Final Fantasy XIII | PS3

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,306
نام
ماکان
ماکان کدوم گوری هستی...بیا جواب بده

من همینجام!:D دارم بند و بسات رو میبندم برگردم خونه خودمو با FFXIII خفه کنم!:D

خلاصه من موندم قید نسخه PS3 رو بزنم بدوم برم X360 رو بگیرم...چیکار کنم؟

خوب معلومه دیگه، صبر کنم و حتما نسخه PS3 رو بگیر! به چند دلیل:

از لحاظ فنی خیلی از نسخه 360 بهتره و مخصوصا اگه بخوای با تلوزیون های HD بازی کنی خیلی با نسخه PS3 حال میکنی.

یکی از بهترین قسمت های سری FF نمایش CG های فوق العاده ان هست که این CG ها تو نسخه PS3 چون فشرده نشده علاوه بر رزولوشن بالاتر (دو برابر) کیفیت و Bitrait خیلی بهتری داره.

یکی دیگه از بهترین قسمت های سری FF موسیقی های بی نظیر ان هست که کیفیت صدا باز هم تو نسخه PS3 بهتره. (برای PS3 دالبی 7.1 و به صورت Lossless و برای 360 فقط دالبی 5.1!)

رو PS3 حتما بخر که اگه یه روز ان چلنج ها تایید شدن تو PSN افتخار این رو داشته باشی که به دست من له بشی!:D

و در نهایت حتما رو PS3 بازی کن چون جون داداش FF ای که توش مثلث نزنی اصلا FF نیست!:D از دلت میاد این بازی رو روی یه پلت فرم دیگه بزنی؟

من الان 17 ساعت بازی کردم چپتر 8 هستم اونجور که من امار گرفتم بازی 13 چپتر بیشتر نداره.

البته دوتا چپتر آخر هم همچین طولانی نیست و عملا مبارزه با رییس های آخر بازی هست!! ولی خدایی چپتر 12 خیلی خوشگل طراحی شده!:D

هنوز بازی کاملا خطی است و یک شهر هم تا الان تو بازی نبوده.بازی کاملا ساده است حداقل تا الان یه چیزی که بازی را خیلی ساده کرده اینه که وقتی میمیرید بازی دقیقا از همون جایی شروع میشه که مردید.

به این ایرادات باید کلا حذف اکثر المان های بازی های RPG رو هم اضافه کنی! FFXIII در واقه اصلا JRPG نیست...

همه ی اون تصویر هایی که درباره مقایسه غلط و دروغ هست ! ولی گرافیکش جزئیاتش بهتره! نه خود بافت هاش یکی هست !

شما فن بوی های محض 360 که اصولا به هیچ سراتی مستقیم نمیشید و حتی اگه با چشماتون هم تفاوت رو ببینید و بخونید و .... بازم اصرار دارید هیچ فرقی وجود نداره، پس دیگه ما هم از دادن توضیح و نشون دادن عکس و مقایسه و ... به شما خسته شدیم و دیگه سپردیمتون به امان خدا اما اگه یکبار دیگه توی ترد نسخه PS3 بازی حرفی از نسخه 360 بازی (در خصوص مقایسه و فن بازی) زده بشه (طرف صحبتم با همه هست) با مدیران هماهنگ کردم که حتما شرمندتون بشن. پس سعی کن اگه اینجا میخوای پست بدی پست هات فن بویانه نباشه...

ARASH-73

کاربر سایت
Feb 7, 2010
91
سلام بر همگی
یه سوال؟؟؟؟؟
من تاحالا اصلا حتی یک بارم نه ffبازی کردم نه اصلا این سبک بازی هارو انجام دادم حالا خواستم اولا بگین بازیو بگیرم یا نه..؟یعنی میتونم زود باهاش اشنا بشم و بازی کنم یانه؟؟؟ ودوما یکم در مورد گیم پلیش بگین
ممنون:smile:

squal_leonhart

کاربر سایت
May 22, 2007
205
من رسیدم چپتر 6 ولی هنوز یه مبارزه خیلی سختو نفس گیر نداشتم همه چی خیلی راحت حتی یه پازلم نداشته .
اگه این چپتر ها همه کوتاهن اینجوری پس چرا میگن 80 ساعت بازیه .اینجوری من 6 تا رو تو 10 ساعت رفتم به 30 ساعتمکه نمیرسه :( تا اینجا بازی اصلا یه npc نداشته . تو این مسیر هیچکیو هیچکی وجود نداره خودتیو خودت .مثلا فاینال 10 تو مسیر کلی ادم بودن یکی تاریخ تعریف میکرد یه سری حرف میزدن خیلی بده چرا هیشکی نیست ؟؟؟؟؟ میگه میلیونها جمعیت کوکون والا 100 تا حداقل نشون بدین :((

vayne solidor

کاربر سایت
Jan 12, 2007
1,966
نام
حسین
من رسیدم چپتر 6 ولی هنوز یه مبارزه خیلی سختو نفس گیر نداشتم همه چی خیلی راحت حتی یه پازلم نداشته .
اگه این چپتر ها همه کوتاهن اینجوری پس چرا میگن 80 ساعت بازیه .اینجوری من 6 تا رو تو 10 ساعت رفتم به 30 ساعتمکه نمیرسه :( تا اینجا بازی اصلا یه npc نداشته . تو این مسیر هیچکیو هیچکی وجود نداره خودتیو خودت .مثلا فاینال 10 تو مسیر کلی ادم بودن یکی تاریخ تعریف میکرد یه سری حرف میزدن خیلی بده چرا هیشکی نیست ؟؟؟؟؟ میگه میلیونها جمعیت کوکون والا 100 تا حداقل نشون بدین :((

دقیقا به نکته خوبی اشاره کردید .من تا الان افتخار اینو داشتم که از فاینال 7 تا الان همه را بازی کردم و به جز فاینال 9 همه را هم تموم کردم باور کنید ضعیف ترین فاینالی بوده که تا الان بازی کردم تا اینجای کار یکی از خشک ترین و کسل کننده ترین داستان ها توی یک فاینال فانتزی بوده روند بازی را هم که اشاره کردید چطور بوده.
هنوز هم من میگم بهترین نقش افرینی توی این نسل است اونم به این دلیل است که توی این نسل اصلا rpg خوبی نداشتیم.
یادش به خیر دوران ps2 توی 1 ماه هم xenosaga میومد هم suikoden و هم shadow hears ادم نمیدونست کدوم را بازی کنه.
دوران نقش افرینی های شرقی خیلی وقته که پایان کارش رسیده:(

Genesis

کاربر سایت
Dec 20, 2007
708
دوست عزیزم تمام ماموریت های جانبی اینجا نقشه ها شو میزارم. یادش بخیر خودم هم ژاپنی زدم( Trophy ها رو هم بعدا میگم.)

Dark Monument Side Missions : The chapters 11: 4-Gran=Pulse

میتونید ماموریت های بزرگ و خفنی بگیرین.
همونطور که کیتاسه هم گفته باسهای بسیار خفنی اینجا خواهید دید که باس آخر هم......................
ماموریت در در منطقه کور نقشه هستند......
تعداد ماموریت ها 64 تا می باشد...........:
Valley Media

Prairies Arukakirut
alk.jpg

Second map sheet

Prairies Arukakirut
alk3.jpg

Second map sheet

Fault selection
alk3.jpg

Mine Mahabara
mha.jpg

Surya Lake

Tejintawa
teajin.jpg

Township Woruba

Mountain Yashasu
yss.jpg

اطلاعات بیشتر:
http://ff13.in/70.html

آخرین ویرایش:

Genesis

کاربر سایت
Dec 20, 2007
708

Trophy Guide

Bronze

Instrument of Fate
Took the first steps towards challenging an unjust fate.
Requirements: Complete the battle against the Manasvin Warmech.

Instrument of Dissent
Survived the Purge to confront a greater peril
Requirements: Complete Chapter 1.

Instrument of Tragedy
Strode into danger's den and paid the consequences.
Requirements: Complete Chapter 2.

Instrument of Flight
Slipped through the net and lived to flight another day.
Requirements: Complete Chapter 3.

Instrument of Vengeance
Resolved to be more than a victim of circumstance.
Requirements: Complete Chapter 4.

Instrument of Survival
Evaded pursuers, though memories of the past still gave chase.
Requirements: Complete Chapter 5.

Instrument of Rebellion
Made plans to infiltrate enemy-occupied territory.
Requirements: Complete Chapter 6.

Instrument of Shame
Cared the burden of guilt to the end of the line.
Requirements: Complete Chapter 7.

Instrument of Wrath
Took the light to the enemy's door.
Requirements: Complete Chapter 8.

Instrument of Truth
Recognized the true threat to the world's future.
Requirements: Complete Chapter 9.

Instrument of Hope
Traveled to the world below, seeking a way to alter fate.
Requirements: Complete Chapter 10.

Pulsian Pioneer
Took over 10,000 steps on the lowerworld surface.
Requirements: Repair Pakutai in Woruba Town.

Gysahl Wreath
Discovered buried treasure with a little help from a chocobo.
Requirements: Acquire a Ribbon through Chocobo Digging.

Kelger's Cup
Completed all low level Cie'th Stone missions.

Xezat's Chalice
Completed all mid-level Cie'th Stone missions.

Commando's Seal
Master the Commando (Attacker) Role

Ravager's Seal
Master the Ravager (Blaster) Role

Sentinel's Seal
Master the Sentinel (Defender) Role

Saboteur's Seal
Master the Saboteur's (Jammer) Role

Synergist's Seal
Master the Synergist's (Enhancer) Role

Medic's Seal
Master the Medic (Healer) Role

Silver

Instrument of Faith
Defied destiny's charge and embarked on a different path.
Requirements: Complete Chapter 11.

Exorcist
Triumphed over undying lowerworld souls in seven fierce battles.
Requirements: Complete Mission 64.

Floraphobe
Toppled a green terror and cut an oversized succulent down to size.
Requirements: Complete Mission 54.

Natural Selector
Complete Titan's Trials
Requirements: Complete Mission 51.

Dorgann's Trophy
Completed all high-level Cie'th Stone missions.

Galuf's Grail
Completed all Cie'th Stone missions.

Limit Breaker
Dealt 100,000+ damage with a single attack.

Adamant Will
Felled a heavyweight of the lowerworld wilds.
Requirements: Defeat Rongui.

Master's Seal
Fully developed all characters.

Gold

Instrument of Change
Witnessed the dawn of a new crystal legend.
Requirements: Complete the game.

L'Cie Paragon
Earned a 5-Star ranking for all Cie'th Stone missions.

Treasure Hunter
Held every weapon and accessory.

Loremaster
Discern the attributes of 100 enemies.

Superstar
Earn a 5-star ranking in the battle to determine the world's fate.
Requirements: Earn a 5-star ranking on the final battle (You do not need to 5-Star the two previous battle before it)

PLATINUM !!:D

Ultimate Hero
Acquired all trophies.​

FrankinG

... Cortana
کاربر فعال
Jun 5, 2008
3,493
نام
Ali
من همینجام!:D دارم بند و بسات رو میبندم برگردم خونه خودمو با FFXIII خفه کنم!:D
چه خبره...!دو بار بس نبود؟!:biggrin1:PS3 بدبخت چیزی ازش نمیمونه ها:biggrin1:
ماکان تا عید TROPHY GUIDE بازی رو مینویسی؟میخوام تو عید بپلاتمش!:biggrin1:

رو PS3 حتما بخر که اگه یه روز ان چلنج ها تایید شدن تو PSN افتخار این رو داشته باشی که به دست من له بشی!:D

و در نهایت حتما رو PS3 بازی کن چون جون داداش FF ای که توش مثلث نزنی اصلا FF نیست!:D از دلت میاد این بازی رو روی یه پلت فرم دیگه بزنی؟
OK....پس رو همون PS3 میگیرم!

چی؟!:biggrin1:تو منو له کنی؟:biggrin1:باز جو گرفتت فکر کردی خبریه؟!:biggrin1:

نه بنظر خودم رو 360 اصلا حال نمیده...البته یه دلیل دیگم برا خودم دارم چون بازی طولانی حدود 200 ساعت میترسم 360 ـم 3 چراغ بشه!:biggrin1:

(میگم این LCD من تنظیمات گیم هم داشته من گذاشته بودم رو معمولی تازه دیروز فهمیدم چقدر از دنیا بدورم..:biggrin1:)

به این ایرادات باید کلا حذف اکثر المان های بازی های RPG رو هم اضافه کنی! FFXIII در واقه اصلا JRPG نیست...
همون که فکر میکردم...یجورایی غرب پسند شده؟یا المان های JRPG ـش کمه و بیشتر به غربی متمایل شده،درسته؟

=========================

پ.ن:GENESIS جان الان این گاید بود؟!:biggrin1:

Genesis

کاربر سایت
Dec 20, 2007
708
پ.ن:GENESIS جان الان این گاید بود؟!:biggrin1:
چشمات رو بیشتر باز کن:biggrin1:.
مگه FF هم گاید میخواد؟ اه. من 4 سالم بود ff میردم. حتی احتیاج به زبان هم نداشت . داستان پیش میرفت.
نگران نباش.
این نقشه ها در اول بازی لود نمیشه و باید جستجوش کرد. که همین بسه.
داستان alan wake رو که نگفتم بیان ذوق مرگ شن که به به و چه چه! :biggrin1:

ویرایش: یادم نره نگی نگفتم:
من و هم همه خودتون که عالم شدیم: شما ها هیچکدوم ff باز نیستید. ماکان بجات بازی می کنه:biggrin1:

آخرین ویرایش:

FrankinG

... Cortana
کاربر فعال
Jun 5, 2008
3,493
نام
Ali
چشمات رو بیشتر باز کن:biggrin1:.
مگه FF هم گاید میخواد؟ اه. من 4 سالم بود ff میردم. حتی احتیاج به زبان هم نداشت . داستان پیش میرفت.
نگران نباش.
این نقشه ها در اول بازی لود نمیشه و باید جستجوش کرد. که همین بسه.
داستان alan wake رو که نگفتم بیان ذوق مرگ شن که به به و چه چه! :biggrin1:

ویرایش: یادم نره نگی نگفتم:
من و هم همه خودتون که عالم شدیم: شما ها هیچکدوم ff باز نیستید. ماکان بجات بازی می کنه:biggrin1:
چشمهام که باز بازه:biggrin1:
چه ربطی به زبان داره؟!الان مثلا برای یه آیتم مخفی تروفی بزارن ، شما اگه گاید رو بنویسی من راحت تروفی رو میگیرم!
شما پلات بازی رو گرفتی؟
باو چه ربطی به آلن داره اصلا نوشته منو خوندی....:biggrin1:؟

خو من تازه 1 ساله با JRPG آشنا شدم توقو داری تو بازی ملق هم بزنم؟:biggrin1:

squal_leonhart

کاربر سایت
May 22, 2007
205
من این سیستم کریستالیومو دوست ندارم :( نمیذاره هر چقدر میخوام لول بگیرم قوی بشم هر مرحله چهار نا باز میکنه بیشترم خبری نیست . به نظرم این سیستم بازیو خطی میکنه نمیزاره هر کس هر طور دوست داره بازی کنه حتی قدرتای منو از قبل تعیین کرده :( من دوست دارم مثل فاینال 7 مثلا تو همون میدگار اصلا لولم 40 بشه اینجا هر چقدر مبارزه کنی غیر ایتم سود دیگه نداره
راستی یه سئوال برای مشکل پوووووول چیکار کنم ؟ اصلا هیچ موجودی گیل نمیده ؟ باید فقط credit chip بفروشم ؟
یه سوال دیگه تمتم ایدولونارو تو داستان بازی خودش میده ؟ یا بعضیاش مخفی هم هستن مثا فاینالای دیگه ؟
و سوال اخر هر سلاح تا چند مرحله اپگرید میشه ؟ من الا یکیو 13 تا اپگرید کردم .

vayne solidor

کاربر سایت
Jan 12, 2007
1,966
نام
حسین
من این سیستم کریستالیومو دوست ندارم :( نمیذاره هر چقدر میخوام لول بگیرم قوی بشم هر مرحله چهار نا باز میکنه بیشترم خبری نیست . به نظرم این سیستم بازیو خطی میکنه نمیزاره هر کس هر طور دوست داره بازی کنه حتی قدرتای منو از قبل تعیین کرده :( من دوست دارم مثل فاینال 7 مثلا تو همون میدگار اصلا لولم 40 بشه اینجا هر چقدر مبارزه کنی غیر ایتم سود دیگه نداره
راستی یه سئوال برای مشکل پوووووول چیکار کنم ؟ اصلا هیچ موجودی گیل نمیده ؟ باید فقط credit chip بفروشم ؟
یه سوال دیگه تمتم ایدولونارو تو داستان بازی خودش میده ؟ یا بعضیاش مخفی هم هستن مثا فاینالای دیگه ؟
و سوال اخر هر سلاح تا چند مرحله اپگرید میشه ؟ من الا یکیو 13 تا اپگرید کردم .

در مورد پول که خوب تو این بازی زیاد لازم نیست چون نه شهری وجود داره نه خرید و فروشی انجام میشه همین مقدار کمی که دارید برای پیش روی کافیه البته من یکسری سلاح هایی تو قسمت shop دیدم که تا 45 هزار گیل هم بوده پس احتمالا در ادامه روند بازی گیل های بیشتری باید بدست بیاریم .
اون سامونها را هم که همین طور که در بازی پیش روی میکنید وقتش که برسه باهاشون مبارزه میکنید و بدستشون میارید البته تا الان که من تو بازی پیش روی کردم اینجور بوده شاید اون 2 تای اخری مخفی باشه البته گمان نمیکنم سامونی مثل انیما یا موگس سیستر که در فاینال 10 بود اینجا هم باشه .
در مورد اپگرید سلاح ها هم متفاوت است شما تا جایی میتونید اپگیرید کنید که ایتم مورد نظر ستاره دار نشه یعنی وقتی سلاح مورد نظر به نهایت اپگرید خودش برسه یه نشان ستاره در کنار اون پدیدار میشه .
البته بازی تا الان اونقدر ساده بوده که نیازی به این کارها نداره تنها باسی که تا الان یکم منو قلقلک داده باس نهایی چپتر 9 بود که اونم با یه استراتژی خوب میشد به راحتی شکستش داد

mgs3

کاربر سایت
Sep 23, 2005
1,239
نام
میلاد
بچه ها می شه یه خوده در مورد آپگرید سلاح ها هم بحث کنید که چه قابلیت هایی بزاریم بهتره چون قابلیت هاش مثل فاینال 10 نیست که سر در بیاریم چی به چییه بعدش من همش می گم شاید سلاح بهتری بده که بهتره این آپشن ها رو نگه دارم روی اون بزارم!!:blushing:

squal_leonhart

کاربر سایت
May 22, 2007
205
:)باس اخر چتر هفتم اذیت میکرد 450000 خط خون داره لول 56 . 20 دقیقه طول میکشه زدنش ;)
این کریستالیومم بامزس مثلا هوپ وقتی تاندرا رو میخواد بگیره 400 سیپی میخواد ولی وانیل 1000 تا

empyreal

کاربر سایت
Aug 10, 2008
343
نام
alireza
سلام بر همگی
یه سوال؟؟؟؟؟
من تاحالا اصلا حتی یک بارم نه ffبازی کردم نه اصلا این سبک بازی هارو انجام دادم حالا خواستم اولا بگین بازیو بگیرم یا نه..؟یعنی میتونم زود باهاش اشنا بشم و بازی کنم یانه؟؟؟ ودوما یکم در مورد گیم پلیش بگین
ممنون:smile:
آقا ی جوون مردی پیدا بشه سوال این دوستمونو جواب بده.سوال منم هست

vayne solidor

کاربر سایت
Jan 12, 2007
1,966
نام
حسین
بچه ها می شه یه خوده در مورد آپگرید سلاح ها هم بحث کنید که چه قابلیت هایی بزاریم بهتره چون قابلیت هاش مثل فاینال 10 نیست که سر در بیاریم چی به چییه بعدش من همش می گم شاید سلاح بهتری بده که بهتره این آپشن ها رو نگه دارم روی اون بزارم!!:blushing:
ببین کلا تو فاینال 13 2 تا بحث خیلی مهمه .اولیش استفاده از libra است یعنی شما با هر دشمن قوی که مبارزه میکنید اول این فن را میزنید و دشمن را اسکن میکنید بعد با زدن دکمه R1 میتونید اطلاعات دشمن و نقات ضعف و قوت اونا بدست بیارید .نکته دوم استفاده صحیح از paragdim shift است مثلا تو اسکن بعمل امده دشمن روی slow حساس است پس شما باید fang را بیارید تو گروه و نقش sabatour را بهش بدید تا به دشمن slow بزنه
در کل توی فاینال 13 سلاح زیاد مهم نیست .مثلا یه دشمن روی حمله های فیزیکی ضعیفه میتونید سلاحتون را قوی تر کنید یا مثلا یه دشمن حمله های اتشی قوی داره میتونید یه accessory بزارید که نسبت به اتش مقاومت داشته باشه بعد اپگریدش کنید مثلا اگه 30 درصد مقاومت داره بشه 40 درصد .
کلا فاینال 13 برای کسایی که قبلا زیاد نقش افرینی بازی کردند خیلی ساده است.

آقا ی جوون مردی پیدا بشه سوال این دوستمونو جواب بده.سوال منم هست

به نظر من نه نمیتونید با این بازی ارتباط برقرار کنید درسته که بعضی ها میگن این بازی از المان های یک بازی نقش افرینی فاصله گرفته اما هنوز هم یک بازی rpg به حساب میاد و اگه تا الان rpg بازی نکردید قید این بازی را هم بزنید مخصوصا برای ps3 دارها که باید حدود 70 تومن خرج این بازی کنم .یه نفر تو تاپیک 360 نوشته بود که چرا نمیتونیم خودمون دشمن را بزنیم و خود کامپیوتر اتوماتیک میزنه خوب مسلما چنین فردی از این بازی خوشش نخواهد اومد

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر