Multi Platform Lies of P

سازنده
Round 8 Studio
تاریخ انتشار
2023
ناشر
Neowiz Games
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
thumb-1920-1186444.jpg

Lies of P

ناشر: NEOWIZ
سازنده: NEOWIZ
پلتفرم:Xbox Series X/S, Playstation 5, Microsoft Windows, Playstation 4, Xbox One
ژانر: Action RPG
تاریخ عرضه: 2023
Lies of P یک بازی اکشن نقش آفرینی سولزلایک است که با الهام از داستان کلاسیک معروف پینوکیو ساخته شده است و در جهانی بسیار شبیه به عصر طلایی اروپا ( نیمه دوم قرن نوزدهم تا پایان دهه دوم قرن بیستم) روایت خواهد شد.

- شما در نقش پینوکیو باید به دنبال خالق خود یعنی پدر ژپتو بگردید.
- دروغ هایی که به ان پی سی‌های بازی می‌گویید در پیشبرد داستان و پایان آن تاثیر خواهند داشت.
- ساکنان شهر از انسان نبودن شما آگاه نیستند.

این بازی در روز عرضه بر روی ایکس باکس گیم‌پس نیز قابل تجربه خواهد بود

:Screenshots
205085.jpg 205083.jpg

آخرین ویرایش:

masoud101

کاربر سایت
Sep 26, 2014
534
نام
مسعود
خوب دوستان یک اپدیتی بدم از پلی ترو خودم.

الان چپتر 7 بازیم و 6 تا باس پرایم بازی رو زدم . تا اینجای کار تنها لقبی که به بازی می تونم بدم به نقل از استاد طه رسولی هنره اقا ، این بازی واقعا هنره .
من هنوز موندم چطور یک استودیو کره ای از ناکجا اباد میاد و این بازی به این قشنگی رو ارائه می کنه. اصلا عجیبه ، مگه داریم .
طراحی و اتمسفر بازی و همچنین موزیک بازی واقعا شاهکاره . محیط هایی تو بازی وجود داره که وقتی برا بار اول می بینیدشون از جزئیاتش کیف می کنید و حالا همین محیط زیبا رو با یک موسیقی زیباتر ترکیب کنید تا امیدوار بشید که صنعت بازی هنوز ، هنر درونش نمرده .
بر خلاف سری سولز بورن این خیلی داستانش سرراست تره و متن خوندن تو بازی هم حوصله سر بر نیست.
فعلا واسه من تا اینجا قطعا سورپرایز سال بوده و امیدوارم صدای رضایت بازیبازها به گوش سازنده ها برسه و شماره بعدی
که با توجه به پایان بازی میگن احتمالا تو کتاب جادوگر شهر از باشه
رو حتما ببینیم.
آخه چطور میشه به این بازی 4 از 10 داد ! تا الان بازی واسه من 10 از 10بوده و امیدوارم تا اخر هم همینطور بازی خوب باشه.

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,363
نام
مــاکــان
آخه چطور میشه به این بازی 4 از 10 داد ! تا الان بازی واسه من 10 از 10بوده و امیدوارم تا اخر هم همینطور بازی خوب باشه.
مگه به این هم 4 دادن؟ :))
منتقد نیستن که.
یک مشت دیوانه جمع شدن دور هم بازی نقد میکنن.

• Like
Reactions: reza8

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,363
نام
مــاکــان
چرا اینقدر این بازی خوبه؟!:x
احسنت به استودیوی کره‌ای Round 8/Neowiz Games.

هیچوقت اینطوری تو یک بازی سولزلایک درگیر داستان سرراست و خوب نشده بودم.

حتما سولزبورنهای میازاکی داستان خیلی عمیق تری داشتن ولی عمرا اگه بعد تموم کردن بازی نمیرفتم در موردشون نمیخوندم یا ویدئو نمیدیدم حدود 80 درصدش رو هم متوجه میشدم.
اینجا سر راست بازی میکنی همون لحظه کل داستان رو کامل درک میکنی و بیشتر با این فضا ارتباط میگیری ، چی ازاین بهتر؟

کنار داستان و اتمسفر خوبش یک گیم پلی خیلی دوست داشتنی هم داره.
لوپ گیم پلیش خیلی احساس امنی به پلیر میده.
نه خیلی سخته و نه خیلی آسون.
در عین حال خیلی معتاد کنندست.

من تا حالا کمتر از 4 ساعت بازی کردم و فقط باید بگم لذت بردم.
اصلا شما بگو 5 دقیقه وایسادم که فارم کنم.
دروغ چرا ، در حد خرید 4-3تا از این پرت کردنیها:D که باس رو بترکونم.
اونهم چون پری کردن هنوز دستم نیومده بود و خیلی با اصرار داج میکردم که فهمیدم نه آقا اینجا باید بی ادبی با پری رو کامل یاد بگیری.

در مقایسه با LOTF هم بنظرم اصلا قابل مقایسه نیستن ، هرکدوم تو یک طرف مهمونی که میازاکی میزبانشه برای خودشون سفره پهن کردن و در حال سرو کردن غذان.

جالبه جفت استودیوها هم اولین کارشونه.
یکیش که دست پخت ناقص یکی دیگه رو گرفت و به بهترین شکل ممکن بازی رو کوبید و از نو ساخت تا عنوان رو نجات بده.
یکی دیگه هم از ناکجا آبادِ کره و بدون ادعا اومد و دل من یکی رو حداقل برد.

اما نقطه ضعفی که شاید در عین حال نقطه قوتش باشه و به چشمم میاد طراحی مراحل به شدت خطیه که فقط مثل نیدفوراسپید اون بالا با فلش نمیگه کدوم سمت بری:D
که خب بنظرم همین جذابش کرده.
یعنی راحت و بدون ریسک سرت رو میندازی و میری جلو.
چالش بازی تو بخش مبارزس و تمام ، با خود مپ کلنجار نمیری و ازت نمیخواد ایندیانا جونز بشی و بری اکتشاف کنی.
یک سولزلایک جمع و جور از لحاظ وسعت ولی دوست داشتنی.
اینش رو دوست دارم.

کلا بازی مشخصه که نهایتا نسل هشتیه.
کمی هم با دوربین بازی مشکل دارم.
کمی باهاش کلنجار رفتم تو تنظیمات ولی باز اون چیزی که میخوام نشد.

اما نقطه قوتش پالیش بودن عالی بازیه.
پرفورمنس خوب ، همه چی عالی کار میکنه...
نه استاتری نه چیزی ...
گرافیک تروتمیزی که نسل نهی نیست ولی استانداردهای بالای نسل 8 رو هم تا حدی پاس میکنه.
منظورم تکنیکی نیست ، میدونین چی میگم:))
بازی AAA نیست ولی نمیتونم بگم AA هست.
چیزی بین این دوعه.

در کل این دوران شاید دیگه تکرار نشه که دو تا سولزلایک خیلی خوب پشت به پشت هم در عرض یک ماه منتشر بشن.

بعنوان طرفدار این سبک تو پوست خودم نمیگنجم آقا:D

بسه دیگه برم بخوابم.
مابقی رو فردا شب ببینم به کجا میرسم.

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,363
نام
مــاکــان
دورد
دوستانی که بازی کردن بنظرتون ارزش داره بازی رو تهیه کنم؟
یعنی به خودت زحمت ندادی دوتا پست که خوبه، یک پست بالاتر رو بخونی :-"
حقش نیست از ناظم محترم بخوام بروتالی بنت کنه؟ :D

mehrdadb3

کاربر سایت
Nov 15, 2007
635
چرا اینقدر این بازی خوبه؟!:x
احسنت به استودیوی کره‌ای Round 8/Neowiz Games.

هیچوقت اینطوری تو یک بازی سولزلایک درگیر داستان سرراست و خوب نشده بودم.

حتما سولزبورنهای میازاکی داستان خیلی عمیق تری داشتن ولی عمرا اگه بعد تموم کردن بازی نمیرفتم در موردشون نمیخوندم یا ویدئو نمیدیدم حدود 80 درصدش رو هم متوجه میشدم.
اینجا سر راست بازی میکنی همون لحظه کل داستان رو کامل درک میکنی و بیشتر با این فضا ارتباط میگیری ، چی ازاین بهتر؟

کنار داستان و اتمسفر خوبش یک گیم پلی خیلی دوست داشتنی هم داره.
لوپ گیم پلیش خیلی احساس امنی به پلیر میده.
نه خیلی سخته و نه خیلی آسون.
در عین حال خیلی معتاد کنندست.

من تا حالا کمتر از 4 ساعت بازی کردم و فقط باید بگم لذت بردم.
اصلا شما بگو 5 دقیقه وایسادم که فارم کنم.
دروغ چرا ، در حد خرید 4-3تا از این پرت کردنیها:D که باس رو بترکونم.
اونهم چون پری کردن هنوز دستم نیومده بود و خیلی با اصرار داج میکردم که فهمیدم نه آقا اینجا باید بی ادبی با پری رو کامل یاد بگیری.

در مقایسه با LOTF هم بنظرم اصلا قابل مقایسه نیستن ، هرکدوم تو یک طرف مهمونی که میازاکی میزبانشه برای خودشون سفره پهن کردن و در حال سرو کردن غذان.
تو مهمونی میازاکی اینا گارسون هم نیستند چه برسه بخوان سفره پهن کنن
اینجوری که من نظرات رو خوندم گویا بازی بسیار اسان تر از بازیهای فرام سافتور هستش فقط مکانیزمش شبیهش هست(کپی برداری) که دوستان خوششون اومده

jdepp

کاربر سایت
May 29, 2021
822
اینجوری که من نظرات رو خوندم گویا بازی بسیار اسان تر از بازیهای فرام سافتور هستش فقط مکانیزمش شبیهش هست(کپی برداری) که دوستان خوششون اومده
من خودم به شدت طرفدار کارای استاد هستم و معتقدم اصلا اون جادوی میازاکی (یعنی عمقی که بازی هاش داره چه از نظر داستان و چه طراحی گیم پلی) رو نمی شه تو سولزلایکها دید و قطعا سر یه سفره قرار نمی گیرن ولی LoP هم عنوان دست و پا بسته ای نیست و کپی صرف هم نیست. اگه بازیش کنی خوشت میاد ازش و می بینی تو اکثر زمینه ها مثل گیمپلی موسیقی داستان و سختی یه گیم خیلی خوب از آب در اومده و در نبود عناوین میازاکی یه تجربه ی فوق العادست.
بنظرم اینکه هنوز بازی رو پلی ندادی یکم بی انصافی هست که سختیشو زیر سوال ببری یا بگی فقط کپیه.

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,363
نام
مــاکــان
نه منم نگفتم در حد بازیهای میازاکین.
گفتم میزبان میازاکیه و اینها یک گوشه ای سفره پهن کردن دارن سرویس میدن.

خلاصه اینکه واقعا این دوتا بازی خوبن.
ما اینجا هممون فن میازایکیم ولی تعارف که نداریم.
بازی خوب خوبه، حالا هرکسی ساخته باشتش.

خودم اصلا هیچی ولی بچه ها اکثرا از دیمن سولز دارن بازی میکنن.

mehrdadb3

کاربر سایت
Nov 15, 2007
635
من خودم به شدت طرفدار کارای استاد هستم و معتقدم اصلا اون جادوی میازاکی (یعنی عمقی که بازی هاش داره چه از نظر داستان و چه طراحی گیم پلی) رو نمی شه تو سولزلایکها دید و قطعا سر یه سفره قرار نمی گیرن ولی LoP هم عنوان دست و پا بسته ای نیست و کپی صرف هم نیست. اگه بازیش کنی خوشت میاد ازش و می بینی تو اکثر زمینه ها مثل گیمپلی موسیقی داستان و سختی یه گیم خیلی خوب از آب در اومده و در نبود عناوین میازاکی یه تجربه ی فوق العادست.
بنظرم اینکه هنوز بازی رو پلی ندادی یکم بی انصافی هست که سختیشو زیر سوال ببری یا بگی فقط کپیه.
فعلا مشغول سکیرو هستم

• Like
Reactions: jdepp

Tatsumaru

Searching For Light
Gold User
Mar 31, 2013
941
نام
Ahmad
دو بار تموم کردم بازی رو.چند تا نکته میگم شاید به درد دوستان بخوره:
-رو ایکس باکس این یدونه اچیومنت باگ داره و با اینکه بخشی از استوری هست و Missable نیست،متاسفانه دور دوم هم واسه من آزاد نشد :

The Bastards and the Sweepers

-دور اول بازی فقط دروغ بگید.یه بک آپ سیو آخرش میگیرید و دوتا پایان رو به دست میارید.دور دوم فقط راست بگید.
-P Organ ها رو جدی بگیرید و با دقت توضیحات هر قدرت رو بخونید.بعضی هاش خیلی بهتر از بقیه هستن و واجبه داشتنشون.
-سعی کنید از ترکیب داج و دیفلکت(Perfect Guard) استفاده کنید.
-تو لول آپ از Capacity غافل نشید.Amulet ها و Defence پارت ها به تدریج سنگین میشن.وزن بهتره اصلا بالای 80% نره و نهایتا همیشه زرد رنگ بمونه.
-تو نیو گیم پلاس هم دنبال Amulet و Defence Part برید.خیلی هاش ممکنه تکراری باشه.ولی بعضی ها رو با لول بالاتر بهتون میده که خیلی کارآیی دارن.Quarts که حتما.چون حتی با دو بار تموم کردن هم پر نمیشن P Organ ها.
-حتما از ترکیب سلاح ها استفاده کنید.قدرتمندترین سلاح ها با ترکیب به دست میان.

اما نظرم راجع به خود بازی:
اهل اعتراض به نمره متا نیستم .ولی گاهی غر میزنم.این عنوان یکی از اون موارد هست.رو PS5 متا 80 ه!(رو سری ایکس 84 البته که نمیدونم چرا).این بازی واسه من حداقل 85 ه.یه اثر هنری دوست داشتنی که ابتکار و خلاقیت از استفاده تم ژپتو و پینوکیو خودشو نشون میده.اتمسفر لندن مانند قرن نوزدهمی واقعا فوق العادس.گیم پلی خیلی خوب که خوراک سولز بازهاس.صفحه های موسیقی خیلی خوبن و دوتاش رفت تو تاپ لیست من تو لایبری: Fascination,Feel
خلاصه عالی بود و سازنده ش لایق توجه و بودجه بیشتر هست برای عنوان بعدیش.

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,363
نام
مــاکــان
اما نظرم راجع به خود بازی:
اهل اعتراض به نمره متا نیستم .ولی گاهی غر میزنم.این عنوان یکی از اون موارد هست.رو PS5 متا 80 ه!(رو سری ایکس 84 البته که نمیدونم چرا).این بازی واسه من حداقل 85 ه.یه اثر هنری دوست داشتنی که ابتکار و خلاقیت از استفاده تم ژپتو و پینوکیو خودشو نشون میده.اتمسفر لندن مانند قرن نوزدهمی واقعا فوق العادس.گیم پلی خیلی خوب که خوراک سولز بازهاس.صفحه های موسیقی خیلی خوبن و دوتاش رفت تو تاپ لیست من تو لایبری: Fascination,Feel
خلاصه عالی بود و سازنده ش لایق توجه و بودجه بیشتر هست برای عنوان بعدیش.
استودیو داره روی DLC کار میکنه.
نمیدونم از قبل برنامه داشتن یا بعد از دیدن موفقیت بازی به این فکر افتادن.
فقط امیدوارم عجله نکنن و مثل خود بازی بزارن تمام ویژگیهاش خوب جابیفته.
========
در مورد این دو موسیقی من هنوز تو بازی بهشون برنخوردم.
ولی تو این چند وقت از بس صحبت بازی بود یا سرچ میکردم در موردش خود یوتوب این رو بهم معرفی کرد چند روز پیش از اینکه بازی کنم.

یکبار گوش دادم و خیلی دوستش داشتم.
نمیدونستم واقعا بین طرفدارها محبوبه.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر