Mass Effect 3 | Xbox 360 (پست اول تاپیک حتما خوانده شود)

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Oct 5, 2008
9,334
نام
Ali
دوستانی که بازی رو تموم کردن این ویدئو رو ببینند
تئوری خیلی جالبیه و شاید واقعا همین اتفاق افتاده باشه

====================================

ویرایش : Holy Sh!t همه چیز رو کامل توضیح داد !!!! کسانی که بازی رو تموم کردن حتما این ویدئو رو ببینند ( همه چیز رو کامل توضیح میده ) اگه واقعا Bioware همین منظور رو داشته ( که اینطوری که توی این ویدئو نشون داد به احتمال 90% همینطور بوده ) یکی از جذابترین و پرجزیایت ترین پایان هاییه که تا الان توی دنیایی گیم ساخته شده

حتما ببینیدش

Last edited by a moderator:

Daemonis

Run Baby Run
کاربر سایت
Jan 3, 2009
7,028
نام
محمد امین
دوستانی که بازی رو تموم کردن این ویدئو رو ببینند
تئوری خیلی جالبیه و شاید واقعا همین اتفاق افتاده باشه

حتما ببینیدش
OOOOO MY GODDDDDDD :o !!!!

اگه بایوویر واقعا منظورش از پایان همین بود که باید گفت پایان بازی واقعا فوق العاده هست که من تو هیچ بازی دیگه ندیدم (ولی آخه پی بردن به این قضیه تو اون چند دقیقه آخر غیر ممکنه و عملا باید 1 هفته روش فکر کنی تا پی ببری و به نظرم تمام این نارضایتی ها از آخر بازی به خاطر همینه )
تقریبا دیگه نفرتم از باییویر از بین رفت و به نظر من هم Mass Effect is The Best Sci-Fi Franchise Up to Date :D (ولی همچنان بعضی از سوالات بی جواب موندن :( )

Last edited by a moderator:

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,068
نام
آریا
این قضیه Indoctrination که خیلی وقته در موردش صحبت شده و اینجا هم در موردش گفتم ! :D یعنی الآن شما این رو به عنوان یه پایان عالی قبول دارین ؟!! :D پایانی که نه تصمیم های ما توش دخیل بود ، نه چیزی از هم تیمی ها دیدیم و نه منطقی بود ؟! :D
اون هایی که این پایان رو فرض کردن ، میگن BioWare میاد یه DLC میده که اتفاقات بعدی توش توضیح داده میشه. ولی به 3 دلیل مطمئنم BioWare موقع عرضه بازی همچین قصدی نداشته. یکی اینکه اگه این طور بود ، تا الآن حتمآ توی فروم خودشون این رو اعلام میکردن. الآن عصبانیت از پایان بازی به قدری زیاد شده که سران BioWare هم به غلط کردن افتادن و هی میگن شاید جمع و جورش کنیم !! نمیگن برنامه حتمی داریم و از قبل تصمیم گرفته بودیم و ... این عصبانیت به حدی رسیده که ملت توی همه فروم ها میگن Amazon بازی رو پس میگیره و پولش رو میده ! :D البته خود Amazon اعلام کرد ما در مورد همه بازی ها این کار رو میکنیم ولی این پایان به قدری بد بوده که تآثیر منفیش روی BioWare حالا حالاها از بین نمیره و اگه واقعآ Indoctrination بود ، تا الآن این رو گفته بودن. شرکتی که از پایان بازی خودش انقدر مطمئن هست و میدونه چیکار کرده ، رییس شرکت (!) رو بعد از 2 هفته نمیفرسته بیانیه صادر کنه از شدت ترس از بازخوردهای ملت ! :D
دلیل مهم تر اینه که تا حالا سابقه نداشته پایان یه تریلوژی رو ناقص بذارن تا بعدآ از توش پول دربیارن !!! این دیگه خیلی خنده داره ! :D اگه DLC معمولی باشه مشکلی نیست ، ولی یه تریلوژی که آدم 100 ساعت صرفش کرده و پایانش رو ناتموم بذارن و بعد بخوان دوباره پول بگیرن تا پایان کامل رو ببینیم ، از صد جور فحش بدتره !
سومی هم اینکه همچین پایانی گند میزنه به تجربه بازیکن ! بعد از 5 سال تریلوژی تموم شده و تازه آخرش یه پایان ناقص نشون دادن ؟! :D حتی اگه بعدش DLC مجانی هم برای اتمام واقعی بازی بدن ، فرقی نمیکنه. 5 سال بازی کنی و آخرش توی نسخه ای که دستت هست این طوری ببینی و بعد از یک ماه پایان اصلی از راه برسه با تآخیر !!!
یه شانسی که BioWare آورده اینه که طرفدارهای بازی تعدادشون خیلی زیاده و توی فروم های مختلف در مورد پایان بازی صحبت میکنن و نظر میدن و ایده های مختلفی درمیاد. ایده هایی که حتی خود BioWare ممکنه به فکرش نرسیده باشه ولی الآن میتونه بگه هدف ما هم همین بود ! :D

آخرین ویرایش:

TCSCELL

8
کاربر سایت
Dec 5, 2007
17,779
نام
سینا
نوشته شده توسط Dinosaur:
دلیل مهم تر اینه که تا حالا سابقه نداشته پایان یه تریلوژی رو ناقص بذارن تا بعدآ از توش پول دربیارن !!! این دیگه خیلی خنده داره ! :biggrin1:
مثل اینکه داره این اتفاق می افته:D
Muzyka confirms new Mass Effect titles, ME3 “clarity” | VG247
میخوان ابهامات پایان بازی رو تو عنوانای بعدی از یونیورس Mass Effect جواب بدن!!!:)) :|

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,068
نام
آریا
مثل اینکه داره این اتفاق می افته:D
Muzyka confirms new Mass Effect titles, ME3 ***8220;clarity***8221; | VG247
میخوان ابهامات پایان بازی رو تو عنوانای بعدی از یونیورس Mass Effect جواب بدن!!!:)) :|
به به ! :D یادته که من کِی بهت این قضایای Indoctrination و اینا رو توی PM گفته بودم ؟! :D البته تو اون موقع مخالفت کردی و من مقاومت میکردم ولی الآن خودم مخالفش هستم ! :D اون موقع فکر میکردم یه خبری میشه ولی بعدش که دیدم هیچ خبری نیست ، مطمئن شدم اصلآ قضیه Indoctrination نبوده ! BioWare به طرز عجیبی زرنگی کرد در این مورد. از اول انتظار نداشت با پایان بازی این طوری برخورد بشه ، بعدش هم تا یه مدت هیچی نگفت و صبر کرد ببینه توی فروم ها چی میگذره. الآن قشنگ ملت یه پایان جدید برای بازی ساختن و BioWare هم میتونه خیلی راحت از نظریات مردم استفاده کنه و بگه قصد ما این بوده !! جالبه خود دکتر هم داره میگه Casey Hudson و تیمش در حال کار روی مواردی هستن که پایان بازی رو توضیح بده !!! یعنی تازه دارن کار میکنن !!! اگه از قبل همچین قصدی داشتن و میخواستن بگن اونجا Indoctrination صورت گرفته ، تازه الآن روی جواب دادن به سوالات ملت کار میکردن ؟! :D
حالا شاید این همه بحث و گفتگو میکنیم ، آخرش خود BioWare بیاد بگه اصلآ قضیه Indoctrination در کار نبوده ! :D من این طوری بیشتر راضی هستم تا اینکه فکر کنم یه محصولی بهمون دادن که 20 دقیقه آخرش سر کاری بوده و بعد از چند ماه تازه پایان اصلی از راه میرسه. مثل این می مونه که مثلآ آدم تریلوژی Lord of the Rings رو ببینه ، بعد آخر LOTR III یه دفعه فرودو زمین بخوره و تموم بشه !! بعد از 2 ماه یه ویدئوی 10 دقیقه ای بدن و بگن این دنباله ـش هست ! :D جالبه خود BioWare هم بارها و بارها گفته بود ME3 پایان داستان Shepard هست و همه چی توش تموم میشه و به تمام سوالات پاسخ میده ولی الآن به دلیل هجوم طرفدارها به فکر جواب دادن سوال ها افتادن !

TCSCELL

8
کاربر سایت
Dec 5, 2007
17,779
نام
سینا
به به ! :D یادته که من کِی بهت این قضایای Indoctrination و اینا رو توی PM گفته بودم ؟! :D البته تو اون موقع مخالفت کردی و من مقاومت میکردم ولی الآن خودم مخالفش هستم ! :D اون موقع فکر میکردم یه خبری میشه ولی بعدش که دیدم هیچ خبری نیست ، مطمئن شدم اصلآ قضیه Indoctrination نبوده ! BioWare به طرز عجیبی زرنگی کرد در این مورد. از اول انتظار نداشت با پایان بازی این طوری برخورد بشه ، بعدش هم تا یه مدت هیچی نگفت و صبر کرد ببینه توی فروم ها چی میگذره. الآن قشنگ ملت یه پایان جدید برای بازی ساختن و BioWare هم میتونه خیلی راحت از نظریات مردم استفاده کنه و بگه قصد ما این بوده !! جالبه خود دکتر هم داره میگه Casey Hudson و تیمش در حال کار روی مواردی هستن که پایان بازی رو توضیح بده !!! یعنی تازه دارن کار میکنن !!! اگه از قبل همچین قصدی داشتن و میخواستن بگن اونجا Indoctrination صورت گرفته ، تازه الآن روی جواب دادن به سوالات ملت کار میکردن ؟! :D
حالا شاید این همه بحث و گفتگو میکنیم ، آخرش خود BioWare بیاد بگه اصلآ قضیه Indoctrination در کار نبوده ! :D من این طوری بیشتر راضی هستم تا اینکه فکر کنم یه محصولی بهمون دادن که 20 دقیقه آخرش سر کاری بوده و بعد از چند ماه تازه پایان اصلی از راه میرسه. مثل این می مونه که مثلآ آدم تریلوژی Lord of the Rings رو ببینه ، بعد آخر LOTR III یه دفعه فرودو زمین بخوره و تموم بشه !! بعد از 2 ماه یه ویدئوی 10 دقیقه ای بدن و بگن این دنباله ـش هست ! :D جالبه خود BioWare هم بارها و بارها گفته بود ME3 پایان داستان Shepard هست و همه چی توش تموم میشه و به تمام سوالات پاسخ میده ولی الآن به دلیل هجوم طرفدارها به فکر جواب دادن سوال ها افتادن !
آره یادمه.:D البته هنوزم معتقدم Indoctrination نیست.:D
دقیقا همینه. اگه این عکس العمل ها رو نمیدید عمرا دست به کار میشد. Muzyka هم عملا گفته ما از فیدبک های سازنده استفاده کردیم و کیسی هادسون و تیمش الان دارن واسه جواب دادن به فیدبک هایی که از طرف فن ها گرفتن کار میکنن. هر چه قدر تا الان کارایی که کردن و پایان بازی بد بوده و توهین به طرفدارا، ولی این کاری که الان دارن میکنن نشون میده هنوز برای طرفداراشون ارزش قائلن و بهشون احترام میزارن. و این خودش نشون میده این پایانی که نشون دادن، دقیقا منظورشون همونی بود که نشون داده بودن:D نه فرضیه هایی که تو فروم ها هست.:D در غیر این صورت همون طور که خودت هم گفتی زودتر عکس العمل نشون میدادن و میگفتن منظور اینه و فلان:D

Morgoth

کاربر سایت
Jan 15, 2009
1,656
نام
پوريا
بحث پیچیده شد رفت:d
الان منظورتون چیه؟یکی کامل توضیح بده این حدثیاتی که دارین روش بحث می کنین چیه قضیش.اگه مربوط به اون ویدئو هست توضیح بدید چی بوده:d

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,068
نام
آریا
جواب تک تک سوالاتی که طرف در آخر ویدئو پرسیده :

معنی رویاها چی بود ؟
مگه باید معنی خاصی داشته باشه ؟! :D همه ما توی عمرمون صدها بار کابوس می بینیم. بعد Shepard که بزرگ ترین وظیفه توی کهکشان به عهده ـش هست و یه بچه جلوی چشمش ترکیده ، نباید کابوس اون بچه رو ببینه ؟! :D

چرا هیچ کسی به بچه توجه نکرد ؟
دیگه سازنده های بازی فکر نمیکردن همچین چیزی انقدر مهم باشه ! :D اون بچه فقط برای بالا بردن بار احساسی اوایل بازی و بعد هم وارد شدن توی کابوس های Shepard بود نه چیز دیگه. مشخصآ هم بچه واقعی بود چون همون اول بازی داره برای خودش بازی میکنه و کاری به Shepard نداره.

چرا Shepard میتونست در مقابل Indoctrination مقاومت کنه ؟
همون طور که خیلی های دیگه صدمه ای ندیدن. این همه هم تیمی که در طول سه بازی با Shepard بودن و توی همه جا همراهش بودن هم وارد فاز Indoctrination نشدن.

چرا Harbinger توجه مخصوصی به Shepard داشت ؟
منم اگه بخوام به یه جایی حمله کنم ، توجه ویژه ای به فرمانده مخالفان خودم دارم !! :D این دیگه خیلی واضحه !

چرا بعد از شلیک اشعه ، درخت روی زمین بود ؟
قبل از شلیک هم بود ! توی عکس های زیر میتونین درخت ها رو ببینین :

چرا تفنگمون مهمات بی پایان داشت ؟
به خاطر اینکه بتونیم Marauder Shields بی نوا رو راحت تر بکشیم ! :D فکر کنم بازی های دیگه ای هم بوده که توی بخش های سینمایی و پایانی بازی یه تفنگی دستمون میدن که تیرهاش تموم نمیشه تا اون تیکه رو به خوبی رد کنیم و به تجربه سینمایی بازی لطمه نخوره.

چرا اون نور مستقیمآ به پنل داخل Citadel منتقل میشد ؟
چرا نداره !! :D خب باید به یه جایی منتقل بشه و مرکز فرماندهی هم همون پنل بوده !

چرا توی Citadel جسد ریخته بود ؟
چون Reaper ها برای تولید نیروی بیشتر و ساخت Reaper های جدیدتر به جسد نیاز دارن !!

Anderson چطوری قبل از Shepard وارد نور شد ؟
وقتی ماشین حامل این ها ترکیده ، Anderson میتونسته جلوتر از Shepard پرت شده باشه و سریع خودش رو به نور رسونده باشه.

چرا Anderson بعد از ورود به نور وارد یه جای دیگه شده بود و چطوری زودتر از Shepard به پنل رسیده بود ؟
شاید اون نور به صورت رندوم افراد به جاهای مختلفی میبره که فاصله همه اون جاها از پنل به یک اندازه هست. یعنی مثلآ جایی که Anderson رفته ، روبروی جایی هست که Shepard رفت. وقتی Anderson زودتر از Shepard وارد نور شده ، مشخصآ زودتر هم به پنل میرسه.

Hachett چطوری فهمیده که Shepard بعد از اصابت اون اشعه به Citadel رسیده ؟
بی سیم Shepard روشن بوده و صداها رو شنیده ! :D شایدم اصلآ در جریان نبوده ، وقتی دیده یه تغییراتی در Citadel اتفاق افتاده ، فهمیده Shepard دکمه رو زده. ولی بعدش دیده Reaper ها سالم هستن و با Shepard تماس گرفته.

چرا Shepard از همون جایی که Anderson تیر خورد ، خونریزی کرد ؟
قبل از اینکه Anderson تیر بخوره ، Shepard در اون ناحیه زخمی شده بود. توی عکس های زیر میتونین ببینین که همون جا رو گرفته :

Normandy چطوری با افرادی که همراه Shepard بودن فرار کرد ؟
مگه انفجار Mass Relay ها باعث ایجاد ابر نواختر نمیشه ؟
دو تا سوتی عظیم بازی !

چرا Shepard نمیتونه Keeper ها یا Anderson رو بکشه ؟
اینم از اون سوال ها بود !! :D خب هیچ وقت نمیتونه اینا رو بکشه ! مگه در طول بازی میتونست Anderson یا بقیه هم تیمی ها رو بکشه که آخر بازی بخواد بکشه ؟! Keeper ها هم موجودات بی آزاری هستن و دلیلی برای کشتنشون نیست همون طور که قبلآ هم نکشتیمشون.

صدایی که Shepard در Citadel می شنید چی بود ؟
دقیقآ از جایی که Illusive Man وارد شد ، این صدا و تصاویر محو شروع شد چون Illusive Man بخشی از قدرت Indoctrination رو در خودش داشت و میتونست Shepard رو کنترل کنه. همون طور که باعث شد Shepard به سمت Anderson تیراندازی کنه. شاید هم دلیل به خاطر همون پنل بوده. چون Anderson هم دقیقآ وقتی وارد اون بخش شد ، کنترل خودش رو از دست داد.

یعنی راحت میشه تک تک سوالات رو پاسخ داد ، به جز یکی دو تا سوال که اونا رو هم میشه به سوتی های بازی ربط داد. مثل هر فیلم یا بازی ای که کلی سوتی توش داره ! :D

بحث پیچیده شد رفت:d
الان منظورتون چیه؟یکی کامل توضیح بده این حدثیاتی که دارین روش بحث می کنین چیه قضیش.اگه مربوط به اون ویدئو هست توضیح بدید چی بوده:d
کلآ طرفدارهای بازی بعد از اینکه پایان داغون بازی رو دیدن ، منتظر بودن BioWare یه چیزی بگه ! :D ولی BioWare هیچی نگفت و خود طرفدارها نشستن حدس و گمان زدن که چرا پایان انقدر داغون بوده ! بعد خیلی ها به این نتیجه رسیدن که شاید از لحظه ای که اشعه Harbinger به Shepard خورده ، از اونجا به بعد وارد فاز Indoctrination شده. یعنی ذهنش توسط Reaper ها کنترل میشده و مثلآ Anderson و Illusive Man و کلآ همه چی بعد از اون اشعه ، توی تخیلات Shepard میگذشته ! :D نظریه جالبی هست و من خودم اوایل جزو مدافعین (!) نظریه بودم ولی وقتی مدت ها گذشت و BioWare چیزی نگفت و الآن تازه رییس BioWare اومده پاچه خواری کرده و گفته بروبچ دارن روی توضیحاتی کار میکنن ، مطمئن شدم خبری از Indoctrination نبوده و پایان بازی همونی بوده که دیدیم ! :D

Daemonis

Run Baby Run
کاربر سایت
Jan 3, 2009
7,028
نام
محمد امین
این قضیه Indoctrination که خیلی وقته در موردش صحبت شده و اینجا هم در موردش گفتم ! :D یعنی الآن شما این رو به عنوان یه پایان عالی قبول دارین ؟!! :D پایانی که نه تصمیم های ما توش دخیل بود ، نه چیزی از هم تیمی ها دیدیم و نه منطقی بود ؟! :D
اون هایی که این پایان رو فرض کردن ، میگن BioWare میاد یه DLC میده که اتفاقات بعدی توش توضیح داده میشه. ولی به 3 دلیل مطمئنم BioWare موقع عرضه بازی همچین قصدی نداشته. یکی اینکه اگه این طور بود ، تا الآن حتمآ توی فروم خودشون این رو اعلام میکردن. الآن عصبانیت از پایان بازی به قدری زیاد شده که سران BioWare هم به غلط کردن افتادن و هی میگن شاید جمع و جورش کنیم !! نمیگن برنامه حتمی داریم و از قبل تصمیم گرفته بودیم و ... این عصبانیت به حدی رسیده که ملت توی همه فروم ها میگن Amazon بازی رو پس میگیره و پولش رو میده ! :D البته خود Amazon اعلام کرد ما در مورد همه بازی ها این کار رو میکنیم ولی این پایان به قدری بد بوده که تآثیر منفیش روی BioWare حالا حالاها از بین نمیره و اگه واقعآ Indoctrination بود ، تا الآن این رو گفته بودن. شرکتی که از پایان بازی خودش انقدر مطمئن هست و میدونه چیکار کرده ، رییس شرکت (!) رو بعد از 2 هفته نمیفرسته بیانیه صادر کنه از شدت ترس از بازخوردهای ملت ! :D
دلیل مهم تر اینه که تا حالا سابقه نداشته پایان یه تریلوژی رو ناقص بذارن تا بعدآ از توش پول دربیارن !!! این دیگه خیلی خنده داره ! :D اگه DLC معمولی باشه مشکلی نیست ، ولی یه تریلوژی که آدم 100 ساعت صرفش کرده و پایانش رو ناتموم بذارن و بعد بخوان دوباره پول بگیرن تا پایان کامل رو ببینیم ، از صد جور فحش بدتره !
سومی هم اینکه همچین پایانی گند میزنه به تجربه بازیکن ! بعد از 5 سال تریلوژی تموم شده و تازه آخرش یه پایان ناقص نشون دادن ؟! :D حتی اگه بعدش DLC مجانی هم برای اتمام واقعی بازی بدن ، فرقی نمیکنه. 5 سال بازی کنی و آخرش توی نسخه ای که دستت هست این طوری ببینی و بعد از یک ماه پایان اصلی از راه برسه با تآخیر !!!
یه شانسی که BioWare آورده اینه که طرفدارهای بازی تعدادشون خیلی زیاده و توی فروم های مختلف در مورد پایان بازی صحبت میکنن و نظر میدن و ایده های مختلفی درمیاد. ایده هایی که حتی خود BioWare ممکنه به فکرش نرسیده باشه ولی الآن میتونه بگه هدف ما هم همین بود ! :D
آریا
اون اشکالات همچنان باقی هست و در این ویدیو هم همین سوالا رو در آخر مطرح میکنه و همچنان سوتی هاش زیاده ولی قبول نداری اگه منظور بایوویر در آخر همین indoctrination وتلاش ریپرها برای تسخیر شپرد و عوض کردن جای paragon و renegade در ذهن شپرد و تصمیماتی که در اون دقایق فک میکنی درسته در واقع تصمیماتی هست که کاتالیست به تو تلقین میکنه که درسته ؟ و ضعیف شدن مقاومت شپرد با مردن اندرسون (و وقتی مقاومت شپرد کاملا میشکنه ایلوسیو من میزنه میکشتش و ریپر میگه که تو دیگه به درد ما نمیخوری) اینکه تمام تلاش ریپرها از شماره 1 همین بوده که شپرد رو به تسخیر در بیارن تا حدودی راضی کننده نیست ؟ حالا مثاله اینجاست که " چرا شپرد ؟ " آیاشپرد چیزی مثل neo در ماتریکس هست ؟ همون مسائل فلسفی که بعد از سه گانه ماتریکس پیش کشیده شد. دیگه الان مشکل اینه که اگه منظورشون این بوده چرا جوری ساختن پایانش رو که اکثرا متوجه نشدن ؟ من نمیدونم تو میخاستی چجور تموم بشه یه جنگ عظیم رخ بده و شپرد تک نفره همه رو بکشه و بالای یه کوه هنگام غروب خورشید به افق نگاه کنه ؟ :D درسته با این ویدیو بازم ابهامات زیاد باقی میمونه ولی به نظر من اگه منظور همین بوده که خیلی خوبه یه بار دیگه میگم اگه منظور bioware همین بوده از اول خیلی خوبه ولی اگه تو میگی منظورشون این نبوده یه بحث دیگه هست

آخرین ویرایش:

TOP Game

کاربر سایت
Feb 4, 2008
2,332
نام
Mohamad®eza
در مورد Mordin... یه سوال فنی! فقط اوتایی که بازی رو تموم کردند یا اواخر بازی هستند باز کنند:
دوستان یکی میتونه علت مرگ Mordin رو توضیح بده؟! گوشیم اون لحظه زنگ خورد نتونستم مکالمه ها رو خوب بخونم!:D :|
کلا اصلا این مرحله رو یکی کامل واسم توضیح بده. ممنون

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,068
نام
آریا
نیما
اون اشکالات همچنان باقی هست و در این ویدیو هم همین سوالا رو در آخر مطرح میکنه و همچنان سوتی هاش زیاده ولی قبول نداری اگه منظور بایوویر در آخر همین indoctrination وتلاش ریپرها برای تسخیر شپرد و عوض کردن جای paragon و renegade در ذهن شپرد و تصمیماتی که در اون دقایق فک میکنی درسته در واقع تصمیماتی هست که کاتالیست به تو تلقین میکنه که درسته ؟ و ضعیف شدن مقاومت شپرد با مردن اندرسون (و وقتی مقاومت شپرد کاملا میشکنه ایلوسیو من میزنه میکشتش و ریپر میگه که تو دیگه به درد ما نمیخوری) اینکه تمام تلاش ریپرها از شماره 1 همین بوده که شپرد رو به تسخیر در بیارن تا حدودی راضی کننده نیست ؟ حالا مثاله اینجاست که " چرا شپرد ؟ " آیاشپرد چیزی مثل neo در ماتریکس هست ؟ همون مسائل فلسفی که بعد از سه گانه ماتریکس پیش کشیده شد. دیگه الان مشکل اینه که اگه منظورشون این بوده چرا جوری ساختن پایانش رو که اکثرا متوجه نشدن ؟ من نمیدونم تو میخاستی چجور تموم بشه یه جنگ عظیم رخ بده و شپرد تک نفره همه رو بکشه و بالای یه کوه هنگام غروب خورشید به افق نگاه کنه ؟ :D درسته با این ویدیو بازم ابهامات زیاد باقی میمونه ولی به نظر من اگه منظور همین بوده که خیلی خوبه
آخه اگه تحت Indoctrination باشه ، دیگه انتخاب یعنی چی ؟! :D وقتی دارن کنترلش میکنن ، نباید بتونه انقدر راحت از بین 3 تا گزینه انتخاب کنه !!
Illusive Man کی رو میکشه ؟! :D اگه درست بازی کنیم و دیالوگ ها رو انتخاب کنیم ، فقط خودش رو میکشه مثل Saren ! :D
خب معلومه چرا Shepard ! :D چون اصلی ترین دشمنشون هست و اولین کسی هست که قضایای Reaper ها رو فهمید. اگه Shepard نبود Reaper ها خیلی راحت تر دست به کار میشدن و توی همون نسخه اول میزدن کار رو تموم میکردن ! :D
اتفاقآ من از مدت ها قبل از عرضه بازی حدس میزدم Shepard و حتی Anderson بمیرن و به بعضی از بچه ها هم گفته بودم ! الآن هم کوچیک ترین مشکلی با مرگ Shepard ندارم و به نظرم زیباتر میشه وقتی یه قهرمان خودش رو فدای نجات دنیا میکنه. مشکل من اینه که هرچی انتخاب توی این 3 تا بازی انجام دادیم اصلآ حساب نشد و دخالت خاصی توی پایان نداشت ! این همه نیرو جمع کردیم و آخرش فرق خاصی نکرد ! 5 سال با هم تیمی ها و کاراکترهای مختلف بودیم ، ولی آخرش فقط یه تصویر 1 ثانیه ای از لبخند ملیح Liara , Joker , Anderson بهمون تحویل دادن !! :D بگذریم از پایان های رنگی و اهانت آمیز بازی که مثلآ قرار بود برای بازیکن های مختلف با انتخاب های مختلف فرق بکنه ، ولی 90% این سه تا پایان یکی بود و فقط قرمز و آبی و سبز میشد ! :D

در مورد Mordin... یه سوال فنی! فقط اوتایی که بازی رو تموم کردند یا اواخر بازی هستند باز کنند:
دوستان یکی میتونه علت مرگ Mordin رو توضیح بده؟! گوشیم اون لحظه زنگ خورد نتونستم مکالمه ها رو خوب بخونم!
biggrin1.gif
yahoo_22.gif

کلا اصلا این مرحله رو یکی کامل واسم توضیح بده. ممنون
برو اون تیکه رو از اول بازی کن ! :| مرگ Mordin یکی از تآثیرگذارترین بخش های بازی هست ! :(
Shepard با Mordin میرن سراغ اون برج تا بتونن درمان Genophage رو توی Tuchanka پخش کنن. ولی Salarian ها قبلش توی اون برج خرابکاری کردن و یه کاری کردن که Genophage درمان نشه. اون تیکه آخر میتونی دو تا تصمیم بگیری ، به Mordin حقیقت رو بگی و Mordin میره بالای برج و خرابکاری Salarian ها رو درست میکنه و درمان Genophage رو توی Tuchanka پخش میکنه و خودش هم میترکه ! :(( یا اینکه بهش بگی کاری انجام نده و اون مقاومت میکنه. در این صورت Shepard بهش تیراندازی میکنه و Mordin مظلوم هم خودش رو کشان کشان (!) به سمت پنل میرسونه ولی در آخرین لحظه میمیره و Genophage درمان نمیشه.

Daemonis

Run Baby Run
کاربر سایت
Jan 3, 2009
7,028
نام
محمد امین
آخه اگه تحت Indoctrination باشه ، دیگه انتخاب یعنی چی ؟! :D وقتی دارن کنترلش میکنن ، نباید بتونه انقدر راحت از بین 3 تا گزینه انتخاب کنه !!
Illusive Man کی رو میکشه ؟! :D اگه درست بازی کنیم و دیالوگ ها رو انتخاب کنیم ، فقط خودش رو میکشه مثل Saren ! :D
خب معلومه چرا Shepard ! :D چون اصلی ترین دشمنشون هست و اولین کسی هست که قضایای Reaper ها رو فهمید. اگه Shepard نبود Reaper ها خیلی راحت تر دست به کار میشدن و توی همون نسخه اول میزدن کار رو تموم میکردن ! :D
اتفاقآ من از مدت ها قبل از عرضه بازی حدس میزدم Shepard و حتی Anderson بمیرن و به بعضی از بچه ها هم گفته بودم ! الآن هم کوچیک ترین مشکلی با مرگ Shepard ندارم و به نظرم زیباتر میشه وقتی یه قهرمان خودش رو فدای نجات دنیا میکنه. مشکل من اینه که هرچی انتخاب توی این 3 تا بازی انجام دادیم اصلآ حساب نشد و دخالت خاصی توی پایان نداشت ! این همه نیرو جمع کردیم و آخرش فرق خاصی نکرد ! 5 سال با هم تیمی ها و کاراکترهای مختلف بودیم ، ولی آخرش فقط یه تصویر 1 ثانیه ای از لبخند ملیح Liara , Joker , Anderson بهمون تحویل دادن !! :D بگذریم از پایان های رنگی و اهانت آمیز بازی که مثلآ قرار بود برای بازیکن های مختلف با انتخاب های مختلف فرق بکنه ، ولی 90% این سه تا پایان یکی بود و فقط قرمز و آبی و سبز میشد ! :D

/

نه آخه شپرد کاملا در اختیار اونا در نیومد اینجوری که ریپرها نتونستن کاملا تسخیر کنن شپرد و دیدن که نمیتونن will power شپرد رو بشکنن و یه قسمتی از شپرد تا آخر مقاومت کرد و اینا هم با عوض کردن paragon و renegade در نظر شپرد اون رو وادار کنن تا تصمیم با خودش باشه که خودش فک میکنه درسته (همون تصمیم آبی رنگ در اون 3 تا پایان که آبی رنگ همون رنگ paragon بود ولی در آخر اینجوری نبود و تصمیمی بود که ریپرها میخاستن شپرد انتخاب کنه) ولی در واقعا با اون تصمیم کاملا در اختیار ریپرها در میاد در واقع اینا در پایان بازی یه جوری بازیباز رو indoctre کردنکه من فک میکنم کمتر بازیبازی باشه که تو اولین بار اون مسیر قرمز رنگ رو انتخاب کرده باشه و اکثرا در اختیار ریپرها در اومدن بازیبازا :biggrin1: بازم میگم اگه این نظریه از اول در ذهن bioware بوده باشه خیلی عالیه (ولی بازم ناقصه)

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,068
نام
آریا
نه آخه شپرد کاملا در اختیار اونا در نیومد اینجوری که ریپرها نتونستن کاملا تسخیر کنن شپرد و دیدن که نمیتونن will power شپرد رو بشکنن و یه قسمتی از شپرد تا آخر مقاومت کرد و اینا هم با عوض کردن paragon و renegade در نظر شپرد اون رو وادار کنن تا تصمیم با خودش باشه که خودش فک میکنه درسته (همون تصمیم آبی رنگ در اون 3 تا پایان که آبی رنگ همون رنگ paragon بود ولی در آخر اینجوری نبود و تصمیمی بود که ریپرها میخاستن شپرد انتخاب کنه) ولی در واقعا با اون تصمیم کاملا در اختیار ریپرها در میاد در واقع اینا در پایان بازی یه جوری بازیباز رو indoctre کردنکه من فک میکنم کمتر بازیبازی باشه که تو اولین بار اون مسیر قرمز رنگ رو انتخاب کرده باشه و اکثرا در اختیار ریپرها در اومدن بازیبازا :biggrin1: بازم میگم اگه این نظریه از اول در ذهن bioware بوده باشه خیلی عالیه (ولی بازم ناقصه)
پس من از زیر دست Indoctrinationـشون در رفتم که همون دفعه اول انتخاب سمت راست رو انجام دادم ! :biggrin1:
اصلآ دو تا انتخاب دیگه به نظرم مسخره بود. انتخاب وسطی که طنز خالص بود ! :biggrin1: یعنی یه دفعه همه چی ترکیب مصنوعی و طبیعی میشه ؟! :biggrin1: مثلآ ملت توی خونه نشستن و یه دفعه نصف مغزشون مصنوعی میشه بعد چی پیش خودشون فکر میکنن ؟! :biggrin1: یا بچه دار که میخوان بشن ، جنینه نصفش مصنوعیه ؟! lol :biggrin1: یا مثلآ میخوان سبزی میخورن ، دارن کیت های الکتریکی داخل سبزی رو هم باهاش میخورن ! =))
انتخاب سمت چپ هم زیاد منطقی نبود. Catalyst مگه عاشق Shepard هست که خودش رو از بین ببره و بگه تو بیا جای من رو بگیر ؟! :biggrin1: قیافه Harbinger هم دیدنی میشه وقتی میبینه Shepard داره کنترلش میکنه ! :biggrin1: اصلآ فلسفه کنترل چیه ؟!! :biggrin1: Reaper ها برای این ساخته شدن که موجودات زنده رو از بین ببرن. کنترل وقتی به درد میخوره که بتونی از یه چیزی استفاده کنی. الآن استفاده Reaper ها بعد از کنترل در چی هست ؟! :biggrin1:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر