PlayStation God Of War

gqhw_rsa3_gow_topic.png

0y2l_gowbox.png

10 نکته در مورد گاد آو وار

ld16_gow4.png

74829

کریتوس ، کسی که به خاطر انتقام خون خانواده ی خود المپ را بر سر المپیون خراب کرد ، اینبار به سراغ اساطیر اسکاندیناوی رفته. اما نه به عنوان کریتوس خشمگین و جویای انتقام قبل، بلکه به عنوان مردی با تجربه که نگاهش به زندگی تغییر کرده. و پس از سال ها،دوباره فرصتی به دست آورده تا طعم پدر بودن(گرچه خونی بودن این رابطه مشخص نیست!) را بچشد، در مسیر تعلیم و آماده کردن این پسر برای نسلی جدید،باید سعی کند خوی خشن خود را مهار کند.
زندگی نامه ی کریتوس تا پایان GOW III

74830

Atreus پسر کریتوس است که زیر دست پدر خود، در حال آموزش و آماده شدن برای عصری جدید است. برعکس کریتوس که یک خارجی در اسکاندیناوی محسوب میشود،این پسر به خوبی با زبان شمالی ها آشناست.(گرچه Atreus نیز نامی یونانی است) همچنین او قابلیت استفاده از جادوی رعد و برق را نیز دارد.

9pjt_gow5.png

• داستان بازی سال ها بعد از پایان GOW III ، در اساطیر اسکاندیناوی اتفاق می افتد، تیم سازنده به دقت تایم لاین دقیقی برای دنیای بازی ترسیم کرده اند و آگاهی دارند که چه اتفاقاتی در این دنیا می افتد و صرفا کریتوس را به محیط دیگری نبرده اند. گرچه شاید به تمام اتفاقات بین پایان GOW III و شروع این بازی اشاره نشود در بازی

• بر خلاف نسخه های قبل،دوربین به صورت ثابت نیست و به پشت سر کریتوس انتقال داده شده،زاویه ی دوربین قفل نیست و امکان چرخاندن آن وجود دارد

• در بازی،هیچ صحنه ای کات نخورده و انگار تمام بازی پشت سر هم فیلم برداری شده است

• در بازی علاوه بر Leviathan Axe و سپر ، سلاح های دیگری هم حضور دارند، اما این دو ستاره های بازی خواهند بود

• آترئوس جایگزین جادو در بازی شده ، او با تیرهای خود در مبارزات به کریتوس کمک میکند، به عنوان مثال میتواند دشمن ها را Stun کند

• چینش دکمه ها تغییر کرده و L1 و L2 برای ضربات سبک و سنگین و مربع برای کنترل آترئوس به کار میرود

• در مبارزات میشود از محیط کمک گرفت، به عنوان مثال با پرتاب تبر به سمت چراغ نفتی و انداختن آن به روی دشمن میتوان دشمن را به آتش کشید. یا میتوان با پرتاب تبر به طرف دشمن،او را به دیوار دوخت

• هنگامی که تبر در دسترس نیست، میتوان با دست خالی و مشت به دشمن حمله کرد. همچنین میتوان تبر را بعدا به دست خود فراخواند

• از سپر میتوان برای Parry کردن ضربات و همینطور در حملات استفاده کرد.

• در بازی سیستم گرفتن XP و Level Up کردن هم کریتوس و هم آترئوس وجود دارد

• امکان آپگرید Skillـها ، Armor و سلاح ها وجود دارد

• سیستم Craft کردن در بازی وجود دارد و امکان ساخت Armorـهای مختلف چه برای کریتوس و چه آترئوس در بازی وجود دارد

• Runeـهایی وجود دارد که با نصب آن ها بر روی تبر میتوان قدرت های آن را افزایش داد

• بر خلاف شماره های گذشته، قابلیت پرش و همچنین شنا کردن در بازی وجود ندارد

• امکان مرگ آترئوس در حین گیم پلی وجود ندارد

• Cory Barlog (کارگردان بازی)خود خواستار ادامه ی بازی بوده،و برای ساخت ادامه ی سری ، باید ایده و کار متفاوتی را به سونی پیشنهاد میداده تا اجازه ی ساخت ادامه ی بازی را بگیرد. همچنین با رویه ای که برای بازی در پیش گرفته شده، او خواهان جذب مخاطب های بیشتر برای سری است تا این سری بتواند به سطح بازی هایی مانند Uncharted و یا Assassin's Creed در داشتن فن بیس بزرگ برسد.
27x5_stm.png
yye5_gow_coll.png

1y7r_gow2.png

kt42_image_god_of_war-32160-3634_0001_thumb.jpg
3sii_image_god_of_war-32160-3634_0002_thumb.jpg
wevp_image_god_of_war-32160-3634_0003_thumb.jpg

kf41_image_god_of_war-35800-3634_0001_thumb.jpg
8jfi_image_god_of_war-35800-3634_0002_thumb.jpg
1qds_image_god_of_war-35800-3634_0003_thumb.jpg

gcnh_image_god_of_war-35800-3634_0004_thumb.jpg
atte_image_god_of_war-35800-3634_0005_thumb.jpg
qwuv_image_god_of_war-35800-3634_0006_thumb.jpg

ujrw_image_god_of_war-35800-3634_0007_thumb.jpg
8ybc_image_god_of_war-35800-3634_0008_thumb.jpg
fity_image_god_of_war-35800-3634_0009_thumb.jpg

3bpq_gow3.png

5rzs_gow1.png

Prologue : A Saga Borne of Ash

A Saga Borne of Ash

Chapter One : A Riddle of Rune

Chapter Two : The Creatures Arise

Rise of The Draugr
A Fire Troll Approaches
Manifestation of The Revenant

Chapter Three : The Dead Stone Mason

The Dead Stone Mason
---

در پست دوم تاپیک، اطلاعاتی که در ارتباط با اساطیر نورث توسط دوستان نوشته شده،جمع آوری شده!

و همچنین احسان @Kaine و کیان @.: Darkness :. برای آماده کردن تصاویر

Last edited by a moderator:

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
15,022
نام
نـــــــویـــــــــد
داره ! میری بالا سر طرف R3 رو میزنی و تمام:D

پس میخواستی اینجا که همه چیو عوض کردن یه ربع دکمه بزنی مثل نسخه‌های قدیمی ؟
گفته بودن اینجا ازون نوع QTE نداریم که با نظرم خیلیم خوب بود و مشکلی نداشت :D
به اندازه‌ای که لازم بود داشتش

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,290
نام
امیر حسین
پس میخواستی اینجا که همه چیو عوض کردن یه ربع دکمه بزنی مثل نسخه‌های قدیمی ؟
گفته بودن اینجا ازون نوع QTE نداریم که با نظرم خیلیم خوب بود و مشکلی نداشت :D
به اندازه‌ای که لازم بود داشتش
اینکه بری بالا سر طرف یک دکمه بزنی و بقیه ی انیمیشن خودش اجرا بشه بهش نمیگن QTE :-" چیزی جا نشین نشده! صرفا حذف شده!:D و اصلا هم نکته مثبتی نسبت به قبل نیست! بیاید دقیقا بگید چجوری نکته مثبت حساب میشه:D

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
15,022
نام
نـــــــویـــــــــد
اینکه بری بالا سر طرف یک دکمه بزنی و بقیه ی انیمیشن خودش اجرا بشه بهش نمیگن QTE :-" چیزی جا نشین نشده! صرفا حذف شده!:D و اصلا هم نکته مثبتی نسبت به قبل نیست! بیاید دقیقا بگید چجوری نکته مثبت حساب میشه:D

چیز مهمیم نبوده که کسی اشاره‌ای نکرده
به هرحال نظر و سلیقت محترمه :D

AxeL90

کاربر سایت
Aug 27, 2014
510
دقیقا منم اون بخش آترئوس واقعا کیف کردم! :D گرچه به نظرم اگر دکمه ها رندوم و متفاوت میشدن با دکمه ی اصلی کنترل آترئوس،به نظرم میتونست یکم هیجان هم بالاتر بره:-" ولی همینم از هیچی بهتر بود!
یکی دوجای دیگه هم یه چیزای کوچیکی داشتیم! ولی باز همچنان بیشتر و بیشتر میبود! حالا سربازهای نخودی نه و میگیم سرعت بازی کم میشد،حداقل بزرگ تر ها رو حرکتی میزدن براشون:D
چجوری میشه من صدام رو برسونم به کوری:((
اون قسمت کریتوس و اترئوس هماهنگ ضربه میزدن به بالدور دقیقا شبیه نبرد اخر فیلم کاپیتان امریکا : جنگ داخلی بود ، که کاپیتان و باکی ، ایرون من دونفره سرویس کردن (اگه ندیدی یا علاقه به این فیلم نداری حتما این سکانس رو ببین قشنگ‌شبیه این قسمت بازیه )

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: mohsen2012

AxeL90

کاربر سایت
Aug 27, 2014
510
البته بعضی از دشمنا میشد ضربه سبک و سنگین زد باز از هیچی بهتر بود ولی من مشکلم سر باسای بازی بود قشنگ یه جاهایی میطلبید

ویرایش : اقا جالبه من الان نقد ویدیویی زومجی رو دیدم دقیقا به QTE اشاره کرد ، حال نمیگم مثلا حرفش سنده ولی خوشحالم میبینم فقط من نبودم این کمبود هر چند شاید کوچیک حس کردم

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: mohsen2012

Akiba

کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,290
نام
امیر حسین
چیز مهمیم نبوده که کسی اشاره‌ای نکرده
به هرحال نظر و سلیقت محترمه :D
زود نقل قول میکنی نمیزاری پست ویرایش بنماییم:-"

ولی به اندازه کافی که هیچ، خیلی کمتر از به اندازه کافی بود!:D
آخه جالبیش میدونی چیه! ملت میگن آقا کات سین چیه! همه چی رو بزارید تو گیم پلی، تعاملی باشه!
بعد چیزی وجود داره به نام QTE که میتونه کاتسین رو تعاملی کنه! چند ثانیه انیمیشن کشتن رو حس کنی خودت داری میکشی و تا آخرین ثانیه ای که دشمن در تلاشه خودش رو نجات بده، تو در تلاشی طرف رو بترکونی!(و اگر گند بزنی ورق برگرده حتی!:D )

نظرم محترم هست یا نه رو ولش کن:-" ، مجابم کنید حذف QTE چه نکته مثبتی داشته:D
فعلا حداقل 3نفر اشاره کردن اینجا:p شاید بلزم باشن بچه هایی که موافق حضور QTE باشن:-"

---
@AxeL90
اون فیلم رو دیدم:D
در مورد ضربات سنگین هم باز اون کار رو نمیکنه، به هر حال باز تهش انیمیشن کشتن بدون دخالت داری:D و قبلا مثلا داشتیم حداقل برای سربازای نخودی که دقیق یادم نیاد میتونستی بعد از گرفتنشون ضربات مختلف بزنی:D
یا توی GOW:A که هر دو مورد رو داشت! هم QTE و هم درگیری با دشمن و ضربات مختلف زدن(فیل معروف و مدوساها که دشمن های جدید بازی بودن)

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
داره ! میری بالا سر طرف R3 رو میزنی و تمام:D

آخه جالبیش میدونی چیه! ملت میگن آقا کات سین چیه! همه چی رو بزارید تو گیم پلی، تعاملی باشه!
بعد چیزی وجود داره به نام QTE که میتونه کاتسین رو تعاملی کنه! چند ثانیه انیمیشن کشتن رو حس کنی خودت داری میکشی و تا آخرین ثانیه ای که دشمن در تلاشه خودش رو نجات بده، تو در تلاشی طرف رو بترکونی!(و اگر گند بزنی ورق برگرده حتی!:D )

فعلا حداقل 3نفر اشاره کردن اینجا:p شاید بلزم باشن بچه هایی که موافق حضور QTE باشن:-"

---
@AxeL90
در مورد ضربات سنگین هم باز اون کار رو نمیکنه، به هر حال باز تهش انیمیشن کشتن بدون دخالت داری:D و قبلا مثلا داشتیم حداقل برای سربازای نخودی که دقیق یادم نیاد میتونستی بعد از گرفتنشون ضربات مختلف بزنی:D
یا توی GOW:A که هر دو مورد رو داشت! هم QTE و هم درگیری با دشمن و ضربات مختلف زدن(فیل معروف و مدوساها که دشمن های جدید بازی بودن)
اینطوری که شما میگی بدتر از قبل شده که:D
قبلا کوری گفته بود با حذف qte یک چیز چالشی تر جایگزین کردن؟!!8-|

• Like
Reactions: Jack cooper

Akiba

کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,290
نام
امیر حسین
اینطوری که شما میگی بدتر از قبل شده که:D
قبلا کوری گفته بود با حذف qte یک چیز چالشی تر جایگزین کردن؟!!8-|
نه اینکه QTE اعمال شاقه و چالش باشه! ولی مسلما این اصلا چنین چیزی نیست دیگه:D

من اگر بخوام لیست بدم از نسخه ی بعد چه چیزهایی میخوام، بازگشت QTE رو میزارم شماره ی اول حتما:D (بعدا باید بحثش رو باز کنیم که آقا بیاید Wishlistـتون رو برای بازی بعدی بگید:D )

یک کار خیلی خوبی که میتونند انجام بدن،اینه که توی Setting یه گزینه بزارن به نام Easy QTE : Yes/No ! دیگه انتخابش با ملت:D
یه چیزی مثل Easy Fatalities که توی MK X گذاشتن و اونی که حوصله انجام اعمال شاقه و زدن 5تا دکمه نداشت،میتونست از این استفاده کنه:-"

GHOST OF SPART

کاربر سایت
May 28, 2011
261

---
@AxeL90
البته بازی شبیه gow : a داره ها! فینیشر های ولور ها و روننت ها(و ترول ها؟ ) اینطورین ولی خب خودشون دیگه مثل اونجا حمله نمیکنن.
به نظ منم همون قابلیت فعال و غیر فعال کردن بهترین حالته
در مورد انتظارات هم یه دستی بکشن به این سیستم گشت و گذار بازی و به طور کلی بخش های جانبی.نیمه دوم لیک آف ناین و ماموریت های جانبی واقعا خسته کننده میشد و برای من به روند داستان اصلی بازی ضربه میزد!البته من کلا یکم زود خسته میشم دی: ولی خب دی:

amiriv

کاربر سایت
Sep 20, 2009
114
قا من نفهمیدم این جاینتا چین کلا و چرا همشون مرده بودن کی کشته بودنشون؟ و اینکه مشکل اودین با جاینتا چیه؟
جیانت ها به معنی غول یه نوع نژاد تو بازی هستند اونایی که اخر بازی دیدی مردن خودشون به مرگ طبیعی مزده بودن جیانت های دیگه تو مناطق دیگه که یک نمونه شو تو midgard دیدیم توسط تور (thor) کشته شدن جیانت ها میتونستن اینده رو پیشبینی کنن و خبر از رگناروگ داده بودن و اودین ازشون خواسته بوده که توانی دیدن اینده رو بهش بدن که جیانت ها قبول نکردند و بقیه ماجرا (تور میفته دنبالشون تو همه realm ها شکارشون میکنه)

HRZ

کاربر سایت
May 19, 2014
2,404
نام
شهاب
یه نکته ای توی بازی هست که من تا حالا بهش توجه نکرده بودم و الآن که دارم دنبال چرت و پرت های جانبی میرم، تازه بهش دقت کردم! :|
اوایل بازی میشه جای دست Faye (همسر کریتوس) رو بعضی جاها دید که حالت زرد رنگی داره. در طول بازی هم تقریباً هر جایی که مسیر حرکت پدر و پسر هست، یه سری نشونه های زرد حک شده. یعنی ایشون کل مسیر رو برای این دو تا آماده یا به نوعی پیشگویی و علامت گذاری کرده بوده!!
این قضیه یکی از معدود مواردی بود که به عنوان نکته منفی بهش نگاه میکردم. اینکه هر جا باید بپری یا از دیوار بالا بری، نقاشی کردن تا آدم گم نشه و به خاطر همین یه حس مبتدیانه ای بهم دست میداد، تا اینکه ذهنم رفت سراغ این قضیه و... :D
احتمالاً قبلاً در مورد این موضوع توی تاپیک صحبت شده، ولی انقدر برام جالب بود که گفتم در موردش بنویسم و بچه هایی که تازه بازی رو تموم کردن هم شاید در جریان نباشن. :D
اینو منم توجه کردم بش
جالبیش اینه اول آخر سفر جای دستش بود اول بازی رو درخته آخر بازی رو کوهه بقیش زرد بود فقط.

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
جیانت ها به معنی غول یه نوع نژاد تو بازی هستند اونایی که اخر بازی دیدی مردن خودشون به مرگ طبیعی مزده بودن جیانت های دیگه تو مناطق دیگه که یک نمونه شو تو midgard دیدیم توسط تور (thor) کشته شدن جیانت ها میتونستن اینده رو پیشبینی کنن و خبر از رگناروگ داده بودن و اودین ازشون خواسته بوده که توانی دیدن اینده رو بهش بدن که جیانت ها قبول نکردند و بقیه ماجرا (تور میفته دنبالشون تو همه realm ها شکارشون میکنه)
داداش گلم جاینت به معنی غول! جیانت اشتباهه خوبه این همه ملت نوشتن جاینت.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر