Multi Platform FINAL FANTASY XIV Online

FFXIVCE.jpg

خب همونطور که میدونید این بازی که شماره چهارم سری محبوب و مشهور Final Fantasy محسوب میشه قراره 30 سپتامبر برای PC عرضه بشه ، سبک بازی MMO RPG هست و همانند FFIX که چند سال پیش بصورت آنلاین عرضه شد این بازی هم فقط دارای بخش آنلاین هست.
با توجه به تصاویر منتشر شده از بازی باید انتظار یک بازی خوب و قوی توی این سبک رو داشته باشید البته ممکنه این بازی هم مثل بقیه MMO RPG ها زیر سایه WOW نتونه موفقیت خیلی بزرگی رو کسب بکنه اما پتانسیل بالایی برای این کار داره ، ناشر بازی هم طبق معمول Square Enix هست.
بتای بازی بصورت محدود و بوسیله ثبت نام در نظر سنجی مربوطه از فردا کار خودش رو شروع میکنه شما از همین الان میتونید از طریق این لینک ثبت نام کنید و منتظر دریافت ایمیل تایید و شروع نسخه بتا باشید.

NoctisSasuke

کاربر سایت
Sep 24, 2011
5,017
نام
Farshad
سلام به همه

می خواستم بدونم این ماجرای عوض کردن سرور رایگان صحت داره و اینکه من سرور moogle هستم این مورد شامل این سرور هم می شه یا نه؟

و بیشتر بچه های ایرانی کدوم سرور هستند؟

ممنون

صفحه قبل از خود Lodestone لینک دادم صحت داره دیگه :d

بله شماهم میتونی کلا اونایی که تو سرور Chaos هستن میتونن رایگان عوض کنن و زیر مجموعه Chaos شامل اینا میشه:

Cerberus

Lich

Moogle

Odin

Phoenix

Ragnarok

Shiva

Zodiark

من خودم Cerberus هستم اما بقیه از هرکی پرسیدم Odin بوده از بچه های ایرانی :d

ولی فکر نکنم بزاره از Moogle برای به Odin عوض کردن سرور برا اوناییه که میخوان مثلا از Chaos برن Primal :d

AloneDreamerS

کاربر سایت
Mar 7, 2015
51
نام
Meysam
ملسی.....

میگم نکاتی برای ما (تازه شروع کننده) ها دارید که کمکمون کنه ؟!

^___^

درباره کلاس و سرور ها و اینا...

xD
پست بالا در مورد سرور فرشاد گفته به هر کدوم دوست داری برو پینگ بگیر ببین با کدوم پینگ بهتری داری
اگه تو انتخاب کلاس موندی یه چیز سلیقه ای هست ببین با کدوم بیشتر حال میکنی یا دوسش داری Physical یا Magical... جنگیدن از نزدیک یا دور... کدوم نقش رو دوست داری Healer, ،Tank یا DPS
چند صفحه قبل رو هم بخون:d

Vincent B1ack

کاربر سایت
Oct 12, 2012
474
درود...

منم تازه بازی رو سفارش دادم...
:|

Late#

ولی خوب با باندل Heavensward گرفتم...
حالا یک سوال این کارت های Time رو از کجا میگیرید بچه ها ؟!

:-"
بستگی دار US بخوای یا EU

- - -ویرایش - - -

ملسی.....

میگم نکاتی برای ما (تازه شروع کننده) ها دارید که کمکمون کنه ؟!

^___^

درباره کلاس و سرور ها و اینا...

xD

نکات رو بعدن بهت میگیم :d فعلا بزار برسه دستت
کلاس هم که دوستان تا حدی گفتن
DPS معمولا بیشتر تو انتظار میمونه برای ورود به دانج ها و DPS های melee از rang ها یکمی دردسرش بیشتره ( Ninja تو Melee دردسرش کمتره و تو Rang هم Archer راحتره ولی BM دمیج بیشتری داره )
Tank تقریبا انتظار نداره ولی اشتباه کنی همه میمیرن ( Paladin معمولا Maint Tank و DK هم که میشه کاری کرد که نقش DPS انجام بده )
Heal هم کمتر از DPS زمانش ولی مثل Tank نباید سوتی بدی زیاد :d ( راجب هیلر ها هم از AloneDreamerA بپرس بهتره :p )

- - -ویرایش - - -

صفحه قبل از خود Lodestone لینک دادم صحت داره دیگه :d

بله شماهم میتونی کلا اونایی که تو سرور Chaos هستن میتونن رایگان عوض کنن و زیر مجموعه Chaos شامل اینا میشه:

Cerberus

Lich

Moogle

Odin

Phoenix

Ragnarok

Shiva

Zodiark

من خودم Cerberus هستم اما بقیه از هرکی پرسیدم Odin بوده از بچه های ایرانی :d

ولی فکر نکنم بزاره از Moogle برای به Odin عوض کردن سرور برا اوناییه که میخوان مثلا از Chaos برن Primal :d
میزاره ولی احتمالا با پرداخت پول :d

NoctisSasuke

کاربر سایت
Sep 24, 2011
5,017
نام
Farshad
خداییش امیدوارم Tank مزخرف گیر هیچ کس نیوفته :| امروز 2 تا Dungeon رفتم تو هر کدومش یه Tank داغون بود یکیش که همرو به کشتن میداد بیچاره شدیم تا تموم کنیم یکی هم که انقدر گند زد از بازی رفت بیرون خودش :d

هم اکنون به Lvl 40 میرسیم 3:

دارم با سرعت نور بازی میکنم :d

- - -ویرایش - - -

سلام به همه

می خواستم بدونم این ماجرای عوض کردن سرور رایگان صحت داره و اینکه من سرور moogle هستم این مورد شامل این سرور هم می شه یا نه؟

و بیشتر بچه های ایرانی کدوم سرور هستند؟

ممنون

ولی زیادم ناراحت نشو من اولش دیدم که هیچ ایرانی تو Cerberus نیست ضدحال خوردم اما وقتی یه FC خفن باشه کلی حال میده :d

تو جایی که من هستم فکر کنم همشون ایرانین رو نمیکنن XDD دقیقا شوخیای دانشگاهی باهم دیگه میکنن XDDDD

Vincent B1ack

کاربر سایت
Oct 12, 2012
474
خداییش امیدوارم Tank مزخرف گیر هیچ کس نیوفته :| امروز 2 تا Dungeon رفتم تو هر کدومش یه Tank داغون بود یکیش که همرو به کشتن میداد بیچاره شدیم تا تموم کنیم یکی هم که انقدر گند زد از بازی رفت بیرون خودش :d

هم اکنون به Lvl 40 میرسیم 3:

دارم با سرعت نور بازی میکنم :d

- - -ویرایش - - -

ولی زیادم ناراحت نشو من اولش دیدم که هیچ ایرانی تو Cerberus نیست ضدحال خوردم اما وقتی یه FC خفن باشه کلی حال میده :d

تو جایی که من هستم فکر کنم همشون ایرانین رو نمیکنن XDD دقیقا شوخیای دانشگاهی باهم دیگه میکنن XDDDD
این جریان تانک یه بار باسه من شد خاطره
HW تازه اومده بود Dungeon های جدید و داستانش منم کلی تو صف انتظار برای ورود به او Dungeon لعنتی بودم بعد رفتیم تو دیدم بله همه ما بار اولمون تانک که در رفت سر باس اول
هی منتظر بودیم یه تانک بیاد اخر خودم با Dragoon شدم تانک تا باس آخر که یه DK اومد ولی زمان کم اوردیم چون اون وسط یکبار DS شدم :|

-----
برای Time Card US هم الان بهت پخ میکنم

NoctisSasuke

کاربر سایت
Sep 24, 2011
5,017
نام
Farshad
این جریان تانک یه بار باسه من شد خاطره
HW تازه اومده بود Dungeon های جدید و داستانش منم کلی تو صف انتظار برای ورود به او Dungeon لعنتی بودم بعد رفتیم تو دیدم بله همه ما بار اولمون تانک که در رفت سر باس اول
هی منتظر بودیم یه تانک بیاد اخر خودم با Dragoon شدم تانک تا باس آخر که یه DK اومد ولی زمان کم اوردیم چون اون وسط یکبار DS شدم :|

-----
برای Time Card US هم الان بهت پخ میکنم

اون بیشعوری که از بازی رفت بیرون برا من خاطره وحشتناک تری شد (البته خیلی زود یکی دیگه بهمون اضافه شد :d ) اون رفت Healerمون هم علاقه ای به Heal کردن نداشت :| منم گرفتم Titanمو بیرون آوردم که تانک بشه از طرفی هم من بدبخت شروع کردم Heal کردن تا یه بنده خدایی بهمون اضافه بشه :| چون از اولم میخواستم Summoner بشم همه Pointهامو رو INT زدم و Mindم خیلی پایینه برا همین درست هم نمیتونستم Heal کنم خلاصه وضعیتی بود :d

بعد از کلی وقت که لباسای زشت و حال بهم زن تنم میکردم یه لباس وحشتناک قشنگ گیرم اومده ولی انگار بازم باید عوضش کنم :( یکم داره قدیمی میشه >< میخوامش :((

چرا Glamour رو برا Lvl 50 گذاشتن؟ :((

امیدوارم تا جمعه به 50 برسم با هر بدبختی که شده :d از شنبه دانشگاه :|

Vincent B1ack

کاربر سایت
Oct 12, 2012
474
اون بیشعوری که از بازی رفت بیرون برا من خاطره وحشتناک تری شد (البته خیلی زود یکی دیگه بهمون اضافه شد :d ) اون رفت Healerمون هم علاقه ای به Heal کردن نداشت :| منم گرفتم Titanمو بیرون آوردم که تانک بشه از طرفی هم من بدبخت شروع کردم Heal کردن تا یه بنده خدایی بهمون اضافه بشه :| چون از اولم میخواستم Summoner بشم همه Pointهامو رو INT زدم و Mindم خیلی پایینه برا همین درست هم نمیتونستم Heal کنم خلاصه وضعیتی بود :d

بعد از کلی وقت که لباسای زشت و حال بهم زن تنم میکردم یه لباس وحشتناک قشنگ گیرم اومده ولی انگار بازم باید عوضش کنم :( یکم داره قدیمی میشه >< میخوامش :((

چرا Glamour رو برا Lvl 50 گذاشتن؟ :((

امیدوارم تا جمعه به 50 برسم با هر بدبختی که شده :d از شنبه دانشگاه :|
یکسری هم اولا که شروع کردم هیلر کلا لیچ بود تانک بهش گفت هیل کن فش میداد که نمی خوام به شما چه یه Summoner همرامون بود اون هیل میکرد
ولی Dragoon همینجوری سخت هست بخوای تانک بشی باهاش نمیدونی چه دردسری میشه =))
بعد لباس های جالبتری گیرت میاد :p
ولی کلا ست های آخر رو که گرفتی Glamour بزن لباس های اول بازی بکن :d
Glamour اون اولا خرج الکی فقط
لول آپ هم همچین سخت نیست اگه کسی رو داشته باشی
مثلا من تانک برمیداشتم یکی از اعضای FC رو پشت سر هم میبردم Dungeon و 2 تا کلاس تو یه روز کرد 50 :d

NoctisSasuke

کاربر سایت
Sep 24, 2011
5,017
نام
Farshad
یکسری هم اولا که شروع کردم هیلر کلا لیچ بود تانک بهش گفت هیل کن فش میداد که نمی خوام به شما چه یه Summoner همرامون بود اون هیل میکرد
ولی Dragoon همینجوری سخت هست بخوای تانک بشی باهاش نمیدونی چه دردسری میشه =))
بعد لباس های جالبتری گیرت میاد :p
ولی کلا ست های آخر رو که گرفتی Glamour بزن لباس های اول بازی بکن :d
Glamour اون اولا خرج الکی فقط
لول آپ هم همچین سخت نیست اگه کسی رو داشته باشی
مثلا من تانک برمیداشتم یکی از اعضای FC رو پشت سر هم میبردم Dungeon و 2 تا کلاس تو یه روز کرد 50 :d

آره منم شنیدم ملت Dragoon رو فحش میدن که سخته :d

آخه اینی که پیدا کردم خیلی خفنه حالا تا شب اگه تونستم عکسش رو میزارم :d البته لیاسای Lvl 50 به بعد رو دیدم کف و خون قاطی کردم :d

ببینم برا Glamour مثلا من یه لباس دارم از قیافش خوشم میاد میتونم از اون یدونه رو 2 تا لباس Glaomour کنم؟

تو FC chest کلی از این آیتمای Glamour داره :d

لول آپ الان من اذیت نمیشم با اینکه کسی رو هم ندارم. خیلی وقت بود مرحله های داستانی رو نرفته بودم شروع کردم اونارو رفتن و خوب هم EXP میدن به نسبت کاری که میکنی تو بین مرحله ها هم اونور Duty Finder منتظر Dungeon هستم :d خلاصه استفاده کامل میبرم :d وقتی هم ماموریت داستانیا به جایی میرسه که باید لول بالا ببرم فقط Leve انجام میدم :d خودم که راضیم از Lvl up کردنم

Vincent B1ack

کاربر سایت
Oct 12, 2012
474
آره منم شنیدم ملت Dragoon رو فحش میدن که سخته :d

آخه اینی که پیدا کردم خیلی خفنه حالا تا شب اگه تونستم عکسش رو میزارم :d البته لیاسای Lvl 50 به بعد رو دیدم کف و خون قاطی کردم :d

ببینم برا Glamour مثلا من یه لباس دارم از قیافش خوشم میاد میتونم از اون یدونه رو 2 تا لباس Glaomour کنم؟

تو FC chest کلی از این آیتمای Glamour داره :d

لول آپ الان من اذیت نمیشم با اینکه کسی رو هم ندارم. خیلی وقت بود مرحله های داستانی رو نرفته بودم شروع کردم اونارو رفتن و خوب هم EXP میدن به نسبت کاری که میکنی تو بین مرحله ها هم اونور Duty Finder منتظر Dungeon هستم :d خلاصه استفاده کامل میبرم :d وقتی هم ماموریت داستانیا به جایی میرسه که باید لول بالا ببرم فقط Leve انجام میدم :d خودم که راضیم از Lvl up کردنم
من کلاس اصلیم Dragoon بعد DK
Glamour رو مثلا میگم تو از 1 لباس خوشت میاد بر میداری رو 10 تا ست دیگت Glamour میکنی محدودیت نداره
مثلا کلاه Baron رو من خوشم میاد رو همه ست های دیگم Glamour کردم :p
FC chest رو بپرس ازشون بعد بردار برات دردسر نشه :d
آره کلاس اولت شاید بعدا که میخوای همرو ببری بالا یکم اذیت میشی

NoctisSasuke

کاربر سایت
Sep 24, 2011
5,017
نام
Farshad
جالبه کلا 3 نفر فعال اینجا بیشتر نیستیم یکیمون عشق Heal یکی دیگه Tank منم DPS :d

ولی میدونی از چی DPS خیلی خوشم میاد؟ :d اینکه تو همه Dungeonها و Raidها و . . . میبینی Tank باید حواسش به همه دشمنا باشه حواسش باشه که دشمنا طرف اون بیان و مراقب بازیش باشه از طرفی هم Healer درست و حسابی باید Heal کنه وگرنه از 6 جهت تیم پاره میشه :d ولی عشق هست DPS ها مخصوصا Range ها چون عین خیالشونم نیست با خیال راحت وایمیستن و ضربه میزنن کسی هم بهشون کاری نداره :d

همینکه با کلاس Summoner هرجا میری بهت احترام میزارن و میتونی Tank و Mage ول بدی زمین و جوری که دوست داری بازی کنی همه چیز رو ثابت میکنه :d

NoctisSasuke

کاربر سایت
Sep 24, 2011
5,017
نام
Farshad
بالاخره Lvl 50 شدم ^^

حالا برم یکم Weaver رو بیارم بالا :d لازمش دارم XD

تو Trial ها برا Garuda چقدر سخت بود :| سرویس شدم تا زدمش ><

- - -ویرایش - - -

باورم نمیشه که چقدر از این بازی داره خوشم میاد :d

تازه خیلی وقتا به خاطر نت ایران اعصابم خورد یشه مثل کل دیروز که اصلا نتونستم بازی کنم

ولی اگه بشه باهاش روون و بدون مشکل بازی کرد ارزشش یه چیز وحشتناک بالایی میشه :d

من که خودم به زور دارم سعی میکنم جایگاه بهترین بازی که کردم رو بهش ندم :d

AloneDreamerS

کاربر سایت
Mar 7, 2015
51
نام
Meysam
بالاخره Lvl 50 شدم ^^

حالا برم یکم Weaver رو بیارم بالا :d لازمش دارم XD

تو Trial ها برا Garuda چقدر سخت بود :| سرویس شدم تا زدمش ><

- - -ویرایش - - -

باورم نمیشه که چقدر از این بازی داره خوشم میاد :d

تازه خیلی وقتا به خاطر نت ایران اعصابم خورد یشه مثل کل دیروز که اصلا نتونستم بازی کنم

ولی اگه بشه باهاش روون و بدون مشکل بازی کرد ارزشش یه چیز وحشتناک بالایی میشه :d

من که خودم به زور دارم سعی میکنم جایگاه بهترین بازی که کردم رو بهش ندم :d
اره از اون 3 تا Ifrit, Titan, Garuda سخت تر Garuda هست ولی تو Extreme ها Titan سخت هستش:d (من خودم نزدمش:d)
من خودم تو lvl up پیوسته هر روز بازی میکردم ولی بعد اینکه 60 شدم هفته ای دو بار یا سه بار بازی میکردم خب حداقل باعث میشه ادم بره به کار و زندگش یا بازی های دیگش برسه:d

NoctisSasuke

کاربر سایت
Sep 24, 2011
5,017
نام
Farshad
اره از اون 3 تا Ifrit, Titan, Garuda سخت تر Garuda هست ولی تو Extreme ها Titan سخت هستش:d (من خودم نزدمش:d)
من خودم تو lvl up پیوسته هر روز بازی میکردم ولی بعد اینکه 60 شدم هفته ای دو بار یا سه بار بازی میکردم خب حداقل باعث میشه ادم بره به کار و زندگش یا بازی های دیگش برسه:d

آخه بعد از Lvl up شدن تازه برا من قسمت جذاب بازی شروع میشه :d رفتن Raidهای خفن و گرفتن Gear های Lvl بالا :d

البته آره بازم آدم وقتش بیشتر باز میشه :d کلا من الان وقت آزادمم هست از چند وقت دیگه دانشگاه میخواد بره رو اعصابم برا همین الان 24ی بازی میکنم :d البته اگه مثل امروز نمیدونم چرا 2 ساعت نخوابم :|

راستی دیروز که نتم پوکیده بود و هیچ کاری نمیتونستم بکنم (ولی با این حال سخت ترین Dungeon تا Lvl 49 رو رفتم) به این نتیجه رسیدم که Healer ها باید بهترین اینترنت رو داشته باشن :d یکم Delay و تاخیر داشته باشی کل پارتی فحشت میدن :d

منظورم از سخت ترین دانجئون تا لول 49 اینه :

The Aurum Vale

سرویس میکنه ها :| راه میری 40 تا دشمن جلوتن هرجایی هم نمیتونی پا بزاری و Boss هاشم که فوق رو اعصاب :| سر باس اولش کلی خندیدم :d شروع کردیم بعد 10 ثانیه من receiveم 0 شد :d برا همین هیچ اتفاقی رو نمیدیدم بیوفته همه چیز ثابت بود. آماده بودم تا DC بشم ولی بعد 1-2 دقیقه دیدم درست شد و کل اتفاقای تو مبارزه تو 2 ثانیه جلوم افتاد و بعد دیدم کف اتاق مبارزه افتادم مردم :d خوبیش این بود که پارتی با اعصابی بودن XD سر باس آخر هم با اون وضعیت بی خاصیت من 2 بار مردیم 3:

خلاصه این که دیگه هیچوقت اونجا نمیدم (- -) حتی اگه Dailyم هم اونجا بخوره میام بیرون که یه جا دیگه برم :d

AloneDreamerS

کاربر سایت
Mar 7, 2015
51
نام
Meysam
آخه بعد از Lvl up شدن تازه برا من قسمت جذاب بازی شروع میشه :d رفتن Raidهای خفن و گرفتن Gear های Lvl بالا :d

البته آره بازم آدم وقتش بیشتر باز میشه :d کلا من الان وقت آزادمم هست از چند وقت دیگه دانشگاه میخواد بره رو اعصابم برا همین الان 24ی بازی میکنم :d البته اگه مثل امروز نمیدونم چرا 2 ساعت نخوابم :|

راستی دیروز که نتم پوکیده بود و هیچ کاری نمیتونستم بکنم (ولی با این حال سخت ترین Dungeon تا Lvl 49 رو رفتم) به این نتیجه رسیدم که Healer ها باید بهترین اینترنت رو داشته باشن :d یکم Delay و تاخیر داشته باشی کل پارتی فحشت میدن :d

منظورم از سخت ترین دانجئون تا لول 49 اینه :

The Aurum Vale

سرویس میکنه ها :| راه میری 40 تا دشمن جلوتن هرجایی هم نمیتونی پا بزاری و Boss هاشم که فوق رو اعصاب :| سر باس اولش کلی خندیدم :d شروع کردیم بعد 10 ثانیه من receiveم 0 شد :d برا همین هیچ اتفاقی رو نمیدیدم بیوفته همه چیز ثابت بود. آماده بودم تا DC بشم ولی بعد 1-2 دقیقه دیدم درست شد و کل اتفاقای تو مبارزه تو 2 ثانیه جلوم افتاد و بعد دیدم کف اتاق مبارزه افتادم مردم :d خوبیش این بود که پارتی با اعصابی بودن XD سر باس آخر هم با اون وضعیت بی خاصیت من 2 بار مردیم 3:

خلاصه این که دیگه هیچوقت اونجا نمیدم (- -) حتی اگه Dailyم هم اونجا بخوره میام بیرون که یه جا دیگه برم :d
نکته مهم هیلر ها اینه که هرچی AOE یا هر نوع attack رو Dodge کنن که اوایل بازی من این مشکل رو به خاطر تاخیر تو اینترنت نمیتونستم انجام بدم تا کاهش پینگ گرفتم درست شد:d

از اون دانجن به شدت متنفرم مخصوصا باس دوم.:| سر باس دوم دوبار وایپ شدیم که تو هر دوتاش هم تقصیر من بود تنها دانجنی هست که من باعث وایپ شدنش بودم اصلا نمیتونستم اون لیزر غول یک چشم رو جاخالی بدم حتی Bard هم نمیتونست:| دفعه سوم گفتم یا میتونیم بزنیم یا Leave میدم یکی دیگه بیاد ولی زدیم وقتی زدیم هر چی فحش به ذهنم میرسید نثارش کردم :|. پارتی هم مهربون بودن :d
باس اول و سوم رو همون دفعه اول زدیم هر چند تو باس سوم تانک کم دقتی کرد نتونست AOE رو جاخالی بده و همه Debuff ها نازلش شد ولی تونستیم بزنیم:d

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر