PlayStation Gran Turismo Sport

i1juUYMctT1Wgz-638x269.jpg

نام بازی: Gran Turismo Sport
استدیو سازنده: Polyphony Digital
طراح: Kazunori Yamauchi
ناشر: Sony Computer Entertainment
پلتفرم: PlayStation 4
سبک: Real Driving Simulator

1yhuzjrx8j5xkp3t4vlr.png

• نام بازی، Gran Turismo Sport خواهد بود
  • دارای سه مود، «کمپین»، «اسپورت مود» و در آخر «آرکید مود»
  • در حد یک نسخه اصلی در سری بازی خواهد بود
  • افزایش قابل توجه عناصر بصری و اللخصوص صداگذاری
  • نسخه‌ای که سازنده بازی یعنی «پولیفونی دیجیتال» مدت زمان طولانی بدنبال آن بوده و برای چندین سال آپدیت خواهد شد
  • بتا در فصل بهار برای علاقه مندان بر روی PSN قرار خواهد گرفت
  • بازی در سال 2016 عرضه خواهد شد
  • توجه زیاد به بخش آنلاین
  • پشتیبانی کامل از PSVR یا همان دوربین واقعیت مجازی سونی
  • با استفاده از خودرو های سازنده محبوبتان از آن‌ها حمایت می‌کنید
  • شما در بازی نماینده کشورتان خواهید بود
  • در کنار قهرمانان واقعی مسابقات اتوموبیل رانی، مسابقه خواهید داد
  • قرارداد 100 ساله با FIA Champions

آپدیت:

emolad4pmvv3fk1j9c3b.png

e02or2h76oys8war4vhj.jpg

Alfa Romeo 4C '15
Alfa Romeo 4C Gr.3 (S)
Alfa Romeo Mito N-Series

x79882nmpddl6xs2b3kq.png

Alpine Vision Gran Turismo Gr.1

9wedkxor91t0rsf8fv20.jpg

Audi R18 TDI (Audi Sport Team Joest) '11
Audi R8 LMS (Audi Sport Team WRT) '15
Audi TTS Coupe '15

ksim1ms4ybutacdz7vde.jpg

Aston Martin One-77 '11
Aston Martin V12 Vantage GT3 '12

uucqh43vzz2m9ce7b3lm.png

BMW Z4 GT3 '11
BMW M4 Coupe '14
BMW M4 Coupe '14 Safety Car
7k27ninswprodtxujgdm.png

Chevrolet Corvette Stingray N-Series
Chevrolet Corvette C7 Gr.3

5nqavjnv85b3knvk2c2g.png

zb7mb84xym1g4a5yfhjv.png

Dodge SRT Tomahawk Vision Gran Turismo Gr.1
Dodge Charger SRT Hellcat '15

ute5rcliffydhawfc65o.png

Ferrari LaFerrari '13
Ferrari 458 Italia GT3 '13 (S)

0iv67ephnzp7v263yf2a.png

Ford Mustang GT Premium Fastback '15
Ford Focus ST '15 N Series
Ford Mustang GT Group B Rally Car​

1f06zrs8ad8ozov2qjwj.png

zup6vyiq2jy6bfkr37z5.jpg

Hyundai N 2025 Vision Gran Turismo

0hjmpnvbryhr626xdzu3.png

Jaguar F-Type Gr.3

5edwyfbzyz60flvm2cqb.jpg

Lamborghini Veneno '13

grd0xo3vu3ebagtwm214.png

Lexus RC-F
Lexus RC-F Gr.4

5jeh60k9hk2dghn5ikrx.png

Lotus Evora '09

vtg7fme3pinkn5imensk.jpg

Mazda LM55 Vision Gran Turismo
Mazda LM55 Vision Gran Turismo Gr.1
Mazda Roadster S (ND) '15
Mazda Roadster S (ND) '15 Gr.4
Mazda Roadster S (ND) N200

gf1kloy0b5qn5ht0ayjm.png

McLaren 650S GT3 '15

oe5m8e3dtiwyzgl8498f.jpg

Mercedes-Benz SLS AMG GT3 '11 (S)
Mercedes-Benz Mercedes-AMG GT S '14
Mercedes-Benz Mercedes-AMG GT S '14 Safety Car

rcka1xkxjp2mkwk1n80r.png

Mitsubishi Lancer Evo X Final Edition Gr.3
Mitsubishi Lancer Evo X Final Edition Gr.4
Mitsubishi Lancer Evo X Final Edition Group B Rally Car
Mitsubishi Lancer Evo X Final Edition

rgzda6r5nl0xvaoqe1uc.png

Nissan GTR '17
Nissan GT-R Nismo GT3 N24 Schulze Motorsport '13
nrl64r7d0c9h0o7y5t15.png

Peugeot 908 HDi FAP - Team Peugeot Total '10
Peugeot 208 GTi '15
Peugeot Vision Gran Turismo Gr.3

v69n3jzbeo0sqlu3rljn.png

Renault Megane R.S.
Renault Sport R.S.01 GT3

sh77ekl2zkubpp7ynhtx.png

Subaru WRX Gr.3 (S)

jvzymiczxnsuu83vk2wq.png

Toyota TS030 Hybrid '12
Toyota FT-1 Vision Gran Turismo Gr.3

ol1pmnwuj0pgzpe4iwhr.png

Volkswagen GTI Vision Gran Turismo Gr.3 (S)
Volkswagen GTI Vision Gran Turismo Gr.B Rally Car
Volkswagen Golf VII GTI '14

w2wxbbde9r64xenkmaaz.png

** با آمدن اطلاعات رسمی آپدیت می‌شود **

dh0qsa82m7h2n5g1i4ci.png

9uc57hbkczvglq2fu4vm.png

0hc4i2e8622yjfy1bsfo.png

تریلر معرفی بازی:

Gran Turismo Sport

با تشکر از:

احسان عزیز و گل @Kaine

آخرین ویرایش:

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,601
نام
مــاکــان

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,076
نام
آریا
یکی از بچه های InsideSimRacing بازی رو توی E3 امتحان کرده که توی این ویدئو میتونین صحبت هاش رو دنبال کنین.
watch?v=l2DLMcApTrw
ایشون بازی رو دو بار تست کرده. یک بار در غرفه GTS توی E3 و یک بار هم در استودیو یا اتاقی که PD برای نمایش بازی ترتیب داده بوده.
دفعه اول که بازی رو تجربه کرده، به نظرش چیز فان و باحالی بوده ولی با گیم پلی و فیزیک مشکل داشته. ماشین ها انگار روی پیست نبودن و یه جورایی روی هوا حرکت میکردن! رانندگی باهاشون سخت بوده و طرف نمیتونسته راحت هر کاری میخواد بکنه. ولی روز بعدش که به استودیوی PD میره، با دمویی روبرو میشه که جدیدترین و بهترین بیلد بازی هست. این دفعه فیزیک بازی به شدت بهتر از قبل هست و خیلی رضایت بخش و خوب کار شده. طرف گیم پلی بازی رو با Assetto Corsa نسخه PS4 مقایسه میکنه و در مجموع از دموی جدید خیلی راضی هست. البته همچنان مشکلاتی وجود داره. از عدم وجود دمیج تا فیزیک برخورد ضعیف ماشین ها که همیشه با GT همراه هست و معلوم نیست کِی درست میشه. ولی یامائوچی بهش گفته که نسخه نهایی دمیج داره و از این حرفا.
در مورد گرافیک، بعضی وقت ها بازی بسیار بسیار عالی به نظر میرسه و بعضی جاها هم نه چندان. در مجموع گرافیک بازی واقعاً خوبه و از کاکپیت ماشین ها تا بقیه چیزهایی که می بینیم مثل طراحی پیست ها و بقیه ماشین ها خیلی خوب کار شدن، ولی AA سطح پایین (که شاید اصلاً در حد 0 باشه) باعث میشه از زرق و برق بازی کم بشه و روی کیفیت تصویر تأثیر بدی بذاره.
صداگذاری موتورها به مراتب بهتر از نسخه های قبلی هست و خیلی خوبه، ولی میتونه بهتر از این هم بشه. ولی متأسفانه همچنان صدای گوش خراش تایرها وجود داره. (یعنی یکی توی PD نیست که بگه این صدا رو خفه کنین؟! :| شاید خود یامائوچی توی اولین نسخه طراحی ـش کرده و دلش نمیاد حذفش کنه! lol)
یه سری صحبت ها هم در مورد محتوای بازی و بخش های مختلف میکنه و در نهایت میگه که به نظرش بازی پتانسیل بالایی داره و بعد از تجربه بیلدهای مختلف، فکر میکنه که بازی داره مسیر خوبی رو پیش میره و میتونه تبدیل بشه به یک عنوان واقعاً خوب برای دارندگان PS4.

------------------

دو تا gif برای مقایسه GT6 و GTS:

UFOPower

کاربر سایت
Dec 23, 2008
5,522
نام
میلاد
ولی متأسفانه همچنان صدای گوش خراش تایرها وجود داره. (یعنی یکی توی PD نیست که بگه این صدا رو خفه کنین؟! :| شاید خود یامائوچی توی اولین نسخه طراحی ـش کرده و دلش نمیاد حذفش کنه! lol)
منم داشتم به همین فکر میکردم
این بازیای ژاپنی یه سری آپشن ها دارن که امضا و سبک سازندشونه و همیشه خدا باهاشونه این یه قلم انگار مورد جاودانه یاما باشه:|
وگرنه آخه عوض کردن یه صدای تایر چه کار خفنیه مگه!؟بچه های خودمونم میتونن ادیتش کنن8-|

• Like
Reactions: Dinosaur

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,601
نام
مــاکــان
بجه ها امروز یه فکری به سرم زد، ولی میخوام شما هم همکاری کنین.
میخوایم با change.org این صدای تایرهای بازی رو عوض کنیم.این یامائوچی که فقط داره سر میدوونه، مثل دمیج و تصادفات و...
من نگارش انگلیسی خوبی ندارم(فقط Reading :Punish:)
یک نفر که میتونه متن بدون غلطی از لحاظ نگارش آماده کنه ،بزارتش تو سایت Change.org ، شاید یه تاثیر خیلی کوچک تونستیم بزاریم و این چشم بادومی سرتق، صدای تایرها رو عوض کرد.
تبلیغ تو فرومهای simracing با من، از دوستانی که احتمالا تو Gaf عضو هستن (من نیستم، قوانینش رو نمیدونم) هم خواهش میکنم اونجا هم تاپیک باز کنن و تبلیغ کنن.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: benjohn

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,995
نام
ehsan
بجه ها امروز یه فکری به سرم زد، ولی میخوام شما هم همکاری کنین.
میخوایم با change.org این صدای تایرهای بازی رو عوض کنیم.این یامائوچی که فقط داره سر میدوونه، مثل دمیج و تصادفات و...
من نگارش انگلیسی خوبی ندارم(فقط Reading :Punish:)
یک نفر که میتونه متن بدون غلطی از لحاظ نگارش آماده کنه ،بزارتش تو سایت Change.org ، شاید یه تاثیر خیلی کوچک تونستیم بزاریم و این چشم بادومی سرتق، صدای تایرها رو عوض کرد.
تبلیغ تو فرومهای simracing با من، از دوستانی که احتمالا تو Gaf عضو هستن (من نیستم، قوانینش رو نمیدونم) هم خواهش میکنم اونجا هم تاپیک باز کنن و تبلیغ کنن.
صدای جی تی هم مثل گرافیکش در حال پیشرفته همینطور بیلد به بیلد داره بهتر میشه هنوز ۴ ماه تا رلیز بازی مونده و دقیقا دارن همین مسایل رو روش کار میکنن فکر نمیکنم نیازی باشه

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,601
نام
مــاکــان
صدای جی تی هم مثل گرافیکش در حال پیشرفته همینطور بیلد به بیلد داره بهتر میشه هنوز ۴ ماه تا رلیز بازی مونده و دقیقا دارن همین مسایل رو روش کار میکنن فکر نمیکنم نیازی باشه
صداگذاری ماشینها داره بهتر میشه، ولی تنها قسمتی که هیج نشونه ای از پیشرفتش نیست همین صدای تایرهاست.
من خودم حاضرم صدای ماشینها همون جارو بمونه ولی این صدای مسخره تایر رو حتی 1ثانیه هم تحمل نکنم.
انگار با گچ دارن رو تخته سیاه میکشن، اصلا روح درد میگیرم%-(
من فکر میکنم اون زمانی که میشه انتظار تغییر داشت، همین حالاست.
بعد ریلیز که دیگه عمرا بهش دست بزنن.

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,076
نام
آریا
DF یه ویدئو از بازی داده و فریم ریت رو از روی ویدئوهای خود PD بررسی کرده. watch?v=7Fc5sGpivWM
بازی نسبت به پیست های مختلف، فریم ریت های متنوعی داره! مثلاً بخشی که از Willow Springs نشون میده، تقریباً همه جا 60fps هست و یکی دو جا در حد یکی دو فریم پایین میاد. Nurburgring هم وضعیتش خوبه و به جز یکی دو قسمت که یه ذره پایین میاد، بقیه جاها 60fps هست. Northern Isle رفت و آمد زیادی در فریم ریت داره و از 60 داره تا 50 و خورده ای، یک بار هم 49 میشه. و البته بدترین پیست بازی از دید بنده (یعنی پیست توکیو که خیلی خشک و بی روح هست) داغون ترین وضعیت رو داره و تا 45 هم پایین میاد! همین طور screen tearing هم به وفور به چشم میخوره توی بخش های مختلف ویدئو.
حالا هنوز زمان مونده تا بازی بیاد و احتمالاً یه بخشی از اینا درست میشه، ولی من که چشمم آب نمیخوره بازی بدون هیچ افت فریمی عرضه بشه و PSVR هم به گفته خود سونی با کوچیک ترین افت فریم تبدیل به تجربه فجیعی میشه. چند وقت پیش هم به بچه ها گفتم، خیلی شک دارم اصلاً بازی از PSVR پشتیبانی کنه! حالا یا میان میگن بازی در ابتدا پشتیبانی نمیکنه و بعداً آپدیت میدیم و آپدیت هم به دست فراموشی سپرده میشه، یا مثلاً یه بخش مخصوصی برای VR توش می چپونن که رفع تکلیف کنن. ماشاالله یامائوچی و رفقا هم قلدر هستن و مسئولین سونی میترسن چیزی بهشون بگن. مثلاً طرف از مقامات سونی پا میشه میره استودیو میگه حاجی برای PSVR به بازی شما نیاز داریم که یه هایپی راه بندازیم. یامائوچی هم در حالی که سیگارش رو در دهن جابجا میکنه میگه ببین رفیق، اگه عشقمون کشید از PSVR پشتیبانی میکنیم. اگه نشد هم به درک، غصه نخور که دنیا دو روزه!

M..AR..A

کاربر سایت
Dec 4, 2009
551
نام
REZA HECTOR
آخرین اخباری که GTplanet از GT sport گذاشته میگه که matchmaking بازی هوشمند شده و سعی میکنه که پلیر هایی پیدا کنه که هم سطح هم باشن !! خیلی جالب میتونه باشه !
انگیزه خیلی زیادی ایجاد میکنه که سطح پلیرها بالا تر بره . مثل بازی هایی که مد ranked دارن .
در کل من خیلی خیلی امید وار هستم به این گیم =D>
المان هایی که باعث افزایش یا کاهش سطح پلیر میشه هم به موارد زیر اشاره کرده :

Factors For Increase
  • Race distance​
  • Course difficulty​
  • Race category​
Factors For Decrease
  • Driving off-track​
  • Wall contact​
  • Entering restricted zones​
  • Ignoring flags​
  • Ignoring speed limits​
  • Pushing other cars off the track​
  • Collisions with other cars​

M..AR..A

کاربر سایت
Dec 4, 2009
551
نام
REZA HECTOR
ولی من که چشمم آب نمیخوره بازی بدون هیچ افت فریمی عرضه بشه و PSVR هم به گفته خود سونی با کوچیک ترین افت فریم تبدیل به تجربه فجیعی میشه.

هنوز زوده در مورد بازی هایی که VR ساپورت می کنن قاطع حرف بزنیم . نمایی که باری VR مورد استفاده قرار میگیره مطمئنا Interior هستش . هنوز از GT یه نمای داخلی جالب ندیدیم ! دارن بشدت روش کار میکنن . اولین تریلر بازی با اون نمای داخلی افتضاحه GTR !!! که اگه نمی ذاشتنش خیلی سنگین تر بودن . ولی روز به روز داره بهتر میشه . احتمال این زیاده که نمایه داخلی فریم فرق کنه با نمایه بیرونی یا مثل حالت اسپلیت اسکرین گیم ها که فریم و رزولیشن فرق داره با حالت اصلی برای VR هم همچین حالتی پیاده کنن که گرافیک پایین تر بیاد فرم ثابت نگه دارن .

• Like
Reactions: sadegh93

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,601
نام
مــاکــان
هنوز زوده در مورد بازی هایی که VR ساپورت می کنن قاطع حرف بزنیم . نمایی که باری VR مورد استفاده قرار میگیره مطمئنا Interior هستش . هنوز از GT یه نمای داخلی جالب ندیدیم ! دارن بشدت روش کار میکنن . اولین تریلر بازی با اون نمای داخلی افتضاحه GTR !!! که اگه نمی ذاشتنش خیلی سنگین تر بودن . ولی روز به روز داره بهتر میشه . احتمال این زیاده که نمایه داخلی فریم فرق کنه با نمایه بیرونی یا مثل حالت اسپلیت اسکرین گیم ها که فریم و رزولیشن فرق داره با حالت اصلی برای VR هم همچین حالتی پیاده کنن که گرافیک پایین تر بیاد فرم ثابت نگه دارن .
دقیقا میشه کاری که با DriveClub کردن،جوری دانگرید کردن که بازی از 30 بره به 60 فریم و این کاملا مشخصه.
اگه بخوان 100% میتونن اما ابنکارها از این تیم خسته اصلا انتظار نمیره.

• Like
Reactions: sadegh93

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,601
نام
مــاکــان
جزییات تازه در مورد نحوه کسب مدرک رانندگی FIA Digital Licensing اعلام شد:

fia-digital-license-e1467093830515.jpg

همونطور که میدونید یکی از خبرهای جالب بعد از اعلام همکاری Polyphony Digital و FIA ، امکان بدست آوردن مدرک رانندگی بین المللی FIA از طریق بازی Grand Turismo Sport بود.برای بدست آوردن این لایسنس علاوه بر FIA باید سازمانهای دولتی (فدراسیون های) محلی برگذار کننده مسابقات در اون کشور هم تایید کنند (شاید تو کشور ما این مسئولیت رو فدراسیون اتوموبیلرانی بر عهده بگیره!).

هرچند گرفتن این مدرک آنچنان سخت نیست ولی برای ورود به هر مسابقه تحت نظارت FIA ، لازم هست.
بنابراین GT Sport هم از این قائده مستثنی نیست.
برای شرکت در بخش FIA Online Champioship باید این لاینس رو اخذ کرده باشید.

GTPlanet طبق صحبتی که با یامائوچی داشته، شرایط اخذ این مدرک رو پرسیده :

یامائوچی تاکید کرده از اونجایی که مناظراتمون با FIA همچنان ادامه داره، شرایط اخذ این مدرک هنوز نهائی نشدن.
اما درحال حاضر شرایط تجربی برای اخذ این مدرک اینها هستن:
1 - اتمام بخش "Racing Etiquette Mode" که شامل راهنمائی ها و تستهای زیر هست:
  • Signals
  • Flags
  • Safety Car protocols
  • Cautions
  • Proper driving conduct and etiquette
2 - بدست آوردن حداقل مقام"Silver" در تمام ایونتهای بخش کمپین GT Sport
3 -
رسیدن به سطح مشخصی از Driver Class and Sportsmanship Points

علاوه بر این شرایط ، متقاضی باید هزینه اخذ این مدرک رو هم پرداخت کنه.
در واقع برای عضویت در FIA شما بصورت سالیانه باید مبلغی رو به سازمان FIA یا فدراسیون اتوموبیلرانی هر کشور پرداخت کنید .

fia-participating-countries-early-2016-638x304.jpg

البته که تعدد کشورهائی که در این طرح شرکت میکنند برای ما نگرانیهائی رو ایجاد کرده.
کشورهای بزرگی مثل آمریکا ، کانادا ، آلمان ، فرانسه و ژاپن در شرف تایید کردن هستند.(هنوز وارد طرح نشدن!)

یامائوچی این اطمینان رو به ما داد که سخت تلاش میکنن تا کشورهای بیشتری رو وارد این طرح کنن چرا که
خواسته ما اینه که تمام سازمانهای اتوموبیلرانی سرتاسر دنیا وارد این طرح بشن تا تعداد شرکت کنندگان بیشتری رو پذیرا باشیم.

آخرین ویرایش:

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,601
نام
مــاکــان
جالب اینه که یه نفر ممکنه اصلا تا حالا رانندگی نکرده باشه یا اصلا سنش به گرفتن گواهینامه نرسیده قرار که گواهینامه بین الملی مسابقات بدن!
اگه فرض بگیریم که قرار هست فاکتور سن رو هم حساب کنن و به زیر سن خاصی این لایسنس داده نشه که اصلا با روح بازی مغایرت داره، اینکه طرف با گیم پد بازی میکنه و اومده لایسنس مسابقات رسمی گرفته رو کجای دلم بزارم؟!!
فکر نکنم خوش بینانه بالای 20% پلیرها Wheel داشته باشن...

آخرین ویرایش:

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
جالب اینه که یه نفر ممکنه اصلا تا حالا رانندگی نکرده باشه یا اصلا سنش به گرفتن گواهینامه نرسیده قرار که گواهینامه بین الملی مسابقات بدن!
اگه فرض بگیریم که قرار هست فاکتور سن رو هم حساب کنن و به زیر سن خاصی این لایسنس داده نشه که اصلا با روح بازی مغایرت داره، اینکه طرف با گیم پد بازی میکنه و اومده لایسنس مسابقات رسمی گرفته رو کجای دلم بزارم؟!!
فکر نکم خوش بینانه بالای 20% پلیرها Wheel داشته باشن...
دقیقا مشکلی که من همیشه با گیمرهای بازی های به اصطلاح شبیه ساز دارم :D وقتی با گیم پد داری بازی رو انجام میدی نمیتونی ادعا کنی که داری بازی شبیه ساز انجام میدی :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر