PlayStation Final Fantasy XVI

سازنده
Creative Business Unit III
تاریخ انتشار
June 2023
ناشر
Square Enix
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 5
Opera Snapshot_2022-04-08_114535_na.finalfantasyxvi.com.png
Some are kings, some knights, some naught but pawns—but all shall play
.their part in a game guided by the unforgiving hand of fate

-----------------------------------------------------------------------------------

استدیو سازنده: Square Enix Creative Business Unit III
ناشر: Square Enix
کارگردان: Hiroshi Takai
کارگردان خلاق و نویسنده اصلی: Kazutoyo Maehiro
کارگردان هنری: Hiroshi Minagawa
طراح شخصیت ها: Kazuya Takahashi
تهیه کننده: Naoki Yoshida
آهنگساز: Masayoshi Soken
پلتفرم: PS5
تاریخ انتشار: 22 ژوئن امسال (1 ام تیر ماه)

"شخصیت های اصلی"

"کلایو راسفیلد"
1683049798817.png

"جاشوا راسفیلد"
1683049928661.png

"جیل واریک"
1683050245354.png

Opera Snapshot_2022-04-09_165551_na.finalfantasyxvi.com.png
"ولیستیا"
Opera Snapshot_2022-04-08_111824_na.finalfantasyxvi.com.png

"آیکون‌ها و دامیننت‌های آن‌ها"

Opera Snapshot_2022-04-08_114149_na.finalfantasyxvi.com.png

"قلمروها های داخل ولیستیا"

Opera Snapshot_2022-04-08_113134_na.finalfantasyxvi.com.png
Opera Snapshot_2022-04-08_113350_na.finalfantasyxvi.com.png

"تریلر معرفی بازی"

Opera Snapshot_2022-04-08_114842_na.finalfantasyxvi.com.png

.تمامی اطلاعات پست اول توسط Reza.zareei ترجمه شده است.

آخرین ویرایش:

Reza.zareei

کاربر سایت
Oct 28, 2018
1,959
نام
Reza
تا شکست گارودا پیش رفتم و اون کاتسین دیوانه‌وار بعدشم دیدم که حقیقتاً تو این تایمی که من بازی کردم پشمی برام نمونده!
ماوریتای فرعی درسته ناامید کنندس و افت فریم هم گاهاً پیش میاد که حداقل برای من یکی اصلاً اذیت کننده نبوده چون داخل فایتا به حدی درگیرم که اصلا فریم پشیزی برام اهمیت نداره! در اصل وسط فایتا اصلاً فرصت نفس کشیدن آدم نداره که بخواد به چیز دیگه‌ای فکر کنه. مخصوصاً موقع درگیری با باس‌ها که من کلایو رو گم میکنم اون وسط :D این قضیه کم رنگ شدن دوز RPG هم خب هست که به نظرم تصمیم بدی هم نشده و خودش یه اتفاق جدیدی تو این فرنچایزه که نتیجه مثبتی داشته و نمیشه ایراد حسابش کرد.
گرافیک بازی خیلی زیباست مخصوصا تو تایم شب که گاهاً فقط آدم دلش میخواد واسته و مناظر رو نگاه کنه. اون سکانس طوفان داخل جنگل هم که اوج به رخ کشیدن قدرت گرایفی بود و واقعاً لذت بردم از مناظر و فیزیک و گرافیک. داستانم علی رغم این که اون اتفاق اصلی که تا اینجا دیدم قابل حدس بوده ولی روایت جذابی داره و شخصیتای خیلی خوبی رو خلق کردن. کل سرسبدشونم شخصیت سید هست که چقدر دوست داشتنیه این بشر :D
فایتینگم هر چی ازش بگم کم گفتم. یه جوری خفنه که طرفدارای GOW و DMC رو بدون هیچ شکی ارضای روحی میکنه.
قطعاً یکی از جذابترین بازیای نسل 9ه که به معنای واقعی کلمه آدم به وجد میاد موقع بازی کردنش. من حسی که سر باس فایتای GOW 3 داشتم هیچوقت دیگه از بابت بازی دیگه‌ای حسش نکرده بودم ولی FF XVI دقیقاً همونقدر حماسی و دیوانه‌واره. این باس فایتایی که من تا اینجا دیدم قشنگ داره رس نسل 9 و قدرت کنسول رو میکشه و تخریب پذیری گرفته تا افکت ها و زد و خوردا خیلی دوس دارم بدونم سازنده هاش موقع خلق این لحظه ها چی زده بودن که چنین چیز خیلی خفنی رو تحویل دادن :D

عزیز منم مثل شما فن این فرنچایزم حالا چون سر فلان شماره جنگ و دعوا نکردم یا هر روز اخبارش رو نذاشتم دیده نشدم. برای این فن بودنتم کلی ارزش قائلم و میدونم که کلی زحمت کشیدی بابت پوشش اخبار و مطالب و اینا. گویا تا الانم هنوز فرصت نکردی بشینی پای بازی وگرنه اینقدر پیگر 2تا اختلاف عدد نبودی. قطعا اگه بازی کرده بودی الان اینجور پستارو نمیدادی.
با تمام احترام ولی عزیزدل شما اگه واقعا طرفدار این فرنچایزی، مثل n تا طرفدار دیگه بازی رو بگیر لذت ببر. 35 ساله دارن بازی میسازن چه گوتی بگیرن چه نگیرن چی به شما میرسه؟ جز اینه که هدف اول و اخرت باید بازی کردن و لذت بردن باشه؟ شما نه 16 رو بازی کردی نه لذتی بردی فقط درگیر عدد و حاشیه‌ای یجوری داری صحبت میکنی انگار بازی شکست خورده و متای زیر 80 گرفته و قراره باعث تعطیلی این فرنچایز بشه.
چرا اینجوری میکنی با خودت؟ الان به جای اینکه بازی رو بگیری کیف کنی دنبال جمع کردن امضا و رسوندن صدات به فلانی و حرص خوردن سر چیی دقیقا وقتی بازی یه شاهکاربه تمام معنائه که متای 88 گرفته؟ بحث کردنت وقتی با یه شاهکار طرفیم فقط اعصاب خودتو خرد میکنه و بقیه رو متعجب میکنه! چون طرفدار واقعی فاینال الان داره کیف دنیارو میبره حالا 99 نشده خب نشه. بازی سالم نشه قطعا جزو گوتی ها خواهد بود.
1 نفرم نبوده که 1 ساعت بازی کرده باشی و ناراضی باشه از چیزی. دلیل این که اینجوری میکنی با خودت رو نمیفهمم ولی نه فایده‌ای داره و منطقی. چون بازی اون چیزی نیست که شما برای خودت ساختی.
من خودم عاشق این بازی شدم ولی دارم حرص می خورم اینا که انقدر زحمت کشیدن چرا این اشتباهات رو داشتن اگه این کار هارو نمی کردن خیلی راحت شانس گوتی شدن هم داشتن بازی واقعا شانس واسه گوتی داشت یکی از برترین گیمای سری به نظرم

Deathbringer

کاربر سایت
Jan 2, 2023
601
نام
Death
من خودم عاشق این بازی شدم ولی دارم حرص می خورم اینا که انقدر زحمت کشیدن چرا این اشتباهات رو داشتن اگه این کار هارو نمی کردن خیلی راحت شانس گوتی شدن هم داشتن بازی واقعا شانس واسه گوتی داشت یکی از برترین گیمای سری به نظرم
اشتباهات به قدری کمه که اصلا تو بازی یادت میره. فرق هست بین بازیی که سراسر ایراد و ضعفه که نمیذاره لذت ببری تا بازیی که به حدی لذت بخش و خفنه که اصلا معدود ایراداتش رو یادت بره.
امسالم با وجود زلدا این بازی حتی بالای 90م میشد باز شانس کمی داشت. جزو نامزدهای گوتی که قطعاً هست (تو سال 2023ی که قطاری داره بازی خوب میاد دستاورد خیلی بزرگیه). کلا درگیر عدد و گوتی شدی که به خودت داری ظلم میکنی. یکی متا رو ندیده و بازی رو تجربه نکرده باشه بیاد پستای شما رو بخونه فکر میکنه با یه افتصاحی طرفه که متا 70 گرفته! بیخیال خدایی بابا متای بالا 90 چندتا گرفتن از شروع نسل تا حالا مگه که حالا 88 بد بوده باشه :D
این بازی به قدری خوبه که حتی دهن هیترا و کسایی که دبنال vs هستن رو هم بسته. حتی اونام جرات ندارن ترول کنن بعد شما گیر دادی به چیزایی که فقط بازی رو کوفت خودت میکنه.

• Like
Reactions: sam.fisher and Jaw

Reza.zareei

کاربر سایت
Oct 28, 2018
1,959
نام
Reza
اشتباهات به قدری کمه که اصلا تو بازی یادت میره. فرق هست بین بازیی که سراسر ایراد و ضعفه که نمیذاره لذت ببری تا بازیی که به حدی لذت بخش و خفنه که اصلا معدود ایراداتش رو یادت بره.
امسالم با وجود زلدا این بازی حتی بالای 90م میشد باز شانس کمی داشت. جزو نامزدهای گوتی که قطعاً هست (تو سال 2023ی که قطاری داره بازی خوب میاد دستاورد خیلی بزرگیه). کلا درگیر عدد و گوتی شدی که به خودت داری ظلم میکنی. یکی متا رو ندیده و بازی رو تجربه نکرده باشه بیاد پستای شما رو بخونه فکر میکنه با یه افتصاحی طرفه که متا 70 گرفته! بیخیال خدایی بابا متای بالا 90 چندتا گرفتن از شروع نسل تا حالا مگه که حالا 88 بد بوده باشه :D
این بازی به قدری خوبه که حتی دهن هیترا و کسایی که دبنال vs هستن رو هم بسته. حتی اونام جرات ندارن ترول کنن بعد شما گیر دادی به چیزایی که فقط بازی رو کوفت خودت میکنه.
داش الان ملت اومدن 720p و زیر 30 فریم رو به مسخره گرفتن اینجا نیستن ولی بقیه جاها پرن

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,319
نام
ماکان
از رو پراگرس بازی که تو صفحه اصلی نشون میده 48% رو رفتم، چون نمیخوام هیچ رقمه اسپویل کنم هیچی نمیگم، اما واقعا یکی از پشم ریزون ترین بازی هایی هست که تو عمرم رفتم. بعضی قسمت هایی بازی واقعا به شکل عجیب غریبی خوبه! در همین وسط بازی یه اتفاق خیلی خفن هست، از حیث ویژوال که پشم ریزون به معنی واقعی کلمه است، گیم پلی و باس فایت ها اصلا سر درد آوره! کلا این چیه اینا ساختن؟ وحشتناک همه چی خوبه!

من صبر ندارم بازیو تموم کنم برم رو دور دوم و New game + که دیفیکالتی میره بالاتر و تنوع انمی ها بهتر و بیشتر میشه:D

Reza.zareei

کاربر سایت
Oct 28, 2018
1,959
نام
Reza
از رو پراگرس بازی که تو صفحه اصلی نشون میده 48% رو رفتم، چون نمیخوام هیچ رقمه اسپویل کنم هیچی نمیگم، اما واقعا یکی از پشم ریزون ترین بازی هایی هست که تو عمرم رفتم. بعضی قسمت هایی بازی واقعا به شکل عجیب غریبی خوبه! در همین وسط بازی یه اتفاق خیلی خفن هست، از حیث ویژوال که پشم ریزون به معنی واقعی کلمه است، گیم پلی و باس فایت ها اصلا سر درد آوره! کلا این چیه اینا ساختن؟ وحشتناک همه چی خوبه!

من صبر ندارم بازیو تموم کنم برم رو دور دوم و New game + که دیفیکالتی میره بالاتر و تنوع انمی ها بهتر و بیشتر میشه:D
شمشیر فوق خفن باز میشه توی حالت فاینال فنتسی مود

reza8

کاربر سایت
Jul 30, 2013
738
نام
reza

داداش بازی طوری نیست که گیم پلی خسته کننده بشه؟ راحت میشه نیو گیم پلاس زد؟

Reza.zareei

کاربر سایت
Oct 28, 2018
1,959
نام
Reza
این منتقدین یه سری میگن خسته کنندس یه سری میگن عالیه

آدم از دست این منتقدین روانی میشه ولی خب از اونجایی که مهارتت بره بالا بیشتر حال میکنی موقع گیم زدن قطعا برای بار دوم خیلی بهتر بازی کنی

• Like
Reactions: reza8

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,319
نام
ماکان

نه واقعا! منم اول که فهمیدم برای پلت کردن باید دوباره بازی رو رفت خوشم نیومد خیلی، ولی الان میگم صبر ندارم برای دوباره بازی کردنش! هم به خاطر کیفیت ذاتی بازی، هم گیم پلی واقعا محشرش، هم اینکه ریتم به نسبت تندی داره و چون اساسا مثل باقی JRPG ها درگیر مساول فرعی و چیزهای مختلف نمیکنتت، دوباره بازی کردنش سخت نیست که هیچ، خیلی هم یحتمل حال بده! بازی از نظر من ارزش چندین بار رفتن رو داره واقعا.

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,319
نام
ماکان
یه نکته دیگه هم که FFXVI داره، کلا شخصیت های دوست داشتنیشه. بخصوص Jill! بعد از FFVIII و ایترنال لاو من رینوآ، جیل تنها وایفو درست حسابی هست که تو FF های بعدی دیدیم! خیلی کراش منه :(

و اینکه نمیدونم حالا به خاطر دست داشتن تیم تولید KH ـه یا علاقه یوشیپ یا چی، ولی بازی چه لحظات جالب KH طوری داره:D اهل فن میدونن منظورم چیه:D

Reza.zareei

کاربر سایت
Oct 28, 2018
1,959
نام
Reza
امیدوارم بازی یه سه چهارتا dlc بزرگ بگیره و بعدا دوباره یه نسخه ی جدید منتشر بشه به همراه dlc ها تا متای بازی بالاتر بره

sam.fisher

کاربر سایت
May 29, 2006
878
نام
نويد
امیدوارم بازی یه سه چهارتا dlc بزرگ بگیره و بعدا دوباره یه نسخه ی جدید منتشر بشه به همراه dlc ها تا متای بازی بالاتر بره
حاجی تا حالا همچین کسی را ندیده بودم در این حد حساس روی متا و جوایز :D الان فرض کن چند تا dlc بزرگ هم دادن و متا شد ۹۵ الان دقیقا چند درصد بازی با اینی که الان هست عوض میشه؟ یعنی اگه ۹۵ بشه و همین بازی که هست باشه شما لذت بیشتری میبری؟ یا همین بازی اگه جای ۸۸ ۹۰ بود شما بیشتر دوسش داشتی؟ الان red dead 2 گوتی نیست یعنی بازی ماندگاری نیست؟ یا dark souls 3 با اون عظمتش متاش زیر ۹۰ شده بازی بدیه؟
یه بازی از نظر هر کسی یا خوبه یا بد چرا باید متا روش تاثیری داشته باشه یا اصلا مهم باشه؟

Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,268
نام
وحید
تقریبا تو این ۶ الی ۷ ساعتی که بازی کردم هر مکانی که رفتم ادم دلش میخواد صدتا عکس بگیره :Dفتومود بازی رو عجب جای غریب و کنجی گذاشتن :D تا همین الان نمیدونستم بازی اصلا این قابلیت رو داره.

بازی واقعا یکی از لذت بخش‌ترین بازی‌های چند سال اخیر بوده برام، کیفیت کلی و اینا رو میذارم برای آخر ولی از لحاظ لذت بردن واقعا ده از ده :D

نمیدونم کسی اشاره کرده یا نه ولی چقدر دیالوگا و اینتراکشن بین کاراکترا خوبه، حتی همون ماموریت جانبی‌های ت*خمی هم یه لور کوچولو به آدم میدن :D

آخرین ویرایش:

Reza.zareei

کاربر سایت
Oct 28, 2018
1,959
نام
Reza
حاجی تا حالا همچین کسی را ندیده بودم در این حد حساس روی متا و جوایز :D الان فرض کن چند تا dlc بزرگ هم دادن و متا شد ۹۵ الان دقیقا چند درصد بازی با اینی که الان هست عوض میشه؟ یعنی اگه ۹۵ بشه و همین بازی که هست باشه شما لذت بیشتری میبری؟ یا همین بازی اگه جای ۸۸ ۹۰ بود شما بیشتر دوسش داشتی؟ الان red dead 2 گوتی نیست یعنی بازی ماندگاری نیست؟ یا dark souls 3 با اون عظمتش متاش زیر ۹۰ شده بازی بدیه؟
یه بازی از نظر هر کسی یا خوبه یا بد چرا باید متا روش تاثیری داشته باشه یا اصلا مهم باشه؟
نمره ی بالای 90 خودش یه تبلیغ برای فروش بیشتر خود بازی اینو میگم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر