Gran Turismo 5 [پست اول حتماً خوانده شود]

مناسب ترین ماشین GT5 (نسبت به قیمت و کارایی) از نظر شما ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    483

Takavach

کاربر سایت
May 6, 2008
318
نام
تکاوچ
سلام به همه میدونم این پست در ارتباط با تاپیک نمیتونه باشه برای همین از همه مخصوصاَ مدیران و ناظمین معذرت می خوام ولی لازم بود این پست را بدم و تنها جایی که به نظرم درست اومد این تاپیک بود .
زیاد حرف نمیزنم زیاد هم بچه های این تاپیک را نمیشناسم فقط اگه کسی توی تهرانه و نزدیک به منطقه ستارخان هست و بازی GT5 را اورجینال داره ترجیحاَ نسخه اروپا را (فرق زیادی نمی کنه نسخه چی باشه ) با من تماس بگیره از طریق پیام خصوصی .(کلاَ یک ساعت باهاش کار دارم )

بازم شرمنده بابت این پست و از همه ممنونم و لطفاَ در جواب این پست توی این تاپیک چیزی نگید که تاپیک منحرف بشه فقط پیغام خصوصی بدید .

ممنونم از همه .

ZEN 2

کاربر سایت
Dec 8, 2009
892
:)) مگه شما با نوک انگشت گاز میدین که درد بگیره ؟ نوک انگشت باید روی # باشه و خط بند انگشت باید روی X باشه تا هر لحظه که لازم شد ترمز کنین

نه با انگشت پاهام گاز میدم من !!!

اقا یه چیزی بود گفتیم تموم شد, laughing نداره دیگه!بنده تجربه خودم رو گفتم.

dr_shahrooz

کاربر سایت
Sep 3, 2010
464
نام
شهروز غفوری نیا
نه با انگشت پاهام گاز میدم من !!!

اقا یه چیزی بود گفتیم تموم شد, laughing نداره دیگه!بنده تجربه خودم رو گفتم.
من منظورم این بود که اگه هر 2 کلید X و # رو بخوایم با نوک انگشت بگیریم،کسری از ثانیه رو از دست میدیم چون وقتی میخوایم ترمز کنیم باس انگشتمونو از X برداریمو # رو فشار بدیم

Captain Mitchell

کاربر سایت
Sep 21, 2007
4,228
مگه چیکار میکنید که انگشتتون درد میگیره ؟ من از صبح دارم بازی میکنم حتی 1 % هم انگشتم درد نگرفته . بابا یه دکمه هستش نه نیازه زیاد فشار بدی نه نیازه که تند تند بزنی .

برام جای سوال هستش اگه این جوری با یه دکمه رو نگه داشتن دستتون درد میگیره با زدن تند تندش چی میشه حتما دستتون 1 ماه میره مرخصی .:d

من هنوز مصدوم هستم ... =)) امشب داشتم بهتر میشدم بازی بارسا رو دیدم با مشت از خوشحالی زدم رو میز ... دستم مصدوم تر شد !

...Sahand...

کاربر سایت
Sep 5, 2010
1,282
نه اتفاقآ روش خوبی هست, دسته هم طوریش نمیشه!

در ضمن دقت X و سایر دکمه خیلی کمه و بعد از استفاده طولانی مدت سر انگشت خیلی درد میکنه .

منکه از خودم در نمیارم
شما خودت امتحان کن نه تو بازی الکی r2 رو نگه دار :d نتیجه رو ببین :d

واسه چی دستت درد میگیره ؟
آخه نه باید سر انگشت روی x باشه که
بند انگشتت رو بذار روی x بقیش رو :d یا همون نوک انگشتت رو بذار روی #
با یه فشار خیلی کم گاز میخوره
تازه به نظر من اگر از x استفاده کنید مدت زمان کمتری طول میکشه تا ماشین تا ته گاز بخوره

حالا با RS امتحان کن خیلی حال میده !
RS بالا گاز RS پایین ترمز :d

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,064
نام
آریا
در مجموع خوندن نقدهای Gran Turismo 5 به همه توصیه میشه ! البته خودم هنوز زیاد نخوندمشون چون ترجیح میدم بشینم بازی کنم به جای اینکه بخونم !

منتقد GameSpot در مورد هندلینگ و گیم پلی این رو گفته : Uncompromisingly realistic handling همین یه مورد برای خیلی ها کافیه.
در مورد یکی از مهم ترین بخش های بازیهای ریسینگ یعنی تنوع این رو گفته : Loads of great cars to drive and varied courses to drive them on
در مورد مدل های پریمیوم از واژه incredibly detailed استفاده کرده.
از اون طرف با لودینگ بازی مشکل داشته (که با ریختن بازی روی هارد حل میشه) و مشکل بزرگترش با ماشینهای استاندارد هست که خب این مورد رو از مدتها قبل میشد پیش بینی کرد که باعث پایین اومدن امتیازها میشه (هرچند خودم باهاش مشکلی ندارم) مشکلات آنلاین رو هم ذکر کرده البته !
در نهایت هم گفته :
Regardless, if you've ever fantasized about a Ferrari or dreamed of driving at Daytona, Gran Turismo 5 is a game that you're sure to get a lot out of. This is simultaneously the most accessible GT game yet and the most uncompromisingly realistic driving game on a console to date. It's unfortunate that much of what makes Gran Turismo 5 so great is under the hood rather than on display for everyone to see, but a powerful engine trumps a perfect paintjob every time.
یعنی بازی ای با این توضیحات امتیاز 8 لایقش هست ! همون طور که قبلآ هم گفتم اگه GT5 عینآ با همین شکل فعلی توی دو سال ساخته میشد , امتیازهاش هم متفاوت بود.

حالا مثلآ بریم سراغ نقد IGN :‏
این سایت در مورد مدل های پریمیوم گفته : Forget photo-realism; catch it from the right angle and Gran Turismo 5 looks better than the real thing. یعنی همون حرفی که یامائوچی زده بود رو این دفعه IGN زده !

در مورد فیزیک بازی گفته :
Get behind the wheel and that same attention to detail shines just as brightly, earning Gran Turismo 5 its billing as 'The Real Driving Simulator' and then some. Forza Motorsport 3's strength lay in its cornering as you struggle against its tire deformation system and Need for Speed Shift is about the experience at the redline as you hit maximum velocity. Gran Turismo's genius is in its braking zones. It's here that GT5's fantastic physics show their worth.
باز دوباره در مورد گرافیک گفته :
At times, Gran Turismo 5 is genuinely jaw-dropping – indeed, it can be the kind of game that makes you want to drop your controller and grab some random passer-by just to show them what marvels it's capable of.
آخرش هم گفته :
Gran Turismo 5 is a 10/10 simulator wrapped up in a 5/10 game
خب شعار GT هم همینه : the real driving simulator و به گفته IGN این بازی یه simulator 10/10 هست یعنی به شعارش رسیده !

مشکلاتی که اکثر سایتها بهش اشاره کردن :
دمیج ===> این رو هنوز مطمئن نیستم ساز و کارش چطوری هست ولی یه عده میگن level بندی داره. ویدئوهایی هم پخش شده که ماشین له شده و در و کاپـوت و ... خراب شده یا ویدئویی هست که تایر ماشین از شدت کار کردن دود میکنه ولی خودم هنوز تجربه نکردم !
بعضی مشکلات آنلاین ===> چون آنلاین بازی نمیکنم نمیتونم نظر بدم ! ولی احتمالآ به زودی مشکلاتش با پچ برطرف میشه.
هوش مصنوعی ===> موافقم ! زیاد جالب نیست !
مدل های استاندارد و بعضی مسیرها ===> این مورد رو حق دارن مشکل بدونن ولی بعضی ها مثل من بودن اینها رو بهتر از نبودنشون میدونن. خودم الآن 95% گاراژم استاندارد هست ولی مشکلی باهاشون ندارم !
لودینگ ===> این مورد با ریختن بازی روی هارد برطرف میشه.
فعلآ چیز دیگه ای به ذهنم نمیرسه :D

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Mahdi Co

ZEN 2

کاربر سایت
Dec 8, 2009
892
هیچی نمیشه دوباره نصبش میکنی :d

نه اونطور که شنیدم یه اتفاقی میفته چون بیخودی تو صفحه نمیگه دستگاه رو خاموش نکنید.

سوال:

تو GT4 تو بخش 2 نفره (مثل سینگل) اسم کمپانی ها میومد و انتخاب ماشین ها هم تقریبآ نامحدود بود الان تو
GT5 که میخوایم دو نفره بزنیم اولآ اسم کمپانی ها موجود نیست یعنی از هر کمپانی ماشین هست و تعداد ماشینها هم خیلی کمه! حالا این مشکل تو این نسخه نرماله یا راه حلی داره؟

Captain Mitchell

کاربر سایت
Sep 21, 2007
4,228
لودینگ ===> این مورد با ریختن بازی روی هارد برطرف میشه.
فعلآ چیز دیگه ای به ذهنم نمیرسه :D

آریا، یک پست زدم روز ۲۴ نوامبر که تو این مساله گفتن ایراد داره ... من گفتم بازی رو نصب کنن ایراد بار طرف میشه ... و اگه این مساله رو اختیاری نمیکردن و اجباری میکردن مثل MGS این ناناز ها از این ایراد های خنده دار نمیگرفتن !

در هر حال ... LEVEL چند هستی آریا ؟

dr_shahrooz

کاربر سایت
Sep 3, 2010
464
نام
شهروز غفوری نیا
2 تا ایراد بزرگ این بازی یکش اینه که دمیج نداره یکیش هم اینکه تو پیچ ها میتونی بکوبی به ماشین های دیگه و بری جلو !!!! که هر 2 ی این 2 ایراد،عبارت Real Driving Simulator رو نقض میکنه

baris manco

کاربر سایت
Oct 12, 2010
809
نام
فرهاد
سلام دوستان.1سوال داشتم از طرف پسر عموم!!!gt5دست دوم خریده بعد گذاشته توps3اول بازی ازش فقط پرسیده از بین زبون های ترکیه انگلیسی و.....کدومو میخوای....ازش بره نصب سوال نکرده .بعد الان میخواد بریزه رو هارد باید چی کار کنه؟؟؟؟؟؟؟؟میگه موقع لودینگ اون گوشه مینیویسه installing!!!!!!!!!!,فقط سریع پاسخ بدید......1سوالم من داشتم اینترنتم 128 نا محدوده برای آنلاین gt5جواب میده؟چی را از کجا دانلود کنم؟؟؟
مرسی......:-*:-*

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,064
نام
آریا
به نظرم مدال Terrible First Impressions مدال مناسبی برای بازی هست ! البته نه در این حد Terrible !!! ولی به شخصه هرچی جلوتر میرم (با اینکه الآن هنوز lvl 14 هستم) بیشتر ازش خوشم میاد و باهاش حال میکنم !

سلام دوستان.1سوال داشتم از طرف پسر عموم!!!gt5دست دوم خریده بعد گذاشته توps3اول بازی ازش فقط پرسیده از بین زبون های ترکیه انگلیسی و.....کدومو میخوای....ازش بره نصب سوال نکرده .بعد الان میخواد بریزه رو هارد باید چی کار کنه؟؟؟؟؟؟؟؟میگه موقع لودینگ اون گوشه مینیویسه installing!!!!!!!!!!,فقط سریع پاسخ بدید......1سوالم من داشتم اینترنتم 128 نا محدوده برای آنلاین gt5جواب میده؟چی را از کجا دانلود کنم؟؟؟
مرسی......:-*:-*
توی options بازی یه منو هست که یه کم بگردین راحت پیدا میشه و یه چیزی تو مایه های "ریختن بازی روی هارد" نوشته. کافیه روی اون کلیک کنین !
دانلود هم وقتی با بازی به شبکه وصل میشین خودش پچ های مورد نیاز رو میاره و کار خاصی نمیخواد بکنین.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر