Halo 4 [پست اول تاپیک خوانده شود]

بهترین مرحله بازی از نظر شما کدام مرحله (ها) است؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    234

master.mhn

کاربر سایت
Sep 15, 2009
2,775
استفاده از تکنیک های CE به دو دلیل بعیده.
اول اینکه فرنکی قبلا چندبار گفته که هرچیزی در مورد Halo های اصلی، داخل خود استودیو طراحی یا ساخته میشه و هیچ چیزی رو با کمک از خارج استفاده نمیکنن
مورد دومم اینکه خود سر انجین نویس 343 قبلا تو Direct X11 و Cuda و 3D Realm و .... اینا همه کاره بوده. (+ یکبار برنده جایزه نوبل فیزیک :d) اصولا اگه با توجه به وسعت بازی و قسمت تکنیکیش که الآن خیلی قوی شده (مخصوصا نورپردازی و مدلینگ)، بشه چیزی رو اضافه کنن، میکنن.
بعد ببین این Motion Blur نمیگم بعیده چون حتی خود build ـه E3 و اینایی که میان قدیمین، ممکنه اضافه شه. ولی اصولا الآن با توجه به تغییراتی که کرده بعید میدونم دیگه چیزی بخواد کلا اضافه شه.
همین تکسچر و ... فقط 100% میشه مطمئن بود با اینکه خوبن، باز بهتر شن

به نظر من تنها نقطه ضعف گرافیک فعلا تکسچرهای محیط هستن.همین قسمتی که بیابان رو نشون میده تکسچر سنگها رو ببنید.سازنده ها دیگه دارن جزئیات محیط رو فدای جزئیات کاراکترا میکنن.

kayne

کاربر سایت
Jan 13, 2009
3,101
نام
مصطفی
یعنی این موشن بلور اینهمه مهمه ؟:D
میدونم تو زیبا کردن گرافیک خیلی کاربرد داره ولی گرافیک هیلو 4 به قدر کافی از لحاظ فنی قوی هست ! ولی من خودم هم میخوام افکت موشن بلور را اضافه کنن :D
فرخ خیلی مهمه . . . :d
همین DOF و MOB بیشترین تاثیر رو تو زیبا بنظر رسیدن بازی دارن ، اصلاً تصویر یه حالت سینمایی و خاص پیدا میکنه . جدا از حسن هایی که داره باور کن نصف ضعف های گرافیکی این نسل به خاطر همین دوتا افکت به چشم نیامدن یا حداقل خیلی کم رنگ شدن ، فرضاً در Farcry 3 (که خیلی هم باهاش حال میکنی :d ) همین Motion blur بیشترین تاثیر رو تو زیبا بنظر رسیدن گرافیکش داره یعنی خیلی مواقع به خاطر MB اصلاً متوجه ضعف تکسچر و جزییات نمیشی .
این عکس ها ببین :
یا باز تو کرایسیس 2 که به شکل خیلی حرفه ای بکار گفته شده و ترکیبش با DOF جلوه خاصی به بازی داده :
4Myup.com | Free Image Hosting & Photo Sharing

حالا فرضاً میگم camera based motion blur به گیم پلی بازی لطمه میزنه (تو مولتی ) دیگه چرا Objected motion blur بکار نبردن؟! هم به زیبا و نرم تر شدن انیمیشن کارکتر ها کمک میکرد هم یه جلوه سینمایی و خاص به بازی میداد !

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
بابک بیا به اینا توضیح بده :D

مصطفی 343 از این کلک ها بلد نیست :D میخواد این موشن بلور را حذف کنه تا همه بدونن که واقعا گرافیک زیاده;;)
ولی در کل منم گفتم دوست دارم اضافه بشه !

آخرین ویرایش:

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,068
نام
آریا
یه افکتی توی Reach بود که به نظرم اینجا نیست و حسش نمیکنم و از این جهت خوشحالم ! :D یعنی افکتش بعضی وقتا تصویر رو یه جوری میکرد و یه حالتی داشت که من زیاد باهاش حال نمیکردم. کسی میدونه کدوم افکت رو میگم و اسمش چیه ؟! :-"

The Fade

Winds Howling
کاربر سایت
Jul 6, 2011
1,434
نام
David
یه افکتی توی Reach بود که به نظرم اینجا نیست و حسش نمیکنم و از این جهت خوشحالم ! :D یعنی افکتش بعضی وقتا تصویر رو یه جوری میکرد و یه حالتی داشت که من زیاد باهاش حال نمیکردم. کسی میدونه کدوم افکت رو میگم و اسمش چیه ؟! :-"

فک کنم منظورت Cell-Shade هست که گرافیک رو تا حدودی کارتونی میکرد!
درست گفتم؟

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,068
نام
آریا
فک کنم منظورت Cell-Shade هست که گرافیک رو تا حدودی کارتونی میکرد!
درست گفتم؟
نه Cell Shade کلآ یه سبک گرافیکی هست که حالت کارتونی داره ! :D
این افکته یه جوری کِدِر میکرد به نظرم ! :D شاید اصلآ افکت نیست و مثلآ سبک گرافیکی بازی بوده ولی هرچی بود ، تنها بخش از گرافیک Reach بود که باهاش حال نمیکردم و توی H4 هم خوشبختانه خبری ازش نیست !

Satan1992

کاربر سایت
Sep 3, 2010
664
کدوم افکت؟:-oمن که اینقدر درگیر گیم پلی و داستان بازی بودم این افکتو ندیدم اگرم دیدم توجه نکردم و برام مهم نبوده.
23 روز دیگر تا پایان انتظاری کشنده.

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,635
نام
محمد
فکر کنم Ghost Effect رو میگی :D

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,134
نه Cell Shade کلآ یه سبک گرافیکی هست که حالت کارتونی داره ! :D
این افکته یه جوری کِدِر میکرد به نظرم ! :D شاید اصلآ افکت نیست و مثلآ سبک گرافیکی بازی بوده ولی هرچی بود ، تنها بخش از گرافیک Reach بود که باهاش حال نمیکردم و توی H4 هم خوشبختانه خبری ازش نیست !
کدر بودنش ربطی به ghost effect نداره، کلا یه فیــــلتر خاکستری مانند رو کل تصویر انداخته بودن که یه مقدار دنیای بازی تاریک و مُرده به نظر برسه.

در مورد موشن بلور هم به نظر من گذاشتنش بیشتر یه ضعفه تا نقطه قوت:D من زیاد خوشم نمیاد، مخصوصا اگه یه مقدار زیاد به کار بره بعد از یه مدت باعث سردرد میشه (حداقل برای من). تازه هیلو به خاطر اکشن زیاد و تحرک زیاد دشمن هاش اگه موشن بلور بگذاره رسما کل بازی در حالت موشن بلور میشه:D چون همش باید تصویر رو اینور اونور کنی. مثلا وقتی یه گله از اینا حمله میکنن تصویر کلا موشن بلور میشه:D
1clzrkcoybtffwo4tby.jpg

Nathan Drake

Evanescence
کاربر سایت
Apr 19, 2011
6,457
نام
Amir Ho3ein
دوستانی که با این Halo می‌خوان پا به دنیای عظیم این بازی بذارن، حتما این مقاله رو مطالعه کنن.
داستان کلی سری Halo هست و خیلی به کسی مثل من که تا حالا این اثر فوق العاده رو تجربه نکرده بودم، کمک کرد.
انقدر از داستانش خوشم اومد رفتم Halo: Reach رو سفارش دادم:D

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
در مورد موشن بلور هم به نظر من گذاشتنش بیشتر یه ضعفه تا نقطه قوت:biggrin1: من زیاد خوشم نمیاد، مخصوصا اگه یه مقدار زیاد به کار بره بعد از یه مدت باعث سردرد میشه (حداقل برای من).
دقیقا همینطوره ! گیم پلی هیلو سریعه و همین موشن بلور به کار ببرن زیاد جالب نمیشه . من خودم بدم نمیاد موشن بلور به کار ببرن چون گرافیک بازی را یه حالت نرمی میده و زیباش میکنه و باعث میشه ضعف ها گرافیکی کم و بیش پوشش بده ولی شخصا خوده من با بازی کردن عناوینی مثله کیلزون3 و کرایسیس 2 به خاطر موشن بلور زیادشون به قول خودت یکم بازی میکردم خسته میشدم . کلا موشن بلور برای بازیهای سوم شخص خیلی مطلوبتره تا اول شخص یا حداقل برای اول شخص هایی که زیاد سریع نیستند مثلا همین بازیه cod موشن بلور باید خیلی کم درش بکار بره که همینطوره . ولی با این حال اگه بتونن یه نمه به صورت بهینه از موشن بلور استفاده کنند من مخالف نیستم :D

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر