God of War: Ascension

سه Boss Fight برتر سری GoW از نظر شما؟ (فقط به 3 گزینه رأی دهید)

• مجموع رای دهنده‌ها
    599

N.!.M.A

کاربر سایت
Jun 19, 2011
1,662
نام
نیما!

Mehdi Cage

Valar Morghulis
کاربر سایت
Dec 8, 2011
5,000
نام
مهدی
داداش شوخیم کجا بود
واقعا پلات کردم
تا اخر شب یکسری عکس و ویدیو ازش اپلود میکنم
اگه میخوای پست دیشبمو ببین ، اون موقع ۸۷٪ بود

نه چون تازه مولتیش راه افتاد تعجب کردم.پس پلاتش سخت نیست!!!!در هر صورت تبریک
فک کنم اولین نفر تو ایرانی که پلاتش کردی

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,398
نام
مهدی یوسفی اصیل
خوب بازی رو انجام دادم میتونم بگم بازیه خوبی بود اما به نظرم به شماره 3 نمی رسید
مخصوصا اون قسمتی که با ضربه زدن کمبوها بیشتر میشدن خیلی ضایع بود و کلی رو مخم بود
به نظرم گرافیک بازی بهتر از 3 بود اما گیم پلیش پایین تر از 3 بود
موسیقی بازی اصلا به دلم ننشست و به نظر شماره 3 خیلی بهتر بود و اون موسقی های حماسی رو تو این نسخه نمی شنیدم
یک مواقعی فکر می کردم دارم GOW COO بازی می کنم
در کل نمره من به این نسخه 7 هستش در صورتی که من به شماره 3 10 میدم

armintn

کاربر سایت
Jan 11, 2012
1,617
نام
Armin
خب نمی دونم کسی اینو گفته تا الان یا نه. اما توی بازی یه کد مخفی وجود داره. :D
83387366866632229761.jpg

درست مثل GOW I که یه شماره تلفن به صورت کد مخفی توی بازی وجود داشت (که با زنگ زدن بهش یه پیام از طرف کریتوس می شنیدین :D) توی GOW: A هم یه پیام مخفی روی یکی از تابلو های نقاشی توی کوه Olympus وجود داره.

Aletheia که توی متن بهش اشاره شده، الهه ی حقیقت ـه یونانی ـه. اما در مورد کد توی عکس. این کد با QUJ شروع میشه و با QUJ تموم میشه. پس میشه گفت که تمام کلمه های این کد سه حرفی هستن. کلمه های سه حرفی ای که میشه با این کد ساخت (و معنی داشته باشه) این ها هستن:

BIG TO A STILL LONG BIG
RUN FISH FULL LION RUN
TBA USE DUB III SCA TBA
KEY NUMBNESS SUZY KEY
BEG LUCKLESS SUNG BEG
GET LOCKLESS SORT GET
HER DAY NEVER YET HER

احتمال هم داره که این حرف ها مخفف یه کلمه باشن. مثلا EEE یعنی E3 و PHI هم یه حرف یونانی ـه. اما قضیه جالب تر میشه. :D
با تغییر زبان بازی، کد هم تغییر می کنه:

98166513246354979726.jpg

وقتی کد های جدید رو کنار هم میچینیم، این کلمات احتمالی به دست میاد:

English: SUN BIRD BULL LION SUN
French: SOLEIL OISEAU BOEUF LION SON SOLEIL
Portuguese: SOL PASSARO TOURO LEAO SOL
Spanish: SOL AVE TORO LEON SOL

خورشید، پرنده، گاو و شیر به شدت یاد آور افسانه ی باستانی ایرانی یعنی میترا (Mithra) هست. تو افسانه های ایرانی اومده که میترا الهه ی نور و روشنایی بوده. میترا بعد از اینکه از یه تیکه سنگ به دنیا اومد، یه گاو رو کشت و از خدای خوشید کمک گرفت. همچنین از نقاشی و مجسمه هایی که از میترا وجود داره، میشه در کنارش حیواناتی مثل شیر و پرندگانی مثل عقاب رو دید.
------

خلاصه این هرچی هست، یه جورایی به آینده این سری مربوط میشه. :D
اطلاعات بیشتر:

God of War: Ascension Has A Secret Code, But What Does It Mean? - NeoGAF

اگه این رمز گشایی درست باشه ، احتمالا کاراکتر بازی بعدی تغییر می کنه . یه چیزی راجع به آئین میترائیسم باید بگم که . تا تقریبا 10 15 سال پیش اکثر اطلاعاتی که راجع به آئین میترائیسم داشتیم ، متعلق به تاریخدان و محققی به نام فرانس کومن هستش . فرانس کومن تمام طول عمرش و سعی داشت میترائیسمی و که توی غرب و به خصوص روم بود رو با میترائیسمی که توی ایران باستان بوده رو یکی کنه . تا سالها هم همه ی تاریخدانا از نظریات اون استفاده می کردن . اما توی چند سال اخیر یه سری از تاریخشناسا اومدن و به کل نظریات فرانس کومن و رد کردن و الان دیگه کسی به اونها استناد نمی کنه . توی نظریات جدید میترائیسم غربی ( روم و یونان ) به کل از میترائیسم ایرانی جداست . این گا و پرنده و خورشید و شیر دقیقا بزرگترین نماد میتراپرستان رومیه .که یه نقاشی هستش که یک نفر با کلاه فریجی داره یه گاو و می کشه و این چیزایی که گفتیم دورش هستن . که خود میترائیستا بهش می گفتن تائوروکتونی ( گاو کشی ) . که این گاوکشی بزرگترین نماد و همچنین مراسم مذهبی میترائیستاست . طی تحقیقاتی که تاریخشناسان انجام دادن . این کسی که توی تصویره و عوام اونو میترا میشناسن . درواقع همون پرسیوسه ، پرسیوس قهرمانیه که توی یونان باستان همسنگ هرکول هستش و حتی یه جاهایی از محبوبیت بیشتری از هرکول برخورداره . این رو هم بگم که یونانیا نژاد ایرانی یا بهتر بگم پارسی و از نسل پرسه می دونن که پسر پرسیوس بوده . حالا اینکه ربط پرسیوس با این قضایا چیه داستان درازی داره که اگه خواستید مفصل راجع بهش صحبت می کنیم . آئین میترائیسم رومی یه آئین مخفی بوده برعکس نوع ایرانیش و توی این آئین مخفی مجبور بودن از اسامی استفاده کنن که توی عوام تفکراتشون لو نره و ناشناخته بمونن . با توجه به این قضایا اگه قرار باشه این کدها درست باشه و داستان ادامه پیدا کنه احتمالا شخصیت جدید پرسیوسه .

ZのMBiE

کاربر سایت
Oct 19, 2009
2,948
نام
SaDegh
كسايي كه مولتي بازي ميكنن مشكل پرت شدن از لابي بازي رو ندارن؟ تا پيدا ميكنه ميفته بيرون!
ويرايش: با wifi كانكت شدم درست شدD:

آخرین ویرایش:

ZのMBiE

کاربر سایت
Oct 19, 2009
2,948
نام
SaDegh
من امروز کلا PS Network فقط 5 دقیقه کانکت میمونه و بعد Sign Out میشم !
ديدم sign out ميشدي(dns google بزن شايد درست شه) .نميدونم بتارو بازي ميكردي يا نه يادت باشه سريع ميرفت تو بازي ، ولي اينجا پلاير هارو كه پيدا ميكنه پرتت ميكنه بيرون 8-|( نت من اصلا مشكل خاصي نداره)

SMM9

عضو تحریریه
Aug 9, 2010
6,851
نام
مرتضی
دقیقا من هم همین مشکل رو دارم تا بازیکنا رو پیدا میکنه میپره بیرون درحالی که بتا خیلی راحت میرفت تو بازی
راستی یه اپدیت 4 مگی هم اومد:d حالا با 4 مگ چیکارا کردن خدا داند

.:ab:.

کاربر سایت
Mar 29, 2011
1,486
نام
محمد
بازی تو 7ساعت 42 دقیقه تموم شد انصافا فوق العاده بود اصلا انتظار نداشتم اینقدر این بازی خوب باشه باس آخر بازی و صحنه های مبارزه باهاش از حماسی ترین لحظاتی بود که تو این نسل تجربه کردم من موندم سخت افزار ps3 چجور یه چنین صحنه هایی رو کشیده کلا بازی از نیمه به بعد دیگه رو اوج بود و یه لحظه هم ریتم بینظیرشو از دست نداد کاش این طراحی مرحله ی بینظیر و روند فوق العادرو یه داستان و روایت خوب همراهی میکرد واقعا از بازی لذت بردم و بهترین gow این نسل برام همین بود کاش کارگردان نسخه ی سومم همین Todd Papy بود معماهای بازی از نیمه به بعد خیلی خوب شدن و منو یاد دو تا نسخه ی اول انداختن در کل بازی واقعا شاهکار بود یعنی نصف لذتی که از این بردمو از gow3 نبردم عجیب حال داد بازی امیدوارم اگه یه روزی دوباره بخواد gow ساخته بشه کاگردانش همین Todd Papy باشه در ضمن این بازی به خوبی تونست کریتوس رو به قهرمان محبوبتری برای من تبدیل کنه و باهاش ارتباط بهتری برقرار کردم نسبت به نسخه ی سوم
حق این بازی بدون هیچ شکی متای 85 به بالا بود که به خاطر شماره دار نبودنش و همچنین سخت گیری اشتباه منتقدا تو این آخرای نسل به حقش نرسید بعد از نسخه ی دوم و اول بهترین gow بود که تجربه کردم

آخرین ویرایش:

m warfer

کاربر سایت
Feb 11, 2011
521
نام
mohammad
من هم بازیو گرفتم یه نیم ساعت بازی کردم عالی و فوق العادس مثه شماره 3.
برم جلوتر ببینیم چی میشه.
به همه پیشنهاد میشه.

Behrooz

کاربر سایت
Apr 14, 2006
3,009
خب نمی دونم کسی اینو گفته تا الان یا نه. اما توی بازی یه کد مخفی وجود داره. :biggrin1:
83387366866632229761.jpg

درست مثل GOW I که یه شماره تلفن به صورت کد مخفی توی بازی وجود داشت (که با زنگ زدن بهش یه پیام از طرف کریتوس می شنیدین :biggrin1:) توی GOW: A هم یه پیام مخفی روی یکی از تابلو های نقاشی توی کوه Olympus وجود داره.

Aletheia که توی متن بهش اشاره شده، الهه ی حقیقت ـه یونانی ـه. اما در مورد کد توی عکس. این کد با QUJ شروع میشه و با QUJ تموم میشه. پس میشه گفت که تمام کلمه های این کد سه حرفی هستن. کلمه های سه حرفی ای که میشه با این کد ساخت (و معنی داشته باشه) این ها هستن:

BIG TO A STILL LONG BIG
RUN FISH FULL LION RUN
TBA USE DUB III SCA TBA
KEY NUMBNESS SUZY KEY
BEG LUCKLESS SUNG BEG
GET LOCKLESS SORT GET
HER DAY NEVER YET HER

احتمال هم داره که این حرف ها مخفف یه کلمه باشن. مثلا EEE یعنی E3 و PHI هم یه حرف یونانی ـه. اما قضیه جالب تر میشه. :biggrin1:
با تغییر زبان بازی، کد هم تغییر می کنه:

98166513246354979726.jpg

وقتی کد های جدید رو کنار هم میچینیم، این کلمات احتمالی به دست میاد:

English: SUN BIRD BULL LION SUN
French: SOLEIL OISEAU BOEUF LION SON SOLEIL
Portuguese: SOL PASSARO TOURO LEAO SOL
Spanish: SOL AVE TORO LEON SOL

خورشید، پرنده، گاو و شیر به شدت یاد آور افسانه ی باستانی ایرانی یعنی میترا (Mithra) هست. تو افسانه های ایرانی اومده که میترا الهه ی نور و روشنایی بوده. میترا بعد از اینکه از یه تیکه سنگ به دنیا اومد، یه گاو رو کشت و از خدای خوشید کمک گرفت. همچنین از نقاشی و مجسمه هایی که از میترا وجود داره، میشه در کنارش حیواناتی مثل شیر و پرندگانی مثل عقاب رو دید.
------

خلاصه این هرچی هست، یه جورایی به آینده این سری مربوط میشه. :biggrin1:
اطلاعات بیشتر:

God of War: Ascension Has A Secret Code, But What Does It Mean? - NeoGAF
در مورد اون کد مخفی داخل بازی :

نظریات جالبی وجود داره. از چیزی که امیرحسین در مورد مصر گفت تا همین میترا !
biggrin1.gif

در مورد میترا یه چیز جالب توی Neogaf گذاشته بودن :
In another role, as a god of war, he rode in a golden chariot pulled by four horses

یعنی توی افسانه ها ، بعضی جاها نقش خدای جنگ رو هم ایفا میکنه !!!
biggrin1.gif
احتمالش زیاده که واقعاً نسخه بعدی یه ارتباطی به این چیزها داشته باشه.

من از پریروز تا حالا دارم بهش فکر میکنم، همه جوره با میترا جور درمیاد! :d

اول اینکه چرا دو تا Sun تو رمز وجود داره، همون طور که مرتضی گفت، میترا خدای پرتو خورشیده و سُل (sol یا the sun) خدای خورشید از روم باستانه این دو یه ضیافتی رو "درشام آخر" (جریان گاو) با هم داشتند و البته یه مبارزه هم قبل تر هم داشتند (مثل میترا پیروز شده و بعد از اون این دو تا یار و یاور هم شدن و رابطه ی صمیمی بینشون به وجود اومده و در آخر تو عروج میترا سل بهش کمک کرده)

اما یه موضوع دیگه این آپدیت جدید هست که میشه یه کاری کرد که نقاشی تغییر کنه و به جاش یکی دیگه بیاد:

bubqsah4mcid4xyhfe1.jpg

when the earth stops, the journey begins...

ربطش اینه که بعد از عروجی که میترا داشت، قراره دوباره در آخرالزمان برگرده و مردم رو نجات بده و به عنوان یه منجی عمل کنه:

در آخر کار جهان آتشی عظیم در تمام جهان درمی‌گیرد و پیروان میترا از آن آسوده خواهند بود.
و
He was supposed to bring worthy people back to life after the universe ended.

جالبه میترا شکارچی قهاری بوده و همیشه شمشیر و تیرکمون همراش بوده و با موجودات مختلفی مبارزه کرده و این با گیم پلی بازی همخوانی داره:d!
تاپیک جدید تو اخبار براش بزنیم؟ :-/:d

War Has Change

کاربر سایت
Dec 29, 2009
3,036
نام
شایان
دوستان یک جای بازی گیر کردم یعنی اصلا نمیفهمم چیکار باید بکنم :D
اون جایی که ساعت شنی هستش . نمیدونم باید چیکار کنم نشون میده یک تیکش ترک داره ولی نمیدونم باید چه کنم :D

noorihamid99

کاربر سایت
Mar 16, 2012
1,651
نام
hamid
لطفا يكم. در مورد مولتيش توضيح بدين من كه سر در نياوردم .. تو مولتي اينقدر ضربه ميزنم ولي اون دشمنا هيجي شون نميشه ... يعني همش تو هوا ميزنم. در حاليكه اونا جلومن اثرن نميكنه. جرا؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر