Lost Ark | PC

1636025444831.png

Developer: Smilegate
Publisher: Amazon Games
Genre: MMO-RPG
Game Page : Lost Ark
Release Date: 11 February 2022

بازی Lost Ark یک بازی MMORPG و F2P است که توسط استودیوی Smilegate ساخته شده است. این بازی ابتدا در 4 دسامبر سال 2018 در ریجن کره جنوبی و سپس نسخه ی آزمایشی آن به ترتیب در سال های 2019 و 2020 در دسترس بازیکنان در ریجن روسیه و ژاپن قرار گرفت. استودیوی Amazon Games انتشار این بازی در ریجن های اروپا و آمریکا در فوریه سال 2022 را به عهده گرفته است.​

داستان بازی​

داستان بازی لاست آرک (کشتی گم شده) در 5 قسمت روایت میشود:​

عصر طلوع (The Dawning Age)​

آفریدگار نظم را آفرید تا میان نور و تاریکی تعادل بر قرار کند و جهان را خلق کرد که شامل Arkesia و Petrania است. و هنگامی که دو جهان با شکافی (rift) که آن ها را متصل میکند در شرف نابودی هستند، نگهبانان (Guardians) برای برقراری آرامش ، به وجود می‌آیند.​

قانون تاریکی (Rule of Darkness)​

هنگامی که دنیای Arkesia با قدرت کشتی شکوفا میشود، دنیای Petrania دوران پرآشوبی را می گذراند تا زمانی که Kazeros، پادشاه برزخ (Lord of the Abyss) ، پدیدار می‌شود و قانون تاریکی را پایه گذاری میکند. او ماه قرمز را ساخت تا شبیه به خورشید باشد، تمام شیاطین دیگر را کشت و لشکری از شیاطین را شکل داد. پیش بینی ایجاد شکاف (Rift) دیگری غریب الوقوع شده بود.​

دوران طولانی جنگ (Eon of War)​

در هنگام غیبت خدایان، فرقه ی Sacrian در جستجوی قدرت تمام هفت تکه ی کشتی بود. همین باعث جنگی شد که تمام نگهبانان را بیدار کرد. نگهبانان هنگامی که یک شکاف از ابعاد دیگر (Dimensional rift) باز شود، صلح را باز میگردانند و با فرقه ی Sacrian می جنگند. Kazeros به دنیای Arkesia از طریق یک شکاف حمله میکند و یک حکومت پر از آشوب را پایه گذاری میکند. در نهایت، از کشتی برای بستن شکاف استفاده می‌شود و Kazeros در زیر یک کوه آتشفشان زندانی می‌شود. هنگامی که صلح و ارامش به یک جهان آسیب دیده بازگشت، تمامی هفت تکه ی کشتی در تمام هفت قاره ی این جهان پخش شدند.​

عصر اکتشاف (Epoch of Exploration)​

پس از حمله ی فاجعه بار Kazaros، جهان با حزب ها و ملل مختلف بازسازی می‌شود و توسط قهرمان جنگی به نام Luterra رهبری میشود. کشتی تکه تکه شده در زیر یک ماده ی نایاب با نام Arkesium دفن شده است که به سرعت جمع آوری و برای سلاح سازی استفاده می‌شود. صلح وآرامش برای نزدیک 500 سال حمکفرمایی می‌کنند.​

عصر نوآوری (Age of Innovation)​

صلحی که هم اکنون در Arkesia وجود دارد، توسط شیطان باستانی و فراموش شده ی آشوب، تهدید میشود. کوه آتشفشانی که خطرناک ترین دشمن این جهان یعنی Kazeros در آن زندانی است ، نزدیک به فوران کردن می باشد.​

کلاس های بازی​

این بازی شامل پنج کلاس مختلف می‌شود.​

Warrior​

Warrior.png
جنگجوهای به عنوان غول های Arkesia شناخته می‌شوند. این کلاس به سه دسته ی Berserker، Paladin و Gunlancer تقسیم میشود که هرکدام قابلیت های متفاوتی دارند. (Classes)​

Martial Artist​

Martial Artist.png
رزمی کارانی با سرعت و جابجایی بسیار بالا هستند. این کلاس به چهار دسته ی Striker، Wardancer، Scrapper و Soulfist تقسیم میشود. (Classes)​

Gunner​

Gunner.png
تیراندازان بسیار ماهر که به دسته های Gunslinger، Artillerist، Deadeye و Sharpshooter تقسیم میشوند. (Classes)​

Mage​

Mage.png
جادوگران دنیای Arkesia با قابلیت هیل کردن افراد و استفاده از اسپل های خطرناک که به دو نوع Bard و Summoner تقسیم میشوند. (Classes)​

Assassin​

Assassin.png
کلاسی که قدرت های تاریکی را هدایت می کند و با ضربات نزدیک سریع خود دشمنان را نابود می‌کند. این کلاس به دو دسته ی Shadowhunter و Deathblade تقسیم می‌شود. (Classes)

تصاویر بازی​

1.jpg 2.jpg

3.jpg 4.jpg

Minimum:

Requires a 64-bit processor and operating system
Processor: Intel i3 or AMD Ryzen 3
Memory: 8 GB RAM
Graphics: NVIDIA GeForce GTX 460 / AMD HD6850
DirectX: Version 9.0c
Network: Broadband Internet connection
Storage: 50 GB available space
Additional Notes: Internet connection required to play, offers in-game purchases
Recommended:

Requires a 64-bit processor and operating system
Processor: Intel i5 or AMD Ryzen 5
Memory: 16 GB RAM
Graphics: NVIDIA GeForce GTX 1050
DirectX: Version 9.0c
Network: Broadband Internet connection
Storage: 50 GB available space
Additional Notes: Internet connection required to play, offers in-game purchases

تاپیک آپدیت میشود...​

آخرین ویرایش:

XsmokeX

کاربر سایت
Sep 24, 2012
2,980
نام
احمد
یه نکته در مورد داستان بازی هم بگم. یه سری چیزای مربوط به داستان اصلی بازی خارج از این کوئست لاین آبی رنگ هست. بعضیاش مثل کوئست های مربوط به awakening دوم رو شروعش رو خود بازی راهنمایی می کنه ولی یه سریاش یذره سخت تره پیدا کردنشون و اکثرا هم تو جزیره ها هستن. خلاصه که از کنار جزیره ها رد می شین برید داخلشون اگه وقت دارید ببینید چه خبره بعضا چیزای خوبی هست :D

• Like
Reactions: amiravaz

Albis

کاربر سایت
Sep 11, 2008
1,764
من دیروز کوئست لاینو تا جایی که میشد تموم کردم و رسیدم به کانتنت اندگیم بازی :D
این abyssal dungeon ها رو با پاگ نمیشه زد. هی توضیح میدی هی باز یکی مثل گاو سوتی میده :| مچمیکینگ بازی هم که 6 عصر به بعد کلا تعطیله

• Like

Kaiki

کاربر سایت
Feb 1, 2013
1,576
نام
بهنام
من دیروز کوئست لاینو تا جایی که میشد تموم کردم و رسیدم به کانتنت اندگیم بازی :D
این abyssal dungeon ها رو با پاگ نمیشه زد. هی توضیح میدی هی باز یکی مثل گاو سوتی میده :| مچمیکینگ بازی هم که 6 عصر به بعد کلا تعطیله
کدوم ابیس گیر کردی؟
من همشونو با پاگ زدم الانم برای الت هام باز با پاگ میرم

• Like

Albis

کاربر سایت
Sep 11, 2008
1,764
کدوم ابیس گیر کردی؟
من همشونو با پاگ زدم الانم برای الت هام باز با پاگ میرم
همین Necromancer's Origin. البته کلا با 3-4 تا گروه ترای زدم و دیدم اینا خیلی شوتن حوصلم نکشید :D
مثلا سر باس اول من 4 تا مارک دیباف دارم، دارم میرم سمت اون orb که میبینم یکی با یدونه استک میره میگیرتش و بعدش پشماشون میریزه که چرا وایپ شدیم :|
یا یه گروه دیگه بود سر باس آخر با اینکه هی میگفتیم آقا رنگ شاک ویو رو نگاه کنید همون orbو کلیک کنید باز یکی اشتباه میزنه
این سری سعی میکنم بجا مچ میکینگ رندم از find party خود سرور استفاده کنم

• Like

Kaiki

کاربر سایت
Feb 1, 2013
1,576
نام
بهنام
همین Necromancer's Origin. البته کلا با 3-4 تا گروه ترای زدم و دیدم اینا خیلی شوتن حوصلم نکشید :D
مثلا سر باس اول من 4 تا مارک دیباف دارم، دارم میرم سمت اون orb که میبینم یکی با یدونه استک میره میگیرتش و بعدش پشماشون میریزه که چرا وایپ شدیم :|
یا یه گروه دیگه بود سر باس آخر با اینکه هی میگفتیم آقا رنگ شاک ویو رو نگاه کنید همون orbو کلیک کنید باز یکی اشتباه میزنه
این سری سعی میکنم بجا مچ میکینگ رندم از find party خود سرور استفاده کنم
ببین ی وقتی کسای که باهاشون داری میری گاون و کلا نمیفهمن که اون بحثش جداس سریع بیا بیرون ولی این کاری که میگم 100% برای کسای که واقعن دانباله پروگرس هستن جواب میده طبق اعداد پارتی شروع کنین اوربارو گرفتن تو همون 1 استک اینجوری تا تهش موقع کست وان شات هیچکس 4 تا استک نداره اینکه بزارین استکا زیاد بشه بعدش بگیرین اشتباهه تو همون استک اول نفره اول باید اورب رو بگیره

باسه دوم خیلیا نمیفهمن کدوم رنگه به اوربی که ازش افتاده یا رنگی که دوره صفحه اومده نگاه میکنن برای همین اگه همون لحظه رنگ رو براشون بخونی خیلی کارو راحت کردی تا رنگو دیدی بنویس قرمز یا سفید وقت کم نمیاری و میسری پورتال رو ببندی با اینجال اگه بازم اشتباه انجام دادن تا وقتی دو نفر درست بزنن میشه کشتش ولی طول میکشه

• Like
Reactions: amiravaz and Albis

Albis

کاربر سایت
Sep 11, 2008
1,764
ببین ی وقتی کسای که باهاشون داری میری گاون و کلا نمیفهمن که اون بحثش جداس سریع بیا بیرون ولی این کاری که میگم 100% برای کسای که واقعن دانباله پروگرس هستن جواب میده طبق اعداد پارتی شروع کنین اوربارو گرفتن تو همون 1 استک اینجوری تا تهش موقع کست وان شات هیچکس 4 تا استک نداره اینکه بزارین استکا زیاد بشه بعدش بگیرین اشتباهه تو همون استک اول نفره اول باید اورب رو بگیره

باسه دوم خیلیا نمیفهمن کدوم رنگه به اوربی که ازش افتاده یا رنگی که دوره صفحه اومده نگاه میکنن برای همین اگه همون لحظه رنگ رو براشون بخونی خیلی کارو راحت کردی تا رنگو دیدی بنویس قرمز یا سفید وقت کم نمیاری و میسری پورتال رو ببندی با اینجال اگه بازم اشتباه انجام دادن تا وقتی دو نفر درست بزنن میشه کشتش ولی طول میکشه
روتیشن میذاریم طبق همون اعداد پارتی ولی تهش میبینی باز یکی کلا اهمیت نمیده :D
نمیدونم شاید شانس من بد بوده. مثلا abyss قبلیشو با یه تیم افتادیم همون دفعه اول کلیر کردیم بدون اینکه کسی بمیره

حالا فعلا یکم میرم دنبال این Class Engraving Bookا حداقل Rareش رو 20 تاشو پر کنم. لامصب تو مارکت خیلی گرونه همون ترجیح میدم کوئستای جزیره ها رو برم :))

• Like

Kaiki

کاربر سایت
Feb 1, 2013
1,576
نام
بهنام
روتیشن میذاریم طبق همون اعداد پارتی ولی تهش میبینی باز یکی کلا اهمیت نمیده :D
نمیدونم شاید شانس من بد بوده. مثلا abyss قبلیشو با یه تیم افتادیم همون دفعه اول کلیر کردیم بدون اینکه کسی بمیره

حالا فعلا یکم میرم دنبال این Class Engraving Bookا حداقل Rareش رو 20 تاشو پر کنم. لامصب تو مارکت خیلی گرونه همون ترجیح میدم کوئستای جزیره ها رو برم :))
کلا تو همه گروها یکی هس که دیر میفهمه برای همین تازه وقتی همه مکانیک رو میفهمن به چندتا کلیر ران نیاز داری تا باسو بزنی حتی اگه همه قبله باس مکانیکو بدونن بازم باید باس رو ببینین و توی خوده فایت یاد بگیرین اینکه قبله هر ران کلی صحبت کنید اشتباهه ی بار همه چیو باهم تموم کنید بعدش انقدر برین تا تو یکی از ران ها کسی اشتباه نکنه

ایلندارو حتما باید برای کلی متریال اپگرید میده چه اونای که ماله t1 هستن چه t2

• Like

Kaiki

کاربر سایت
Feb 1, 2013
1,576
نام
بهنام

XsmokeX

ایا هر کلاس جدیدی که به بازی اضافه میشه کرکتر اسلات رایگان هم براش میدن؟ یعنی الان هر کلاسی که میخوایم بسازیم یا اسلات هارو نگه داریم واسه کلاسای اینده؟ همین الان 5 تاش واسه من پره دوتا دیگه دارم فقط

• Like

Albis

کاربر سایت
Sep 11, 2008
1,764
کلا تو همه گروها یکی هس که دیر میفهمه برای همین تازه وقتی همه مکانیک رو میفهمن به چندتا کلیر ران نیاز داری تا باسو بزنی حتی اگه همه قبله باس مکانیکو بدونن بازم باید باس رو ببینین و توی خوده فایت یاد بگیرین اینکه قبله هر ران کلی صحبت کنید اشتباهه ی بار همه چیو باهم تموم کنید بعدش انقدر برین تا تو یکی از ران ها کسی اشتباه نکنه

ایلندارو حتما باید برای کلی متریال اپگرید میده چه اونای که ماله t1 هستن چه t2
آره دقیقا
حالا همونقد که شانسم تو پاگ بده تو آیلندا خوبه :D
خیلی از اینایی که rng هستنو تو اولین تلاش گرفتم توکنشونو

• Like
Reactions: amiravaz and Kaiki

80Mikaeil

عضو جدید
Feb 28, 2022
2
سلام دوستان
من میخوام تازه شروع کنم. کدوم ریجن بهترین پینگ رو داره؟
خودم دوتا ریجن اروپایی رو امتحان کردم. Counter بازی برای سنترال نسبت به وست پینگ کمتری رو نشون میده اما انگار لگ بیشتری داری.
ممنون میشم راهنماییم کنید.

amiravaz

کاربر سایت
Sep 9, 2014
837
نام
امیر

XsmokeX

ایا هر کلاس جدیدی که به بازی اضافه میشه کرکتر اسلات رایگان هم براش میدن؟ یعنی الان هر کلاسی که میخوایم بسازیم یا اسلات هارو نگه داریم واسه کلاسای اینده؟ همین الان 5 تاش واسه من پره دوتا دیگه دارم فقط
کره میداد اینجادست آمازون هست بعید بدونم بده براهمین میگم جزیره رو آپگرید و کویست هاشو برو بهت بوست میده ولی باگلد ارزش داره هرچی گلد بیشتر ilvl کرکتر 50شده بیشتر

• Like
Reactions: Kaiki

XsmokeX

کاربر سایت
Sep 24, 2012
2,980
نام
احمد

XsmokeX

بستگی داره به ناشر کاملا . ممکنه برای جذب پلیر یه مدت محدود برای کلاس اسلات بدن (یه ماه اول به عنوان مثال). سرور ژاپن معمولا موقع ریلیز کلاس جدید توکن لول 50 مفت می دن به همه ولی اسلات نمی دن :D

• Like

XsmokeX

کاربر سایت
Sep 24, 2012
2,980
نام
احمد
من لول 50 شدم کلاس bersek ولی دمیج weapon رو 350 ایناست باقی پلیرا چک میکنم 1500-2000 جریان چیه:D
آیتم دارن خب. شما با آیتم گلابی دانجن های داستانی داری پیش می ری :D داستان شوشایر رو که تموم کنی (تقریبا دو تا قاره بعد اینکه برسی لول 50) یه ست chaos dungeon مفت بهت می ده می تونی استفاده کنی و آپگریدشم بکنی دمیجش زیاد می ره بالا یا هم می تونی به محض باز شدن chaos dungeon (شهر دوم قاره vern که برسی باز می شه با کوئست های داستانی) بری داخل و دراپ می شه اونجا. غیر از اون هم gear ابیسال دانجن و رید و غیره هست که باز گرفتن اونا هم روش خودشو داره ...

• Like
Reactions: amiravaz and Refill

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر