Lost Ark | PC

1636025444831.png

Developer: Smilegate
Publisher: Amazon Games
Genre: MMO-RPG
Game Page : Lost Ark
Release Date: 11 February 2022

بازی Lost Ark یک بازی MMORPG و F2P است که توسط استودیوی Smilegate ساخته شده است. این بازی ابتدا در 4 دسامبر سال 2018 در ریجن کره جنوبی و سپس نسخه ی آزمایشی آن به ترتیب در سال های 2019 و 2020 در دسترس بازیکنان در ریجن روسیه و ژاپن قرار گرفت. استودیوی Amazon Games انتشار این بازی در ریجن های اروپا و آمریکا در فوریه سال 2022 را به عهده گرفته است.​

داستان بازی​

داستان بازی لاست آرک (کشتی گم شده) در 5 قسمت روایت میشود:​

عصر طلوع (The Dawning Age)​

آفریدگار نظم را آفرید تا میان نور و تاریکی تعادل بر قرار کند و جهان را خلق کرد که شامل Arkesia و Petrania است. و هنگامی که دو جهان با شکافی (rift) که آن ها را متصل میکند در شرف نابودی هستند، نگهبانان (Guardians) برای برقراری آرامش ، به وجود می‌آیند.​

قانون تاریکی (Rule of Darkness)​

هنگامی که دنیای Arkesia با قدرت کشتی شکوفا میشود، دنیای Petrania دوران پرآشوبی را می گذراند تا زمانی که Kazeros، پادشاه برزخ (Lord of the Abyss) ، پدیدار می‌شود و قانون تاریکی را پایه گذاری میکند. او ماه قرمز را ساخت تا شبیه به خورشید باشد، تمام شیاطین دیگر را کشت و لشکری از شیاطین را شکل داد. پیش بینی ایجاد شکاف (Rift) دیگری غریب الوقوع شده بود.​

دوران طولانی جنگ (Eon of War)​

در هنگام غیبت خدایان، فرقه ی Sacrian در جستجوی قدرت تمام هفت تکه ی کشتی بود. همین باعث جنگی شد که تمام نگهبانان را بیدار کرد. نگهبانان هنگامی که یک شکاف از ابعاد دیگر (Dimensional rift) باز شود، صلح را باز میگردانند و با فرقه ی Sacrian می جنگند. Kazeros به دنیای Arkesia از طریق یک شکاف حمله میکند و یک حکومت پر از آشوب را پایه گذاری میکند. در نهایت، از کشتی برای بستن شکاف استفاده می‌شود و Kazeros در زیر یک کوه آتشفشان زندانی می‌شود. هنگامی که صلح و ارامش به یک جهان آسیب دیده بازگشت، تمامی هفت تکه ی کشتی در تمام هفت قاره ی این جهان پخش شدند.​

عصر اکتشاف (Epoch of Exploration)​

پس از حمله ی فاجعه بار Kazaros، جهان با حزب ها و ملل مختلف بازسازی می‌شود و توسط قهرمان جنگی به نام Luterra رهبری میشود. کشتی تکه تکه شده در زیر یک ماده ی نایاب با نام Arkesium دفن شده است که به سرعت جمع آوری و برای سلاح سازی استفاده می‌شود. صلح وآرامش برای نزدیک 500 سال حمکفرمایی می‌کنند.​

عصر نوآوری (Age of Innovation)​

صلحی که هم اکنون در Arkesia وجود دارد، توسط شیطان باستانی و فراموش شده ی آشوب، تهدید میشود. کوه آتشفشانی که خطرناک ترین دشمن این جهان یعنی Kazeros در آن زندانی است ، نزدیک به فوران کردن می باشد.​

کلاس های بازی​

این بازی شامل پنج کلاس مختلف می‌شود.​

Warrior​

Warrior.png
جنگجوهای به عنوان غول های Arkesia شناخته می‌شوند. این کلاس به سه دسته ی Berserker، Paladin و Gunlancer تقسیم میشود که هرکدام قابلیت های متفاوتی دارند. (Classes)​

Martial Artist​

Martial Artist.png
رزمی کارانی با سرعت و جابجایی بسیار بالا هستند. این کلاس به چهار دسته ی Striker، Wardancer، Scrapper و Soulfist تقسیم میشود. (Classes)​

Gunner​

Gunner.png
تیراندازان بسیار ماهر که به دسته های Gunslinger، Artillerist، Deadeye و Sharpshooter تقسیم میشوند. (Classes)​

Mage​

Mage.png
جادوگران دنیای Arkesia با قابلیت هیل کردن افراد و استفاده از اسپل های خطرناک که به دو نوع Bard و Summoner تقسیم میشوند. (Classes)​

Assassin​

Assassin.png
کلاسی که قدرت های تاریکی را هدایت می کند و با ضربات نزدیک سریع خود دشمنان را نابود می‌کند. این کلاس به دو دسته ی Shadowhunter و Deathblade تقسیم می‌شود. (Classes)

تصاویر بازی​

1.jpg 2.jpg

3.jpg 4.jpg

Minimum:

Requires a 64-bit processor and operating system
Processor: Intel i3 or AMD Ryzen 3
Memory: 8 GB RAM
Graphics: NVIDIA GeForce GTX 460 / AMD HD6850
DirectX: Version 9.0c
Network: Broadband Internet connection
Storage: 50 GB available space
Additional Notes: Internet connection required to play, offers in-game purchases
Recommended:

Requires a 64-bit processor and operating system
Processor: Intel i5 or AMD Ryzen 5
Memory: 16 GB RAM
Graphics: NVIDIA GeForce GTX 1050
DirectX: Version 9.0c
Network: Broadband Internet connection
Storage: 50 GB available space
Additional Notes: Internet connection required to play, offers in-game purchases

تاپیک آپدیت میشود...​

آخرین ویرایش:

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,480
نام
مــاکــان
چه کلاسی دارین بازی میکنین؟ من bard ام فانه ولی تو لولینگ خیلی بدرد نمیخوره
من با Assassin >> Shadowhunter
قبلا تو روسیه Warrior بازی کردم.
ایندفعه گفتم اینو انتخاب کنم، پسر چه خوبه.
خونم بجوش میاد باهاش فارم میکنم، خیلی وقت هم بود hack&slash بازی نکرده بودم، خیلی جوابه.

من با گیم پد بازی میکنم و باید بگم نسبت به دفعه قبل که با کیبورد بازی میکردم بنظرم اینطوری راحت ترم.
دیگه مثل دیابلو نیاز نیست کلیک کنم که حرکت کنه.

• Like
Reactions: Kaiki

Kaiki

کاربر سایت
Feb 1, 2013
1,572
نام
بهنام
من با Assassin >> Shadowhunter
قبلا تو روسیه Warrior بازی کردم.
ایندفعه گفتم اینو انتخاب کنم، پسر چه خوبه.
خونم بجوش میاد باهاش فارم میکنم، خیلی وقت هم بود hack&slash بازی نکرده بودم، خیلی جوابه.

من با گیم پد بازی میکنم و باید بگم نسبت به دفعه قبل که با کیبورد بازی میکردم بنظرم اینطوری راحت ترم.
دیگه مثل دیابلو نیاز نیست کلیک کنم که حرکت کنه.
مچ میکینگش برای دانجنا یا ریدا چجوریه حتما ی ساپورت تو تیم میزاره یا کلا شانسیه؟ میخوام بدونم ساپورت بازی کردن بنفیتی داره مثلا سریع تر گروه پیدا میکنه یا نه

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,480
نام
مــاکــان
مچ میکینگش برای دانجنا یا ریدا چجوریه حتما ی ساپورت تو تیم میزاره یا کلا شانسیه؟ میخوام بدونم ساپورت بازی کردن بنفیتی داره مثلا سریع تر گروه پیدا میکنه یا نه
من هنوز نرسیدم به اونجاها .
اما با این کلاسهایی که تو بتاست که خیلی ساپورت حساب نمیشن.
فعلا بارد و پالادین هست، مابقی هم اصولا dps بیشتر میرن.

خودت چی، دانجن رفتی؟
چقدر طول کشید پیدا کنه؟

• Like

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,480
نام
مــاکــان
الان داشتم کانکت میشدم، دیدم وارد بازی که میشم ارور Can not connecto server... میده.
هرکاری کردم نشد، VPN زدم درست شد.
فکر نکنم از تحریم و... باشه چون خیلی های دیگه همین مشکل داشتن.
=========
اما خدایی هیچ بازی از لحاظ گیم پد به XIV نمیرسه، حجم کارهایی که با گیم پد روی اون میشه انجام داد، بینهایت هست.
اینجا باز نیاز میشه کیبورد دم دستت باشه، با این حال ترجیح میدم پای PC نشینم، دیگه حال ندارم وقتی میام خونه هم همش عمودی باشم.
فقط دوست دارم ولو شم :D

Kaiki

کاربر سایت
Feb 1, 2013
1,572
نام
بهنام
من هنوز نرسیدم به اونجاها .
اما با این کلاسهایی که تو بتاست که خیلی ساپورت حساب نمیشن.
فعلا بارد و پالادین هست، مابقی هم اصولا dps بیشتر میرن.

خودت چی، دانجن رفتی؟
چقدر طول کشید پیدا کنه؟
اهان فک کردم تو روسیه به اند گیم رسیدی
چرا اتفاقا این دوتا ساپورتای اصلی بازی هستن بقیه کلاسای که میان همه dpsن
میخوام بدونم سیستم مچ میکینگش چطوره اگه حتما ی ساپورت تو تیم بزاره این کند بودن لولینگ با زودتر پیدا کردن گروه واسه دانجن/رید جبران میشه

من نه اصلا پوش نکردم کلا 6 ساعت بازی کردم همشم کلاسارو تست کردم و ... جلو نرفتم نمیخوام اشتباهی که سره new world کردمو تکرار کنم انقدر بتای nw رو بازی کردم که وقتی خوده بازی اومد اصلا براش انگیزه نداشتم و تازه بعده دو روز شروع کردم به بازی کردن اونم با بی حوصلگی
الان داشتم کانکت میشدم، دیدم وارد بازی که میشم ارور Can not connecto server... میده.
هرکاری کردم نشد، VPN زدم درست شد.
فکر نکنم از تحریم و... باشه چون خیلی های دیگه همین مشکل داشتن.
=========
اما خدایی هیچ بازی از لحاظ گیم پد به XIV نمیرسه، حجم کارهایی که با گیم پد روی اون میشه انجام داد، بینهایت هست.
اینجا باز نیاز میشه کیبورد دم دستت باشه، با این حال ترجیح میدم پای PC نشینم، دیگه حال ندارم وقتی میام خونه هم همش عمودی باشم.
فقط دوست دارم ولو شم :D
تست کردم بدون مشکل رفت تو بازی

• Like
Reactions: m.d.makan

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,480
نام
مــاکــان
شما هم این حس منو دارین که چقدر صداگذاری انگلیسی بازی ضعیف انجام شده؟
بماند که صداگذارها خیلی معمولین، نحوه ادا کردن دیالوگها و... خیلی ضعیفه.
جدای از اون میکس دیالوگ ها با صدای پس زمینه و مکانی که درش هستیم، نمیخونه.

برای بازی تو سال 2021 اونهم تو این سطح واقعا عجیبه.
میدونم اینو میگم الان دری وری میگین :D ، اما خدایی صداگذاریهای برای بازی MMO تاپیک همسایه :D که 9-8 سال پیش انجام شده کیلومترها با این بازی مورد انتظار 2021 تفاوت داره.
اونجا تو تالار باشی صداها انگاری همونجا ضبط شدن، اکوی خاص خودشون دارن، تو فضای باز و هرجای دیگه صداگذاریها تطابق دارن.
واقعا هیچوقت منو از دقت به این ریزه کاریها مایوس نمیکنه.

تو LA مثلا تو بار هستیم داریم صحبت میکنیم، اما صداها انگار تو حموم ضبط شدن!

اما اینجا کاملا مشخصه خیلی سریع صداگذاریها انجام شده و کاملا خواستن خیلی کم خرج تموم بشه.
واقعا حیف، چون بازی واقعا خوبه.
این مورد کاملترش میکرد.

Kaiki

کاربر سایت
Feb 1, 2013
1,572
نام
بهنام
این ویدئو رو ببینید کمک میکنه تصمیم بگیرین فاندر پک بخرین یا نه، اطلاعات خیلی خوبی میده حتما ببینید حتی اگه مطمئن هستین فاندر پک نمیخواین/میخواین

اینجوری که این میگه ورژن کره ای بازی خیلی p2w ِ قشنگ میشه همین اسکینارو که از فاندر میگیرین بفروشین :D

• Like

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,480
نام
مــاکــان
این ویدئو رو ببینید کمک میکنه تصمیم بگیرین فاندر پک بخرین یا نه، اطلاعات خیلی خوبی میده حتما ببینید حتی اگه مطمئن هستین فاندر پک نمیخواین/میخواین

اینجوری که این میگه ورژن کره ای بازی خیلی p2w ِ قشنگ میشه همین اسکینارو که از فاندر میگیرین بفروشین :D
کره ای ها خیلی داغونن، بهشون میگی بازیشون P2W هست میگن خیلی هم خوبه:D
آمازون کار خوبی که کرده خیلی از المان هارو حذف کرده و تغییرات داده.
اما خب اون گرایند وحشتناک که جزو بازی، از الان دارم خودم برای 2تا Alt دیگه آماده میکنم.
مثل اینکه اندگیم سوپر دوپر گرایندی داره که بتونی فقط خودت برسونی.

============
اما بازی خودش خدایی خیلی خوبه، من که برای داستان و گیم پلی بازی میکنم، خیلی لذت میبرم.
اگه فقط همین 2عامل در نظر بگیریم یکی از خوبهای Arpg هست که تو این چندسال بازی کردم.

• Like

Kaiki

کاربر سایت
Feb 1, 2013
1,572
نام
بهنام
کره ای ها خیلی داغونن، بهشون میگی بازیشون P2W هست میگن خیلی هم خوبه:D
آمازون کار خوبی که کرده خیلی از المان هارو حذف کرده و تغییرات داده.
اما خب اون گرایند وحشتناک که جزو بازی، از الان دارم خودم برای 2تا Alt دیگه آماده میکنم.
مثل اینکه اندگیم سوپر دوپر گرایندی داره که بتونی فقط خودت برسونی.

============
اما بازی خودش خدایی خیلی خوبه، من که برای داستان و گیم پلی بازی میکنم، خیلی لذت میبرم.
اگه فقط همین 2عامل در نظر بگیریم یکی از خوبهای Arpg هست که تو این چندسال بازی کردم.
بنظره منم بازی mmo که f2p هست باید p2w هم داشته باشه و 100% لازمه :D ، اگر نباشه چطوری قراره هزینه ی ساخت بازی و ساپورت کردنش رو دربیارن و سود هم بکنن؟ نمیدونم تغیرات امازون چقدره ولی امیدوارم بازی مثله ورژن کره ای و ژاپنیش باشه چون هرچی که هست تا الان تونسته پلیراشو راضی نگه داره
چیزی که من فهمیدم اینه ک بازی تو کره ی سری المان های p2w داره مثلا همین چیزای که تو ویدئو گفت یا مثلا میشه متریال های که برای اپگرید نیازه رو با پول خرید و ... ولی اینطورم نیست که ی پلیره f2p نتونه whale بشه، میتونه ولی باید حسابی تلاش کنه و اینکه لازم میشه ی مقداری هم خرج کنه و نمیتونه 100% f2p باشه
ولی خداروشکر pvp بازی اصلا p2w نیست و همه چی توش برابره مگر اینکه بخواین با بقیه duel کنین که خب طبیعتا هرکی ایتمای بهتری داره میبره دیگه

• Like

Kaiki

کاربر سایت
Feb 1, 2013
1,572
نام
بهنام
Path of Exile جزو بازی هایی که p2w نیست و هنوز هم محتوا میدن واسه بازی. تنها چیزی که با پول واقعی میتونه روی گیم پلی تاثیر بذاره stash tab هست. بیشتر هزینه رو از فروش آیتم های تزئینی جبران میکنن
ی بازی arpg رو با ی mmo مقایسه میکنی؟ با چه متر و معیاری دقیقا؟ اگر اینطور باشه که lol و dota 2 و fortnite هم f2p هستن و همه ایتماشون فقط کازمتیکه حالا کاری به این ندارم که stash tab چقدر تو بازی های arpg مهمه

m.d.makan@​

باورم نمیشه توهم داری این بازیارو با لاست ارک که mmo هست مقایسه میکنی

من دیگه حرفی ندارم

فقط اینو بگم محتوای که lol هرچندوقت ی بار عرضه میکنه چندتا اسکین و گاهی ی کلاس جدید و ی سزن پس هستش یا مثلا poe محتوای جدیدش مثلا ی ایونت به مپ بازی اضافه میکنه و اسمه لیگ روش میزاره ولی ی بازی mmo وقتی میخواد اپدیت بده معمولا یه رید و ی سری کوئست جدید و دانجن جدید اضافه میکنه و هرچندوقت یکبارم کلاس جدید و ایتم های جدید حالا اگر فکر میکنید هزینه ی اینا باهم برابره واقعا کارتون خیلی درسته =))

ی نکته ی دیگه توی ی مچ lol چندتا پلیر همزمان وجود داره؟ 10 تا توی بازی mmo چندتا پلیر همزمان توی ی سرور هستن؟ تو همین بازی new world که اخیرا اومده فقط تو ی سرور لیمیتش 2000 نفره اینا بنظرتون برابرن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,480
نام
مــاکــان
Path of Exile جزو بازی هایی که p2w نیست و هنوز هم محتوا میدن واسه بازی. تنها چیزی که با پول واقعی میتونه روی گیم پلی تاثیر بذاره stash tab هست. بیشتر هزینه رو از فروش آیتم های تزئینی جبران میکنن
دقیقا، بازی که گیم پلی جذابی داشته باشه پلیر زیادی هم جذب میکنه و سازنده با فروش اسکین و... هم میتونه درآمدزایی بالایی داشته باشه.
نمونه دیگش LoL, Dota, CSgo و..
اما خب فکر نکنم آمازون و اسمایلگیت بخوان همه عناصر p2w بردارن.

بنظر من مهم اینه که بخش pvp یک بازی p2w نباشه، برای باقی که همیشه و همه جا باید گرایند کنی.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر