Max Payne 3 | Xbox 360 [پست اول تاپیک خوانده شود]

Red V

کاربر سایت
Sep 19, 2010
2,641
نام
وحيد
دوستانی که این مکس پین رو با نسخه های چندین سال پیش مقایسه میکنن فکر کنم دارند کار اشتباهیه میکنند....

ناسلامتی 7 سال از اخرین نسخه بازی گذشته و کم لطفی هست اگه بخواهیم این نسخه را با نسخه های ابتدایی و نه چندان سطح بالا در اون زمان مقایسه کنیم....

به نظر من اکشن شدن بیشتر بازی تحرکات زیاد و همینطور گیم پلی و گرافیک خوب این بازی مختص سال 2012 و همین زمان هست و اصلا نباید بازی را با اخرین نسخه که مربوط به 7 سال پیشه مقایسه کرد....

درسته منم خودم اولاش زیاد با این مکس پین راحت نبودم ولی قبول کنید که در این چند سالی که بازیهای اکشن توسط شرکتهای مختلف تولید شده این بازی به سرو گردن از هم رده های خودش بالاتره....

پس بهتره این بازی را با بازیهای اکشن هم رده خودش مقایسه بشه تا با بازیه 7 سال پیش که اون زمان اینقدر صنعت بازی پیشرفته نبود....

عزيز من صنعت و تكنولوژي هر چقدر پيشرفت بكنه و هر اتفاقي بيوفته حتي يك درصد از بازي هاي Action / Shooter چه در اين نسل و چه در نسل هاي بعد حتي 1 درصد هم به MP1,2 نميرسند و نخواهند رسيد !!

Siavash_MH

FCB
کاربر سایت
Apr 10, 2011
3,657
منم میخوام دوستانی مانند نوید چرا انی جمله رو گفتن ؟
یعنی بازی زیاد از اصالت خودش دور شده یا به اندازه کافی اون تم خاص خودشو داره ؟
اون گیم پلی و گرافیکش معلومه که عالیه از تریلرا معلوم بود ولی اون اتمسفر خاص بازیو میخوام بدونم که هنوز بازیو همراهی میکنه یا بعضی اوقات میاد و میره ؟
یه توضیحی بدن دوستان ممنون میشم

Navid

?Can I Play Daddy
کاربر سایت
Feb 5, 2006
3,836
نام
نوید
اون گیم پلی و گرافیکش معلومه که عالیه از تریلرا معلوم بود ولی اون اتمسفر خاص بازیو میخوام بدونم که هنوز بازیو همراهی میکنه یا بعضی اوقات میاد و میره ؟
تو پست یعدی خودم علت را توضیح دادم
مکس 1 را که بازی کنین بعدش 2 را که بازی کنین زیاد تفاوتی احساس نمیکنین
اما 3 را که بازی کردین تا بیاین بهش عادت کنین کمی اذیتتون میکنه
اما اگکه خیلی وقت باشه اون قدیمیها را بازی نکرده باشین 3 لذت دو چندان بهتون میده

Red V

کاربر سایت
Sep 19, 2010
2,641
نام
وحيد

بازي كه خيلي تغيير كرده و اين تغييرات كاملا مشهود هست !!

از اصالتش هم ميشه گفت يجورايي دور شده چون بازي هاي مكس 3 تا خصوصيت هميشگي داشتن : 1- تيپ مكس پين كه هميشه اوركت برش بود / 2- هواي زمستاني و نمناك پايتخت دنيا يعني نيويورك / 3- بازي بدون هيچگونه وقفه اي هميشه در تم نوار و تاريك و شب بود

ولي هيچكدوم از اين 3 مورد در بازي سوم وجود نداره و همين كافيه تا زياد براش هايپ نشم و حتي متنفر باشم . بعد هم بزرگترين مشكل گيم پلي از نظر من كاور گيري بازي هست كه درحالي كه MP1,2 يه Run&Gun سوم شخص و سرعتي و بدون وقفه بود .

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,054
نام
نیما
من یکم بازی کردم و متاسفانه اصلا انتظارات منو برآورده نکرده !! اول اینکه Gameplay بازی یه جورایی بین کلاسیک و مدرن گیر کرده و اصلا بالانس نیست . کات سینها با این افکت مسخره ای که بهش دادن واسه من یکی قابل تحمل نبود ! اصلا نمیفهمم هدف از این کار چی بوده ؟!!
گرافیک بازی هم با توجه به خطی بودن جای تعریف نداره ! البته فیزیک و تخریب پذیری عالیه ، ولی مدل کرکترهای ، تکسچرها ، پلیگانها و ... برای یه عنوان Open World مثل RDR عالیه ، ولی از یه بازی خطی بیشتر از اینها انتظار میره .

خلاصه فعلا که بدجوری تو ذوق من خورده ! خیلی منتظر بودم :d

Nathan Drake

Evanescence
کاربر سایت
Apr 19, 2011
6,457
نام
Amir Ho3ein
یعنی این حس درست میشه؟ :D
آخه الان یک ساعتی هست من را ول نمیکنه این حس :D

پ.ن: گفتم نشینم 1و2 بازی کنما :D
عزیز کم کم این حس از بین میره تا جایی که تو یکی از چیتر ها(نمیگم چندم)بازی واقعا شما رو با گرافیک و گیرایی خودش مجذوب میکنه.
مخصوصا قبل اون چپتری که بهش اشاره کردم.
بازي كه خيلي تغيير كرده و اين تغييرات كاملا مشهود هست !!

از اصالتش هم ميشه گفت يجورايي دور شده چون بازي هاي مكس 3 تا خصوصيت هميشگي داشتن : 1- تيپ مكس پين كه هميشه اوركت برش بود / 2- هواي زمستاني و نمناك پايتخت دنيا يعني نيويورك / 3- بازي بدون هيچگونه وقفه اي هميشه در تم نوار و تاريك و شب بود

ولي هيچكدوم از اين 3 مورد در بازي سوم وجود نداره و همين كافيه تا زياد براش هايپ نشم و حتي متنفر باشم . بعد هم بزرگترين مشكل گيم پلي از نظر من كاور گيري بازي هست كه درحالي كه MP1,2 يه Run&Gun سوم شخص و سرعتي و بدون وقفه بود .
عزیز شما یا زیاد جلو نرفتی یا اون چپتر رو یادت رفته!
در مورد چپتر معروف:D
بازی تو چپتر 5 مکس قدیم رو نشون میده که با همه ی نکاتی که در مورد مکس گفتین مطابقت داره!
هوای سرد و زمستانی،اورکت مکس و حالت شب و نوآر
---------------------------
فقط یه چیزی تو دلم مونده بگم در مورد فیزیک بازی:
فیزیک بازی رو من تا الان جایی ندیده بودم!حرکات کاراکتر ها و ... در با واقعیت مو نمیزنه!
یک نفر رو روی پله کشتم عین واقیعت چرخید و اومد پایین از روی همه پله ها!
فیزیک بازی در یک کلام خارق العادس.

آخرین ویرایش:

kayne

کاربر سایت
Jan 13, 2009
3,103
نام
مصطفی
یعنی این حس درست میشه؟ :D
آخه الان یک ساعتی هست من را ول نمیکنه این حس :D

پ.ن: گفتم نشینم 1و2 بازی کنما :D
از چه لحاظ اتمسفر با گیم پلی ؟:d اگه گیم پلی منظورته منم 10 دقیقه ابتدایی این رو حس داشتم چون گیم پلی بازی به هیچ عنوان با کسی شوخی نداره (البته به شرطی که atuo aim غیر فعال کنید )، مخصوصاً رو درجه سختی های بالاتر که انصافاً بعضی مراحل نامردی به نظر میاد ! یه نکته دیگه هم اینکه چون تو این نسل به وفور شوتر های کژوال به خوردمون دادن طوری که با یه دکمه راه میری ، شلیک میکنی ، میپری ، میشنی و . . . ! یه مقدار کنترل مکس پین سخت و حتی شایدم اوایل بازی اعصاب خورد کن بنظر بیاد . ولی باور کن وقتی قلقش دستت اومد دیگه دل کندن ازش سخت میشه :d

بنظرم از لحاظ گیم پلی مکس پین 3 برتری واضحی داره نسبت به نسخه های قبل مخصوصاً اینکه تو این شماره ارتباط مکس پین با محیط پیرامونش کاملاً رو ساختار گیم پلی تاثیر گذاشته . این مورد قبلاً هم گفتم ولی باز اشاره میکنم ، یکی از عواملی که فوق العاده گیم پلی بازی رو لذتبخش کرده اینکه راکستار خیلی زیرکانه موردی به نام وزن و فیزیک کارکتر رو به گیم پلی بازی اضافه کرده . به عبارتی تو این شماره شما با کارکتری طرفی که کاملاً با محیط در تعامل هست ! اگه شریجه بزنی و به محیط بر خورد کنی نه تنها سودی نداره بلکه خودتو در معرض تیرأس گلوله های قراردادی . یعنی دیگه مثل شماره قبل نیست هر جا گیر کردی سریع شیرجه بری و تو حالت bullet time پنج ، شش نفر head shot کنی ! تو این نسخه حتی واسه شریجه زدن باید زمان و موقعیت سنج باشی . یعنی اگه شرایط مناسب نباشه اگه دور اطرافتون اشیاء زیاد باشه این شیرجه زدن کاملاً به ضررتون تموم ! کلاً بالانس جالبی به وجود آورده ، اینکه قابلیت bullet time بر خلاف نسخه های قبلی جدا از حسن هایی که داره اگه درست ازش استفاده نشه معایب خودشم نشون میده :d

از لحاظ داستان و اتمسفر فکر میکنم باید در موردش بحث کنیم ولی الان زوده :d خیلی ها بازی نکردن و ار طرفی یجواریی بنظر جالب نمیاد تو spoiler این مباحث رو مطرح کنیم :d ولی یه نکته گوشزد میکنم اونم اینکه نباید با دیدگاه مکس پین های قبلی برید سراغ بازی . (صرفاً از لحاظ داستان منظورمه و اِلا از لحاظ گیم پلی کاملاً به نسخه های قبلی پایبنده . )
فرضاً ما یه داستان داریم و این سناریو رو میدیم به دوتا کارگردان صاحب نام ، به عنوان مثال جیمز کامرون و پیتر جکسون جفتشون بر اساس اون داستان یه فیلم عالی و درجه یک میسازن . مضمون جفتشون یکی ـه ، کیفیت جفتشون فوق العاده بالاست ، هر دوتاشون دارن یه داستان و یه شخصیت رو روایت میکنن ، ولی نباید انتظار داشته باشین که جو و اتمسفر این دوتا فیلم یکی باشه :d دقیقاً وضعیت راکستار و رمدی این شکلیه :d

آخرین ویرایش:

Persian Creed

همه تنها میمیرند
کاربر سایت
Jul 21, 2009
811
من وقتی Start را زدم اصلآ اسم مکس پین یادم رفت و فقط دارم به خودم گوشزد میکنم یه بازی هست که R* ساخته و تا اینجا هم لذت برم :d
فقط یک چیزی که رو اعصاب من یکی داره پیاده روی میکنه این افکت های مضحکی هست که دادن :|

Nathan Drake

Evanescence
کاربر سایت
Apr 19, 2011
6,457
نام
Amir Ho3ein
من وقتی Start را زدم اصلآ اسم مکس پین یادم رفت و فقط دارم به خودم گوشزد میکنم یه بازی هست که R* ساخته و تا اینجا هم لذت برم :d
فقط یک چیزی که رو اعصاب من یکی داره پیاده روی میکنه این افکت های مضحکی هست که دادن :|
چه افکتی؟!

rametzio

کاربر سایت
Feb 24, 2011
2,799
نام
رامین
خوب منم تونستم این شاهکار رو بازی کنم.به نظرم فوق العاده است و آدم رو به خودش مجذوب میکنه.
من شخصا نشد که مکس پین 1 و 2 رو بازی کنم ولی این واقعا برام جالب بود که باعث میشه احتمالا 1و 2 شم گیر بیارم و بازی کنم.
دوستان به نظرم حال و هوای مکس های قدیم رو بزارن کنار و به چشم یه بازی جدید نگاه کنن.از هر نظر که فکرشو کنی کامله.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر