Deus ex : Human Revolution Preview

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
Deus Ex : Human Revolution بازی جدیدی از سری Deus ex میباشد که سعی کرده تا طرفداران خود را بعد از نا امیدی در مورد بازی دوم به وجد بیاورد . بازی در زمان 2027 رخ میدهد ... آدام جنسن شخصیت اصلی بازی است .... در اولین تریلر از بازی آدام میگوید : " من هیچوقت این رو نخواستم "

استودیو تازه تأسیس Eidos Montreal گفته که این بازی به آن ها کم می کند که خود را به عنوان استودیوی خلاق معرفی کنند و همینطور وضعیت استودیو خود را تثبیت کنند .

داستان و گیم پلی در این بازی از مهم ترین فاکتور های آن هستند و داستان آن مستقیما در مورد فراماسونری است . پیشنهاد میکنم برای اطلاع بیشتر به این پست (که کپی از تایپک آقا حمید یعنی یه نوع بکاپ چون فک کنم پاک شده اون :D) سر بزنین .

داستان بازی پیرامون آدام جنسن روایت میشود .
215145-2.jpg

کمی در مورد او توضیح میدهم :

آدام در 21 سالگی به نیروی پلیس شهر دترویت می پیوندد و 4 سال بعد به عنوان داوطلب به بخش SWAT منتقل میشود . او سریع به درجه فرمانده تیم میرسد . دو سال قبل از روایت بازی آدام بصورت ناگهانی از اداره بیرون می آید . بدلیل اینکه به دستوری بحث برانگیز عمل نکرده بود . بعد از آن اتفاقات او به عنوان رییس بخش امنیتی شرکت Sarif در می آید و کار اصلی او حفاظت از گروهی از دانشمندان است . در طی عملیات تروریستی به آزمایشگاه تحقیقات شرکت در ابتدا انقلاب انسان ها ( انقلابی که در بازی روایت میشود ) در هنگامی که او و تیمش اصلا آماده نبودند آدام تقریبا مرد و برای زنده ماندنش باید بصورت "تکمیل شده" در می آمد . ( انسان تکمیل شده در این بازی به کسی میگویند که به وسیله ی تکنولوژی های روز قابلیت های فرا انسانی گرفته است )

It's a time of great innovation

Deus ex : Human Revolution جامعه ای را روایت می کند که مدام بوسیله تکنولوژی تغییر می کند . هر روز با روز قبل خودش فرق دارد . هر روز جهان از لحاظ علم و دانش و دست یافته های علمی پیشرفت می کند اما همین پیشرفت باعث سایه افکندن مدرنیته بر زندگی و عقاید مردم شده است . بسیاری از مردم به مدرنیته و تکنولوژی وابسته شده اند . از جمله خود آدام که بدنش بدون آن ها کار نمی کند .
بد نیست این قسمت از مقاله حمیدرضا خان(MANIX) رو براتون نقل قول کنم :
سازندگان در اين ميان از ترانشومانيسم صحبت مي كنند. ترانشومانيسم مكتبي است كه به تكامل انسان از راه تكنولوژي اشاره مي كند. در حالي كه بسياري اعتقاد دارند تكامل انسان در دين و مذهب است بسياري بر اين باور هستند كه اين تكنولوژي است كه تكامل را به همراه دارد.
خب بحث در مورد داستان ای بازی زیاد است و آنقدر زیاد هست که شاید مجال به ما ندهد تا بقیه عناصر بازی را مورد بحث قرار دهیم :d

خب تمرکز خودمون رو از داستان به سوی گیم پلی متمرکز می کنیم ..
گیم پلی Deus ex 1 هنوز هم از گسترده ترین ها در سبک خود است . انتخاب های بسیار زیاد و راه های مختلف برای تمام کردن یک مرحله کافی است تا گیم پلی این بازی آنقدر گسترده باشد که بعد از 9 سال رقیب کم داشته باشد . حال DX : HR میخواهد از آن نیز پا فراتر بگذارد .
طبق مصاحبه ها و تریلر هایی که در مورد بازی بیرون آمده است هر مرحله از بازی را میتوانیم 3 گونه تمام کنیم . بصورت کاملا مخفی کاری بدون دیده شدن و کشتن حتی 1 نفر . البته باس فایت ها را باید کشت بدون احتساب آن ها میتوانیم بازی را بدون کشتن کسی تمام کنیم . روش دوم روش نیمه مخفی کاری است که میتوان با کشتن چند نفر اما دیده نشدن بازی رو به پایان برد . روش سوم روش انفجاری است که با کشتن و خون و خونریزی و منفجر کردن راهتان بوسیله انواع مختلف اسلحه سنگین است . در ادامه پست بیشتر در مورد گیم پلی توضیح میدهم .
800px-Dx3_newsroom.jpg

آپگرید ها بخش عمده ای از بازی را تشکیل میدهند بصورتی که اگر شما بازی رو بصورت مخفی کاری بخواهید تمام کنید باید آپگرید هایی که قدرت دویدن و جابجا کردن اشیا را بالا میبرد را انجام بدهید . همچنین هک کردن سیستم ها نیز نقش مهمی رو در تمام کردن بازی به صورت مخفی کاری دارند پس باید آن ها را نیز آپگرید کنید .
برای روش انفجاری نیز باید آپگرید های خاص آن مانند اسلحه های سنگین زره قوی تر و این گونه مسائل را انجام دهید .

حال میماند این سوال که اگر کسی بازی را بصوتر مخفی کاری جلو رفت چگونه میتواند در مقابل باس فایت ها به مقابله بپردازد ؟
دوگاس جواب این را داده است
" ما بازیکن ها رو جریمه نمیکنیم.....احتیاجی به یه افزودنی خاص یا یه تفنگ خاص برای باس مورد نظر نیس...معلومه که اگه از اون ادمایی هستین که یه کلت با چندتا فشنگ به همراه دارین..ممکنه خیلی خشتون نیاد...ولی داریم اطمینان حاصل میکنیم که مدیریت اقتصاد رو هم درجای خودش داشته باشین.به طوری که درک چگونگی برخورد با این وضعیت(Boss Fight) رو داشته باشین ما مراحل رو جوری ساختیم که مثلا اگه فلان تقویت کننده رو در اختیار دارین میتونه به کارتون بیاد...ولی باز هم این مسئله اجباری نیس و نداشتنش باعث نمیشه که باس فایت سخت به نظر بیاد "
برای اطلاع بیشتر از جزئیات گیم پلی میتوانید به این پیش نمایش که امیر حسین خان از گیم پلی بازی تدارک دیدند مراجعه کنید .

تریلر هایی که از بازی منتشر شده است همگی آهنگ های بسیار زیبایی دارند و بسیار تأثیر گذارند . حس غم نهفته درون بازی را به خوبی به بازیکن منتقل می کنند . پس میشود انتظار داشت که بازی از لحاظ آهنگ و موزیک در سطح بسیار بالایی باشد . مایکل مک کان بزرگ کار آهنگسازی بازی را بر عهده دارد . کسی که آهنگ سازی ReGenesis و Splinter cell : Double Agent را در کارنامه خود دارد . او کار اصلی آهنگسازی این عنوان را بر عهده دارد . موزیک این بازی و جلوه های بصری آن بخوبی با هم در تعاملند و مخلوط Action adventure rpg بازی را گوارا تر می کنند .

Deus-Ex-Human-Revolution-Screenshot-05-590x331.jpg

موتور بازی موتور Tomb raider : Underworld است اما بشدت تغییر یافته بصورتی که می توان گفت Eidos Montreal موتور جدید برای بازی خود ساخته است . بازی در کل از لحاظ گرافیکی بسیار بالاتر از TR : U قرار میگیرد . گرافیک هنری بازی بخصوص بر روی کنسول رقیب ندارد و روی PC نیز بازی از تکنولوژی Direct X 11 استفاده می کند و جلوه های بصری و گرافیک تکنیکی بر روی PC بسیار بالاست . کافیست این تریلر را ببینید تا متوجه شوید .

بازی بر روی X360 . PS3 . PC منتشر میشود و خبری از نسخه مک یا Wii نیست .

در مورد کات سنسن های بازی :

1) توسط موتور بازی رندر میشوند

2)توسط خود EM ساخته میشوند

در مورد تریلر های بازی :

1)توسط Square Enix ساخته میشوند .

2) به مشاوره بخش هنر EM

ممنون از شما دوستان که وقتتون رو به من دادید . امیدوارم راضی باشید از کارم .

bob_omniscient

کاربر سایت
Apr 23, 2010
174
نام
babak
اگه کسی نسخه های قبلی این بازیرو انجام داده یه توضیح کوچیک
راجع بهش بده.رو کدوم کنسوله بوده و چطور بازی ای بوده.ممنون

TCSCELL

8
کاربر سایت
Dec 5, 2007
17,779
نام
سینا
خسته نباشی.عالی بود.;)
مایکل مک کان بزرگ کار آهنگسازی بازی را بر عهده دارد . کسی که آهنگ سازی ReGenesis و Splinter cell : Double Agent را در کارنامه خود دارد
نظرم راجع بهش عوض شد!:d

Bigame

کاربر سایت
Apr 18, 2010
714
نام
علی
خسته نباشید عالی بوود :x
اگه کسی نسخه های قبلی این بازیرو انجام داده یه توضیح کوچیک
راجع بهش بده.رو کدوم کنسوله بوده و چطور بازی ای بوده.ممنون
دوستان یه توضیح مختصر بدهید :d

wesly gibson

کاربر سایت
Oct 5, 2009
333
نام
مهران
خسته نباشید عالی بوود :x

دوستان یه توضیح مختصر بدهید :d
با اجازه دوستان دیدم کسی جواب این جوان ناکام رو نداد تصمیم گرفتم خودم جوابش رو بدم:d
این بازی یه سری بازی نقش آفرینی هست که اصولا از داستان پیچیده ای برخورداره ...
بازی به سبک اول شخص هست و خالق بازی فکر میکنم شرکت Eidos بود
امیدوارم درست گفته باشم !>:d<

A-L-I

El amor es la fuerza más poderosa del mundo, amant
کاربر سایت
Jul 18, 2010
6,286
خیلی خوب بود;) ، اما :
پیشنهاد میکنم برای اطلاع بیشتر به این پست (که کپی از تایپک آقا حمید یعنی یه نوع بکاپ چون فک کنم پاک شده اون :biggrin1:) سر بزنین .
من اون مطلب رو اصلا از توی بازی سنتر کپی نکرده بودم ، من موندم این حرف رو از کجا آوردی ؟!!!!=((

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
من اون مطلب رو اصلا از توی بازی سنتر کپی نکرده بودم ، من موندم این حرف رو از کجا آوردی ؟!!!!=((
شاید از تو سایت دیگه کپی کرده باشی رفیق . اما اونم از عمو حمید کپ زده . بهرحال چون اون پست عمو حمید پاک شد اینو داریم بازم خوبه .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر