FireFox 3 را وارد "گینس" کنید!

M4

کاربر سایت
Apr 18, 2008
408
نام
Unknown
وبلاگ موزیلا نوشته است، فایرفاکسی‌ها قصد دارند در اقدامی جالب رکورد تعداد دانلود یک نرم‌افزار را در 24 ساعت بشکنند و با این کار نام نسخه سوم فایرفاکس (Mozilla Firefox 3.0) را در کتاب رکوردهای جهانی گینس، ثبت کنند.

خو امیدوارم که حتما شرکت کنید از اینجا
من که خودم بهترین میدونمش
منبع
راهنما :با ورود به صفحه نام نویسی بر روی دکمه قرمز رنگ "Pledge Now" کلیک نمایید. ابتدا نام کشور Iran را انتخاب کرده و سپس ایمیل خود را وارد کنید. در انتها بر روی دکمه "Pledge Now" کلیک نمایید.
من 1874 از ایران بودم

آخرین ویرایش:

DrAmir

کاربر سایت
Mar 31, 2008
460
اين رکورد مطمئناً به نام امريکايی ها ثبت ميشه ، حيف شد ، چون ايرانی ها اگه همکاری ميکردن اول ميشدن
حالا بايد صبر کرد تا روز دانلود

TyRaX

موجودی خوشحال
کاربر سایت
Oct 21, 2005
1,824
نام
پارسیا
من جای دیگه ای بجز ایران رو زدم :D
چون هیچ تضمینی نیست که چهار روز دیگه مثل گوگل بگه شما از ایران نمیتونید برنامه های ما رو دانلود کنید و لینک دانلود برای اونهایی که ایران رو انتخاب کرده اند رو نفرسته.

M4

کاربر سایت
Apr 18, 2008
408
نام
Unknown
چون هیچ تضمینی نیست که چهار روز دیگه مثل گوگل بگه شما از ایران نمیتونید برنامه های ما رو دانلود کنید و لینک دانلود برای اونهایی که ایران رو انتخاب کرده اند رو نفرسته.
نکته ی جالبی را گفتی مخصوصا اینکه اگه زامبیا را انتخاب میکردیم بهتر از ...

fixer

کاربر سایت
Aug 26, 2007
919
نام
حامد
شما هر جای دنیا رو بزنید باز اونا از IP شما میفهمند شما از ایران هستید .
به هر حال رکورد برای من مهم نیست شماره جدید این نرمافزار بیاد حتما دانلود میکنم .

dvdirani

کاربر سایت
May 9, 2008
410
نام
مهدی
شما اگر ایران رو انتخاب کنید یک حالی به اون شرکت دادید در عوض شرکت هم شمارو ساپورت می کنه
و دیگه ایران رو حذف نمی کنن

dvdirani

کاربر سایت
May 9, 2008
410
نام
مهدی
یک مطلب کامل

فایرفاکس نرم افزاری است که این اواخر به شدت بین کاربران ایرانی محبوب شده است. اما در طرحی که برای ثبت یک رکورد در کتابهای رکوردهای گینس آماده شده است جایگاه ایرانیان کجاست؟ تا به حال فکر کرده اید وقتی این طرح پایان پذیرفت کاربران ایرانی با این مشارکت کم چه وضعی پیدا می کنند؟
«ما از شما نمی‌خواهیم شمشیر قورت دهید یا ۳۰ تا قاشق را روی صورت خودتان به حالت تعادل نگه دارید درست است که آنها هم خیلی جالب اند اما این خیلی آسان تر است!»

468x60_ddayb_en.png
حقیقت این است که امروز دوباره به سایت مخصوص برگزاری روز دانلود نرم افزار فایرفاکس رفتم. روزی که اولین بار به این سایت رفتم ( از طریق دوستی معرفی شد که خودش 30 امین ثبت نامی از ایران و من حدودا 50 امین ثبت نامی بودم ) فکر می کردم که به سرعت کاربران این پروژه را تحت الشعاع حضور خود قرار می دهند. حتما در این باره شنیده اید. فایرفاکس یک برنامه چیده است که کاربران فایرفاکس نسخه فینال را در یک روز ویژه دانلود کنند تا رکورد دانلود نرم افزار در 24 ساعت را بشکنند.

این امر بسیار محتمل است چون هم نحوه کار بسیار ساده است و هم کاربران فایرفاکس زیاد. اما یک نکته وجود دارد. ما کاربران ایرانی سهم به سزایی در این کار فعلا نداریم. ما به اندازه جامعه «بادانش»مان و جامعه ثبت نام کرده در این طرح هنوز شرکت نکرده ایم. اما …

• شرکت در این طرح چه سودی دارد؟
زمانی که بین دو زبان احتیاج به مقایسه باشد به نظر شما بین دو زبان کدامیک پیروز خواهند شد؟ فکر می کنم زبانی که جامعه کاربری بالاتری دارد. کاربران ایرانی عموما به عنوان کاربران فارسی زبان قلمداد می شوند و اگر در این طرح حائز رتبه خوبی در بین زبانهای پرشرکت کننده شوند مسلما زبان فارسی به انزوا نخواهد رفت و به همان نسبت شاهد خواهیم بود که امکانات بیشتری به تیم فایرفاکس فارسی برای دادن خدمات به کاربران فارسی زبان داده می شود.
از سویی اگر جامعه بالاتری داشته باشیم همیشه موزیلا به عنوان شرکت ارائه دهنده فایرفاکس هیچگاه به کاربران ایرانی بی اعتنا نخواهد بود و در آینده هیچگاه نگران این نخواهیم بود که مثلا دسترسی به دانلود برای کاربران ایران مسدود شود! اتفاقی که این روزها زیاد شاهد آن خواهیم بود.

• شرکت نکردن چه ضرری دارد؟
اگر شرکت نکنیم از تمام امتیازات بالا محروم خواهیم شد. از سویی می توان این را به گسترش دانش روز بین کاربران هم تعمیم داد. می بینید که کشورهای پیشرفته چگونه پیش افتاده اند؟ به راحتی می توان با بالا بردن تعداد دانلود صورت گرفته از ایران، ایران را به عنوان قطب IT منطقه نشان داد تا در آینده کاربران فارسی زبان را دست کم نگیرند.

• چگونه شرکت کنیم؟
روش کار بسیار ساده تر از حد تصور است.

1. ( اینجا ) کلیک کنید.
  2. در صفحه ای که باز می شود دکمه PLEDGE NOW را بزنید.
  3. در کادر اول کشور خود را به عنوان Iran پیدا کنید.
  4. ایمیل خود را در کادر پایین وارد کنید.
  5. دکمه PLEDGE NOW را بزنید. کار تمام است. می توانید با انتخاب ایران از لیست موجود در نقشه ببینید که چندمین ایرانی هستید که در این طرح ثبت نام کرده اید.

• چگونه این طرح را گسترش دهیم؟
در حقیقت من یک ایده دارم. شما این طرح را به طریقه های زیر می توانید گسترش دهید.

1. یک مطلب در باب معرفی این پروژه بنویسید. یا می توانید به این مطلبی که من نوشتم اشاره کنید ( مثلا در پی نوشت یکی از مطالبتان )
  2. این مطلب و یا سایت برگزاری را بوکمارک کنید یا در لینکهای روزانه خود قرار دهید.
  3. لوگوی برگزاری پروژه را از اینجا در وبلاگ یا سایت خود قرار دهید. اگر احساس کردید که کاربران اگر به آن سایت بروند گمراه می شوند می توانید لوگو را به این مطلب متصل کنید.
سپس اطلاع دهید تا به لیست حامیان که در پایین می بینید وبلاگ/سایت شما اضافه شود.

نکته مهم: به هیچ عنوان مطلب من مهم نیست. لینک دادن به این مطلب و یا مطلب اصلی هر دو یکسان بوده است. در حقیقت تاکید به لینک به اینجا به خاطر فارسی بودن آن و اشاعه این طرح است. اگر از من خوشتان نمی آید به مطلب اصلی لینک بدهید (:

ایمیلی در این باره برای مسئول مربوطه در تیم فایرفاکس فرستاده شده است و قرار بر این شده است که بعد از اعلام رسمی یک بار دیگر گزارش کار به همراه حامیان فرستاده شود. در این بین هم تشکری از تیم فایرفاکس فارسی صورت پذیرفت که امیدوارم آنها هم به نوبه خودشان تشکر ما را به این تیم ابلاغ کنند.

در شروع کار تعدادی از وبلاگنویسان حمایت خود را از این طرح اعلام کردند که در زیر لیست آنها را می بینید. اگر شما هم از این طرح حمایت می کنید و یا مطلبی نوشته اید اطلاع دهید تا به این لیست اضافه شوید.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر