FarCry 2 - X360 Version

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,072
نام
محمد امین
درسته این بازی انتظار ها رو برآورده نکرد ولی کلا بازی خوبی هست و ارزش یک بار تموم کردن رو داره..

از 40 درصد بری جلوتر از خیلی رون میشه..

MehradCreed

کاربر سایت
Aug 16, 2008
1,706
نام
MehrλÐ
درسته این بازی انتظار ها رو برآورده نکرد ولی کلا بازی خوبی هست و ارزش یک بار تموم کردن رو داره..

از 40 درصد بری جلوتر از خیلی رون میشه..
بابا انقدر از بازي بد نگين
امين راست ميگه همه انتظار هارو براورده نكرد ولي نو اوري هاي خوبي داشت مثلا اصلحه هاي مامور هاي جنگل زنگ زده بود و زود خراب ميشد ولي اگر خودمون اصلحه تهيه ميكرديم ثالم و نو بود ولي طي زمان طولاني اون اصلحه نو هم زنگ ميزد خيلي باحال بود
محيط بازي خيلي باحال بود و درخت ها جالب بودند
اتش سوزي خيلي باحال بود
ماشين سواري و جاده ها كه خوب بودن و قايق سواري كه خيلي حال ميداد
فقط يكم گرافيكش پايين بود و يكم هم بايد روي ماموريت ها بيشتر كا ميكردن كه اينطوري يكنواخت نباشه
من هركس كه خيلي تريلر ببين نبود و GS و ان چيزا نميشناخت وقتي FC2 بازي ميكرد كلي حال ميكرد
من ميگم بازي قشنگ بود :-"

armin-game

کاربر سایت
Apr 3, 2008
271
نام
R-Min
بچه ها کسی مشکل Save توی بازی داشت ؟
من الان این مشکل save کردن رو دارم . اعصابمو بد رقم ریخته به هم . هر چی save میکنم باز بر میگرده یه مشت مرحله قبل تر !!! اصلا سیوو نمیشه دیگه !! چی باید کنم ؟
کسی تا به حال با این مشکل برخورد کرده !!! :(
نمیشه همه ی Save ها رو پاک کرد از نوو دوباره save کرد ؟

Lord Stark

کاربر سایت
Aug 17, 2007
16,047
نام
معراج
بابا انقدر از بازي بد نگين
امين راست ميگه همه انتظار هارو براورده نكرد ولي نو اوري هاي خوبي داشت مثلا اصلحه هاي مامور هاي جنگل زنگ زده بود و زود خراب ميشد ولي اگر خودمون اصلحه تهيه ميكرديم ثالم و نو بود ولي طي زمان طولاني اون اصلحه نو هم زنگ ميزد خيلي باحال بود
محيط بازي خيلي باحال بود و درخت ها جالب بودند
اتش سوزي خيلي باحال بود
ماشين سواري و جاده ها كه خوب بودن و قايق سواري كه خيلي حال ميداد
فقط يكم گرافيكش پايين بود و يكم هم بايد روي ماموريت ها بيشتر كا ميكردن كه اينطوري يكنواخت نباشه
من هركس كه خيلي تريلر ببين نبود و GS و ان چيزا نميشناخت وقتي FC2 بازي ميكرد كلي حال ميكرد
من ميگم بازي قشنگ بود :-"
عجب؟!!:eek:
شما چطوربه این نتیجه رسیدی که گرافیک این بازی پایین بود؟:confused:
بدون شک یکی از بهترین گرافیکها رو تو بین بازیهای این نسل داره البته کاری به طولانی بودن وکمبود هیجان وتکراری شدن ماموریتها ندارم ولی ازنظر گرافیک به جرات میتونم بگم قابل مقایسه هست با کرایسیس
ضمنا برای زودتر تموم کردن بازی فقط ماموریتهای قرمز رو انجام بدید تا خسته نشین از بازی
درمورد سیو ها هم بگم این بازی سیو کردنش خیلی اعصاب خورد کنه سیو ها به ترتیب تاریخ ودرصد بازی قرار نمیگیرن بنابراین وقتی خواستین ادامه بدید از منوی اصلی وارد قسمت لود بازی بشین واون سیوی که بیشترین درصد رو داره رو انتخاب کنید به عنوان مثال 10سیو هست که تو این 10تا یه سیو از بقیه درصد بیشتری داره اون رو باید انتخاب کنید

MehradCreed

کاربر سایت
Aug 16, 2008
1,706
نام
MehrλÐ
عجب؟!!:eek:
شما چطوربه این نتیجه رسیدی که گرافیک این بازی پایین بود؟:confused:
بدون شک یکی از بهترین گرافیکها رو تو بین بازیهای این نسل داره البته کاری به طولانی بودن وکمبود هیجان وتکراری شدن ماموریتها ندارم ولی ازنظر گرافیک به جرات میتونم بگم قابل مقایسه هست با کرایسیس
ضمنا برای زودتر تموم کردن بازی فقط ماموریتهای قرمز رو انجام بدید تا خسته نشین از بازی
درمورد سیو ها هم بگم این بازی سیو کردنش خیلی اعصاب خورد کنه سیو ها به ترتیب تاریخ ودرصد بازی قرار نمیگیرن بنابراین وقتی خواستین ادامه بدید از منوی اصلی وارد قسمت لود بازی بشین واون سیوی که بیشترین درصد رو داره رو انتخاب کنید به عنوان مثال 10سیو هست که تو این 10تا یه سیو از بقیه درصد بیشتری داره اون رو باید انتخاب کنید
:confused:
شما يا كرايسيس بازي نكردي اگرم بازي كردي توجه به گرافيك بازي نكردي چون گرافيكش خارق العاده هستش و شما با كدوم جرعت ميتوني بگي كه گرافيك اين بازي به كرايسيس و مخصوصا كرايسيس وارهد ميرسه:eek:اصلا قابل قياس نيستند
من هم نگفتم گرافيك بازي بد بود گفتم گرافيك بازي به كرايسيس نميرسيد چون قرار بود گرافيك FC2 با Crysis مقايسه بشه
ولي طبق وعده هاي UBI بايد روي گرافيك بازي و هوش مصنوعي بازي( كه واقعا يكي از بد ترين هوش مصنوعي ها بود )بيشتر كار ميكرد
والسلام

Lord Stark

کاربر سایت
Aug 17, 2007
16,047
نام
معراج
:confused:
شما يا كرايسيس بازي نكردي اگرم بازي كردي توجه به گرافيك بازي نكردي چون گرافيكش خارق العاده هستش و شما با كدوم جرعت ميتوني بگي كه گرافيك اين بازي به كرايسيس و مخصوصا كرايسيس وارهد ميرسه:eek:اصلا قابل قياس نيستند
من هم نگفتم گرافيك بازي بد بود گفتم گرافيك بازي به كرايسيس نميرسيد چون قرار بود گرافيك FC2 با Crysis مقايسه بشه
ولي طبق وعده هاي UBI بايد روي گرافيك بازي و هوش مصنوعي بازي( كه واقعا يكي از بد ترين هوش مصنوعي ها بود )بيشتر كار ميكرد
والسلام
سلام
منم نگفتم گرافیکش مثل کرایسیسه من گفتم که قابل مقایسه هست با کرایسیس از برخی جهات این بازی مشکلاتی که ازنظر هوش مصنوعی واینها میگی رو قبول دارم ولی گرافیکش یکی از بهترینهای این نسله

Biohazard 4

کاربر سایت
Apr 26, 2007
219
سلام
منم نگفتم گرافیکش مثل کرایسیسه من گفتم که قابل مقایسه هست با کرایسیس از برخی جهات این بازی مشکلاتی که ازنظر هوش مصنوعی واینها میگی رو قبول دارم ولی گرافیکش یکی از بهترینهای این نسله

به نظر من نميشه اين بازي را با كرايسيس مقايسه كرد .(از نظر گرفيك .) چون تو اين بازي وسعت خيلي زياده . و اصلا سبك متفاوت و انتظار ها از گرافيك هم متفاوته . مثلا نميشه گرافيك Gta را با Gears Of War مقايسه كرد . اين رو هم نميشه با كرايسيس مقايسه كرد .

Miesam

کاربر سایت
Sep 23, 2005
6,142
نام
Miesam Sh
سيو اين بازي طبق تاريخ دستگاه هست. كه توي POP هم متاسفانه همين مشكل بود كه واقعا اعصاب خورد كنه.

والسلام
اتفاقا شما همين FC2 رو فقط اگر بخواي از لحاظ تكنيكي نگاه كني از خيلي لحاظ ها نسبت به Crysis سرتر گرافيك كه فقط AA و چهره هاي فلان نيست.

شما سايه پردازي بازي رو ببين كاملا پويا ، 24 ساعت كاملا پويا كه توي عمرم نديدم Crysis هم نبود! سيستم باد و آب و هواي پويا كه نه تنها كل محيط تاثير ميزاشت از سرعت گلوله گرفته بلكه حتي باعث ميشد سرعت شنا كردن تو آب هم تغيير كنه.

نور پردازي بازي هم كه معركه بود ، بزرگترين مشكل بازي سناريوي بسيار مزخرف و بسيار بسيار مزخرف بازي بود كه حسابي خرابش كرد اگر يك شخصيت رو تو بازي داشتيم و بازي جاي اين كه 25 ساعت طول بكشه 10 ساعت ميشد مطمئنا اين حرفا درباره اش زده نميشد.

Death Proxy

مدیر انجمن
Mar 7, 2006
3,685
نام
محمد طالبیان
شما سايه پردازي بازي رو ببين كاملا پويا ، 24 ساعت كاملا پويا كه توي عمرم نديدم Crysis هم نبود! سيستم باد و آب و هواي پويا كه نه تنها كل محيط تاثير ميزاشت از سرعت گلوله گرفته بلكه حتي باعث ميشد سرعت شنا كردن تو آب هم تغيير كنه.
یه نکته ای هست اونم اینه که دیگه Super Mario Galaxy هم Dynamic Shadow استفاده میکنه.اون بحث شب و روز هم من اندازه موهای سرم که کم کم داره میریزه توضیح دادم.وقتی خودِ سازنده میخواد یه مرحله توی شب اتفاق بیفته پس گذاشتن مکانیزم شب و روز یه چیز بی معنی میشه.

Miesam

کاربر سایت
Sep 23, 2005
6,142
نام
Miesam Sh
یه نکته ای هست اونم اینه که دیگه Super Mario Galaxy هم Dynamic Shadow استفاده میکنه.اون بحث شب و روز هم من اندازه موهای سرم که کم کم داره میریزه توضیح دادم.وقتی خودِ سازنده میخواد یه مرحله توی شب اتفاق بیفته پس گذاشتن مکانیزم شب و روز یه چیز بی معنی میشه.
آخر سر FC2 اگر من خودم ننداختم پايين :cheesygri

مسئله اينجاست كه ماريو كجا FC 2 كجا ؟ كجا سازنده ميخواست يك مرحله تو شب اتفاق بيوفته ؟ يكي جز جذاب ترين بخش هاي FC2 همين مكانيزم شب و روزش بود كه اصلا ميشد تصميم گرفت تو شب رفت يا روز كه واقعا از هر لحاظ كار آسونتر يا سخت تر ميشد.

كه Crysis نداشت. من نميخوام بگم الان FC2 ديگه Crysis خورد ولي خداوكيلي بعضي از نكات توي FC2 كاملا برتري دارند نسبت به Crysis حالا من بايد FC One رو بازي كنم ببينم چيه اينقدر ميگند FC2 بايد مثل يكش ميبود.

ويرايش : الان دوزاريم افتاد منظورت چيه خب ببين درست كه سازندگان توي Crysis مثلا ميخواستن مرحله اول توي شب اتفاق بيوفته و خودشون مي خواستند زمان رو بازي رو معين كنند ولي بلاخره چه بخوايم چه نخوايم اين يك قابليت بسيار مهم كه در FC2 حضور داره ولي در Crysis نيست.

تازه اين يك نكته هست سيستم زندگي درختان كه توي FC2 به كار رفته نام لاتينش يادم رفته ! Tree Life همچين چيزي بود :biggrin1: چيزي كه حتي توي Crysis هم حضور نيست. امكان آتيش زدن گياهان كه ديگه الان زبان زد خاص و عام هست.

بازم تاكيد ميكنم اصلا بحث من اين نيست كه FC2 برابري ميكنه با Crysis چون اصلا فيزيك Crysis به تنهايي FC2 ميخوره ولي بعضي از قابليت هاي FC2 از Crysis بالاتر هست.
پ.ن : من سر FC2 اون چهار تا شيفيت :biggrin1: رو هم ميريزم.

armin-game

کاربر سایت
Apr 3, 2008
271
نام
R-Min
آقا از بحث گرافیک و این حرفا بیایید بیرون :biggrin1:
به مشکل من برسید :biggrin1: به خدا فنا شدم با این مشکل Save
این همه رفتم این همه سیو کردم حالا باز برگشته سر ماموریت اول
دیگه اعصابم خورد شد . نمیشه همه ی سیو ها رو پاک کرد دوباره سیو کنم ؟ از توی خود بازی منظورمه

Death Proxy

مدیر انجمن
Mar 7, 2006
3,685
نام
محمد طالبیان
ويرايش : الان دوزاريم افتاد منظورت چيه خب ببين درست كه سازندگان توي Crysis مثلا ميخواستن مرحله اول توي شب اتفاق بيوفته و خودشون مي خواستند زمان رو بازي رو معين كنند ولي بلاخره چه بخوايم چه نخوايم اين يك قابليت بسيار مهم كه در FC2 حضور داره ولي در Crysis نيست.
خب همین طور که خودت هم گفتی این دیگه به سبک و سیاق گیم پلی بر میگرده که این دو تا بازی کاملا متفاوت بودند تو این زمینه.
تازه اين يك نكته هست سيستم زندگي درختان كه توي FC2 به كار رفته نام لاتينش يادم رفته ! Tree Life همچين چيزي بود :biggrin1: چيزي كه حتي توي Crysis هم حضور نيست. امكان آتيش زدن گياهان كه ديگه الان زبان زد خاص و عام هست.
1. کرایسیس که Open World نبود که بتونی دوباره برگردی و تاثیر رشد دوباره درخت رو ببینی.
2.یه لحظه فکر کن Crysis همش جنگل بود حالا دوباره فکر کن اگر اتیش منتقل میشد توش کل محیط بازی میسوخت:D بعد اگر هم میخواستن به صورت محدود بزارن تو بازی از نبودنش بد تر بود.

Miesam

کاربر سایت
Sep 23, 2005
6,142
نام
Miesam Sh
خب همین طور که خودت هم گفتی این دیگه به سبک و سیاق گیم پلی بر میگرده که این دو تا بازی کاملا متفاوت بودند تو این زمینه.
ببين منظورم رو درست ملتفت نشدي :biggrin1:.

اين كه تغيير آب و هوا و گردش شب و روز بر ميگرده به نوع و سبك بازي شكي نيست. اما مسئله اينجاست كه من معتقدم Crysis با نداشتن بعضي قسمت ها تونسته چيز هاي ديگه اي رو تو خودش جاي بده. مثلا اگر همين سيستم آب و هوا به اين صورت در FC2 نبود يا سيستم گردش شب و روز كه واقعا عالي كار شده بود حتي ابر ها هم در زمان مكانشون كاملا تغيير ميكرد من واقعا شگفت زده شده بودم! خب ميتونست فيزيك بهتري داشته باشه.
متوجه حرفم ميشي؟

1. کرایسیس که Open World نبود که بتونی دوباره برگردی و تاثیر رشد دوباره درخت رو ببینی.
مثلا اصلا رشد گياه ها نيست از لحاظ طراحي گياه و... Crysis شديدا از FC2 عقب هست اگر بگي نه ميكشم خودم رو! يكي از بارز ترين موارد درباره گياه ها انعطاف شاخ و برگ گياه ، توي Crysis يك نارنجك مينداختي كل درخت ميومد پايين كه واقعا مصنوعي بود يك درخت با فلان قطر با يك نارنجك راحت قطع ميشد ولي توي همين FC2 درست كه درخت ها قطع نميشدن ولي يك نارنجك كه مينداختي قشنگ هرچي برگ روي درخت ها بود ميريخت پايين.

يكي از جذاب و جذاب ترين نكته اي كه من توي FC2 ديدم و در Crysis حداقل به چشم من نخورد اين بود كه وقتي با ماشين روي علف ها حركت ميكردم قشنگ علف ها له ميشدن كه واقعا برام جالب بود و چنين چيزي رو توي Crysis به ياد ندارم!.

2.یه لحظه فکر کن Crysis همش جنگل بود حالا دوباره فکر کن اگر اتیش منتقل میشد توش کل محیط بازی میسوخت:biggrin1: بعد اگر هم میخواستن به صورت محدود بزارن تو بازی از نبودنش بد تر بود.
يعني FC2 محيط هاش جنگلي نبود؟ درست اين رو قبول دارم كه وجود آتيش ميتونست خيلي ضرر بزنه به گيم پلي Crysis ولي تو همين آتيش FC2 هم محدود بود ديگه حالا نيازي نبود فراگير كنند مثلا كل جزيره رو آتيش ببره :biggrin1: ولي همين نكته هم يكي از نكاتي كه ميشه بهش گفت FC2 داره و Crysis نداره.

من بيشتر منظورم از بيان اين كه Crysis بازي بزرگي هست و شكي درش نيست ولي نكاتي كه در FC2 هست و Crysis نداره همانقدر كه Crysis داره و FC2 نداره.

مثلا همين تخريب پذيري كه در FC2 خيلي پايين خب به جاش گردش شب و روز هست و آب و هواي پويا ...

----------------------------------------------------

آقا از بحث گرافیک و این حرفا بیایید بیرون :biggrin1:
به مشکل من برسید :biggrin1: به خدا فنا شدم با این مشکل Save
این همه رفتم این همه سیو کردم حالا باز برگشته سر ماموریت اول
دیگه اعصابم خورد شد . نمیشه همه ی سیو ها رو پاک کرد دوباره سیو کنم ؟ از توی خود بازی منظورمه
شما براي اين كه سيوات قاطي و پاتي نشند تنها كاري كه ميتوني بكني اين كه بري ساعت كنسولت رو دقيق تنظيم كني تا سيو ها به تاريخ سيو بشند و آخرين سيوت نره به عنوان اولين سيوت.

براي پاك كردن سيو هم بايد بري توي داشبرد و يك قسمت داره ميتوني اطلاعات هاردت و سيو هات پاك كني و اونجا سيوهات رو پاك كني.

MehradCreed

کاربر سایت
Aug 16, 2008
1,706
نام
MehrλÐ
ول كنيد بابا اين مقايسه FC2 با Crysis
من و معراج 2 تا پست درباره كرايسيس و فار كراي 2 زديم بعدشم تموم شد رفت
خدايي تاپيك منحرف شده اثاثي

619

مدیر انجمن
Nov 23, 2007
6,178
نام
كسري
باز هم همون بحث معروف. دوستان از Crysis چه خوشتون بيا چه بد اين بازي بهترين گرافيك اين نسل داره. حالا هي الكي دفاع كنيد.

اين كه تغيير آب و هوا و گردش شب و روز بر ميگرده به نوع و سبك بازي شكي نيست. اما مسئله اينجاست كه من معتقدم Crysis با نداشتن بعضي قسمت ها تونسته چيز هاي ديگه اي رو تو خودش جاي بده. مثلا اگر همين سيستم آب و هوا به اين صورت در FC2 نبود يا سيستم گردش شب و روز كه واقعا عالي كار شده بود حتي ابر ها هم در زمان مكانشون كاملا تغيير ميكرد من واقعا شگفت زده شده بودم! خب ميتونست فيزيك بهتري داشته باشه.
متوجه حرفم ميشي؟

اين از اون حرف ها بود. خب چه ربطي داره ؟ الان بازي چرخه روز و شب نداره رو فيزيك تاثير ميذاره ؟. اين حرفي كه تو ميزني اصلا زمينشون با هم فرق داره. مثل اينه كه من بگم چون بازي AA نداره پس فيزكش اشغاله :biggrin1: اگه منظورت از لحاظ حجمي باز هم ربطي نداره.
مثلا اصلا رشد گياه ها نيست از لحاظ طراحي گياه و... Crysis شديدا از FC2 عقب هست اگر بگي نه ميكشم خودم رو! يكي از بارز ترين موارد درباره گياه ها انعطاف شاخ و برگ گياه ، توي Crysis يك نارنجك مينداختي كل درخت ميومد پايين كه واقعا مصنوعي بود يك درخت با فلان قطر با يك نارنجك راحت قطع ميشد ولي توي همين FC2 درست كه درخت ها قطع نميشدن ولي يك نارنجك كه مينداختي قشنگ هرچي برگ روي درخت ها بود ميريخت پايين.

يكي از جذاب و جذاب ترين نكته اي كه من توي FC2 ديدم و در Crysis حداقل به چشم من نخورد اين بود كه وقتي با ماشين روي علف ها حركت ميكردم قشنگ علف ها له ميشدن كه واقعا برام جالب بود و چنين چيزي رو توي Crysis به ياد ندارم!.

اين ديگه واقعا عجيبه برام :biggrin1: طراحي گياه , درخت همشون توي Crysis به مراتب بهتر از Far Cry 2 بوده و هست. ميثم تو با چه كارت گرافيكي بازي كردي ؟
نكته بعدي در مورد نارنجك اين به طراحي بازي ربط داره. توي يك بازي مثل Uncharted دشمن بهت مي چسبه نارنجك بندازي جلوش هيچ تاثيري نداره. يك بازي مثل BIA خيلي رو بازي تاثير داره. ولي اگه واقعا مي خواي ببني چه قدرتي داره و سازندگان Crysis زياده روي نكردند بهتره اول يك نگاه به اين بكني
http://en.wikipedia.org/wiki/Hand_grenade#Sting_grenades

يعني FC2 محيط هاش جنگلي نبود؟ درست اين رو قبول دارم كه وجود آتيش ميتونست خيلي ضرر بزنه به گيم پلي Crysis ولي تو همين آتيش FC2 هم محدود بود ديگه حالا نيازي نبود فراگير كنند مثلا كل جزيره رو آتيش ببره :biggrin1: ولي همين نكته هم يكي از نكاتي كه ميشه بهش گفت FC2 داره و Crysis نداره.
همون Warhead اتيشش به مراتب زيبا تر از Far Cry 2 طراحي شده بود.

در كل بس كنيد اين مقايسه ها رو. گرافيك Far Cry 2 عالي هست اما مقايسه اش با بازي كه هنوز نصف سيستم ها قادر به اجرا رونش نيستند كار درستي نيست.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر