حضور داشته باشه ولی با کونامی طرف هستیم و برای همین زیاد امیدی ندارم. :|
همون بازسازی MGS3 هم مشکوک به نظر می‌رسه و هنوز معلوم نیست که واقعاً بازسازی درست حسابیه یا فقط یه روکش گرافیکی، چه برسه به این ریمسترها که انگار همون بازی‌های قبلی رو برداشتن چپوندن توی پکیج جدید و خلاص!
اگه بخوان سراغ MGS4 برن، بیشتر از نسخه‌های دیگه براشون مصیبت داره و از دیالوگ‌های مربوط به Blu-Ray و Cell تا احتمالاً محتوای مربوط به iPod و... رو باید حذف کنن. یا مثلاً اسنیک با DualShock 3 اون رباتک رو کنترل می‌کرد و یه ذره عجیب می‌شه که این کنترلر رو توی نسخه ایکس باکس ببینیم! :D

do.php

به هر حال فعلاً چاره‌ای جز صبر کردن نیست و باید ببینیم چی می‌شه و بالاخره این طلسم MGS4 می‌شکنه و از اسارت PS3 درمیاد یا نه. :D ولی من که حس می‌کنم آخرش کالکشن دوم رو با چیزهایی مثل Peace Walker و دو نسخه MGSV و نهایتاً یه سری از بازی‌های دیگه مثل Portable Ops پُر می‌کنن و MGS4 دوباره به دست فراموشی سپرده می‌شه. :(

zxc0012004

Da Spirit of Eternity - مدیر سابق
Loyal Member
Sep 30, 2005
1,289
نام
احمد
یا مثلاً اسنیک با DualShock 3 اون رباتک رو کنترل می‌کرد و یه ذره عجیب می‌شه که این کنترلر رو توی نسخه ایکس باکس ببینیم!
ملت (تازه پولدارِ خفن، نه ملت عادی) جونشون رو سپردن دست یه بابایی که با کنترلرِ منسوخِ لاجیتک ببره شون به اعماق اقیانوس، الانم که به فنا رفتن (نباید به این موضوع بخندم، ولی فرض کن بعداً دلیل بروز مشکل و غرق شدن این اوشن گیت، دریفت توی یکی از استیک هاش اعلام بشه)
دیگه دیدنِ یه دوال شاک توی xbox که قابل شما رو نداره

متاسفانه منم چشمم آب نمی خوره اینا MGS4 رو بدن بیرون، دلیلشم رو هم همون تنبلی که بالاتر بهش اشاره کردی در پورت می دونم.

پ.ن: خدا نگذره از این سونی با PS3ش. برداشت یه چیزی داد بیرون که هم پاشه ی آشیل خودش شد، همم هرچی روش دادن بیرون موند رو همون PS3 و از جاش تکون نخورد.

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,420
نام
مــاکــان
به هر حال فعلاً چاره‌ای جز صبر کردن نیست و باید ببینیم چی می‌شه و بالاخره این طلسم MGS4 می‌شکنه و از اسارت PS3 درمیاد یا نه. :D ولی من که حس می‌کنم آخرش کالکشن دوم رو با چیزهایی مثل Peace Walker و دو نسخه MGSV و نهایتاً یه سری از بازی‌های دیگه مثل Portable Ops پُر می‌کنن و MGS4 دوباره به دست فراموشی سپرده می‌شه. :(
ولی من به نظرم اینطور میرسه که کالکشن دوم در مقایسه با این یکی خیلی بار محتوایی کمتری پیدا میکنه اگه MGS4 درش نباشه.
MGSV که همین الان در دسترسه ، Portable Ops هارو هم با MG 1 و 2 موازنه میکنیم.
نهایتا همون Peace Walker میشه بازی مورد انتظار اون کالکشن که جلوی این 3تا غول کالکشن اول نمیتونه دوام بیاره.

شواهد رو که میبینم منم باهات هم عقیدم که خیلی عجیب میشه به بازگشت این بازی.
ولی به این فکر میکنم که پس توجیه خرید کالکشن دوم در مقابل این یکی چی میتونه باشه ، به این میرسم که هنوز احتمال داره MGS4 جزوش باشه.

• Like
Reactions: m.a.t and Dinosaur

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,020
نام
آریا
ملت (تازه پولدارِ خفن، نه ملت عادی) جونشون رو سپردن دست یه بابایی که با کنترلرِ منسوخِ لاجیتک ببره شون به اعماق اقیانوس، الانم که به فنا رفتن (نباید به این موضوع بخندم، ولی فرض کن بعداً دلیل بروز مشکل و غرق شدن این اوشن گیت، دریفت توی یکی از استیک هاش اعلام بشه)
دیگه دیدنِ یه دوال شاک توی xbox که قابل شما رو نداره

متاسفانه منم چشمم آب نمی خوره اینا MGS4 رو بدن بیرون، دلیلشم رو هم همون تنبلی که بالاتر بهش اشاره کردی در پورت می دونم.

پ.ن: خدا نگذره از این سونی با PS3ش. برداشت یه چیزی داد بیرون که هم پاشه ی آشیل خودش شد، همم هرچی روش دادن بیرون موند رو همون PS3 و از جاش تکون نخورد.
آره اون ماجرای کنترلر لاجیتک واقعاً چیز عجیبیه و رسماً انگار از دل یه فیلم کمدی سیاه بیرون اومده! حالا من پیش خودم فکر کرده بودم مثلاً چقدر عجیب می‌شه که وسط راه باتری کنترلر تموم شده باشه (چون بی‌سیم بوده) و به خاطر این زیردریایی منهدم شده باشه، ولی الآن دریفت رو تصور کردم و...! 🥲 از اون موقعیت‌هایی هست که باید به خاطر تصور کردنش یه چند ساعتی بریم جهنم و برگردیم، ولی حیف که اعتقادی به اون دنیا ندارم! :D
این سخت‌افزار عجیب و غریب PS3 خیلی مشکلات درست کرد متأسفانه. کلی بازی توی اون نسل گیر کردن که نه سونی حال و حوصله ریمستر کردن‌شون رو داره و نه خبری از بکوارد هست. از Killzoneها و Resistanceها تا MotorStormها و R&Cها تا چیزی مثل GoW: Ascension یا بازی‌های جمع و جور ولی جالبی مثل Puppeteer و... و البته همین MGS4. این وسط بازی‌های ناتی داگ جزو معدود نمونه‌های رستگار بودن به لطف ریمستر/ریمیک و همین‌طور Demon's Souls که خوشبختانه افرادی مثل من هم فرصت تجربه‌ش رو با کیفیت بالاتر پیدا کردن.

ولی من به نظرم اینطور میرسه که کالکشن دوم در مقایسه با این یکی خیلی بار محتوایی کمتری پیدا میکنه اگه MGS4 درش نباشه.
MGSV که همین الان در دسترسه ، Portable Ops هارو هم با MG 1 و 2 موازنه میکنیم.
نهایتا همون Peace Walker میشه بازی مورد انتظار اون کالکشن که جلوی این 3تا غول کالکشن اول نمیتونه دوام بیاره.

شواهد رو که میبینم منم باهات هم عقیدم که خیلی عجیب میشه به بازگشت این بازی.
ولی به این فکر میکنم که پس توجیه خرید کالکشن دوم در مقابل این یکی چی میتونه باشه ، به این میرسم که هنوز احتمال داره MGS4 جزوش باشه.
شاید هم اصلاً کالکشن دومی در کار نیست و می‌خوان ملت رو گول بزنن که فکر کنیم با حمایت از این کالکشن، تولید دومی هم سریع‌تر انجام می‌شه! :-"
می‌گم به کونامی شک دارم، مثلاً نمونه‌ش همین خبری که نسخه پی‌سی از ماوس و کیبورد پشتیبانی نمی‌کنه! :D یعنی قشنگ مشخصه که حتی حال و حوصله نداشتن دو نفر رو استخدام کنن برای اینکه یه ذره با نحوه کنترل اسنیک ور برن و به جاش گفتن همین‌طوری هرچی هست می‌فرستیم بازار!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر