Multi Platform DOOM Eternal

سازنده
Id Software
تاریخ انتشار
March 2020
ناشر
Bethesda
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
  6. Nintendo Switch
117215

DOOM Eternal

Developer: id Software
Publisher: Bethesda Softworks
Directors: Hugo Martin, Marty Stratton
Composer: Mick Gordon
Genre: First Person Shooter
Engine: id Tech 7
Platforms: PS4, X1, Nintendo Switch, PC & Google Stadia
Release Date: March 20, 2020
جمعه 1 فروردین 1399

=================================================

در عنوان DOOM (2016) مریخ را از تهاجم شیاطین حفظ کردیم اما حالا کره‌ی زمین میزبان نبرد جهنمی‌ها و Doom Slayer است. شیاطین با ترس و لرز، از او با لقب Unchained Predator و Hell Walker یاد می‌کنند. داستان‌های ترسناکی از او شنیده‌اند و اگر خوابی به چشمانشان بیاید، حتی شاید کابوس او را هم ببینند! آنها هیچوقت به تنهایی با اون روبه‌رو نمی‌شوند و سعی می‌کنند با حملات از جهت‌های مختلف او را غافل‌گیر کنند. در کنفرانس E3 از زبان کارگردان بازی شنیدیم که Doom Slayer حالا قدرتمند‌تر از همیشه است اما برای حفظ تعادل، انواع دشمنان نیز به دو برابرِ نسخه‌ی قبل رسیده است. بنابراین باید منتظر درگیری‌های پرتعداد و متنوع‌تری باشیم که سیلی از خون را در محیط‌های اتمسفریکی که از DOOM انتظار داریم، جاری خواهد کرد...

doomguy.jpg

ابزار معرفی شده برای سلاخی شیاطین >:) :

6cc4e79c08ad2af4ac66fad8e3585c42.jpg 008bf00a21d5c0e5a7467efc180b84d8.jpg 800px-Doom_eternal_e3_bfg9000_tyrant.png 800px-Doom_eternal_e3_chaingun_mobile_turret.png 800px-DOOM_Eternal_It_s_Hot_in_Here.jpg Ballista_Concept_Art.jpg DOOM_Eternal_Mancubus_UrbanAssault.jpg Doomblade.jpg Eternal_Plasma_Rifle_Concept.jpg Eternal_Rocket_Launcher_Concept.jpg batch_DOOM-Eternal-Screenshot-10.jpg Heavy_cannon_in_use.jpg
NGRO09B.png

تعدادی از شیاطین مهم این نسخه...آماده‌ی سلاخی شدن >:) :

Marauder.png Arachnotron.png Archivle.png D_TmwSeWkAIztE7.jpg Pain_Elemental.png Doomhunter.jpg

artwork.doom-eternal-the-ancient-gods-part-one.1413x1080.2020-08-07.3.png

The Ancient Gods Part One
Release Date: October 20, 2020
سه شنبه 29 مهر 1399

DOOM-Eternal-The-Ancient-Gods-Part-One-Teaser.jpg
doom-eternal-ancient-gods-dlc-demon-1200x675.jpg doom-1280x720.jpg sJnW5ZauGjdYSaUgGDMYCh-1200-80.jpg
Doom-Eternal-marauders-ancient-gods.jpg

آخرین ویرایش:

Demon slayer

کاربر سایت
Oct 30, 2020
15
پایان خوبی برای بازی بود. هرچند به شخصه دوست داشتم نبرد آخر تو دل جهنم و با یک دارک لرد شیطانی و خیلی خفن تموم بشه ولی اینم بد نبود. در کل نظر شخصی اینه که بازی اصلی به مراتب طراحی مراحل و گیم پلی پخته تر و زیباتر نسبت به بسته های الحاقی داشت ولی به عنوان دی ال سی چیز قابل احترام و خوبی بود. در ضمن سازندگان اعلام کردن که این بسته الحاقی پایان کار دووم اسلیر و ریبوت دووم ۲۰۱۶ بود و بسته ی جدیدی دیگه هیچ وقت در کار نخواهد بود و فقط به روز رسانی های جدید احتمالا در بخش مولتی انجام خواهد شد....

king of north

کاربر سایت
Apr 5, 2012
6,047
نام
سهند
دیسک بازی حدود ۶۲گیگ آپدیت داره .
چیز خاصی اضافه میشه ؟ چون تا جایی که من بازی کردم نیاز به آپدیت نداره و خیلی خوب اجرا میشه .
اگه نیاز نیست آپدیت نکنم :D

pro gamer89

کاربر سایت
May 11, 2010
773
نام
حسین
سلام دوستان . این بازی تخفیف خوبی تو بلک فریدای خورده کلا خود بازی با دو تا دی ال سیش 25 دلار میشه که درحالت عادی 80 دلار در میاد . به نظرتون بازی ارزش خرید داره یا نه؟ تا الان doom بازی نکردم ولی کلا به بازی های شوتر علاقه مندم . آیا بازی جایگزین سراغ دارید؟

DedSec88

کاربر سایت
Aug 27, 2014
1,594
نام
Alireza
سلام دوستان . این بازی تخفیف خوبی تو بلک فریدای خورده کلا خود بازی با دو تا دی ال سیش 25 دلار میشه که درحالت عادی 80 دلار در میاد . به نظرتون بازی ارزش خرید داره یا نه؟ تا الان doom بازی نکردم ولی کلا به بازی های شوتر علاقه مندم . آیا بازی جایگزین سراغ دارید؟
خیلی بازی خوبیه، اگه شوتر دوست داری قطعا خوشت میاد ازش.

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,835
دوستان کسی دی ال سی های بازی رو بازی کرده؟ سوالاتی برای من راجب خط داستانی بازی پیش اومده که بیان میکنم شاید کسی باشه بتونه توضیح بده راجبشون
در انتهای بازی دارک لرد چندتا واقعیت رو هویدا میکنه، اینکه اون خالق تمام موجودات بوده و میکرها و فادر به دروغ اون هارو منتسب به خودشون کردن. منتها سوال اینجاست که پس چرا پس از شکست و مرگش تنها شیاطینی که خارج از جهنم و در قلمروهای ارداک و سنتینل پرایم و زمین بودن از بین رفتن ؟ و میکرها و انسان ها باقی موندن؟ البته دووم اسلیر هم از بین رفت که خب از نظر من نماد و آواتار خود دارک لرد بوده در تمام این مدت. سوال دیگه اینکه اگر تمام اتفاقات دو نسخه اخیر دووم برای انتقام جویی دارک لرد از میکرها بوده و برای این بوده که دارک لرد ماهیت خودش رو بازیابی کنه، اینکه دیوینیتی مشین رو علم کرد تا نیروهای خودش رو به دووم اسلیر انتقال بده تا در رسیدن به هدفش موفق بشه، چرا بعد از اینکه به قدرت رسید دووم اسلیر خود به خود از بین نرفت؟! اصلا سوال اصلی اینجاس که چرا اساسا دشمن اصلی دووم اسلیر شیاطین بودن؟! در تمام نسخه های ۱ و ۲ و ۶۴ و نسخه ۲۰۱۶ و اترنال این شیاطین هستن که به دست دووم اسلیر لت و پار شدن، و این برای من و با توجه به هدف دارک لرد واقعا بی معنیه. نکته دیگه اینکه اگر تمام این ها نقشه و پلان دارک لرد بوده نسخه های ابتدایی دووم ابهاماتی پیدا میکنه چونکه همونطور که میدونیم داستان نسخه های اول و دوم بازی دووم اینطور بوده که تحقیقات uac به طور ناخواسته پرتالی رو به جهنم باز میکنه، یعنی یه اتفاق باعث این رویداد میشه و دووم گای انسانی بوده که بطور اتفاقی در زمان و مکتن نادرست قرار گرفته. و در نسخه دوم دووم گای برای انتقام خون انسان ها و البته خرگوشش daisy (😄)به جهنم میره و شیاطین رو نابود میکنه. پس دارک لرد داره به دروغ میگه که مخلوق اول بوده که با توجه به عقبه فریبکارانش در قبال سامور میکر و القای این واقعیت که کان میکر داره میکرهارو به زوال میکشونه و فریبکاریش در قبال اولیویا پیرس و... میشه حدس زد که این هم دروغ گفته باشه. و اینجا من دچار سردرگمی شدم که آیا باید دووم اسلیر رو دوست داشت یا ازش متنفر بود؟😄 اگر دارک لرد واقعیت هارو تحریف کرده باشه میتونیم از اسلیر به عنوان قهرمان یاد کنیم که البته بازی دچار پلات هول های فراوان میشه، اگر دارک لرد درست گفته باشه پس دووم اسلیر نه تنها ناجی بشریت نبوده، بلکه حتی خائن به خالق خودش هم محسوب میشه و در مرحله بالاتر داستان به یک پوچی بزرگ میرسه و اون اینه که اگر اسلیر نمود خود دارک لرد باشه که هست و در انتهای بازی و تدفینش در تابوت آرم بزرگ demon rune رو روی تابوتش هم میبینیم، پس چرا دارک لرد خودش رو به دست خودش نابود میکنه و اصلا چرا تمام این نبرد رو برای انتقام به دست دووم اسلیر به راه انداخت؟! واقعا داستان پیچیدگی های عجیبی داره که من نمیتونم ارتباط منطقی بین قسمت های مختلفش پیدا کنم... هرکسی از دوستان بهتر داستان بازی رو متوجه شده راهنمایی کنه.

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,835
خب من یه سرچی هم الان روی اینترنت زدم و متوجه شدم بازی پلات هول های بسیار خفن دیگه ای هم داره که منم متوجهش نشده بودم😅. متاسفانه این تعجیل در عرضه دوتا دی ال سی بازی داستان بازی رو به یک آش شله قلمکاری تبدیل کرد که علت اصلیش دقیقا دوتا دی ال سی خدایان باستان هستن. دووم اترنال در حالی که جهان دووم رو بسیار گسترده کرد ولی متاسفانه در ادامه نتونست وسعت داستانیش رو به درستی جمع کنه و داستان بازی پر از اشتباهات ریز و درشتی هست که در جای جای جهان بازی به چشم میخوره. این ارتباط داستانی بازی با نسخه های ۱ و ۲ و ۶۴ به نظرم باعث شد نتونن اونجوری که باید تایم لاین درستی از آب در بیارن و متاسفانه باید بگم ر ی د ن توی داستان کلی سری😅😅😅.
چقدر فضای اسرارآمیز نسخه ۱ رو دوست داشتم و Doom 3 چقدر داستان بی نظیر و اسرارآمیزی داشت با توجه به زمان عرضه ش برای ریبوت نسخه ۱ و خداروشکر که هیچ ارتباط داستانی نتونستن ایجاد کنن با نسخه ۳ و این نسخه بکر و باکره موند برای همیشه.
باید بگم که سری جدید دووم گسترده ترین داستان رو برای دووم ایجاد کرد و در عین حال بر خلاف نظر قبلیم که قبل از تجربه دی ال سی ها گفته بودم بدترین داستان سری هم با نسخه های جدیدش رقم خورد.
امیدوارم سر عناوین بعدی همچین اشتباهی نکنن و به جای بزرگ کردن دنیای بازی هاشون به فکر خطوط منطقی داستانی آثارشون باشن.

ardalthebest

کاربر سایت
Jun 3, 2015
334
بچه ها! من بازیو تازه شروع کردم
اولین تجربه ی doom هست و میتونم بگم مهشره
ولی برای انلاین اصلا کانکت نمیشه
این مشکل به خاطره شیلترینگه؟ یا ربطی نداره و مشکل نته منه؟

سئوال دوم: پلات بازی چجوریه؟ (اسونه یا سخته؟)

Rohshen

کاربر سایت
Jun 30, 2016
1,676

Doom آنلاینش بزور وصل میشه یادمه فقط با شیلتر تونستم ولی در کل چیز خاصی هم نداره .

• Like
Reactions: ardalthebest

R O N I N

ŌKAMI
کاربر سایت
Feb 8, 2012
1,028

تروفی های آنلاینش سخته یکم حتما باید دو نفر پیدا کنی که کمک کنن

تروفی های داستانیش کاری نداره راحته

• Like
Reactions: ardalthebest

ardalthebest

کاربر سایت
Jun 3, 2015
334
تروفی های آنلاینش سخته یکم حتما باید دو نفر پیدا کنی که کمک کنن

تروفی های داستانیش کاری نداره راحته
Running Up the High Score
این تروفی به نظرم خیلی سخته
اینکه باید 10 تا در اخرین مرحله extra life داشته باشی.

اگه همینطوری خیلی از encounter ها رو اسکیپ کنم و فرار کنم :D و مجبوریها رو بزنم، میتونم بگیرم این تروفیو؟

آنلاینش هم که افتضاحه، هر سه روز یه بار وصل میشه اونم کسی نیست اصلا توش
کسی میتونه کمک کنه؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر