FIFA VS PES

طرفدار و علاقه مند به کدام شبیه ساز هستید ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    330
  • نظرسنجی بسته شده است .

BEHZAD WESKER

کاربر سایت
Jan 13, 2014
2,053
نام
بهزاد
100 درصد pes
قبول دارم تو نسل هفتم حرفی برای گفتن نداشت! شاید ضعف بازیسازی ژاپن گریبان این سری بازی را هم گرفت. امیدوارم بازگشت خوبی با قسمت جدید داشته باشه. به نظر فیفا ان قدرها خوب عمل نکرده! این را حتی میشه از نمرات یوزرها تو متاکریتیک فهمید
در هر صورت من هنوز فیفا نخریدم. صبر میکنم تا ببینم این قسمت pes چطور هست.

chaos.theory

کاربر سایت
Apr 1, 2014
60
نام
Amir
به نظر فیفا ان قدرها خوب عمل نکرده! این را حتی میشه از نمرات یوزرها تو متاکریتیک فهمید.

اتفاقا فیفا این نسل خیلی خوب بود،هرچی بازی رو با واقعیت مقایسه میکنم میبینم خیلی شبیهه،اگه هم دیدی ک تو فروم فیفا چند نفری دارن بد میگن دلیل بر بد بودن بازی نیس
این بنده خدا ها تو انلاین مشکل دارن وامسال قسمت انلاین بازی باگ داشته ک اونم تا چند وقت دیگه با اپدیت درست میشه
قسمت افلاینشم ک از همه نظر عالیه،خودم چنتایی باگ دیدم اما خب تو همه بازیا هست،دلیل نمیشه واسه چنتا باگ بگیم بازی خوب عمل نکرده
.
.
هوش مصنوعی هم فاکتور خیلی مهمی هستش،چون من با اینکه بازی رو مجبور شدم اوریج بگیرم فقد افلاین بازی میکنم،نهایتا بعضی وقتا با دوستم چند دست coop بزنیم
اما حالا ساکر،واسه منی ک کل سال رو میخوام فوتبال بازی کنم عملا جذابیتی نداره،خیلی زود تکراری هم میشه،بازی خیلی سرد و بی روحه،گزارشگر هم ک دیگه چیزی نگم بهتره،licenseهم ک تعطیل، ی دمو تازیگیا دیدم ازش نمیدونم چرا بازیکنا کوتاه ساخته شده بودن،اصلا وضعیه
کلا ساکر فقد موقعی جواب میده ک بخواین 2نفره بازی کنین چون موقع بازی ب گزارشگر و هوش مصنپعی و... توجهی نمیکنین یا اهمیتی ندارن واسه همین مشکلاش زیاد ب چشم نمیان ، هر سالم چند دستی بازی میکنم تا ببینم جذابیتش بیشتر شده یا نه،حالا امسالم بیاد بازی میکنم ببینم چ تغییرایی کرده

من خودم فیفا فنم اما خداییش سعی کردم با انصاف نظر بدم،هر کسی هم میتونه با نظر من مخالف باشه وحی منضل ک نیس

CriRo7

کاربر سایت
Sep 10, 2010
10,633
نام
حسین
من PES2015 رو ندیده بودم تا الان داشتم در مورد نسخه های قبل نظر میدادم برید یوتیوب تریلر ها PES 2015رو ببینید فوق العادست بازی زیر رو شده انمیشن ها رو تغییر دادن گرافیک بالاتر رفته فیزیک بازی بهتر شده بازیکن ها بهتر توی فضا ها حرکت میکنن پیشرفتش چشم گیر بوده به احتمال زیاد هوش مصنوعیش هم بهتر شده دمشون گرم

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,887
نام
مهراد
من PES2015 رو ندیده بودم تا الان داشتم در مورد نسخه های قبل نظر میدادم برید یوتیوب تریلر ها PES 2015رو ببینید فوق العادست بازی زیر رو شده انمیشن ها رو تغییر دادن گرافیک بالاتر رفته فیزیک بازی بهتر شده بازیکن ها بهتر توی فضا ها حرکت میکنن پیشرفتش چشم گیر بوده به احتمال زیاد هوش مصنوعیش هم بهتر شده دمشون گرم

91422305967724312577.jpg

ما هم همون تریلر رو دیدم ولی تغییری نداشته جز اسکی رفتن از روی FIFA و بس ... فیس ها در حد شلغم هستن و هوش مصنوعی هم که تغییری نکرده ... هر وقت کونامی تونست لودینگ های بازی رو برداره بیاد حرف بزنه

CriRo7

کاربر سایت
Sep 10, 2010
10,633
نام
حسین
ما هم همون تریلر رو دیدم ولی تغییری نداشته جز اسکی رفتن از روی FIFA و بس ... فیس ها در حد شلغم هستن و هوش مصنوعی هم که تغییری نکرده ... هر وقت کونامی تونست لودینگ های بازی رو برداره بیاد حرف بزنه
شما نه خواستی ببینی کسی که PESبازی باشه به محض دیدن تریلرها متوجه تفاوت و پیشرفت نسبت بهPES 14میشه

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,887
نام
مهراد
شما نه خواستی ببینی کسی که PESبازی باشه به محض دیدن تریلرها متوجه تفاوت و پیشرفت نسبت بهPES 14میشه

والا اینجور که از PES 2014 تعریف شنیدیم و فیس ها رو دیدیم گفتن برگشته به نسخه بازی روی SEGA ولی با نسخه های قبلی هم مقایسه کردیم چیز جدید زیادی به چشم نمیومد ، گرافیک که نسل بعدی نیس از Minimum سیستمش برای PC مشخصه

ice berg7

کاربر سایت
Mar 16, 2009
869
نام
ابراهیم
این بحثارو بذارین کنار ، فیفا رو باید با نسخه های مختلف خودش مقایسه کرد
مثل مقایسه 14 با 15
مقایسه فیفا با پی اس یه کار اشتباهه ، مطمئنا فیفا تو هر زمینه چند سر و گردن بالاتره از پی اس

mamadha

کاربر سایت
Sep 14, 2013
375
این بحثارو بذارین کنار ، فیفا رو باید با نسخه های مختلف خودش مقایسه کرد
مثل مقایسه 14 با 15
مقایسه فیفا با پی اس یه کار اشتباهه ، مطمئنا فیفا تو هر زمینه چند سر و گردن بالاتره از پی اس
من باور نمیکنم =))

mamadha

کاربر سایت
Sep 14, 2013
375
معلومه که باور نمیکنی عزیز شما چشمات رو روی فیفا بستی و فقط به PES فکر میکنی و بس ... اشتباهی که اکثر گیمر ها انجام میدن آخرش هم به ضرر خودشون هست

من فیفا رو بازی میکنم خیلی خوبم بازی میکنم!
نمیدونم من چشامو بستم یا کسایی که pesرو در حد مقایسه با فیفا هم نمیدونن.

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,887
نام
مهراد
من فیفا رو بازی میکنم خیلی خوبم بازی میکنم!
نمیدونم من چشامو بستم یا کسایی که pesرو در حد مقایسه با فیفا هم نمیدونن.

دقیقا خود شخص شما که هم فیفا بازی میکنی هم PES به نظرت کدوم نسخه بهتره ؟ واقعی تره ؟ شبیه سازیش کاملتره ؟ فیفا که از نسخه 08 داره پیشرفت میکنه و همه اون رو به عنوان یه بازی شبیه ساز واقعی فوتبال ستایش میکنن و نمرات و متاش عالی هست یا PES که از نسخه 2009 داره پسرفت میکنه و هر سال در زمینه گیم پلی قول میده به ریشه ها برگرده در صورتی که نمیدونه اصلا ریشه این بازی همش تو آب و هست و از بیخ خشک شده. من به شخصه در هیچ قسمت از بازی PES نمیتونم به خودم تلقین کنم که بهتر از فیفا هست چه گزارشگری ، چه گرافیک ، چه گیم پلی ، چه فیس ها ، چه لاینسس تیم ها و لباس ها و جام ها و ورزشگاه و حتی چه توپ هایی با ظاهر شکلات و مکعب و فیس های خرس و خرگوش و ... !!!

mamadha

کاربر سایت
Sep 14, 2013
375
دقیقا خود شخص شما که هم فیفا بازی میکنی هم PES به نظرت کدوم نسخه بهتره ؟ واقعی تره ؟ شبیه سازیش کاملتره ؟ فیفا که از نسخه 08 داره پیشرفت میکنه و همه اون رو به عنوان یه بازی شبیه ساز واقعی فوتبال ستایش میکنن و نمرات و متاش عالی هست یا PES که از نسخه 2009 داره پسرفت میکنه و هر سال در زمینه گیم پلی قول میده به ریشه ها برگرده در صورتی که نمیدونه اصلا ریشه این بازی همش تو آب و هست و از بیخ خشک شده. من به شخصه در هیچ قسمت از بازی PES نمیتونم به خودم تلقین کنم که بهتر از فیفا هست چه گزارشگری ، چه گرافیک ، چه گیم پلی ، چه فیس ها ، چه لاینسس تیم ها و لباس ها و جام ها و ورزشگاه و حتی چه توپ هایی با ظاهر شکلات و مکعب و فیس های خرس و خرگوش و ... !!!
والا تا 2013 حساب کنیم ازظر فیس و گرافیک و گیم پلی واسه من pes13 سرتر بود در مو رد 2014 نظری ندارم هم pes خراب کرد هم من فیفا14 رو بازی نکردم ولی چیزی که تو دمو فیفا 15 دیدم خیلی به دلم نشست اگه pes امسالم خراب کنه بیخیالش میشم ، به هر حال هرکی با یه چیز حال میکنه ، من فقط مشکلم اینه pes انقدر حقیر نشده که بگین فیفا از همه نظر بهتر از اونه.

Evilbax

کاربر سایت
Dec 17, 2012
62

به صورت کلی حرفت درسته ، ولی پی اس هنوز توی دوتا چیز سر تره
1- توی ترکیب چیدن ، توی ساخت ترکیب شخصی فیفا اصلا در حد خودش نیست ، هم از لحاظ رابط گرافیکیش که فوق العاده ضعیف تر از حد خودشه ، هم از نظر کاربردش ، من یه ترکیب و اقلا 50-60 بار پیاده سازی کردم ، گاهی اوقات یه میلیمتر بازیکن رو جابجا میکنی اصلا کلا از بازی محو میشه ولی یه میل میاریش اینور تر میشه آچار فرانسه تیم

قبول کن ، من این و به عنوان یه طرفدار درجه یک فیفا میدونم و چندین ساله که دارم فیفا بازی میکنم ، پی اس توی بخش چیدن تاکتیک ، هرسال داره ضعیف تر میشه ، اما هنوز از فیفا بهترِ

2- توی پی اس(این نسخه آخریش و تست نکردم ولی به صورت کلی) ساخت تیم (به صورت آفلاین ، ماکه هنوز نفهمیدیم التیمیت تیم چیه) خیلی قوی تر از فیفا است
کلا فیفا تو این زمینه قابلیت شخصی سازی خیلی خیلی کمی بهت میده ، در حد جابجا کردن بازیکنا یا دستکاری قدرتشون و تغیر تاکتیک تیم
اما تو پی اس کلی دستت باز بود ، اسم تیم کمترین چیزی بود که میتونستی عوض کنی ، آرم باشگا ، لباس بازیکنا و دروازه و.. ، نه تنها خودش یه بخش طراحی و ادیت جالب داشت ، بلکه بهت اجازه میداد عکس رو از فایل های کامپیوترت لود کنی و روی پیراهن بندازی.. (همچنین ادغام عکس لود شده و اِلـِمان هایی که خودش تو بخش طراحی در اختیارت میزاشت)
یادش بخیر ، چقدر پای فوتوشاپ سر میکردم و پیرهن اختصاصی خودم رو طراحی میکردم (جالبیش اینه که از پسوند png و قابلیت ترنس پرنت پشتیبانی میکرد و این خیلی کمک کننده بود)
اصلا خود بخش طراحی صورت بازیکن ، تعداد مدل موهای فیفا خیلی کمه ، نمیدونم چرا..؟! آخه واسه EA درست کردن این کارا هیچ کاری نداره ، حتی یه سری مدل مو توی فیفا 13 بود توی فیفا 14 حذف شد! ، کلا بخش ادیتینگ ، چه توی فیس و بدن بازیکن ، و چه توی بخش ادیت تیم پی اس قوی تر از فیفاست

من این مفهوم رو کاملا درک کردم که فیفا توی اکثر چیزها(تغریبا همه چیز) به طور غیر قابل قیاسی از پی اس بهتره
ینی با مقایسه پی اس و فیفا از هر نظر (خصوصا گیم پلی که مهمترین چیزه)، ظلم شدیدی در حق فیفا کردیم
اما
تا جایی که من میدونم توی اون دوتا موردی که من اشاره کردم پی اس هنوز قوی ترِ..

آخرین ویرایش:

aaa666

کاربر سایت
Sep 2, 2014
229
نام
آرمان
به صورت کلی حرفت درسته ، ولی پی اس هنوز توی دوتا چیز سر تره
1- توی ترکیب چیدن ، توی ساخت ترکیب شخصی فیفا اصلا در حد خودش نیست ، هم از لحاظ رابط گرافیکیش که فوق العاده ضعیف تر از حد خودشه ، هم از نظر کاربردش ، من یه ترکیب و اقلا 50-60 بار پیاده سازی کردم ، گاهی اوقات یه میلیمتر بازیکن رو جابجا میکنی اصلا کلا از بازی محو میشه ولی یه میل میاریش اینور تر میشه آچار فرانسه تیم

قبول کن ، من این و به عنوان یه طرفدار درجه یک فیفا میدونم و چندین ساله که دارم فیفا بازی میکنم ، پی اس توی بخش چیدن تاکتیک ، هرسال داره ضعیف تر میشه ، اما هنوز از فیفا بهترِ

2- توی پی اس(این نسخه آخریش و تست نکردم ولی به صورت کلی) ساخت تیم (به صورت آفلاین ، ماکه هنوز نفهمیدیم التیمیت تیم چیه) خیلی قوی تر از فیفا است
کلا فیفا تو این زمینه قابلیت شخصی سازی خیلی خیلی کمی بهت میده ، در حد جابجا کردن بازین یا دستکاری قدرت و تغیر تاکتیک
اما تو پی اس کلی دستت باز بود ، اسم تیم کمترین چیزی بود که میتونستی عوض کنی ، آرم باشگا ، لباس بازیکنا و دروازه و.. ، نه تنها خودش یه بخش طراحی و ادیت جالب داشت ، بلکه بهت اجازه میداد عکس رو از فایل های کامپیوترت لود کنی و روی پیراهن بندازی.. (همچنین ادغام دو عکس لود شده و اِلـِمان هایی که خودش تو بخش طراحی در اختیارت میزاشت)
یادش بخیر ، چقدر پای فوتوشاپ سر میکردم و پیرهن اختصاصی خودم رو طراحی میکردم (جالبیش اینه که از پسوند png و قابلیت ترنس پرنت پشتیبانی میکرد و این خیلی کمک کننده بود)

من این مفهوم رو لمس کردم که فیفا توی اکثر چیزها مثل گیم پلی (که مهمترین چیزه) و بقیه عوامل ، به طور غیر قابل قیاسی از پی اس بهتره
ینی با مقایسه پی اس و فیفا از هر نظر ، ظلم شدیدی در حق فیفا کردیم (فیفا به صورت فاحشی قوی تره)
اما
تا جایی که من میدونم توی اون دوتا موردی که من اشاره کردم پی اس قوی ترِ..

شما تا وقتی نمیدونی آلتیمیت چیه نمیتونی اسم خودتو بزاری طرفدار فیفا درجه یک ;)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر