PlayStation God Of War

gqhw_rsa3_gow_topic.png

0y2l_gowbox.png

10 نکته در مورد گاد آو وار

ld16_gow4.png

74829

کریتوس ، کسی که به خاطر انتقام خون خانواده ی خود المپ را بر سر المپیون خراب کرد ، اینبار به سراغ اساطیر اسکاندیناوی رفته. اما نه به عنوان کریتوس خشمگین و جویای انتقام قبل، بلکه به عنوان مردی با تجربه که نگاهش به زندگی تغییر کرده. و پس از سال ها،دوباره فرصتی به دست آورده تا طعم پدر بودن(گرچه خونی بودن این رابطه مشخص نیست!) را بچشد، در مسیر تعلیم و آماده کردن این پسر برای نسلی جدید،باید سعی کند خوی خشن خود را مهار کند.
زندگی نامه ی کریتوس تا پایان GOW III

74830

Atreus پسر کریتوس است که زیر دست پدر خود، در حال آموزش و آماده شدن برای عصری جدید است. برعکس کریتوس که یک خارجی در اسکاندیناوی محسوب میشود،این پسر به خوبی با زبان شمالی ها آشناست.(گرچه Atreus نیز نامی یونانی است) همچنین او قابلیت استفاده از جادوی رعد و برق را نیز دارد.

9pjt_gow5.png

• داستان بازی سال ها بعد از پایان GOW III ، در اساطیر اسکاندیناوی اتفاق می افتد، تیم سازنده به دقت تایم لاین دقیقی برای دنیای بازی ترسیم کرده اند و آگاهی دارند که چه اتفاقاتی در این دنیا می افتد و صرفا کریتوس را به محیط دیگری نبرده اند. گرچه شاید به تمام اتفاقات بین پایان GOW III و شروع این بازی اشاره نشود در بازی

• بر خلاف نسخه های قبل،دوربین به صورت ثابت نیست و به پشت سر کریتوس انتقال داده شده،زاویه ی دوربین قفل نیست و امکان چرخاندن آن وجود دارد

• در بازی،هیچ صحنه ای کات نخورده و انگار تمام بازی پشت سر هم فیلم برداری شده است

• در بازی علاوه بر Leviathan Axe و سپر ، سلاح های دیگری هم حضور دارند، اما این دو ستاره های بازی خواهند بود

• آترئوس جایگزین جادو در بازی شده ، او با تیرهای خود در مبارزات به کریتوس کمک میکند، به عنوان مثال میتواند دشمن ها را Stun کند

• چینش دکمه ها تغییر کرده و L1 و L2 برای ضربات سبک و سنگین و مربع برای کنترل آترئوس به کار میرود

• در مبارزات میشود از محیط کمک گرفت، به عنوان مثال با پرتاب تبر به سمت چراغ نفتی و انداختن آن به روی دشمن میتوان دشمن را به آتش کشید. یا میتوان با پرتاب تبر به طرف دشمن،او را به دیوار دوخت

• هنگامی که تبر در دسترس نیست، میتوان با دست خالی و مشت به دشمن حمله کرد. همچنین میتوان تبر را بعدا به دست خود فراخواند

• از سپر میتوان برای Parry کردن ضربات و همینطور در حملات استفاده کرد.

• در بازی سیستم گرفتن XP و Level Up کردن هم کریتوس و هم آترئوس وجود دارد

• امکان آپگرید Skillـها ، Armor و سلاح ها وجود دارد

• سیستم Craft کردن در بازی وجود دارد و امکان ساخت Armorـهای مختلف چه برای کریتوس و چه آترئوس در بازی وجود دارد

• Runeـهایی وجود دارد که با نصب آن ها بر روی تبر میتوان قدرت های آن را افزایش داد

• بر خلاف شماره های گذشته، قابلیت پرش و همچنین شنا کردن در بازی وجود ندارد

• امکان مرگ آترئوس در حین گیم پلی وجود ندارد

• Cory Barlog (کارگردان بازی)خود خواستار ادامه ی بازی بوده،و برای ساخت ادامه ی سری ، باید ایده و کار متفاوتی را به سونی پیشنهاد میداده تا اجازه ی ساخت ادامه ی بازی را بگیرد. همچنین با رویه ای که برای بازی در پیش گرفته شده، او خواهان جذب مخاطب های بیشتر برای سری است تا این سری بتواند به سطح بازی هایی مانند Uncharted و یا Assassin's Creed در داشتن فن بیس بزرگ برسد.
27x5_stm.png
yye5_gow_coll.png

1y7r_gow2.png

kt42_image_god_of_war-32160-3634_0001_thumb.jpg
3sii_image_god_of_war-32160-3634_0002_thumb.jpg
wevp_image_god_of_war-32160-3634_0003_thumb.jpg

kf41_image_god_of_war-35800-3634_0001_thumb.jpg
8jfi_image_god_of_war-35800-3634_0002_thumb.jpg
1qds_image_god_of_war-35800-3634_0003_thumb.jpg

gcnh_image_god_of_war-35800-3634_0004_thumb.jpg
atte_image_god_of_war-35800-3634_0005_thumb.jpg
qwuv_image_god_of_war-35800-3634_0006_thumb.jpg

ujrw_image_god_of_war-35800-3634_0007_thumb.jpg
8ybc_image_god_of_war-35800-3634_0008_thumb.jpg
fity_image_god_of_war-35800-3634_0009_thumb.jpg

3bpq_gow3.png

5rzs_gow1.png

Prologue : A Saga Borne of Ash

A Saga Borne of Ash

Chapter One : A Riddle of Rune

Chapter Two : The Creatures Arise

Rise of The Draugr
A Fire Troll Approaches
Manifestation of The Revenant

Chapter Three : The Dead Stone Mason

The Dead Stone Mason
---

در پست دوم تاپیک، اطلاعاتی که در ارتباط با اساطیر نورث توسط دوستان نوشته شده،جمع آوری شده!

و همچنین احسان @Kaine و کیان @.: Darkness :. برای آماده کردن تصاویر

Last edited by a moderator:

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,316
نام
امیر حسین
علی اینایی که میگی همش IP جدیده :-" چیه آخه بیان از بدن کریتوس سو استفاده کنند،برای یک بازیه جدید:| رو اعصابه:| :-"

در مورد این ...
در کنار اینکه کلا با عقل جور در نمیاد که یهو کریتوس سه گانه اولی از اساطیر یونان تلپورت کنه به اساطیر اسکاندیناوری، چون اصلا نمیشه که توی یه دنیا هم آزگارد و نه دنیای اسکاندیناوی‌ها وجود داشته باشن و هم المپوس و خدایان یونان. به نظرم داستان یه کریتوس جدید میتونه هیجانش بیشتر از دزدیده شدن کریتوس خودمون باشه :D
Age of Mythology ! همراه با داستانی فوق العاده! چفت و بست خوبی هم داشت دنیاها! :D
فقط مشکل من که میگم GOW نباید جایی بره اینه که ما از کشورهای دیگه هیچ حضوری نمیدیدیم توی سری تا حالا! :-" (البته اینجا هم اول یونان بود،کارشون تموم شد رفتن مصر و بعد از اون رفتن اسکاندیناوی :D )
البته توی همین دنیای GOW ، توی CoO ما ایرانی جماعت هم داشتیم که قدرت های مخصوص کشور خودمون رو داشت(جن:D البته فکر میکنم اینا باید مربوط به بعد از اسلام باشن...ولی خوب زیاد مطمئن نیستم! :D ) پس یعنی اونا هم از طرف بالا و مسلما اون بالایی که بهش اعتقاد داشتن،بهشون لطف و رحمت شده بوده! پس یعنی در کنار زئوس و دوستان، بودن خدایان دیگری هم:-" فقط محدوده ی قدرت داشت :D
به طور کلی هم GOW خیلی تفاوت ها با دنیای اصلی خداهای یونان داشته،اینم به قبلی ها اضافه میشه! :-"

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Oct 5, 2008
9,334
نام
Ali
یکم توی ویکیپدیا گشتم و به نظر میاد اسکاندیناوی‌ها دنیا رو به سه بخش و ۹ جهان تقسیم می‌کنند.

جهان‌های بالایی
ازگارد
الف‌هایم
واناهایم

جهان‌های میانی

میدگارد
سوارت‌آلفهایم
یوتون‌هایم

جهان‌های زیرین

نیفل‌هایم
موسپل‌هایم
هل‌هایم

تمام این جهان‌ها بر روی درخت جهان ایگدراسیل قرار دارن که در واقع حکم ستون فقرات دنیا رو داره.

از اونجایی که تعداد دنیاهاشون زیاده فعلا حس و حال تحقیق و توضیح در مورد همه‌شون نیست برای همین علی الحساب یکم در مورد ازگارد یا آسگارد میگم :D

f7uiw59ob15w8xyzfpvm.jpg

محل اصلی اقامت خدا‌های آسیر یا در واقع همون خدایان اصلی/مهم اساطیر اسکاندیناوی. اودین و همسرش به این جهان حکومت می‌کنند و خداها تصمیمای مهم در مورد سایر جهان‌ها رو اینجا میگیرن. تالار معروف والهالا توی این دنیاست و گفته میشه هر جنگجوی اسکاندیناویی که با شجاعت در مبارزه برای رضایت خدایان بمیره به اینجا آورده میشه و هر روز جشن و بخور و بپاش با باقی جنگجوها و خدایان رو داره. همینطور گفته میشه که هر شب مبارزاتی در والهالا بین جنگجویان شجاع برگزار میشه و توی این مبارزات همدیگه رو میکشن ولی باز به لطف خدایان هر روز زنده میشن و باز هم همون عیش و نوش و مبارزه رو انجام میدن. البته حضور این جنگجوها در اونجا صرفا برای خوش گذرونی نیست و در واقع دارن خودشون رو برای نبر در «راگناروک» یا همون پایان دنیا آماده می‌کنند.

یکی دیگه از مهمترین بناهای ازگارد که مطمئنا برای کسایی که فیلم Thor رو دیدن خیلی آشناست دروازه رنگین کمانه که با استفاده از اون میشه به باقی جهان‌ها سفر کرد.

علاوه بر والهالا و دروازه رنگین کمان اشارتی هم در مورد چاه سرنوشت و ریشه‌های ایگدراسیل در ازگارد وجود داره که خب زیاد دنبالش نرفتم و بقیه باید ته و توش رو در بیارن ولی خب مطمئنا میتونه از جهات مختلف جای خیلی وسوسه انگیزی برای کریتوس باشه :D

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,307
نام
ماکان
من شخصا دوست ندارم کریتوس دوباره با خدایان بجنگه. یعنی به نظرم نکته منفی GoWIII هم همین بود. چون تو بازی اصلی پرداخت داستان به شکلی بود که میگفت هیچ کس قادر به کشتن یک خدا نیست و همین به انگیزه کریتوس روح میداد. اینکه از اول تا آخر بازی داری یه کار غیر ممکن رو انجام میدی و باید ان تا کار بکنی تا در نهایت بتونی به یه خدا غلبه کنی. این مساله تو GoWII هم بود و ما خدایان رو سلاخی نمیکردیم. اما GoWIII کل منطق داستان رو برد زیر سوال و کریتوس مثل آب خوردن تک تک خداهارو قصابی میکرد. البته که تکنیک جالبی برای القای خشونت و رسوندن جنون انتقام به سر حد خودش بود اما حداقل برای من اون وجه روایی/اسطوره ای کار ور از بین برد. منظورم متد قهرمان و آزمون هست.

در نتیجه من دوست ندارم کریتوس دوباره بیفته به جون خدایان و زجر کششون کنه. برعکس ترجیح میدم مثل دو قسمت اول هدفی که دنبال میکنه یه چیز دست نیافتی و آسونی نباشه و دهنمون صاف بشه تا بهش برسیم. اینکه بیفتیم به جون ادین و دار دسته و تک تکشون رو جر واجر کنیم.... خوب من این ایده رو نیستم. هرچند میتونه خشونت زیادی رو به همراه داشته باشه.

sajadkh

کاربر سایت
Jul 28, 2012
2,181
نام
Sajjad
علی اینایی که میگی همش IP جدیده :-" چیه آخه بیان از بدن کریتوس سو استفاده کنند،برای یک بازیه جدید:| رو اعصابه:| :-"

در مورد این ...

Age of Mythology ! همراه با داستانی فوق العاده! چفت و بست خوبی هم داشت دنیاها! :D
فقط مشکل من که میگم GOW نباید جایی بره اینه که ما از کشورهای دیگه هیچ حضوری نمیدیدیم توی سری تا حالا! :-" (البته اینجا هم اول یونان بود،کارشون تموم شد رفتن مصر و بعد از اون رفتن اسکاندیناوی :D )
البته توی همین دنیای GOW ، توی CoO ما ایرانی جماعت هم داشتیم که قدرت های مخصوص کشور خودمون رو داشت(جن:D البته فکر میکنم اینا باید مربوط به بعد از اسلام باشن...ولی خوب زیاد مطمئن نیستم! :D ) پس یعنی اونا هم از طرف بالا و مسلما اون بالایی که بهش اعتقاد داشتن،بهشون لطف و رحمت شده بوده! پس یعنی در کنار زئوس و دوستان، بودن خدایان دیگری هم:-" فقط محدوده ی قدرت داشت :D
به طور کلی هم GOW خیلی تفاوت ها با دنیای اصلی خداهای یونان داشته،اینم به قبلی ها اضافه میشه! :-"
یه پست تو گف در همین مورد بود امیر:
I thought they would use Egyptian or the most logical one would be persian one since the connections between persians and greeks in wars which were portrayed in GOW Chains Of Olympus and Kratos even used their powers.

Why settle for the most milked common, generic and boring setting? Do we want a Lord Of The Rings or Skyrim clone or Darksiders or one of the infinite list?
How could GOW4 be unique now? Even DMC and Dante's Inferno were unqiue for their genre and settings.
Why not persian mythology due to its connection to the game? The only game having such setting is Prince Of Persia. You will say they wanted to avoid direct competition with it? Well look how many otehr games use such settings.

My expectations went from exospherely high to asthenospherely low after reading such generic unimaginative copy-catness.
یه چیزی بگم این حرف OW شدن گاو اصلا چیز جالبی نیس هرجوری بهش فکر میکنم محیط سندباکس گونه هنوز بیشتر به تم و یونیورس گاو میاد بعد اگه این
شایعه هم حقیقت داشته باشه و کریتوس رفته باشه اسکاندیناوی به دلایل کوری بارلاگ!خودش میتونه نوید یه سه گانه جدید رو بده با توجه به دنیاها و خدایانی که داره
هم خشن ترن هم از لحاظ خفن بون از خدایان المپ بهترن
بازم جا داره این توییت کوری رو بذارم در مورد داستان:
f297073.jpg

به نظر داستان طولانی میاد و خود شوقی هم که کوری واسه انجام دادنش داره جالبه
و یه ری توییت عجیب از کوری...من همیشه توییت های کوری رو دنبال کردم اما ندیدم چیزی رو بیخودی ری توییت کنه

f270673225.jpg

یکی تریلر فیلم خدایان مصر رو گزاشته و نوشته انجامش بدین و کوری اونو ری توییت کرده شایدم اصلا داستان رفته باشه سمت مصر معلوم نیس

Akiba

کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,316
نام
امیر حسین
ماکان همون GOW II کریتوس زد زئوس رو نفله کرد دیگه! و همونجا هم ناخواسته آتنا رو کشت:-" و زئوس در رفت!:D پس این چیزی که میگی مشکل نسخه سوم هم نبوده!از دومی اینجوری بود رقم خورد و باید اینجوری هم پیش میرفت داستان!
بعد کریتوس توی همه نسخه ها حداقل 1خدا رو کشته! :D (غیر از GOW:A که خوب اگر این اتفاق میفتاد همه چی زیر سوال میرفت:-" )
چیز عجیبی نبود که توی چپتر نهاییه داستان انتقام کریتوس،بقیه رو توی اوج قدرتش سلاخی کنه:D

الانم اگر خود کریتوس باشه،باز آخرش دست و پنجه نرم کردن با بزرگ ها رقم میخوره:-" شاید دوباره از صفر شروع کنه به خاطر کاملا از دست دادن قدرت هاش،ولی کسیه که یکبار ناممکن رو ممکن کرده،پست دیگه نه ترسی از دست به یقه شدن داره،نه چیز عجیبیه رسیدن به چنین نقطه ای براش دوباره:D

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Oct 5, 2008
9,334
نام
Ali
ماکان منم از درگیری با سایر قهرمان‌های اسکاندیناوی بدم نمیاد و خیلی دوست دارم یه مبارزه بین کریتوس و رگنار ببینم :D ولی خب به نظرم نهایتا همونطوری که امیر گفت کریتوس باید با خداها دست به یقه بشه چون تجربه GoW III و اون خداکشی‌های کریتوس دیگه یه جورایی ماها رو لوس کرده و اون حسی که از کشتن خداها بهمون دست میده باید توی نسخه جدید هم حاضر باشه :D حالا چه کریتوس همون کریتوس خودمون باشه، چه یه کریتوس جدید. در هر حال کریتوس در ذهن اکثریتمون به عنوان God Slayer جا افتاده و باید توی هر نسخه بزنه یکی رو بترکونه :D

Akiba

کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,316
نام
امیر حسین
اینجوری هم نیست که کریتوس فقط خداها رو نفله کنه! :D توی همین سری قبلی،کم قهرمان کله پا نکرده:-"
حالا من اطلاعاتم در مورد اسکاندیناوی خیلی کمه،اما اینطور که میگید رگنار گویا کله گنده ایه برای خودش! پس اصلا بعید نیست درگیریشون رو ببینیم:D ، همینطور که توی اوج مبارزات با خداها، هرکول رو دیدیم که بس مبارزه ی خفنی بود! و سلاح خیلی خوبی هم ازش کش رفتیم>:) (بگید QTE بد،ولی یکم به همین QTEـیه آخر مبارزه با هرکول فکر کنید تا هیجان اون صحنه ها رو دوباره درک کنید! :x فقط WoW !!!! :x :x :x )
در کل این یک مورد رو دیگه تضمین میکنم سانتا از پتانسیل دنیایی که میرن، حتما نهایت استفاده رو میبره! >:)

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,307
نام
ماکان
من منظورم این نبود که خدا نکشه اصلا:D میگم به صورت فله خداهارو نفرسته اون دنیا:D

یعنی مثلا اگه قراره ادین رو بکشیم، کلی زحمت بکشیم که در نهایت بتونیم ادین رو بکشیم. تو GoW کلی کریتوس حرکت میزنه تا پاندورا باکش رو باز کنه و بتونه یه خدا رو شکست بده اما تو GoWIII مثل آب خوردن کله یه خدا رو میکنه یا اون یکی رو آویزون میکنه پاهاشو میبره. این مدل سلاخی کردن خدها نقض چیزی بود که تو گاو 1 مطرح کردن.

الانم میگم کریتوس تو هر اسطوره ای که میخواد وارد بشه خوب نیست همشون رو مثل آب خوردن قلع و قمع کنه. میتونه با هیولاهای باستانی کار رو شروع کنه و در نهایت کلک یه خدا رو بکنه:D ضمن اینکه بسته شدن همه درهای داستان بخاطر کشتن همه خدایانه. الان هم بخواد دوباره از دم هرکی میاد جلوش رو بکشه چیزی برای ادامه دادن نمیمونه:D

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,660
نام
سهيل
نظر دوستان رو خوندم و میخواهم بگم منم با اون دوستایی که میگن بهتره داستان و شخصیت چندان ربطی به کریتوس اصلی نداشته باشه هم عقیده ام.یعنی الان به شخصه نمیتونم تصور کنم چجوری میشه داستان را به کریتوس ربط داد. کریتوس هم به لحاظ پرداخت به نظرم تموم شده و هم به لحاظ داستانی.اینا اگه بیان داستان نسخه جدید رو هم به کریتوس ربط بدن نتیجه اش محدود تر شدن خودشون خواهد شد.:D

به عنوان فن سری همه مون به کریتوس علاقه داریم و شاید نتونیم بازی رو بدون کریتوس (قبلی) تصور کنیم ولی به نظرم ریسک کردن و کندن از کریتوس اصلی بهتره.اصلی یکی از ارکان اصلی بازی پرداخت به شخصیت و گذشته اش و روحیاتش هست که درصورت ادامه قبلی این امتیاز را از دست میدن.:D

فقط از یک طرف طبق این لیک ها اگه قرار کریتوس باشه اسم کاراکتر اصلی بازی و همون کریتوس اصلی هم نباشه قشنگ یک سردرگمی بین گیمرها ایجاد میکنه.فکر کنی توی نت سرچ کنی کریتوس دو تا شخصیت مختلف و داستان مختلف بیاره.این مورد یکم گیج کننده اس.

FPS Eager

کاربر سایت
Jan 27, 2013
1,352
نام
امیرعلی
افسانه های اسکاندیناوی خیلی زیبا و پر از استعاره هستن، یه مدت بعد از دیدن فصل اول وایکینگز مشتاق شده بودم کلی دربارشون خوندم، به شما هم پیشنهاد میکنم هم وایکینگز رو ببینید هم داستان thor رو بخونید. خیلی خوشحال شدم شنیدم نسخه بعدی توی این دنیاس.
ساختن و پرداختن یک شخصیت از نو چیزیه که این سری رو سرپا نگه میداره و ممکنه حتی بازی هایی بهتر از gow های قبلی ببینیم ولی اگه داستان کریتوس رو یه جوری ادامه میدادن دیگه هم از جذابیت بازی کم میشد هم نمیتونستن چندتا نسخه دیگه بسازن.

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,307
نام
ماکان
اون ارتای لیک شده از بازی هم هستش تو ویدیو یحتمل گاو و نورث تایید شد رفت.

دیدی ویدئو رو اصلا؟:D

ولی خیلی خوب بود. ترکیدم از خنده. موشن کپچرشون حرف نداشت. خصوصا یارو چهاردسته:D

• Like
Reactions: kratos 21

sajadkh

کاربر سایت
Jul 28, 2012
2,181
نام
Sajjad
دیدی ویدئو رو اصلا؟:D

ولی خیلی خوب بود. ترکیدم از خنده. موشن کپچرشون حرف نداشت. خصوصا یارو چهاردسته:D
اره بابا دارم ترول میکنم عالی بود این ویدیو اون قسمتی که مثلا از گیم پلی داشتن نشون میدان عالی بود
یا اون قسمت تبدیل انیمیشن ها که یهو جا خورد...یا اونجا که کریتوس مثلا کله طرف رو میکند:)):))
اما معرفی بازی تا 60 روز دیگه و تیزرش و تو افق محو شدن
@Akiba

میدونم چی میخوایی بگی اما حقت بود ایندفه.تاپیک دزد>:)
:D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر