Gran Turismo 5 [پست اول حتماً خوانده شود]

مناسب ترین ماشین GT5 (نسبت به قیمت و کارایی) از نظر شما ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    483

farhad23

کاربر سایت
May 11, 2009
307
نام
فرهاد
برا من هیچ چی ferrari 512BB نمی شه واقعا" عاشق این ماشینم از بچگی یعنی باهاش حال می کردم . تو GT هم تا پولم رفت بالای 100 هزار خریدمش . اگه درست حسابی tune بشه می تونم بگم ENZO رو میخوره .
این GT واقعا" معرکس !!:x
بعد یه چیزی : یه جا خوندم یامائوچی گفته یه سری ماشینای استاندارد رو باز سازی میکنن با update میدن . کنسل شد قضیه ؟
اخه یه سری ماشینای واقعا" مهمو استاندارد داده مثل bugatti veyron و shelby GT500 . منم فقط از زاویه ی cockpit میتونم بازی کنم و کاش حداقل bugatti رو میداد

آخرین ویرایش:

foxy

کاربر سایت
Apr 17, 2010
362
نام
محمد
هيشكي جرات نداره ENZO رو بخوره ، من وقتي ماشيناي P رو بر اساس Max Power مرتب ميكنم ، بعد از X2010 عشق خودم Enzo تشريف داره . 877 !
البته ما خدمت ماشيناي Ferrari ارادت داريم . همشون .
پولتو تو Seasonal Eventها برو بچسبون به سقف ( 3min يه Event رو ميري 500.000 تا پول ميده ، باز Start رو ميزني يه 500 هزارتاي ديگه ميگيري.تا هر وقت كه دوس داشتي ديگه ... )
5،6 ماه پيش با چه بد بختي اي پولمونو 100 هزارتا زياد ميكرديم .

farhad23

کاربر سایت
May 11, 2009
307
نام
فرهاد
هيشكي جرات نداره ENZO رو بخوره ، من وقتي ماشيناي P رو بر اساس Max Power مرتب ميكنم ، بعد از X2010 عشق خودم Enzo تشريف داره . 877 !
البته ما خدمت ماشيناي Ferrari ارادت داريم . همشون .

ببین منظور من enzo تیون نشده بود . ولی واقعا" خیلی خفن می شه
من راحت باهاش 195 تا پر کردم تو اون high speed circuit
کلا" من ماشینای کلاسیک رو بیشتر دوست دارم دیگه

foxy

کاربر سایت
Apr 17, 2010
362
نام
محمد
OK
Enzo رو وقتي تيون ميكني نابود ميشه ، من هميشه قبل مسابقه كلي باش ور ميرم بعد ميرم تو بازي ، اصلا نميپيچه ولي از 120 تا 270 رو خيلي سريع ميره.. خيلي از ماشينا رو امتحان كردم ولي همچين چيزي نديدم . من اين 512BB رو امتحان نكردم ، فردا ببينم چه جوريه اينقد تعريف ميكني . الان شديدا به HKS CT230R اعتقاد دارم ،‌Top Speedش حدود 270 هست ولي شتابش و پيچيدنش و Tractionش خيلي تكه .

خيلي به چيزاي كلاسيك علاقه داري پس Museum خيلي بت حال ميده

آخرین ویرایش:

farhad23

کاربر سایت
May 11, 2009
307
نام
فرهاد
270 مایل !!!!!!!!!!!!
بابا خیلیه که . نه اون فراری من اصلا" در این حد و اندازه ها نیست
بعد دقیقا" منظورت از traction چیه ؟
تا جایی که من می دونم نیروی traction به نیروی وارد شده از جاده به چرخ خودرو ( در راستای حرکت ) میگن که همون نیروی رانشی ما هست خوب هر چی بیشتر باشه شتاب خودرو بیشتر می شه
اما تو این بازی و اصولا" هر جای دیگه این نیرو رو تو ویژگی های خودرو نمیارن . همون گشتاور موتور یه جورایی میشه گفت نماینده ی این نیرو هست ( البته نسبت دنده هم مهمه دیگه )
من خیلی دیدم بچه ها اینجا این کلمه رو به کار می برن ولی منظورشونو نفهمیدم

آخرین ویرایش:

foxy

کاربر سایت
Apr 17, 2010
362
نام
محمد
مگه X2010-ه كه 270 مايل ، من هر بازي Racing رو كه بازي ميكنم ، اولين كارم تبديل مايل هست به كيلومتر ، وقتي رو مايل باشه حسي نسبت به سرعت ماشين ندارم . در مورد traction هم بگم كه من معني دقيقشو نميدونستم ولي منظور ما خيلي به معنيش نزديك بوده ... قبل از بازي Driving Option گزينه هايي داره ( كه همه بش Driving Aids ميگن ) كه همگي به آسونتر شدن بازي كمك ميكنن ، يكيش همون طور كه ميدوني Traction Control هست ، كه خوب سر پيچ ها خيلي اثر داره وقتي يه ماشين Tractionش خيلي بالا باشه ، شما وقتي كم كم از پيچ داريد ميايد بيرون گاز رو تا ته بگيريد چون جاده به لاستيكا نيروي بالايي وارد ميكنه ، اينجوري ميشه كه ماشين تو اون جهتي كه داشته ميپيچيده ، دور خودش دور ميزنه ( چون فرمون هنوز صاف نشده ) ... وقتي كه ما Traction Control ( كه همه ميگن TCS بش ) رو بالا ميبريم خود بازي حواسش بش هست ، ما تا ته گاز ميديم ولي بازي اين اجازه رو نميده ( اينجوري ميشه كه تو شتاب ماشين اثر ميزاره و پايين مياد )‌ وقتي TSC رو 0 ميكنيم ، يعني خودمون بايد مراقب مقداري كه گاز ميديم باشيم ، براي CT230R رانندگي با TCS خاموش خيلي راحته ولي يه چيزي مثل mclaren mp4-12c رانندگي با TCS Off خيلي خيلي خيلي سخت ميشه .
من فقط نيرويي كه سر پيچ بر اساس سرعت ماشين و شعاع پيچ به راننده وارد ميشه رو بش توجه كرده بودم كه زير سرعت ماشين نوشته ميشه كه هم جهت نيرو رو نشون ميده هم مقدار ( البته بر حسب G هست )‌ كه براي X2010 بيشترين مقدارو داره كه البته موقع طراحي اين ماشين توجه شده كه مقدار از مقداري كه بدن يه انسان ميتونه تحمل كنه بالاتر نره حدود 8.75G . يعني X2010 هم ديگه هر پيچي رو با هر سرعتي نميتونه بپيچه .

dariush77

کاربر سایت
Feb 11, 2007
24
آقایون این فرمولا گرن توریسمویی که برای لول 23 میخاد از کجا بخریم قفل کردیم آفلاین هستیم یعنی بنبست 7 میلیونم پول داریم فراری ها رو هم که قبول نکرد ما که نمیتونیم آنلاین شیم بریم کجا این چه وضعیشه دیگه اه ؟!!!!!!!!!!

foxy

کاربر سایت
Apr 17, 2010
362
نام
محمد
آقایون این فرمولا گرن توریسمویی که برای لول 23 میخاد از کجا بخریم قفل کردیم آفلاین هستیم یعنی
بنبست 7 میلیونم پول داریم فراری ها رو هم که قبول نکرد ما که نمیتونیم آنلاین شیم بریم کجا این چه وضعیشه دیگه اه ؟!!!!!!!!!!
خوب خيلي ماشينه ربطي به آنلاين يا آفلاين بودن كه نداره ، همينجور سر بزن به Used Car Dealership تا يه روز بياد توش ، اينقد بازي طولانيه ( Aspec , Bspec , Special , Lisence ) كه اگه همينجوري مشغول شي و هر چند وقت يه بار بري حتما ماشينو ميبيني و ميخريش يه بار ...

farhad23

کاربر سایت
May 11, 2009
307
نام
فرهاد
مگه X2010-ه كه 270 مايل ، من هر بازي Racing رو كه بازي ميكنم ، اولين كارم تبديل مايل هست به كيلومتر ، وقتي رو مايل باشه حسي نسبت به سرعت ماشين ندارم . در مورد traction هم بگم كه من معني دقيقشو نميدونستم ولي منظور ما خيلي به معنيش نزديك بوده ... قبل از بازي Driving Option گزينه هايي داره ( كه همه بش Driving Aids ميگن ) كه همگي به آسونتر شدن بازي كمك ميكنن ، يكيش همون طور كه ميدوني Traction Control هست ، كه خوب سر پيچ ها خيلي اثر داره وقتي يه ماشين Tractionش خيلي بالا باشه ، شما وقتي كم كم از پيچ داريد ميايد بيرون گاز رو تا ته بگيريد چون جاده به لاستيكا نيروي بالايي وارد ميكنه ، اينجوري ميشه كه ماشين تو اون جهتي كه داشته ميپيچيده ، دور خودش دور ميزنه ( چون فرمون هنوز صاف نشده ) ... وقتي كه ما Traction Control ( كه همه ميگن TCS بش ) رو بالا ميبريم خود بازي حواسش بش هست ، ما تا ته گاز ميديم ولي بازي اين اجازه رو نميده ( اينجوري ميشه كه تو شتاب ماشين اثر ميزاره و پايين مياد )‌ وقتي TSC رو 0 ميكنيم ، يعني خودمون بايد مراقب مقداري كه گاز ميديم باشيم ، براي CT230R رانندگي با TCS خاموش خيلي راحته ولي يه چيزي مثل mclaren mp4-12c رانندگي با TCS Off خيلي خيلي خيلي سخت ميشه .
من فقط نيرويي كه سر پيچ بر اساس سرعت ماشين و شعاع پيچ به راننده وارد ميشه رو بش توجه كرده بودم كه زير سرعت ماشين نوشته ميشه كه هم جهت نيرو رو نشون ميده هم مقدار ( البته بر حسب G هست )‌ كه براي X2010 بيشترين مقدارو داره كه البته موقع طراحي اين ماشين توجه شده كه مقدار از مقداري كه بدن يه انسان ميتونه تحمل كنه بالاتر نره حدود 8.75G . يعني X2010 هم ديگه هر پيچي رو با هر سرعتي نميتونه بپيچه .

خوب حالا که بحث علمی :d شد حیفم میاد اینا رو توضیح ندم شاید یکی خوشش اومد
TCS در واقع یکی از سیستم های کنترل دینامیک طولی خودرو هست که دقیقا" مثل ABS لغزش چرخ ها رو کنترل می کنه با این تفاوت که در حالت شتاب گیری یا به اصطلاح همون traction عمل می کنه . هیچ ربطی هم به سر پیچ یا مسیر مستقیم نداره ! اما چرا شما سر پیچ اگه زیاد گاز بدی خودرو ناپایدار میشه ؟
ظرفیت اصطکاکی لاستیک ها محدود هست و هنگام دور زدن اکثر این ظرفیت در جهت عرضی (lateral ) استفاده می شه چون باید به خودرو شتاب مرکز گرا بده . بنابر این شما معمولا" سر پیچ ها صدای لغزش چرخ ها رو میشنوی . این دقیقا" حالتی هست که اگه گاز بدی 100% خودرو ناپایدار میشه چون ظرفیت اصطکاکی لاستیک اشباع شده و شما می خوای به زور در جهت طولی هم ازش استفاده کنی ( دقت کن که هر چی دنده سنگین تر باشه گشتاور سر چرخ ها و در نتیجه نیروی traction بیشتر می شه بنابراین ظرفیت اصطکاکی بیشتری برای تولید این نیرو میخوای) و نتیجه این می شه که خودرو لغزش(skid) پیدا میکنه یعنی اصطکاک دیگه استاتیکی نیست . اما کاری که TCS میکنه همون جور که خودت فهمیدی این نیروی traction یا در واقع گشتاور موتور رو با توجه به ظرفیت اصطکاکی موجود محدود می کنه تا خودرو ناپایدار نشه . حالا چی کار کنیم که این مشکل کم تر شه ؟
از لاستیک با ظرفیت اصطکاکی(grip) بالا تر استفاده کنیم
یه راه حل دیگه هم داره اونم امروزه اکتر خودرو ساز ها رعایت می کنن این که خودرو رو understeer میکنن . و این باعث میشه بعد از ناپایدار شدن حداقل خودرو به سمت خارج پیچ منحرف بشه و کلا" دیرترم ناپایدار میشه. شما خودتم می تونی این کارو تو GT بکنی . به این ترتیب که زاویه ی کمبر منفی بدی به چرخها به طوری که زاویه ی چرخ های عقب بزرگتر از جلو باشه . یا این که لاسیک های عقب رو با grip بیشتر نسبت به جلو انتخاب کنی ( که البته قابلیت مانوردهی کم میشه )
اولین باری که دیدم تو GT این مسایل رعایت شده کلی حال کردم
اما در مورد اون چیزی هم که گفتی زیر سرعت نوشته میشه اصلا" نیرو نیست !!!
اون شتاب عرضی( lateral ) هست همون جور که گفتم نیروی traction در راستای حرکت خودرو و برای شتاب دهی هست . کلا" شتاب 10g = سکته مغزی

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: foxy

Konami

Administrator
Sep 22, 2005
1,048
نام
Hamed
الان شديدا به HKS CT230R اعتقاد دارم ،‌Top Speedش حدود 270 هست ولي شتابش و پيچيدنش و Tractionش خيلي تكه .

سلام ...
صحبت از اين ماشين و HKS شد. بايد بگم يك دسته فوق العاده تحت لايسنس HKS و برند همين ماشين عرضه شده كه براي بازي فوق العاد هست بخصوص براي كساني كه فرمان ندارن واقعا عالي هست پشت دسته كليد هايي براي تنظيم داره عملكرد دسته را با سيستم رول در DRIFT بهبود ميده و همينطور براي بازي هاي GT و NFS هم كليد خاصي در نظر گرفته شده تا هماهنگي لازم براي كليد ها در هر بازي ايجاد بشه. كليد هاي گاز و ترمز بصورت پدالي طراحي شدن و نمايشگر وسط دسته با فشار پدال گاز از 0 تا 100 درجه بندي ميشه. كنترل ماشين هم با رول مخصوصي كه درنظر گرفته شده خيلي بهتر ميشه. رنگ و طراحي دسته هم واقعا زيباست. من خودم با اينكه فرمان دارم ولي يكي خريدم نميتونستم تو ارشيوم نداشته باشم !

اين هم چندتا عكس ازش:

x9b3sk1fo666wi7b7mo.jpg

edpz1oknx3en5tbylm.jpg

678464nf693lh65veevp.jpg

• Like
Reactions: foxy and Dinosaur

foxy

کاربر سایت
Apr 17, 2010
362
نام
محمد
اما در مورد اون چیزی هم که گفتی زیر سرعت نوشته میشه اصلا" نیرو نیست !!!
اون شتاب عرضی( lateral ) هست همون جور که گفتم نیروی traction در راستای حرکت خودرو و برای شتاب دهی هست . کلا" شتاب 10g = سکته مغزی
درسته بر حسب G هست و به هيچ وجه نيرو نيست ، ولي دقيقا يه معيار هست براي نشون دادن جهت نيرويي كه به راننده وارد ميشه و مقدارش ..
من پارسال تو سايت gran-turismo خوندم موقع معرفي X1 كه حداكثر شتاب 8.75G تو X1 هست و فكر كنم گفته بود موقع launch سفينه شتاب حدود 9.25G !
كل منظور : :d نيرو نيست ولي اينقدر نزديكه ( مقداري نه ) كه من گفتم نيرو .

ASYLUM MANAGER

کاربر سایت
Mar 17, 2011
1,329
نام
Milad
اولین کارم تبدیل مایل هست به کیلومتر

من هم همین کار رو انجام دادم و به همه پیشنهاد میکنم همین کار رو بکنن ...اینجا واحد کیلومتر هست و مایل مختص پینگلیش هاست...به نظرم تو امریکا هم km باشه...

farhad23

کاربر سایت
May 11, 2009
307
نام
فرهاد
من هم همین کار رو انجام دادم و به همه پیشنهاد میکنم همین کار رو بکنن ...اینجا واحد کیلومتر هست و مایل مختص پینگلیش هاست...به نظرم تو امریکا هم km باشه...
نه تو آمریکا هم از واحد های us customary استفاده می شه یعنی همون فوت و مایل و پوند و اینا ولی خوب SI یه جورایی اکادمیک هست دیگه

Meysam

کاربر سایت
Apr 11, 2006
4,955
سلام
دوستان من تازه بازیو شروع کردم ! این مسابقه vitz توی لول 2 جریانش چیه؟ من با vitz u که هدیه گرفتم میرم ولی همون اول کار کل ماشینا ازم میزنن جلو در حالی که همه تو یه کلاسن؟

Robin Hood

کاربر سایت
Feb 14, 2008
3,219
نام
امید
دوستان من تازه بازیو شروع کردم ! این مسابقه vitz توی لول 2 جریانش چیه؟ من با vitz u که هدیه گرفتم میرم ولی همون اول کار کل ماشینا ازم میزنن جلو در حالی که همه تو یه کلاسن؟
میثم تجربه بازی کردن عنوانهای سری GT رو تا به حال نداشتی؟:D اگه به هیچ وجه نمیتونی ازشون سبقت بگیری خب باید تیونینگش کنی!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر