Crysis

سلام من این تاپیک را درست کردم برای بازی Crysis هست..;)

T0_-1_1264055.jpg

Crysis نام دومین بازی هست که استودیوی Crytek قرار است برای PC بسازه...پیش ازین بازی Far Cry در سال 2004 توسط همین استودیو برای PC ساخته شده بود و توانست عده ی بسیار زیادی را مجذوب خود کند...

البته Crysis دنباله ای برای FarCry نیست و هیچ ارتباطی هم با آن ندارد اما در یک مورد این دو با هم مشابهند مکان بازی در هر دوی آنها در زنجیره ای از جزیره هایی واقع شده ...

وقایعCrysis در سال 2019 روی میدهد درست بدنبال افتادن یک شهاب سنگ بسیار بزرگ بدرون یکسری مجمع الجرایر.....در پی این حادثه کره ی شمالی ارتباط جزیره را با تمام منابع و جهان خارج از آن قطع و مسدود می کند ...همانطور که احتمالا اطلاع دارید کره ی شمالی و آمریکا میانه ی خوبی با هم ندارند ازین رو آمریکایی ها هم نیروها و یگان ویژه ای اعزام میکنند تا پی ببرند که در آن منطقه چه خبر است ونتیجه را گزارش دهند...

درحالی که هر دوی این دو کشورها در حال نزاع علیه یکدیگر هستند ، شهاب سنگ از هم باز میشود و سفینه ای بیگانه از آن خارج میشود..همانطور که ممکن است بتوانید تصور کنید این سفینه مجهز به اسلحه های جنون آوری است و در همین احوال سیستم آب و هوایی جهان در هم میریزد و قسمتی از مجمع الجزایر بطور کامل یخ میزند. انسان ها نیز نیروهایشان را با هم متحد می کنند تا با این دشمن جدید و بمراتب خطرناک تر مبارزه کنند... خب این خلاصه ای از داستان بازی بود

T0_-1_1264051.jpg

همانطور که انتظار دارید ، شما در این بازی در نقش یک سوپر قهرمان بازی می کنید تا جهان را نجات بدید در این بازی شما در جنگل ها ..بر روی کوه ها ... در درون شهر ها و در قلب سفینه ی موجودات بیگانه به جنگ میپردازید تا تهدید به بشریت را از میان بردارید...
.
همانطور که میدونید اسلحه ها در بازی های Shooter نقش بسیار مهمی بازی میکنند وCrytek هم ابراز امیدواری کرده که این بازی فصل جدیدی را در بخش اسلحه در بازی های FPS باز کنه...در مورد هوش مصنوعی بازی هم باید گفت که Crytek روی این قسمت بسیار کار کرده و نه تنها هوش مصنوعی انسان ها جالب توجه است و از تاکتیک های نظامی بصورت بسیار واقع گرایانه ای استفاده میکنه حتی موجودات فضایی هم از تاکتیک های خاص خودشون استفاده میکنند تا زندگی را برای هر کسی که ادعای قهرمان بودن دارد را سخت کنند.

حتی جالب توجه تر از همه وعده ی بحران های طبیعی در بازی است تا شرایط را از این هم بغرنج تر کند...بحران های طبیعی مثل زلزله ..شکستن یخ ..ریزش زمین و گردباد دنیای جدیدی را در این بازی خلق خواهد کرد که میتواند بسیار بر جذابیت بازی بیفزاید..

در Crysis تعداد گوناگون و متنوعی از وسایل نقلیه نیز وجود خواهد داشت که شما میتوانید آن ها را کنترل کنید از جمله انواع تانک ها و هلیکوپتر ها..

T0_-1_1264058.jpg

و اما از همه مهمتر در بازی Crysis موتور استفاده شده در آن میباشد با نام Cry Engine 2 ..موتوری که به اعتقاد بسیاری انتظارات از گرافیک و جلوه های وِیژه در بازی های رایانه ای را تغییر خواهد داد..بگذارید به گوشه ای ازویژگی ها و جلوه های بکار رفته در این موتور نگاهی بیاندازیم..

Volumetric Clouds.... Real-time Ambient Maps.... Depth of Field... Motion Blur..... Soft Shadows.... Sneak Peak Crysis.... soft vegetation bending.... high-dynamic range rendering..... sub surface scattering

در این بازی گیاهان را میتوان منهدم کرد و همچنین این بازی از یک تکنیک رند رینگ بسیار پیشرفته در نورپردازی و شبیه سازی ابر ها استفاده میکند برای مثال اگر شما در فضا مشغول جنگیدن با موجودات بیگانه باشید ابرها بر روی هر چیزی که در زیرشان باشد سایه های واقع گرایانه ای خلق میکنند

این ها که گفته شد تنها بخش کوچکی از جلوه ها و تکنیک های بکار رفته در موتور Crytek 2 بود .....Crysis در حقیقت بعنوان یک بازی نسل بعد شناخته میشود و جزو اولین بازی هایی است که بر پایه ی Directx 10 ساخته میشود البته به گفته ی Crytek این بازی با Directx 9 هم سازگار خواهد بود اما برای استفاده از تمام جلوه ها در این بازی به یک کارت گرافیک با پشتیبانی از DirectX 10 نیاز خواهید داشت...هنوز هیچ تاریخ انتشاری برای این بازی در نظر گرفته نشده اما بنظر نمیرسد که این بازی در سال 2006 روانه ی بازار شود ...اما مطمعنا این بازی یک تجربه ی وافعی از بازی های رایانه ای نسل بعد را برای مشتاقان PC رقم خواهد زد

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: kamyy

marat

کاربر سایت
Jan 24, 2007
265
دموی بازی رو گرفتم و با توجه به کارت گرافیکم(7300 جی تی) خیلی روون اجرا می شد فقط یه مشکلی ایجاد کرد که بعد از بیست دقیقه قید بازی رو زدم ... اینکه موقع دویدن و یا سوار ماشین شدن بوته ها و سنگها اضافه می شن که فکر کنم به گرافیکم بر می گردد ... سعی می کنم خودم رو تا یه ماه با بازیهای متوسط سرگرم کنم تا با منطقی شدن قیمت 8800 جی تی این کارت و بخرم و از بازی لذت ببرم ...
به تمام دوستان بگویم ... با چنین کارتهایی مثل کارت من هیچ گاه از بازی لذت نخواهید برد...

Luis Sera

کاربر سایت
Apr 26, 2007
202
farzadlion در پیشنمای قبلی خود نوشته است ...

در مرحله ی اول شما زنی را نیز نجات می دهید که بنظر میرسه او نیز یکی دیگر از شخصیت های اصلی بازی باشه ...

=== آقا دیدید خالی بسته تو پیشنما /:) مرحله اول که خانومی تو بازی نبود ;)
من میگم اخراجش کنید دیگه خالی بندی نکنه :biggrin1:

Behzadr

کاربر سایت
Sep 23, 2005
2,706
سلام
بالاخره بازی رو من انجام دادم...
باید در مرحله اول بگم به صورت کلی برای خودم شخصا یه ضد حال بزرگ بود....

ولی از نظر کار بر روی بازی یه بازی بی نظیر
خود بازی با تست کردن سخت افزار مورد نیاز سیستم رو در بهترین حالت قرار میده...
ولی من فقط تونستم تنظیمات رو در حالت Very Hight قرار بدم و AA رو فقط تا 16 ببرم بالا
بعد از اون سیستم رسما کم آورد و نتونست از پس گرافیک خیره کننده بازی بر بیاد...

صحنه طلوع خورشید بی نظیر بود...
می تونم بگم تو عمرا هیچ وقت از دیدن چنین بازی لذت نبرده بودم...

اما نکته جالبی که خیلی باهاش حال کردم لباس مخصوص بازی کن هست...
مثلا Max Speed رو که می زنه با سرعت زیادی می تونی شروع به ادم کشی کنی
ولی خیلی زود تموم میشه...
کاش بیشتر طولانی می شد

راستی چیزی که من دقت نکردم در مورد تامین سلامت بود...
برای تامین جون از دست رفته باید چیکار کرد؟

کنترل اسلحه ها و تیر اندازی هم عالیه...
از فاصله بسیار دور و هدف گیری دقیق می شه راحت یکی یکی همه رو از پا در آورد
هوش مصنوعی بازیکن ها هم عالیه...

ولی بیشتر نکات بازی دقیقا خاطرات فار کرای رو تداعی میکنه
مثلا با قایق از یه مرز آبی که بیشتر بگذری ناوهایی که اطراف جزیره هستن بی برو برگرد می زنن (حکایت اون بالگردها!!! تو فارکرای)

تو خونه اینترنت نداشتم و الا چند تا عکس جالب می گرفتم...

درختها رو می تونی قطع کنی...
جانورهای دریایی مث خرچنگ و ماهی رو می تونی با تیر بزنی
یه مرغ گرفتم تو دستم فک می کردی مرغ واقعی هست (منظورم حرکاتش بود ) :)

خلاصه ای کاش در مورد اجرای بهینه گرافیک سازندگان کاری کنن چون واقعا بدون گرافیک این بازی هیچی میشه...

clockwork orange

کاربر سایت
Aug 17, 2007
793
نام
اردلان
درختها رو می تونی قطع کنی...
جانورهای دریایی مث خرچنگ و ماهی رو می تونی با تیر بزنی یه مرغ گرفتم تو دستم فک می کردی مرغ واقعی هست (منظورم حرکاتش بود ) :)
اگه به پرنده هایی هم که در حال پروازند تیر بزنی میمیرن میفتن رو زمین.

Dexon

کاربر سایت
Apr 18, 2007
631
نام
محمد
گیم اسپات گرافیک کرایسیس بر پایه directx 10 ,9 با هم مقایسه کرده
جالب روی very high توی xp و vista گرافیک یا اصلا با هم تفاوتی نداره یا حداقل خیل کمه (کیفیت اب توی ویستا بنظرم کمی بهتره:-")
نسبت به high هم میشه گفت کمی دور بهتر نشون داده میشه و کمی هم بقیه موارد

http://www.gamespot.com/features/6182140/index.html?tag=topslot;title;1

farzadlion

کاربر سایت
Sep 30, 2005
2,085
farzadlion در پیشنمای قبلی خود نوشته است ...

در مرحله ی اول شما زنی را نیز نجات می دهید که بنظر میرسه او نیز یکی دیگر از شخصیت های اصلی بازی باشه ...

=== آقا دیدید خالی بسته تو پیشنما مرحله اول که خانومی تو بازی نبود
من میگم اخراجش کنید دیگه خالی بندی نکنه

آره عزیزم تو راست میگی من هر چی تا حالا تو این تاپیک در مورد Crysis گفتم خالی بندی بود ..حالا خوشحال شدی ... مدیران سایت هم گوش به فرمان بودند تا شما دستور صادر کنید که منا اخراج کنند :laughing:

من کلا زیاد علاقه ای به بن کردن کسی ندارم اما تو را برای یک مدتی بن میکنم تا 3 چیزا یاد بگیری:

اول طرز درست حرف زدن ...
دوم سعی کنی قبل از اینکه کسی را متهم کنی سئوال کنی ...یعنی بپرسی آقای فلانی چرا شما در فلان جا اینطور نوشتید در حالی که در بازی اینچنین نیست ...
سوم یاد بگیری در آینده زیاد با مدیر های سایت خودمونی نشی

من کلا انتقاد را خیلی سازنده میدونم و به اعتقاد من انتقاد به جا میتونه خیلی به رفع اشکالات کمک کنه .... اما هدف از پست های امثال تو اصلا انتقاد کردن نیست و اهداف دیگه ای داره ...
جالبه که من اینهمه مطلب در ارتباط با این بازی توی این تاپیک نوشتم حالا تو رفتی گشتی و همین یک خط را پیدا کردی و اوردی و نتیجه گرفتی که من خالی بستم :laughing:

من نمی دونم چرا یه عده سعی می کنند بی دلیل خودشون را ضایع کنند چون اون مطلبی که بهش اشاره کردی اصلا نادرست نبود و فقط یک اشتباه تایپی داشت ... با توجه به سرعت تایپ مطالب اینگونه اشتباهات معمولا پیش میاد

یعنی اگر می پرسیدی خیلی راحت میتونستی بفهمی (اگر چه فکر نکنم امثال تو قادر باشند) که در اون نوشته ، در جلوی کلمه ی "مرحله" واژه ی "ها" جا افتاده بود ...یک اشتباه تایپی ساده ...

در مرحله های اول (First Levels) شما زنی را نجات می دهید که بنظر میرسه او نیز یکی دیگر از شخصیت های اصلی بازی باشه ....

اگر بازم برات خیلی سخته فهمیدنش (که از امثال تو بعید نیست) ....در طی اولین ماموریتی که به قهرمان بازی داده میشه شما یک زن را نجات میدید که در متن زیر هم بهش اشاره شده

The first mission sees you rescuing a woman wearing a vest smaller than something Lara wears when she wants to look slutty.

سایت GameSpot هم که در آخرین Preview خودش از Crysis سه مرحله ی اول را بازی کرده به نجات این زن اشاره کرده ...این زن یک مامور سیا هست

. The main structure in the village is where the prisoner is being held. Get to that building and Psycho uncloaks next to you (thanks for the lack of help, dude), and you storm into the prisoner's room and take out her interrogators. It turns out that the attractive young researcher is a CIA operative who tells you that the situation is catastrophic. She's so shaken that she refuses to accompany you further

پس اون چیزی که گفتم اصلا خالی بندی نبود ....

آخرین ویرایش:

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
خوب ظاهراً برخی دوستان به دلیل میزان فوق العاده پائین ضریب هوشی قادر به تشخیص این موضوع نیستن که دموئی که از بازی ارائه شده حتی به 20% ـه مرحله Island هم نرسیده. و تقریباً همون اول بازیه هنوز. و از خط داستانی هنوز چیز زیادی فاش نشده بجز اینکه همه میدونستن ما با بیگانگان سر و کار داریم. پس هنوز به اون زنه اصلاً نرسیدیم. فقط صداش رو اول بازی میشنویم که داره یه چیزائی میگه و بعدم بازی شروع میشه. سخت نیست اگر یکم آدم از فکرش استفاده کنه... انقدر آکبند نگاه ندارید بالاخره مغزم تاریخ مصرف داره...

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
مربوط به مقايسه gamespot ميشه .

Crysis براي كساني كه pc هاي مدرن و قابل استفاده از dx10 هست به زودي عرضه ميشه .
Crytek در اين سال ها مشكلات و سوالاتي را با تصاوير و نمايش هاي خود از بازي به وجود اورده .
Crytek اخيرا يك single-player از demo هفته پيش عرضه كرد و ما اون را تست كرديم تا ببينيم كه چگونه ديده ميشه روي win vista و win xp .
و ما ان را از لحاظ از frame rates بين دو windows مقايسه كرديم .
اغراق نخواهد بود كه از لحاظ محيطي crysis شبيه به واقعگرايانه هست .
ساحل ها اسمان و سخره ها همه واقعي بوده و احساس واقعگرايانه اي ميدهد .
درخت ها و علف ها در يك جنگل احساس طبيعي و گرم سيري به وجود مياره كه بيشتر از بازي هاي پيشين هست .

جزئيات بازي ها در سيستم هاي high quality در win xp از زماني كه win vistaامده به كيفت برتر گرافيكي رسيدند .
Crysis از لحاظ كيفيت هنوز بسيار خوب به نظر ميرسه ولي اون قابل توجه هست كه يك قدم پايين تر اومده از لحاظ كيفيت .
جزئيات very high را بعضي user هاي زرنگ تونستند در win xp به كار ببرند و اونو بوسيله بعضي از كدها در فايل ها تونستند انجام بدند و اونها تصاويري از اشكار سازي جزئيات very high را انجام دادند و اينك ما ميتونيم تفاوت بين كيفيت گذينه ي very high در win xp و win vista را اشكار كنيم .

همچنين ما برداشت و نمايش هاي زيادي از سخره انجام داديم براي تفاوت بين اين دو windows
و در كل ما واقعا نميتونيم بگيم كه win vista بهتر بوده .
خوب بالاخره سازنده ها به نتيجه هاي خوبي رسيدند در مورد سخت افزارهاي قوي براي بوجود اوردن گرافيك عالي .
بنابراين ما نبايد سوپرايز بشيم چرا كه هرچي در مقيسه dx10 هست در dx9 هم هست .
به هر حال crysis ميتونه به مدت طولاني خواسته هاي ما را در يك بازي فراهم كنه .
ما يك سيستم بسيار قوي براي ازمايش vista فراهم كرديم دقيقا زماني كه بوسيله يك Gefors 8800 GTX خواستيم بازي را روي رزوليشن هاي بالا مقايسه كنيم .
ما frame rate را مقايسه كرديم نيسبت به xp كمي كنتر بود .
اما تفاوت بين اين دو windows بين 3 الي 5 درصد بود روي انتخاب هاي high و medium .
در انتخاب very high ما 20 درصد سريعتر از vista از نظر فريم ريت بوديم !
خوب بالاخره مقايسه frame rate بين اين دو بي ربط هست چون اين دو مقايسه سيب به سيب نيست (منظورش از توان بيشتري كه vista از سيستم ميگيره )

سيستم ازماش براي بازي :

System Setup: Intel Core 2 X6800, eVGA 680i, 2GB Corsair XMS Memory (1GBx2), 750GB Seagate 7200.10 SATA Hard Disk Drive, Windows XP Professional SP2, Windows Vista Ultimate 32-bit. Graphics Card: GeForce 8800 GTX 768MB. Graphics Driver: Nvidia ForceWare 169.04.

مقايسه فريم ريت بين دو widows

Crysis Demo, 1600x1200

Very High Quality - Windows Vista
15
Hacked Very High Quality - Windows XP
19
High Quality - Windows Vista
28
High Quality - Windows XP
29
Medium Quality - Windows Vista
55
Medium Quality - Windows XP
58
Low Quality - Windows Vista
116
Low Quality - Windows XP
133

و در اخر چند تصوير از مقايسه تصويري بين دو windows

Vista-Very High Quality
crysis1.jpg

XP-Very High Quality
crysis1_2.jpg

XP-High Quality
crysis1_3.jpg

Vista-Very High Quality
crysis2.jpg

XP-Very High Quality
crysis2_2.jpg

XP-High Quality
crysis2_3.jpg

Vista-Very High Quality
crysis3.jpg

XP-Very High Quality
crysis3_2.jpg

XP-High Quality
crysis3_3.jpg

Vista-Very High Quality
crysis7.jpg

XP-Very High Quality
crysis7_2.jpg

XP-High Quality
crysis7_3.jpg

Vista-Very High Quality
crysis9.jpg

XP-Very High Quality
crysis9_2.jpg

XP-High Quality
crysis9_3.jpg

خوب اون چيزي كه من شخصا فكر ميكنم (فرخ ) بهترين اتخاب همين xp هست نه تنها هيچ تفاوتي با ويستا نداره و هم فريم بهتر ميده .
و بيشتر از همه مايكروسافت هست كه در مورد اين مسنله ضرر ميده چرا كه يكي از مهمترين تبليغات خود براي خريد ويستا همين بازي بود و يه خوبي هم داره ديگه گيمرها مجبور به خريد ويستا نميشن و هزينه كاهش پيدا ميكنه .

ولي در پايان خود gamespot ميگه اين دمو هنوز مرحله نهايي بازي نيست و بايد متظر بود .

خوب ديگه gamespot هم خواسته يه بازار گرمي بكنه :biggrin1:

با تشكر از دوستان . خودتون نتيجه بگيريد .

http://www.gamespot.com/features/6182140/p-2.html

آخرین ویرایش:

!AtMoSpHeRe

کاربر سایت
Nov 19, 2005
2,424
ولي در پايان خود gamespot ميگه اين دمو هنوز مرحله نهايي بازي نيست و بايد متظر بود .
منتظر چی؟!
منتظر این بمونیم که crytek بیاد نسخه اصلی بازی رو ورداره و همه اینایی که توی XP بوده رو غیر فعال کنه بعد بگه ما تو دمو اشتباه کردیم و اصلش اینجوریه ؟؟!!
:laughing:
نسخه اصلی بازی هم باید اینجوری باشه (یعنی Very-High یا همون DX10 :laughing: روی XP فعال باشه) و اگه غیر از این باشه یه کلاهبرداری محضه...

aligh

کاربر سایت
Dec 25, 2006
153
طی این مدت -یکی دوساله- چه دروغهایی از شرکتهای معتبر در مورد این بازی و اینکه قدرت و جلوه های واقعی DX10 در این بازی هست که نمایان میشه , گفته نشد:evil:
NVIDIA,MICROSOFT,EA و...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر