Gran Turismo 5 [پست اول حتماً خوانده شود]

مناسب ترین ماشین GT5 (نسبت به قیمت و کارایی) از نظر شما ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    483

idahadi21

کاربر سایت
Sep 8, 2008
1,930
نام
هادی
من که بشدت خورد توذوقم واقعا اون تریلرها کجا خود بازی کجا من نظر خودمو میگم دوستان ناراحت نشن من هم فورزا بازی کردم و عاشقشم یعنی کلا با سیمولیشن کلی حال میکنم خدایش این بازی اگه دسته مایکرو بود حداکثر یکسله میساخت مارو بگو باکلی اشتیاق رفتیم خریدیم بازیش در حده بازیای 5 ساله پیشه روم نمیشه بازی رو به دوستام نشون بدم کلی پیششون از بازی تعریف کردم فقط بگم به گرده فورزا هم نمیرسه

خیلی با تریلرهایی که دیدیم فاصله داره ؟؟ یکی منو توجیح کنه که کف کردم...

ZEN 2

کاربر سایت
Dec 8, 2009
895
ميشه بفرماييد کجاش ضايست؟ متاسفانه من هر چي رو اين عکس دقت ميکنم دقيقا نميتونم تشخيص بدم!

همين منتقدها دقيقا اين موضوع رو يه ايراد دونستند که ديديم در امتيازها هم تاثير داشته . در صورتي که تفاوتشون آنچنان محسوس نيست به اين نکته هم بايد توجه داشته باشيم که ماشينهاي GT5 به اندازه کافي عالي و پرجزئيات طراحي شده بودند در نتيجه ايرادي بهشون وارد نيست انتقالشون هم به GT5 با يک پوليش جزئي همراه بوده . يامائوچي با اعلام اينکه 200 تا از ماشينهاي GT5 جزئيات به مراتب بيشتري نسبت به بقشون دارن و باقي ماشين ها رو نسبت به اونها استاندارد تلقي کرده باعث شده که اين حرفو حديث ها به وجود بياد .

شما هم میشه بفرمایید کجاش ضایع نیست؟

برای اینکه بهتر متوجه بشید 20% (نه بیشتر) روی عکس زوم بفرمایید اونوقت به عمق ضایعات پی میبرید.

در ضمن شما معلومه چی میگید؟این حرف شماست:

"به اين نکته هم بايد توجه داشته باشيم که ماشينهاي GT5 به اندازه کافي عالي و پرجزئيات طراحي شده بودند در نتيجه ايرادي بهشون وارد نيست انتقالشون هم به GT5 با يک پوليش جزئي همراه بوده ."

این یعنی چی الان؟

در ضمن تو این شکی نیست که اگه این مدل های استاندارد لعنتی تو بازی نبودن خیلی بهتر بود.

کلآ قضیه ی ماشین های پریمیوم و استاندارد مثل این جمله هست "یکی میگه این ور یکی میگه اون ور موندیم بین دو خر" .از هر دو طرف اوارس.

leonk13

کاربر سایت
Sep 8, 2009
2,151
نام
سجاد
شما هم میشه بفرمایید کجاش ضایع نیست؟

برای اینکه بهتر متوجه بشید 20% (نه بیشتر) روی عکس زوم بفرمایید اونوقت به عمق ضایعات پی میبرید.

در ضمن شما معلومه چی میگید؟این حرف شماست:

"به اين نکته هم بايد توجه داشته باشيم که ماشينهاي GT5 به اندازه کافي عالي و پرجزئيات طراحي شده بودند در نتيجه ايرادي بهشون وارد نيست انتقالشون هم به GT5 با يک پوليش جزئي همراه بوده ."

این یعنی چی الان؟

در ضمن تو این شکی نیست که اگه این مدل های استاندارد لعنتی تو بازی نبودن خیلی بهتر بود.

کلآ قضیه ی ماشین های پریمیوم و استاندارد مثل این جمله هست "یکی میگه این ور یکی میگه اون ور موندیم بین دو خر" .از هر دو طرف اوارس.

از کی تا حالا داخل بازی هم زوم هم میکنن؟!

Robin Hood

کاربر سایت
Feb 14, 2008
3,219
نام
امید
اشتباه تایپی بود درستش اینه " به اين نکته هم بايد توجه داشته باشيم که ماشينهاي GT4 به اندازه کافي عالي و پرجزئيات طراحي شده بودند در نتيجه ايرادي بهشون وارد نيست انتقالشون هم به GT5 با يک پوليش جزئي همراه بوده"

من 50 درصد روش زوم کردم ولی به اون چیزی که شما اذعان داشتی نرسیدم (شاید تو زوم 200 درصد به اون مقدار ضایعیت که شما میگی برسم!) احتمالا چشم بصیرت میخواد که ما نداریم!

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,145
نام
محمد امین
متاسفانه بعضی از دوستان گمراه شدن و باید هم بهشون حق بدی البته این تقسیر کسانی بود که عکس های غیر واقعی از بازی پخش میکردن (Photo Mode) و این در حالی هست که این عکس ها با گیم پلی بازی فرق زیادی دارن و سایت ها و مجلات هم مطمئناً برای نمره دادن گرافیک Photo Mode رو نگاه نمیکنن..

من به شما توصیعه میکنم این دو عکس که یکی از حالت Photo Mode گرفته شده و دیگری از گیم پلی بازی با کیفیت 1080P را مقایسه کنید.

http://urfile.net/files/ebdrf32hwhdep8qym6ht.jpg
http://www.play-mag.co.uk/wp-content/uploads/2010/11/London-002.jpg

ما حتی تو این صحنه شکستگی تصویر هم میبینیم که اصلا قابل باور نیست (با کادر قرمز مشخص شده)

http://up.iranblog.com/Files0/7b525a84abb749dcb2a3.JPG

ZEN 2

کاربر سایت
Dec 8, 2009
895
از کی تا حالا داخل بازی هم زوم هم میکنن؟!

جناب من در مورد عکس نظر دادم.

در ضمن شما فکر نکن همین ماشین تو بازی برات اندازه ی ماشینهای پریمیوم جزئیات پیدا میکنه! خیر از این خبرا نیست....

اشتباه تایپی بود درستش اینه " به اين نکته هم بايد توجه داشته باشيم که ماشينهاي GT4 به اندازه کافي عالي و پرجزئيات طراحي شده بودند در نتيجه ايرادي بهشون وارد نيست انتقالشون هم به GT5 با يک پوليش جزئي همراه بوده"

من 50 درصد روش زوم کردم ولی به اون چیزی که شما اذعان داشتی نرسیدم (شاید تو زوم 200 درصد به اون مقدار ضایعیت که شما میگی برسم!) احتمالا چشم بصیرت میخواد که ما نداریم!

خیر چشم بصیرت نمیخواد فقط یکم واقع بینی میخواد.

چرا مسخره حرف میزنی؟ چرا خودتو میبری زیر سوال؟

GT4 برای دوران PS2 بود و یک نسل اومدیم جلوتر (البته انگار شما هنوز تو نسل قبل دلت گیره!) هر چقدر هم که GT4 اون موقع پر جزئیات بوده باشه تو این نسل حرفی برای گفتن نداره.خنده اور ترین حرف ایشون هم اینجاست که میگه "ایرادی بهشون وارد نیست" !!!

این حرف نشون میده بحث کردن با شما فایده نداره چون شما قابلیت این رو دارید که GT4 رو به جای GT5 به مردم قالب کنید خوب حق هم دارید چون ایرادی بهش وارد نیست!!!

GTA

کاربر سایت
Oct 29, 2006
952
نام
Рамин
متاسفانه بعضی از دوستان گمراه شدن و باید هم بهشون حق بدی البته این تقسیر کسانی بود که عکس های غیر واقعی از بازی پخش میکردن (Photo Mode) و این در حالی هست که این عکس ها با گیم پلی بازی فرق زیادی دارن و سایت ها و مجلات هم مطمئناً برای نمره دادن گرافیک Photo Mode رو نگاه نمیکنن..

من به شما توصیعه میکنم این دو عکس که یکی از حالت Photo Mode گرفته شده و دیگری از گیم پلی بازی با کیفیت 1080P را مقایسه کنید.

http://urfile.net/files/ebdrf32hwhdep8qym6ht.jpg
http://www.play-mag.co.uk/wp-content/uploads/2010/11/London-002.jpg

ما حتی تو این صحنه شکستگی تصویر هم میبینیم که اصلا قابل باور نیست (با کادر قرمز مشخص شده)

http://up.iranblog.com/Files0/7b525a84abb749dcb2a3.JPG
جدی این عکس ه Gt5 ه!؟ چرا اینقدر داغونه پس؟!:-s

leonk13

کاربر سایت
Sep 8, 2009
2,151
نام
سجاد
جناب من در مورد عکس نظر دادم.

در ضمن شما فکر نکن همین ماشین تو بازی برات اندازه ی ماشینهای پریمیوم جزئیات پیدا میکنه! خیر از این خبرا نیست....

میدونم در مورد عکس گفتید. مظورم اینه که چه ربطی به خود بازی داره؟ شما وسط بازی ازش عکس میگیرید بعد روش زوم میکنید؟

ZEN 2

کاربر سایت
Dec 8, 2009
895
میدونم در مورد عکس گفتید. مظورم اینه که چه ربطی به خود بازی داره؟ شما وسط بازی ازش عکس میگیرید بعد روش زوم میکنید؟

اقا شما چی فکر میکنی؟فکر میکنی تو بازی جزئیات ماشین بیشتر میشه!

در ضمن این زومی رو هم که انداختین دهنتون بنده برای کاربر Robin Hood توصیه کردم و گرنه من وقتی عکس رو دیدم خندم گرفت! اجباری هم به زوم کردن نیست شما اگه با دقت نگاه کنید کیفیت زیبای ماشین رو مشاهده میکنید!!!

Astiak

کاربر سایت
May 27, 2007
4,017
نام
آرش
سلام

خوب اول از همه بگم این فقط یه پیش در آمد ِ و یه نگاه اولیه از بازی که گفتم بد نیست برای شما دوستان بنویسم.

اول از هر چیزی شما باید پج 133 مگی بازی رو دانلود کنید. بعد از اون هم با تیتراژی زیبا و اسامی سازندگان بازی مواجه میشید. منوی اولیه بازی شامل 4 گزینه اصلی شامل GT Mode و Arcade و Course Maker و GT TV میشه . قسمت Arcade خودش شامل چهار زیر مجموعه Race و Time Trial و Drift Races و Two Player Split Screen میشه. تو این بخش میتونید از بین جاده های شهری، اریجینال، برفی و خاکی و ... با توجه به آب و هوا یکی رو انتخاب کنید، همچنین با توجه به اسم این بخش می تونید ماشین های قدرتمندی رو هم از میان گزینه های موجود انتخاب کنید.

من به GT TV نتونستم وصل بشم و گویا مشکل داشت ولی خوب چیز خیلی مهمی نیست و از اسمش هم مشخص ِ که چی هست.

Course Maker هم امکان ِ خیلی جالبیه که تو این نسخه از GT گذاشته شده که شما ابتدا باید پیش زمینه محیطی مسیر رو انتخاب کنید و بعد با ابزار مهیا شده مسیر رو بسازید.

و اما GT Mode که همه ماجراست اول با یک سری سوال و جواب از شما شروع میشه و بعد از این سوال و جواب ها منوی خیلی زیبا و واقعا سحر کننده ین بخش شما رو میخکوب می کنه، اگر چه اولش ممکن ِ یکم گیج بشید ولی واقعا کار با این محیط لذت بخش ِ . تمام ابزار های شما برای تمام قسمت های موجود در بازی به زیبایی در یک صفحه آورده شده. بخش Multiplayer بازی رو که هر کاری کردم وصل نشد ولی اشکال از من نبود. اما راجع به خود بازی ... همونطور که می دونید بازی از دو قسمت A Spec و B Spec تشکلی شده، در A Spec شما راننده هستید و باید خودتون رو مجک بزنید تا روز به روز حرفه ای تر بشید اما در B Spec شما مدیر و مربی یک تیم هستید. اول بازی به شما 20000 پول داده میشه تا بتونید اولین ماشین خودتون رو تهیه کتید و وارد مسابقات بشید. وقتی وارد قسمت خرید خودرو میشید تعداد برند ها و کمپانی ها واقعا شما رو گیج می کنه، بعد از اینکه ماشینتون رو خریدید، باید درجه سختی مسابقات در A Spec رو انتخاب کنید.

واقعا اگر بخوام تو منوی بازی بچرخم ُ و توضیح بدم 100 صفحه ای میشه پس فقط راجع به خود بازی صحبت می کنم اما قبلش نکته ای که واقعا خوشم اومد بخش وسیع Multiplayer این بازی ِ طوری که هر بازیکن صفحه مخصوصی برای خودش داره با اطلاعات زیاد ِ شحصی و غیر شخصی که شما می تونید حتی برای اون حریم مشخص کنید که واقعا جالب بود و خیلی زیبا طراحی شده بود.

اما راجع به بازی ... وقتی برای اولین بار بازی رو می بینید، می فهمید که گرافیک و جلوه های بصری بازی واقعا فول العادست. بعد از گرافیک این صدای موتور ماشین شماست که گوش شما رو از شدت واقعی و زیبا بودن نوازش میده. گیم پلی بازی شاید اوایل سخت باشه ولی شدیدا واقع گرایانه و زیباست. از اونجا که اولین ماشین من Premium بود، واقعا نورپردازی ابرها و ماشین ها و محیط های اطراف روی بدنه حیرت انگیز بود. مشکل اینجاست که Standard رو ما معنیش رو نفهمیدیم. در طول یه مسابقه شاید شما هیچوقت نفهمید ماشین روبرویی شما Premium ِ یا Standard. از یه جهت دیگه واقعا کسی از هر 200 و خورده ای ماشین Premium استفاده می کنه که بخواد بره سراغ Standard ها. چیزی که باعث کم شدن امتیاز های بازی شده به نظرم کیفیت پایین ماشین های Standard نیست بلکه کیفیت فوق العاده بالای ماشین های Premium ِ که باعث ایجاد این سطح تمایز فاحش شده. من تو این مدت هوش مصنوعی رو نتونستم تشخیص بدم ولی فکر نمی کنم انصاف باشه از واژه terrible در قبالش استفاده کنیم. تجربه رالی هم خیلی جالب بود اگرچه واقعا با فرمان باز یکردن اونم رالی اونم GT5 خیلی خیلی سخت بود، من که کم آوردم !

نکته بعدی دقت یامائوچی روی ریزه کاری هاست. از نورپردازی های ظریف گرفته تا محیط اطراف و در نهایت توجه به ارگانسیم ماشین تا جایی که واقعا گیچ شدم وقتی بین کلی نمودار و قطعات ماشین قرار گرفتم !

واقعا با 2 ساعت بازی کردن نمیشه همه چیز رو در قبال یه همچین بازی گفت ولی وقتی داشتم بازی می کردم به یک نتیجه رسیدم و اونم این بود که هیچی مثل Hype نمیتونه برای هر موجودی چه جاندار و چه بی جان مضر باشه. اینو گفتم واسه این که ما آدم ها زود تخت تاثیر قرار می گیریم و به خاطر احساساتی بودنمون زود هم تصمیم می گیریم. GT5 هم یه جادو ِ از یه جادوگر معروف به اسم یامائوچی، از منو بازی گرفته تا موسیقی و رنگ بندی و گیم پلی و ظرافت و ... . GT5 ارزش صبر کردن رو داشت و همون چیزی بود که من انتظار داشتم و براش پول خرج کردم نه اون چیزی که شنیدم و شنیدم و هزاران برابرش کردن ُ و به خوردم دادن.

یه چیز جالب رو هم بگم وقتی بازی تو خیابون تو دستم بود و وقتی موبایلم زنگ خورد که مثلا بازی امتیازاش شده 7 و 8 و ... حتی منم یه لحظه جا خوردم ولی گفتم هر چی باشه، بازم Gran Turismo ِ و حالا دستم ِ و خودم می تونم بازی کنم و بگم که چی دیدم.

به همتون توصیه می کنم بازی رو اگر نمی خرید، اگر PS3 ندارید، اصلا اگر گیمر نیستید واسه یک بار هم که شده تو محیط و منو زیباش بچرخید و یک بار گیم پلی عجیبش رو بچشید تا بفهمید چی دارم میگم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر