PlayStation Ghost of Tsushima

سازنده
Sucker Punch
تاریخ انتشار
July 2020
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
  2. PlayStation 5
تاپیک مشکلات بازی
برو به تاپیک مشکلات بازی

Taha75

کاربر سایت
Jan 24, 2022
1,678
نام
طاها
دو تا بازی جهان باز هست که نه تنها حوصله سر بر با ماموریت ها و فعالیت های تکراری نمی شوند بلکه باید در جهانشان غرق شد .

اول سلطان صنعت گیم Red dead Redemption 2 که بعد از پایان سفر ادیسه وار در آن بعد از ۱۰۰ ساعت نمی توان با کلمات احساس خود را بازگو کرد و
دوم بازی بی نظیر و تماما هنری شبح سوشیما که انگار تابلوی نقاشی هست سراسر دنیای آن

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,051
نام
آریا
سه سال از اومدن Ghost of Tsushima می‌گذره و من تازه دارم تجربه‌ش می‌کنم! :D درسته که نقدهای خوبی گرفته بود و اینجا و ریست‌ارا و... هم خیلی ازش تعریف می‌کردن، ولی باز هم انتظار نداشتم در این حد عاشقش بشم!
به راحتی می‌تونم بگم بازی یکی از جذاب‌ترین گیم‌پلی‌هایی رو داره که در عمرم تجربه کردم. شاید یه سری بازی‌ها از این هاردکورتر باشن، ولی لذتی که برخورد ضربات کاتانا بر پیکر دشمنان نگون‌بخت بهم می‌ده، واقعاً چیز عجیبیه! کلاً سیستم شمشیربازی یه جوری طراحی شده که بیش از حد آسون یا زیادی سخت نیست و یه تعادل ظریفی داره که خیلی برام لذت‌بخشه و پری کردن به قدری به دلم آدم می‌شینه که هی دوست دارم بیفتم به جون دشمن‌ها و پری کنم!
از بقیه جهات هم بازی به شدت خوبیه، از موسیقی‌های فوق‌العاده و صداپیشگی محشر به زبون ژاپنی تا گرافیک عالی که توی بعضی ساعت‌ها و شرایط آب و هوایی به قدری زیبا می‌شه که آدم دوست داره یه گوشه بشینه و فقط از دیدن منظره‌ها لذت ببره. فعلاً حدود ۱۵ ساعت بازی کردم و البته بیشتر از مأموریت‌های اصلی، در حال جارو کردن نقشه هستم و برای همین احتمالاً هنوز بخش‌های مهمی از داستان مونده باشه که خبر ندارم، ولی تا همین‌جا هم خیلی با شخصیت جین ساکای حال کردم و بچه باحالیه. :D
در عین حال که جدی و مصمم(!) هست، یه لایه نازکی از شوخ‌طبعی هم داره که خیلی دوست دارم. بعضی جاها هم گیرهای جالبی به بقیه شخصیت‌ها می‌ده و مثلاً یه جا یکی برای توهین به مغول‌ها گفت «اینا شاش اسب‌شون رو می‌خورن!» و جین هم قضیه رو خیلی جدی گرفت و گفت: «خیر، اون شاش اسب نیست و شیر مادیان (Mare به جای Horse) هست!» حاجی حالا طرف از روی عصبانیت یه چیزی گفت، دیگه نیازی به شفاف‌سازی و بررسی علمی اون نوشیدنی نبود! :D
گذشته از همه این‌ها، Ghost of Tsushima می‌تونه لقب «ژاپنی‌ترین بازیِ غیرژاپنی» رو هم به خودش اختصاص بده. یعنی بازی به قدری عطر و طعم خالص ژاپنی داره که انگار استودیویی اون رو ساخته که کل کارمندهاش ژاپنی هستن، نه ساکرپانچ واقع در ایالت واشینگتن آمریکا! برخلاف خیلی از بازی‌ها، خبری از زور زدن الکی برای ایجاد اتمسفر کشور مورد نظر نیست و واقعاً آدم احساس می‌کنه بازی به طور کامل با فرهنگ ژاپن هماهنگ بوده، نه اینکه فقط یه لوکیشنی طراحی کرده باشن و کاراکترها هم دو کلمه به اون زبون صحبت کنن و خلاص.
بخش‌هایی که با حال و هوای سنتی ژاپنی پیش می‌رن هم خیلی باحال هستن و از دوئل‌هایی که با سربازهای معمولی داریم و دوئل با سران دشمن (عاشق اون لحظه‌ای هستم که دوربین روی کاتانای جین زوم می‌کنه و جین یه تقه بهش می‌زنه که دو سانت از غلاف بیاد بیرون! :D)، تا قطع کردن بامبو یا مثلاً فلوت زدن و... یا داری برای خودت راه می‌ری و می‌رسی به یه نفر که داره برای ملت یه افسانه‌ای رو تعریف می‌کنه و بعد همون افسانه تبدیل می‌شه به یه مأموریت برای پیدا کردن فلان آیتم. این جور چیزهای بازی واقعاً خوب از آب در اومده.
در مجموع خیلی ازش راضی هستم و برم ادامه بدم و ببینم چی می‌شه. یه سری عکس هم گرفتم و متأسفانه(!) از اون بازی‌هایی هست که به خاطر Photo Mode درجه یک، کلی ازم وقت می‌گیره! :D

ghost_of_tsushima_20230823162705_ly8t.jpg

ghost_of_tsushima_20230822160106_ow14.jpg

ghost_of_tsushima_20230828084032_2ow5.jpg

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,051
نام
آریا
آریا حتما تا انتهای اکت اول و دوم برو داستان اصلی رو. بعد وقت بزار برای ماموریت های فرعی.

از DLC بازی هم نگذر که بی نهایت لذت بخش و فوق العادست. به من نمی‌گفتند DLC عه فکر میکردم شماره ۲ بازی باشه، اونقدر که بازی حرف برای گفتن داره تو DLC.

تاپ فایو بازی‌های نسل پیشمه گوست و ادامه ش مورد انتظار ترین بازی این نسلمه.

بی نهایت منتظر جادوی ساکر پانچ. گوست از اون دست از بازیاست که ageless عه و هیچوقت قدیمی نمیشه. چون. با عشق درست شده.
من یه عادتی دارم که اول کلی از وقتم رو صرف چیزهای فرعی می‌کنم و بعد تازه می‌رم سراغ مأموریت‌های اصلی! حتی بعضی وقت‌ها پیش میاد اصل داستان و شخصیت‌ها رو دیگه یادم می‌ره! :-"
این رو هم حدود ۲۰ سال بازی کردم و تازه رسیدم به اکت دوم! ولی فعلاً یه مدت سرگرم بخش‌های اصلی می‌شم و فرعیجات رو ول می‌کنم. :D
دقیقاً از اون بازی‌هایی هست که مشخصه با عشق و علاقه زیادی درست شده. نه اینکه بقیه زیر شلاق ساخته شده باشن، ولی کلاً بعضی از بازی‌ها هستن که به آدم یه حس متفاوتی می‌دن و این Ghost of Tsushima هم از اون‌هاست.
آره باید حتماً بعدش برم سراغ DLC و انقدر بازی برام لذت‌بخشه که حیفه از اون بگذرم. :D

zxc0012004

Da Spirit of Eternity - مدیر سابق
Loyal Member
Sep 30, 2005
1,289
نام
احمد
بالاخره بعد از ۳ سال! تونستم با GOT ارتباط برقرار کنم و الان دارم حالش رو می برم و بسیار بسیار در پوست خود نمی گنجم :D. من نسخه ی PS4 رو همون اول که اومد خریدم که نشد باهاش ارتباط بگیرم. اونو با نسخه ی PS5 عوض کردم به امید اینکه فَرَجی حاصل بشه، که نشد که نشد!
مشکل اساسی من باهاش تونالیته ی بسیار گرم و سرد (کلاً اغراق آمیز توی چشم من) و شدیداً vivid رنگ هاش بود، که باعث میشد بعد از ۱۰ دقیقه بازی کور بشم رسماً. دیشب حدود ۳ ساعت نشستم با تنظیمات TV وَر رفتم و یه پروفایل جدید برای این بازی درست کردم که مطابق میل خودم در اومده. (همین مشکل رو با سری هورایزن هم داشتم سر تونالیته ی وحشتناک گرم و قرمزش، که اون البته خیلی راحت تر حل و فصل شد، البته یه علتش اینه که با رنگ بندی هورایزن این حجم از سردرد نصیبم نمی شد)

و عجب بازی خوفناکیه!

Scαrface

Aspect of Life
کاربر سایت
Jan 17, 2010
3,223
نام
محمد
@Dinosaur
آریا حواست باشه وسطای بازی اون کوئست مربوط به DLC رو ممکنه بهش بربخوری البته خود بازی هم بهت میگه ولی به هیچ وجه تا قبل از پایان داستان اصلی وارد اون کوئست و شروع DLC نشی چون مپ بازی قفل میشه برات و نمیتونی برگردی و میری جای دیگه و پایان بازی هم یکم اسپویل میشه برات .

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,051
نام
آریا
@Dinosaur
آریا حواست باشه وسطای بازی اون کوئست مربوط به DLC رو ممکنه بهش بربخوری البته خود بازی هم بهت میگه ولی به هیچ وجه تا قبل از پایان داستان اصلی وارد اون کوئست و شروع DLC نشی چون مپ بازی قفل میشه برات و نمیتونی برگردی و میری جای دیگه و پایان بازی هم یکم اسپویل میشه برات .
اتفاقاً همین ۲،۳ روز پیش رسیدم به یه جایی که یه دفعه اتمسفر بازی عوض شد و یه سری شمن و این جور چیزها با صداهای مخوف وارد میدون شدن و خیلی صحنه عجیبی بود! :D اون کنار هم یه بنده خدایی بود که می‌گفت بیا با قایق ببرمت و بعدش یه نوشته‌ای اومد و مشخص شد که DLC هست و کلی شاد و شنگول شدم! چون تا اون لحظه خبر نداشتم که این نسخه PS5 شامل DLC هم می‌شه و منتظر بودم بازی که تموم شد برم بخرمش! :D
مرسی بابت هشدار! :D داستان که به جای خود، تا نقشه اصلی رو ۱۰۰٪ نکنم سراغ DLC نمی‌رم و از اون بازی‌هایی هست که دلم نمیاد هیچ گوشه و کناریش رو ول کنم!

HIGH VOLTAGE

Gold User
Dec 2, 2011
1,538
نام
علی
بالاخره بعد از ۳ سال! تونستم با GOT ارتباط برقرار کنم و الان دارم حالش رو می برم و بسیار بسیار در پوست خود نمی گنجم :D. من نسخه ی PS4 رو همون اول که اومد خریدم که نشد باهاش ارتباط بگیرم. اونو با نسخه ی PS5 عوض کردم به امید اینکه فَرَجی حاصل بشه، که نشد که نشد!
مشکل اساسی من باهاش تونالیته ی بسیار گرم و سرد (کلاً اغراق آمیز توی چشم من) و شدیداً vivid رنگ هاش بود، که باعث میشد بعد از ۱۰ دقیقه بازی کور بشم رسماً. دیشب حدود ۳ ساعت نشستم با تنظیمات TV وَر رفتم و یه پروفایل جدید برای این بازی درست کردم که مطابق میل خودم در اومده. (همین مشکل رو با سری هورایزن هم داشتم سر تونالیته ی وحشتناک گرم و قرمزش، که اون البته خیلی راحت تر حل و فصل شد، البته یه علتش اینه که با رنگ بندی هورایزن این حجم از سردرد نصیبم نمی شد)

و عجب بازی خوفناکیه!
ای جااااااااااااااااااااااااان ،
من عاشق ویوید بودن رنگام
هر چی رنگی تر من دیوووونه تر
واسه همین تی وی های سامسونگ واسم یه چیز دیگه ان
دست شما احمد خان درد نکنه که این مورد رو عنوان کردین :Lovestruck: :Lovestruck:
البته من منتظر PS5 Pro یا PC هستم هر کدوم که زودتر بیاید

reza8

کاربر سایت
Jul 30, 2013
735
نام
reza
سلام رفقا
آقا من یه اشتباهی کردم رفتم تو این dlc که میگید
اومدم درستش کنم زدم لود قبل این
رفت اول بازی
هرکاری میکنم درست نمیشه
راهی هست؟ یعنی از اول باید شروع کنم؟ 😐
من نقطه به نقطه مپ رو جویدم ( نیمه اول رو البته)
وقتمم جوری نیست خیلی بشینم پاش دوباره
اگر راه حلی هست لودم برگرده ممنون میشم راهنماییم کنید

• Sad
Reactions: Taha75

Little John

کاربر سایت
Apr 13, 2009
4,608
سلام رفقا
آقا من یه اشتباهی کردم رفتم تو این dlc که میگید
اومدم درستش کنم زدم لود قبل این
رفت اول بازی
هرکاری میکنم درست نمیشه
راهی هست؟ یعنی از اول باید شروع کنم؟ 😐
من نقطه به نقطه مپ رو جویدم ( نیمه اول رو البته)
وقتمم جوری نیست خیلی بشینم پاش دوباره
اگر راه حلی هست لودم برگرده ممنون میشم راهنماییم کنید
راهی نیست . باید از اول بری .

• Wow
Reactions: Taha75 and reza8

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر