Halo: Reach | پست اول تاپیک خوانده شود

بهترین عضو Noble Team از نظر شما ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    301

nimaprince

کاربر فعال بخش مطبوعات و دنیای بازی
کاربر سایت
Jun 4, 2009
2,332
نام
نيما
به نظر من بازی ارزش اینقدر تعریف رو نداره من که با هاش حال نمی کنم
خيلي مسخره شده بود حتيODSTاز اين باحال تر بود
اه ه ه ه ه ه ه ه ه ه :(

stonecold

کاربر سایت
Oct 26, 2005
991
به نظر من بازی ارزش اینقدر تعریف رو نداره من که با هاش حال نمی کنم
بگذریم می خواستم بدونم هر بار که می خوایم بازی قطع کنیم باید بازیو pause کنیم بعد save and exit (حالا دقیق نمی دونم چی بود)باید بزنیم؟
اون وسیله ای که مارو نامرئی می کنه وقتی وایسیم فقط نامرئی میشیم؟
(اسپویل کردم دو دقیقه دیگه حرف پشتمون در نیاد!)
در مورد تعریف نداشتن بازی باهات موافقم. این سیو کردن ما رو بیچاره کرد. یه کله نصف بازی رو رفته بودم بعد همینجوری از بازی خارج شدم. دفعه بعد همه رو از اول رفتم.اون وسیله ای که میگی هم اگه یواش راه بری هم درست نمیبیننت!

Ooops

کاربر سایت
Apr 16, 2010
1,801
نام
محمد علی
HALO : REACH
داستان: 7.5
داستان نسبت به هیلوهای قبلی و دنیای عظیم هیلو ضعیفتره ولی روایت منظم تر و سینمایی تری داره.
گیم پلی: 9.5
توی کمپین بازی کمبود Master Chief احساس میشه. مهمترین دلیلش هم اینه که گیم پلی بازی توی بخش های شوتر تقریبا همون چیزیه که قبلا بود ولی six قابلیتهای رئیس رو نداره و این به بازی ضربه میزنه. به نظرم اگر روی جنگ اسپارتان ها تمرکز میشد خیلی بهتر بود.
بهترین بخش های بازی زمانی هست که شما به همراه اعضای نوبل تیم در مقابل Covenant ها نبرد می کنید، اما اکثر بازی یا تنها هستید یا فقط با یکی دوتا از اعضای تیم همراه هستید.
مرحله ی space combat بسیار جذابه ولی بخش خیلی کمی از بازی هست(کلا مرحله ی 6 بازی از لحاظ game design فوق العاده است)
ریتم کلی بازی به بازیهای شوتر روز نزدیک تر شده. منظورم اینه که بر خلاف هیلوهای قبلی (بخصوص H:CE و H3) که از همون اول بازی یا بعد از یکی دو مرحله اول، طراحی مراحل بازی به گیمر فرصت نمیده و تا آخر بازی گیمر رو با مبارزات بزرگ و حماسی و القای حس "قهرمان" بودن، بمباران هیجان میکنه، اما توی REACH یک سوم اول بازی ریتم کندی داره و کم کم اوج میگیره، یک سوم میانی بازی تغییر سبک میده و اجازه نمیده گیمر خسته بشه و یک سوم پایانی بازی اوج گیم پلی ارائه میشه که دو سه تا مرحله پرهیجان و نفس گیر مثل بازیهای قبلی هم پیدا میشه. همین باعث میشه کسی که تا حالا هیلو بازی نکرده و به شوترهای روز عادت داره از کمپین بازی راضی باشه و زیاد تفاوت گیم پلی هیلو رو احساس نکنه.
از کمپین که بگذریم، بخش چند نفره ی بازی که اصل محبوبیت و کیفیت هیلو هم به خاطر همین بخشه، مثل همیشه عالیه. انقدر mod های متنوع و جذاب توی بازی پیدا میشه که با اینکه من به همراه 3 نفر دیگه چند روز تمام بازی کردیم و الان هم چند روزی هست که تنهایی توی XBL هراز گاهی بازی میکنم، هنوز هم بخش هایی هست که امتحان نکردم. سلاح های اضافه شده ی جدید و armor ability ها که توی کمپین از پتانسیل واقعی شون استفاده نشده بود، توی modهای مختلف به کار میان و واقعا عمق گیم پلی بازی رو بیشتر کردن! کلا بخش چند نفره ی بازی کیفیت بسیار بالایی داره و تمام نشدنی به نظر میرسه!
مورد تازه ای که من توی این بازی از سری هیلو کشف کردم co op افلاین هست که کلمه های "فوق العاده" و "خارق العاده" برای توصیف جذابیتش کمه! حس رقابت و هیجانی که بین اعضای party ایجاد میشه هیچ چیزی کمتر از بازیهای مبارزه ای یا مثلا فوتبل نداره و به نظرم تو این زمینه HALO : REACH بهترین شوتر موجوده. تمام قسمتهای بازی رو هم میشه حداقل به صورت 2 نفره بازی کرد.(کاش میشد campaign و firefight رو هم 4 نفره بازی کرد).
یکی از دلایلی که میگم اگر بازی روی جنگ گروهی اسپارتان ها تمرکز داشت موفق تر بود همینه. تصورش منو به هیجان میاره!!!!
کلا حتما سعی کنید بخش های مختلف بازی رو به صورت co op (همکاری) برید. به نظر من لذت خیلی بیشتری نسبت به تک نفره بازی کردن یا حتی رقابتی بازی کردن داره!
گرافیک:9
توی 90 درصد موارد گرافیک بازی عالیه. به طور مشخص draw distance و نورپردازی بازی کیفیت فوق العاده ای داره. اما یه سری موارد محدود توی ذوق میزنه. مثلا باران یا کیفیت پایین بعضی بافتها.
صدا:10
اگر یه مورد باشه توی سری هیلو که از اول تا آخر کیفیت خودش رو توی بالاترین حالت حفظ کرده، قطعا موسیقی بازیه! اینجا هم همینه. هر چند به خاطر داستان و وقایع بازی، موسیقی های سریع تر رو کمتر می شنویم ولی در عوض بار احساسی قطعات بیشتر شده. خیلی بازیها آهنگهای عالی دارن اما هیلو دو تا فرق داره. یکی اینکه تمام آهنگهای بازی عالی هستند و افت کیفیت تو کار نمیبینیم یکی دیگه هم که بهش کمتر توجه میشه، اینه که آهنگها به موقع و به جای مناسب استفاده میشن. یعنی توی هر وقت بهترین آهنگ پخش میشه.
صداگذاری اشیا و اسلحه و شخصیت ها به خاطر تاثیر عجیب موسیقی کمتر مورد توجه قرار میگیرن ولی اونها هم کیفیت خوبی دارن.
جایزه ی ویژه ی من به خاطر یک دهه ساخت موسیقی های شاهکار تعلق میگیره به مارتین ادانل:d
ارزش:10
تو بالا به یه مقداری توضیح دادم. پکیجی که ماهها میتونه گیمرها رو سرگرم کنه! این بازی خیلی بیشتر از 50-60 دلار می ارزه.
امتیاز نهایی(میانگین): 9.2
--------------------------------------------------
جذابیت:9.5
پ.ن: موارد بالا همش نظرات من بود. اگر یه موقع مخالف بودید بنده رو شهید نکنید خواهشا!!:d

• Like
Reactions: Dreadlord

Wrath OF Joker

کاربر سایت
Sep 3, 2008
1,925
نام
ايمان
من که تازه شروع کردم به رفتنش !
یعنی اولاشم ! اصلا کفم بریده !
چون واقعا این بازی رو دوستش دارم و نسبت به 3 و ODST زمین تا آسمون تغییر پیدا کرده !
اولیش هم هوش یارای خودی و گرافیک ! :d

Timeless One

Gemina Martia Victrix
Loyal Member
Apr 18, 2007
4,855
نام
امیرعلی
HALO : REACH

اما من بر خلاف شما گیم پلی 3 که از اولش تقریبا جنگ حماسی بود (به قول شما) رو بیشتر دوست دارم :d
یکم جو بازی رو آروم تر کرده بودن که البته به واقعی تر شدن گیم پلی خیلی کمک کرد
اما خب من از اون بزن بزن 3 بیشتر خوشم اومد :d
از نظر شخصیت پردازی هم خیلی خوب بود ، اما واقعا حس Master Chief رو به من یکی نداد :d

بقیه موارد هم از نظر من خیلی خوب بود

ArianUndead

Strike the shepherd, Sheep will scatter
کاربر سایت
Nov 6, 2009
2,512
نام
آریان
واقعا بازی فوق العاده ای هست.
به نظرم هم 3 و هم ODST رو از همه نظر میخوره.
مولتی بازی که واقعا خداس.
هوش مصنوعی هم که حرف نداره.
کلا برای بازی همون نمره گیم اسپات(9.5) برازندس.

Ooops

کاربر سایت
Apr 16, 2010
1,801
نام
محمد علی
اما من بر خلاف شما گیم پلی 3 که از اولش تقریبا جنگ حماسی بود (به قول شما) رو بیشتر دوست دارم :d
یکم جو بازی رو آروم تر کرده بودن که البته به واقعی تر شدن گیم پلی خیلی کمک کرد
اما خب من از اون بزن بزن 3 بیشتر خوشم اومد :d
از نظر شخصیت پردازی هم خیلی خوب بود ، اما واقعا حس Master Chief رو به من یکی نداد :d

بقیه موارد هم از نظر من خیلی خوب بود
منم اونو بیشتر دوست دارم! یعنی هیلو واقعی اونه.هیلو واقعی CE هست! شروع طوفانی و گیم پلی نفس گیر تا آخر بازی! بعدشم هیلو قرار نیست که واقعی باشه.
در مورد رئیس هم که گفتم، لا مصب وقتی آدم جای رئیس بازی میکنه حس یه قهرمان واقعی رو داره.
داستان و شخصیت پردازی هم ضعیف ترین قسمتهای بازی هست به نظر من.
--------------------------------------------------------
یک نکته در مورد داستان که از legendary commentary بدست اومده:
شاید Jorge زنده باشه! چطوری؟ همونطوری که مستر و کورتانا تو آخر هیلو3 زنده موندن!

Timeless One

Gemina Martia Victrix
Loyal Member
Apr 18, 2007
4,855
نام
امیرعلی
منم اونو بیشتر دوست دارم! یعنی هیلو واقعی اونه.هیلو واقعی CE هست! شروع طوفانی و گیم پلی نفس گیر تا آخر بازی! بعدشم هیلو قرار نیست که واقعی باشه.
در مورد رئیس هم که گفتم، لا مصب وقتی آدم جای رئیس بازی میکنه حس یه قهرمان واقعی رو داره.
داستان و شخصیت پردازی هم ضعیف ترین قسمتهای بازی هست به نظر من.
--------------------------------------------------------
یک نکته در مورد داستان که از legendary commentary بدست اومده:
شاید Jorge زنده باشه! چطوری؟ همونطوری که مستر و کورتانا تو آخر هیلو3 زنده موندن!

آره بازی از اول تا آخر طوفانی + Master = یه بازی خیلی عالی :d اما Reach یه ذره آرامش داشت که دوست نداشتم :d
شخصیت به نظرم خود شخصیت زیاد هم بد نبودن ها ! اما یکم نمی دونم چرا نشد مثل Master باهاشون ارتباط برقرار کرد :d

تو اسپویلر هم اگه باز دست Bungie بود شاید ! اما الآن فقط در صورتیه که قبلش با 343 هماهنگ کرده باشن :d

mehdee2

کاربر سایت
Aug 8, 2007
148
نام
مهدی
دوستان من اشتباهی یه قسمت از بازی رو دمو یا فیلمشو یا کات اسکرین یا هر چی که اسمشه رو زدم رفت حواسم نبود.بعد که دوباره اومد تو بازی فهمیدم انگار اتفاق های خفنی افتاده.کلی دارم حرص میخورم نفهمیدم چی شد.ممنون میشم اگه کسی بهم بگه آیا میشه کاری کنم که اون تیکه دوباره بیاد یا اگه نمیشه بهم بگه چی شد.تو اسپویلر میگم کجا. یه سوال هم داشتم.اینکه این چیزای نورانی تو بازی که مثلا علامت یه مرد ایستاده یا .. هست تو رنگهای سبز . قرمز و ... برای چیه؟!! اون نوار قرمز رنگ بالای صفحه زیر مقدار shield چیه؟ اما اونجای داستان رو که ندیدم تو اسپویلر
یه مرحله هستش که بعد اون جنگ های تو فضا آخرش میگه که باید ار سفینه دفاع کنیم.دفاع که میکنیم تموم میشه دمو شروع میشه که من یهو زدم رفت. وقتی بازی دوباره اومد مارو نشون میده که تو شهر هستیم و کلی آدم مرده. تنها هم هستیم.پلاک 2 تا از دوستامونم که احتمالا مردن تو دستمونه. یکی به من بگه تو دمو چی شد و آیا ارزش داره به خاطرش مرحله رو از اول برم؟!!
در ضمن. چند وقت پیش در مورد بازی نظر داده بودم.میخواستم نظرمو اصلاح کنم. سیستم نشانه روی بازی خوبه.اون موقع گفته بودم بده.تنوع عالیه.گیم پلی خوب.آهنگ عالی.گرافیک معمولی.کنترل وسایل نقلیه همه عالی جز ماشین هاش.داستان خوب.

آخرین ویرایش:

A.T.HELLBOY

کاربر سایت
Aug 20, 2009
2,362
نام
علیرضا
دوستان من اشتباهی یه قسمت از بازی رو دمو یا فیلمشو یا کات اسکرین یا هر چی که اسمشه رو زدم رفت حواسم نبود.بعد که دوباره اومد تو بازی فهمیدم انگار اتفاق های خفنی افتاده.کلی دارم حرص میخورم نفهمیدم چی شد.ممنون میشم اگه کسی بهم بگه آیا میشه کاری کنم که اون تیکه دوباره بیاد یا اگه نمیشه بهم بگه چی شد.تو اسپویلر میگم کجا. یه سوال هم داشتم.اینکه این چیزای نورانی تو بازی که مثلا علامت یه مرد ایستاده یا .. هست تو رنگهای سبز . قرمز و ... برای چیه؟!! اون نوار قرمز رنگ بالای صفحه زیر مقدار shield چیه؟ اما اونجای داستان رو که ندیدم تو اسپویلر
یه مرحله هستش که بعد اون جنگ های تو فضا آخرش میگه که باید ار سفینه دفاع کنیم.دفاع که میکنیم تموم میشه دمو شروع میشه که من یهو زدم رفت. وقتی بازی دوباره اومد مارو نشون میده که تو شهر هستیم و کلی آدم مرده. تنها هم هستیم.پلاک 2 تا از دوستامونم که احتمالا مردن تو دستمونه. یکی به من بگه تو دمو چی شد و آیا ارزش داره به خاطرش مرحله رو از اول برم؟!!
در ضمن. چند وقت پیش در مورد بازی نظر داده بودم.میخواستم نظرمو اصلاح کنم. سیستم نشانه روی بازی خوبه.اون موقع گفته بودم بده.تنوع عالیه.گیم پلی خوب.آهنگ عالی.گرافیک معمولی.کنترل وسایل نقلیه همه عالی جز ماشین هاش.داستان خوب.
خوب . اول از همه یه قسمت توی منو هستش که همه ی زمانی که بازی رو انجام دادی ضبط کرده برای همین اون دمو یا کات سین هم توش ضبط شده برو اونجا ببین .
بعد اون علائمم که گفتی قدرت های نوبل تیم و بقیه اعضا و همچنین کاونت ها هستش که چند تا از این قدرت ها مثل دویدن ، دفاع کردن در برابر بمبی ، تیری ، چیزی بعد مثلا ناپدید شدن و .... .
اون نوار قرمز رنگ هم خط جونت هستش که اولش آبی هستش و بعد از مدتی قرمز میشه .

cm180life

کاربر سایت
Jan 14, 2010
1,785
خب , بالاخره لینک IMDB بازی هم اومد:
http://www.imdb.com/title/tt1723639/
همونطور که از لهجش مشخص بود صداگذاری امیل به عهده یه سیاه پوست بود.
کلا به نظرم صدای امیل به اندازه خودش ابهت نداشت,حتی اگه کاملا ساکت بود بهتر بود(یه چیز تو مایه های روکی) , با این وضع دیالوگ آخرش خیلی عالی بود.

cm180life

کاربر سایت
Jan 14, 2010
1,785

یکی از مهم ترین کات سین های بازی رو رد کردی!
این لینکش هست اگه خواستی ازین جا ببین
پ.ن:اگه سرعت اینترنتت کمه وقتی صفحه لود شد رزولوشن رو بذار روی 240p
http://www.youtube-nocookie.com/watch?v=AqPs_PIVn0I

• Like
Reactions: mehdee2

mehdee2

کاربر سایت
Aug 8, 2007
148
نام
مهدی
از پاسختون خیلی ممنون.خیلی کمک کردین آقای A.T.HELLBOY و cm180life .از اون لینکی هم که گذاشتین ممنون.فقط بهم بگین چجوری میتونم از قدرت های خاص مثل غیب شدن یا دویدن و ... استفاده کنم. منظورم کی هستش و با چه دکمه ای

cm180life

کاربر سایت
Jan 14, 2010
1,785
با دکمه LB
سمت چپ پایین صفحه (بالای رادار) یه دایره هست که نشون میده الان چه قدرتی داری , محیط دایره هم با یه نوار آبی رنگ کاملا احاطه شده.هر وقت با دکمه LB قدرتت رو فعال کنی اون نوار شروع می کنه به خالی شدن , که البته هر قدرتی که داشته باشی فرقی نداره دوباره خودش پر میشه.
هر وقت دلت بخواد می تونی از قدرتت استفاده کنی, اگه هم خواستی عوضش کنی معمولا این قدرتها تو هر ماموریت چند بار پیدا میشن فقط دور و اطرافت رو خوب نگاه کنی میبینیشون.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر