Dragon Age : Inquisition | PC [پست اول خوانده شود]

سومین شماره از عنوان CRPG استدیوی Bioware یعنی Dragon Age در اکتبر ماه پارسال به طور رسمی توسط Mark Darrah به نام Inquisition معرفی شد.
بازی تایید شده است که از انجین Frostbite 3 استفاده میکند و سازندگان بازی ابراز رضایت کامل در استفاده از این انجین کرده اند.
همچنین طبق شایعات بازی برای کنسولهای نسل بعدی نیز آماده می شود.
داستان بازی به طور کامل مشخص نیست پیرامون چه موضوعی اتفاق می افتد اما با توجه به نام بازی داستان به احتمال بسیار زیاد ادامه در گیریهای Mageها و Chantry است.
نام Inquisition در بازی به گروهی بسیار قدیمی اطلاق می شود که در زمان دور هنگام Blight اول در مقابل جادو و مرتدان به Maker ایستادگی کردند.در حال حاضر دو گروه Seekers of Truth و محفل Templar Order از Inquisition مشتق شده است.
آرت ورکهای متشر شده از بازی:

ناشرEA
توسعه دهندهBioware
پلتفرمPC,Xbox One,PS4,PS3,X360
تصاویر بیشترتصاویر Dragon Age: Inquisition
تاریخ انتشار 2014
تاپیک امتیازات----------
پیش‌نمایش بازی----------
نقد بازی---------

بزرگترین دانشنامه Dragon Age به زبان پارسی

Minimum System Requirements
CPU: AMD quad core CPU @ 2.5 GHz, Intel quad core CPU @ 2.0 GHz
RAM: 4 GB
VGA: 512 MB VRAM, AMD Radeon HD 4870, NVIDIA GeForce 8800 GT
DX: 10
HDD: 26 GB

Recommended System Requirements
CPU:AMD six core CPU @ 3.2 GHz, Intel quad core CPU @ 3.0 GHz
RAM: 8 GB
VGA:3 GB VRAM, AMD Radeon HD 7870 or R9 270, NVIDIA GeForce GTX 660
DX:11
HDD:26 GB

آخرین ویرایش:

Grey Warden

Dragon Age Scholar
Loyal Member
Sep 13, 2006
6,427
نام
مجتبی
من DA1 رو ، رو کامپیوتر رفتم و اصلا سوم شخص بازی نکردم :-/:d DA 2 هم که سوم شخص بود و نهایت ارتفاع دوربین اصلا در حد یه بازی ایزومتریک نبود .

حالا پس کته ای که باقی میمونه اینه ایزومتریکش شبیه نسخه دوم هست یا نسخه اول ؟ :-/

بعد الان این یارو کلایی و به اصطلاح "کول" ما الان شخصیت اوله ؟ :-/:|

شماره دوم که اصلا ایزومتریک نبود، این شماره کاملا دوربین از بالا میشه، مثل اولی!
این یارو کلاهی هم میتونه شخص اول باشه، یه چیز ثابت که نیست، از 4 نژاد و دو جنسیت میتونین انتخاب کنین و قیافه رو هرجور خواستین عوض کنین!:d

™TyrioN

کاربر سایت
Nov 2, 2013
1,793
نام
وحید
شماره دوم که اصلا ایزومتریک نبود، این شماره کاملا دوربین از بالا میشه، مثل اولی!
این یارو کلاهی هم میتونه شخص اول باشه، یه چیز ثابت که نیست، از 4 نژاد و دو جنسیت میتونین انتخاب کنین و قیافه رو هرجور خواستین عوض کنین!:d

دقیقا ، شماره دوم کلا به زور ایزومتریک بود ولی این Bioware هامیگفتن یه سیستم جدید برای ایزومتریک خلق کردیم :)):d

من این نکته دوم رو نمیدونستم پس بسلامتی دیگه میتونیم نژاد و رنگ و پیشینه رو انتخاب کنیم دیگه ؟

خب خوبه پس بازی داره میشه همون چیزی که من میخوام :d

Grey Warden

Dragon Age Scholar
Loyal Member
Sep 13, 2006
6,427
نام
مجتبی
دقیقا ، شماره دوم کلا به زور ایزومتریک بود ولی این Bioware هامیگفتن یه سیستم جدید برای ایزومتریک خلق کردیم :)):d

من این نکته دوم رو نمیدونستم پس بسلامتی دیگه میتونیم نژاد و رنگ و پیشینه رو انتخاب کنیم دیگه ؟

خب خوبه پس بازی داره میشه همون چیزی که من میخوام :d

آره، از هر چهار نژاد انسان، الف، دورف و کوناری قابل انتخاب هست!!!
ولی حق انتخاب پیشینه واسه هر نژاد رو ندارین و هر کدوم از این 8 تا (با توجه به جنسیت) پیشینه ی ثابت و مخصوص به خودشون رو دارن!

A.R.A.$.H

کاربر سایت
Mar 26, 2013
3,070
نام
آرش
بازی اول با اینکه یک RPG کامل بود بازم مجتبی یه کاستی داشت (نظر شخصی): دیالوگ های بیش از اندازه + مبارزات کند
هر یه تکونی که میخوردی دیالوگ داشت (دیالوگ هایی که بعضا هیچ تاثیری هم ندارند و فقط باید بین جواب بی ادبانه و مهربان یکی رو انتخاب کنی) بعد به مبارزه که می رسید خیلی آهسته و کند بود.
سر همین موضوع من از انجام شماره اول منصرف شدم. با اینکه سه دفعه هی نصب کردم و سعی کردم جلو برم ولی خوب آدم ما که لاله، بازی هم پر از دیالوگه، مبارزات هم جوندار نیست من حال نکردم حقیقت. توی یک بازی مثل اسکایریم هم لال هستیم اما دیالوگ ها به نسبت کمتره (که خوب به طبع تاثیر گذاری هم پایین میاد اما زیاد هم بد نبود) بهترین نمونه در این زمینه هم ویچر 2 که تعادل بسیار عالی بین هر دو داشت. ظاهرا توی سری جدید مبارزات خیلی جونداره، بایستی ببینیم حالا دیالوگ ها چطور شده

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
بازی اول با اینکه یک RPG کامل بود بازم مجتبی یه کاستی داشت (نظر شخصی): دیالوگ های بیش از اندازه + مبارزات کند
هر یه تکونی که میخوردی دیالوگ داشت (دیالوگ هایی که بعضا هیچ تاثیری هم ندارند و فقط باید بین جواب بی ادبانه و مهربان یکی رو انتخاب کنی) بعد به مبارزه که می رسید خیلی آهسته و کند بود.
سر همین موضوع من از انجام شماره اول منصرف شدم. با اینکه سه دفعه هی نصب کردم و سعی کردم جلو برم ولی خوب آدم ما که لاله، بازی هم پر از دیالوگه، مبارزات هم جوندار نیست من حال نکردم حقیقت. توی یک بازی مثل اسکایریم هم لال هستیم اما دیالوگ ها به نسبت کمتره (که خوب به طبع تاثیر گذاری هم پایین میاد اما زیاد هم بد نبود) بهترین نمونه در این زمینه هم ویچر 2 که تعادل بسیار عالی بین هر دو داشت. ظاهرا توی سری جدید مبارزات خیلی جونداره، بایستی ببینیم حالا دیالوگ ها چطور شده
ّبر عکس چیزی که میگین، شماره اول با توجه به جو و اتمسفری که داشت، مبارزاتش خیلی واقع گرایانه بود و دیالوگ ها به بهترین نحو ممکن پرداخته شده بودن و تاثیر فوق العاده بالایی داشتن. به نحوی که حتی با یه آدم معمولی هم بد حرف میزدی، یه جایی توی راه جلوت رو میگرفت و اون وقت میفهمیدی که اول بازی مثلا باهاش دشمنی کردی. تک تک انتخابات مهم بودن و میباستی تعادل رو بین اعضای گروهت حفظ میکردی و نمیگذاشتی که ناراحت بشن چون در اون صورت از گروهت میرفتن (توی شماره دوم هر تصمیمی که میگرفتی، از گروهت نمیرفتن). دیالوگ ها هم جذاب بودن و خسته کننده نبودن. آدم رو مشتاق تر میکردن که ماموریت های مختلف رو پیدا کنه و انجام بده و بیشتر با داستان و تاریخ سرزمین Frelden اطلاعات جمع کنه. DAO نمونه یکی از بهترین RPG های نسل قبل بود.
گیم پلی DA3 مثل W2 شده و تعداد ضربات وابسته به تعداد کلیک هایی هست که میکنی. که خب ممکنه به مذاق خیلیا خوش نیاد.

Grey Warden

Dragon Age Scholar
Loyal Member
Sep 13, 2006
6,427
نام
مجتبی

آرش جان بازی یه RPG کلاسیک بود و این همه دیالوگ به تنها نیاز بازی بود بلکه جذابیتیش رو چندین برابر می کرد، چون شخصیت پردازی ها و داسان نقش اصلی رو ایفا می کنه تو بازی!
مبارزات هم همینجور، مبارزات RPG اصلیل همین جوری بوده و خواهد بود، هنوز Wasteland 2 تو راه هست که دیگه ته مبارزات آهسته و کند هست!:d
مبارزات ویچر اصلا قابل مقایسه با DA نیست، DA نیاز به برنامه ریزی بسیار زیاد و تفکر بالا داره، مخصوصا رو درجه سختی آخر که بدون شک جز 5 تا بازی مشکل نسل بود ولی مبارزات ویچر بیشتر شبیه یه H&S هست تا یه RPG!

A.R.A.$.H

کاربر سایت
Mar 26, 2013
3,070
نام
آرش
خودت حالا مجتبی با توجه به چیزهایی که دیدی و صحبت هایی که الان شد، Inquisition رو چطور میبینی؟ شده ویچر یا مثل نسخه اول؟ (دیالوگ و مبارزات)

Grey Warden

Dragon Age Scholar
Loyal Member
Sep 13, 2006
6,427
نام
مجتبی
خودت حالا مجتبی با توجه به چیزهایی که دیدی و صحبت هایی که الان شد، Inquisition رو چطور میبینی؟ شده ویچر یا مثل نسخه اول؟ (دیالوگ و مبارزات)

از نظر دیالوگ ها که بازی با این که ظاهرش شبیه نسخه دوم و مس افکت هست ولی به نظر میاد به همون عمق شماره اول باشه، چون تو اون تریلری که ازش اومد تنوع و تفاوت گزینه ها زیاد بود، البته نمیشه به طور حتمی گفت چون تو شماره اول نقش اصلی بازی صامت بود و همین موضوع باعث می شد تعداد بالای دیالوگ ها هزینه ای واسه بایوور نداشته باشه و تنوع خیلی زیادی توش ببینیم ولی الان تنوع دیالوگ ها برابر میشه با بالا رفتن تصاعدی هزینه ساخت به علت به نژاد و جنسیت، هرچند بایوور و EA سرمایه گذاری زیادی روی این شماره کردن ولی تا وقتی بازی نیومده نمی شه گفت چجوری میشه!
در مورد مبارزات هم با توجه به وجود دوربین ایزومتریک و پیشرفت بسیار زیاد ظاهر مبارزات، بایوور مشخصا می خواد هر دو گروه رو راضی نگه داره، به نظرم بایوور تو این مورد موفق میشه و هر دو گروه از بازی لذت می برن!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر