Dragon Age : Inquisition | PC [پست اول خوانده شود]

سومین شماره از عنوان CRPG استدیوی Bioware یعنی Dragon Age در اکتبر ماه پارسال به طور رسمی توسط Mark Darrah به نام Inquisition معرفی شد.
بازی تایید شده است که از انجین Frostbite 3 استفاده میکند و سازندگان بازی ابراز رضایت کامل در استفاده از این انجین کرده اند.
همچنین طبق شایعات بازی برای کنسولهای نسل بعدی نیز آماده می شود.
داستان بازی به طور کامل مشخص نیست پیرامون چه موضوعی اتفاق می افتد اما با توجه به نام بازی داستان به احتمال بسیار زیاد ادامه در گیریهای Mageها و Chantry است.
نام Inquisition در بازی به گروهی بسیار قدیمی اطلاق می شود که در زمان دور هنگام Blight اول در مقابل جادو و مرتدان به Maker ایستادگی کردند.در حال حاضر دو گروه Seekers of Truth و محفل Templar Order از Inquisition مشتق شده است.
آرت ورکهای متشر شده از بازی:

ناشرEA
توسعه دهندهBioware
پلتفرمPC,Xbox One,PS4,PS3,X360
تصاویر بیشترتصاویر Dragon Age: Inquisition
تاریخ انتشار 2014
تاپیک امتیازات----------
پیش‌نمایش بازی----------
نقد بازی---------

بزرگترین دانشنامه Dragon Age به زبان پارسی

Minimum System Requirements
CPU: AMD quad core CPU @ 2.5 GHz, Intel quad core CPU @ 2.0 GHz
RAM: 4 GB
VGA: 512 MB VRAM, AMD Radeon HD 4870, NVIDIA GeForce 8800 GT
DX: 10
HDD: 26 GB

Recommended System Requirements
CPU:AMD six core CPU @ 3.2 GHz, Intel quad core CPU @ 3.0 GHz
RAM: 8 GB
VGA:3 GB VRAM, AMD Radeon HD 7870 or R9 270, NVIDIA GeForce GTX 660
DX:11
HDD:26 GB

آخرین ویرایش:

StoneCold.

کاربر سایت
Jan 2, 2015
14
خب ما نیز بالاخره بازی رو چند روز پیش نصب کردیم و داریم الان تلاشی برای ترکش میکنیم....حقیقتش من تا حالا دو نسخه قبلی رو بازی نکرده بودم، چون زیاد اعتقادی بهش نداشتم....ولی بازی های اپن وردی مثل اسکایریم یا ریزن انجام داده بودم...ولی این بازی در نوع خودش و وسعتش یه شاهکاره ( البته هیچوقت به پای بازی ورد آف وارکرفت نمیرسه، ولی چون اون کلا یه بازیه که باید آنلاین انجامش داد، من اینجا محسوبش نکردم)
داستان بازی کمی کلیشه ای هست ولی همینکه میتونی با انتخابات همه چیز رو تحت تاثیر قرار بدی خیلی خوبه....بعدش من تنها مشکلی که با این بازی دارم، گیم پلی ضعیفشه....در بعضی جاها که اصلا نابوده، مثلا همین مونت سواری....یا اینکه دیگه الان اونقدر شرکت های بازیسازی یا... پیشرفت کردن که وقتی یه بازی میدن بیرون، وقتی برخورد میکنی به مردم یا کلا هر چیزی یا خودت یا اون طرف 3 متر پرت میشین رو زمین...و فقط توی بازی های دهه 2000 بود که همچین چیزی وجود نداشت....ولی توی این بازی دوباره این قضیه به چشم میخوره...انگار برگشتن به دهه 2000....منظور کلی ام اینه که بیایین واقع بین باشیم، تنها چیزی که این بازی من رو به خودش جذب کرده، اول داستان انعطاف پذیرشه که هر کاری که بکنی توی بازی تاثیر داره و بعد هم وسعت دنیاش، که باعث شده من خیلی به این بازی علاقه نشون بدم...اما کاش میشد یه همچین تم داستانی قابل انعطافی رو برای بازی مثل اساسین کرید داشتیم، اون موقع چی میشد اون بازی....
...
...
حالا از همه این ها بگذریم من 2 تا سوال داشتم از گیمر های قدیمی این بازی...
1- من توی انتخابی که باید میکردم تمپلارها رو انتخاب کردم، حالا کار درستی انجام دادم، یا اشتباه؟؟؟آیا میتونم با هردو متحد بشم؟؟؟
2- من برای واریورم، خیلی آماتورانه ابیلیتی هاش رو انتخاب کردم، آیا هیچ راهی وجود داره که بتونم از اول این کارو یه بار دیگه انجام بدم؟؟؟

Mystic

کاربر سایت
Sep 8, 2014
28
خب ما نیز بالاخره بازی رو چند روز پیش نصب کردیم و داریم الان تلاشی برای ترکش میکنیم....حقیقتش من تا حالا دو نسخه قبلی رو بازی نکرده بودم، چون زیاد اعتقادی بهش نداشتم....ولی بازی های اپن وردی مثل اسکایریم یا ریزن انجام داده بودم...ولی این بازی در نوع خودش و وسعتش یه شاهکاره ( البته هیچوقت به پای بازی ورد آف وارکرفت نمیرسه، ولی چون اون کلا یه بازیه که باید آنلاین انجامش داد، من اینجا محسوبش نکردم)
داستان بازی کمی کلیشه ای هست ولی همینکه میتونی با انتخابات همه چیز رو تحت تاثیر قرار بدی خیلی خوبه....بعدش من تنها مشکلی که با این بازی دارم، گیم پلی ضعیفشه....در بعضی جاها که اصلا نابوده، مثلا همین مونت سواری....یا اینکه دیگه الان اونقدر شرکت های بازیسازی یا... پیشرفت کردن که وقتی یه بازی میدن بیرون، وقتی برخورد میکنی به مردم یا کلا هر چیزی یا خودت یا اون طرف 3 متر پرت میشین رو زمین...و فقط توی بازی های دهه 2000 بود که همچین چیزی وجود نداشت....ولی توی این بازی دوباره این قضیه به چشم میخوره...انگار برگشتن به دهه 2000....منظور کلی ام اینه که بیایین واقع بین باشیم، تنها چیزی که این بازی من رو به خودش جذب کرده، اول داستان انعطاف پذیرشه که هر کاری که بکنی توی بازی تاثیر داره و بعد هم وسعت دنیاش، که باعث شده من خیلی به این بازی علاقه نشون بدم...اما کاش میشد یه همچین تم داستانی قابل انعطافی رو برای بازی مثل اساسین کرید داشتیم، اون موقع چی میشد اون بازی....
...
...
حالا از همه این ها بگذریم من 2 تا سوال داشتم از گیمر های قدیمی این بازی...
1- من توی انتخابی که باید میکردم تمپلارها رو انتخاب کردم، حالا کار درستی انجام دادم، یا اشتباه؟؟؟آیا میتونم با هردو متحد بشم؟؟؟
2- من برای واریورم، خیلی آماتورانه ابیلیتی هاش رو انتخاب کردم، آیا هیچ راهی وجود داره که بتونم از اول این کارو یه بار دیگه انجام بدم؟؟؟

اوّل از همه بهتره بدونید که این بازی مثل سری Elder Scroll یا Fallout نیست که هر کسی رو که دلتون خواست بکشید ( در بازی Oblivion حتّی Martin Septim رو هم می تونستید با سوء استفاده از یک باگ بکشید چه برسد به NPC های دیگر ). در این بازی تمامی NPC ها اسکریپت شده اند پس در نتیجه توقّع خیلی بیجایی از این بازی دارید. مطمئناً اگر شخصیت های NPC پس از برخورد به مرکب شما به زمین می افتادند و به راه خودشون ادامه می دادند شما در این تاپیک می گفتید که پس چرا دعوا و مبارزه نمیشود. تنها دلیل این وضع هم مقایسه های بیجا با بازی هایی مانند Skyrim و ... است که بین بازیکنان باب شده است. به احتمال زیاد در Witcher 3 هم همین وضع رو مشاهده می کنید.
دوّم اینکه اتّفاقاً تنها بخشی از داستان که به اون ایراد وارد شده همین انتخاب های بازیکن است که اصلاً تاثیری حماسی در مقایسه با تم اصلی داستان ندارد. ( برای مقایسه بازی Mass Effect 3 را از همین شرکت با دو انتخاب متفاوت Wrex و Wreav انجام بدهید تا متوجّه تفاوت تاثیر انتخاب در داستان بشوید )
سوّم اینکه منظور شما از تم داستانی قابل انعطاف چیست؟ سری AC با وجود اینکه دنیایی خیالی رو تصویر می کند امّا درون آن از شخصیّت های واقعی استفاده میشود و سعی میشود که بازی از نوعی شباهت و دقّت تاریخی (Historical Accuracy) پیروی کند. نکند شما انتظار داشتید که در Unity با ماکسیمیلیان روبسپیر و Templar ها متحد شوید و ناپلئون رو بکشید؟ یا مثلاً در AC 2 بین دکترین ماکیاولی و مدیچی یکی را برمی گزیدیم؟

و امّا جواب سوالاتون :
1- این سوال بارها در انجمن پرسیده شده و بارها هم پاسخ داده شده که بازی تقابل کلیشه ای بین خوب و بد نیست. هرکدام از گروه های Templar یا Mage ها دلایل خودشان را برای جنگیدن دارند که بستگی به باور های شما دارد. Mage ها از طرفی به دنبال آزادی خودشان هستند و Templar ها آن ها را خطری برای آرامش مردم بی گناه می دانند.
2- یک Amulet در اوّل بازی از Blacksmith ها می توان خریداری کرد که Ability های شما را تغییر می دهد.

StoneCold.

کاربر سایت
Jan 2, 2015
14
اوّل از همه بهتره بدونید که این بازی مثل سری Elder Scroll یا Fallout نیست که هر کسی رو که دلتون خواست بکشید ( در بازی Oblivion حتّی Martin Septim رو هم می تونستید با سوء استفاده از یک باگ بکشید چه برسد به NPC های دیگر ). در این بازی تمامی NPC ها اسکریپت شده اند پس در نتیجه توقّع خیلی بیجایی از این بازی دارید. مطمئناً اگر شخصیت های NPC پس از برخورد به مرکب شما به زمین می افتادند و به راه خودشون ادامه می دادند شما در این تاپیک می گفتید که پس چرا دعوا و مبارزه نمیشود. تنها دلیل این وضع هم مقایسه های بیجا با بازی هایی مانند Skyrim و ... است که بین بازیکنان باب شده است. به احتمال زیاد در Witcher 3 هم همین وضع رو مشاهده می کنید.
دوّم اینکه اتّفاقاً تنها بخشی از داستان که به اون ایراد وارد شده همین انتخاب های بازیکن است که اصلاً تاثیری حماسی در مقایسه با تم اصلی داستان ندارد. ( برای مقایسه بازی Mass Effect 3 را از همین شرکت با دو انتخاب متفاوت Wrex و Wreav انجام بدهید تا متوجّه تفاوت تاثیر انتخاب در داستان بشوید )
سوّم اینکه منظور شما از تم داستانی قابل انعطاف چیست؟ سری AC با وجود اینکه دنیایی خیالی رو تصویر می کند امّا درون آن از شخصیّت های واقعی استفاده میشود و سعی میشود که بازی از نوعی شباهت و دقّت تاریخی (Historical Accuracy) پیروی کند. نکند شما انتظار داشتید که در Unity با ماکسیمیلیان روبسپیر و Templar ها متحد شوید و ناپلئون رو بکشید؟ یا مثلاً در AC 2 بین دکترین ماکیاولی و مدیچی یکی را برمی گزیدیم؟
دوست عزیز اتفاقا بهتره من بهتون بگم که اگه قرار باشه این بازی رو با یک بازیه دیگه مقایسه کرد، اون بازی دقیقا باید خود بازی اسکایریم باشه....شاید اگه شما کمی بیشتر روی این قضیه مطالعه میکردید متوجه میشدین که سازندگان این نسخه از دراگون ایج، برای ساختن بازی، با توجه به بازی اسکایریم، کاملا بازی اسکایریم رو مورد بررسی قرار دادند و بعد dragon age: inquisition رو با الهام گرفتن از اون بازی ساختند....الان خود سازنده ها گفتند ما این کار رو با الهام گرفتن از روی اون بازی ساختیم و سعی کردیم بیشتر مسائل گرافیکی و گیم پلی رو از روی ساختار اون بازی پیشرفت بدیم، بعد شما داری غیر مستقیم میگی که نه سازندها غلط کردند چنین چیزی گفتند...حرفی که من میزنم درسته.....
[h=1]...[/h]در مورد بازی اساسین کرید هم وقتی من از داستان انعطاف پذیر صحبت میکنم، منظورم عوض کردن کل ساختار داستان نیست، منظورم داشتن انتخاب هاییه که بتونی با اون انتخاب ها شخصیت واقعی کاراکتر خودت رو بسازی نه اینکه خود یوبی سافت برات اینکارو انجام بده و مثلا اتزیو رو یه جنتلمن ایتالیایی و کانر رو یه سرخپوست دهاتی در بیاره....
...
...
پ.ن: من پست های قبلی رو هم دیدم که کمی دارای تنش بودند و خنده ام گرفته بود که چرا باید جر و بحث اینجا بشه...منتها وقتی که پست خودم رو گذاشتم دلیلش رو فهمیدم...دلیلش اینه که یه عده ای هستند مثل شما درک این رو ندارند که نظر شخصی یعنی چی...درک این رو ندارند هرکسی یه نظری داره و نظر طرف برای خودش محترمه و به نظرم تنها دلیل حضور شما در اینجا پرتنش کردن جو اینجاست...مگر نه من هیچ چرا شما باید با دوستان قبل تر از من هم همین مشکل رو داشته باشید؟؟؟ غیر از اینه که شما دنبال دعوا هستید؟؟؟ الان هم من تنها کاری که در پست بالا انجام دادم نظر شخصی خودم رو در تاپیک قرار دادم...جایی که کلا برای همین منظور ساخته شده...نه برای دعوا کردن....!!!!

mahdi_red

کاربر سایت
Jul 31, 2007
315
نام
mahdi
سلام آقا این کمپ آخری توی Western Approach ر. چطوری باید بریم اون دره هرکاری میکنم باز نمیشه 2روزه اعصابمو خورد کرده لطفا کمک کنید

Morgoth

کاربر سایت
Jan 15, 2009
1,656
نام
پوريا
سلام آقا این کمپ آخری توی Western Approach ر. چطوری باید بریم اون دره هرکاری میکنم باز نمیشه 2روزه اعصابمو خورد کرده لطفا کمک کنید
اول باید بری fortـی رو که تو western approach هست رو بگیری. گرفتیش یه Quest بهت می ده به نام darkspawn activity, اونو تا آخرش بری می تونی وارد لوکیشنی که آخرین کمپ توش هست بشی

آخرین ویرایش:

as222

کاربر سایت
Apr 14, 2014
573
نام
SMG
دوستان این تاپیک 51 صفحه شده تا الان هم کسی توضیح نداده یه صورت حرفه ای
در مورد اپگرید و سلاحها و ایتم و کجا میشه ایتم کم یاب یا قوی و هرچیزی که بدرد بخور باشه توضیح بدبد با عکس از نقشه و ایتم ان

Gotham Knight

کاربر سایت
Nov 28, 2012
1,084
نام
SaSan
این بازی راسما منو از کارو زندگی انداخته یعنی چند روزه نه غذا میخورم نه بیرون بیرون میرم فقط بکوب دارم بازی میکنم :|
تا حالا حدود 65 ساعت بازی کردم مراحل فرعی هم زیاد نرفتم ولی لامصب تموم نمیشه...

Morgoth

کاربر سایت
Jan 15, 2009
1,656
نام
پوريا
دوستان این تاپیک 51 صفحه شده تا الان هم کسی توضیح نداده یه صورت حرفه ای
در مورد اپگرید و سلاحها و ایتم و کجا میشه ایتم کم یاب یا قوی و هرچیزی که بدرد بخور باشه توضیح بدبد با عکس از نقشه و ایتم ان
دیگه Drop شدن که نیاز به نقشه و ... نداره. شما enemy های سرسخت تر و rare تر مثل dragon ها (که این dragon ها تو یه جاهای خاصی از نقشن) رو شکست بدی برای آیتم دراپ می شه
یه merchant هست تو hissing wasts که با dog vendor معروفه. اون Schematics های tier 3 می فروشه، برای Warrior می تونی Templar armor یا sturdy battlemaster armor رو ازش بخری. برای mage هم battlemage armor که همون زره هایی هستن که inquisitor تو تریلر بازی می پوشید
سلاح ها و Armor ها هم یا کامل دراپ می شن یا به صورت Schematics که اگه مورد دوم بود باید برای سراغ Blacksmith حالا یا skyhold یا haven یا fort هایی که گرفتی. یه سری جاها نوشته craft armor یا Craft weapon، با استفاده از این Schematics ها می سازی با استفاده از materialـه مختلف.
اپگرید ها هم دوباره یا دراپ می شن یا به صورت Schematicsـن.برای آپگرید کردن سلاح ها هم می ری سراغ Blacksmith یه جاهیی هست به نام modify armor یا modify weapon. حواست باشه اگه می خوای اپگرید کنی یه سلاح یا Armor رو نه خودت نه کس دیگه ای نباس equip کرده باشه اون ایتم رو. اپگرید هایی که داری رو می تونی اونجا به سلاح ها وصل کنی
برای مپ هم سایت game-maps.com برو. خیلی کامل نقشه های بازی رو با راهنمای کامل گذاشته

as222

کاربر سایت
Apr 14, 2014
573
نام
SMG
ممنون از دوستان راهنمایی خوبی بود ( خوب من هنوز بازی نگرفتم چون امتحانا شروع شده و اگر بگیرم هم از کار زندگی میندازه:d)

گزینه تشکر برام نمیاد مشکل چیه

StoneCold.

کاربر سایت
Jan 2, 2015
14
آقا یه چندتا سوال داشتم....
1-اینکویزیتور من الان لول 11 است، ولی فعلا هر دراگونی که کشف کردم لولش واسه من اسکلته...با این لول اصلا دراگونی وجود داره که بخوام بزنم یا باید هنوز صبر کنم؟؟؟؟

2- یه دراگون، توی هینترلند بود که هروقت میری سر وقتش کلا نمیشینه زمین....حالا کاری با لولش ندارم..ولی اگه بخوای زمانی این رو بزنی باید چی کار کنی؟؟؟کلا تو هواست و با ارتفاع 50 متری آتیش میندازه...با هیچ ابیلیتی هم نمیشه بکشیش پایین...

3-دوستان یه عکسی قبل از بازی منتشر شد که وار روم و وار تیبل رو نشون میداد که نزدیک به 11 یا 12 نفر در کنار اینکویزیتور دور میز جمع شده بودند....حالا سوال من اینه که این عکس فقط جنبه تبلیغاتی داشته یا اینکه واقعا به مرور زمان به وار تیبل این افراد اضافه میشن؟؟ یا اینکه کلا نه وار تیبل همون نفرات کاساندرا و جوزفین و کولن باقی میمونند؟؟؟

4- آقا من چند روز پیش یه شمشیر کرافت کردم و آپدیتش کردم شد 209 دی پی اس....حالا اگه بخوام یه آرمور هم کرافت کنم، یه آرمور خیلی قدرتمند؛ اول باید طرحشو از کجا بگیرم؟؟؟بعد چه متریالی رو واسه قدرتمندتر شدنش توصیه میکنید، اگه میشه جای هم طرح و هم متریال رو بگید....

پیشاپیش از جوابهاتون تشکر میکنم

papa22

کاربر سایت
Jul 14, 2012
416
نام
علی
تو هینترلند هم اژدها رو میبینی برو جلو کلا همینجور برو بعد از یه تونل مانند رد میشی که بعدش فضای بازیه اونجا اژدها میاد میشینه و بعد......

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر