Multi Platform Lies of P

سازنده
Round 8 Studio
تاریخ انتشار
2023
ناشر
Neowiz Games
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
thumb-1920-1186444.jpg

Lies of P

ناشر: NEOWIZ
سازنده: NEOWIZ
پلتفرم:Xbox Series X/S, Playstation 5, Microsoft Windows, Playstation 4, Xbox One
ژانر: Action RPG
تاریخ عرضه: 2023
Lies of P یک بازی اکشن نقش آفرینی سولزلایک است که با الهام از داستان کلاسیک معروف پینوکیو ساخته شده است و در جهانی بسیار شبیه به عصر طلایی اروپا ( نیمه دوم قرن نوزدهم تا پایان دهه دوم قرن بیستم) روایت خواهد شد.

- شما در نقش پینوکیو باید به دنبال خالق خود یعنی پدر ژپتو بگردید.
- دروغ هایی که به ان پی سی‌های بازی می‌گویید در پیشبرد داستان و پایان آن تاثیر خواهند داشت.
- ساکنان شهر از انسان نبودن شما آگاه نیستند.

این بازی در روز عرضه بر روی ایکس باکس گیم‌پس نیز قابل تجربه خواهد بود

:Screenshots
205085.jpg 205083.jpg

آخرین ویرایش:

jdepp

کاربر سایت
May 29, 2021
853
دو بار تموم کردم بازی رو.چند تا نکته میگم شاید به درد دوستان بخوره:
-رو ایکس باکس این یدونه اچیومنت باگ داره و با اینکه بخشی از استوری هست و Missable نیست،متاسفانه دور دوم هم واسه من آزاد نشد :

The Bastards and the Sweepers

-دور اول بازی فقط دروغ بگید.یه بک آپ سیو آخرش میگیرید و دوتا پایان رو به دست میارید.دور دوم فقط راست بگید.
-P Organ ها رو جدی بگیرید و با دقت توضیحات هر قدرت رو بخونید.بعضی هاش خیلی بهتر از بقیه هستن و واجبه داشتنشون.
-سعی کنید از ترکیب داج و دیفلکت(Perfect Guard) استفاده کنید.
-تو لول آپ از Capacity غافل نشید.Amulet ها و Defence پارت ها به تدریج سنگین میشن.وزن بهتره اصلا بالای 80% نره و نهایتا همیشه زرد رنگ بمونه.
-تو نیو گیم پلاس هم دنبال Amulet و Defence Part برید.خیلی هاش ممکنه تکراری باشه.ولی بعضی ها رو با لول بالاتر بهتون میده که خیلی کارآیی دارن.Quarts که حتما.چون حتی با دو بار تموم کردن هم پر نمیشن P Organ ها.
-حتما از ترکیب سلاح ها استفاده کنید.قدرتمندترین سلاح ها با ترکیب به دست میان.

اما نظرم راجع به خود بازی:
اهل اعتراض به نمره متا نیستم .ولی گاهی غر میزنم.این عنوان یکی از اون موارد هست.رو PS5 متا 80 ه!(رو سری ایکس 84 البته که نمیدونم چرا).این بازی واسه من حداقل 85 ه.یه اثر هنری دوست داشتنی که ابتکار و خلاقیت از استفاده تم ژپتو و پینوکیو خودشو نشون میده.اتمسفر لندن مانند قرن نوزدهمی واقعا فوق العادس.گیم پلی خیلی خوب که خوراک سولز بازهاس.صفحه های موسیقی خیلی خوبن و دوتاش رفت تو تاپ لیست من تو لایبری: Fascination,Feel
خلاصه عالی بود و سازنده ش لایق توجه و بودجه بیشتر هست برای عنوان بعدیش.
این صفحات موسیقی یه ایده جالب و جدید هست تو سولزلایک ها به خاطر تِم و دیزاینی که این بازی داشت. به همین چیزاش هم هست که می گم بازی کپی صرف نیست.
دقیقا همین دو موزیکش Fascination (golden) و Feel رو به شدت دوست داشتم.

jdepp

کاربر سایت
May 29, 2021
853
استودیو داره روی DLC کار میکنه.
نمیدونم از قبل برنامه داشتن یا بعد از دیدن موفقیت بازی به این فکر افتادن.
فقط امیدوارم عجله نکنن و مثل خود بازی بزارن تمام ویژگیهاش خوب جابیفته.
========
در مورد این دو موسیقی من هنوز تو بازی بهشون برنخوردم.
ولی تو این چند وقت از بس صحبت بازی بود یا سرچ میکردم در موردش خود یوتوب این رو بهم معرفی کرد چند روز پیش از اینکه بازی کنم.

یکبار گوش دادم و خیلی دوستش داشتم.
نمیدونستم واقعا بین طرفدارها محبوبه.
:)) آقا من اینو پست کردم اینجا بعد اومدم بالاتر دیدم شما هم گذاشتی. باور کن اصلا ندیده بودم خیلی جالب بود برام همزمان.:)) (پاکش می کنم الان)
========
فوق العادست این موزیک و این دختره هم خیلی خوب اجراش می کنه.
اینکه می گم این صفحات موسیقی یه ایده ی خیلی خفن و باحال بود تو این بازی بخاطر این بود که مثلا می رفتی یه کوئست رو انجام می دادی و بعد به عنوان ریوارد یکی از این موسیقی ها رو می گرفتی و وقتی پخش می کردی انگار داستان اون کوئست رو می شنیدی و همزاد پنداری می کردی و اون کوئست برات جا میفتاد یجورایی.
این مورد طوری بود که همش می خواستم تمام کوئست هارو برم تا یکی از این موسیقی ها رو بشنوم.

آخرین ویرایش:

гадюка

کاربر سایت
Jul 21, 2008
3,980
نام
رضا
یعنی به خودت زحمت ندادی دوتا پست که خوبه، یک پست بالاتر رو بخونی :-"
حقش نیست از ناظم محترم بخوام بروتالی بنت کنه؟ :D
خوندن که چرا ولی خوب چون میخواستم بازی بصورت فیزیکی تهیه کنم یکم دودل بودم که خوب دیگه رفتم گرفتم :D

• Like
Reactions: m.d.makan

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,522
نام
مــاکــان
مرسی ماکان عزیز فقط سیستم مبارزه با باس های بازی یکم سخته و قلقیه همون مینی باس اول بازی رو با کلی بدبختی کشتم الان رسیدم به باس اول بازی کلا کشتن باس ها قلق خاصی داره؟
قلق که هر کدوم با هم فرق دارن.
ولی حتما سعی کن parry یا اینجا perfect block رو یاد بگیری و بهش عادت کنی.
ضربات معمولی رو میتونی parry نکنی ولی بلاک معمولی کنی، بعد یکی دوتا اتک میدی که جونت برگرده.

اون ضرباتی که باس قرمز میشه باید حتما parry بشه و بلاک شدنی نیست.
ولی عادت کن که L1 که میزنی نگهش داشته باشی و بقولی یه تپ نزنی ، اینطوری حتی اگه میس بشه دمیج کمتری میخوری.

اگه هنوز دستت نیومده میتونی قرمز که شد داج کنی یا ازش با دویدن فرار کنی تا کم کم که بعدا مبارزه دستت اومد و اعتماد به نفست بیشتر شد خیلی پررو تو صورت باسها parry کنی.

به این حواست باشه که هدف stagger یا از نفس انداختن طرفه، میبینی اونجا که خط جونش بعد چندتا اتک دورش سفید میشه و...

این یعنی تو آستانه از نفس افتادنه، یکی دوتا دمیج دیگه میفته رو زمین و میتونی بری جلوش R1 بزنی که کریتیکال بزنه روش.

دور باس بچرخ، داج کن، هر یکی دوتا اتکی که میده تو یکدونهR1 بزن.
عجله نکنی و با حوصله براحتی میزنیش.

سر همین باس اول قبل باس از اون فروشنده 3تا نارنجک بخر، این 3تا رو که پرت کنی تقریبا یک سوم یا بیشتر از جونش میره ، خیلی کمک میکنه.

پیشنهادم اینه که اول سعی کن بیشتر از نصف جونش رو با ترکیب پری، داج و استگر کردن کم کنی و بعد از اون 3تا نارنجک استفاده کنی که در آن واحد بمیره.

اگه اول نارنجکهارو بندازی و جونش رو کم کنی ممکنه که نتونی بزنیش و از دست بدیشون که باید یری کمی فارم کنی دوباره 3تا بخری.

من اول همین اشتباه رو کردم ولی نمیدونم بعدا آیتمهای فروشنده پر شد که بخرم یا نه.
ولی بعد چندبار مردن با همون پری، داج و استگر کردن زدمش.
==========
این هم حواست باشه بعد زدن باسها بهت یک rare ergo یا همون سول خودمون رو میده که این رو مصرفش نکن.
این همون روح باس تو سولزبورنهاست.
مثل سولزبورنها بعدا جلوتر یکی رو میبینی که میتونی اسلحه باسها رو ازش بگیری.

آخرین ویرایش:

гадюка

کاربر سایت
Jul 21, 2008
3,980
نام
رضا
قلق که هر کدوم با هم فرق دارن.
ولی حتما سعی کن parry یا اینجا perfect block رو یاد بگیری و بهش عادت کنی.
ضربات معمولی رو میتونی parry نکنی ولی بلاک معمولی کنی، بعد یکی دوتا اتک میدی که جونت برگرده.

اون ضرباتی که باس قرمز میشه باید حتما parry بشه و بلاک شدنی نیست.
ولی عادت کن که L1 که میزنی نگهش داشته باشی و بقولی یه تپ نزنی ، اینطوری حتی اگه میس بشه دمیج کمتری میخوری.

اگه هنوز دستت نیومده میتونی قرمز که شد داج کنی یا ازش با دویدن فرار کنی تا کم کم که بعدا مبارزه دستت اومد و اعتماد به نفست بیشتر شد خیلی پررو تو صورت باسها parry کنی.

به این حواست باشه که هدف stagger یا از نفس انداختن طرفه، میبینی اونجا که خط جونش بعد چندتا اتک دورش سفید میشه و...

این یعنی تو آستانه از نفس افتادنه، یکی دوتا دمیج دیگه میفته رو زمین و میتونی بری جلوش R1 بزنی که کریتیکال بزنه روش.

دور باس بچرخ، داج کن، هر یکی دوتا اتکی که میده تو یکدونهR1 بزن.
عجله نکنی و با حوصله براحتی میزنیش.

سر همین باس اول قبل باس از اون فروشنده 3تا نارنجک بخر، این 3تا رو که پرت کنی تقریبا یک سوم یا بیشتر از جونش میره ، خیلی کمک میکنه.

پیشنهادم اینه که اول سعی کن بیشتر از نصف جونش رو با ترکیب پری، داج و استگر کردن کم کنی و بعد از اون 3تا نارنجک استفاده کنی که در آن واحد بمیره.

اگه اول نارنجکهارو بندازی و جونش رو کم کنی ممکنه که نتونی بزنیش و از دست بدیشون که باید یری کمی فارم کنی دوباره 3تا بخری.

من اول همین اشتباه رو کردم ولی نمیدونم بعدا آیتمهای فروشنده پر شد که بخرم یا نه.
ولی بعد چندبار مردن با همون پری، داج و استگر کردن زدمش.
==========
این هم حواست باشه بعد زدن باسها بهت یک rare ergo یا همون سول خودمون رو میده که این رو مصرفش نکن.
این همون روح باس تو سولزبورنهاست.
مثل سولزبورنها بعدا جلوتر یکی رو میبینی که میتونی اسلحه باسها رو ازش بگیری.
تشکر ماکان عزیز خیلی بهم کمک کرد باس اول با بدبختی رد کردم :Dبنظرم سیستم مبارزه با باس های بازی یکم روی مخ هستش ولی عادت میکنم بلاخره:D فقط اینکه بیشتر از R1 استفاده کنم یا R2 توی مبارزات و اینکه کدوم قابلیت ابگرید کنم که بیشتر بکارم میاد

• Like
Reactions: m.d.makan

Tatsumaru

Searching For Light
Gold User
Mar 31, 2013
1,004
نام
Ahmad
@m.d.makan
البته به نظر من LOTF پشت میز یا کنار سفره نیست.چه نسخه قبلی چه فعلی.کارهای خدماتی انجام میده.چایی میاره مثلا. :D
سطح این بازی خیلی بالاتره انصافا.البته من هم مثل شما و خیلی از دوستان که سولز فن هستن دلم میخواست LOTF خوب ظاهر بشه.ولی من رو ناامید کرد.
خیلی خوشحال شدم که دی ال سی در راهه

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,522
نام
مــاکــان
@m.d.makan
البته به نظر من LOTF پشت میز یا کنار سفره نیست.چه نسخه قبلی چه فعلی.کارهای خدماتی انجام میده.چایی میاره مثلا. :D
سطح این بازی خیلی بالاتره انصافا.البته من هم مثل شما و خیلی از دوستان که سولز فن هستن دلم میخواست LOTF خوب ظاهر بشه.ولی من رو ناامید کرد.
بزار قبول نکنم ولی چون تاپیک pهست ادامه نمیدم :D

• Smile
Reactions: Tatsumaru

гадюка

کاربر سایت
Jul 21, 2008
3,980
نام
رضا
تشکر ماکان عزیز خیلی بهم کمک کرد باس اول با بدبختی رد کردم :Dبنظرم سیستم مبارزه با باس های بازی یکم روی مخ هستش ولی عادت میکنم بلاخره:D فقط اینکه بیشتر از R1 استفاده کنم یا R2 توی مبارزات و اینکه کدوم قابلیت ابگرید کنم که بیشتر بکارم میاد
ماکان راهنمایی نکردیا :D

jdepp

کاربر سایت
May 29, 2021
853
این باس برادرهود برا بار اخره فکر کنم ۴تایی میریزن سرت من سرویس شدم چطوری زدید اینا رو؟
از آیتم پرتابی استفاده کن.
ترکیبی از هر دو باید استفاده کنی اگه بخوای فایتت خوب باشه.
برای آپگرید p-organ هم بنظرم اول اونایی که pulse cell بهت می دن رو حتما بزن. enemy stager و enemy fatal attack رو هم بزن. (تو بازی که می ری جلو خودت متوجه می شی کدوما بیشتر نیازت می شه)

Pyramid Head

کاربر سایت
Jun 15, 2011
2,763
نام
محمد
این باس برادرهود برا بار اخره فکر کنم ۴تایی میریزن سرت من سرویس شدم چطوری زدید اینا رو؟
اول نیزه داره رو بزن و بعد سعی کن اون دو تا رو با هم بکشی که اصل کاری که میاد باهاش بتونی تنها درگیر بشی(اگه دو نفر از سه نفر اولیه بمیرن اصل کاری وارد میشه برای همین گفتم سعی کن اول نیزه ای رو بزنی بعد اون دو تا رو با هم بکشی ) اصل کاری هم فقط باید باهاش فاصله داشته باشی یکم دیوونه بازی در میاره ولی استامیناش خالی میشه راحت می تونی بزنیش

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,522
نام
مــاکــان
باید ببینی فرصت میکنی R2 بزنی یا نه به همون ریز ریز جون کم کردن با R1 اکتفا کنی.

R2 زمانی میتونی بزنی که اتک قوی میزنه و تا نفسش برگرده زمان داری.

Stats هم بنظرم اول 4-3 لول روی stamina تمرکز کن که نفس کم نیاری.
بعدش هم vitality که جونت زیاد شه.

اگه منظورت آپگریدهای p organ هست که تمرکز بزار روی puls cell و هیل شدن بیشتر بعدش هم stagger که خیلی تاثیر داره.

همینطور آپگرید داج کردن که واقعا گیم چنچره.

ashe

Gold User
Jan 6, 2006
832
نام
سید محمد حسین
دو بار تموم کردم بازی رو.چند تا نکته میگم شاید به درد دوستان بخوره:
-رو ایکس باکس این یدونه اچیومنت باگ داره و با اینکه بخشی از استوری هست و Missable نیست،متاسفانه دور دوم هم واسه من آزاد نشد :

The Bastards and the Sweepers

-دور اول بازی فقط دروغ بگید.یه بک آپ سیو آخرش میگیرید و دوتا پایان رو به دست میارید.دور دوم فقط راست بگید.
-P Organ ها رو جدی بگیرید و با دقت توضیحات هر قدرت رو بخونید.بعضی هاش خیلی بهتر از بقیه هستن و واجبه داشتنشون.
-سعی کنید از ترکیب داج و دیفلکت(Perfect Guard) استفاده کنید.
-تو لول آپ از Capacity غافل نشید.Amulet ها و Defence پارت ها به تدریج سنگین میشن.وزن بهتره اصلا بالای 80% نره و نهایتا همیشه زرد رنگ بمونه.
-تو نیو گیم پلاس هم دنبال Amulet و Defence Part برید.خیلی هاش ممکنه تکراری باشه.ولی بعضی ها رو با لول بالاتر بهتون میده که خیلی کارآیی دارن.Quarts که حتما.چون حتی با دو بار تموم کردن هم پر نمیشن P Organ ها.
-حتما از ترکیب سلاح ها استفاده کنید.قدرتمندترین سلاح ها با ترکیب به دست میان.

اما نظرم راجع به خود بازی:
اهل اعتراض به نمره متا نیستم .ولی گاهی غر میزنم.این عنوان یکی از اون موارد هست.رو PS5 متا 80 ه!(رو سری ایکس 84 البته که نمیدونم چرا).این بازی واسه من حداقل 85 ه.یه اثر هنری دوست داشتنی که ابتکار و خلاقیت از استفاده تم ژپتو و پینوکیو خودشو نشون میده.اتمسفر لندن مانند قرن نوزدهمی واقعا فوق العادس.گیم پلی خیلی خوب که خوراک سولز بازهاس.صفحه های موسیقی خیلی خوبن و دوتاش رفت تو تاپ لیست من تو لایبری: Fascination,Feel
خلاصه عالی بود و سازنده ش لایق توجه و بودجه بیشتر هست برای عنوان بعدیش.
من پستتو الان دیدم .از دیروز بازی را استارت زدم به قصد پلات کردن برای منم متاسفانه همون تروفی که گفتی باگ داره باز نشد .دیدم تو نت چند نفری هم همین مشکلو داشتن ولی تو psn هفتاد درصدی گرفتنش .حالا دور دوم که میرم ببینم میگرمش یا نه جالبه اینه که تو شرح تروفی گفته یه استالکر بکش که تو بازی به جز مد دانکی بازم هست ولی با اونا هم باز نمیشه

• Like
Reactions: Tatsumaru

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر