PlayStation Dreams

bc.png
Dreams​
سازنده: Media Molecule​
ناشر: Sony Interactive Entertainment​
پلتفرم: PlayStation 4​
تاریخ عرضه: 16 آوریل 2019​
سبک: Sand Box​
هنگامی که شرکت «مدیا مولکول» در جریان رویداد رونمایی از کنسول پلی‌استیشن 4، تصاویر عجیبی از شخصیت‌هایی که درحال نواختن موسیقی و... نمایش داد، هیچ کس تصور نمی‌کرد که این تصاویر مربوط به عنوانی باشد که در آینده Dreams نامیده می‌شود.​
سپس در مراسم بزرگ E3 سال 2015 بود که شرکت سونی با نمایش این عنوان برای نخستین بار، طرفداران را با یکی از عجیب‌ترین و درعین حال خلاقانه‌ترین آثار ساخته شده روی این پلتفرم آشنا کرد. هدف شما در دریمز ساخت و ساز است و تنها محدودیتی که با آن مواجه می‌شوید، میزان خلاقیت خود خواهد بود! در ادامه به برخی از ویژگی‌های موجود در این اثر می‌پردازیم. این بازی فعلا در Early Access به سر می‌برد. به این معنا که ویژگی‌ها و محتوای آن کامل نبوده و به مرور زمان، چیزهای جدیدی به آن افزوده می‌شود. درحال حاضر برای تهیه این عنوان کافی‌ست تا مبلغی معادل 29.99 دلار بپردازید اما هنگامی که بازی به صورت کامل عرضه شود، هزینه خرید آن به 59.99 دلار افزایش پیدا می‌کند. لازم به ذکر است که خریداران نسخه 30 دلاری بدون پرداخت مبلغی اضافه می‌توانند از ویژگی‌های بازی در هنگام عرضه نهایی استفاده کنند.​
dreams-bc2.jpg
یکی از بخش‌هایی که در بازی اصلی وجود دارد اما به علت ماهیت Early Access دریمز، در نسخه فعلی موجود نیست، بخش داستانی است. طبق صحبت‌های سازنده، این بخش شامل 3 خط داستانی با گیم‌پلی متفاوت و اهدافی تازه می‌شود و به منظور آشنا کردن بازیکن با ویژگی‌های مختلف بازی طراحی خواهد شد. البته نباید انتظار حالت داستانی پیچیده و گسترده‌ای را داشته باشید.​
dreams-bc.png
تمرکز اصلی «دریمز» روی بخش گیم‌پلی است. برای درک بهتر این اثر بد نیست بدانید که دریمز فراتر از یک بازی عمل می‌کند. این عنوان بیشتر شبیه محیطی برای آزمودن خود در زمینه ساخت بازی‌، فیلم، صحنه‌ها و یا به طور کلی، ایده‌هایی‌ست که در ذهن شما می‌گذرد. هرچند که امکان تجربه ساخته‌های دیگران نیز برای شما مهیا شده تا درصورت عدم تمایل به ساخت و ساز، از ساخته‌های دیگران لذت ببرید. برخلاف دیگر ساخته‌ی این تیم، یعنی Little Big Planet، شما در ساخت سبک‌های مختلف محدودیت خاصی ندارید. به ساخت عنوانی اول شخص فکر می‌کنید؟ آیا به تولید فیلم‌های کوتاه علاقه‌مند هستید؟ نواختن موسیقی و ساخت قطعه‌های جدید حرفه شما به حساب می‌آید؟ دریمز پاسخ به تمام این پرسش‌ها را می‌دهد. شما می‌توانید آن چیزی را بسازید که همیشه علاقه داشتید.​
در نگاه اول، ممکن است کنترل و نحوه ساخت و ساز بازی دشوار به نظر برسد، اما این اثر با ارائه روش‌های ساده و قابل فهم، قسمت‌های آموزشی کامل و یک کامیونیتی فعال و همکار، می‌تواند افرادی که حتی علاقه‌ای به این سبک ندارند را نیز جذب کند.​
پرسش و پاسخ
سؤال: تا چه زمانی می‌تونم Dreams رو به قیمت 30 دلار تهیه کنم؟
جواب: مدیامولکول تاریخ دقیقی برای این مورد اعلام نکرده، اما به صراحت گفته که برای مدتی محدود می‌تونید Early Access رو خریداری کنید و بعد از اون، بازی غیر قابل خرید می‌شه تا زمانی که نسخه کامل عرضه بشه.​
سؤال: بعد از خرید نسخه ارلی اکسس، برای تجربه نسخه کامل آیا باید 30 دلار اضافه بپردازم؟
جواب: خیر. درصورت تهیه این نسخه، برای همیشه مالک بازی خواهید شد و تمامی ویژگی‌های جدید را به صورت رایگان دریافت می‌کنید.​
سؤال: من تاحالا بازی نساختم. آیا دریمز نیاز به دانش برنامه نویسی داره؟​
جواب: خیر. دریمز برای همه طراحی شده. حتی اگر علاقه و استعداد ساخت بازی نداشته باشید، این عنوان باعث پیشرفت شما می‌شه.​
سؤال: برای تجربه دریمز حتماً باید کنترلرهای Move و دوربین پلی‌استیشن بخرم؟
جواب: خیر. استفاده از دو مورد یاد شده می‌تواند باعث ایجاد تجربه‌ای متفاوت شود اما با استفاده از کنترلرهای خود کنسول نیز می‌توانید به آسانی از تمامی ویژگی‌های این اثر استفاده کنید.​
با افزوده شدن ویژگی‌های جدید، پست اول آپدیت می‌شود.

با تشکر از کاربر @esm nadaram بابت تصاویر زیبایی که از مرحله ساخته شده خودش فرستاده.

آخرین ویرایش:

Ludens

Fallen Angel of the Night
Loyal Member
Dec 7, 2015
5,382
خب خب ! این توییت غیر عادی و مشکوک مدیامولکول چه معنی می‌تونه داشته باشه؟ :D

4skq_mm.jpg

شاید بالاخره یک خبری از اون بتای کذایی بشنویم؟! چون تا به حال که عرضه ـش رو به 2019 موکول نکردن، شاید بخوان در این استریم پیش رو اعلام بکنن!

پ.ن: منظورم تاریخ عرضه نسخه بتا هست. تا قبل از این گفتن 2018 میادش و هر بار هم که ازشون سوال پرسیده شد چیزی رو رد نکردن و به طور مثال نگفتن که 2019 میاد :D
دقیقا تاریخ عرضه بتا بود! :D
گویا برای کسایی که تو خبرنامه سایت مدیا مولکول ثبت نام کردن از 19 دسامبر (همین فردا) تا 21 ژانویه و برای کاربرای عادی از 8 ژانویه تا 21 ژانویه بتا در دسترس قرار میگیره، به +PS هم نیاز ندارید.

پ.ن: نمیدونم اگه از الان عضو بشیم بازم قبول میشه یا نه ولی لینک عضویتش رو میذارم هرکی خواست تست کنه. البته ملت چنان هجوم آوردن فعلا صفحه بالا نمیاد. :))
https://www.mediamolecule.com/blog/newsletter

Fenris Wolf

کاربر سایت
Jan 9, 2009
8,739
نام
شروین
دقیقا تاریخ عرضه بتا بود! :D
گویا برای کسایی که تو خبرنامه سایت مدیا مولکول ثبت نام کردن از 19 دسامبر (همین فردا) تا 21 ژانویه و برای کاربرای عادی از 8 ژانویه تا 21 ژانویه بتا در دسترس قرار میگیره، به +PS هم نیاز ندارید.

پ.ن: نمیدونم اگه از الان عضو بشیم بازم قبول میشه یا نه ولی لینک عضویتش رو میذارم هرکی خواست تست کنه. البته ملت چنان هجوم آوردن فعلا صفحه بالا نمیاد. :))
https://www.mediamolecule.com/blog/newsletter

آره خیلی حدس دقیقی بود :D!

درمورد سوالت:

متاسفانه «مدیامولکول» اعلام کرد به افرادی که تا حالا موفق به ثبت نام در این خبرنامه نشده‌اند و یا از این لحظه اقدام به ثبت نام بکنند هیچ نوع کُدی تعلق نمی‌گیرد.

درکل هم خوشحالم هم ناراحت.
خوشحال از این که بتا بعد از یک نسل کامل که از عمر کنسول میگذره داره میاد :D
و ناراحت از این که توی خبرنامه لعنتیشون شرکت نکرده بودم :))

• Like
Reactions: Ludens

Fenris Wolf

کاربر سایت
Jan 9, 2009
8,739
نام
شروین
لینک‌های ثبت نام بتا

برای اکانت‌های آمریکا:

برای اکانت‌های اروپا:

توجه بکنید دوستان، این بتا محدودیت‌های خاصی داره. مثلا شما اجازه ندارید عکس و ویدیو از بازیتون جایی قرار بدید و یا حتی دررابطه با بتا توی هیچ شبکه اجتماعی صحبت کنید. تنها جایی که مجاز به صحبت هستید فروم های اختصاصی مدیا مولکول برای بتا هست.
تا جایی که میدونم حجم بتا زیر 5 گیگه. فکر میکنم بین 2 تا 4 گیگ باشه.
ثبت نام کنید و لینک ها احتمال داره که تا 12ـم ژانویه طول بکشه تا بهتون ایمیل بشه.

esm nadaram

کاربر سایت
Jan 24, 2010
2,676
نام
حسین
لینک‌های ثبت نام بتا

برای اکانت‌های آمریکا:

برای اکانت‌های اروپا:

توجه بکنید دوستان، این بتا محدودیت‌های خاصی داره. مثلا شما اجازه ندارید عکس و ویدیو از بازیتون جایی قرار بدید و یا حتی دررابطه با بتا توی هیچ شبکه اجتماعی صحبت کنید. تنها جایی که مجاز به صحبت هستید فروم های اختصاصی مدیا مولکول برای بتا هست.
تا جایی که میدونم حجم بتا زیر 5 گیگه. فکر میکنم بین 2 تا 4 گیگ باشه.
ثبت نام کنید و لینک ها احتمال داره که تا 12ـم ژانویه طول بکشه تا بهتون ایمیل بشه.
خيلي ممنون از لينك هايي كه قرار دادي،
دستم از بتا قبلي كه كوتاه موند( دير داخل سايتشون ثبت نام كردم)
ولي اينقدر هايپم كه دستم به اين بتا برسه كه حد نداره. داخل فروم ها اونور كه خيلي رازي به نظر ميرسيدن ، كاش بشه منم امتحانش كنم حتي از همين الان يه سري مراحل recommended رو داخل ليست گذاشتم كه امتحانشون كنم.
-----------

بيشترين بازي كه منتظرشم همين لعنتيه :D

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,270
نام
امیر حسین
به سلامتی!
اونایی که بتا میزنید...اینجا خبر برسونید چطوره و چی به چیه، صدا به کسی نمیرسه:-"
یا اگر حساس ترید... میشه گفت و گو خصوصی هم راه انداخت و تا 10نفر فکر کنم میشه اد کرد:-"

• Like
Reactions: Ludens and vaan 2

esm nadaram

کاربر سایت
Jan 24, 2010
2,676
نام
حسین
من که ثبت نام کردم، امیدوارم یه تجربه هر چند جزئی از تمام بخش های بازی باشه،
فقط بخش ساخت و سازه.

اينجا Nda تاثير نداره كه :D هركي دستش رسيد سير تا پياز بازي رو بريزه رو دايره تا همه لذت ببريم :D

• Like
Reactions: vaan 2

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,035
نام
مازیار

اين تاپ ٥ مراحليه كه مردم داخل اين چند روز ساختن :|

فوق العاده هست.

مغزم سوخت، هنوزم سر حرفم هستم، چیزایی که ساختن بدون محتوا و قطعا کوتاهه، ولی تنوع چیزایی که میشه توش ساخت مغزم رو منفجر کرد،

اگه چند نفر پایه پیدا کنم حتما بازی رو میگیرم، چون تنهایی غیر ممکنه، واقعا فرصت خوبیه، خصوصا تو کشور های خدا زده ای مثل ما آدم فرصت کنه استعداد هاش رو نشون بده!

• Like
Reactions: esm nadaram

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,035
نام
مازیار
آقا ینی اون محیط برفی و کلبه و ... ساخت خود پلیره ؟

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
والا منم موندم چرا به جای نشون دادن این چیزا،تو اون نمایش های گیم پلی اون چیزای ساده و ابتدایی رو نشون میدادن

آخرین ویرایش:

esm nadaram

کاربر سایت
Jan 24, 2010
2,676
نام
حسین
آقا ینی اون محیط برفی و کلبه و ... ساخت خود پلیره ؟

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
كاملا ساخت خوده پليره از صفر تا صدش،
حتي مكانيك حركتي اون جيپه يا اون كه زمان رو كنترل ميكنه تمامو كمال از پايه توسط خود پلير ساخته شده.

@vaan 2

دلت روشن باشه بابا :D
فقط ببين داخل ٢ هفته با اينكه نه تمام tools ها بازي در دسترس بود و نه assest و امكاناتي از طرف مديا ملوكول و همه اينا به كنار همه هنوز ناوارد بودن با امكانات بازي چي ساختن.

حالا تصور كن كه هم زمان ساختشون بيشتر باشه و محدود به بتا نشه هم اينكه كاميونيتي بازي گسترده بشه و به هم كمك كنن و سوالات هم رو پاسخ بدن و امكاناتشون با توجه به full بودن بازي بيشتر بشه
:D

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,035
نام
مازیار
كاملا ساخت خوده پليره از صفر تا صدش،
حتي مكانيك حركتي اون جيپه يا اون كه زمان رو كنترل ميكنه تمامو كمال از پايه توسط خود پلير ساخته شده.

@vaan 2

دلت روشن باشه بابا :D
فقط ببين داخل ٢ هفته با اينكه نه تمام tools ها بازي در دسترس بود و نه assest و امكاناتي از طرف مديا ملوكول و همه اينا به كنار همه هنوز ناوارد بودن با امكانات بازي چي ساختن.

حالا تصور كن كه هم زمان ساختشون بيشتر باشه و محدود به بتا نشه هم اينكه كاميونيتي بازي گسترده بشه و به هم كمك كنن و سوالات هم رو پاسخ بدن و امكاناتشون با توجه به full بودن بازي بيشتر بشه
:D
دقیقا منم دارم به همین فکر میکنم، به رفیقام گفتم این تازه رو بتا ساخته شده که اصلا امکانات اصلی رو نداره تازه اونم تو کمتر از یه هفته،

فقط الان شدیدا برای من سوال شده بازی امکانات به خصوصی برای بازی rpg میده، مثل لول آپ کارکتر یا کرفتینگ و ارتقا سلاح و ساخت آیتم؟؟ واقعا نیاز دارم بدونم

Fenris Wolf

کاربر سایت
Jan 9, 2009
8,739
نام
شروین
دقیقا منم دارم به همین فکر میکنم، به رفیقام گفتم این تازه رو بتا ساخته شده که اصلا امکانات اصلی رو نداره تازه اونم تو کمتر از یه هفته،

فقط الان شدیدا برای من سوال شده بازی امکانات به خصوصی برای بازی rpg میده، مثل لول آپ کارکتر یا کرفتینگ و ارتقا سلاح و ساخت آیتم؟؟ واقعا نیاز دارم بدونم

بازی امکان ساخت هرچیزی که شما دلتون بخواد رو می‌ده. از rpg گرفته تا اول‌شخص. البته که باید برای ساختشون آموزش‌های خود بازی رو دنبال کنید و خیلی بعیده که مو به مو بیاد تمام لاجیک‌های یک بازی rpg رو توی آموزش بگه اما امکان پذیره چون قبلا خودشون تاکید کردن که هرچیزی که بخواید رو می‌تونید بسازید
مثلا توی یکی از مراحلی که ملت توی بتا ساختن یکی بازی با زمان رو توی مرحله‌ش گذاشته بود که خود اعضای تیم سازنده تعجب کرده بودن چون آموزشش رو نذاشته بودن و براشون خیلی چیز عجیبی بود‌

مطمئن باشید که ظرف یک ماه اول عرضه بازی کلی راهنما توی اینترنت میاد که چطوری ساخت و ساز براتون راحت‌تر بشه... حتی اگه سراغ راهنما هم نرفتید، هستند کسایی که لاجیک‌های سبک‌های مختلف رو بسازن و با حالت remix برای همه بازیکنا قرار بدن تا افراد بتونن بدون نیاز به این که درگیر سیستم‌های نسبتا پیچیده بشن، بازی که مدنظرشون هست رو بسازند:D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر