PlayStation Final Fantasy XVI

سازنده
Creative Business Unit III
تاریخ انتشار
June 2023
ناشر
Square Enix
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 5
Opera Snapshot_2022-04-08_114535_na.finalfantasyxvi.com.png
Some are kings, some knights, some naught but pawns—but all shall play
.their part in a game guided by the unforgiving hand of fate

-----------------------------------------------------------------------------------

استدیو سازنده: Square Enix Creative Business Unit III
ناشر: Square Enix
کارگردان: Hiroshi Takai
کارگردان خلاق و نویسنده اصلی: Kazutoyo Maehiro
کارگردان هنری: Hiroshi Minagawa
طراح شخصیت ها: Kazuya Takahashi
تهیه کننده: Naoki Yoshida
آهنگساز: Masayoshi Soken
پلتفرم: PS5
تاریخ انتشار: 22 ژوئن امسال (1 ام تیر ماه)

"شخصیت های اصلی"

"کلایو راسفیلد"
1683049798817.png

"جاشوا راسفیلد"
1683049928661.png

"جیل واریک"
1683050245354.png

Opera Snapshot_2022-04-09_165551_na.finalfantasyxvi.com.png
"ولیستیا"
Opera Snapshot_2022-04-08_111824_na.finalfantasyxvi.com.png

"آیکون‌ها و دامیننت‌های آن‌ها"

Opera Snapshot_2022-04-08_114149_na.finalfantasyxvi.com.png

"قلمروها های داخل ولیستیا"

Opera Snapshot_2022-04-08_113134_na.finalfantasyxvi.com.png
Opera Snapshot_2022-04-08_113350_na.finalfantasyxvi.com.png

"تریلر معرفی بازی"

Opera Snapshot_2022-04-08_114842_na.finalfantasyxvi.com.png

.تمامی اطلاعات پست اول توسط Reza.zareei ترجمه شده است.

آخرین ویرایش:

Arman Sensi

Gold User
Sep 8, 2008
874
نام
آرمـان
View attachment 300212
Forspoken has BEATEN FFXVI in Amazon review ratings!

These are legitimate reviews from people with VERIFIED purchases of the game, not fake "reviews" like metacritic userscores have where FF16 shills used sockpuppet accounts to inflate its userscore.
#FF16    #Forspoken #FFXVI #PS5
اتفاقا رای های آمازون اصلا قابل اتکا نیست. خیلی راحت دستکاری میشه.

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,234
نام
ماکان
شما بیا اوپن ورلد زباله بده بهتر از نظر مردم تا گیم خطی خوب

محبوبیت رو میزان فروش تعیین میکنه نه ریویوهای آمازون. ولی خوب فوراسپوکن هم اگه دستکم بازی محبوبی بوده باشه و ملت باهاش کیف کرده باشن خیلی خوبه.

Roozbeh psp

کاربر سایت
Nov 20, 2010
617
نام
روزبه
من ۵ ساعت اول بازیو رفتم خیلی بازی آسونه ...
هیچ چالشی نداره مبارزه هاش ینی عملا چشم بسته هم مربع بزنی کار جمع میشه ، تا کی اینجوریه؟ نکنه کلا اینجوری باشه؟
مود هم رو action focus گذاشتم

• Like
Reactions: reza8

SMM9

عضو تحریریه
Aug 9, 2010
6,839
نام
مرتضی
هیچ چالشی نداره مبارزه هاش ینی عملا چشم بسته هم مربع بزنی کار جمع میشه ، تا کی اینجوریه؟ نکنه کلا اینجوری باشه؟
یکم جلوتر که بری گیم پلی عمیق تر میشه. بازی تو طراحی مراحل و ماموریت ها و حتی یسری چیزای ابتدایی ایرادات جدی داره اما تو بحث گیم پلی و مبارزات و کمبوها یکی از بهتریناست.

reza8

کاربر سایت
Jul 30, 2013
736
نام
reza
یکم جلوتر که بری گیم پلی عمیق تر میشه. بازی تو طراحی مراحل و ماموریت ها و حتی یسری چیزای ابتدایی ایرادات جدی داره اما تو بحث گیم پلی و مبارزات و کمبوها یکی از بهتریناست.
شنیدم DMC 5 گیم پلیش ازین بهتره
جفتشون رو بازی نکردم ولی از این که خیلی خوشم اومده، اما DMC 5 رو قلقلکم شده که بازی کنم، خصوصا اینکه طراح مبارزات جفتشون یه نفره

sopranus

کاربر سایت
Jan 17, 2009
1,447
نام
aliakbar
حواست باشه اون چنتا حلقه که اول بازی میده رو انتخاب نکنی که با اونها بازی کلا تو مربع زدن خلاصه میشه

• Smile
Reactions: tirdad666

SMM9

عضو تحریریه
Aug 9, 2010
6,839
نام
مرتضی
شنیدم DMC 5 گیم پلیش ازین بهتره
جفتشون رو بازی نکردم ولی از این که خیلی خوشم اومده، اما DMC 5 رو قلقلکم شده که بازی کنم، خصوصا اینکه طراح مبارزات جفتشون یه نفره
DMC5 رو هم بازی کردم ولی من حقیقتا از سیستم مبارزات فاینال ۱۶ خیلی بیشتر خوشم اومده و بنظرم کارای عجیبی میشه باهاش کرد

OceanSky

Kindred Blades
کاربر سایت
Aug 8, 2018
655
تقریبا دو هفته ای میشه بازی رو دراپ کردم. تا 60 درصد بازی رو جلو رفته بودم ولی از اونجایی که دنیای بازی چیزی نداره اصلا دل تنگ دنیای بازی نمیشم برعکس (Ragnarok, RE4 Remake و Hogwarts Legacy)
یعنی حتی اون Hogwarts Legacy محتوا جانبی و دنیای بهتری داشت.
یکی از باس فایت ها منو یاد DMC انداخت مخصوصا بخاطر موزیکش که 10/10 بود باس فایت ولی حقیقتا نمیشه به امید باس فایت بازی رو جلو رفت. داستان هم چیز خیلی خفنی نداره.

مثلا من از بین بازی های بزرگ اخیر Ragnarok و ریمیک RE4 رو 9/10 میدونم و Hogwarts Legacy رو 8. ولی FF XVI رو 7.
شاید نظرم بعد تموم کردن بازی مثبت تر شد ولی زیاد خوشبین نیستم.

• Like
Reactions: P.T. and soheil_63

The Pale King

The old King of Hallownest
کاربر سایت
Jul 5, 2008
1,004
نام
امیر حسین
چرا صنعت گیم اینطوری شده اخیرا؟ این چه وضعشه؟ حقوق منه گیمری که اینهمه پول بابت بازی دادم چی پس؟ اون از استار وارز و اینم از این. این حجم از افت فریم برای یه بازی نسل ۹ طبیعی نیست. وقتی یه بازی کامل نیست برا چی باید عرضه بشه که بعدش با صد تا پچ بخوان کم کم جمعش کنن؟ یا کلا بازیو ۳۰ فریم لاک بزن یا وگرنه دیگه این چه برنامه ایه؟ عنوان سینماییه . این حجم از افت فریم واقعا زجر اوره. همون استار وارز هم نصفه ولش کردم با اینکه ۳ تومن براش پول دادم.

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,234
نام
ماکان
چرا صنعت گیم اینطوری شده اخیرا؟ این چه وضعشه؟ حقوق منه گیمری که اینهمه پول بابت بازی دادم چی پس؟ اون از استار وارز و اینم از این. این حجم از افت فریم برای یه بازی نسل ۹ طبیعی نیست. وقتی یه بازی کامل نیست برا چی باید عرضه بشه که بعدش با صد تا پچ بخوان کم کم جمعش کنن؟ یا کلا بازیو ۳۰ فریم لاک بزن یا وگرنه دیگه این چه برنامه ایه؟ عنوان سینماییه . این حجم از افت فریم واقعا زجر اوره. همون استار وارز هم نصفه ولش کردم با اینکه ۳ تومن براش پول دادم.

من یکی از هیترهای SW:JS از منظر فنی هستم و زیاد بهش فحش دادم. معتقدم باید امتیاز ازش کم میکردن، ولی بعد آپدیت ها رو کوآلیتی مد خوب شد، یعنی ایراداتش کم تر اذیت میکنه و جاهای کمی فریم غیرقابل تحمل میشه، و اگه بتونی از این ایرادات بگذری بازی خیلی خیلی خوبیه. یکی از بهترین اکشن ادونچرهای این چند سال اخیره و به نظر من یه PoP فضایی هست، با انبوهی از اکسپلور.

FFXVI رو هم من باز کوآلیتی مد رفتم و افت فریم اذیت کننده ای نداشت. نمیدونم چرا انقدر شما رو اذیت کرده.

اما در کل با حرفت موافقم. باید اینایی که بازی های آشغال میسازن با این پرفورمنس های بد رو جریمه کنن اصلا. به نظر من واقعا یجور جرمه. مصداق بارز کم فروشیه:D همین SW رو من روز عرضه خریدم، اول که 147 گیگ دنلد کرد تو پاچم و دیوث حتا محتوی دیسک رو هم رفت دنلد کرد! بعد تا یه ماه غیرقابل بازی بود و منتظر بودم پچ بیاد! تهشم واقعا چیز دندون گیری نشد! بازی که آماده نیست رو چرا میدن بیرون اصلا؟ از نسخه PC هم بگذریم که وضعش خیلی خرابه اصولا.

amonre

کاربر سایت
Feb 9, 2023
477
تقریبا دو هفته ای میشه بازی رو دراپ کردم. تا 60 درصد بازی رو جلو رفته بودم ولی از اونجایی که دنیای بازی چیزی نداره اصلا دل تنگ دنیای بازی نمیشم برعکس (Ragnarok, RE4 Remake و Hogwarts Legacy)
یکی از باس فایت ها منو یاد DMC انداخت مخصوصا بخاطر موزیکش که 10/10 بود باس فایت ولی حقیقتا نمیشه به امید باس فایت بازی رو جلو رفت. داستان هم چیز خیلی خفنی نداره.

مثلا من از بین بازی های بزرگ اخیر Ragnarok و ریمیک RE4 رو 9/10 میدونم و Hogwarts Legacy رو 8. ولی FF XVI رو 7.
متاسفانه رگناروک اینقدر اشغال بود که در حد 2 هم نبود برای من که فن 2 اتیشه GOW ـم

این خیلی بازی بهتریه

• Like
Reactions: ali-ps

SMM9

عضو تحریریه
Aug 9, 2010
6,839
نام
مرتضی

من تا حد زیادی باهات موافقم. نقطه قوت بازی باس فایت هاش هست و انصافا تو یک لول دیگه ای هست باس فایت ها. اما این فاصله بین باس ها واقعا افت میکنه. بجز چند مورد نه ماموریت جذابی وجود داره نه مبارزات نفس گیری.
حیف این مکانیک های خفن که تا این حد کم ازشون استفاده شده. من هنوز بازیو تموم نکردم و حدودا تا ۷۰ درصد داستانو رفتم و میتونم بگم تا اینجا از نظر داستانی چیز بدی نبوده. ولی در کل انتظارم خیلی بیشتر بود.

reza8

کاربر سایت
Jul 30, 2013
736
نام
reza
حقوق منه معلم رو هم افزایش بدین در کنار حقوق گیمرا لطفاً

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر