Dolphin | Game Cube-Wii Emulator

xomixxonix

کاربر سایت
Feb 21, 2009
301
اخر کسی WiiMote را روی pc تست نکرد؟
جریان سنسور چی میشه؟

منظورتون كدوم سنسور هستش؟
آموزش رو كه من گزاشتم ولي ظاهرا كسي تست نكرده اما افرادي كه تست كرده بودند ( در فروم هاي خارجي ) ميگفتند به صورت كامل كار ميكنه.

as123

کاربر سایت
Mar 16, 2007
84
منظورتون كدوم سنسور هستش؟
آموزش رو كه من گزاشتم ولي ظاهرا كسي تست نكرده اما افرادي كه تست كرده بودند ( در فروم هاي خارجي ) ميگفتند به صورت كامل كار ميكنه.

سنسور بار دیگه
اموزش شما کامل هست ولی خودتون بهتر میدونید بدون sensor bar دسته تمام کاریشو نمیده از طرفی sensor bar خود wii به رایانه وصل نمیشه باید یا usb شه یا شما سنسور بار رو درست کنید(اسونه و هزینش کمه)
فقط من یه مشکل دارم اونم این تست 70 تا 80 تومن خرج رو دستم میزاره(خرید دسته wii) وممکنه جواب نده چون sensor bar نصبش دو قسمت یکی سخت افزاری یکی نرم افزاری که قسمت نرم افزاریش ممکنه نیاز به برنامه نویسی داشته باشه که برای من یه مقدار پیچیدست برای همین حداقل دوستانی که wii دارند تست کنند تا ما هم 70 یا80 تومن wii بصورت کامل شبیه سازی کنیم:biggrin1:

xomixxonix

کاربر سایت
Feb 21, 2009
301
سنسور بار دیگه
اموزش شما کامل هست ولی خودتون بهتر میدونید بدون sensor bar دسته تمام کاریشو نمیده از طرفی sensor bar خود wii به رایانه وصل نمیشه باید یا usb شه یا شما سنسور بار رو درست کنید(اسونه و هزینش کمه)
فقط من یه مشکل دارم اونم این تست 70 تا 80 تومن خرج رو دستم میزاره(خرید دسته wii) وممکنه جواب نده چون sensor bar نصبش دو قسمت یکی سخت افزاری یکی نرم افزاری که قسمت نرم افزاریش ممکنه نیاز به برنامه نویسی داشته باشه که برای من یه مقدار پیچیدست برای همین حداقل دوستانی که wii دارند تست کنند تا ما هم 70 یا80 تومن wii بصورت کامل شبیه سازی کنیم:biggrin1:

نه دوست عزيز به اين شكل نيست:smile:

كل كاري كه سنسور بار ميكنه اينه كه يك رديف IR LED درش قرار داره تا به دسته كمك كنه موقعيت خودش رون نسبت به نمايشگر به Wii ( در اينجا به Dolphin ) بده و نه قسمت سخت افزاريه پيچيده اي داره و نه نرم افزاري.

شما ميتونيد از 8 تا IR LED استفاده كنيد و اون رو به يك منبع تغذيه مناسب ( حتي باتري هم ميشه ) وصل كنيد و اون رو بالا يا پايين نمايشگرتون بگزاريد و در دولفين در بخش Wiimote بگيد كه سنسور بار بالاي نمايشگر هستش يا پايين.

دقت كنيد كه قرار نيست سنسور بار به PC يا چيز ديگري وصل بشه و فقط قرار از خودش پرتو IR پخش كنه تا Wiimote كارش رو انجام بده و داده ها رو با bluetooth به PC يا Wii منتقل كنه همين.

as123

کاربر سایت
Mar 16, 2007
84
نه دوست عزيز به اين شكل نيست:smile:

كل كاري كه سنسور بار ميكنه اينه كه يك رديف IR LED درش قرار داره تا به دسته كمك كنه موقعيت خودش رون نسبت به نمايشگر به Wii ( در اينجا به Dolphin ) بده و نه قسمت سخت افزاريه پيچيده اي داره و نه نرم افزاري.

شما ميتونيد از 8 تا IR LED استفاده كنيد و اون رو به يك منبع تغذيه مناسب ( حتي باتري هم ميشه ) وصل كنيد و اون رو بالا يا پايين نمايشگرتون بگزاريد و در دولفين در بخش Wiimote بگيد كه سنسور بار بالاي نمايشگر هستش يا پايين.

دقت كنيد كه قرار نيست سنسور بار به PC يا چيز ديگري وصل بشه و فقط قرار از خودش پرتو IR پخش كنه تا Wiimote كارش رو انجام بده و داده ها رو با bluetooth به PC يا Wii منتقل كنه همين.
پس در واقع usb منبع تغذیه IR LED هستش و در عمل سنسور بار ارتباطی با PC نداره
اینکه من گیج شدم بخاطر نرم افزار GlovePIE بود.
تشکر فراوان از راهنمایی تون و یه سئوال بنظر شما Wiimote روی pc جواب میده اونطوری که میگند؟(بخاطر اینکه اگر جواب میده Wiimote رو بخرم اگه نه بیخیالش بشم)

xomixxonix

کاربر سایت
Feb 21, 2009
301
پس در واقع usb منبع تغذیه IR LED هستش و در عمل سنسور بار ارتباطی با PC نداره
اینکه من گیج شدم بخاطر نرم افزار GlovePIE بود.
تشکر فراوان از راهنمایی تون و یه سئوال بنظر شما Wiimote روی pc جواب میده اونطوری که میگند؟(بخاطر اینکه اگر جواب میده Wiimote رو بخرم اگه نه بیخیالش بشم)

بله همينطوره دوست عزيز حتي من يه جا خوندم كه ميشه از شمع هم براي اينكار استفاده كرد:eek:

لازم نيست از Glovepie استفاده كنيد.همون برنامه اي كه من معرفي كردم اين كار رو ميكند.

در مورد كاركرد هم قاعدتا نبايد تفاوتي با Wii داشته باشه البته براي ساخت سنسور بار بايد از يك راهنماي خوب استفاده كنيد تا نتيجه مطلوب رو بگيريد.

xomixxonix

کاربر سایت
Feb 21, 2009
301
ورژن جدید Dolphin-r3869.7z

:eek::confused:

تو صفحه اول من لينكي داده بودم كه هم PCSX2 رو مدام آپديت ميكنه و هم Dolphin رو با اين حال علت اين رو نميدونم كه چرا هم اينجا و هم تو تاپيك PCSX2 پست ميدين ( نه فقط شما ) كه ورژن جديد اينجاست:eek:

البته قصد بي احترامي نداشتم فقط ميخواستم يكم نظم تاپيك ها حفظ بشه.

B A T I S T A

کاربر سایت
May 12, 2009
229
درود آرتور 32 وبقیه اساتید شبیه ساز
من یه سری بازی های گیم کیوب رو گرفتم دیروز با دلفین که اجرا میکردم اولش که میخواست اجرا کنه میومد یعدش یه صفحه آبی رنگ میومدو فیکس میشد دیگه حتی یه صدا هایی هم میمد ولی نتونستم بازی کنم الان دارم اینو دانلود میکنم Dolphin-r3874 که فکر کنم آخرین ورژنش باشه
چی کار کنم یکی راهنمایی کنه آیا تنظیمات خاصی داره؟؟ باید چیزی کپی پیست کنم یا مثه پلی 2 پلگین بش معرفی کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یه سری پلاگینو بایوس هم دارم که که نمیدونم جریانشون چیه؟؟؟؟؟؟
حالا مردونه یکی بیاد بگه چی کار کنم این بازی ها اجرا بشن توی ps2 هنوز کامل موفق نشدم حالا این ورژن جدیده رو تست میکنم خبر میدم

xomixxonix

کاربر سایت
Feb 21, 2009
301
درود آرتور 32 وبقیه اساتید شبیه ساز
من یه سری بازی های گیم کیوب رو گرفتم دیروز با دلفین که اجرا میکردم اولش که میخواست اجرا کنه میومد یعدش یه صفحه آبی رنگ میومدو فیکس میشد دیگه حتی یه صدا هایی هم میمد ولی نتونستم بازی کنم الان دارم اینو دانلود میکنم Dolphin-r3874 که فکر کنم آخرین ورژنش باشه
چی کار کنم یکی راهنمایی کنه آیا تنظیمات خاصی داره؟؟ باید چیزی کپی پیست کنم یا مثه پلی 2 پلگین بش معرفی کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یه سری پلاگینو بایوس هم دارم که که نمیدونم جریانشون چیه؟؟؟؟؟؟
حالا مردونه یکی بیاد بگه چی کار کنم این بازی ها اجرا بشن توی ps2 هنوز کامل موفق نشدم حالا این ورژن جدیده رو تست میکنم خبر میدم

درود

دوست عزيز شما اول مشخصات كامل سيستم و سيستم عاملتون + بازي هايي كه ميخواهيد تست كنيد بزاريد تا ببينيم مشكل كار از كجاست.

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,964
نام
فرهاد
:eek::confused:

تو صفحه اول من لينكي داده بودم كه هم PCSX2 رو مدام آپديت ميكنه و هم Dolphin رو با اين حال علت اين رو نميدونم كه چرا هم اينجا و هم تو تاپيك PCSX2 پست ميدين ( نه فقط شما ) كه ورژن جديد اينجاست:eek:

البته قصد بي احترامي نداشتم فقط ميخواستم يكم نظم تاپيك ها حفظ بشه.

یه دقیقه واسا چشام رو در ست کنم :eek: منظورتون رو از اینکه هم اینجا هم تو pcsx2 پست میدو رو نفهمیدم :eek: منظورت اپدیتها هست گویا لینک مشکل داره بعد بعضی به خود من پست میدن میگن لینک مستقیم بزار گفتم مستقیم باشه بچها راحت باشن و این یک یا داوری هست همه کس نمیدونن که ما در لینک اول چی گزاشتیم و یادشون میره که دان کنن در هر حال همین طوری که میگی بهتره ;)

آخرین ویرایش:

snakemgs3

کاربر سایت
Oct 27, 2005
1,482
چون خيليا براي پيدا كردن لينك صفحه اولو ميگردن اين كه لينك صفحه اول به روز باشه مهمه.
ولي بهترين راه براي اينكه بفهميم لينك به روز شده همينه كه تو يه پست جداگانه لينك جديد گزاشته بشه.
به نظر من براي اينكه لينكها در دسترس تر باشه، جفتش نيازه.

B A T I S T A

کاربر سایت
May 12, 2009
229
درود

دوست عزيز شما اول مشخصات كامل سيستم و سيستم عاملتون + بازي هايي كه ميخواهيد تست كنيد بزاريد تا ببينيم مشكل كار از كجاست.
ممنون از کمکت دوست عزیز توی بخش پلی2 هم گفتم که مشکل داشتم من بازی های پلی2 و گیم کیوب را دارم که تقریبا خیلی هم هستن حالا بعد بت میگم چه بازی هایی
ولی گیم کیوب رو اصلا نتوستم بیارم که گفتم یه صفحه آبی میومد که نتونستم چیزی بازی کنم توی بخش بازی های پی اس 2 هم گفتم اونجا مشکلمو اگه میتونی کمک کن
سیستمم پکیده منم اینه:cpu 2.8 celeron 'vga 256 ram 1gig main asus x series

حالا پلی 2 که نشد لاقل این گیم کیب رو باید اجرا کنه فکر کنم تنظیماتش چیزی مشکل باشه اگه سیستم نمیکشه بگو عوض کنم دیروزم این ورژن آخری که پست قبلی گفتم دانلود کردم
ممنون میشم کمک کنی

xomixxonix

کاربر سایت
Feb 21, 2009
301
ممنون از کمکت دوست عزیز توی بخش پلی2 هم گفتم که مشکل داشتم من بازی های پلی2 و گیم کیوب را دارم که تقریبا خیلی هم هستن حالا بعد بت میگم چه بازی هایی
ولی گیم کیوب رو اصلا نتوستم بیارم که گفتم یه صفحه آبی میومد که نتونستم چیزی بازی کنم توی بخش بازی های پی اس 2 هم گفتم اونجا مشکلمو اگه میتونی کمک کن
سیستمم پکیده منم اینه:cpu 2.8 celeron 'vga 256 ram 1gig main asus x series

حالا پلی 2 که نشد لاقل این گیم کیب رو باید اجرا کنه فکر کنم تنظیماتش چیزی مشکل باشه اگه سیستم نمیکشه بگو عوض کنم دیروزم این ورژن آخری که پست قبلی گفتم دانلود کردم
ممنون میشم کمک کنی

سلام دوست عزيز

حقيقتش سيستمتون براي شبيه سازي گيم كيوب ضعيفه و سرعت خوبي در بازي نميگيريد.

اما اينكه بازي اجرا نميشه ممكنه از خيلي چيزا باشه:

1- بازي كه ميخواهيد اجرا كنيد هنوز توسط شبيه ساز پشتيباني نميشه.
2-ممكن هست كه مشكل از درايور كارت گرافيك باشه براي همين پيشنهاد ميشه اونو آپديت كنيد.
3-اگر Directx شما قديميه اون رو آپديت كنيد به آخرين نسخه.
4-بعضي وقت ها يك تغييري در شبيه ساز داده ميشه كه باعث خراب شدن كار شبيه ساز. ميشه به همين علت بايد يك مدت منتظر بود تا اون مشكل برطرف بشه و از نسخه هاي جديدتر استفاده كرد.
5-اگر بازي هاي شما به صورت ديسك هستش از روي آن حتما ايميج بگيريد.

موارد 2و3 خيلي اهميت دارند حتما آنها را رعايت كنيد.

devil 2007

کاربر سایت
Jan 9, 2007
164
نام
hamid
لطفا اگر امکان داره یک لینک بذارید که همه ورژن های برنامه رو از اول داشته باشه واسه دانلود من هر چی گشتم پیدا نکردم چون که تو هر ورژن فریم ریت فرق داره تو فروم های خارجی هم اینو اشاره کردن مثلا خود من resident evil 0 رو با ورژن آخر با فریم ریت 35 اجرا کردم اما ورژن 3867 که گرفتم با این که قدیمیه رو 48 اجرا میشه :confused:

B A T I S T A

کاربر سایت
May 12, 2009
229
سلام دوست عزيز

حقيقتش سيستمتون براي شبيه سازي گيم كيوب ضعيفه و سرعت خوبي در بازي نميگيريد.

اما اينكه بازي اجرا نميشه ممكنه از خيلي چيزا باشه:

1- بازي كه ميخواهيد اجرا كنيد هنوز توسط شبيه ساز پشتيباني نميشه.
2-ممكن هست كه مشكل از درايور كارت گرافيك باشه براي همين پيشنهاد ميشه اونو آپديت كنيد.
3-اگر Directx شما قديميه اون رو آپديت كنيد به آخرين نسخه.
4-بعضي وقت ها يك تغييري در شبيه ساز داده ميشه كه باعث خراب شدن كار شبيه ساز. ميشه به همين علت بايد يك مدت منتظر بود تا اون مشكل برطرف بشه و از نسخه هاي جديدتر استفاده كرد.
5-اگر بازي هاي شما به صورت ديسك هستش از روي آن حتما ايميج بگيريد.

موارد 2و3 خيلي اهميت دارند حتما آنها را رعايت كنيد.

خوب من تموم کار هایی که میکنم برای اجرا از دلفین رو میگم ببینید من اشتباه میکن یا مشکل جای دیگس اول که مثلا همین ورژن آخDolphin-r3874ر که دانلو کردم رو توی یه فولدر extract میکنم و در واقع از حالت فشرده خارج میکنم تا این جاش که هیچی کار خاصی نمی خواد
بعدشم که باید بری روی آیکونه آبیش که تصویر یه بچ ه که بادستش علامت پیروزی رو گرفته کلیک کنی که باز بشه درسته اگه کار دیگه ای قبلش می خواد بگین مثلا تنظیما ت خاص یا کپی پیت کردنی چیزی...................... بعد از کلید یه پنجره کوچیک برام باز میشه که میگه که میگه میخوای از دلفین پرتابل استفاده کنی که اگه yes روبزنی میاد برنامه و بعدشم که دیگه نمیدونم من میرم فایل بازی رو open کنم که مثلا یه بازی برای نمونه sampel به این نام Kid_Muscle با فرمت gcm رو اجرا کنم که وقتی میزنم یه حفحه مشکی باز میشه که میخواد اجرا کنه که بعدش کمی میگذره و در قسمت بالا سمت چپ همن صفحه چند خط زرد رنگ میاد که پلاگین و یه سری جیزارو چک میکنه پلاگینو ........ و در آخرش مینویسهمشخصات پردازنده رو میگه که 1 هسته ای و....... cpu64-bit suport و دیگه هیچی نمیشه و صفحه مشکیه میمونه و این توی ویندوز ویستا س ولی توی xp صفحه آبی کمرنگ میشه و میمونه حالا تکلیف چیه یکی کمک کنه منتظرم حالا بگین چی کار کنم تنظیمی کار خاصی می خواد یا کلا بیخیالش بشم سیستم نمیکشه یا ................

1 خودم میدونم تقریبا ضعبفه ولی خوب به نظرت چقدر ینی خیلی که حتما عوض کنم یا مشکل جای دیگس؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
directx 2 آخرین ورژن نصب کردم پس اینم هیچی
3 همه جور فرمتی هم از بازی ها دارم همون ایمیج که گفتی و بقیه اسش حالا ببین نظرت چیه با اینا که گفتم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر