Gran Turismo 5 [پست اول حتماً خوانده شود]

مناسب ترین ماشین GT5 (نسبت به قیمت و کارایی) از نظر شما ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    483

foxy

کاربر سایت
Apr 17, 2010
362
نام
محمد
بعدش حوصله و تمرین و مهارت ( البته یه بیکاری خاصی هم لازم داره :d )
کلا رکورد زدن خیلی وقت و حوصله می خواد , باید تک تک پیچ های پیست رو روش کار کنی تا ببینی تو چه حالتی زمان کمتری صرف پیچ میشه و هزارتا دنگ و فنگ دیگه , یکی از مواردی که خیلی هم مهمه بحثه شتاب و سقف سرعت که باید با توجه به تعداد پیچ ها و طولانی ترین مسیر مستقیمی که تو پیست وجود داره و البته ماشین , شتاب و سقف سرعت رو تنظیم کنید
من از این چیزایی که رکورد زدن لازم داره ، بیکاریش رو که دارم ، خیلی بیکارم ، خیلی هم دوس دارم GT رو ، دوس دارم رکورد بزنم ، حوصله هم دارم
ولی تمرین کردن بلد نیستم ، مهارت هم که ندارم . مثلا من یه جور Tune میکنم جواب میده ، ولی کافی نیست ، یه کم عوض میکنم ، بدتر میشه ، بعد یادم میره که قبلیه چی بود ، نهایت سوتی هم دیشب دادم که رکورد خودمو Save نکردم که فیلمشو ببینم و مقایشه کنم با نفر 12 ام ! ( که الان نمیدونم چندمه )
ولی خوب مقایسه که میکنم ، رسما دارم میبینم که ماشینش داره بهتر میپیچه ، لاستیکای جلوش چنگ انداختن محکم جاده رو گرفتن ، یعنی امکان نداره understeer واسش ، تنظیمات Top Speed همه فکر کنم به هم نزدیک باشه ولی در مورد شتاب یه کارایی میشه کرد به نظرم که هرچی تمرکز کردم دیشب نتونستم .
در هر صورت ، اون مواد لازمی که گفتی رو خیلیا دارن ، ولی فقط 12 نفر از اول تا 12 میشن ، جالبش اینه که بین نفر اول تا 12 حدودا 1.2 ثانیه اختلاف وجود داره ، یعنی یه کسایی خیلی چیزای بهتری میدونن که خیلیا نمیدونن . ( نمیگم مهارت ندارنا ) .

dr.ice

کاربر سایت
Dec 17, 2010
2,031
نام
میثم
من از این چیزایی که رکورد زدن لازم داره ، بیکاریش رو که دارم ، خیلی بیکارم ، خیلی هم دوس دارم GT رو ، دوس دارم رکورد بزنم ، حوصله هم دارم
ولی تمرین کردن بلد نیستم ، مهارت هم که ندارم . مثلا من یه جور Tune میکنم جواب میده ، ولی کافی نیست ، یه کم عوض میکنم ، بدتر میشه ، بعد یادم میره که قبلیه چی بود ، نهایت سوتی هم دیشب دادم که رکورد خودمو Save نکردم که فیلمشو ببینم و مقایشه کنم با نفر 12 ام ! ( که الان نمیدونم چندمه )
ولی خوب مقایسه که میکنم ، رسما دارم میبینم که ماشینش داره بهتر میپیچه ، لاستیکای جلوش چنگ انداختن محکم جاده رو گرفتن ، یعنی امکان نداره understeer واسش ، تنظیمات Top Speed همه فکر کنم به هم نزدیک باشه ولی در مورد شتاب یه کارایی میشه کرد به نظرم که هرچی تمرکز کردم دیشب نتونستم .
در هر صورت ، اون مواد لازمی که گفتی رو خیلیا دارن ، ولی فقط 12 نفر از اول تا 12 میشن ، جالبش اینه که بین نفر اول تا 12 حدودا 1.2 ثانیه اختلاف وجود داره ، یعنی یه کسایی خیلی چیزای بهتری میدونن که خیلیا نمیدونن . ( نمیگم مهارت ندارنا ) .
محمد اخر تورو به عنوان تستر GT6 میان می برنت:d

...Sahand...

کاربر سایت
Sep 5, 2010
1,282

مهارت که حتما داری ,
3 تا Tune مختلف برای خودت انجام بده , یه پیست رو با این 3 تا Tune برو , ببین اختلاف زمانت چقدر میشه ,
1.2 ثانیه یعنی تقریبا 0.1 ثانیه نفر اول فرمون رو بهتر پیچونده , چون وقتی فرمون رو خوب می پیچونی از اونور هم سریعتر از پیچ خارج میشی و اختلاف خیلی بیشتر از 0.1 ثانیه میشه
به نظرم خیلی رو Tuning داری تمرکز می کنی , بیشتر رو پیچ ها به نظرم باید تمرکز کنی , یه پیچ رو به چند روش مختلف برو و Ghost رو سیو کن , بعد پشت Ghost ها برو , ببین کدوم حالت ماشینت سریعتر پیچ رو رد می کنه , تمرین کردن همینه کار سختی نیست فقط حوصله می خواد , الان اولین پیچ رو امتحان کن ببین تو کدوم حالت زمان بهتری رو بدست میاری
چون 1 ثانیه رتبت رو نزدیک به 200 تا شاید بالا پایین کنه , Replay نفرات اول رو هم حتما خودت نگاه می کنی , ببین پیچ ها رو چجوری رد می کنن , چون بیشترین زمان اتلاف زمان تو نحوه ی پیچیدن ـه

کدوم پیست رو با چه ماشینی می خوای رکرود بزنی ؟

---
در مورد اینکه می گی پایستگی ماشین یارو تو پیچ خیلی بهتره , یه مدت رفته بودم تو نخ رکرود زنی , اسم پیست رو یادم نیست ( همون پیستی که توش یه تونل صاف داره بعد از تونل سر بالایی میشه و می رسی به اون برگ های 2 بعدی :d بعدشم یه پیچ ـه نسبتا تند داره ) ولی یادمه همه با این سوروکی 4WD بازی می کردن , پیچ اول پیست بعد از یه پستی بلندی بود و مجبور بودی ترمز کنی چون اگه با سرعت می رفتی ماشین بلند می شد و کنترلش سخت بود ,

من اون یه تیکه پستی بلندی رو با هزارتا Tune مختلف رفتم و به پیچ که می رسیدم ترمز می کردم , ماشین می رفت سمت بیرون پیچ ولی قبل از اینکه خارج بشه از پیست با دنده 2 ادامه مسیر رو می دادم , Ghost نفر اول رو که load کردم تا نرسیده به پیچ توش بودم :d ولی بعد از پیچ می دیدم از سمت داخل پیچ با یه شتاب شاخی می کنه میره ,
هر کاری می کردم نمی تونستم بگیرمش آخر سر به این نتیجه رسیدم که این یارو اقوامش تو GT5 کار می کنن :d

ولی یه بار ازش عقب افتادم , دیدم این یارو به جای اینکه ترمز کنه , یه چند ثانیه زودتر از من دستش رو از رو گاز بر میداره , به پیچ که می رسه یه معکوس و سری فرمون رو بر می گردونه , با وجود اینکه پیچش تند هست خیلی راحت با این روش میشه پیچ رو رد کرد و بعدشم با یه شتاب خیلی خوب از پیچ خارج شی ,
من اینکار رو کرده بودم ولی با ترمز یعنی ترمز می کردم به جای اینکه گاز رو ول کنم , چون لاستیک ها sport hard بود بازم ماشین لیز می خورد ,
منم فکر می کردم این یارو یه کار های شاخی بلده ولی همش همین بود :d

آخرین ویرایش:

foxy

کاربر سایت
Apr 17, 2010
362
نام
محمد
من اصلا با ghost نمیتونم بازی کنم ، فقط یه کار تو یه لحظه میتونم بکنم ، یعنی 1 ثانیه نگاش کنم دیگه یادم میره ، ترمز و دنده و ... باید برم 5 مثلا یهو میام 3 ! ولی خوب Ghost نباشه نمیشه ، من load میکنم بازی نفر 13ام رو ولی فقط بعد از پیچیدن چنتا پیچ نقشه رو میبینم یا همونجاهایی که اختلاف زمانی رو میگه .
بررسی کردم بازی نفر 13ام رو ، مقایسه کردم با خودم نحوه پیچیدنشو ، تو پیچای اول جاده بهش نزدیکتر شدم ، وسطاشم میدونم چه اختلافی با هم داریم ، بعضی وقتا خوب میرمش ، آخرش رو دیگه واقعا خیلی ازش عقب میفتم .
این Time Trial چیز عجیبیه ، من الان 77 ام هستم و فاصلم با نفر 10 فقط 1.1 ثانیس ولی نفر اول 2 ثانیه !!!
من دیشب که بازی میکردم ، حدود 50دقیقه همینجوری میرفتم و Tune جدید ... تا یه بار که Anti-roll bars عقب 2 تا کم کردم و 3 دور بعد این رفتم که 2 دور دوم و سوم توشون رکوردمو زدم ، یکی 97ام یکی 77 !
کدوم پیست رو با چه ماشینی می خوای رکرود بزنی ؟
Italian Non-Racecar Special Stage Route 5 Reverse Time Trial
همه murcielago گرفتن تو 100 تای اول به جز یه نفر که 458 !
فکر کنم خودتم همین پیست منظورته البته reverse نه !

...Sahand...

کاربر سایت
Sep 5, 2010
1,282
من اصلا با ghost نمیتونم بازی کنم ، فقط یه کار تو یه لحظه میتونم بکنم ، یعنی 1 ثانیه نگاش کنم دیگه یادم میره ، ترمز و دنده و ... باید برم 5 مثلا یهو میام 3 ! ولی خوب Ghost نباشه نمیشه ، من load میکنم بازی نفر 13ام رو ولی فقط بعد از پیچیدن چنتا پیچ نقشه رو میبینم یا همونجاهایی که اختلاف زمانی رو میگه .
بررسی کردم بازی نفر 13ام رو ، مقایسه کردم با خودم نحوه پیچیدنشو ، تو پیچای اول جاده بهش نزدیکتر شدم ، وسطاشم میدونم چه اختلافی با هم داریم ، بعضی وقتا خوب میرمش ، آخرش رو دیگه واقعا خیلی ازش عقب میفتم .
این Time Trial چیز عجیبیه ، من الان 77 ام هستم و فاصلم با نفر 10 فقط 1.1 ثانیس ولی نفر اول 2 ثانیه !!!
من دیشب که بازی میکردم ، حدود 50دقیقه همینجوری میرفتم و Tune جدید ... تا یه بار که Anti-roll bars عقب 2 تا کم کردم و 3 دور بعد این رفتم که 2 دور دوم و سوم توشون رکوردمو زدم ، یکی 97ام یکی 77 !

Italian Non-Racecar Special Stage Route 5 Reverse Time Trial
همه murcielago گرفتن تو 100 تای اول به جز یه نفر که 458 !
فکر کنم خودتم همین پیست منظورته البته reverse نه !

حالا Ghost رو حتما نگاه نکن , ولی وجودش خیلی کمک میکنه ,
همون پیچ ها همه چیز رو تعیین می کنه , ایشالله یه رکورد خوب بزنی ( همینش هم عالیه )
من برم یه دستی بزنم ببینم دنیا دست کیه :d

foxy

کاربر سایت
Apr 17, 2010
362
نام
محمد
حالا Ghost رو حتما نگاه نکن , ولی وجودش خیلی کمک میکنه ,
همون پیچ ها همه چیز رو تعیین می کنه , ایشالله یه رکورد خوب بزنی ( همینش هم عالیه )
من برم یه دستی بزنم ببینم دنیا دست کیه :d
دیگه با Ghost خودم درگیرم ، خودش خوبه !
فعلا یه 65 زدم دیگه راضیم ، بعدا باز تمرکز میکنم روش .
در ضمن ، یه ایرانی GT باز ناشناخته هم بشناسید : feroozGT
کلا تو هر Drift Trialی که اراده کنه ، اوله ، همین شماره 32 یعنی : Italian Cars: Rome City Drift Trial هم اول ! تو قبلیا هم اول بوده ! کلا هم با اقتدار اول میشه همیشه :d ! فکر کنم کرمانشاهی باشه

Lord Stark

کاربر سایت
Aug 17, 2007
16,047
نام
معراج
سلام

یه مشکلی دارم من....من اپدیت 4.11 رو ریختم ولی وقتی GT5 رو میخوام بازی کنم میگه باید اپدیت 2.5 رو بریزی:| دائم هم وسط بازی صفحه سیاه اپدیت میاد...حجمش هم 600 مگ هست...چه کنم من اینو؟ اینم بگم که بازی ریجنش با کنسولم یکی نیست کنسول ریجن 2 ــه و بازی ریجن 3

LazaR AngeloV

کاربر سایت
Jul 14, 2011
4,702
نام
محمد مهدی
سلام

یه مشکلی دارم من....من اپدیت 4.11 رو ریختم ولی وقتی GT5 رو میخوام بازی کنم میگه باید اپدیت 2.5 رو بریزی:| دائم هم وسط بازی صفحه سیاه اپدیت میاد...حجمش هم 600 مگ هست...چه کنم من اینو؟ اینم بگم که بازی ریجنش با کنسولم یکی نیست کنسول ریجن 2 ــه و بازی ریجن 3

آپدیت فریمور ربطی به آپدیت بازی نداره .. !

Noirique

کاربر سایت
Jan 17, 2009
3,179
نام
امیرحسین
یعنی باید 600 مگ اپدیت بازی رو هم دانلود کنم؟ میشه یه مقدار بیشتر توضیح بدید؟
آپدیت فرمویر برای گسترش امکانات و رفع ایرادات نرم افزاریه کنسول هست !
ولی آپدیت های هر بازی ، فقط برای همون بازی هستند و کار های بالا رو برای همون بازی که در حال آپدیت هست انجام میدن .
شما هر وقت که بخواید به PSN وصل بشید باید آخرین فرمویر رو داشته باشید که ربطی به بازی ها نداره !
ولی هر وقت بخواید یک بازی رو به صورت آنلاین انجام بدید ، علاوه بر آخرین فرمویر باید آخرین آپدیت بازی رو هم داشته باشید .

Lord Stark

کاربر سایت
Aug 17, 2007
16,047
نام
معراج
آپدیت فرمویر برای گسترش امکانات و رفع ایرادات نرم افزاریه کنسول هست !
ولی آپدیت های هر بازی ، فقط برای همون بازی هستند و کار های بالا رو برای همون بازی که در حال آپدیت هست انجام میدن .
شما هر وقت که بخواید به PSN وصل بشید باید آخرین فرمویر رو داشته باشید که ربطی به بازی ها نداره !
ولی هر وقت بخواید یک بازی رو به صورت آنلاین انجام بدید ، علاوه بر آخرین فرمویر باید آخرین آپدیت بازی رو هم داشته باشید .
متوجه شدم...من چون مودمم وایرلسه پی اس3 بطور اتوماتیک ساین این میکنه و برای همینه که دائم پیغام اپدیت میده
ممنون

honestbud

کاربر سایت
Apr 3, 2011
597
نام
صادق
متوجه شدم...من چون مودمم وایرلسه پی اس3 بطور اتوماتیک ساین این میکنه و برای همینه که دائم پیغام اپدیت میده
ممنون
اگه نمیخوای آپدیت رو هی نشون بده میتونی از تو تنظیمات نتورک (setting گزینه آخر) و بعد گزینه دوم از بالا disable اش کنی

jetalpha

کاربر سایت
Aug 15, 2009
2,143
نام
متوئیدی
دوستان خبر در مورد GT ACADEMY 2012 رو شنیدید بسیار جداااااااااااابه . قراره یه online qualification event داشته باشه که اختصاصی برایه تیم پولیفونی و استاد یامائوچی ساخته شده . حتی برایه بازی کردن تو این رقابت نیازی به دیسک جی تی 5 ندارید و کاملا رایگان هست .

جایزه نفر برنده هم خیلی جالبه : نفر برنده شانس این رو داره به عنوان راننده تیم نیسان در مسابقه 24 ساعته لمان دبی تو ژانویه ساله بعد شرکت کنه : فکرشو کن پشت GTR 2013 بشینی .

فکر کنم 1 می اپدیت داریم :
feast your eyes on the stunning opening movie from the brand new GT5 content incoming on 1 May that will kick things off.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر