Gran Turismo 5 [پست اول حتماً خوانده شود]

مناسب ترین ماشین GT5 (نسبت به قیمت و کارایی) از نظر شما ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    483

outlaw

کاربر سایت
Oct 19, 2007
386
نام
محمد
دوستان یه سوال
شنبه رفتم یه فرمون G27 خریدم :> :d
بعد تو بازی وقتی دندرو هم روی حالت Manual میزارم و میخوام دنده عوض کنم اصلا نیازی به گرفتن کلاچ نیست !! :|
راهی نیست که بشه فقط با گرفتن کلاچ دنده عوض شه و بدون گرفتن کلاچ دنده جا نره ؟
( خیلی واسم جالب بود که اصلا دنده خلاص تو بازی وجود نداره )
در ضمن فرمون G27 توی Option بازی که میریم دکمه ها رو عوض میکنیم که بگیم کدوم چیکار کنه نیست !!
دکمه عوض نمیشه کرد فعلا
کلاچ رو بگیر یه بار دنده عوض کن درست میشه
البته اگه با اون دنده پنجه ای (اینو از بچه ها شنیدم اسمشو نمیدونم درسته یا نه:d) عوض میکنی کلا کلاچ نیاز نیست
و اگه یه بار با اون دنده عوض کنی H Shifter (همین دنده های خودمون:d) بدون کلاچ میشه مگر اینکه دوباره کلاچ و بگیری!
گرفتی چی شد؟!:d

• Like
Reactions: Corrinne Yu

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,143
نام
حسین

Corrinne Yu

کاربر سایت
Aug 11, 2008
676
نام
Mahdi
دکمه عوض نمیشه کرد فعلا
کلاچ رو بگیر یه بار دنده عوض کن درست میشه
البته اگه با اون دنده پنجه ای (اینو از بچه ها شنیدم اسمشو نمیدونم درسته یا نه:d) عوض میکنی کلا کلاچ نیاز نیست
و اگه یه بار با اون دنده عوض کنی H Shifter (همین دنده های خودمون:d) بدون کلاچ میشه مگر اینکه دوباره کلاچ و بگیری!
گرفتی چی شد؟!:d

دنده پنجه ای منظورت همون دنده پشت فرمونه دیگه ؟ :d
همین دیگه . کلاچ این وسط در نقش نخودیه :d
این یعنی اگه کلاچ رو بگیری دنده عوض میشه و اگه کلاچ رو هم نگیری بازم دنده عوض میشه (یعنی کلاچ رو هر کی دوست داشت جهت دلخوشی میتونه باهاش کار کنه و هیچ اجباری هم در گرفتن کلاچ نیست :d )
متاسفانه نمیشه کاری کرد که دنده بدون گرفتن کلاچ توی یه بازی شبیه ساز عوض نشه:|

• Like
Reactions: Kainé

...Sahand...

کاربر سایت
Sep 5, 2010
1,282
یعنی اگه ما کلاچ و بگیریم ماشین خلاص نمیشه ! ؟
من نمی دونم این دیگه چه گندی بود استاد زد که ماشین و نمیشه خلاص کرد ! حداثل تو gt5p اگه دنده 1 یدونه دنده میدادی عقب خلاص می کرد ! الان این کارم نمیشه کرد !
ولی من چون علاقه خاصی به خلاص دارم :d یک روش جالب یافتم :
تمرز دستی رو 3 ثانیه نگاه دارید خلاص میکنه :d

outlaw

کاربر سایت
Oct 19, 2007
386
نام
محمد
با کلاچ هم خلاص میشه اقا من که توضیح دادم چطوری
فکر کنم اون دنده های پشت فرمون کلا به کلاچ نیاز نداره!
اگه کسی میدونه در واقعیت چطوری هست بگه لطفا

Corrinne Yu

کاربر سایت
Aug 11, 2008
676
نام
Mahdi

دستت درد نکنه . فهمیدم چی گفتی عزیز ;)
ولی وقتی که کلاچ رو بگیری و دنده عوض کنی دنده با کلاچ عوض میشه ولی وقتی کلاچ رو نگیری دوباره میشه مثل قبل و بدون نیاز به کلاچ دنده عوض میشه

Kainé

Kuraudo Sutoraifu
کاربر سایت
May 29, 2009
10,102
نام
احسان
این دنده های پشت فرمون در واقع دنده های شیفت هستن و نه تنها روی ماشین های F1 بلکه توی خیلی از سوپر اسپرت های امروزی هم استفاده میشن اگه شیفت سمت راستی رو به داخل بکشین دنده بالا میره سمت چپی برعکس و اگه هر دو تاش رو با هم به داخل بکشین خلاص میشه ;)توی ماشین های واقعی طرز کارش اینجوریه با فرمون بازی امتحان کنید ببینید جواب میده :d
ویرایش : راستی یادم رفت نیاز به کلاچ هم نداره :d(کلاً این مدل دنده ها کلاچ ندارن)

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Corrinne Yu

...Sahand...

کاربر سایت
Sep 5, 2010
1,282
این دنده های پشت فرمون در واقع دنده های شیفت هستن و نه تنها روی ماشین های F1 بلکه توی خیلی از سوپر اسپرت های امروزی هم استفاده میشن اگه شیفت سمت راستی رو به داخل بکشین دنده بالا میره سمت چپی برعکس و اگه هر دو تاش رو با هم به داخل بکشین خلاص میشه ;)توی ماشین های واقعی طرز کارش اینجوریه با فرمون بازی امتحان کنید ببینید جواب میده :d
ویرایش : راستی یادم رفت نیاز به کلاچ هم نداره :d(کلاً این مدل دنده ها کلاچ ندارن)

BMW X6 جفت دنده پنجه ای هاش یه شیفت میده بالا و برای یه شیفت پایین دادن باید از همون دنده خودمون استفاده کنی :d

آخرین ویرایش:

outlaw

کاربر سایت
Oct 19, 2007
386
نام
محمد
دستت درد نکنه . فهمیدم چی گفتی عزیز ;)
ولی وقتی که کلاچ رو بگیری و دنده عوض کنی دنده با کلاچ عوض میشه ولی وقتی کلاچ رو نگیری دوباره میشه مثل قبل و بدون نیاز به کلاچ دنده عوض میشه
نه دوست من!
اگه کلاچ نگیری و عوض کنی جا نمیره من 100 بار وسط مسابقه ها اینطوری میشم:d

Kainé

Kuraudo Sutoraifu
کاربر سایت
May 29, 2009
10,102
نام
احسان
BMW X6 جفت دنده پنجه ای هاش یه شیبف میده بالا و برای یه شیفت پایین دادن باید از همون دنده خودمون استفاده کنی :d
اون دیگه مشکل bmw ـس :d مثلا فک کنم سیتروئن C5 دکمه های روی فرمونش روی یه محور جدا هستن و موقع چرخش فرمون ثابت میمونن ولی فراری 458 ایتالیا دکمه ها با فرمون می چرخن و چپکی میشن
biggrin1.gif
و نمی شه درست تشخیصشون داد
biggrin1.gif

البته شیفت مدل های مختلف داره مثلا یه مدل که توی رالی استفاده میشه فقط یه شیفت سمت راست داره که اگه به داخل (طرف راننده) کشیده بشه دنده بالا میره و اگه با پشت انگشت ها به طرف خارج فشار داده بشه دنده پایین میاد ! :d

...Sahand...

کاربر سایت
Sep 5, 2010
1,282
اون دیگه مشکل bmw ـس :d مثلا فک کنم سیتروئن C5 دکمه های روی فرمونش روی یه محور جدا هستن و موقع چرخش فرمون ثابت میمونن ولی فراری 458 ایتالیا دکمه ها با فرمون می چرخن و چپکی میشن
biggrin1.gif
و نمی شه درست تشخیصشون داد
biggrin1.gif

البته شیفت مدل های مختلف داره مثلا یه مدل که توی رالی استفاده میشه فقط یه شیفت سمت راست داره که اگه به داخل (طرف راننده) کشیده بشه دنده بالا میره و اگه با پشت انگشت ها به طرف خارج فشار داده بشه دنده پایین میاد ! :d

پس یادت باشه نه 458 ایتالیا بخریم نه x6 :))

به نظرتون این Toyota minolta بهتر هست یا toyota 7car ؟

و بهترین کار برای خرید اون فراری 20 میلیونی چیه ؟ :d یعنی بهترین مسابقه که بشینیم 300 400 بار بریم تا پولش درآد !

آخرین ویرایش:

Corrinne Yu

کاربر سایت
Aug 11, 2008
676
نام
Mahdi
پس یادت باشه نه 458 ایتالیا بخریم نه x6 :))

میخواستم واسه تولدت یه 458 بخرم که دیگه دیدم نمیخوای پشیمون شدم :d

اینو ببینین از پوتیوب گیر آوردم

YouTube - TDU Audi R8.mpg

ترمز دستیش منو کشته :d
دنده ماشینشم در نوع خودش جالبه :p

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر