Multi Platform Grand Theft Auto VI

سازنده
Rockstar
تاریخ انتشار
2025
ناشر
Take Two
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 5
  2. Xbox Series X|S
20240508_211230.jpg

.................
لوگوی بازی

dgj5wme-327561a1-f8f9-41bd-b591-57ba244348c2.png

مروری بر وقایعی که در مورد این بازی طی سالهای گذشته رخ داد
5 مارس ۲۰۲۱ اولین اشاره رسمی به ساخت GTA جدید توسط استراوس زلنیک مدیرعامل تیک تو بود که در جدیدترین مصاحبه خودش پس از پرسش یک خبرنگار در مورد زمان معرفی بازی GTA 6 برای اولین بار بطور رسمی بدون اینکه بخواد چیزی رو تکذیب کنه با تایید ساخت این بازی گفت که به وقتش که برسد راکستار GTA 6 رو معرفی خواهد کرد این اولین واکنش رسمی تیک تو به بازی GTA 6 هست که در این تاریخ شاهد آن بودیم.

IMG_20210814_130556.png

آپدیت مهم:
در روز ۴ فوریه 2022 راکستار طی توییتی برای اولین بار رسما به ساخت GTA بعدی اشاره کرد و گفت اخبار و اطلاعات به مرور در اختیار قرار داده خواهد شد.

FOyMd1nXwAI0r-v.jpg

راکستار در توییت اشاره شده گفت:

"بسیاری از شما ها در مورد نسخه جدید فرنچایز Grand Theft Auto سوال میکنید.

با هر پروژه جدید،هدف ما همیشه این است که فراتر از آن چیزی که قبلا به شما ها ارائه کردیم حرکت کنیم.ما خوشحال هستیم که تایید میکنیم توسعه فعال نسخه بعدی در حال انجام است.
ما مشتاقانه منتظر به اشتراک گزاشتن اطلاعات بیشتر به محض آماده شدن بازی هستیم.از طرف کل تیم بابت حمایت های شما سپاسگزاریم"

در روز ۱۸ سپتامبر ۲۰۲۲ و فقط یک روز بعد از سالگرد ۹ سالگی GTA 5 یک هکر در وب سایت Gtaforums اقدام به انتشار ویدیوهایی از بیلد پری آلفا GTA 6 کرد که کامیونیتی راکستار سریعا و بعد از مرور ویدیو ها و سورس کد ها جزییاتی جالبی از GTA 6 بدست آوردند که همه آنها در اسپویلر با ترجمه فارسی میتوانید بخوانید: 👇
✅ نقشه بازی بر اساس Vice City است، اما شاهد دریاچه‌ای هستیم که کمی از میامی فاصله دارد، احتمالا بخش بزرگی از فلوریدا به عنوان نقشه‌ی GTA 6 برنامه ریزی شده است.

✅ حداقل دو شخصیت قابل بازی، احتمالا می‌توانید همدیگر را صدا بزنید (یا از همدیگر کمک بگیرید)

✅ انیمیشن های جدیدی همچون سینه‌خیز رفتن، تعامل با اسب ها، و حتی اوردوز کردن!

✅ چرخه انتخاب سلاح کاملا بازسازی شده‌است، می‌توانید بخش سیگار و کمک های اولیه را مشاهده کنید.

✅ تعداد حمل تفنگ ها بسیار محدود شده است، اما می‌توانید با کیف تعداد بیشتری حمل کنید.

✅ خودرو ها جزئیات دیوانه کننده‌ای دارند.

✅ مکان هایی همچون هتل، سوپرمارکت، رستوران، فروشگاه خرید اجناس دست دوم (برای فروش وسائلی که دزدیدیم؟) و اشاراتی به آسانسور

✅ اشاره به گرسنگی، عرق کردن، چاق شدن، رفاقت با حیوانات

✅ اجاره دوچرخه

✅ تصادف ها واقعی تر بنظر می‌رسند.

✅ فیزیک قایق ها همچون RDR 2

✅ فیزیک دامن

✅ پلیس ها پلاک شمارا به یاد خواهند داشت.

✅ مردم به حرکات شما با جزئیات تمام واکنش خواهند داد، پلیس ها کور کورانه حرکت نمیکنند و مناطق را محاصره میکنند.

✅ اتفاقات پویایی در جهان بازی همچون توریست های گم‌شده و ...

✅ تعامل با اسب و حیوانات

✅ وجود کدهایی مربوط به تیراندازی و راندن جت‌پک

✅ وجود کدهایی مربوط به زیردریایی

✅ سیستم Drive-by به کلی بازسازی شده

✅ وجود کدهایی مربوط به دزدی و راندن قطار

✅ هوش مصنوعی پیشرفته برای پلیس ها و NPCها

✅ جزئیات به شدت زیاد داخل ماشین ها

✅ امکان آرایش کردن

✅ کد های دستگیری مجرمین توسط پلیس و انتقال به بازداشتگاه

✅ وجود بخش زیادی/کل ایالت فلوریدا

✅ احتمال تعامل با NPCها همچون RDR2

✅ همچنین وجود پاراگلایدر در بازی

ویدیو های مربوط به leak اون هکر رو میتونید از اینجا دریافت کنید.

هکر در اکتبر همان سال یعنی ۲۰۲۲ توسط پلیس انگلستان بازداشت شد.

در روز ۱۸ ماه May سال ۲۰۲۳ استراوس زلنیک در مصاحبه بسیار مهمی اعلام کرد :
"در چندین سال گذشته ما کسب و کارمان را برای انتشار مجموعه‎ای از پروژه‏‌های عظیم که معتقدیم ما را به سطح جدیدی از موفقیت می‌رساند، آماده کردیم.

در سال مالی 2025، با عرضه چندین عنوان بزرگ و خلاقانه، وارد دوران جدیدی شویم که معتقدیم سطح استاندارد جدیدی در صنعت بازی ایجاد می‌کند. ما انتظار داریم [تا در آن سال] به عدد 8 میلیارد دلار ارزش خالص دفتری و 1 میلیارد دلار پول عملیاتی برسیم.

همچنین پیش‌بینی می‌کنیم به سطوح بالاتری از نتایج عملیاتی مالی در سال 2026 و پس از آن برسیم"

سال مالی 2025 تیک‌تو از 1 آپریل 2024 (13 فروردین 1403) شروع و در 31 مارچ 2025 (11 فروردین 1404) پایان می‌یابد.

آپدیت مهم:در تاریخ ۸ نوامبر ۲۰۲۳ بلومبرگ به نقل از جیسون شرایر اعلام کرد GTA 6 در نوامبر معرفی و تریلر آن در اواخر نوامبر - اوایل دسامبر منتشر خواهد شد.

آپدیت مهم:در همان تاریخ ۸ نوامبر ۲۰۲۳ توسط خود راکستار و شخص سم هوسر پخش اولین تریلر GTA VI در اوایل ماه دسامبر تایید شد.

آپدیت مهم: در تاریخ ۱ دسامبر ۲۰۲۳ راکستار رسما اعلام کرد اولین تریلر GTA جدید در ۵ دسامبر به نمایش در خواهد آمد.​

آخرین ویرایش:

Anakin

کاربر سایت
Feb 17, 2013
2,548
توی مترو بودم دیدم بغل دستیم تریلر رو پلی داده و خب اسپویل شد برام. اومدم خونه و دیدم خیلی عالی بود. فقط خیلی شلوغ نبود؟ جمعیت رو‌ میگم:D

• Like
Reactions: wave

cameronx65

کاربر سایت
Jun 12, 2023
357
من واقعا تعجب میکنم بعضی از دوستان در انجمن باور ندارن راک استار بتونه چنین چیزی بسازه؟؟؟!! راک استار روی 360 /ps3 در Gta v سوییچ ریل تایم گذاشته بود روی هارد مکانیکی !!!!! تو بازی اپن ورد حالا معلوم نیست از کجا لود میشدن asset ها خدا میدونه =)) بعد طرف با ssd با تروپوت 5.5 ' گیگابایتی با 16 گیگ رم و cpu apu کلاک و هسته مدرن به راک استار شک داره؟؟؟؟؟؟ راک استار ده سالی میاد بنچمارک میزنه و میره چطور هنوز بهش ایمان نیوردن بعضی ها یا تو شوک هستند یا میخوان بحث درست کنند از این دو حالت خارج نیست . من ایمان کامل دارم به RS-
تریلر شده 70 میلیون وییو تو 17 ساعت 7 میلیون لایک !!!!!!!!!!!!! بعد تریلر GTA v شده 92 میلیون کلا بعد از 10 سال !!! خدا بداد برسه رکورد همه چی رو میشکنن برای همیشه -

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,983
توی مترو بودم دیدم بغل دستیم تریلر رو پلی داده و خب اسپویل شد برام. اومدم خونه و دیدم خیلی عالی بود. فقط خیلی شلوغ نبود؟ جمعیت رو‌ میگم:D
اگه کله صبح دیدی احتمالا اون شخص من بودم:D
من فقط آهنگ تریلر رو دوست داشتم رو ولوم مکس پخش کنم نه شنیدن از ایرپاد😀

cameronx65

کاربر سایت
Jun 12, 2023
357
تریلر های 4 و 5، این-گیم خام بودن، بدون ادیت و فیلتر، حتی میشد توشون پاپ-این و لبه ها رو دید. هیچ صحنه ای هم سینمایی مخصوص تریلر پرداخت نشده جز حرکت دوربین.
اما اینجا نه اینکه cg باشه، اصلا، ولی این دو مورد تو این تریلر هست که تو قبلی ها دیده نمیشد:
1-مشخصه از افکت و فیلتر هایی استفاده شده که به فوتوریلستیک شدن تصویر کمک میکنه، بخش زیادی از تریلر افکتِ اینکه داره لایو از دوربین موبایل، لایو، ضبط و پخش میشه و یه حالت بادی-کم به صفحه میده که خیلی تصویر رو زنده تر نشون میده، که خب این تو گیم پلی نمیشه باشه، چون سردرد میگیری طولانی مدت
2-صحنه ها بنظر میاد، دستچین شدن و دستی ادیت شدن، اینکه هر گوشه شهر که دوربین میره، تعداد باورنکردنی npc هرکدوم با مدل و انیمیشن منحصر بفرد مشغول رندوم ترین کارها هستن، خیلی تریلر رو زنده میکنه و بعیده با همچین حجم و شدتی تو بازی اصلی باشه، یعنی اگر باشه میشه جادوگری و معجزه، شوخی نیست اون صحنه ساحل یا خیابون کنارش که ماشین ها هستن، اینهمه انیمشین همزمان پلی بشه، جدا جدا اوکی بود ولی با هم باورنکردنیه و بنظر این-انجین و گلچین شده و دست ساز میاد تا اینکه درحال بازی جنریت شده باشن.
گرامی راست میگی یا شوخی میکنی ؟؟ تریلر این روی سخت افزار 5 برابر قوی تر از اونی که شما میگی ساخته شده موتور بازی 10 سال ارتقا گرفته معلومه از افکت های استفاده میکنن که فو تو ریلزم باشه بازی نسل جدید پس نه بیان کارتونی بسازن ؟ مگر RDR2 رو ندید ؟> کلا سینماتیکه لایتینگش , تریلره دیگه ممکنه هرکاری کنن که تصویر جذاب تر بشه و در بیش از حد تکنیکی بودن گرافیکش شکی نیست.

cameronx65

کاربر سایت
Jun 12, 2023
357
6wkBw7S8q9nKY7VCzXrD3L.jpg رفقای دوست داشتنی قدیمی در حال تماشای تریلرGTA VI - شخصیت رو دست ترور نیست جوکر دنیای بازی مامور آشوب به تمام اعیار اگر در بتمن دارک نایت بودش قشنگ دست راست جوکر بود - وقتی میزد با ماشین رو حیوون ها تو جاده میگفت ا چی بود روباه بود نه نه نه موش بود !!
:)) :-bd

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,983
ب
گرامی راست میگی یا شوخی میکنی ؟؟ تریلر این روی سخت افزار 5 برابر قوی تر از اونی که شما میگی ساخته شده موتور بازی 10 سال ارتقا گرفته معلومه از افکت های استفاده میکنن که فو تو ریلزم باشه بازی نسل جدید پس نه بیان کارتونی بسازن ؟ مگر RDR2 رو ندید ؟> کلا سینماتیکه لایتینگش , تریلره دیگه ممکنه هرکاری کنن که تصویر جذاب تر بشه و در بیش از حد تکنیکی بودن گرافیکش شکی نیست.
بابا طرف تروله چطور جدیش گرفتید:D
آره تریلر ۴ و ۵ یادمونه:D اونم مثل همین و اتفاقا با محصول نهایی فرق نداشت
۴ رو گفته کسی یادش نیست ایراد بگیرم ولی من خوب یادمه اتفاقا اون صحنه هاش مثل رسیدن نیکو به امریکا و ملاقاتش با رومن اصلا این گیم نبود پنجم باز برای نمایش بود
البته نمیدونم منظور ایشونو. احساس میکنه راک استار کلاهشو برداشته؟ یا چی؟

• Like
Reactions: Vice City FM

cameronx65

کاربر سایت
Jun 12, 2023
357
جزئیات PC که داری بگو میخوام سیستم جمع کنم
اگر برا این میخوای ببندی این شاید 2026 بیاد رو پی سی - باید صبر کنی همون موقع - همین الان هم یک i7 سری 14 با 32 گیگ رم و یک مین برد که خیلی m2 ساپورت کنه با گرافیک سری 7 amd یا سری 4 انویدیا میمونه برای این- اگر هم میتونی سیستم های اند ببند سی پی یو رم مین M2 پاور همه چی قوی بگیر گرافیک قوی یک نسل پیش بگیر مثل 3080 یا ti یا 3090 یا 6900 که هزینه فول ندی تا موقعی که این بیاد بعد هر گرافیکی اون موقع اوکی بود اینو با ضرر خیلی کم رد کن برو های اند دیگه بروز هم میشی. ولی همیشه cpu main ram و پاور اینده نگرانه بگیر که دیگه پلتفرم عوض نکنی فقط تعویض گرافیک -= پاور 750 به بالا بگیر اگر میخوای های اند گیمینگ بزنی 4k یا 2k های فریم ریت - چون معمولا گرافیک های های اند دیگه باید حداقل 750 باشی با cpu قوی - i9 یا رایزن 9 نگیر ] چون اختلاف کارایی شون با i7 ناچیز ه و fps که میدن ارزش اون همه هزینه بیشتر نداره-اگر فقط بازی میکنی البته - اگر پروداکتیوتی هم داری i9 برات چند سال میمونه .

yar_66

کاربر سایت
Sep 24, 2011
1,517
نام
مهدی
اگر برا این میخوای ببندی این شاید 2026 بیاد رو پی سی - باید صبر کنی همون موقع - همین الان هم یک i7 سری 14 با 32 گیگ رم و یک مین برد که خیلی m2 ساپورت کنه با گرافیک سری 7 amd یا سری 4 انویدیا میمونه برای این- اگر هم میتونی سیستم های اند ببند سی پی یو رم مین M2 پاور همه چی قوی بگیر گرافیک قوی یک نسل پیش بگیر مثل 3080 یا ti یا 3090 یا 6900 که هزینه فول ندی تا موقعی که این بیاد بعد هر گرافیکی اون موقع اوکی بود اینو با ضرر خیلی کم رد کن برو های اند دیگه بروز هم میشی. ولی همیشه cpu main ram و پاور اینده نگرانه بگیر که دیگه پلتفرم عوض نکنی فقط تعویض گرافیک -= پاور 750 به بالا بگیر اگر میخوای های اند گیمینگ بزنی 4k یا 2k های فریم ریت - چون معمولا گرافیک های های اند دیگه باید حداقل 750 باشی با cpu قوی - i9 یا رایزن 9 نگیر ] چون اختلاف کارایی شون با i7 ناچیز ه و fps که میدن ارزش اون همه هزینه بیشتر نداره-اگر فقط بازی میکنی البته - اگر پروداکتیوتی هم داری i9 برات چند سال میمونه .
ممنون
نزدیک ۱۰۰ میلیون دارم
البته کنسول نسل ۹ دارم ولی بیشتر میخوام بازی هارو روی PC تجربه کنم تا زمان انتشار این هیولا طبق گفته شما گرافیک رو ارتقا بدم

• Like
Reactions: cameronx65

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر