Halo: Reach | پست اول تاپیک خوانده شود

بهترین عضو Noble Team از نظر شما ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    301

Timeless One

Gemina Martia Victrix
Loyal Member
Apr 18, 2007
4,855
نام
امیرعلی
از Halo 3 که خیلی بیشترند (به هر حال گرافیکش از اون بالاتره:D)، ولی خُب بازم به صورت کلی کمن:D
کلا اینجا همه Modern Camper بازن...

خُب وقتی حرفت اشتباهه، چرا گیر ندم؟:D
343 به هیچ وجه کوچکترین دخالتی در انجین بازی نداشته! اونا خودشون استودیو جدا دارن و اتفاقا دارن روی انجین خودشون هم کار می کنند:D انجین Reach مال بانجی است.

http://halo.wikia.com/wiki/Halo:_Reach

این هم توضیح کامل درباره انجین بازی در هیلوپدیا:

ضمنا من گفتم عملکرد سلاح ها بهتر شده، با گرافیکشون کاری ندارم:D

خب مگه اون بابا (مسئولین مایکرو:d) تو مصاحبش نگفته بود که 343 کمکشون کرده ؟ :d جدی من فقط Feature های اضافه شده موتور و کلا ساختارش رو میدونم و راجع بش خوندم و تحقیق کردم. اما نحوه ساخت و افرادی که روش کار کردن رو نمیدونم واسه همین حرف اون بابا رو گفتم

خب کارکرد اسلحه ها هم جزء انجین میشه دیگه ! انجین که کارش فقط گرافیک نیست

اون بالایی رو اما من نمیدونم و فقط حرف اون بابا رو خونده بودم. اما از اونجایی که تو بیشتر تو خطش بودی حرفت رو کامل قبول می کنم.

البته اونم نگفته بود انجین مال Bungie نیست ! گفته بود که 343 خیلی بهشون کمک کرده :d

آپدیت : پیداش کردم :d

343 is working really hard with Bungie to get Halo: Reach out the door, then they'll probably take a few days break to celebrate what's set to be an incredible launch and game of the year for 2010. What happens next? Well, they're not going on holiday away too far, so with Halo: Waypoint already on Xbox 360 and coming to Windows 7 mobile phones, we'll be keeping you up to date with lots of Halo information and news etc. So, watch this space!
Source

مشکل اینجاست که Bungie ، داستان پردازی و ساخت گیم پلی و این حرف ها هیچی کم نداره ! تنها موردی که 343 میتونه باهاش کار کرده باشه همین انجین هست

آخرین ویرایش:

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,157
خب مگه اون بابا (مسئولین مایکرو:d) تو مصاحبش نگفته بود که 343 کمکشون کرده ؟ :d جدی من فقط Feature های اضافه شده موتور و کلا ساختارش رو میدونم و راجع بش خوندم و تحقیق کردم. اما نحوه ساخت و افرادی که روش کار کردن رو نمیدونم واسه همین حرف اون بابا رو گفتم

خب کارکرد اسلحه ها هم جزء انجین میشه دیگه ! انجین که کارش فقط گرافیک نیست

اون بالایی رو اما من نمیدونم و فقط حرف اون بابا رو خونده بودم. اما از اونجایی که تو بیشتر تو خطش بودی حرفت رو کامل قبول می کنم.

البته اونم نگفته بود انجین مال Bungie نیست ! گفته بود که 343 خیلی بهشون کمک کرده :d

آپدیت : پیداش کردم :d

Source

مشکل اینجاست که Bungie ، داستان پردازی و ساخت گیم پلی و این حرف ها هیچی کم نداره ! تنها موردی که 343 میتونه باهاش کار کرده باشه همین انجین هست
خُب الان این منبعی که دادی، دقیقا کجاش گفته که توی انجین مشارکت کرده؟:D فقط گفته با بانجی همکاری داشته!
مایکروسافت 343 رو بنا کرد برای اینکه تمام کارهای مربوط به هیلو رو انجام بده. اینجا هم گفته با بانجی همکاری کرده، که قاعدتا منظورش به عنوان یک Publisher و یه جورایی راست و ریس کننده مسائل مربوط به عرضه بوده. مثلا انیمه Halo Legends هم 343 با چند تا شرکت ژاپنی قرارداد بست. ولی به این معنی نیست که خودشون انیمه رو ساختند:D

Timeless One

Gemina Martia Victrix
Loyal Member
Apr 18, 2007
4,855
نام
امیرعلی
خُب الان این منبعی که دادی، دقیقا کجاش گفته که توی انجین مشارکت کرده؟:D فقط گفته با بانجی همکاری داشته!
مایکروسافت 343 رو بنا کرد برای اینکه تمام کارهای مربوط به هیلو رو انجام بده. اینجا هم گفته با بانجی همکاری کرده، که قاعدتا منظورش به عنوان یک Publisher و یه جورایی راست و ریس کننده مسائل مربوط به عرضه بوده. مثلا انیمه Halo Legends هم 343 با چند تا شرکت ژاپنی قرارداد بست. ولی به این معنی نیست که خودشون انیمه رو ساختند:D

دیگه اینا رو تو میدونی ! :d منم اینجا کاملا قبول می کنم اشتباه کردم و حرفت رو قبول دارم :d

Miesam

کاربر سایت
Sep 23, 2005
6,142
نام
Miesam Sh
بزرگترین پیشرفت بازی همین سلاح ها بودند! یعنی پیشرفت گرافیک بازی در مقابل پیشرفت سلاح ها اصلا به چشم نمیاد!

متاسفانه بیشتر اسلحه های Halo 3 همون اسلحه های Halo 2 بودند! یعنی کلا سلاح های هیلو 3 متاسفانه استانداردش برای نسل قبل بود:biggrin1: (فقط خوبیش این بود که تنوع خیلی بالاتری نسبت به بازیهای دیگه داشت). بانجی برای Reach کلا تمام اونها رو دور ریخت، سلاح ها رو کاملا از نو ساخت! مخصوصا که انجین بازی هم دوباره نوشته بود، کلا عملکرد سلاح ها رو هم تغییر داد و به نوعی "نسل جدید" کرد. مثلا اسلحه Battle Rifle (همون اسلحه دوربین دار که به صورت 3 تیر شلیک میکرد) کلا برداشته شد و جاش اسلحه DMR جایگزین شد (DMR همون اسلحه ای است که یه دوربین کوچک سبز رنگ داره). واقعا سلاح خارق العاده ای بود! خوراک هدشات کردن!:biggrin1:
یا مثلا همون سلاح اصلی بازی Assault Rifle توی هیلو 3 دیگه قدیمی شده بود کاربردش! دقت کافی رو نداشت و وقتی با بازیهایی مثل CoD مقایسه میکردید، متوجه میشدید دورش گذشته! به خاطر همین توی Reach این اسلحه دوباره ساخته شد و به شکلی مدرن تر دراومد.

واقعا تو این یه مورد Reach قشنگ یک نسل با Halo 3 فاصله داشت.
اره سلاح ها واقعا بی نظیر پیش رفت کردن بهترین سلاحی که تو بازی داشتم همین DMR بود. بجزء DMR که من تو همه مراحل سعی میکردم داشته باشم. Needler Rifle هم چیز خوفناکی کار شده.
امیدوارم این نوع طراحی ها توی نسخه های بعدی به کار بره.
این Combat Knife هم واقعا خوب شده بودها، دیگه مثل قبل نبود بری با ته اسلحه بزنی تو سر یه Elite که با 500 تا تیر نمیمیره و بمیره.

میشه بگی از چه چیزی تو این بازی خوشت اومد؟خیلی مزخرفه
نمیدونم منظور شما دقیقا از مزخرف چیه؟ اگر بحث گرافیک که این عنوان به نظرم همیشه جزء بازی های خوب بوده حداقل از لحاظ بصری قبلا هم گفتم (اخطار هم گرفتم!) ولی بازم میگم همون زمان که Halo 3 اومد گرافیکش خیلی خیلی بهتر از عنوان هایی چون COD MW بود که فقط به مردم اسکریپت میخوروندن و چقدر هم همه جا جار میزدن که آهای بازی ما گرافیک داره. شما فقط یه نگاه به وسعت محیط و تعداد کرکتر هایی که توی هر صفحه هست بندازی کاملا برات روشن میشه.

اگر بحث تنوع در سلاح که فکر نمیکنم هیچ بازی FPS رو بتونی پیدا کنی که تنوع سلاح مثل Halo داشته باشه و نکته جالبش اینجاست که هیچ کدوم از سلاح ها حتی کوچکترین ربطی به هم ندارن.

Combat Knife
H-165 FOM (First appearance)
Landmine (First appearance)
Medusa Missile (First appearance)
M1024 ASW/AC 30mm ALA Cannon (First appearance)
M247H Heavy Machine Gun (First appearance)
M319 Individual Grenade Launcher (First appearance)
M392 Designated Marksman Rifle (First appearance)
M41 Light Anti-Aircraft Gun
M41 Surface-to-Surface Rocket Medium Anti-Vehicle/Assault Weapon
M45 Tactical Shotgun (First appearance)
M68 Asynchronous Linear-Induction Motor
M6G Personal Defense Weapon System
M79 Multiple Launch Rocket System(First appearance)
M8 Automated Defense System (First appearance)
M9 High-Explosive Dual-Purpose Grenade
MA37 Individual Combat Weapon System (First appearance)
Magnetic Accelerator Cannon
MG460 Automatic Grenade Launcher (First appearance)
Sniper Rifle System 99 Anti-Matériel (First appearance)
Type-1 Antipersonnel Grenade
Type-1 Energy Weapon/Sword
Type-2 Energy Weapon/Hammer
Type-25 Carbine
Type-25 Directed Energy Pistol
Type-25 Directed Energy Rifle
Type-26 Anti-Infantry Stationary Gun
Type-31 Rifle (First appearance)
Type-33 Guided Munitions Launcher
Type-33 Light Anti-Armor Weapon
Type-38 Anti-Aircraft Cannon (First appearance)
Type-50 Directed Energy Rifle/Heavy (First appearance)
Type-51 Directed Energy Rifle/Improved (First appearance)
Type-52 Directed Energy Support Weapon
Type-52 Guided Munitions Launcher/Explosive (First appearance)
Type-52 Special Applications Rifle(First appearance)
Unnamed UNSC anti-aircraft turret (First appearance)
Weapon/Anti-Vehicle Model 6 Grindell/Galileian Nonlinear Rifle
15cm Mark/2488 1.1GJ MAC(First appearance)
همین طور که میبینی کلا این سلاح ها اکثرشون هم دوباره طراحی یا جدید هستند. حالا تنوع وسایل نقلیه رو نمیکشیم وسط.

تنوع دشمن ها که فکر نمیکنم باز هم توی یه FPS بتونی نصف این تنوع رو پیدا کنی هر نژاد خودش سه یا چهار مدل مختلف داره حالا تعداد نژاد ها رو با نوع های مختلفشون حساب کنی.

بحث داستان شد اصلا داستان از این تاریک تر هم مگه هست؟ اگر هست یکی به من نشون بده باز داستان های آبکیMW COD رو بیایم بررسی کنیم؟ یه نفر توی یه جای کره خاکی (خاورمیانه) با مامانش دعواش میشه میره یه بمب هسته ای گوگولی میسازه (ترجیا میخره) و همین طور از خودش سرباز تولید میکنه و میوفته که کشور های غرب مظلوب رو از بین ببره. این داستان واقعا هست در حد این حرفا؟

----------------------------------------
این بنده خدا نویسنده Crysis 2 چی گفته؟ من تازه دوزاریم افتاده.:d

Bayonetta

کاربر سایت
Jul 6, 2010
2,377
حالا اگه اینجوریه و 343 داره موتورو از نو مینویسه و میسازه ، پس شباهت هیلو 4 (!) با شماره های قبلیش بسیار کم میشه ... آخه اگه به هیلوها از شماره 1 تا ریچ نگاه کنیم واقعا" شبیه هم هستن ... که هر کدوم یه سری پیشرفت نسب شماره قبلی داشتن ...
خدا کنه هر کاری میکنه این 343 ، دست به گیم پلی بازی نزنه ... استایل گرافیکی بازی رو هم حفظ کنه ...
(البته از یه زوم اسلحه با LT استقبال میکنم :D)

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,074
حالا اگه اینجوریه و 343 داره موتورو از نو مینویسه
موتوری وجود نداره که بخوان از نو بنویسن. یک موتور جدید درحال ساخت و توسعه دارن. ( اینطوری که شما نوشتی خواننده به اشتباه برداشت میکنه ).
--------------------------
(البته از یه زوم اسلحه با LT استقبال میکنم :biggrin1:)
درست خط بالا نوشتی:
دست به گیم پلی بازی نزنه
به کدوم سازه شما برقصن؟ :D. درکل از Zoom LT اضافه بشه، زمینه سازه سواستفاده یه مُشت Nub ـه Cover بگیره COD نشان رو فراهم کردن. یارو بره یه جا تو مپ خَف کنه و بره رو اعصاب چند نفری که درست بازی میکنن.

Bayonetta

کاربر سایت
Jul 6, 2010
2,377
موتوری وجود نداره که بخوان از نو بنویسن. یک موتور جدید درحال ساخت و توسعه دارن. ( اینطوری که شما نوشتی خواننده به اشتباه برداشت میکنه ).
--------------------------

درست خط بالا نوشتی:

به کدوم سازه شما برقصن؟ :D. درکل از Zoom LT اضافه بشه، زمینه سازه سواستفاده یه مُشت Nub ـه Cover بگیره COD نشان رو فراهم کردن. یارو بره یه جا تو مپ خَف کنه و بره رو اعصاب چند نفری که درست بازی میکنن.
یعنی کل گیم پلی رو به همین جابجایی 2 تا دکمه میبینی؟!
قبول نداری فشردن RS سخته ؟ و با LT اگه عوض شه بهتر میشه ... ؟
منظور من از گیم پلی المانهای اصلی بازی بود ، همون مثلث معروف ... !:D
مثلا" نیان کاور گیری بپچونن توش که کلامون میره توهم ... !
یا نیان خطّیش کنن که تحریمشون میکنیم ... !
اما کنترلش اصلاح بشه که ایرادی نداره ...

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,074
راس میگی. از کلیک کردن خوشم نمیاد. ازطرفی اگر اینطوری بشه برای Zoom X2 باید یه دکمه دیگه رو فشار داد مثلا جهت بالا رو. همین باعث میشه سرعت گیم پلی افت کنه.

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,157
یعنی کل گیم پلی رو به همین جابجایی 2 تا دکمه میبینی؟!
منظور من از گیم پلی المانهای اصلی بازی بود ، همون مثلث معروف ... !:D
مثلا" نیان کاور گیری بپچونن توش که کلامون میره توهم ... !
یا نیان خطّیش کنن که تحریمشون میکنیم ... !
اما کنترلش اصلاح بشه که ایرادی نداره ...
مگه کنترلش ایرادی داره که اصلاح بشه؟!

هیلو همینجوریه. اگه میخوای با LT بره تو زوم، برو CoD بازی کن:D تو هیلو شما باید همش در جنب و جوش و حرکت باشید و تند تند نارنجک پرتاب کنید. قرار نیست یه گوشه وایستی زوم کنی. پس کنترل بازی باید همینطور باشه.

Bayonetta

کاربر سایت
Jul 6, 2010
2,377

هیلو همینجوریه. اگه میخوای با LT بره تو زوم، برو CoD بازی کن:D تو هیلو شما باید همش در جنب و جوش و حرکت باشید و تند تند نارنجک پرتاب کنید. قرار نیست یه گوشه وایستی زوم کنی. پس کنترل بازی باید همینطور باشه.
بابک تو فنی ، منم فنم ... اما دلیل نداره که حقایق رو نگیم :D
کالاو سیخی چنده ... !
منم نگفتم کنترلر هیلو مشکل داره که ، همین هیلو باعث شد فرت و فرت بازیای FPS رو کنسول بیان و اینقدر محبوب شن ... ، اما همیشه بهتر از یه چیزی وجود داره ...
بر اساس جمله ی : " دست بالادست همیشه (زیاد) هست ..." میشه اینو بهترم کنن ...
تند و تند نارنجکتو پرت کن :D اما با RB ... اوووووووه!انقدر دکمه داره این دسته 360 :D
راس میگی. از کلیک کردن خوشم نمیاد. ازطرفی اگر اینطوری بشه برای Zoom X2 باید یه دکمه دیگه رو فشار داد مثلا جهت بالا رو. همین باعث میشه سرعت گیم پلی افت کنه.
خدایی من مشکلی نمیبینم توش ... هرجوریم فکر میکنم این کار سرعت گیم پلی رو نمیگیره ...

آخرین ویرایش:

sami_19

کاربر سایت
May 1, 2008
708
نام
SaMaN

البته ببین بابک این صحبتا که مثلا " کنترل هیلو ایراد نداره پس نباید تغییر کنه " واسه قبل از عرضه ی ریچ بود . الان بانجی اومده ریچ رو ساخته که اون کنترل کامل رو به اوج خودش رسونده .کنترلی که نزدیک به 10 ساله داره تکرار میشه و تا اینجا جواب داده اما هیلویی که 343 میسازه اگه مثلا تو کنترلش نسبت به ریچ تغییری ایجاد نشه شدیدا ازش انتقاد میشه . وقتی بعضی سایت های خوشحال ایراد اصلی ریچ رو شبیه بودنش به هیلو های قبلی میدونن , قاعدتا اگه هیلوی 343 هم همون راه بانجی رو پیش بره و تغییراتش چشمگیر نباشه همین ماجرا با شدت خیلی بیشتری تکرار میشه . هیلوی 343 بدون شک یه ریبوت هستش که در عین وفاداری به المان های هیلو , حرف های بانحی رو دوباره تکرار نمی کنه و حق نداره به دلیل اینکه هیلو بازی کاملی هستش دوباره همون چیزا رو تحویل مخاطب بده .

مثلا همین موضوع زوم با LT ممکنه الان از نظر ما که 10 ساله به FPS بازی کردن بدون زوم عادت کردیم بد جلوه کنه اما خب نمیشه منکر این شد که حتی من هیلو فن هم از زوم کردن تو MW بدم نمیاد !

کلا میگم . به شخصه ترجیح میدم 343 بیاد ویژگی های جدید رو بدون ترس از واکنش طرفدار ها وارد بازی کنه , حتی اگه این ویژگی ها جدید باعث بشه بازی از ذات اصلی هیلو دور بشه تا اینکه 343 شروع کنه به تقلید از بانجی و ...

خیلی دوست دارم لحظه ی اولی که کنترل چیف رو تو Legendary Planet به دست می گیرم تا با فوررانر ها رو به رو بشم, از تغییرات خیلی زیاد بازی نسبت به گذشته دهنم باز بمونه ... :D ( جدی نگیرین ... پیش بینی های یه جوون از داستان هیلوی 343 بود ... :biggrin1: )

Mehrdad

کاربر سایت
Nov 23, 2009
2,242
نام
Big Boss
سری halo از همون اول این شکلی بود جای بحث وجود نداره.
{این بازی به camper هایی که cod رو به گند کشوندن و به فکر نشستن یه گوشه هستن تا علف زیر پاشون سبز بشه توسیه نمی شود به هیچ عنوان}b-)

Bayonetta

کاربر سایت
Jul 6, 2010
2,377
مثلا همین موضوع زوم با LT ممکنه الان از نظر ما که 10 ساله به FPS بازی کردن بدون زوم عادت کردیم بد جلوه کنه اما خب نمیشه منکر این شد که حتی من هیلو فن هم از زوم کردن تو MW بدم نمیاد !

کلا میگم . به شخصه ترجیح میدم 343 بیاد ویژگی های جدید رو بدون ترس از واکنش طرفدار ها وارد بازی کنه , حتی اگه این ویژگی ها جدید باعث بشه بازی از ذات اصلی هیلو دور بشه تا اینکه 343 شروع کنه به تقلید از بانجی و ...
به این میگن حرف حساب ...
البته من فک نکنم بخوان هیلو رو ریبوت کننا...
هنوز با مستر کار داریم :D
سری halo از همون اول این شکلی بود جای بحث وجود نداره.
{این بازی به camper هایی که cod رو به گند کشوندن و به فکر نشستن یه گوشه هستن تا علف زیر پاشون سبز بشه توسیه نمی شود به هیچ عنوان}b-)
میگم یکاری کنیم ، ها ؟
شما واسه بچه ها اینجا نسخه بپیچ که کی ، چی بازی کنه ؟ خوبه ؟

Mehrdad

کاربر سایت
Nov 23, 2009
2,242
نام
Big Boss
به این میگن حرف حساب ...
البته من فک نکنم بخوان هیلو رو ریبوت کننا...
هنوز با مستر کار داریم :D

میگم یکاری کنیم ، ها ؟
شما واسه بچه ها اینجا نسخه بپیچ که کی ، چی بازی کنه ؟ خوبه ؟
موافقم.............................................................................. .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر