FIFA VS PES

طرفدار و علاقه مند به کدام شبیه ساز هستید ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    330
  • نظرسنجی بسته شده است .

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,488
نام
Nimo
فیفا که تو این 3 سال داره هر سال بدتر از پارسال میشه و داره بازی رو نوب پسند تر و کژوال میکنه ... یادش بخیر فیفا 12-11 باید بهترین بازی ممکن رو میکردی که شاید بتونی یکی در حد خودت رو با اختلاف 3 تا بزنی ... الان فرت و فرت گل میزنی ... والا دیشب با دوستامون بازی میکردیم ... تو 6-7 تا بازی 3 تاش رو وسط نیمه برگشتیم ... چون بازنده مشخص شده بود ... از FF15 فکر کنم فقط طرفدارای رئال راضی باشن ...

از اون طرف PES هم که از سال 2008 زده تو جاده خاکی و یه بازی نابود و محو شده است ...

کاش یه استودیو سومی هم پا تو این عرصه میزاشت یا حداقل PES انقدر ضعیف نمیشد ... که الان فیفا هم اینطوری نزول نکنه
دوست عزیز fifa 15 تغییری که کرده اینه که بازی سرعتی تر شده و سرعت بازی رفته بالا نمیدونم نزول رو توی چی میبینین. یجورایی ترکیب نسخه 13 و 14 با هم شده 15.

اتفاقا بازی کردم ک مقایسه میکنم. من شک دارم ک تو غیر از فیفا بازی کرده باشی ک میگی فیزیک توپ بادکنکی فیفا بهترینه

(: آقا این چه حرفیه؟ :D فیفا برای ما نقش چند بازی رو باهم اجرا میکنه نمیدونم پینگ پنگ، بسکتبال ! پاس کاری های فوق عجیب با سرعت های غیر قابل پیش بینی! شوت زدن با پرتاب توپ تو بسکتبال فرقی نداره ! ((: البته این دو فاکتوری که عرض کردم نقشش در FIFA 15 کمرنگ شده و خوشحال شدم از این بابت :D

فقط بگم هنوزم به توپ pes میگن 'bowling ballتو همه forum ها. مشکل از اونجایی هست که تو Pes فقط سنگینی توپ وجود داره ادم فکر میکنه داره با توپ بولینگ بازی میکنه اما تو fifa یه چیزی هست به نام Real Ball Physics که شامل چند قسمت میشه خودش فعلا تو مقایسه منتقدا ذوق که pes یه ذره بیشتر رو توپش کار کرده فکر کنم فقط تو bc به سنگین بودن توپ بگن فیزیک توپ اونم بگن بهترین نوع فیزیک توپ. شما انقدر pes بازی کردین از استاندارد خارج بودین به توپ فیفا گیر میدین.

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
تو موتور فیزیک شما وزن و حجم و ... رو میدی برای حرکت هم بردار نیرو خودش کل کارارو میکنه، خیلی حرف ضایع ای ـه که بگی EA با موتور فیزیک دست ساز نتونسته باشه توپ رو درست بسازه:D

HoSIs

کاربر سایت
Nov 18, 2012
929
نام
Hossein
تو موتور فیزیک شما وزن و حجم و ... رو میدی برای حرکت هم بردار نیرو خودش کل کارارو میکنه، خیلی حرف ضایع ای ـه که بگی EA با موتور فیزیک دست ساز نتونسته باشه توپ رو درست بسازه:D
عزیز من فیفا15 توپش اصن وزن نداره...تنها حرف من نیست...شما موتور و این داستانا رو ول کن...دسته رو بگیر دستت خودت بازیکن بعد بگو توپ فیفا فیزیک داره...ی سری از شوت ها تو بازی طوری میره بیرون که هیچ توپی اونطوری شوت نمیشه...دقیقا بر عکس فیفا14...تو فیفا14 توپ حرف نداشت ولی 15 خیلی بد شده اصن حس پا به توپ بودن بازیکن به آدم دست نمیده...

Evilbax

کاربر سایت
Dec 17, 2012
62
شما یا معنی آرکید رو نمیدونی یا هم که موقع ارسال این پست جای PES و فیفا رو اشتباهی نوشتی

من از زمانی که FIFA 98 اومد یادمه هم فیفا میزدم هم PES ، البته به قول دوستان توی کلوپ ها همیشه PES حرف اول رو میزد مخصوصا برای شرط بندی و هزار نوع ورژن داشت از PES ادیت شده بگیر تا WE های مختلف ولی کم کم از فیفا 08 تصمیم گرفتم انتخابم رو عوض کنم ، موفق هم شدم ، بعد از تجربه موفقم با PES 2009 و اینکه سال بعدش 2010 ، این نسخه روی سیستمم نصب نشد دیگه بازی رو گذاشتم کنار تا یه سال بعد که سیستم جدید گرفتم و با FIFA 11 فوتبال واقعی رو تجربه کردم. PES به نظر من همه چیز روی توی سرعت بالای بازی و بازیکن ها ، گرافیک بالا و یک تجربه معمولی از فوتبال میدید اما فیفا نه ، فیفا نوآوری رو همیشه توی نسخه های خودش داره ، گیم پلی آروم و کنترل شده ، قدرت مشخص شده شوت ها و پاس ها ، طراحی دقیق و سه بعدی چهره بازیکن ها ، وجود لیگ های دسته 1 و 2 و 3 بسیاری از کشور ها ، فیزیک مناسب برای توپ ، تاکتیک ها و تکنیک های مختلف برای حمله و دفاع ، مهارت های تعریف شده برای دریبل دادن بازیکن ها عدم وجود لودینگ! که خودش برای خودش یه قابلیت بسیار بالاس و خیلی چیزهایی که تا صبح هم بگی کم گفتی ، به هر حال من از همینجا به طرفدار های دو آتیشه PES میگم که فیفا بازی کردن با یه دست دمو زدن و دو تا بازی Kick-Off نیس شما باید تو سطح های مختلف با تیم های مختلف بازی کنی اونم نه یه بار دو بار و زده بشی خیلی طول میکشه تا بهش عادت کنی بعد بری کریر تازه میفهمی کریر پی اس حرفی واسه گفتن نداره ...

دقیقا
خیلیا میگن من فیفا بازی کردم اشغاله و از اینجور حرفا
گفتم ، من خودمم 10 دست اولی که فیفا میزدم رسما به خودم فوحش میدادم که چرا پول سر چنین چیز آشغالی دادم
ولی خوب چون پول داده بودم گفتم یذره بازی کنم ببینم چی میشه
وقتی از سال 2006 تا 2013 فقط پی اس میزدم بایدم همین نظر رو میداشتم ، آدما همیشه از تغیر متنفرن ، اونم قرار گرفتن توی یه محیط جدیدی که توی اون تازه کار به حساب میان
اما بعد اینکه یه ماه فیفا بازی کردم کلا پی اس و بوسیدم گزاشتم کنار
تمام اطرافیانمم روی پی اس تعصب داشتن اما راضی شون کردم یه کاپ با هم فیفا بزنیم ، همه فیفایی شدن

دوستانی که میاین میگین فیفا 09 گیم پلیش خوب بوده و الان پس رفت کرده به خاطر اینه که اون بازی به پی اس شبیه تر بود (راحت تر بود ، همه رو راحت دریپل میکردی و گل..)
مفهوم گیم پلی این نیست که هرچی من باش بیشتر حال میکنم گیم پلیش قویترِ !

شما 3-4 سال اخیر رو نگاه کنید چه امتیازایی به فیفا میدن منتقدین و چه امتیازایی به پی اس...
یسال دو سال ، یه نفر ، دو نفر ، همه دنیا اشتباه میکنه و فقط فن های پی اس درست میگن.؟
آیا همه منتقدین فن فیفا هستن ، EA همه رو همیشه خریده.؟ ، منم خریده.؟ اونم خریده.؟ بعدشم رفته یه نکتار آلبالو خریده.؟ :d

_________________________________________________________________________________
پـ.ن من تا سال 2013 فقط پی اس میزدم اما چون پی اس 2012 و 2013 رو واقعا تضعیف شده دیدم ، فقط پی اس 2011 میزنم
حتی اقلا 19 دست پی اس 2014 رو هم بازی کردم ، خصوصا دوستش داشتم چون استقلال رو داشت و من استقلالیم شدید ، اما با اینحال بعد فیفا نمیتونستم از بازی پی اس لذت ببرم هر کاری کردم..!

بعدش با توجه به سابقه فوتبال باشگاهی و ملی ، و میزان هواداری که داشتم یه سری باشگاه به من پیشنهاد مربی گری دادن
و وقتی یکیشون رو انتخواب کردم مستقیما وصل شدم به قسمت مربی گری فیفا و ادامه ماجرا...

پی اس بازای حرفه ای بگن ، من نمیدونم ، آیا پی اس از این تریپا داره.؟
بعد فیفا بازای حرفه ای اگه چیزای مشابه میدونن بگن لطفا..
(بالاخره بجای کل کل یچیزی هم تو این تایپیک یاد بگیریم)

آخرین ویرایش:

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,918
نام
مهراد
امروز نسخه دمو فیفا رو تجربه کردم و میتونم به جرعت بکم که فوتبال واقعی رو از روی این بازی ساختن :-o

اولین چیزی که تو بازی شما رو به خودش جذب میکنه گرافیک خیره کننده چمن ، ورزشگاه ، تماشگران و جو کلی بازی هست. بعد از اون انیمیشن های فوق العاده که میتونم تضمین کنم شما یه بار هم نمیتونید یک انیمیشن تکراری توی بازی پیدا کنید. بعد از اون چهره بسیار واقعی بازیکن ها هس که خوب لذت بازی رو دو چندان میکنه. مثل دنیای واقعی فوتبال بازیکن ها کفش هاشون رنگ های متفاوتی با هم داره (انگار که لنگه به لنگه هست :))). گزارشگری بازی که خب همیشه از گزینه های خوب بازی بوده و هیچوقت کم و کاستی توش نبوده امسال هم خیلی بهتر شده و هم درباره مربی ها مارتین تایلر با آلن اسمیت صحبت میکنه ، هم درباره وضعیت بازیکن ها در جام جهانی 2014 و خیلی چیزای دیگه. بازی که شروع میشه چمن واقعا خودش رو نشون میده و با هر دویدن و تکل کردنی یه تیکه از چمن کنده میشه که واقعا در نوع خودش شاهکار هست. تکل ها روی بازیکن ها و نحوه برخورد و فیزیکشون واقعا جالب هست مخصوصا انیمیشن درگیری لفظی و فیزیکی بازیکن ها بعد از خطا. داور هم این وسط واقعا خوب عمل میکنه. تقریبا تو فیفا 14 موقعیت های تک به تک با دروازه بان خیلی کم منجر به گل میشد اما تو این نسخه دیگه اینطوری نیس و دروازه بان ها بیشتر لایی میخورن ، هد زدن هم خیلی بهتر شده و با یه هدف گیری دقیق توپ میره توی دروازه. خوشحالی بعد از گل که در نوع خودش بینظیر هس و مخصوصا صدای تماشگرا و لرزش صفحه. انیمیشن های کاشتن توپ و حرکت کمک داور و فیلمبردار و توپ جمع کن هم خیلی جالبه که اصلا آدم دوس نداره این صحنه ها رو skip کنه. یه بخشی که واقعا منو شگفت زده کرد انیمیشن هایی بود که موقع ضربه آزاد به نمایش در میاد واقعا حیرت زده شدم وقتی این انیمیشن ها رو دیدم :-o. هوش مصنوعی هم تو این نسخه واقعا پیشرفت داشته تقریبا تو نسخه قبل تا درجه سختی Professional تیم CPU شاسکول بازی زیاد در میاورد ولی اینجا حتی درجه Semi-Pro هم خیلی قشنگ پاس کاری و دریبل و تکل و ... رو انجام میده. درست مثل فوتبال واقعی بعضی از صحنه ها مثل خطا ، شوت های توی چهارچوب و ... بعد از رفتن توپ به اوت حتی چند دقیقه بعد از انجامشون هم به نمایش در میاد که این هم یه برتری دیگه برای بازی هست. هایلایت های بازی هم دیگه ضربه آخر رو میزنه و بعیده شما بازی رو تموم کنید و هایلایت های اون رو نگاه نکنید چون به اندازه کل بازی ارزش دارن. اگه بخوام باز هم از بازی تعریف کنم فکر کنم باید نیم ساعت دیگه هم تایپ کنم فقط همین قدر بهتون بگم دیگه یک درصد هم شک نداشته باشین که PES روزی بتونه به ریشه ها که هیچ به فیفا نسخه 12 برسه ...

forza juve

کاربر سایت
Oct 19, 2010
318
نام
آرش
اونایی که از pes میان رو فیفا، از سختی و پیچیدگی بازی ضدحال میخورن. اونایی که از فیفا میرن رو pes تقریبا از همه چیز ضدحال میخورن !!!

CriRo7

کاربر سایت
Sep 10, 2010
10,665
نام
حسین
اونایی که از pes میان رو فیفا، از سختی و پیچیدگی بازی ضدحال میخورن. اونایی که از فیفا میرن رو pes تقریبا از همه چیز ضدحال میخورن !!!
با یه پلیر درست درمون pesبازی کنید اونوقت میفهمید به این راحتی هم نیست PESباید از تاکتیک های مختلف استفاده کنید برا پیروز شدن منتهی توی بازی همه چی رو ساده و کاربردی ساختن مثل فیفا نپیچوندن همه چیز رو ادم سر در گم بشه وگرنه چیز سختی هم نیست فیفا

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,294
نام
Afshin
با یه پلیر درست درمون pesبازی کنید اونوقت میفهمید به این راحتی هم نیست PESباید از تاکتیک های مختلف استفاده کنید برا پیروز شدن منتهی توی بازی همه چی رو ساده و کاربردی ساختن مثل فیفا نپیچوندن همه چیز رو ادم سر در گم بشه وگرنه چیز سختی هم نیست فیفا

PES بازیکن محوره، فیفا تیم محور.
این بزرگترین فرق دو بازیه از نظر من. البته Fifa 15 خیلی تخیلی و بد شده. منظورم تا نسخه های قبل بود.

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,918
نام
مهراد
البته Fifa 15 خیلی تخیلی و بد شده. منظورم تا نسخه های قبل بود.

مطمئنی دوست عزیز درباره بازی Destiny صحبت نمیکنی به جای فیفا ؟ شما به فیفا میگی تخیلی ؟؟؟ فوتبال نیس ؟ این همه از قابلیت ها و امکانات فیفا گفتیم آخرش هم میگین تخیلی هست و بدرد نمیخوره و بی کیفیتیه چرا آخه خودتونو گول میزنید ؟ چارت UK رو نگاه کنید ببینید تمام نسخه هاش تو فروش رتبه اول رو داشتن. فیفا 15 نمراتش رو دیدی اصلا ؟ خوندی نقد منتقدین رو که گفتن بهترین فوتبال سری فیفا همین 15 هست ؟

بزودی شاهد این عکس در فروشگاه ها منتهی برای نسخه 15 خواهیم بود :

74667234729700152374.jpg

با یه پلیر درست درمون pesبازی کنید اونوقت میفهمید به این راحتی هم نیست PESباید از تاکتیک های مختلف استفاده کنید برا پیروز شدن منتهی توی بازی همه چی رو ساده و کاربردی ساختن مثل فیفا نپیچوندن همه چیز رو ادم سر در گم بشه وگرنه چیز سختی هم نیست فیفا​

پلیر که همه چیزش دست خودشه شما هوش مصنوعی رو برای من توجیه کن. کافیه رئال رو برداری تو PES با رونالدو بدون هیچ تکنیکی فقط با تکون دادن آنالوگ سمت چپ همه رو دریبل کنی و یه شوت از پشت 18 بکشی تو دروازه. اما من تضمین میکنم که درجه سختی Semi-Pro بازی فیفا 15 از Top Player بازی PES هم هوشش بالاتر و شکست دادنش سخت تر باشه

CriRo7

کاربر سایت
Sep 10, 2010
10,665
نام
حسین
پلیر که همه چیزش دست خودشه شما هوش مصنوعی رو برای من توجیه کن. کافیه رئال رو برداری تو PES با رونالدو بدون هیچ تکنیکی فقط با تکون دادن آنالوگ سمت چپ همه رو دریبل کنی و یه شوت از پشت 18 بکشی تو دروازه. اما من تضمین میکنم که درجه سختی Semi-Pro بازی فیفا 15 از Top Player بازی PES هم هوشش بالاتر و شکست دادنش سخت تر باشه
اخه کی دیگه تو این دوره زمونه فوتبال میگیره میشه با هوش مصنوعی بازی میکنه؟
همون رئال با برنامه درست بهش حمله کنید میبینید دفاعش بشدت مشکل داره مخصوصا عمقش و توپ ها هوایی به جناحین
بازیکنایی مثل مسی و رونالدو وقتی توی واقعیت هم همینطورن انتظار دارید چطور درستشون کنن؟

PES بازیکن محوره، فیفا تیم محور.
این بزرگترین فرق دو بازیه از نظر من. البته Fifa 15 خیلی تخیلی و بد شده. منظورم تا نسخه های قبل بود.
بستگی به تیمت داره تیمی مثل رئال و بارسا بله ولی برید چلسی رو بردارید عمرا بتونید اونطوری تک روی کنید باید حتما با تیم حمله کنید نه بازیکن

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,918
نام
مهراد
اخه کی دیگه تو این دوره زمونه فوتبال میگیره میشه با هوش مصنوعی بازی میکنه؟
همون رئال با برنامه درست بهش حمله کنید میبینید دفاعش بشدت مشکل داره مخصوصا عمقش و توپ ها هوایی به جناحین
بازیکنایی مثل مسی و رونالدو وقتی توی واقعیت هم همینطورن انتظار دارید چطور درستشون کنن؟

افتخار و بزرگی هر بازی به هوش مصنوعیش هست دوست عزیز. شاید افرادی مثل من باشن که از نسخه کرک شده بازی استفاده میکنن و نمیتونن آنلاین مود رو تجربه کنن پس هوش مصنوعی براشون مهمترین چیز میشه. رئال مادرید هم که میگید به خاطر ترکیب مسخره ای که داره همیشه تو دفاع کم میاره و توی ضد حمله ها حریف خیلی میتونه مانور بده روی رئال در صورتی که تیمی مثل یوونتوس هم در بخش حمله هم در بخش دفاع عالی عمل میکنه اونم به خاطر ترکیبش هست. مسی و رونالدو تو واقعیت سرعتی هستن ولی نه PES که انگار حریفی جلوشون نیس حداقل توی فیفا شما با رونالدو بخوای از حریفت رد بشی باید یه چند تا Skill move رو با هم ترکیب کنی و دریبل بزنی و بعد گل اما توی PES گل زدن مثل آب خوردن هست و تمام ...

CriRo7

کاربر سایت
Sep 10, 2010
10,665
نام
حسین
افتخار و بزرگی هر بازی به هوش مصنوعیش هست دوست عزیز. شاید افرادی مثل من باشن که از نسخه کرک شده بازی استفاده میکنن و نمیتونن آنلاین مود رو تجربه کنن پس هوش مصنوعی براشون مهمترین چیز میشه. رئال مادرید هم که میگید به خاطر ترکیب مسخره ای که داره همیشه تو دفاع کم میاره و توی ضد حمله ها حریف خیلی میتونه مانور بده روی رئال در صورتی که تیمی مثل یوونتوس هم در بخش حمله هم در بخش دفاع عالی عمل میکنه اونم به خاطر ترکیبش هست. مسی و رونالدو تو واقعیت سرعتی هستن ولی نه PES که انگار حریفی جلوشون نیس حداقل توی فیفا شما با رونالدو بخوای از حریفت رد بشی باید یه چند تا Skill move رو با هم ترکیب کنی و دریبل بزنی و بعد گل اما توی PES گل زدن مثل آب خوردن هست و تمام ...
تقصیر konamiنیست که ما اینترنت درست حسابی نداریم و بازی دزدی استفاده میکنیم هرجند که درسته هوش مصنوعی اونقدر قوی نیست
مسی و رونالدو هم بازی هاشون رو نگاه کنی توی واقعیت قشنگ همینطورن و به راحتی از بین 3 4 در میان هر چند که توی PESهم همونطور که گفتم حریفت دفاع بلد باشه میتونه توپتو بزنه
رئال مادرید دفاعش هر کاری بکنی مشکل داره من همه چیز رو تست کردمه انواع ترکیب ها رو توی واقعیت هم همینطوره ولی چلسی تویPESدفاعش فوق العادست مثل فصل پیش خود چلسی

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
تقصیر konamiنیست که ما اینترنت درست حسابی نداریم و بازی دزدی استفاده میکنیم هرجند که درسته هوش مصنوعی اونقدر قوی نیست
مسی و رونالدو هم بازی هاشون رو نگاه کنی توی واقعیت قشنگ همینطورن و به راحتی از بین 3 4 در میان هر چند که توی PESهم همونطور که گفتم حریفت دفاع بلد باشه میتونه توپتو بزنه
رئال مادرید دفاعش هر کاری بکنی مشکل داره من همه چیز رو تست کردمه انواع ترکیب ها رو توی واقعیت هم همینطوره ولی چلسی تویPESدفاعش فوق العادست مثل فصل پیش خود چلسی
ولی 100% تقصیر کونامی ـه که من اگه رفتم جایی که نت نداشتم باید سماق بمکم:)

- - -ویرایش - - -

ولی 100% تقصیر کونامی ـه که من اگه رفتم جایی که نت نداشتم باید سماق بمکم:)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر