PlayStation God Of War

gqhw_rsa3_gow_topic.png

0y2l_gowbox.png

10 نکته در مورد گاد آو وار

ld16_gow4.png

74829

کریتوس ، کسی که به خاطر انتقام خون خانواده ی خود المپ را بر سر المپیون خراب کرد ، اینبار به سراغ اساطیر اسکاندیناوی رفته. اما نه به عنوان کریتوس خشمگین و جویای انتقام قبل، بلکه به عنوان مردی با تجربه که نگاهش به زندگی تغییر کرده. و پس از سال ها،دوباره فرصتی به دست آورده تا طعم پدر بودن(گرچه خونی بودن این رابطه مشخص نیست!) را بچشد، در مسیر تعلیم و آماده کردن این پسر برای نسلی جدید،باید سعی کند خوی خشن خود را مهار کند.
زندگی نامه ی کریتوس تا پایان GOW III

74830

Atreus پسر کریتوس است که زیر دست پدر خود، در حال آموزش و آماده شدن برای عصری جدید است. برعکس کریتوس که یک خارجی در اسکاندیناوی محسوب میشود،این پسر به خوبی با زبان شمالی ها آشناست.(گرچه Atreus نیز نامی یونانی است) همچنین او قابلیت استفاده از جادوی رعد و برق را نیز دارد.

9pjt_gow5.png

• داستان بازی سال ها بعد از پایان GOW III ، در اساطیر اسکاندیناوی اتفاق می افتد، تیم سازنده به دقت تایم لاین دقیقی برای دنیای بازی ترسیم کرده اند و آگاهی دارند که چه اتفاقاتی در این دنیا می افتد و صرفا کریتوس را به محیط دیگری نبرده اند. گرچه شاید به تمام اتفاقات بین پایان GOW III و شروع این بازی اشاره نشود در بازی

• بر خلاف نسخه های قبل،دوربین به صورت ثابت نیست و به پشت سر کریتوس انتقال داده شده،زاویه ی دوربین قفل نیست و امکان چرخاندن آن وجود دارد

• در بازی،هیچ صحنه ای کات نخورده و انگار تمام بازی پشت سر هم فیلم برداری شده است

• در بازی علاوه بر Leviathan Axe و سپر ، سلاح های دیگری هم حضور دارند، اما این دو ستاره های بازی خواهند بود

• آترئوس جایگزین جادو در بازی شده ، او با تیرهای خود در مبارزات به کریتوس کمک میکند، به عنوان مثال میتواند دشمن ها را Stun کند

• چینش دکمه ها تغییر کرده و L1 و L2 برای ضربات سبک و سنگین و مربع برای کنترل آترئوس به کار میرود

• در مبارزات میشود از محیط کمک گرفت، به عنوان مثال با پرتاب تبر به سمت چراغ نفتی و انداختن آن به روی دشمن میتوان دشمن را به آتش کشید. یا میتوان با پرتاب تبر به طرف دشمن،او را به دیوار دوخت

• هنگامی که تبر در دسترس نیست، میتوان با دست خالی و مشت به دشمن حمله کرد. همچنین میتوان تبر را بعدا به دست خود فراخواند

• از سپر میتوان برای Parry کردن ضربات و همینطور در حملات استفاده کرد.

• در بازی سیستم گرفتن XP و Level Up کردن هم کریتوس و هم آترئوس وجود دارد

• امکان آپگرید Skillـها ، Armor و سلاح ها وجود دارد

• سیستم Craft کردن در بازی وجود دارد و امکان ساخت Armorـهای مختلف چه برای کریتوس و چه آترئوس در بازی وجود دارد

• Runeـهایی وجود دارد که با نصب آن ها بر روی تبر میتوان قدرت های آن را افزایش داد

• بر خلاف شماره های گذشته، قابلیت پرش و همچنین شنا کردن در بازی وجود ندارد

• امکان مرگ آترئوس در حین گیم پلی وجود ندارد

• Cory Barlog (کارگردان بازی)خود خواستار ادامه ی بازی بوده،و برای ساخت ادامه ی سری ، باید ایده و کار متفاوتی را به سونی پیشنهاد میداده تا اجازه ی ساخت ادامه ی بازی را بگیرد. همچنین با رویه ای که برای بازی در پیش گرفته شده، او خواهان جذب مخاطب های بیشتر برای سری است تا این سری بتواند به سطح بازی هایی مانند Uncharted و یا Assassin's Creed در داشتن فن بیس بزرگ برسد.
27x5_stm.png
yye5_gow_coll.png

1y7r_gow2.png

kt42_image_god_of_war-32160-3634_0001_thumb.jpg
3sii_image_god_of_war-32160-3634_0002_thumb.jpg
wevp_image_god_of_war-32160-3634_0003_thumb.jpg

kf41_image_god_of_war-35800-3634_0001_thumb.jpg
8jfi_image_god_of_war-35800-3634_0002_thumb.jpg
1qds_image_god_of_war-35800-3634_0003_thumb.jpg

gcnh_image_god_of_war-35800-3634_0004_thumb.jpg
atte_image_god_of_war-35800-3634_0005_thumb.jpg
qwuv_image_god_of_war-35800-3634_0006_thumb.jpg

ujrw_image_god_of_war-35800-3634_0007_thumb.jpg
8ybc_image_god_of_war-35800-3634_0008_thumb.jpg
fity_image_god_of_war-35800-3634_0009_thumb.jpg

3bpq_gow3.png

5rzs_gow1.png

Prologue : A Saga Borne of Ash

A Saga Borne of Ash

Chapter One : A Riddle of Rune

Chapter Two : The Creatures Arise

Rise of The Draugr
A Fire Troll Approaches
Manifestation of The Revenant

Chapter Three : The Dead Stone Mason

The Dead Stone Mason
---

در پست دوم تاپیک، اطلاعاتی که در ارتباط با اساطیر نورث توسط دوستان نوشته شده،جمع آوری شده!

و همچنین احسان @Kaine و کیان @.: Darkness :. برای آماده کردن تصاویر

Last edited by a moderator:

Ludens

Fallen Angel of the Night
Loyal Member
Dec 7, 2015
5,382
2022-01-21_17-06-51.jpg

خداییش جذبه این از اون بیشتره.من بجای بارلوگ باشم. قسمت بعد همون اولش یه ژیلت میزارم. بعد
کریتوس: پسرم این چیه؟
پسر: بابا این ژیلته
کریتوس: باهاش چیکار میکنن
پسر: باهاش ریش میزنن
و اینجوری کریتوس تغییر ظاهر میده.حتی میتونه مثل ویچر آرایشگاه بزاره تو بازی.

آخرین ویرایش:

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,248
توی مد جدید باید ریش نسخه های قبلیش براش بذارن ریشی که خیلیم خاص بود و به ریش کریتوسی معروف شد

البته در حقیقت خواستن با این مدل ریش سنش رو بیشتر نشون بدن و جا افتاده تر بشه

• Like
Reactions: Apocalypses

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
11,060
نام
محمد حسین
  • Smile
Reactions: Ludens

ebm_game

کاربر سایت
May 24, 2021
2
آقا، یه مشکل عجیبی تو فریم ریت بازی دارم!!! بهم بگید آیا شما هم دچارش هستید یا نه!!!
من کارت RX6900 دارم با سی پی یو Ryzen 3600. تمام بازی ها بدون هیچ لگی اجرا می شن و این تنها بازیه که داره اذیت می کنه!!! :-??
مشکل اینجاست که فریم بازی در یه نقاطی 120 ـه، بعد یه جاهائی سقوط می کنه روی 30 !!!! یعنی اگر روی یه نقطه وایسی و به راست نگاه کنی فریم روی 120 هست، بعد برگردی عقبو نگاه کنی با کله میاد پائین!!!!!
فکر نمی کنم مشکل از گرافیک باشه، چون وقتی همه چی روی LOW می ذارم، باز همین اتفاق میوفته! خودِ بازی هم گرافیک آنچنان شاخی نداره که بخواد اینقدر سنگین اجرا بشه آخه!!!!
بیشتر این افت FPS زمانی رخ میده که دوربین سمت کوه های دور دسته!!!
خیلی رو مُخه!!! انتظار نداشتم بازی اینجوری اجرا بشه!!!! وقتی بازی رو با Vulkan اجرا می کنم، یــــه مقداری بهتر می شه، ولی همچنان لگ هست!
چه کنم ناموسا؟؟؟؟ :-?
CPU نمی کشه؟؟؟ :-??(بعیده!!!)
فرکانس رم روی 2133 هست. البته می تونم بذارم روی 3200، ولی هنوز تست نکردم! فکر نمی کنم تاثیری داشته باشه!! :-??
سلام من 6800xt دارم همین مشکلو داشتم وقتی رو ssd نصب کردم وقتی کپی زدم بازیو رو hdd اوکی شد

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,055
در اولین قدیم درایور کارت گرافیک رو آپدیت کن
درایور همیشه آپدیته.

مشکل از سمت کارتای amd گزارش شده، توسط افراد دیگه.برا رم نیست.
FPS Boost

مال من نیست، یکسری میگن بهتر میشه، یکسری میگن نه. با توجه به ویندوزت استفاده کن.
ممنونم. :Rose: ولی مشکل حل نشد. با این دو تا فایل، بازی دقیقا شبیه به حالت Vulkan اجرا می شه. روون تره، ولی همچنان لگ داره.

سلام من 6800xt دارم همین مشکلو داشتم وقتی رو ssd نصب کردم وقتی کپی زدم بازیو رو hdd اوکی شد
اتفاقا بازی رو SSD نصبه! چه جالب! همین حالت کپی می کنم رو HDD و تست می کنم. تشکر.

• Like
Reactions: ehsan_ubi

SaeedKING

کاربر سایت
May 2, 2015
765
نام
Saeed
آقا، یه مشکل عجیبی تو فریم ریت بازی دارم!!! بهم بگید آیا شما هم دچارش هستید یا نه!!!
من کارت RX6900 دارم با سی پی یو Ryzen 3600. تمام بازی ها بدون هیچ لگی اجرا می شن و این تنها بازیه که داره اذیت می کنه!!! :-??
مشکل اینجاست که فریم بازی در یه نقاطی 120 ـه، بعد یه جاهائی سقوط می کنه روی 30 !!!! یعنی اگر روی یه نقطه وایسی و به راست نگاه کنی فریم روی 120 هست، بعد برگردی عقبو نگاه کنی با کله میاد پائین!!!!!
فکر نمی کنم مشکل از گرافیک باشه، چون وقتی همه چی روی LOW می ذارم، باز همین اتفاق میوفته! خودِ بازی هم گرافیک آنچنان شاخی نداره که بخواد اینقدر سنگین اجرا بشه آخه!!!!
خیلی رو مُخه!!! انتظار نداشتم بازی اینجوری اجرا بشه!!!! وقتی بازی رو با Vulkan اجرا می کنم، یــــه مقداری بهتر می شه، ولی همچنان لگ هست!
فرکانس رم روی 2133 هست. البته می تونم بذارم روی 3200، ولی هنوز تست نکردم! فکر نمی کنم تاثیری داشته باشه!! :-??
اگر گرافیک یا cpu رو اورکلاک کردی برگردونشون به حالت default. برای منم با کارت انویدیا این مشکل با شدت کمتری وجود داشت که با اینکار تقریبا اوکی شد.

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,055
خب، دوستان دو روز اینور اونور کردم تا مشکل رو حل کنم، اما متاسفانه اینطور که به نظر میاد، بازی برای کارت های AMD بهینه نیست و خیلی ها مشکل دارن! بازی رو حالت DX11 اجرا می شه و در این حالت افت فریم شاهد هستیم! حتی کارت های قدرتمندی مثل 6800 و 6900.
می گن عین همین مشکل برای بازی Days Gone هم بود (برای کارت های AMD) که سونی بعد از مدتی با یک پچ درستش کرد!
حتی خود توسعه دهنده های بازی هم این ایراد رو گردن گرفتن و گفتن داریم حلش می کنیم. لینک: AMD CPU/GPU Issues
پس نه ربطی به تنظیمات گرافیکی داره، نه سی پی یو! این مشکل خود بازیه و باید صبر کنیم ببینیم حل می شه یا نه!
به سونی گفتن چرا بازی DX12 پشتیبانی نمی کنه؟ برگشته گفته تغییر کلی موتور بازی به DX12 امکان پذیر نبود، پس ما با همون DX11 دادیم به PC! :D اگر بازی روی DX12 بود، شاید خیلی روون اجرا می شد! حداقل با کارت 6900 به مشکل نمی خوردیم!!!!
کارت 6900 داشته باشی ولی نتونی بدون لگ بازی کنی! واقعا خنده داره!!!! :)) سونی خاعک بر سرت (با نهایت احترام:D)
این نشون می ده اینا فقط بازیو روی کارت های Nvidia تست می کنن می دن بیرون! :)) #تاسف :D #AMD_تنها :D:D

• Like
Reactions: jetalpha

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
11,060
نام
محمد حسین
خب، دوستان دو روز اینور اونور کردم تا مشکل رو حل کنم، اما متاسفانه اینطور که به نظر میاد، بازی برای کارت های AMD بهینه نیست و خیلی ها مشکل دارن! بازی رو حالت DX11 اجرا می شه و در این حالت افت فریم شاهد هستیم! حتی کارت های قدرتمندی مثل 6800 و 6900.
می گن عین همین مشکل برای بازی Days Gone هم بود (برای کارت های AMD) که سونی بعد از مدتی با یک پچ درستش کرد!
حتی خود توسعه دهنده های بازی هم این ایراد رو گردن گرفتن و گفتن داریم حلش می کنیم. لینک: AMD CPU/GPU Issues
پس نه ربطی به تنظیمات گرافیکی داره، نه سی پی یو! این مشکل خود بازیه و باید صبر کنیم ببینیم حل می شه یا نه!
به سونی گفتن چرا بازی DX12 پشتیبانی نمی کنه؟ برگشته گفته تغییر کلی موتور بازی به DX12 امکان پذیر نبود، پس ما با همون DX11 دادیم به PC! :D اگر بازی روی DX12 بود، شاید خیلی روون اجرا می شد! حداقل با کارت 6900 به مشکل نمی خوردیم!!!!
کارت 6900 داشته باشی ولی نتونی بدون لگ بازی کنی! واقعا خنده داره!!!! :)) سونی خاعک بر سرت (با نهایت احترام:D)
این نشون می ده اینا فقط بازیو روی کارت های Nvidia تست می کنن می دن بیرون! :)) #تاسف :D #AMD_تنها :D:D
وقتی اسپانسر یه بازی یه کارتی میشه باید انتظار اینو داشته باشی. این اتفاق برعکس هم افتاده، بازیایی که اسپانسر amd بوده، یکسری رو کارتای انویدیا ایراد داشتن.
این یه بدی اسپانسری هست، که ممکنه با توجه به لیک انویدیا که خیلی از عناوین سونی توش بود، این مورد رو سایر بازیا هم دیده بشه.

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,434
والا من تو بازی days gone با کارت ۶۷۰۰xt چنین مشکلی رو نداشتم بازیمم فقط پچ روز اول بود پچهای بعدیشو اصلا نصب نکردم دیدم فریم ریت رو برام پایین میاره
vsync رو یه بار خاموش کن ببین اینطوری میشه؟

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,055
وقتی اسپانسر یه بازی یه کارتی میشه باید انتظار اینو داشته باشی. این اتفاق برعکس هم افتاده، بازیایی که اسپانسر amd بوده، یکسری رو کارتای انویدیا ایراد داشتن.
این یه بدی اسپانسری هست، که ممکنه با توجه به لیک انویدیا که خیلی از عناوین سونی توش بود، این مورد رو سایر بازیا هم دیده بشه.
اصلا از این موضوع اطلاع نداشتم .
خب پس، این می تونه یکی از دلایل باشه.

والا من تو بازی days gone با کارت ۶۷۰۰xt چنین مشکلی رو نداشتم بازیمم فقط پچ روز اول بود پچهای بعدیشو اصلا نصب نکردم دیدم فریم ریت رو برام پایین میاره
vsync رو یه بار خاموش کن ببین اینطوری میشه؟
ما یه نوع لگ داریم که بهش می گن stuttering زدن! می گن روزهای اول بازی بعضی جاها stutter داشت.
مشکل از vsyncو این چیزا نیست! مشکل خیلی بزرگ تر از این حرف هاست! :D و این فقط مشکل من نیست. اکثر کسایی که AMD دارن، گزارش افت فریم دادن. خصوصا اونائی که کارت های سری 6000 دارن و انتظار چنین افت فریمی رو نداشتن! پلیرهایی که سری 500 یا 400 دارن، شاید به خیال اینکه این مشکل به خاطر کارت گرافیک ضعیفشونه، قضیه رو جدی نگرفتن! :D ولی وقتی یکی 6700، 6800، 6900 داره، چرا باید بازی که برای سال 2018 ـه، اینجوری افت فریم بخوره؟؟ واقعا ضد حاله! :D فقط باید صبر کنیم ببینیم چی می شه!
الانم اگر افت فریم رو نادیده بگیری می شه بازی رو پلی داد. اما من حاضر نیستم با همچین وضعی بازی کنم! :D

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,434

ما یه نوع لگ داریم که بهش می گن stuttering زدن! می گن روزهای اول بازی بعضی جاها stutter داشت.
مشکل از vsyncو این چیزا نیست! مشکل خیلی بزرگ تر از این حرف هاست! :D و این فقط مشکل من نیست. اکثر کسایی که AMD دارن، گزارش افت فریم دادن. خصوصا اونائی که کارت های سری 6000 دارن و انتظار چنین افت فریمی رو نداشتن! پلیرهایی که سری 500 یا 400 دارن، شاید به خیال اینکه این مشکل به خاطر کارت گرافیک ضعیفشونه، قضیه رو جدی نگرفتن! :D ولی وقتی یکی 6700، 6800، 6900 داره، چرا باید بازی که برای سال 2018 ـه، اینجوری افت فریم بخوره؟؟ واقعا ضد حاله! :D فقط باید صبر کنیم ببینیم چی می شه!
الانم اگر افت فریم رو نادیده بگیری می شه بازی رو پلی داد. اما من حاضر نیستم با همچین وضعی بازی کنم! :D
والا من اون دورانی که amd 6700xt داشتم اصلا چنین مشکلایی رو نداشتم و از درایورهای amd راضی بودم

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,406
نام
Majid

منم تایید میکنم، اینقد به به چه چه میکنن از پورتش آدم میترسه چیزی بگه :D
من درایور جدیدو نصب نکردم ببینم چقد بهتر میشه اما فایت بالدور تا 20-30 فریمم حس میکردم فریم دراپ داشت (نگاه خونش میکردی یک دفعه فریم میوفتاد باز نگاه اینطرف میکردی فریم اوکی میشد:| ) گفتم شاید چون سی پی یوم مال چند نسل پیشه بالاخره برا اولین بار داره نشون میده خودشو ولی خب پسر عمومم که 5600x داره هم میگه افت فریم داره. (AMD)
جالبه این قضیه واسه Horizon برعکس بود! یادمه کارتای انویدیا بعضیا از مدلا نزدیک 50 درصد ضعیف تر عمل میکردن که بعد آپدیت کامل مشکلش حل شد و اینم احتمالا همونطوری بشه.

افت فریمش تو بعضی از صحنه ها هست و بنظرم چیز رو اعصابی نیست اما در کل درک نکردم اینقد تعریف از پورتش چیه واقعا :D درسته مشکل فنی خاصی نداره و میانگین فریم ریت اوکیی داره (همچین سبکم نیست واسه بازی 2018 :D) ولی اینقدری که تعریف میکنن آدم فک میکنه با یک چیزی مثل Doom Eternal طرفه که همه چیو بچسبونی به سقف شونصد تا فریم بگیری :D

• Like
Reactions: Persia Tech

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,248
من که گفتم بازی روی بالاترین تنظیمات بهینه نیست چندان هم به گرافیک اضافه نمی کنه اپشن هاش اما خوب فریم گیره

البته سایه ها واقعا تفاوت پیدا می کنه

من انتظارم این بود با 3080ti بتونم 4k راحت همیشه بالای 100 فریم بگیرم اما 2k هم زیر 100 میاد اونم با dlss تازه بگذریم که کارت من از 3080 تی ای معمولی هم تقریبا 10 درصدی بهتره
البته 95 درصد بازی همون 107 فریمی که قفلش کردم هست و در کل افت هاش چیز ازاردهنده ای نیست اما برای این گرافیک بهینه محسوب نمی شه باید گفت پرفورمنسش نرمال هست

اما اگه از لحاظ باگ و مشکلات گرافیک بگیم نه واقعا پورتش عالیه نه لگی داره نه استاتر نه کرش نه مشکلات دیگه

این بازی یکی از بهترین هایی بود که می تونستم توی ارشیو کامپیوترم برای همیشه بذارمش امیدوارم 6 نسخه قبلی هم بیاد
NewvsOldKratos.jpg

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر