DVDVideo

Sayeh

کاربر سایت
Sep 28, 2005
633
نام
سایه
سلام

میخوام من رو راهنمایی کنید و در واقع بهم یاد بدین.
من 2 تا فیلم Avi دارم مثلا هر کدوم به حجمهای 700 و 900 mb. حالا میخوام اینها رو تبدیل کنم به dvdvideoکه توی دستگاه DVDPlayer هم دیده بشه چون خیلی دستگاه ها هنوز avi رو ساپورت نمیکنن.

من وقتی با نرو قسمت dvdvideo رو میزنم و مثلا فایل 900mb رو add میکنم میگه احتیاج به dvd9داری و حجمش از یه dvd هم بیشتر میشه.

حالا میخوام بدونم بعضی فیلمهای dvd رو که از بیرون میگیرم مثلا 5 تا فیلم توی یه dvd هست و کیفیتشون هم خوبه؟!چه جوریه؟؟

Mohammad

Aquatic Guru
Administrator
Sep 23, 2005
675
نام
محمد
برای تبدیل فایل های تصویری به DVD Video با نرو به این قسمت برید :

Nero Vision > Make DVD > DVD-Video

یا اینکه داخل Nero StartSmart از قسمت Photo and Video گزینه Make Your Own DVD-Video رو انتخاب کنید.

حالا فایل یا فایل های تصویری مورد نظر رو Add کنید، در حالت دیفالت اگه از مرز 4.7 گیگ رد بشه یک پیغام میاد که میگه میخواید از کیفیت کم کنه و در عوض توی همون DVD 4.7 جا بده یا نه؟ میتونید yes بزنید، اما در صورتیکه اون پیغام نیومد یا اینکه خودتون میخواید تنظیمات رو بصورت دستی انجام بدید ( که کار بهتریه ) به این قسمت برید :
More > Video Option > DVD-Video

گزینه Quality در حالت دیفالت روی Automatic هست، میتونید گزینه های بعدی مثل High Quality , Standard , Long Play , .... رو انتخاب کنید که هر چی پایین تر میاد حجم و کیفیت رو کمتر میکنه، اما بهترین کار اینه که گزینه Custom رو انتخاب کنید و Bit rate رو بصورت دستی وارد کنید ( در حالت High quality برابر 8000 kb/s هست در حالت استاندارد 5073 و غیره )
bit rate حجم و کیفیت تبدیل رو مشخص میکنه، با امتحان کردن چند تا عدد سعی کنید بالاترین bit rate ممکن رو پیدا کنید طوری که کل حجم DVD رو پر کنه.
مثلاً اگه زدید 4000 و ok کردید و حجم DVD شد 3.5 گیگ یعنی هنوز جا دارید که بالاتر ببرید، انقدر بازی کنید تا حجم بشه حدود همون 4.38 گیگ که مرز هست.

البته من از Nero استفاده نمیکنم چون تنظیماتی برای اضافه کردن زیرنویس به فیلم توش پیدا نکردم. Super DVD Creator رو ترجیح میدم. البته تنظیمات دیگه ش به پای نرو نمیرسه.

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,805
نام
امین
راستی چطور میشه فیلمهای avi یا همون divx خودمون رو رایت کنیم که روی دستگاه بشه پخشش کرد؟؟
روی 1 سی دی نمیشه نه؟؟

سایه خانوم من خودم از برنامه ی WinAVIVideoConverter استفاده میکنم خیلی هم ازش راضی هستم:

1.jpg

Mohammad

Aquatic Guru
Administrator
Sep 23, 2005
675
نام
محمد
راستی چطور میشه فیلمهای avi یا همون divx خودمون رو رایت کنیم که روی دستگاه بشه پخشش کرد؟؟
روی 1 سی دی نمیشه نه؟؟
[/B]
خب منظورت چه دستگاهی هست؟ VCD Player? DVD Player? DVD,Divx Player ?

اگه دستگاهت Divx هم پخش میکنه که همون بصورت Data CD رایت کن.
اگه VCD Player هست با همین نرم افزاره خودت میتونی تبدیلش کنی به VCD که اگه زمان فیلم بیشتر از 80 دقیقه باشه تبدیل میشه به 2 سیدی.
اگرم DVD Player هست که میتونی تبدیل کنی به 1 DVD.

Mohammad

Aquatic Guru
Administrator
Sep 23, 2005
675
نام
محمد
DVD,Divx Player هست;)
data رایت کنم روی دستگاه میاد؟
48.gif
واقعا؟؟
من یه دف تست کردم نشد:(
راهش همینه. اگه پخش نمیشه احتمالاً اون Player کدک استفاده شده در اون فیلم رو ساپورت نمیکنه. چون Divx استاندارد درست حسابی نداره ... هر کی با یجور کدک تبدیل میکنه به Divx
مثلاً تورنت های Axxo رو نگاه کنی زیر همشون نوشته : All stand-alone DviX players compatible یعنی با این دستگاه ها سازگار هست.

البته من در مورد این Divx Player ها اطلاعات چندانی ندارم باهاشون هم کار نکردم اما چیزی که به نظرم میرسه همین بود که گفتم.

Konami

Administrator
Sep 22, 2005
1,048
نام
Hamed
سلام ...

من فيلم های DVD را با Nero6 ايميج ميگرفتم و رايت ميکردم الان که سرويس پک ۲ نصب کردم Nero6 را قبول نميکنه و ميگه با ويندوز مچ نيست و Nero 7.2 را نصب کردم.

اما مشکل!
حالا که با ۷ رايت ميکنم وقتی DVD رایت شده را داخل دستگاه ميزارم اولا زمان زيادی طول ميکشه تا لود بشه و Rom خرخر میکنه ! خط رايت ديويدی را با ديويدی اصلی مقايسه ميکنم ميبينم خط رايت پايين تر از ديودی اصلی است و فضای خالی بيشتری دارد اما حجم برابر است !؟! تا بحال ۶ ديويدی رايت کردم که همه اين مشکلات را دارن ... دوستان اگر اطلاعاتی دارن ممنون ميشم راهنمايی کنن.

(ايا ميتونم با اينکه ويندوز اعلام ميکنه Nero6 با اين ورژن ویندوز همخوانی ندارد باز هم از اين برنامه استفاده کنم ؟یا مشکلی ایجاد میشه ؟ برنامه مناسب ديگری هم برای رايت DVD ميشناسيد ؟)

Dr.XJ

کاربر سایت
Sep 28, 2005
1,868
سلام ...

من فيلم های DVD را با Nero6 ايميج ميگرفتم و رايت ميکردم الان که سرويس پک ۲ نصب کردم Nero6 را قبول نميکنه و ميگه با ويندوز مچ نيست و Nero 7.2 را نصب کردم.

اما مشکل!
حالا که با ۷ رايت ميکنم وقتی DVD رایت شده را داخل دستگاه ميزارم اولا زمان زيادی طول ميکشه تا لود بشه و Rom خرخر میکنه ! خط رايت ديويدی را با ديويدی اصلی مقايسه ميکنم ميبينم خط رايت پايين تر از ديودی اصلی است و فضای خالی بيشتری دارد اما حجم برابر است !؟! تا بحال ۶ ديويدی رايت کردم که همه اين مشکلات را دارن ... دوستان اگر اطلاعاتی دارن ممنون ميشم راهنمايی کنن.

(ايا ميتونم با اينکه ويندوز اعلام ميکنه Nero6 با اين ورژن ویندوز همخوانی ندارد باز هم از اين برنامه استفاده کنم ؟یا مشکلی ایجاد میشه ؟ برنامه مناسب ديگری هم برای رايت DVD ميشناسيد ؟)
حامد جان من از وین مدیا سنتر (+SP2) استفاده میکنم و با نرو 6 هم مشکلی ندارم:confused:
البته من از نرو 6.6 استفاده میکنم
البته اگه فقط قصد کپی DVD رو داری میشه از نرم افزار های دیگه هم استفاده کرد ;)

Dr.XJ

کاربر سایت
Sep 28, 2005
1,868
سلام ...
اگه اين موضوع باعث مشکلی در استفاده از اين برنامه نميشه پس مسله ای نيست :

01.JPG
سلام
البته به من این پیغام رو نمیده
شما ورژن نروت اگه کمتر از اون 6.6 هستش بهتره از 6.6 (یا بالاتر) استفاده کنی
ولی فقط یه تست جوابتونه
Continue رو بزنید و نهایتا یه سی دی (یا دی وی دی :biggrin1:) رو از دست میدین دیگه
به هر حال این برای سیستم شما مشکلی ایجاد نمیکنه ;)

Ali

On The Day The Wall Came Down
Administrator
Sep 22, 2005
4,214
نام
علی
اگه اين موضوع باعث مشکلی در استفاده از اين برنامه نميشه پس مسله ای نيست :
سلام استاد

نه مشکلی ایجاد نمیکنه من مدت ها ازش استفاده می کردم

duke_nukem

کاربر سایت
Dec 30, 2006
1,080
نام
مانی
کسی تونسته چند تا فایل vcd رو رو dvd بزنه؟همیشه صدا و تصویر همزمان نمیان بعضی مواقع هم اصلا نصف فیلم تبدیل نمیشه

Sayeh

کاربر سایت
Sep 28, 2005
633
نام
سایه
یه سوال

با چه نرم افزاری میشه چند تا فایل avi رو که هر کدوم حدوده 600Mb هست رو توی یک DVD به صورت DVD Video رایت کرد بدون افت کیفیت که در سیستم های نمایش خانگی هم دیده بشه؟؟

فیلمای زیادی رو میبینم که مثلا توی یک DVD چهار تا یا 6 تا فیلم رایت شده. کیفیت مطلوبی هم داره. توی دستگاه DVD Playerها ی خانگی هم پخش میشه.

مرسی.

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,012
نام
خلیل
به به از این طرفها .

خوب چندتا سوال پیش میاد برای این کار شما

ایا سورس اطلاعات شما DIVX و XVID هستش .
و اینکه روی دستگاه شما نوشته شده که که این فرومت رو ساپورت کنه
شما به راحتی میتونید فیلم های خودتون رو با همون برنامه Nero روی حالت Data رایت کنی
و در دستگاه پخش قرار بدید و فیلم رو مشاهده کنید

حتی اگه فیلم هم دارای فایل زیر نویس باشه در صورت ساپورت کردن دستگاه فایل زیر نویس رو
هم لود میکنه و زیر فیلم قرار میده .

--------

ولی اگه بخواید که فیلم رو تبدیل کنید و بعد رایت کنید این موضوع جدایی هستش
که اگه بخوای 6 تا فیلم رو این طوری در یک دی وی دی قرار بدید و عمل کنورت روی اون اعمال
بشه بسته به تعدادی که انتخاب کردید سطح کیفی خیلی پایین میاد .

بهتر که از همون سورس اصلی که دارید برای رایت مستیقیم استفاده کنید .

اگه بازم نیازی به توضیحات بیشتری در هر دو مورد بود بگید تا در صورتی که اطلاع داشته باشم
توضیح بدم .

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,012
نام
خلیل
الان که پست بالای صفحه رو دیدم ظاهراً دستگاه شما فایل های AVI رو ساپورت نمیکنه

برنامه ای رو که میتونم به شما پیشنهاد کنم که خوب و راحت و زیاد حرفه ای نباشه برنامه
ConvertX to DVD هستش .

کار با برنامه این طوری هستش که شما فقط فایل های تصویری فیلم رو ADD میکند و بعد فایل های
SUB اگه باشه و در نهایت ساخت یک منوی ساده برای دیدن لیست فیلم ها .

نکته ای رو که باید بگم در تنظیمات خود برنامه Settings> Encoding > Encoding quality/speed
رو روی High quality / Slow encoding قرار بدید و قسمت Target size رو روی DVD-5 4400 MB

اگه خواستید کیفیت بهتری بگرید Conversion priority رو میتونید تغییر بدید .

در تب General هم میتونید مسیر ذخیره شدن فایل ها تبدیل شده رو مشخص کنید .

بعد از اینکه تمام فایل ها رو در برنامه ADD کردید روی کلید Convert بزنید پیغامی ظاهر میشه مبنی
بر اینکه حجم فایل های شما از سایز DVD خارج هستش آیا با کم کردن کیفیت فیلم ها جبران بشه
شما تایید کرده و مرحله تبدیل رو شروع کنید .

نکته : برای اینکه کار برنامه رو تست کنید نیازی نیستش که تا آخر بزارید تبدیل کنه
چند دقیقه از فیلم کافی هستش تا نمونه خوبی بشه برای دیدن .

VSO_ConvertXtoDVD_v2.2.2.256 - 8.27 MB

تا بعد حق نگهدار

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر