Enslaved: Odyssey to the West Achievements Guide

Mλjid

کاربر سایت
Nov 9, 2007
1,368
نام
My Real Name،My Rap Shit
boxshot_uk_large.jpg

ارزش بازی 8از 10
درجه سختی اچیومنت ها 6 از از 10 (به جز 1 عدد)
تعداد اچیومنت 48 عدد (48 عدد افلاین)
حداقل تعداد دفعات برای کامل کردن اچیومنت ها 1 بار البته بر روی درجه سختی Hard(البته باید بعضی از چپتر ها رو تکرار کنید واسه چند تا از اچیومنت ها!)

2-این راهنمایی از روی تجربه شخصی هست من خودم کاملش کردم پس خبری از ترجمه و این چیزا نیست.

-m8DUA==.jpg
Complete Chapter 1.10G
چپتر اول بازی رو تمو م کنید

UP8MNgM=.jpg
Complete Chapter 2.10G

UP+Vz8w=.jpg

Complete Chapter 3.10G

+sv1Eg==.jpg

Complete Chapter4.10G

-vb6nw==.jpg

Complete Chapter 5.10G

-4-7ww==.jpg

Complete Chapter 6.15G

UPuowEE=.jpg

Complete Chapter 7.15G

UPpCPmc=.jpg

Complete Chapter 8.15G

UPgWLYA=.jpg

Complete Chapter 9.20G

UP20xnk=.jpg

Complete Chapter 10.20G

UPiP1E8=.jpg

Complete Chapter 11.20G

UPqu3fo=.jpg

Complete Chapter 12.25G

+i0QOg==.jpg

Complete Chapter 13.25G

UP7szpA=.jpg

Complete Chapter 14.25G

+83oqQ==.jpg

Free the Slaves.25G
این هم مربوط به بخش پایانی بازی هست و خود به خود ازاد میشه

UPvX3KY=.jpg

Complete all Chapters on Easy.25G
بر روی درجه سختی اسون بازی رو تموم کنید

UPxnB-Y=.jpg

Complete all Chapters on Normal.50G
بر روی درجه سختی معمولی بازی رو تموم کنید.

UPz+-jk=.jpg

Complete all Chapters on Hard.100G
بر روی درجه سختی (سخت بازی رو تموم کنید)

خب تا اینجا که مربوط به خود مرحله های بازی بود همینطور که میبینید نکته ی خاصی نداره.

UPlcFcA=.jpg

Headshot a Demolition mech 20 times.10G
در کپچر 2و 3 با این Mech مبارزه ای دارین . باید 20 بار با استفاده از قدرت پلاسما به سرش ضربه بزنید با دکمه ی LT نشونه میگیرید و با RT شلیک میکنه کار اسونی هست (اگه چند بار ازش شکست بخورید یا چک پویت رو دوباره بیارید تو همون چپتر 2 ازاد میشه.)

UPuixvQ=.jpg

Beat Pigsy to the top of the Decaying Titan.15G
در چپتر 10 همون اوایل مرحله 1 مسابقه بین شما و پیگسی بر گذار میشه که باید زودتر از اون به بالای روبات برسید کار اسونی هست اینم (فکر کنم خود به خود ازاد بشه اگه دقت کنید)

0ICLiGJhbC9DFQRqXCdRGEYxL2FjaC8wLzcAAAAA5+fn--1Ajw==.jpg

Rescue Trip from the Dog in less than 36 seconds.15G
این اچیومنت اخر مرحله ی 9 باید بگیرید 1 سگ:d زنه رو میگیره و فرار میکنه شما باید از رو همه ی نورها ی ابی که داخل اب هست عبور کنید تا سرعت شما زیاد بشه روش خاضی نداره روی همه نورهای ابی برید نزدیک سگ که شدید حدود فاصله ی 4 متری که رسیدی دکمه ی B رو بزنید(اگه اچیومنت هم زمان ازاد نشد واسه این که چک پونت داشته باشید با استفاده از دکمه وسط دسته به داخل داشبرد برید)

14CLiGJhbC9FCxt1GyxTVkYxL2FjaC8wLzExAAAAAOfn5-jOVh8=.jpg

Rescue Trip from the Rhino in less than 35 seconds.15G
این هم تو مرحله ی 11 ازاد میشه باید روی همه ی همین نورهای ابی عبور کنید مثل اچیومنت بالایی هست ولی 1 خورده سخت تر هست پس اگه ازاد نشد حتما به داخل داشبورد برید قبل از اینکه چک پوینت بده.

04CLiGJhbC9DCxt1GyxTVkYxL2FjaC8wLzE3AAAAAOfn5-yMRXU=.jpg

Sneak past a group of enemies without alerting them.15G

باید از جلوی 1 دسته از Mech ها تو مرحله ی 3 عبور کنید کار خیلی راحتی هست خودش راه رو واستون نشون میده باید از روی سقف برید دختره رو هم باید ببرید همین که رفتید اونور اچیومنت ازاد میشه.

0oCLiGJhbC81Cxt1GyxTVkYxL2FjaC8wLzFBAAAAAOfn5-31RCk=.jpg

Kill the Rhino without getting hit by his Charge Attack.15G
تو مرحله ی 11 بدون اینکه از این باس مرحله RHino ضربه بخورید شکستش بدین با استفاده از اون قابلیت تون (ابر) که باید انالوگ سمت راست رو به داخل فشار بدین از دستش فرار کنید نسبتا سخت هست اگرم ضربه خوردید به چک پوینت قبلی برگردید.

0YCLiGJhbC83Cxt1GyxTVkYxL2FjaC8wLzFDAAAAAOfn5-40tQ8=.jpg

Knock an enemy back into a mine.15G
باید 1 دشمن رو به داخل مین بندازید این اچیومنت رو میشه وسط های مرحله ی 2 بگیرید وقتی دشمن بهتون حمله کرد با استفاد از دکمه ی A+X اون رو به داخل مین ها بندازید

14CLiGJhbC8yCxt1GyxTVkYxL2FjaC8wLzFGAAAAAOfn5-hXr9A=.jpg

Distract 20 different enemies.15G

حواس 20 تا دشمن مختلف رو پرت کنید با استفاده از دکمه ی RB .میتونید در طول بازی این اچیومنت رو به دست بیارید .واسه دشمن های تکراری حساب نمیشه شما فقط هر از چند گاهی این دکمه ی RB رو بزنید خودش ازاد میشه تا اخر بازی.

04CLiGJhbC9ACBt1GyxTVkYxL2FjaC8wLzI0AAAAAOfn5-y-fGk=.jpg

Stun 75 different enemies.15G
75 تا از دشمن ها رو باید فریز کنید که این کار با استفاده از نگه داشتن دکمه ی X انجام میشه در طول مبارزات زیاد از این قابلیت استفاده خواهید کرد(واسه شکستن حالت دفاع دشمنان) و خود به خود ازاد خواهد شد

04CLiGJhbC82FQRqXCdRGEYxL2FjaC8wL0IAAAAA5+fn-KVIZg==.jpg

Kill a Broadcaster with 1 second on the clock.15G
بعضی از MEch ها حالتی دارن که به امواج میفرستن و درخواست کمک میکنن شما باید وقتی عدد این امواج رو 1 بود اون MEch رو نابود کنید با استفاده از Stun کردن (نگه داشتن X ) وقتی روی 1 ثانیه بود فریزش کنید بعدش با خیال راحت بزنیدش

04CLiGJhbC9MFQRqXCdRGEYxL2FjaC8wLzgAAAAA5+fn-NpUgQ==.jpg

Use the Bomb Takedown to kill 2 enemies.15G
بعضی از MEch ها رو وقتی میزنید بالای سرشون دکمه ی B میاد واسه Takedown کردنشون Mech های انفجاری بالای سرشون 1 علامت جرقه هست چند تا ضربه بهشون بزنید بعدش دکمه ی B رو بزنید بعد از اینکه Takedown کرد حالتی شبیه گروگان گرفتن میگیره بعدش اون رو به سمت دشمنان پرتاب کنید تا 2 تاشون همزمان نابود بشند.

1ICLiGJhbC9ECBt1GyxTVkYxL2FjaC8wLzIwAAAAAOfn5-s8niU=.jpg

Use the Gun Scout Hijack to kill 10 enemies.15G
این هم مثل بالایی هست ولی وقتی Takedown رو میزنید اسلحه دست این Mech ها رو میکنه با استفاده از این اسلحه 10 نفر رو بکشید.

1YCLiGJhbC8xCxt1GyxTVkYxL2FjaC8wLzFFAAAAAOfn5-p2pmU=.jpg

Stun 3 enemies at once with a Radial Stun Blast.15G

3 تا از MECh ها رو باید با قابلیت StaFF فریز کنید قابلیت تون رو که اسمش Stun Effect هست رو باید بخرید بعدش تو مرحله ی 11 بعد از مبارزه ی دوم وقتی از 1 بلندی میپرین پایین اون پیگسی میره بالا ی 1 تانکر که با تفنگ بزنه شما RB رو بزنید تا به شما حمله کنند وقتی هر 3 تاشون نزدیک هم بودن با استفاده از LT &RT بهشون شلیک کنید تا هر 3 فریز بشن.

0oCLiGJhbC9CCxt1GyxTVkYxL2FjaC8wLzE2AAAAAOfn5-1sveY=.jpg

Kill 3 enemies with a penetrating Plasma Blast.15G

3 تا از دشمن ها رو باید وقتی تو 1 خط هستند بزنید و هر 3 نابود بشند. برای این کار اول تموم اپگرید ها مربوط به قدرت پلاسما رو بگیرید بعدش تو مرحله ی 11 همون مبارزه ی سوم 1بار RB رو بزنید تا به شما حمله کنند همون اول کار 2 تا شون قشنگ تو 1 خط میان فورا با استفاده از قدرت فریز کردن Staf اونا رو فریز کنید نفر بعدی رو هم وقتی نزدیکتون شد فریز کنید ولی باید تو 1 لاین باشن حتما ولی هر چی فاصله بینشون باشه مشکلی نیست بعدش 1 پلاسما بزنید و...

14CLiGJhbC8wFQRqXCdRGEYxL2FjaC8wL0QAAAAA5+fn+OdbDA==.jpg

Use Stun Blast then Plasma Blast to kill 25 shielded enemies.15G
بعضی از Mech ها هستند که جلشون سپر هست و تیر اندازی میکنن تو مرحله ی 11 هستند بیشتر باید اول با استفاده از قدرت Stun فریزشون کنید بعدش با استفاده از پلاسما نابودشون کنید ولی توجه کنید که باید اپگرید مربوط به قدرت پلاسما رو گرفته باشید تا با 1 تیر نابود بشن اگه با 1شلیک پلاسما نابود نشند حساب نمیشه و اچیومنت ازاد نمیشه

0ICLiGJhbC82Cxt1GyxTVkYxL2FjaC8wLzFCAAAAAOfn5--UTZw=.jpg

Kill 200 enemies.15G

200 تا از دشمن ها رو نابود کنید در طول بازی ازاد خواهد شد

0oCLiGJhbC83FQRqXCdRGEYxL2FjaC8wL0MAAAAA5+fn-UWw9Q==.jpg

Perform 20 Counter Attacks.15G
20 باز از قدرت ضدحمله استفاده کنید برای این کار اول باید از فروشگاه بگیرید این قابلیت رو که اسمش هم Counter Attack هست بعدش باید با اسفاده از دکمه ی RT دفاع کنید همین که دشمن خواست ضربش رو بزنه بلافاصله دکمه ی B رو بزنید کار نسبتا راحتی هست.

0YCLiGJhbC9CFQRqXCdRGEYxL2FjaC8wLzYAAAAA5+fn-h24HA==.jpg

Perform 20 Evade Attacks that hit an enemy.15G

اول باید قابلیت Evade Attack رو بگیرید بعدش با دکمه ی A میتونید Dash کنید در حین اینکه در حالت Dash هستید X رو بزنید 20 بار این کار رو تکرار کنید تا ازاد بشه(روی دشمن ها ی یکسان هم میشه زد)

0ICLiGJhbC9BCxt1GyxTVkYxL2FjaC8wLzE1AAAAAOfn5-9NtFM=.jpg

Complete a Chapter without dying (Except Chapter 1.15G)
خب اینم که معلومه باید 1 کپچر رو بدون اینکه بمیرید به پایان برسونید البته به جز مرحله ی 1. من خودم بازم کپچر 11 رو پیشنهاد میدم چون خیلی راحت هست بازی رو روی حالت اسان بزارید و وارد مرحله شین خیلی اروم پیش برید(البته نه خیلی:d) اون باسش هم که خیلی راحت از پا در میاد.

1YCLiGJhbC9GCxt1GyxTVkYxL2FjaC8wLzEyAAAAAOfn5-rvX6o=.jpg

Rescue Trip 3 times after she has performed an EMP.15G
3 بار باید تریپ رو از دست دشمن ها نجات بدین دفع ی اول که میگیرنش تو مرحله ی 2 هست بعدش از قابلیتی به نام EMP استفاده میکنه و دشمن ها فریز میشن شما بعدش باید برین و دشمن ها رو کشست بدید.
مرحله ی 11 رو بیارید تو مبارزه ی سوم تریپ پشت سر شما هست بزارین بهش حمله کنند بعدش اون EMP میزنه شما دشمنا رو نابود کنید بعدش چک پونت رو لود کنید 1 بار دیگه همیکار رو انجام بدین تا ازاد بشه این اچیومنت.

1oCLiGJhbC8wCBt1GyxTVkYxL2FjaC8wLzJEAAAAAOfn5-mEbl8=.jpg

Complete a Chapter without losing any health.50G
1 مرحله رو بدون اینکه ضربه بخورید و خونتون کم بشه رد کنید.
واسه این کار مرحله ی 1 بهترین مرحله هست چون مبارزه کلا 2 تا بیشتر تو این مرحله نیست البته اگه از سپر شما انرژی کم بشه مشکلی نست ولی اگه بالای صفحه قرمز شد بدونید خونتون کم شده
سخت ترین جای این مرحله هم همون جایی هست که باید از روی بال هواپیما بپرید بدون اینکه اتیش بگیرید که با 1 کم دقت میشه راحت ردش کرد.

0oCLiGJhbC82CBt1GyxTVkYxL2FjaC8wLzJCAAAAAOfn5-3GfTU=.jpg

Purchase all Health Upgrades.15G
کلا 7 تا اپگرید مربوط به این بخش میشه که باید همه ی اونها رو بخرید واسه خریدن اپگرید هم دکمه ی LB رو وقتی نزدیک تریپ هستید بگیرید بعدش وارد بخش اپگرید بشین.
این هم تعداد و پوینت مورد نیاز:
Health Extension 1 (20,000 TP)
Health Extension 2 (32,500 TP)
Health Extension 3 (50,000 TP)
Health Extension 4 (65,000 TP)
Health Regen 1 (60,000 TP)
Health Regen 2 (72,500 TP)
Health Regen 3 (90,000 TP)

1ICLiGJhbC8yFQRqXCdRGEYxL2FjaC8wL0YAAAAA5+fn+yaqKg==.jpg

Purchase all Combat Upgrade.15G
همه ی اپگرید های مربوط به مبارزه رو بگیرید که 6 تا هست و این هم لیست و تعداد پوینت مورد نیاز
Wide Attack Upgrade (45,000 TP)
Stun Charge Upgrade (42,500 TP)
Focused Attack (60,000 TP)
Couner Attack (45,000 TP)
Evade Attack (50,000 TP)
Combat Awareness (5000 TP)

0YCLiGJhbC81FQRqXCdRGEYxL2FjaC8wL0EAAAAA5+fn-oRB0w==.jpg

Purchase all Staff Upgrades.15G
همه ی اپگرید های مربوط به Staff رو بگیرید که تعداش 12 تا هست.
Fire Rate 1 (7,500 TP)
Fire Rate 2 (12,000 TP)
Ammo Increase 1 (10,000 TP)
Ammo Increase 2 (20,000 TP)
Ammo Increase 3 (35,000 TP)
Stun Time 1 (15,000 TP)
Stun Time 2 (27,500 TP)
Stun Time 3 (45,000 TP)
Stun Effect (22,500 TP)
Plasma Penetration (35,500 TP)
Plasma Damage 2x (42,500 TP)
Plasma Damage 4x (65,000 TP)

1YCLiGJhbC9FCBt1GyxTVkYxL2FjaC8wLzIxAAAAAOfn5-rcZrY=.jpg

Purchase all Shield Upgrades.15G
همه ی اپگرید های مربوط به سپر رو بگیرید که 8 تا هست و این هم پوینت مورد نیاز
Shield Recharge 1 (15,000 TP)
Shield Recharge 2 (22,500 TP)
Shield Strength 1 (20,000 TP)
Shield Strength 2 (30,000 TP)
Shield Strength 3 (50,000 TP)
Block Strength 1 (20,000 TP)
Block Strength 2 (30,000 TP)
Block Strength 3 (50,000 TP)

1oCLiGJhbC9ECxt1GyxTVkYxL2FjaC8wLzEwAAAAAOfn5-kurow=.jpg

Purchase all Upgrades.30G
خب باید همه ی اپگرید ها رو بگیرین که فکر کنم 33 تا اپگرید داره بازی و شما به حدود 1,212,500 تا پوینت واسه گرفتن همه ی اپگرید ها نیاز دارین.
(واسه کامل شدن 4 تا اپگرید اخری باید بعضی از مرحله ها که زیاد پوینت میدن رو تکرار کنید مرحله های 6 و 7 و 11 خیلی خوب پوینت میدن.)

0ICLiGJhbC9MCxt1GyxTVkYxL2FjaC8wLzE4AAAAAOfn5-+rUXs=.jpg

Collect half of the Masks.20G
به اچیومنت بعدی مراجعه شود.

0YCLiGJhbC9NCxt1GyxTVkYxL2FjaC8wLzE5AAAAAOfn5-5Lqeg=.jpg

Collect all Masks.50G
داخل بازی ماسک های پراکنده هست که بعضی هاشون رو خود به خود مانکی پیدا میکنه کلا 26 تا ماسک هست واسه دیدن اینکه هر مرحله چند تا ماسک داره به قسمت Chapter Select برید
(من خودم هنوز نتوسنتم این اچیومنت و بعدی رو کامل کنم ولی اگه هر کدوم رو گیر کردین میتونید بپرسین تا توضیح بدم واستون)
البته اموزش تصویری و جای همه ی ماسک ها در لینک زیر موجود هست

0YCLiGJhbC9DCBt1GyxTVkYxL2FjaC8wLzI3AAAAAOfn5-6eddw=.jpg

Collect half of the Tech Orbs.15G
به اچیومنت بعدی مراجعه شود.

0oCLiGJhbC9MCBt1GyxTVkYxL2FjaC8wLzI4AAAAAOfn5-25YdI=.jpg

Collect all Tech Orbs.50G
همه ی Orb های داخل بازی رو پیدا کنید که سخترین اچیومنت بازی هست درصد پیدا شده ی Orb ها رو هم تو قسمت Chapter Select میزنه به جز مرحله ی اول هر کدوم باید 100%بشه که واقعا جز سخترین اچیومنت های سال های اخیر هست!!! 1 لینک از Guide که داخل سایت ها من دیدم

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
درمورد این دوتا اچیومنت توضیح بدم:
0ICLiGJhbC9DFQRqXCdRGEYxL2FjaC8wLzcAAAAA5+fn--1Ajw==.jpg

Rescue Trip from the Dog in less than 36 seconds.15G
این اچیومنت اخر مرحله ی 9 باید بگیرید 1 سگ:d زنه رو میگیره و فرار میکنه شما باید از رو همه ی نورها ی ابی که داخل اب هست عبور کنید تا سرعت شما زیاد بشه روش خاضی نداره روی همه نورهای ابی برید نزدیک سگ که شدید حدود فاصله ی 4 متری که رسیدی دکمه ی B رو بزنید(اگه اچیومنت هم زمان ازاد نشد واسه این که چک پونت داشته باشید با استفاده از دکمه وسط دسته به داخل داشبرد برید)

14CLiGJhbC9FCxt1GyxTVkYxL2FjaC8wLzExAAAAAOfn5-jOVh8=.jpg

Rescue Trip from the Rhino in less than 35 seconds.15G
این هم تو مرحله ی 11 ازاد میشه باید روی همه ی همین نورهای ابی عبور کنید مثل اچیومنت بالایی هست ولی 1 خورده سخت تر هست پس اگه ازاد نشد حتما به داخل داشبورد برید قبل از اینکه چک پوینت بده.
اگر دارید روی Hard بازی رو پیش میبرید، فکر گرفتن این دوتا رو از سرتون بیرون کنید. روی نرمال با کمی دقت به آسونی باز میشه.

omid_fakhrayi

کاربر سایت
Aug 10, 2009
144
نام
امید

Complete a Chapter without losing any health.50G
1 مرحله رو بدون اینکه ضربه بخورید و خونتون کم بشه رد کنید.
واسه این کار مرحله ی 1 بهترین مرحله هست چون مبارزه کلا 2 تا بیشتر تو این مرحله نیست البته اگه از سپر شما انرژی کم بشه مشکلی نست ولی اگه بالای صفحه قرمز شد بدونید خونتون کم شده
سخت ترین جای این مرحله هم همون جایی هست که باید از روی بال هواپیما بپرید بدون اینکه اتیش بگیرید که با 1 کم دقت میشه راحت ردش کرد
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
من هر کاریش کردم نشدواصلا جونم هم کم نشد و اتیش هم نگرفتم
select chapter انتخاب کردم وبازی رو easy هست ,مشکلم ازکجاست؟

hitman_ravani

کاربر سایت
Aug 10, 2006
1,253
نام
علی
سلام.

مفتخرم که بگم من الان تا انتهای CHAPTER 13 بازی کاملآ 100% همه ORB ها و همه MASK ها رو گرفتم!

تازه دارم میرم CHAPTER 14 که بازی تمام بشه!

تا الان فکر کنم کمتر کسی تونسته بشه حد عقل همه ORB ها رو 100 کرده باشه!!

ماسک رو دیدم اکثر افراد 100 گرفتن.

در باره اورب ها سوال بود بگید

hitman_ravani

کاربر سایت
Aug 10, 2006
1,253
نام
علی
خوب! بازی بصورت کاملآ 100% تمام شد!

تمام Achievement ها آنلاک شد! بجز!

UPz+-jk=.jpg

Complete all Chapters on Hard.100G
بر روی درجه سختی (سخت بازی رو تموم کنید)

این هم فکر نکنم اصلآ حسش باشه!

Mohammad®eza

کاربر سایت
Oct 15, 2006
1,244
سلام به همه استادای اچیومنت یه سوال داشتم من سرویس شدم این مرحله اول رو بدون اینکه کسی یه خط روم بندازه میرم تا آخرش حتی آتیش بال هواپیما هم بهم نمیخوره ولی این اچیومنت اصلا آزاد نمیشه چیکار کنیم ما .

Complete a Chapter without losing any health 50G

Extreme

کاربر سایت
Mar 12, 2007
381
نام
AlirezA
سلام به همه استادای اچیومنت یه سوال داشتم من سرویس شدم این مرحله اول رو بدون اینکه کسی یه خط روم بندازه میرم تا آخرش حتی آتیش بال هواپیما هم بهم نمیخوره ولی این اچیومنت اصلا آزاد نمیشه چیکار کنیم ما .

Complete a Chapter without losing any health 50G

كلأ اون مرحله رو بيخيال شو.برو مرحله 11 با درجه سختيه easy خيلي راحته. Shield تا ته upgrade باشه بهتره.
حملات غول رو هم با قلطيدن جا خالي بده.راستي ميتوني بعد هر بار save كردن يه backup از سيوت بگيري (اگه Memory اضافه داشته باشي;))

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر